Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63751) pzstm válasza LOTR (#63748) üzenetére


pzstm
titán

valami nem tudott megfelelően települni.

ITT meg tudod nézni, hogy mikor, melyik frissítést adták ki és az mit tartalmaz.

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#63752) sonaj0203 válasza King Unique (#63660) üzenetére


sonaj0203
aktív tag

Köszönöm sokat segítettél. :R

Van úúgy, hogy nem úgy van.

(#63753) sonaj0203 válasza Zoz (#63661) üzenetére


sonaj0203
aktív tag

Most látom, :Y hogy ez nekem is jó lehet ssd-re való áttelepítéshez, köszi :R

Van úúgy, hogy nem úgy van.

(#63754) atee_13


atee_13
őstag

Üdv!

Egy ismerős gépe villámlás után elszállt. Próbálnék neki win 10 et felhúzni (rufus USB, már több gépen ment)

Wiszont telepítéskor azt írja A Windows nem telepíthető a(z) 0. meghajtó 1. particióra.

Szétszedtem 2 vinyó van benne. Kivettem az egyiket, hogy majd megformázom de másik gép nem látja.

Van ötlete valakinek mi lehet a gigsz?

(#63755) Noxy válasza atee_13 (#63754) üzenetére


Noxy
veterán

Villámcsapásra gondoltál már?
Ha valaki valaki leírja neked, hogy milyen kárt tud okozni a HDD-ben, attól még nem fog megjavulni.

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#63756) atee_13 válasza Noxy (#63755) üzenetére


atee_13
őstag

Telepítőnél látja a 2 meghajtót shift+f10 el

diskpart
list disk
select DISK 0
clean
convert gpt
exit

ezeket is végignyomtam és nem írta, hogy hiba lenne elvileg lenullázta. Már én is arra kezdek gyanakodni, hogy baj lett a villámból, de ha meg meghalni a vinyó akkor nem kellene látni telepítésnél sem vagy attól látható?

(#63757) atee_13 válasza atee_13 (#63756) üzenetére


atee_13
őstag

már megpróbáltam a gpt az mrb t de egyikkel sem megy. Részleteknél ezt írja:

"A windows nem telepíthető erre a lemezre. Előfordulhat, hogy a hardver nem támogatja a rendszerindítást erről a lemezről. Győződjön meg róla, hogy a lemezvezérlő engedélyezve van a BIOS menüjében."

ASrock alaplap, valamit nem állítottam be?

(#63758) raidx válasza atee_13 (#63757) üzenetére


raidx
őstag

32 Bites rendszer NTFS-MBR, 64 Bites rendszer GPT.

NTFS to GPT álltalába megy adatvesztés nélkül. GPT to NTFS adatvesztéssel.

Rendszert telepíteni csak HIBÁTLAN HDD-re lehet!

Kényes a vin! ;]

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#63759) Syl válasza raidx (#63758) üzenetére


Syl
nagyúr

>NTFS to GPT

Ez mit is jelent? :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#63760) atee_13 válasza raidx (#63758) üzenetére


atee_13
őstag

Akkor rufus-al csináljak egy GPT partíciós sémát UFSI géphez? A vinyót töröljem és konvertáljam gpt-be akár min is van? Ez megoldhatja?

(#63761) pvt.peter válasza pzstm (#63743) üzenetére


pvt.peter
őstag

Érdemes lecserélni a meglevő "sima" Pro változatot erre?

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#63762) tordaitibi válasza atee_13 (#63756) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Nem mindig lathato rogton.
Melohelyemen egy villamcsapas elvitt 3 kamerat, 1 dvr-t, 2 router-ap-t, 1 monitort. a riasztokozpontot es 2 kezelot.
A masik dvr meg huzta 1 napig, es magmagyarazhatatlan hibakat produkalva kimult, a masik monitor 8-10 ki-be kapcsolas utan kb. 3 napmulva adta meg magat.
Teljesen kiszamithatatlan a hatasa.

(#63763) atee_13 válasza tordaitibi (#63762) üzenetére


atee_13
őstag

Közben rákérdeztem és nem villám, hanem áramkimaradás, nem volt szünetmentesük. De akkor ha tudom próbáljam meg egy másik vinyóval hátha azzal menne?

(#63764) pzstm válasza pvt.peter (#63761) üzenetére


pzstm
titán

ha a cikkben említett feature.k Neked nagyon kellenek és úgy érzed ki tudnád használni, akkor igen. A cikkben felsorolt funkciókon túl semmiben nem különbözik a jelenlegi Pro verziótól azonban

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#63765) pvt.peter válasza pzstm (#63764) üzenetére


pvt.peter
őstag

köszi, értem,
mondjuk az új fájlrendszerre kíváncsi lennék

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#63766) Ablakos


Ablakos
őstag

Leállítással van gondom. Van egy program (goodsync), amely a windows 10 leállítása előtt (automatán) mentést készít külső szerverre. Le is fut, de mivel elég hosszan (3-4 perc) a windows visszadobja a desktopot és (talán úgy gondolja nem válaszolt a program a leállításra) nem áll le az op rendszer. Újból leállítás parancsra már azonnal megáll a win10. Valamilyen beállítás vagy tweaker program tud ezen segíteni?

[ Szerkesztve ]

(#63767) Shing válasza Ablakos (#63766) üzenetére


Shing
őstag

Lusta vagyok megnézni, de sztem Win10-nél is ugyan úgy megvannak ezek a beállítások:
[link]

Ha az AutoEndTasks-t kiszednéd? Vagy csak az automatikus program bezárási időt megnövelni... biztos, hogy teljes mentést csinált a program? Szerintem hamarabb kinyírta akkor a win.

(#63768) Orionk válasza quailstorm (#63742) üzenetére


Orionk
senior tag

Szia!

Minek a rövidítése a WU?

Win7 kompatibilitási módot hogyan lehet elérni?

köszi

(#63769) pvt.peter válasza Orionk (#63768) üzenetére


pvt.peter
őstag

Windows Update

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#63770) LOTR válasza netpeti98 (#63750) üzenetére


LOTR
addikt

én is erre gondoltam, azért is kérdeztem rá, ha itt van a hiba, hogy lehet ezt kikapcsolni?
mert a 1607, ami nekem van nem 1703, ami meg a legfrissebb a fentebb linkelt lista szerint
köszi

ha jól értettem ezeket kérted: winupdate

[ Szerkesztve ]

One Ring to rule them all

(#63771) raidx válasza atee_13 (#63760) üzenetére


raidx
őstag

Először is le kellene ellenőrizni a HDD-t. Ha valami sérülés, hiba van rajta nem fog települni. Ha lehet, valami külső particionáló programmal mivel nincs működő rendszer.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#63772) jokeph válasza raidx (#63758) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv!

Egy laikus kérdés.

"32 Bites rendszer NTFS-MBR, 64 Bites rendszer GPT."

Ezt hogyan értendő ?

Csak mert nekem így mene a win, mióta világ a világ, s nem érzem hátrányát hogy mbr-ntfs partición van akár a W7x64 akár a W10x64. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#63773) netpeti98 válasza LOTR (#63770) üzenetére


netpeti98
addikt

Igen, neked még a 1607 van, de még az is kap biztonsági frissítéseket. A Gépház listájára gondoltam (Gépház->Frissítés és biztonság->Windows Update->Frissítési előzmények), itt listázza a sikertelenek is.

(#63775) pvt.peter válasza #20749568 (#63774) üzenetére


pvt.peter
őstag

Működik a rendszer? :D Akkor no para :D
De am. érdekes.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#63777) quailstorm válasza Orionk (#63768) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Igen Windows Update.

Telepítő exéjén jobbklikk, tulajdonságok, kompatibilitás, Windows 7. Ugyanis mivel W7-re való WDDM driver és nincs 10-re hitelesítve, könnyen lehet, hogy feltelepülés helyett csak ugatni fog, ezért át kell verni.
nVidia-hoz raktam már fel így XP-s drivert még DX9 előtti kártyához 32-bites W7-re, és ment! Még a Half-Life 2 is (4200Ti-ről van szó). 64-bitre már nem megy fel az XP-driver értelemszerűen

[ Szerkesztve ]

(#63778) Syl válasza jokeph (#63772) üzenetére


Syl
nagyúr

>"32 Bites rendszer NTFS-MBR, 64 Bites rendszer GPT."
Ezt hogyan értendő ?

Sehogy. Kicsit össze lett keverve a szezon a fazonnal.
Az MBR és a GPT az partíciótípus, az NTFS meg fájlrendszer.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#63779) TRob1 válasza #20749568 (#63776) üzenetére


TRob1
veterán

És lefuttattad a Lemezkarbantartót (Rendszerfájlok törlése) frissítés után? Mert aki nagyon figyeli a helyet, annak minden egyes frissítés után érdemes megtenni (amúgy is visszajön ez a felszabadítható hely, csak később).
Illetve érdemes lehet lefuttatni a PatchCleaner-t is (főleg ha Office is van, Update után több gigányi plusz hely is szabadulhat fel néha)

Jah, és néha egy DriverStore Explorer-t is érdemes (ezt meg főleg akkor ha pl. nvidia drivert frissített a júzer.... de sok más driverből is lehet több)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#63781) LionW válasza Doky586 (#63717) üzenetére


LionW
tag

Most újratettem az egész windows-t úgy hogy lehúztam a hdd-t, viszont a partíciót így sem engedi formázni, rendszernek látja még mindíg. 200 megányi valami van rajta amit nem látok filekezelőből.

(#63782) quailstorm válasza LionW (#63781) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Amennyiben a HDD-n maradt felesleges rendszerbetöltő, akkor javaslok egy minitool partition wizardot, ahol kitörlöd és a következő partíció elejét meg előrehozod.
Beépített lemezkezelő nem tudom ezt a fajta mozgatást mennyire komálja.

Esetleg dobj ide nekünk egy minitool vagy lemezkezelő képet a partíciókról.

[ Szerkesztve ]

(#63783) LionW válasza quailstorm (#63782) üzenetére


LionW
tag

Jelenleg így néz ki, nem sok változott: http://imgur.com/a/N1qjJ
Arra gondolok hogy újra kéne megint, harmadjára is tenni ezt a kaksit, és windows telepítés közben leformázni a D-t, majd lehúzni a hdd-t, és úgy feltenni az ssd-re.
Partition wizard használata mennyire biztonságos? Nem akarok még nagyobb kárt okozni.

[ Szerkesztve ]

(#63784) LionW


LionW
tag

EasyBCD-vel sikertül eltüntetnem a hdd-ről a maradék system fileokat, formázni is engedi mostmár.

(#63785) raidx válasza jokeph (#63772) üzenetére


raidx
őstag

Úgy telepítsd. A 32 bites kicsit buta és nem szereti a GPT particiót. A 64 bites meg csak ott érzi jól magát. Ugyan szükség esetén AHCI módban NTFS-re is telepíthető de nem ajánlott. Hacsak az alaplap miatt nem szükséges. Az őszi CU állítólag hoz majd újj formátumot is. Gondolom az is a 64 bitet preferálja. A 32 bit úgy néz ki lassú kihalásra itéltetett. Pedig én is most készülök egyik gépemre egy 32 bites Win7 telepítésére mert pár ritkán használt kütyüm nem rendelkezik 64 bites driverrel és nem szimpatizál velük a Win10 sem.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#63786) Headless válasza raidx (#63785) üzenetére


Headless
őstag

Furcsa egy szakmai topikban ilyen balgaságot olvasni hogy a gpt-t és az ntfs egymás helyettesítő fogalomnak írjuk.

Csak hogy tisztázzuk:
GPT: particiótabla
MBR: particiótábla

Particiótábla a particiók adatait (méret,flag,stb) tartalmazza.

NTFS
REFS
FAT
EXT4
stb...

Ezek pedig fájlrendszerek.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#63787) r92king


r92king
tag

Valaki nem tudja miért tölt be 2x a Windowsom? Kétszer jön be a töltő ikon. Egyszer sima fekete, utána barnás fekete háttérrel, ez csak, akkor jelentkezik, ha NVIDIA driver fent van. Ja és a Realtek Control Panelt miért nem nyitja meg? Drivert felrakja, hang van, de nem nyitja meg a programot. A rendszer friss. szinte szűz, 2-3 alap program van fent csak. Education verzió, minden Update fent van.

[ Szerkesztve ]

À tout le monde, à tous mes amis, je vous aime, je dois partir

(#63788) jokeph válasza raidx (#63785) üzenetére


jokeph
nagyúr

Megmondom őszintén, sok véleményt meghallgattam, olvastam mindenféle cikkeket, de nekem az egészből annyi jön csak le (UEFI-GPT ről) hogy ennek csak akkor van értelme ha 2TB-nál nagyobb a bootolásra használandó eszközünk. ;)

Kézzelfogható előnye (szerintem semmivel nem gyorsabb rajta az OS) tapasztalatom szerint nincs, nyűg az van.

Egyszer volt így felrakva még a W7x64-em, aztán sose többet. Átraktam a másik konfigomba a telepített OS-t tartalmazó 1 TB-os winyót, aztán jött a pofára esés hogy hát nem tud a másik bootolni, mert nem talált bootolható meghajtót.... ja mondom, akkor ez visszafelé nem müködik igazán (mármint nem UEFI BIOS-os alaplapos konfigban). :(

A 32bit/64bit esetében meg leginkább az alkalmazott rendszermemória mennyisége az érdekes, a 32bit-es OS csak durván 3300 MB-nyi RAM-ot tud megcímezni, azaz már 4 GB RAM-nál is kell a 64bit-es OS.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#63789) Shing válasza jokeph (#63788) üzenetére


Shing
őstag

Win7-re annyira nem fontos... Win8-tól van értelme, ami támogatja az UEFI-t és kell a GPT is a gyorsabb bootoláshoz. Az átlagembernek kb. ennyi előnye lehet.
Hát igen, ha rákötöd egy régi gépre a GPT-s vinyót akkor át kell konvertálni MBR-re az egészet...

(#63790) quailstorm válasza LionW (#63783) üzenetére


quailstorm
nagyúr

C meghajtón van boot mappa? Ha onnan bootol már, akkor a vinyóról azt a 350megás partíciót törölheted.
Kép alapján elég káoszos, gondolom MBR-es install (legacy).

UEFI előnye meg a secure boot és SSD-nél a gyorsabb bootolás, meg hogy rendszerből át lehet lépni UEFI-be speciális újraindítással, a többit nem tudom.

(#63787) r92king: realtek panel legfrissebb(2017)? Dupla tekerést nekem is csinálja, először a rendszerbetöltőnél, aztá már maga a rendszer bogyózik, de nem érdekel túlzottan.

[ Szerkesztve ]

(#63791) pmheros válasza King Unique (#60980) üzenetére


pmheros
senior tag

Üdv!

Egy barátom Sony Vaio VGN-N19VP/B laposán (win10 Home x86) lefutott egy nagyobb win frissítés, szinte az összes driverjét le is frissítette, azóta azon eszközök egyike sem működik (wifi, lan, kártyaolvasó stb..) Most akarom újra húzni a windows -t, de nem szeretném hogy újra ráfrissítsen a telepítő hibátlan működő drivereire az update ! Keresővel meg is találtam a hogyant leíró hozzászólásokat, de különbségre leltem a saját rendszeremen (win10 x64 pro 1703 build 15063.540) próbakor, ezért kérdeznék.

A regedites módszerrel létrehoztam a ExcludeWUDriversInQualityUpdate értéket a HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows útvonalon. Majd kellett volna DriverSearching kulcsot a leírás szerint ugyanerre az útvonalra, ami viszont nekem már létezett. Ide létre is hoztam a SearchOrderConfig DWORD -öt a kívánt 0 értékkel. Elvileg ennyivel meg is lenne az egész, de....

Nekem van mellette egy ilyenem: DriverUpdateWizardWuSearchEnabled DWORD aminek az értéke '1' ! Erről nem regélnek. Átállítsam '0' -ra ezt is ?

Üdv.: pmheros

nem vagyok tökéletes

(#63792) LOTR válasza netpeti98 (#63773) üzenetére


LOTR
addikt

sajnos ott továbbra is csak annyit ír, hogy 'még nincs telepítve frissítés'
azóta többször próbált frissíteni, de továbbra is csak a 1607-es verzióm van, a 1703-at pedig ismét csak tölti le

hogy lehetne megoldani ezt a problémát? esetleg kikapcsolom az auto updatet (főleg, ha mobilnettel vagyok...) és majd ha jön a következő, azt majd telepítem?

[ Szerkesztve ]

One Ring to rule them all

(#63793) r92king válasza quailstorm (#63790) üzenetére


r92king
tag

Jaja legfrissebb Realtek oldaláról, de régebbi verzió amit a Gigabyte oldaláról szedtem az megy. Windows töltés fura, csak akkor csinálja ha felrakom a legfrissebb NVIDIA drivert, ha rajta hagyom amit az Updateről szedd le magának, nem történik ez.

À tout le monde, à tous mes amis, je vous aime, je dois partir

(#63794) ace05


ace05
senior tag

Smart dns-t használok, hogy tudjam nézni az amerikai netflixet. Manuálisan kell beírnom a két dns címet mindig. Ki szoktam kapcsolni ha nem használom. Nem tudnám ezt valahogy automatizálni,hogy ne keljen beírni mindig ? Mondjuk parancssorral ? Vagy powershell-el?

[ Szerkesztve ]

(#63795) dargelot


dargelot
senior tag

Sziasztok, nem tudom volt-e már ilyen próbléma, de azért felvetem. Win10 alatt a rendszer nem érzékeli a telefon USB internet-megosztását. Bármilyen megoldásra nyitott vagyok.
Előre is köszönöm a segítséget!

(#63796) Panthera


Panthera
őstag

Hali!

Megoldottam másképp, de kíváncsi vagyok; win 10 alatt lehet törölni a windows felhasználói fiók jelszavát a win 7/8 alatt működő programokkal? Pl. ezekkel? A sethc.exe segítségével nekem nem engedte.

Köszönöm!

Keresővel nem találtam meg a választ....

(#63797) raidx válasza Panthera (#63796) üzenetére


raidx
őstag

Nem 64 bites véletlen a rendszered?

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#63798) Panthera válasza raidx (#63797) üzenetére


Panthera
őstag

Biztos olyan volt rajta - nem az enyém, mert 6GB ram van benne.
Újratelepítettem 8.1-re. (8 a gyári matrica.)

[ Szerkesztve ]

(#63799) raidx válasza Panthera (#63798) üzenetére


raidx
őstag

Legközelebbre: [link]

Bár 10 alatt még nem használtam.

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#63800) tomaszka88


tomaszka88
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, van egy Gigabyte GA-880GM-Ud2h AM3 lapom, a Gigabyte weblapján csak win 8.1-ig van driver támogatás. Lehetne valahonnan tölteni hozzá drivert? A vga kártyám GTX 1050 Ti dx12. A dx 12 miatt is felraknám a win 10-et. Érdemes lenne rendszert váltanom így ?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.