Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6201) #85552128 válasza netpeti98 (#6200) üzenetére


#85552128
törölt tag

Ez eddig is így volt, az OEM licensz az adott (előtelepített)gépre vonatkozik és az alaplapot nézik aktiválásnál. Nem Win 10 újdonság.
Retail verzió ami gond nélkül rakható hw változástól függetlenül.

[ Szerkesztve ]

(#6202) #58000384 válasza t72killer (#6193) üzenetére


#58000384
törölt tag

Ha nincs licenced, akkor sehogy sem lesz legális, ha buherálod, ha nem. A türelmi időt nem szabad összekeverni a próbaidővel (egyik grace period, a másik evaluation, ami külön kiadás, 90 nap után törölni kell), előbbi a 8-nál már nincs is, azonnal zaklatja a felhasználót, hogy aktiválni kéne.

azopi74: Telefonon azért szokott sikerülni aktiválni az OEM rendszert is, ha a céges gépben az alaplap kifújt :)

[ Szerkesztve ]

(#6203) Воланд válasza FollowTheORI (#6197) üzenetére


Воланд
titán

az ilyen mvp-k altal osszeollozott bejegyzeseket nem erdemes figyelembe venni, mert ok is az eddig ervenyben levo upgrade licencelest veszik alapul. ha most az ms kitalalta, hogy az ingyenes frissitest eszkozhoz koti, akkor ezekkel az infokkal nem megyunk sokra.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#6204) azopi74 válasza netpeti98 (#6200) üzenetére


azopi74
addikt

Ebben semmi meglepő nincs, ez eddig is így volt.

(#6205) netpeti98 válasza Воланд (#6203) üzenetére


netpeti98
addikt

Pont ezért értetlenkedtem, azt írják, hogy a licencelés jön az előző verzióról. Viszont mind az OEM mind a retail megengedi az alaplapcserét a licencelés szerint. A következő pont pedig az, hogy hardverhez kötik a frissítést és érvényteleníti az alaplap csere, ez már üti is a fent leírtakat.
Jó lenne egy hivatalos blogposzt.

Szerk.: de lehet hogy én vagyok ma értetlen :)

[ Szerkesztve ]

(#6206) #85552128 válasza netpeti98 (#6205) üzenetére


#85552128
törölt tag

OEM minden HW fejlesztést megenged kivéve alaplapcserét:

- OEM versions allow all hardware upgrades except for an upgrade to a different model motherboard
- OEM licenses are tied to the very first computer you install and activate it on

Az OEM licensz eleve hardverhez/géphez kötött aktiválás után, az alaplapot nézik.

[ Szerkesztve ]

(#6207) azopi74 válasza #58000384 (#6202) üzenetére


azopi74
addikt

Telefonon azért szokott sikerülni aktiválni az OEM rendszert is, ha a céges gépben az alaplap kifújt :)

"- OEM versions allow all hardware upgrades except for an upgrade to a different model motherboard"

Ha kifújt a céges alaplap, gondolom ugyanolyan modelt kaptatok helyette.

(#6208) netpeti98 válasza #85552128 (#6206) üzenetére


netpeti98
addikt

Jogos! :R
Félreolvasásból ötöst kapok. :(

[ Szerkesztve ]

(#6209) FollowTheORI válasza #85552128 (#6206) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Kivéve ugye elvileg a 8 (sima) System Builder licensz... amit "OEM"-ként volt árulva.

Na mindegy, érdekes lesz. :)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#6210) azopi74 válasza Воланд (#6203) üzenetére


azopi74
addikt

De ezt elég nehezen tudom ezt elképzelni, és eddig szó sem volt semmi ilyesmiről.
Ez így akkor inkább lenne nevezhető ingyenes próbának, mint ingyenes upgrade-nek, csak az a különbség, hogy a próbaiőszak csak az aktuálisan használt alaplapod/notid lecseréléséig tart....

(#6211) #58000384 válasza azopi74 (#6207) üzenetére


#58000384
törölt tag

A-a, másik volt az. De többen írták már, hogy telefonon azért aktiválják a rendszert, ha pl. tönkrement az előző alaplap (és ha az automata nem aktiválta volna előtte).

(#6210): Ennyiből az eddigi OEM is próbaidőszak volt, amíg új gépet nem vettél.

[ Szerkesztve ]

(#6212) azopi74 válasza #58000384 (#6211) üzenetére


azopi74
addikt

Én a retail windows-ról beszélek. Mert most (ha igaz a hír, amit kétlek ) a retail, örökös windowsod helyett használhatod ideiglenesen a windows 10-et. Aztán dönthetsz, hogy visszaváltasz az eredeti windowsodra, vagy veszel egy új retail windows jogot. Azért sem tartom ezt valószínűnek, mert eddig szó se volt erről. A hivatalos kommunikáció is az volt, hogy OEM-et OEM-re, retailt retailre lehet upgradelni, így jogosan reklamálhatnának azok, akik ennek tudatában vettek retail windowst az utóbbi időben.

[ Szerkesztve ]

(#6213) worxland válasza t72killer (#6193) üzenetére


worxland
addikt

"Csak érdekes módon bőkeblű amazonok fogadják az embert az ie kezdőlapon, ill fura mód eltünedeznek pénzek az ember netbankos számlájáról ;] " - ja, ezt szeretné elhitetni veled az összes jogvédő. :D

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#6214) Воланд válasza azopi74 (#6210) üzenetére


Воланд
titán

en siman el tudom kepzelni, annak ellenere, hogy eddig nem volt szo ilyenrol. most mar tenyleg jo lenne, ha jonne a hivatalos kozlemeny.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#6215) t72killer válasza worxland (#6213) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Persze, én is tudatában vagyok, h vannak teljesen "tiszta" hackelési módok, csak akklimatizálódom a PH! anti-warez éghajlatához;). A bőkeblű amazonokkal amúgy nincs különösebb problémám :DDD

Amúgy tény, van ilyen is, nekem erősen gyanúsak a torrenten keringő előreaktivált összevisszaintegrált-konfigurált iso-k, még ha elsőre nem is dobják fel a bögyös menyecskéket, nagyon kíváncsi lennék egy-egy példány teljes "gyártási" sztorijára.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#6216) #58000384 válasza azopi74 (#6212) üzenetére


#58000384
törölt tag

Ja, bocsi. Szerintem azért ezt nem lépik meg, elég csúnyán hangzana. Jönnének az Origós meg hasonló oldalas félrevezető cikkek, hogyha alkatrészt cserélsz, akkor veheted meg újra a 10-et. Szerintem a retail-ből nem lesz OEM. De szokás szerint hallgatnak dolgokról, ezt nem tudom megérteni. Gabe is nemrég mondta Twitteren, hogy a keylogger-dolog az csak mítosz (ugye azt kellett elfogadni, hogy a bevitt szöveget is elküldheti a rendszer elemzés céljából). Rengeteg felesleges elmélkedést megspórolhattak volna.

(#6217) emvy


emvy
nagyúr

Jon majd SSH Windowsra

while (!sleep) sheep++;

(#6218) JamesHun válasza emvy (#6217) üzenetére


JamesHun
addikt

inkább az jöjjön vissza, hogy local accounttal is lehessen a store ba belépni, mert most nem lehet 10130 ba :S
remélem csak bug és nem "újdonság"

SeriesX: JamesSHun

(#6219) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Csiszolgatnak a stabilitáson: 10134

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#6220) DS39 válasza bitpork (#6039) üzenetére


DS39
nagyúr

A) opció, uninstallálni a KB3035583-as frissítést.
B) opció, a Windows/System32/GWX mappát törölni.

(#6221) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Megjelent a tálcámon egy win10 logó, regisztráltam a frissítésre, viszont nem tudok pár dolgot. Ha majd lefrissítem, akkor a drivereket automatikusan törli? Vagy azokból is megfelelőt szed le? Illetve a programok kompatibilitása nem lesz gond? :)

Megyen!

(#6222) Milestone2 válasza CptAdamica (#6221) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Hmm...
Ma végre volt idöm 130-ra frissíteni.
Nekem nem jelent meg semmi, ami a regisztrációhoz kell.
Nincs is Windows/System32/GWX mappám.
Én ISO clean install-ról jövök, nem Windows8 frissítésröl.
Ez lehet a baj? Pedig 2 hivatalos Win8-om is van.
Újra kéne raknom a 8-at, hogy onnan frissüljön?
Vagy majdan ha megjelenik a végleges W10 majd tudom regisztrálni a Win8 kódjával?

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#6223) FollowTheORI válasza Milestone2 (#6222) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Egyik sem... szerintem olvass egy FAQ-t az MS oldalán.

Amugy előbb utóbb megjön a frissítés... mondjuk, ha nem 8.1 az lehet kizáró ok, ugyanis sima 8ról nem lesz WU upgrade, igy lehet ez a kis alkalmazás sincs. Hanem majd kézzel kell iso-ból feltenni.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#6224) batt


batt
aktív tag

Srácok! Nem nagyon értem!
Most van egy win 8.0 eredeti kulcsom amivel win 8.1 eredetim van! Fel tudtam tenni generickey-el tiszta telepítéssel! mostanra meg ugye kiadta a ms a mediacreationtool amivel az uj telepítő már elfogadja a 8.0-és key-t!

A 10 esetében nem ugyan így fog működni? Csak és kizárólag win 8.0-8.1 rendszer alól fogom tudni feltenni a 10-et? Tehát tiszta telepítés nuku?

Asus Rog Flow X13 @XG Mobile RTX 3070*^*Asus FX505GM

(#6225) FollowTheORI válasza batt (#6224) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

[link] Olvasd el, ha bírod az angolt. Elég sok válasz van benne.

Amugy mivel ez egy ingyenes upgrade, ezért kell egy legális 7-8-8.1 legyen a gépre telepítve hogy le tudd futtatni a frissítő alkalmazást.
Onnatól viszont (elvileg) választhatsz hogy upgradelsz, vagy újrateszed az egészet "tisztán".
Gondolom az upgrade assistant elvégzi majd az aktiválást a régi kulcs összekapcsolását az új windows-al stb előre.

Olyan nem lesz hogy teljes Windows 10 felteszed és beaktiválod a régi kulcsoddal. (elvileg)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#6226) azopi74 válasza FollowTheORI (#6225) üzenetére


azopi74
addikt

"kell egy legális 7-8-8.1 legyen a gépre telepítve hogy le tudd futtatni a frissítő alkalmazást."

llegálissal is le lehet. Persze jogilag ettől a jaxlrőls nem lesz Genuine windows-od:)

(#6227) Milestone2 válasza azopi74 (#6226) üzenetére


Milestone2
nagyúr

A konkluzio ha jól értem: vissza kell tennem a legális W8-at, ahhoz, hogy minden legális legyen, és majd onnan frissülhet. Ez elég siralmas.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#6228) hati


hati
addikt

Ugye jól látom, hogy még mindig nincsen tesztelhető magyar W10 verzió?

(#6229) Воланд válasza hati (#6228) üzenetére


Воланд
titán

jol.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#6230) XenHai


XenHai
senior tag

Üdv !

Egy kérdés a tiszta szoftver által ki adott win 8.1 kóddal lehet majd frissíteni mert még nekem nem dobta ki az update opciót.

(#6231) Kékes525 válasza #85552128 (#6206) üzenetére


Kékes525
félisten

Nálam alaplapcsere után is adott a Microsoft ügyfélszolgálata OEM licencet (Windows 7 64bit OEM). Azt mondtam nekik, hogy hiba miatt cserélték, de nem tudtak már pontosan ugyanolyat adni. Rendesek voltak. Különben ez ismert lehet, mert az egyik üzletben az eladótól hallottam és bejött.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#6232) azopi74 válasza Kékes525 (#6231) üzenetére


azopi74
addikt

Igen, ilyen esetre gondoltam én is karak_22 kommentjét olvasva, rendesek voltak, hogy nem csekkolták le előtte az OEM-nél a dolgot, hanem telefonos bemondásra elhitték a mesét :)

(#6233) Kékes525 válasza azopi74 (#6232) üzenetére


Kékes525
félisten

Mit tudtak volna megnézni? :F Azt hogy nem hiba, hanem fejlesztés miatt cseréltem le az alaplapot, azt nem tudják ellenőrizni szvsz :K.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#6234) azopi74 válasza Milestone2 (#6227) üzenetére


azopi74
addikt

Nem, pont az ellenkezőjét szerettem volna írni, csak a lényeg kimaradt, mert mobilról toltam sebtében, és android kissé összekuszálta a tegnapi kommentem :)
A lényeg, hogy két külön dolog a technikai megoldhatóság és a jogtisztaság. Külön úton járnak, de függetlenül attól, hogy hogyan kivitelezed a telepítést, jogtiszta lesz a végeredmény akkor is, ha nem a hivatalosan támogatott úton oldod meg, de amúgy az EULA értelmében jogosult vagy a licenszre .

Magyarul: nem kell szerintem majd visszaraknod. Elég, hogy van egy regisztrált Win8-as OEM kulcsod, utána már a Windows10-et fogod tudni aktiválni ugyanarra a vasra (ha nem automatikus workaround-dal, akkor telefonosan), függetlenül attól, hogy technikailag hogyan telepítetted. De nem akarok találgatni, várjuk a hivatalos blogpostot...

(#6235) azopi74 válasza Kékes525 (#6233) üzenetére


azopi74
addikt

Azt, hogy tényleg meghibásodott a cucc gari időn belül, visszavitted, és az OEM tényleg nem tudott ugyanolyan modellszámú alaplapot adni a hibás darab helyett.

Mert elvileg csak ebben az esetben lenne a dolog jogos, ha nem ez volt az eset (feltételezem nem), akkor csak annyi történt, hogy offline meghekkelted az ügyfélszolgálatost (magyarul átb*sztad a fejét), és ugyanúgy nem jogtiszta a windows-od, mintha egy KMS aktivátorral vagy más okossággal aktiváltad volna a Windowsod ;)

(#6236) Kékes525 válasza azopi74 (#6235) üzenetére


Kékes525
félisten

Hát azért nem egészen. Legrosszabb esetben is szürke. Régi alaplapos gépre tettem fel eredetileg (itt hibáztam, mert várni kellett volna). Ugyanolyat pedig ha akartak, vagy én akartam volna, sem tudtak adni. (Így is két OEM-et vettem már egyet XP-re, egyet Windows 7-re).
Azt azért ne feltételezd, hogy az ügyfélszolgálatosak vagy az a vezetés aki ezt eldönti annyira buták, hogy erre nem gondoltak. Szerintem igen, ennek ellenére nem tétovázott, nem kellett erősködnöm. Ha ezt nem akarnák, pedig tudják, hogy ez nem ellenőrizhető, akkor kizárnák ezt a lehetőséget szvsz :K.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#6237) JamesHun


JamesHun
addikt

szerintem nincs az a "szoftverrendőrség" akinek lenne képe megbüntetni egy legális MS kulcs alaplapcsere utáni használatát
Gépen ott van a MS matrica
Az van a gépen használva
Ha telefonon tudtad aktiválni akkor meg senki nem fog cseszegetni (pl cégnél az office 2010-ek rendszeresen újratelepítéskor 10 ből 3 nál nem tudja aktiválni neten és manuálisan telefonon kell megoldani az aktiválást, pedig ugyan az a gép, ugyan az a Windows key, ugyan az az Office 2010 key megy vissza)

A store logines gondomra senkienk nincs egy jó szava (hova lett a login separately rész ha a store ba bemegyek egy local accounttal)

SeriesX: JamesSHun

(#6238) azopi74 válasza JamesHun (#6237) üzenetére


azopi74
addikt

"szerintem nincs az a "szoftverrendőrség" akinek lenne képe megbüntetni egy legális MS kulcs alaplapcsere utáni használatát"

OEM licenszet dobozosként használni ugyanúgy "nem jogtiszta" dolog, mint egy virágbolti Windowst.

De amúgy szerintem meg úgy általában nincs az a "szoftverrendőrség" akinek lenne képe megbüntetni egy illegális otthoni Windows használatot, és nincs is olyen "szoftverrendőrség", aki ilyesmivel foglalkozna...

(#6239) Kékes525 válasza azopi74 (#6238) üzenetére


Kékes525
félisten

Mint írtam, az ügyfélszolgálatosok vagy az a vezetés aki ezt eldönti nem annyire buták, hogy erre nem gondoltak volna (alaplapcsere nemcsak meghibásodás esetén). Ha ezt nem akarnák, pedig tudják, hogy ez nem ellenőrizhető, akkor kizárnák ezt a lehetőséget. Ezét ez a lehetőség -ilyenformán is- teljesen legális.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#6240) FollowTheORI válasza Milestone2 (#6227) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nem kell visszatenni semmit, az a lényeg legyen egy aktivált windows a gépen, akkor tudod lefuttatni majd az upgrade assistant-ot, vagy ahogy majd hívják ezt a cuccot.
Ezen kell hogy legyen egy legális kulcs, mert ezt a kulcsot kapcsolják majd össze a kapott windows 10 licenszeddel (OEM-OEM, Retail-Retail... stb).

Tök fölösleges trükközni, csak magaddal tolsz ki ha nem így csinálod... legalább először amíg lezajlik a hivatalos folyamat. Utána már megvan a 10-es licensz (jelenleg ez úgy néz ki MS fiókhoz kötött), bármikor bárhogy újrahúzhatod (trükközve is- egyből egy win 10-es iso-ról pl).

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#6242) FollowTheORI válasza #32839680 (#6241) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nem lett az. :)

Egyetlen kivétel van a sima 8 System Builder Personal License "OEM". Mivel abból nem volt retail kiadás, ha jól emlékszem.

Amugy: [link]

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#6244) #58000384 válasza azopi74 (#6238) üzenetére


#58000384
törölt tag

Nincs az dobozosként használva, a számlán meg esetleg csak az OEM Windows szerepel (mert utólag vásárolt, de még komplett gépeknél sem feltétlenül szerepel az alaplap rajta), onnantól annyi a lényeg, hogy egy gépen fusson, és legális módon legyen aktiválva. Ettől nem lesz kevésbé legális.

morgyi: Utoljára szerintem a Vista nem aktiválódott 3 alkalom után, de lehet, hogy már annál sem volt ez.

[ Szerkesztve ]

(#6245) FollowTheORI válasza #32839680 (#6243) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

A diák változat az kvázi Retail jogokkal egyezik.

Nem tudom hányszor lehet újratelepíteni. Szerintem korlátlanul... de lehet aktiválni telefonos automatával tudod csak pár után. :)

(#6244) karak_22

Ráadásul OEM-et nem is vehetnél, csak új géppel "kaphatnál". :)
Szóval ez eleve ilyen fél-legális dolog... (szigorúan véve nem legális).

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#6246) Воланд válasza #32839680 (#6241) üzenetére


Воланд
titán

ez csak a 8.0 eseteben volt igy, 8.1-el visszatertek a klasszikus licenceleshez. mondjuk a licencfelteteleket mar az serti, hogy ha valaki maganak vesz otthonra kulonallo oem-et, ugyanis annak a licenceben ki van kotve, hogy azt tovabb kell ertekesiteni.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#6247) Burki


Burki
aktív tag

Sziasztok!

A minap nekem is felkerült a windows 10-re váltás lehetősége a tálcára.
Mennyire érdemes már váltani? Driverek szempontjából érdekelne a dolog, mert emlékszem amikor Win 7-ről váltottam 8-ra, jó pár hónapig vártam a Win8 drivereket, bár ott még egy Lenovo notiról volt szó.

Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

(#6248) Воланд válasza Burki (#6247) üzenetére


Воланд
titán

semennyire, ugyanis ket honap mulva fog megjelenni.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#6249) PuMbA válasza Burki (#6247) üzenetére


PuMbA
titán

Július 29-ig nem tudsz váltani, akkor jön ki a végleges :)

woland_y2k: Ráadásul ez oda van is írva :DDD Nem olvasunk :)

[ Szerkesztve ]

(#6250) FollowTheORI válasza Burki (#6247) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Mindenképp érdemes lesz megvárni a Lenovo támogatását.
Elvileg amugy amin a 8.1 ment azon a 10 is fog, mivel ezt ígérte az MS. Szóval innetől a Lenovo-n múlik leköveti e... (vagy az ő beszállítóin).

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.