Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64351) andreas49 válasza King Unique (#64346) üzenetére


andreas49
senior tag

Hálás köszönet, az elsőre gondoltam.

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#64352) Doky586 válasza andreas49 (#64351) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Csak megjegyzem hogy nindegyik a Microsoft oldaláról tölt le.
és a témaösszefoglalóban is ott vannak a linkek.

De van egy különbség: MCT-vel letöltött ISO kisebb (mert ESD-s) mint a közvetlen letöltött iso (WIM-es).

(#64353) Szinyák


Szinyák
őstag

Sziasztok.

Segítségeteket kérném Win10 64bit.-et használok van egy eredeti Win8 Pro telepítőm,aminek a kulcsát tudom vele használni.

A héten konfigot váltok a jelenlegi intel.-t lecserélem AMD.-re ( Lap+Proci+Ram) csere lesz . Kérdésem mint kell tennem , hogy tudjam használni a kulcsot win10.-hez ? Milyen trükkök / megoldások vannak?

Válaszokat / segítségeteket előre is köszönöm.

Üdv,

[ Szerkesztve ]

Szinyák

(#64354) Pityesz78 válasza Pityesz78 (#64343) üzenetére


Pityesz78
tag

csak nekem hiányzik?

(#64355) AxeDark


AxeDark
tag

Jelenleg otthoni pcn van telepitve a windows ha most veszek egy laptopot problema nelkul fel tudom arra is rakni? Vagy egy kulcs egy gepre szol?

(#64356) VoidXs válasza AxeDark (#64355) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Egy nem céges kulcs egy gépre szól.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#64357) atesz117 válasza Pityesz78 (#64354) üzenetére


atesz117
aktív tag

Hi!
Próbáld ki az [Everything]-et, van portable változata is.

Samsung Galaxy A34 5G

(#64358) tknof1871 válasza tknof1871 (#62746) üzenetére


tknof1871
őstag

Üdv! A Start Menü-ben nem találom a Windows Számológép-et. Ha a nagyítóra kattintok és beírom "számológép" akkor se találja, sehogy se tudom elindítani. 3 felhasználói fiókom van az operációs rendszeren és csak ebben nem találom. Az Áruház-ban azt írja telepítve van (Windows Számológép / Microsoft Corporation) és tényleg a másik 2 felhasználói fiókban rendben van, megtalálható, működik.

Hogyan kellene megjavítani?

Volt egy reset-es rendszerújraindításom, #62746. Azóta szrkodik a számológép.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#64359) Zoz válasza Szinyák (#64353) üzenetére


Zoz
őstag

Szerintem már úgy egy tucatszor le lett írva... :)

Ha Microsoft fiókkal használod, akkor lásd ezt: A Windows 10 újraaktiválása hardvermódosítás után

Ha nem Microsoft fiókkal használod, akkor megpróbálod aktiválni:
a) sikerül, örülsz
b) nem sikerül, telefonos aktiválást kér:
c) sikerül, örülsz
d) megkérdezi, hány gépen használod, megadod, hogy 1, elfogadja, sikerül, örülsz
e) megkérdezi, hány gépen használod, megadod, hogy 1, nem fogadja el, ügyfélszolgálatoshoz kapcsol az automata, elmondod az embernek, hogy elromlott az alaplap, ki kellett cserélni, mond engedélyező kódot, sikerül, örülsz

Ha a jelenlegi telepítést akarod használni tovább, akkor a lapcsere előtt kapcsold ki a gyorsindítást, és a SATA vezérlőt állítsd szabványosra az eszközkezelőben.

(#64360) Abrion


Abrion
senior tag

3 gyors kérdés

Home Premium,
1. feladat kezelő, rányomom a részletekre de nem jegyzi meg a pozíciót ha újra indítom, visszamegy a folyamatokra, tudok valamit ez ellen tenni?
2. A start menü egy kész rémálom, sikerült a csempéket eltüntetni de a megmaradt lista abc sorrendben listáz. a-z ig, nem elég hogy kurva sok progi van de még a-z minden betű szét van választva :D
áttudnám ezt szabni? hogy mondjuk ne legyenek listák, mint a legutóbb telepített meg a leggyakrabban használt progik, a szép régi start menüt tuti nem lehet visszahozni, de valami hasonlót esetleg?
3. esetleg valami szebb kinézel ablakra mint rég volt? azok a kinézetek jobban bejönnek mint amit most látok.

(#64361) vaakuum


vaakuum
addikt

Win10 alatt volt régebben megosztva a nagy vinyóról sok-sok adatom a saját hálózaton (munka fájlok).
Ezt minden gép látta. A régi gépet újrahúztam, és egy új asztali gép is bekerült a hálózatba. A nagy vinyó ment az új gépbe. A hálózati beállításoknál viszont valamiért érzékeli a régi gép nevét és a megosztási nevet, de azt írja, hogy vagy eltávolítom az otthoni csoportból, vagy megpróbálja felébreszteni.
természetesen egyik opció sem működik.
Hogyan lehet ezt kiirtani, hogy ne okozzon galibát a későbbiekben? Szerencsére az asszony laposa már nem látja, de az új asztalin továbbra is ott virít.

Ja, és nem látom a hálózaton az asszony laptopját, csak az otthoni csoportban. Sem az új gépről, sem a régi, újrahúzottról :O
A hibaelhárítók semmit nem tudnak megoldani. Ez mitől lehet?

[ Szerkesztve ]

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#64362) Szinyák válasza Zoz (#64359) üzenetére


Szinyák
őstag

Köszönöm szépen !

Szinyák

(#64363) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Srácok könyörgöm segítsetek, hogyan tudom kilőni ezt a retkes antimalware service folyamatot. Már az ütemezett feladatoknál kivettem, erre minden reggel azzal kezdi, hogy bőg a noti ventilátora mert zabálja a gépet. :(

[ Szerkesztve ]

Megyen!

(#64364) tordaitibi


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

win10 alatt hogyan lehet mailto kattintást átadni egy külső portable programnak?
Nevezetesen a Thunderbirdnek.
Már fél órája járkálok a gépházba meg a vez.pultba, valószínű én vagyok a hülye, de xp-be ez pár kattintás volt, itt meg mindig ide jutok:

Csak a hülye áruházat ajánlja fel nincs több lehetőség, nincs tallózás külső programokhoz :((( :(((

[ Szerkesztve ]

(#64365) margithid


margithid
veterán

Sziasztok!
Ha a gépet újratelepítem, midnen elem eltávolítása opcióval, akkor utána nem lehet majd a dolgaimat sehogy se visszahozni?
Eladnám a tabletemet és ezért kérdezem.

(#64366) vlevi válasza margithid (#64365) üzenetére


vlevi
nagyúr

Van benne olyan opció, ami pont erre szolgál. A nevére nem emlékszem, de valamilyen módszerrel akkurátusan felülír mindent. Ez hosszú ideig is tarthat.

(#64367) margithid válasza vlevi (#64366) üzenetére


margithid
veterán

Én más opciót nem találok, csak ezt a minden elem eltávolitását.

(#64368) norba69 válasza margithid (#64367) üzenetére


norba69
senior tag

Gépház - Frissítés és biztonság - Helyreállítás - Gép alaphelyzetbe állítása.

(#64369) margithid válasza norba69 (#64368) üzenetére


margithid
veterán

Igen, ott van ez amit írtam. Akkor ez elég lesz remélhetőleg:)

(#64370) student


student
őstag

az mitől lehet. hogy már szeptember van és a winemre még most se jött meg a tavaszi creators update? pedig rendszeresen updateli

(#64371) Shing válasza tordaitibi (#64364) üzenetére


Shing
őstag

Tényleg nem engedi, de a program oldaláról nem lehet megoldani? [link]

(#64372) tordaitibi válasza Shing (#64371) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Nem, mert szar...ik az alkotmányra.
Mármint a w10.

Köszi a tippet, ez nem jutott eszembe. De sajna nem jó így sem.
Mindegy, lehet telepítenem kéne egy levelezőt, de ebbe a portable kliensbe van az utolsó 4-5 év levelezésem.
Habár IMAP a beállítás, akkor ugyanaz lesz a telepített kliens is.

(#64373) lovi27 válasza student (#64370) üzenetére


lovi27
addikt

Nem tudom, de hiányával sokat nem veszítesz. Október 17-én pedig már úgyis jön a következő nagy, az Őszi Alkotói Frissítés.

(#64374) Zoz válasza tordaitibi (#64372) üzenetére


Zoz
őstag

Mozbackuppal mentsd ki a portableből, aztán meg töltsd vissza a telepítettbe.

(#64375) Márton


Márton
nagyúr

üdv,
még amikor ingyen lehetett frissítettem win10-re. Egyelőre ritkán használom, alig van rajta valami, de ha használom picit, ismerkednék vele, majd restart után bootolnék egy másik vinyón lévő win7-be, állandóan chkdsk-val indít, leellenőrzni az összes vinyót (4 db, rajta rengeteg munka), sérült attribútum rekord törlése meg árva fájlrekordszegmens törlése üzenetekkel bombáz hosszú percekig. Miért? Biztos vagyok benne, hogy minden vinyóm hibátlan, smart állapot 100%-os, figyelek rájuk, a win10 szabályosan lett leállítva, és csak ezen oprendszer után csinálja az ellenőrzést. De ekkor mindig. Ha csak win7-et használok, sose jön elő. Hónapokon keresztül sem. Mind NTFS.
Valaki mondjon valami okosat, mielőtt megőrülök. :R

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#64376) King Unique válasza Márton (#64375) üzenetére


King Unique
titán

A Win10-ben a fast startup (gyorsindítás) ki van kapcsolva?
Dual-boot esetén erősen javasolt, mivel BSOD, illetve állandó CHKDSK ellenőrzés lehet miatta! Igaz, leginkább akkor szokott gondot okozni, ha 1 lemezen van a 2 OS, de akár az említett felállásnál is előfordulhat.

[ Szerkesztve ]

(#64377) Bence942


Bence942
tag

Ezt miért csinálja frissítés után a win10? de most már vissza állítani se tudom ez előttire mert töröltem a régit :W
Valaki tud valamit segíteni? Frissítés után nem volt semmi baja aztán 1-2 óra után meg eltüntek a betük, elnyelte őket a föld vagy a vincseszter? :(

[ Szerkesztve ]

(#64378) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! Új HDD-t már csak GPT-re érdemes formázni? Az Új egyszerű kötet varázslót használom formázásra.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#64379) Márton válasza King Unique (#64376) üzenetére


Márton
nagyúr

köszi, megnézem
nem piszkáltam semmit

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#64380) Márton válasza King Unique (#64376) üzenetére


Márton
nagyúr

Na ugyanez a gondom, akkor nem vagyok egyedül. Senki nem dualbootol itt? Remélem csak a fast startup az oka.

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#64381) rgeorge válasza Márton (#64380) üzenetére


rgeorge
addikt

"Csak" a gyors rendszerindítás a baja. Azonnal kapcsold ki, és amíg lehet, készíts mentést mindenről.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#64382) Márton válasza rgeorge (#64381) üzenetére


Márton
nagyúr

lehúzom a vinyókat, amik nem szükségesek a teszthez, mert 6 terát nehezen mentek le :F

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#64383) tommyb79 válasza student (#64370) üzenetére


tommyb79
újonc

Hasonló cípőben járok, de frissítési segédletet elindítva kiírja, hogy 8 giga szabad hely kell neki, nekem meg 6 körül van. Nem lehet, hogy nálad is a kevés tárhely a probléma?

(#64384) Orionk


Orionk
senior tag

Sziasztok!

Win10 alatt nektek milyen vírusvédelem van bekapcsolva?
A Windows Defenderről mit gondoltok?

köszi
üdv.,

(#64385) quailstorm válasza Orionk (#64384) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Azt, hogy a defender bizonyítottan a legnagyobb gépigényű vírusirtó.

[ Szerkesztve ]

(#64386) Orionk válasza quailstorm (#64385) üzenetére


Orionk
senior tag

Mit ajánlanál helyette? Mert nekem is kezd elegem lenni belőle. Van, hogy 2-3 órán át frissít és leterheli a gépet.

(#64387) margithid válasza quailstorm (#64385) üzenetére


margithid
veterán

Defendert egyáltalán ki lehet kapcsolni teljesen?

(#64388) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Elvileg bármilyen nevesebb, defender által felismert vírusirtó kikapcsolja.

(#64389) Markizmark


Markizmark
addikt

Amatőr kérdés.

8GB ramból csak 5.88 használható. Miért?

Notebook
Win 10 Home (eredeti)
Dedikált videókártya gtx 1050 saját GDDR5 4GB rammal
Integrált VGA is van...

Rendszerkonfigban már beírtam maxnak a 8GB-t de nem változott.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#64390) dunc válasza Markizmark (#64389) üzenetére


dunc
nagyúr

Nem véletlen 32 bit az op.rendszered?

[ Szerkesztve ]

(#64391) Markizmark válasza dunc (#64390) üzenetére


Markizmark
addikt

Nem, 64bit. 100%. Ha 32 lenne akkor 4et se látna.

Talán az integrált VGA-nak van félre téve valamennyi, de azt hol lehetne beállítani?

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#64392) dunc válasza Markizmark (#64391) üzenetére


dunc
nagyúr

( a vga ram+rendszer ram miatt többet lát a 32 bit is, de ha 64 bit akkor furcsa. ) Hány modul van a gépbe?
Dobj fel live ba egy linuxot, és vagy másik wint, és kiderül mi a helyzet. (ha van benne int vga, akkor azt a biosba tudod szabályozni, de a notik estén elég korlátozott a dolog)

[ Szerkesztve ]

(#64393) Markizmark válasza dunc (#64392) üzenetére


Markizmark
addikt

1 DB 8GB-s modul van, a másik slot üres.

Előre telepített 2 napja vásárolt Dell Inspiron 7567, nem bántottam.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#64394) DS39 válasza Markizmark (#64393) üzenetére


DS39
nagyúr

a VGA rendelkezik dedikált memóriával?
ha nem, a RAM-ból foglal le, és ezért mutat ennyit.

dunc: az előző hsz-e szerkesztését már nem olvastam..

[ Szerkesztve ]

(#64395) dunc válasza DS39 (#64394) üzenetére


dunc
nagyúr

Írta, hogy igen.

(#64396) Markizmark válasza DS39 (#64394) üzenetére


Markizmark
addikt

A dedikált VGA rendelkezik saját 4GB-tal, az integrált nem hiszem. Annak hol lehetne lejjebb venni a méretét?
Intel HD 630

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#64397) DS39 válasza Markizmark (#64396) üzenetére


DS39
nagyúr

bios-ban kellene nézegetni, hogy ki lehet-e azt teljesen kapcsolni.
illetve az intel driverben talán szabályozható.

(#64398) dunc válasza Markizmark (#64396) üzenetére


dunc
nagyúr

BIOS, ha lehet.....:(

"bios-ban kellene nézegetni, hogy ki lehet-e azt teljesen kapcsolni.
illetve az intel driverben talán szabályozható."
Notinál nem tiltanám teljesen, hisz dula vga a rendszere, és alapműveletnél nem menjen fűtűtest a notiba.
(256 ot adnék neki)

[ Szerkesztve ]

(#64399) Markizmark


Markizmark
addikt

Köszi urak, megpróbálom majd.

Hagyok neki valamennyit, de 2.12 GB-t nem.

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#64400) Bence942


Bence942
tag

Helló valaki erre nem tud meg oldást? egyre nagyobb a baj..

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.