Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64401) FerNandor


FerNandor
őstag

Sziasztok.
keresgéltem a google-ben, de nem találtam választ, sem megoldást a dologra.

Windows 10 van a laptopomon és, ha alvó módba teszem, majd onnan visszatérek bead egy felületet, hogy bejelentkezés. Nekem nincs jelszó beállítva, direkt. Hogyan lehet elérni azt, hogy ezt a plusz enter-nyomást, hogy "bejelentkezés" megszüntessem? Szeretném, ha alvó módból egyből az asztalra lépne.

Azt már sikerült kikapcsolnom, hogy bekapcsoláskor automatikusan bejelentkezzen.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#64402) #18193920 válasza FerNandor (#64401) üzenetére


#18193920
törölt tag

Mi is sokáig keresgéltük erre a kérdésre a választ, ez nálunk megoldotta ezt a problémát:

Be kell állítani neki egy jelszót majd ez után kikapcsolni, hogy ne kérje.
Ezek után nem kellett többet "enterezni" egyből az asztalra jelentkezik be.
Azt csak később vettük észre, hogy a rendszerindulás is mérhetően felgyorsult ennek hatására.
HA jól emlékszem a "bejelentkezéshez szükséges" rész, majd csak akkor jelenik meg ha a jelszó beállításra kerül, addig ott felül nincs semmi.

[ Szerkesztve ]

(#64403) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mit lehet kezdeni azzal, hogy úgy kb. 10-ből 6 esetben ha lekapcsolom a TV-m amit monitornak használok, akkor többet nem ad rá képet a videokártya? Csilingel az eszközkezelő, aztán ennyi volt... Ilyen esetben csak a power gombbal leállítás működik, majd reboot.

Nem hiszem, hogy a TV + VGA + HDMI kábel triója lenne a felelős a jelenségért, mert ugyanezen a gépen Linux alatt ilyen nem történik meg, ott mindig van kép.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#64404) FerNandor válasza #18193920 (#64402) üzenetére


FerNandor
őstag

Sikerült, köszönöm. Szuper, alvóból is egy szempillantás alatt az asztalra kerülök. Köszönöm a segítséget. Annyival kiegészíteném, hogy ezt követően a netplwiz futtatása utáni ablakban ismét ki kell szedni a jelszó kérő pipát.

Még mondjuk azt is jó lenne kikapcsolni, hogy ha bekapcsolom a gépet meg se jelenjen a PC neves köszöntő oldal, mielőtt az asztalra lép.

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#64405) raidx válasza FerNandor (#64401) üzenetére


raidx
őstag

Állítsál be jelszót és futtatás netplwiz értelem szerűen pipa ki és megadod a jelszót, Ez automatikusan bejelentkeztet. Majd a javasolt "Soha" beállítást is végezd el, az meg az ébredéskori jelszó kérést tünteti el.

Itt a jelszó kérés ébredéskor, Nem szükséges jelszó.

Elkéstem!

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#64406) FerNandor válasza raidx (#64405) üzenetére


FerNandor
őstag

Köszönöm neked is. :)

Arra van esetleg ötlet, hogy bekapcsoláskor egyáltalán ne mutasaa a pc-neves ablakot, mielőtt bejön az asztal? Ott már nem kér így semmi jelszót, automatikusan tovább lép az asztalra. Csak jelen állas szerint bejön egy kék oldal és a beállított pc-név.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#64407) core i7


core i7
addikt

Na Október 17-edikén jön Az Őszi frissítés

(#64408) GAbre


GAbre
veterán

Üdv!

Valaki tud olyan klonózó programot,amivel 1ik tabletről tudok átrakni win-t másik tabletre pendrival?
Eddig amit próbáltam az nem volt jó. :(

Avatar

(#64409) Dumi86 válasza #18193920 (#64402) üzenetére


Dumi86
senior tag

Köszi ez nekem is jól jött,eddig nem tudtam hogy így kell :R :C

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#64410) raidx válasza FerNandor (#64406) üzenetére


raidx
őstag

Arra nincs ötletem. Nekem nem mutatja a PC nevét.

Bekapcs. Megjelenik az ASROCK felirat. Feléled az UEFI, Indul a Win. kb háromszor körbefordul a gyöngysor és az asztal megjelenik. Pár másodper még betöltődik pár dolog, (VGA, Net, Vírusirtó, Pár widget) és mehet a munka. JA! Nálam működik a gyorsboot! Nem mértem de kb. 20-25 másodperc lehet.

Asrock AM1B ITX, QuadCore AMD Athlon 5370, 2200 MHz, 4 GB DDR3-1600 DDR3 SDRAM , KINGSTON SHFS37A120G (120 GB, SATA-III).

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#64411) nicu71 válasza core i7 (#64407) üzenetére


nicu71
addikt

annyira tudtam hogy késni fog,persze szeptemberre igérték csak ha igy lett volna akkor már augusztus végén nagy fanfáros csinnadrattával jelentették volna be ,de nem volt csak a néma csönd.Na mindegy ,csak jó legyen ahogy szokták mondani :D

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#64412) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Win10-re frissítésnél még mindig él a 30 napos visszaállási lehetőség az előző rendszerre?
Ha igen, esetleg van valami mód ezt a 30 napot kijjebb tolni?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#64413) vlevi válasza nicu71 (#64411) üzenetére


vlevi
nagyúr

Asszem, eddig mindegyik frissítés késett :)
Talán a 1511 az tényleg novemberben jött ki, de pl a 1703 az áprilisban.

(#64414) Ablakos


Ablakos
őstag

Nem tudom, mi lett ezzel az értesítési listával, de teljesen átlátszó lett. Hogy lehet ezt visszaállítani?

[ Szerkesztve ]

(#64415) Markizmark válasza Markizmark (#64399) üzenetére


Markizmark
addikt

Na szóval biosban nincs átírható érték, de találtam egy ilyet:

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#64416) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Fiam gépére a Windows Update ezt nem tudja telepíteni.
Melyiket telepítsem ezekből:különbözeti vagy összesítő?
[link]

(#64417) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Sziasztok
otthoni csoportba nem tudok belépni, pedig a jelszó jó.
egyik gépről sem, csak gondolkodik hosszan.
Hogy tudnék új csoportot létrehozni?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#64418) eax1650


eax1650
aktív tag

Sziasztok!
A vihar kb. 1 hónapja tönkre tette a tékomos 3925-ös routert és azon keresztül az alaplapi ethernet kártyát is!
A routert kicserélték. Vettem egy TP-LINK TG-3269 PCI hálózati kártyát. Ekkor még win7 volt a gépen, jól is ment. Ma 10 pro-ra frissítettem a gépet, ami simán lefutott. Ám hálózat nincs! A kártya dobozán - amit most néztem csak meg - csak win8 ig van drájver! A Win10 Realtek PCI GBE Family Controller #2-nek látja a TP-s kártyát. A driver szerinte a legfrissebb! A routeren ég a zöld led a csatlakozás mellett. A gépben lévő kártyán is világít 2 zöld led, a másik kettő nem. Van valamilyen ötletetek? Álljak vissza win7-re? Vagy milyen hálókártyát vegyek!

Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a rohadékok nevét.

(#64419) Ablakos válasza eax1650 (#64418) üzenetére


Ablakos
őstag

Egy ipconfig /all -t küldjél, hadd lássuk mi van ott.

(#64420) eax1650 válasza Ablakos (#64419) üzenetére


eax1650
aktív tag

Az az izé az hogy is van?

Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a rohadékok nevét.

(#64421) Ablakos válasza eax1650 (#64420) üzenetére


Ablakos
őstag

Ah... cmd.exe vagy parancssor indítás és oda kell az ipconfig /all.

(#64422) eax1650 válasza Ablakos (#64421) üzenetére


eax1650
aktív tag

Amelyik géppel - amiről most írok - hálózatban tudok lenni, azon ez van:

Amelyiken nincs hálózat csak ennyi van:

Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a rohadékok nevét.

(#64423) Ablakos válasza eax1650 (#64422) üzenetére


Ablakos
őstag

Nem is látszik az eszközkezelőben a hálózatikártyáknál a lan kártya? (balra lenti csempén jobb egér gomb)

[ Szerkesztve ]

(#64424) eax1650 válasza Ablakos (#64423) üzenetére


eax1650
aktív tag

Ha kiveszem a TP-Linket, akkor nem lát hálózati kártyát! Persze, mert az rossz.
A TP-Linket pedig ennek látja ez a nyavalyás:

[ Szerkesztve ]

Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a rohadékok nevét.

(#64425) CPT.Pirk válasza eax1650 (#64424) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Kezdésnek a rossz alaplapi kártyát tiltsd le a biosban, ha még nem lenne letiltva.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#64426) Debilon válasza eax1650 (#64424) üzenetére


Debilon
addikt

mondjuk én is jártam így, villámcsapás után az alaplapi hálókártya elszállt, aztán lapcsere lett a vége, mert bár ugyan látszólag "rendesen" működött minden, mégis teljes szívás volt az egész..

szerintem nálad is ez lesz a megoldás

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#64427) eax1650 válasza CPT.Pirk (#64425) üzenetére


eax1650
aktív tag

Nem volt kitiltva! Most kiintéztem!
Most is a fenti a helyzet.
Betettem kíváncsiságból egy régi XP-s Compaq ill. Micronet kőbaltákat és név szerint látja őket! Persze 2006-os drájverek vannak csak!

Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a rohadékok nevét.

(#64428) eax1650 válasza Debilon (#64426) üzenetére


eax1650
aktív tag

A win7 alatt kiválóan ment a TP-Link 1000/100-al. Van PCI szabad helyem 3.
Hálókártyát viszont nem igen találtam 10 alá - nagyjából 2 órája.
Ha más nem, visszamegyek a win7-re. Ezért még nem cserélek alaplapot.

[ Szerkesztve ]

Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a rohadékok nevét.

(#64429) Shing válasza eax1650 (#64428) üzenetére


Shing
őstag

Pedig W10-en simán menni szoktak a W8-as driverek is, sőt alap driverrel is működnie kellene. Ha manuálisan kiválasztod, hogy a letöltött W8-as driverrel frissítsen be, akkor mit csinál?
Itt. [link]

(#64430) eax1650


eax1650
aktív tag

Itt nincs valami kompatibilitás izélgetés mód?

Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a rohadékok nevét.

(#64431) eax1650 válasza Shing (#64429) üzenetére


eax1650
aktív tag

Hát ez az! Az Asrock laphoz w8-ig van CD-n driver és ezt a win10 simán bevette!
Az is baj tán, hogy nem a TP-t látja, hanem azt a hülye Realteket!
Aztán itt nem köszönnek egymásnak.

[ Szerkesztve ]

Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a rohadékok nevét.

(#64432) Zolee_70


Zolee_70
senior tag

Sziasztok, egy kis segítség kéne.

Frissen összerakott gépre (Ryzen5 1600) raktam egy win10-et. Minden tökéletes, viszont a hálózaton levő NSA-t csak részben látja. Zyxel 325v2.

Az NSA segédprogramjával hozzáférek a szoftveres részhez, de a fájlokat nem látja. Médiaeszközök között ott van, de a számítógépek között nincs.

Otthoni hálózat kell neki? Oda nem tudok belépni, mert nem tudom a jelszót. Másik hálózaton levő gépet viszont látja...

Köszi előre is.

>> WoT: Zolee70 << I'love WG. Ja, mégsem.

(#64433) raidx válasza Zolee_70 (#64432) üzenetére


raidx
őstag

Otthoni csoport jelszó: https://technet.microsoft.com/hu-hu/library/find-homegroup-password-2(v=ws.11).aspx

Otthoni csoport részletes: https://support.microsoft.com/hu-hu/help/17145/windows-homegroup-from-start-to-finish

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#64434) Zolee_70 válasza raidx (#64433) üzenetére


Zolee_70
senior tag

Közben rájöttem, de így sem látja az NSA-t...

>> WoT: Zolee70 << I'love WG. Ja, mégsem.

(#64435) SP4C3


SP4C3
veterán

Mely domain-eket tegyem tiltólistára, hogy ez a tetves, mocskos, telibevert csúcstechnológiás hulladék software ne zabálja napokon kereszül a sávszélt?

Egy másik win10-es pc van a hálózaton és ha be van kapcsolva, akkor minimum ilyet produkál:

Ez a hulladék mellett még van egy bajos android telefon, ami ha csatlakozik ugyanerre a hálózatra wifin, akkor folyamatosan tölt fel 3kbit/s sebességet hagyva a többi eszköz számára. :U

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#64436) quailstorm válasza SP4C3 (#64435) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Wiresharkozz rá. Gondolom a Peer2Peer Winupdate nálad tiltva van már, ahogy ismerlek. Azon kívül nincs gyors ötletem.

(#64437) King Unique válasza SP4C3 (#64435) üzenetére


King Unique
titán

Az mondjuk a másik, hogy lehetne normális hangnemben is kérdezni, ilyen-olyan primitív jelzők nélkül, pláne a szakmai topikjában... :U Illetve, ha annyira nem felel meg számodra, akkor használj mást...!

(#64438) eax1650 válasza King Unique (#64437) üzenetére


eax1650
aktív tag

Tudnátok PCI hálókártyát javasolni, ami win10-es drájverrel is rendelkezik? Holnap venni kell!

Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a rohadékok nevét.

(#64439) CPT.Pirk válasza eax1650 (#64438) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Egyszerű USB-s hálókártyát néznék inkább. PCI-s termékek már nem is igazán vannak.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#64440) Ablakos válasza CPT.Pirk (#64439) üzenetére


Ablakos
őstag

Ha nem sajnálja a pénzt rá, akkor usb 3.0 -t.

(#64441) beci43


beci43
senior tag

Hello Urak!
Újabban nem kapcsol a rendszerem (Win 10 Pro) energia takarékos üzemmódba.Hiába a beállítás,már VGA drivert is cseréltem,csak nem kapcsol le a monitor.

Esetleg valaki help?

(#64442) eax1650 válasza Ablakos (#64440) üzenetére


eax1650
aktív tag

TP-LINK Archer T4UH AC1200 és NET-USB TP-Link AC1200 Archer T4U találtam hirtelen. Mit javasolsz konkrétan?

Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a rohadékok nevét.

(#64443) eax1650


eax1650
aktív tag

iTec USB 3.0 Gigabit Ethernet adapter például a LAN ezen keresztül megy a gépbe?

Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a rohadékok nevét.

(#64444) Ablakos válasza eax1650 (#64442) üzenetére


Ablakos
őstag

Ezek nem wifi adapterek?

(#64445) eax1650 válasza Ablakos (#64444) üzenetére


eax1650
aktív tag

Most látom! Sajnos igen!

Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a rohadékok nevét.

(#64446) cooi11


cooi11
senior tag

Sziasztok!
Az otthoni PC-m lassan másol a pendrivre.
--WD Blue 1TB 3.5"/64MB/7200/SATA3
--Kingston HyperX Fury 120GB 2.5"/SATA3
--Intel Dual Core G4400
--ASRock 1151 H110M-HDS
--Kingston DDR4 2133
--Win 10 home 64bit
Az ubuntu 16.04.3 van egy Acer aspire 5738zg laptopon,
és gyorsabban másol.
Esetleg a miértjét tudjátok?
Midkét gépre alap program van tepítve.
Csak böngészek.

(#64447) Grafirka válasza cooi11 (#64446) üzenetére


Grafirka
őstag

Nem valoszinu ,h az oprendszer a hibas .USB 3.0 sebesseget hasonlitottal ossze ? Elso , hatso esetleg hosszabitokebelen keresztul csatlakoztattad ?

(#64448) eax1650


eax1650
aktív tag

Dolgoznom kell! Visszament a Win7 U!
Köszönöm a fáradozást és a segítséget mindenkinek!
Nem adom fel! 4 perc alatt visszatért a Win7.
Magam is kutatom a továbblépési lehetőséget, de ha valakinek van konkrét javaslata szívesen veszem!

Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a rohadékok nevét.

(#64449) Zoz válasza eax1650 (#64448) üzenetére


Zoz
őstag

Realtek oldalán van 10-es driver.

(#64450) King Unique válasza cooi11 (#64446) üzenetére


King Unique
titán

Pont a lényeges infók nincsenek megadva, így csak találgatni lehet... Az meg nem sokat számít, hogy egy másik hardveren gyorsabban másol a pendrive. Na meg számszerűleg megint nem lett megadva, hogy pontosan mit is jelent ez... Akkor lenne igazán releváns infó, ha ugyanazon a gépen lett volna tesztelve a másik operációs rendszerrel.

Másrészt a fájlmásolás csak egy dolog, de ugyanakkor a szintetikus tesztek is lényegesek. Ugyanis utóbbiak mutatják meg, hogy mire (lenne) képes az eszköz, ellenben a másolásnál több lehet a zavaró tényező. Amúgy a pendrive pontos típusa sem ártana, hogy a gyártó által megadott értékekhez lehessen viszonyítani. Aztán (egyes) PC-ken általánosan a hátlapi USB-portok használata javasolt, mivel az előlapi portoknál előfordulhatnak problémák.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.