Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64751) #82146048 válasza #86564352 (#64750) üzenetére


#82146048
törölt tag

Próbáltam, legfelülre állítottam a magyart, és az appok azonnal magyarra váltottak, kijelentkezés után a rendszer is.

(#64752) tbalint3


tbalint3
tag

Üdv.

Július végén váltottam tiszta telepítéssel Windows 10-re Win7-ről.
A gépben egy viszonylag új SSD van, júniusban lett üzembe helyezve. Viszont a HD Sentinelben feltűnt nekem, hogy a rendszer jóval többet ír az SSD-re mint régebben a Win7.
Jól látható, hogy volt olyan nap is amikor több mint 8GB-ot írt a Win10. Win7-nél ilyen soha nem történt, pedig 2015 eleje óta használok SSD-t.

A kérdésem csak annyi, hogy ez normális, és nem fogja hamarabb kinyírni az SSD-t?

Egyébként általában egy "Microsoft Compatibility Telemetry" alkalmazás generálja az adatforgalmat az SSD-n, pedig a visszajelzést/telemetriát alapszintűre állítottam a gépházban.

(#64753) raidx válasza tbalint3 (#64752) üzenetére


raidx
őstag

Akkor próbáld ki a soha opciót. Az SSD-nek mindegy mi írja. Az akkor is írási művelet.

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#64754) King Unique válasza tbalint3 (#64752) üzenetére


King Unique
titán

Ment bele 43-44 nap alatt 256 GB írás, ami napi átlagban ~ 6 GB. Az SSD-k meg rendszerint több 100 TB, vagy egyes típusok akár PB-nyi írást is kibírnak [teszt]. Illetve általában előbb adja be a vezérlőjük a kulcsot, mintsem a mindennapi átlagos használatból eredő írásmennyiség gondot okozzon. Írás tekintetében max. arra érdemes odafigyelni egyes típusoknál, hogy a garanciában foglalt íráslimitet ne lépje túl. Ami azért megint nem 1,5-2 hónap alatt fog összejönni.

[ Szerkesztve ]

(#64755) Clemi


Clemi
veterán

Hali mindenki.

Van az otthoni hálózatban 3 gép LAN kapcsolattal a routerhez. Ezekből van két gép ami ugyan látja egymást, de egymáshoz nem tudnak belépni :W (a harmadik mindkettőhöz be tud, pedig az WiFi kapcsolaton csatlakozik a routerhez) csak ezt a hibaüzenetet dobja mindkét gép.

Van valakinek tippje mi lehet a megoldás? :F :F :F

Amit tudni kell, a két egymáshoz be nem lépő gépnél megcsináltam a hálózat alaphelyzetbe állítását. A kapcsolatoknál a jelszó kérést kikapcsoltam (mondjuk a harmadik géppel belépéskor így is kérte a jelszót), ugyanabban a munkacsoportban vannak és nincs hálózati név ütközés, a hibaelhárító pedig semmit nem talál.

(#64756) Pityu. válasza tbalint3 (#64752) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ezt,hol is lehet megnézni a hd sentinelben?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#64757) tbalint3 válasza King Unique (#64754) üzenetére


tbalint3
tag

Köszi mindenkinek a választ, akkor nem aggódok rajta tovább. :)

Egyébként ez egy Kingston SHSS37A/120G típusú SSD ha számít valamit.

(#64753) raidx: Sajnos csak "alapszintű" lehetőség van:

(#64756) Pityu.: Válaszd ki baloldalon az SSD-t a meghajtók közül, majd SMART fül és a (241) Host Writes attribútum értékére állva mutatja ezt a grafikont.

(#64758) Pityu. válasza tbalint3 (#64757) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Jól olvasom,hogy neked is a piros hyperx savage ssd van?Nekem is pont ugyan ez van,előtte samsung 830 as volt és ahhoz képest fura a kingston mert nekem is úgy tűnik,mintha több írás történne mint a 830 as samsungal,de napi szintre kiszámolva meg nem tűnik soknak,egyébként írással lehet kicsit spórolni [link]
Mondjuk nekem az elején volt egy kis gebasz így 3x biztos telepítettem windowst ezért kicsit megugrott az írások száma.
Nekem most jelenleg ennyi írás van rajta

Én az ssd t talán március környékén vehettem.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#64759) Pityu. válasza tbalint3 (#64757) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Na nekem ezt mutatja

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#64760) #41133696 válasza Pityu. (#64759) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ezt hol látod?

(#64761) vaakuum


vaakuum
addikt

Az este települt valami frissítés, ma reggel pedig, miután alkalmazta azokat, a Riva statistic server már nem fut.
Éljen... kicsit javítunk, más dolgokat elcseszünk ...

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#64762) #86564352 válasza vaakuum (#64761) üzenetére


#86564352
törölt tag

Edge egy rakás trágya lett a mostani frissítéssel. Eddig sem volt túl jó persze, azért művészet tovább rontani rajta. Kiábrándító ez a Win10 történet, és úgy igazából minden amibe a Microsoft belefogott az elmúlt években szarrá változott.

(#64763) #82146048 válasza #82146048 (#64749) üzenetére


#82146048
törölt tag

Erre nincs még valakinek esetleg ötlete? A rendszer telepítési nyelve alapból magyar, szóval nem lehet törölni (hogy csak beviteli nyelv maradjon, bár nem tudom, hogy lehet-e egyáltalán bármilyen nyelvet törölni, mert mindig megtartja a fájlokat). Minden ébresztéskor oda kell figyelnem, különben völetlen+l eyt <rom :)

(#64764) Dan-szan


Dan-szan
senior tag

Eddig a beépített lejátszóval néztem filmeket,semmi gond nem volt, feliratot,képernyőméretet mindent jól kezelt. Valami oknál fogva azonban mostanság két filmnél is belefutottam,hogy nincs hang! De fogalmam sincs hol keressem vagy mi a hiba oka. Vlc-vel van hang ugyanezeknél.
Ötlet hogy mi lehet a gond?

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#64765) #86564352 válasza #82146048 (#64763) üzenetére


#86564352
törölt tag

Nálam angol telepítésű rendszer, hozzáadva a magyar bevitel mód és alapértelmezetté tettem mindig magyar kiosztással legyen:

[kép]

(#64764) Dan-szan Nincs benne minden codec sajnos. Azt hiszem a DTS hangsávok se működnek, ha éppen olyan a filmed. Muszáj külön tartani még VLC, MPC, MPV lejátszók közül valamelyiket, ezek visznek szinte mindent.

[ Szerkesztve ]

(#64766) Dan-szan válasza #86564352 (#64765) üzenetére


Dan-szan
senior tag

Köszönöm,akkor ez lesz.

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#64767) #82146048 válasza #86564352 (#64765) üzenetére


#82146048
törölt tag

Au... az "egyből úgy tölt be a Windows ahogy beállítod" alapján arra gondoltam tegnap, hogy a bejelentkezéshez használt nyelvre gondolsz. Ott átállítva működik, köszönöm :R

(#64768) #86564352 válasza #82146048 (#64767) üzenetére


#86564352
törölt tag

Még egy tipp, ha több nyelven gépelsz és váltani kell a kiosztások között: lehet a tálcán a HUN, ENG feliratoknál váltani egérrel, de sokkal gyorsabb ezzel a bill. kombóval: Win + Space

(#64769) #82146048 válasza #86564352 (#64768) üzenetére


#82146048
törölt tag

Igen, azt ismerem, köszi :) Finn nyelven használom amúgy, alapértelmezett lett most a FIN HU (egymás alatt). Nem vettem észre különbséget a sima HUN és a FIN HU között, miért van így?

(#64770) nicu71 válasza #86564352 (#64762) üzenetére


nicu71
addikt

Edge nálam is megbolondult egy fél órára a tegnapi frissités után.konkrétan el se akart indulni ,aztán összeszedte magát nagy nehezen..ilyen még nem volt./ ma már jol van teszi a dolgát..érthetetlen :D

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#64771) #86564352 válasza nicu71 (#64770) üzenetére


#86564352
törölt tag

Nálam konkrétan lehalt a címsor is, hiába kattintottam bele nem jött elő a legördülő, nem egészítette ki a címeket. A szokásos update utáni restart után adtam neki még egyet, így már megjavult nagy nehezen. De ez így egy vicc minden frissítésnél imádkozni kell mi ne romoljon el. És eltörném a kezét aki ilyen frankeinstein ikont rajzol, de főleg azét aki jóváhagyja:

Olvasó módot is AU-CU váltáskor nagyon elcseszték.

[ Szerkesztve ]

(#64772) vaakuum


vaakuum
addikt

help pls.
telefont rádugtam usb-n a gépre, és a felbukkanó ablakban kiválasztottam, hogy az eszköz megnyitása (fájlkezelő) vagy valami hasonló nevűt. Fényképeket akartam leválogatni róla. Erre a fájlkezelőben amit megnyit, ott egy deka kép nincs... viszont a korábbi választási lehetőséget, amiben volt képek importálása is, már nem kínálja fel, hiába csatlakoztatom le és vissza.
Mi van ilyenkor, hogyan tudok hozzáférni win10 alatt a telefonon lévő képeimhez?

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#64773) Nordekk


Nordekk
tag

Sziasztok!

Egy érdekes problémával állok szemben. Eddig Windows 7-et használtam. A procim egy FX 8300 4Ghz-re húzva. Teljesen stabil, hőfok terhelés mellett se megy fel 55C fölé. Majdnem egy éve megy így 4Ghz-en ráengedve 1,2850V. Aztán most váltottam Windows 10-re és azóta naponta 1-2 kékhalál bejön. Üzenetet megnéztem és a proci miatt jön ez elő. Érdekesség az ,hogy terhelés, játék közben sose jött elő, mindig akkor mikor használaton kívül volt a pc, vagy neteztem stb. ami nem jár erőforrással. Ha teljesen leveszem a húzást, mindent alapra állítok BIOS-ban akkor jó. BIOS legfrissebb, gyártó szerint támogatja a Win 10-et. Hogy kizárjam azt hogy esetleg pont akkor hibásodott meg valami, visszaraktam a Win 7-et és visszaállítottam a dolgokat BIOSba. Már egy hét eltelt és semmi kékhalál. Van valakinek ötlete hogy Win 10 mellett miért "nem lehet" húzni a CPU-mat?
Alaplap: Asrock 980DE3/U3S3 R2.0
CPU: FX 8300
RAM: Kingston hyperX Fury 8G 1866Mhz

(#64774) Pityu. válasza #41133696 (#64760) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Itt

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#64775) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

Sziasztok,

segítségre lenne szükségem, tegnap este még minden rendben volt, ma mikor bekapcsoltam a gépet, fura volt, hogy az üdvözlő képernyőnél sokat áll a rendszer, majd félig bejön az asztal. Nyomok egy ALT+CTRL+Del,t eszközkezelő, és azt látom, hogy folyamatosan elfogy a memóriám, SVCHOST, addig tölt amíg be nem telik az összes ram, majd kiírja a win, hogy kevés a memória. Ha kényszerítve bezárom ezt az svchostot, akkor hirtelen feléled a rendszer, ikonok minden egy pillantás alatt betöltődik és a ram is kiürül.

Mi a fene csinálja ezt, most már minden bekapcsolásnál ez fogad.

[ Szerkesztve ]

(#64776) zolokas


zolokas
aktív tag

Sziasztok! Tud valaki ebben segíteni?

User account control hard disk! Jelszó létre hozása program indításra bármilyen műveletre!

Telekom TV L - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Xiaomi Poco X3 Pro Fekete

(#64777) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Nálam is vannak gondok a legutóbbi frissítés óta.

Aquila non captat muscas.

(#64778) TRob1 válasza Hegyirabló (#64777) üzenetére


TRob1
veterán

Éspedig? Konkrétabban? Mert ebből semmit nem tudtunk meg. (És még tanácsokat sem tudunk adni, ha esetleg nem egyértelműen win10 hiba)

¤ R'n'R ¤

(#64779) tylerddd


tylerddd
veterán

Hello! Win 10 alatt be lehet-e valahol állítani, h melyik program használhassa a mobilnetemet, ami a laptopban lévő SIM-ről ér el? Esetleg azt, h a Windows ne húzzon le magának frissítést, ha mobilnetet használok?! Köszönöm!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#64780) Packersbay


Packersbay
tag

Sziasztok!

Az otthoni gépen egy Enterprise N verzió található. Most hogy fél év után végre sikerült leülnöm elé :DDD észrevettem,hogy legutoljára tavaly októberben frissített. Eddig még nem tudtam rájönni mi lehet a gond..Valakinek van esetleg ötlete vagy belefutott ilyenbe??

Saját házi akácméz eladó! Dell laptop alkatrészek eladók!

(#64781) tobias88888 válasza tobias88888 (#64335) üzenetére


tobias88888
őstag

Úgy néz ki akkor nem az én gépem a hibás :D (legalábbis remélem)
Windows 10: Microsoft promises to fix an ongoing game-stuttering problem

[ Szerkesztve ]

(#64782) movax válasza Packersbay (#64780) üzenetére


movax
őstag

Kikapcsolt állapotban nem nagyon tud frissíteni. :)

(#64783) Cr00py válasza tobias88888 (#64781) üzenetére


Cr00py
senior tag

Az egész Win10-et én még elég bétának érzem így. Számtalan olyan nevetséges hiba van még benne, amitől egy idő után használhatatlan. Jók ezek a marketing baromságok a paint-el, meg ez a csili vili design..de amíg a *motorháztető* alatt nincs minden rendben, addig nincs miről beszélnünk.

A legutóbbi frissítés ismét kinyírta az RTSS-t, és még sok mást is.. Borzalmasan örülök neki.

Én visszaváltottam az elsődleges gépen Win7-re, az legalább úgy működik, ahogy kell. Eddig csak a Store-os játékok miatt maradt, amiket néha-néha elővettem, amíg időm engedte, de mióta már nem köt le, és időm sincs annyi..így számomra nem volt kérdés.

Pár hete olvastam egy reddit cikket, ahol valamelyik szemfüles olvasó összeszedte az eddigi frissítéseket, és volt 1-2 érdekes dolog.. pl volt amit kb 5x javítottak a changelog szerint.. persze azóta sem működik, és egyéb nyalánkságok. :D

[ Szerkesztve ]

(#64784) movax válasza Cr00py (#64783) üzenetére


movax
őstag

Vagyunk néhányan itt a fórumon is, akiknek a kezdetektől tökéletesen működik a win10, minden frissítés után, biztos elbasztunk valamit. :)

[ Szerkesztve ]

(#64785) *Ropi* válasza movax (#64784) üzenetére


*Ropi*
félisten

A kulcsszó a "néhányan" (és sajnos nem a "többségben", ami a normális lenne). Én is inkább visszaálltam korábbi oprendszerekre, mert nincs kedvem a 10 Bétatesztelőjének lenni, amit usernek csúfolnak. :N

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#64786) Mika1227


Mika1227
őstag

120 GB-os SSD-n van a rendszer és 35 giga szabad. Jó ez vagy sok mit lehet tenni, hogy több hely legyen?

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#64787) tylerddd válasza Mika1227 (#64786) üzenetére


tylerddd
veterán

Nálam Bitdefenderben van Disk Cleanup, ami tök jól kidobja, h mi foglal sok helyet a gépen. Én először valami hasonlóval kideríteném, h mi eszi a helyet és utána célirányosan állnék neki a hely felszabadításának. Nálam pl. a Windowson belül az Install mappa volt tele, amit PatchCleanerrel tudtam kitakarítani.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#64788) vandeminek válasza *Ropi* (#64785) üzenetére


vandeminek
tag

Én pl 8.1ről frissítettem még több mint két éve úgy, hogy az összes telepített program megmaradt. Azóta is működik minden napi 12-14 órában. Legnagyobb gondom az volt, hogy a több nyelvű billentyűzet beállítások néha automatán változtak, aztán amikor megelégeltem rákerestem és kikapcsoltam. Azóta azzal sincs gondom.

Nem biztos hogy az a "néhányan" olyan kevés. Itt azért látszik úgy, mintha senkinek se menne rendesen, mert azok írnak, akiknek gondjuk van a Winnel. Nekem például kifejezetten tetszik a Start Screen és nem is akarok többet Start menüt használni.

(#64789) #86564352 válasza movax (#64784) üzenetére


#86564352
törölt tag

A "tökéletesen működik" szerencsések felé mindig az a kérdésem: használják is úgy ahogy a Microsoft kigondolta? Nem tökéletesen működik az, csak nem látják a hibákat vagy együtt élnek vele.

Mert akkor látnák az Edge erősen béta és instabil. Mert akkor zavarná őket a reklámok és nyaggató felugrók, eltávolíthatatlan feleslegek (pl. Messaging, Mixed Reality) miközben nincs egy alap videószerkesztő és a képnéző is egy rossz vicc. Az UWP appok rondák, lassúak, funkcióhiányosak, instabilak. Következetlen design mindenütt. Ablakkezelés gondok, minimalizálásnál, nem emlékszik a méretre, pozícióra, a Settings-ből nem tudsz két példányt futtatni, felesleges sokszintes almenük. A Store egy vicc. Start menüben elmászkáló ikonok, csempés téma évek óta vicc. A kereső bug. A színprofil bug.
Defender ha éppen vizsgál nagyon eszi a gépet, gyakran felkelti a 2. lemezt. Alvás és záróképernyő problémák 8.1-hez képest. Játszol vagy streamet nézel és úgy dönt csakazértis teljes sávszélességen tölti a nagy összegző frissítést. Aminél lutri éppen mit ront el. Hogy az update hízlalja a driverstore mappát a felesleges videókártya driver másolatokkal, egyszer 30 gigás Win mappát kellett kipucolni a normális 15 GB méretre. Hogy a night light néha beakad. Hogy a fast start up móddal több a baj mint haszon. Gaming mode parasztvakítás. MS ígér fűt-fát, aztán alulteljesít folyton kimaradnak, csúsznak a dolgok. Az októberi frissítés is ilyen lesz.

(#64790) jokeph válasza #86564352 (#64789) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv!

A gépeim:

1. konfig. FX8320e+MSI 970A Gaming Pro Carbon+4*2 GB DDR3 1600+ASUS Strix R9 380 4 GB+120 GB Kingston Fury X SSD+TT 650W táp

2. konfig: G4560 Pentium+Asrock Z270m-ITX/ac+2*8GB DDR4 3000+Gigabyte RX 460 4 GB+Seagate 500 GB S-ATA II HDD rendszerwinchester+ 3*1 TB zöld WD HDD háttértárnak+Corsair CX 500 táp.

A következő szofverek futnak mindkét konfigon:

OS: WIN 10 x64 Enterprise N

Alkalmazások: CPU-Z, GPU-Z, AIDA64 Business, MSI Afterburner+RIVA Turner, Blizzard app, OFFICE 2010, Opera és Chrome böngészők, Avast free vírusirtó.

Játék: StarCraft 2 teljes verzió

Írom a válaszokat (saját tapasztalatok):

Edge nem kell semmire, Opera és Chrome minden igényemnek megfelel (eddig is megfelelt).

UWP, appstore? semmi szükségem rájuk, vicckategória.

A csempés cuccot már win8 óta rühellem, azonnal módoltam klasszikusra. Az tökéletes.

Defendernél nekem nem tűnt fel, hogy falná a gépet (FX8320e CPU-s konfig)

A WINFOS Update nem zavarkolódik, csak értesítőre van beállítva, így nem kezd el semmit se, amíg valami fut a gépen.

Zárolni nem szoktam a gépem, alvó móddal nincs problémám, lemegy rendesen és vissza is jön.

Alvó módból ébresztéssel a gép rendelkezésre kb. 5-7 sec alatt. (minden HDD-n van)

A drivestore valóban szeret hízni (vista óta hízik a win driver és update-el kapcsolatos mappák), ezt valóban célszerű manuálisan néha kihajintani, főleg ha az OS és minden más egy 120 GB-os SSD-n van. ;]

Gaming mód, az vakít rendesen. Nem érzékeltem különbséget, bár megjegyzem kocagamer vagyok - Csak és kizárólag az SC2-vel tolom.

Fast start up? Night light? Ezek mik? :F

A BIOS-ban van Fast Start Up, gondolom hasonló lehet ez is, vagy nem? :U

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#64791) #86564352 válasza jokeph (#64790) üzenetére


#86564352
törölt tag

Magyarul te nem használod a rendszert úgy ahogy a Microsoft megálmodta, nem ismered a funkciókat. Akkor így ne is írja senki "tökéletesen működik". Én se írom a nyócker milyen klassz hely, nem értem mások miért panaszkodnak rá. Ja hogy azért nincs semmi gondom mert hát nem is járok arra.

(#64792) regvoltrossz


regvoltrossz
tag

Tegnap települt jópár frissítés(32bit win10pro). Ma amikor az e-mailjaimat el akartam olvasni, ez fogadott az outlookban (Office 2007 csomag):

Most ez miért és hogy? Tényleg a frissítés okozta, vagy inkább benyeltem valamit, még akkor is, ha a MAM nem látja?

[ Szerkesztve ]

Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

(#64793) VeryByte válasza regvoltrossz (#64792) üzenetére


VeryByte
őstag

Igen, a frissítés okozta. Ha tudsz angolul.

[ Szerkesztve ]

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#64794) jokeph válasza #86564352 (#64791) üzenetére


jokeph
nagyúr

Pontosan. A funkciói szerintem bő 90%-át nem használom, legtöbbjét nem is ismerem.

Mert hogy azokra nekem semmi szükségem, azt nem állítom (sosem állítottam) hogy tökéletes a WIN 10 (nincs tökéletes OS, nem is lehet, ahhoz egyszerűen túl sokrétű a felhasználás).

Tehát én elégedett felhasználó vagyok, mert nekem működik az ami nekem kell belőle. de ez kicsi szelet nagyon. :K

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#64795) villamos


villamos
őstag

Sziasztok!
Régi örökzöld következik: Windows.old... De nem úgy! :D Ugyanis mindenki csak letörölni akarja. Viszont én el szeretném menteni valahová, mielőtt még letörölném. Van erre valamilyen mód? Úgy olvastam hogy simán lemásolni nem lehet.
A lényeg hogy van egy Win10 -el előtelepített netbook, és most levett valami nagy frissítést, de most nem működik olyan jól mint az előző verzióval.

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#64796) movax válasza #86564352 (#64789) üzenetére


movax
őstag

Az új ruháról is leveszed a címkéket, mielőtt felvennéd. :) A windowsot, amióta létezik, évtizedek óta nem úgy használjuk, ahogy kijött a gyárból. Semmilyen komolyabb oprendszert nem használunk gyári állapotban, mindig szükségesek a beállítások és testre szabások. Már ha tényleg rendesen és rendszeresen használni akarjuk, mondjuk munkára.

Egy 5 éves laptopon megy a win10, tavaly júliusban húztam rá egy win 7-esre, tehát még csak nem is tiszta telepítés. Soha semmilyen gondom nem volt vele, néhány elhanyagolható apróságtól eltekintve, amit kábé 5 perc alatt megoldottam, amikor találkoztam vele.

Nem használok Edge-t, Defendert, Store-t, appokat, start screent, gaming módot és szinte semmilyen default alkalmazást. Ja, miért nem, ez a kérdés? :) Mert soha nem használtam, mert van Firefox, Photoshop, AIMP, Irfanview, Total Commander és egyéb rendesen megcsinált szoftver. és ezeket lassan 10-15 éve használom, megszokás, érted. Bár a Photoshop nem nagyon szereti a win10-et, de ezt elnézem neki, mert annyira nem zavaró.

Kiirtottam, legalábbis minimálisra csökentettem a telemetriát, kidobtam a store-t, az öszes alkalmazást, a defendert, tudatosan kezelem a frissítéseket, nincs bajom a driverekkel, sem az ablakméretezéssel, hízó gyökérkönyvtárral, fogyó memóriával, semmivel,. Ez baj? Hogy beállítottam rendesen a windowsot? :) Ezek minimális guglizással bárki számára hozzáférhetőek és seperc alatt megcsinálhatóak, de könyebb sírni a PH-fórumon, hogy szar a windows. meg hogy a másik miért nem használja vanilla állapotban. De most komolyan...

(#64797) Pityu. válasza Mika1227 (#64786) üzenetére


Pityu.
nagyúr

120gb ssd van és 35gb hely maradt rajta?Mi van még az ssd n?Nekem pl a rendszer van rajta meg ugye a telepített programok,meg egy két mappa vagy fájl az asztalon,meg a windows letöltötte a creators updatet ami 8gb helyet foglal,de ha így nézem 120gb helyből van még 83gb.Szóval nálad valami nem stimmel.

Nézd meg a lemezkarbantartót is

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#64798) #86564352 válasza movax (#64796) üzenetére


#86564352
törölt tag

Engem nem zavar ha buherálod és elégedett vagy, csak ne írj olyat tökéletesen működik két éve és nem érted a panaszkodókat. Ha jó lenne, nem a 4-5. service packnál tartanánk a szokásos havi gigás összegzők mellett.
Amit te kiirtasz és nem használsz az a rendszer része, így jogosan beszélünk róla amikor szar. Ez nem sírás. Nem is értem az olyanokat akik lesik a support fórumokat és beírják lenézően "nekem minden jó, ti vagytok bénák".

(#64799) movax válasza #86564352 (#64798) üzenetére


movax
őstag

Nézd végig a win10-es fórumos tevékenysegem, mielőtt minősítesz, ne haragudj. Ha általános siránkozás helyett te is megírnád, hogy konkrétan milyen bajod van a windows-szal, neked is megpróbálnék segíteni.

És nincs igazad, egy oprendszer definíciója szerint annyi mint oprendszer, keretrendszer, ami lehetővé teszi, hogy a célszoftverek elérjék a hardveres erőforrásokat. Nem több, nem félkész appok, nem store, nem millió kis félkész bizbasz.

(#64800) Hegyirabló válasza TRob1 (#64778) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Szia!

Azt csinálja, hogy lecsukom a fedelet, elmegyek pisilni, visszamegyek, felnyitom a fedelet, és egy kék képernyő fogad. Eltűnt a desktop és a task. Nyomok CTRL+ALT+DEL-t előjön a kezelő, de azt írja, hogy semmilyen szolgáltatás nem fut, még az indítók sem.

Vagy lecsukom a fedelet, felnyitom, és újraindul.

Azért nem írtam le, mert annyira nem zavar, gondolom majd javítják valamikor.

Aquila non captat muscas.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.