Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63851) djlolo válasza quailstorm (#63849) üzenetére


djlolo
tag

A vezerlopultnal megjelenik a Denon drivere de nem lehet allitani rajta semmit ,ures.(hangero,tulajdonsagok,formatum).Talan megegyszer telepitsem a drivert.? Korabban frissitettem a wint az uj verziora es ugy nem volt gond de szerettem volna uj tiszta telepitest es atterni az UEFI modra ha mar tudja az alaplap es lesz valami elonye.

[ Szerkesztve ]

(#63852) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Ilyennel találkozott már valaki?

Megvan nyitva üresen a firefox, és amikor használnám ezt csinálja.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#63853) djlolo válasza FLATRONW (#63850) üzenetére


djlolo
tag

En kitoroltem a regi particiokat es csak egy maradt (unallocated ) mintha uj , ures ssd lenne. Elvileg nem kellene a telepito automatikusan gpt-re formazza?

(#63854) FLATRONW válasza djlolo (#63853) üzenetére


FLATRONW
őstag

Ez alapján nem teszi meg, de ezt leellenőrizheted a fenti kép alapján.

[ Szerkesztve ]

(#63855) pendre54 válasza FLATRONW (#63850) üzenetére


pendre54
addikt

Ez érdekes, mert nálam a kötetek fül alatt konkrétan semmi nem látszik, de egyébként meg GPT-s az SSD.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#63856) FLATRONW válasza pendre54 (#63855) üzenetére


FLATRONW
őstag

Menj a Beolvasásra.

(#63857) quailstorm válasza djlolo (#63851) üzenetére


quailstorm
nagyúr

És mint USB eszköz látja a gép egyáltalán?

GPT konverzió meg higgyétek el hogy megtörténik összes partíció törlésénél és új létrehozásánál.

[ Szerkesztve ]

(#63858) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani USB-s bluetooth vevőt, ami tutira megy Windows 10 alatt?

Már kétféle "noname"-t kipróbáltam, de nem csatlakozik hozzá semmit :(

Köszönöm :R

Nost olvasom ezt a GPT-s dolgot. Az gond, ha nekem MBR-t ír ki az SSD kötet tulajdonságnál?

[ Szerkesztve ]

(#63859) FLATRONW válasza Jim74 (#63858) üzenetére


FLATRONW
őstag

Nem gond. A GPT-nek vannak előnyei (nagyobb és több partició kezelése), de ebből a felhasználók nagy többsége nem vesz észre semmit.
[link]

Hátránya, hogy 32bites OS-t nem lehet rá telepíteni. A 32 bites OS látja és kezeli a többi GTP lemezt.

[ Szerkesztve ]

(#63860) Jim74 válasza FLATRONW (#63859) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm :R
Kb. 2 hete telepítettem a rendszert, akkor nem érdemes emiatt újrahúzni. Igaz 64bites, viszont nincs 4TB-nél nagyobb tároló a gépben.

(#63861) FLATRONW válasza Jim74 (#63860) üzenetére


FLATRONW
őstag

Emiatt nem. Nekem is az asztali gépemben MBR-es séma van, de nem érzem hátrányát, mert átlagfelhasználásnál nincs is.

[ Szerkesztve ]

(#63862) Doky586 válasza FLATRONW (#63843) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Mi derült ki a titkosításról..?

(#63863) quailstorm válasza Jim74 (#63858) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nekem ilyen van és ez megy, két hete is használtam. XP-től felfelé driver se kell külön.
De ez már iszonyat régi, szóval én inkább BT3.0 BT4.0 kompatibiliset néznék. Noname-től meg tartózkodj, hacsak nincs hozzá garantáltan driver.

Ezekre néznék rá: [link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#63864) FLATRONW válasza Doky586 (#63862) üzenetére


FLATRONW
őstag

Semmi. Rátok várok, hogy mit válaszoltok.:)
[link]

(#63865) Doky586 válasza FLATRONW (#63864) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Még nem részletezted hogy valami VirtualBox alá telepített win-en kapcsoltad be a bitlockert és azt a .vdi filet akarod elérni a host gépről..?

(#63866) pendre54 válasza djlolo (#63851) üzenetére


pendre54
addikt

Én is hasonlóan jártam, ez év áprilisában a CU frissítésekor. Nekem egy TEAC UD-301-es DAC-om van, amit addig simán tudtam használni a TEAC gyári ASIO driverével. A CU frissítés után semmilyen módon nem lehetett megszólaltatni a TEAC driverével, többszöri telepítés, törlés után is mindig ez fogadott, annak ellenére, hogy mind az eszközkezelőben, mind a Win hangkeverőjét megnyitva, látszódott a DAC:

Azóta az lett a megoldás, hogy töröltem az eszközkezelőböl a DAC-ot, majd géprestart után az MS felrakott egy saját USB2-es drivert, és azzal működött. A lejátszó progiknál(Foobar2000, JRiver) meg az Outpotnál, az ASIO helyett Wasapi Eventet állítottam be. Szerencsére nem tapasztaltam minőségromlást, az ASIO-hoz képest, annyi hátrányom van, hogy a TEAC saját lejátszó progiját, a HR Audio Playert nem tudom használni, mert az csak ASIO kimenettel működik.

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#63867) FLATRONW válasza Doky586 (#63865) üzenetére


FLATRONW
őstag

Semmi virtualizáció. Laptopon van a 8.1 Pro, asztalin a Win 10 Home.
A 8.1 Pro-n létrehoztam egy .vhdx dinamikusan bővülő lemezképet, majd csatlakoztattam és a Bitlockerrel titkosítottam.
Ezután lecsatlakoztattam és a lemezképfájlt átmásoltam az asztali gépemre és már ott használom.

(#63868) djlolo válasza quailstorm (#63857) üzenetére


djlolo
tag

Ugy hiszem igen. De majd ellenorzom.(munkabol irok). Meg azt szeretnem megkerdezni hogy probaltam BIOS frissitest csinalni de semmilyen modszerrel nem mukodott. Beolvassa a bios file-t de amikor kellene frissitsen ott lefagy,leall nem is tudom es nem tortenik semmi. Azelott egy korabbi frissitest ugyanigy megcsinalt.Mi lehet az oka?
Jo lenne ha naprakesz lenne a BIOS-om is.

(#63869) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Az a gondom, hogy az indítások jelentős részénél "összeesik" a tálca. Alapból két sorban helyezkednek el a gyorsindítók, azaz dupla magasságú tálcát használok, ami egy sorosra szokott váltani, így aztán a gyorsindítók és az akkurátus rendbe szervezett ikonjaim nem férnek el.

A tálca természetesen zárolva van, és teljes kikapcsolás-bekapcsolás ciklusról van szó.

Van erre megoldásotok?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#63870) djlolo válasza pendre54 (#63866) üzenetére


djlolo
tag

Ha frissitessel terek at az uj verziora(1703) akkor nincs gond semmivel csak tiszta telepitesnel .Ez a furcsa.Es azert ragaszkodnek az asio driverehez , jobban szeretem.

(#63871) quailstorm válasza djlolo (#63868) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Én lehetőleg Windowson kívüli megoldással frissítenék, de ezt így most nem tudom. Ha megfelelő alaplap revízióhoz van a BIOS, annak mennie kéne.

(#63870) djlolo:
Próbáld meg úgy telepíteni a DAC drivert, hogy speciális rendszerindítási módban az illesztőprogramok aláírásának megkövetelését letiltod. Mert a fentebb leírtak alapján már kb egyértelmű nekem, hogy a driver nem tetszik és nem megy fel, viszont az installer nem vérnyog miatta.

Ez a szopás a rolling releasees Windows-zal, hogy lehet futni utána a gyártóknak...

(#63872) Jim74 válasza quailstorm (#63863) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm :R
Ugyanilyen Orico-t vettem, ami nem megy :(. Mindenféleképpen 4.0-ásat szeretnék.

FLATRONW, neked is köszönöm :R

(#63873) qqcqqc válasza Jim74 (#63872) üzenetére


qqcqqc
őstag

Nálam gond nélkül megy az orico, berúgtam és működik

[ Szerkesztve ]

(#63874) Jim74 válasza qqcqqc (#63873) üzenetére


Jim74
nagyúr

Nálam is felismeri, csak amikor valamit csatlakoztatni szeretnék, nem találja meg. Mi lehet a gond? Valamit a Win10-ben kellene állítani?

(#63875) Doky586 válasza FLATRONW (#63867) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Szerintem működik a titkosítás Win8-10 home esetén is.

Kisérletem szerint w10 home-on mentettem a bitlockerezett vhdx-re egy txt filet és nem találtam meg a leválasztott vhdx fileban a szöveget. Ugyanez egy másik titkosítatlan vhdx esetén megtaláltam rajta..

(#63876) netpeti98 válasza LOTR (#63792) üzenetére


netpeti98
addikt

Hibakódot ír esetleg amikor nem sikerül neki?
A problémás frissítést el is lehet rejteni ezzel az eszközzel.
Annyira nem nagy probléma, ha a 1703 kimarad, hamarosan úgyis itt a 1709.

(#63877) FLATRONW válasza Doky586 (#63875) üzenetére


FLATRONW
őstag

Kösz.
Hogyan ellenőrizted, hogy megtalálható e a mentet szöveg a leválasztott lemezképben?
Csatlakoztatás helyett pl. Jegyzettömbben nyitottad meg?

szerk.: Kipróbáltam, ezek szerint meg is válaszoltam a kérdésem.:)

[ Szerkesztve ]

(#63878) Jim74 válasza qqcqqc (#63873) üzenetére


Jim74
nagyúr

Hogy párosítasz eszközt Win10 alatt? Lehet, hogy ott rontok el valamt?

(#63879) Jim74 válasza Jim74 (#63878) üzenetére


Jim74
nagyúr

Ó bakker, nem a műveletközpontban akartam párosítani az eszközt... :DDD

(#63880) Dark Archon


Dark Archon
addikt

Hali,

Van egy ilyen Zboard-om. Eddig jól működött, most viszont olyan érdekes dolgokat csinál, hogy néhány gomb nem azt a karaktert hozza, mint ami a billentyűzetre van nyomtatva. Az Y megnyomására kötőjelet ír, G helyett m-et ír meg ilyenek. A legtöbb gomb jól működik, de néhány megzavarodott. Mi a fene lehet ez?

A billentyűzet már ezer éves, semmilyen driver nincs már hozzá, próbáltam. Meghibásodott volna a vezérlője? Sajnálnám, mert marha jó eszköz, nem is láttam mostanában hasonlót.

Előre is köszi!

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#63881) tomaszka88 válasza netpeti98 (#63876) üzenetére


tomaszka88
aktív tag

Üdv!

Napokban raktam fel a Home 64 bitest.. kezdődtek a gondok.. a problémám a lemezhasználat 100%-ossága.
Már a szolgáltatásoknál kikapcsoltam, majd letiltottam az előtöltést, és a keresőt is. Viszont mikor egy fájlt másolok a mobilomra, és közben elindítom a böngészőt, megáll az egész windows, az egeret lehet mozgatni de belassul, és pörög a winyó.. Mivel orvosolható ? A Winyó egy WD Black 1 Tb kb.2 hónapos.

[ Szerkesztve ]

(#63882) almi


almi
senior tag

Sziasztok!

Adott egy Asus Zenbook előtelepített Windows 10 Home-al.
Lett vásárolva hozzá egy Win 10 Pro, de nem tudom aktiválni. Amint felteszem a Win 10 Pro DVD-jéről az oprendszert, Win 10 Home lesz és hiába próbálom beírni, nem fogadja el a Pro kulcsot.
Telefonos aktiválásnál pedig már a Telepítési azonosító 2. része nem felel meg az automatának.

Mi lehet a megoldás?

Köszönöm!
Üdv.,
almi

(#63883) FLATRONW válasza almi (#63882) üzenetére


FLATRONW
őstag

Akkor a feltelepített OS alól próbálod aktiválni?
Úgy próbáltad, hogy még az OS telepítésének megkezdésekor beírod a Pro kulcsot?

(#63884) almi válasza FLATRONW (#63883) üzenetére


almi
senior tag

Szia!

Igen, a feltelepített OS alól próbáltam meg aktiválni, mert az elején nem kért tőlem Pro kulcsot, sajnos.
De akkor megpróbálom megnézni még egyszer, hogy hol lehetne megadni, de anélkül is simán tovább ment és feltelepült. :F

(#63885) FLATRONW válasza almi (#63884) üzenetére


FLATRONW
őstag

Itt kell majd megadni:

Valószínűleg a korábbi Home verzió miatt aktiválta újra magát.

[ Szerkesztve ]

(#63886) almi válasza FLATRONW (#63885) üzenetére


almi
senior tag

Sajnos nekem valamiért kimarad ez a lépés.
Látom, hogy rögtön az elején kellene, hogy legyen ilyen ablak, de nincs..
Utána pedig már az Egyéni telepítésre megyek, aztán megcsinálom a partíciókat és már telepíti is. Fájlok másolása, Összetevők telepítése, stb stb..

[ Szerkesztve ]

(#63887) King Unique válasza almi (#63882) üzenetére


King Unique
titán

Ha újabb előtelepített laptopról van szó, akkor azoknál eleve az UEFI-be van "beleégetve" a termékkulcs és onnan olvassa ki a Windows is, majd automatikusan aktiválódik.

Ha már tiszta telepítést akarsz csinálni, akkor le lehetne tölteni pl. az MCT-vel az ISO-t, ami eleve több kiadást tartalmaz. Majd a telepítésnél a Pro verziót kiválasztani, illetve annak termékkulcsát megadni. Vagy másik opcióként lehet a Home-ról közvetlenül akár Pro kiadásra is frissíteni.

[ Szerkesztve ]

(#63888) FLATRONW válasza King Unique (#63887) üzenetére


FLATRONW
őstag

és (#63886) almi: Igen, célszerűbb is ez a megoldás, mert valószínűleg egy régebbi verzió van a telepítő DVD-n.

(#63889) almi válasza FLATRONW (#63888) üzenetére


almi
senior tag

Köszönöm szépen mindkettőtöknek a segítséget, de végül is ezt találtam a leggyorsabb és működő megoldásnak.

Köszi.
Üdv.,
almi

[ Szerkesztve ]

(#63890) Doky586 válasza almi (#63884) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Semmi telepítésre nem lett volna szükség. Csak megadni a legélis kulcsot..

(#63891) almi válasza Doky586 (#63890) üzenetére


almi
senior tag

Azzal kezdtem.. :) Érvénytelen kulcsnak írta, folyamatosan. A telefonos aktiválás sem sikerült, ugye, de azzal a kulccsal amit az előzőleg linkelt cikkben találtam, frissítette kb. 2 perc alatt Pro-ra az oprendszer, utána pedig már simán elfogadta a Pro kulcsomat az általad írt módon.

(#63892) Doky586 válasza almi (#63891) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ha a telefonos aktiválás is hibásnak mondja..
akor vagy elgépelted (egy-egy karaktert másnak olvasol), vagy kérj új kulcsot az eladótól.. (vagy kérd vissza a pénzed)

[ Szerkesztve ]

(#63893) LOTR válasza netpeti98 (#63876) üzenetére


LOTR
addikt

semmit nem ír, csak annyit, hogy újra kellene indítani a gépet, majd újraindulás után, ismét kezdi letölteni ugyan azt a frissítést
akkor most első körben kivárom az új verziót, hátha azzal már túllépünk ezen a problémán
köszi

One Ring to rule them all

(#63894) fradi81


fradi81
veterán

hali

Nem tudtom törölni az apple cuccait, mit lehet ilyenkor tenni?

moto g72, Ninebot d28e

(#63895) raidx válasza fradi81 (#63894) üzenetére


raidx
őstag

Csokkentett módba?

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#63896) fradi81


fradi81
veterán

ott sem megy, a windows installerrel van baja.

moto g72, Ninebot d28e

(#63897) Shing válasza fradi81 (#63894) üzenetére


Shing
őstag

Van több felhasználó a gépen? Minden más jól működik?

(#63898) Nerazim


Nerazim
őstag

Sziasztok!
Az alábbi ablak jön be és nem tudok vele mit kezdeni, teljesen tanácstalan vagyok.

Nem enged belépni a mappába.

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#63899) fradi81 válasza Shing (#63897) üzenetére


fradi81
veterán

csak egy fiók van minden más működik, apple szoftvereket nem tudom törölni, itunest-se telepíteni.

moto g72, Ninebot d28e

(#63900) tomaszka88


tomaszka88
aktív tag

Üdv!

Napokban raktam fel a Home 64 bitest.. kezdődtek a gondok.. a problémám a lemezhasználat 100%-ossága.
Már a szolgáltatásoknál kikapcsoltam, majd letiltottam az előtöltést, és a keresőt is. Viszont mikor egy fájlt másolok a mobilomra, és közben elindítom a böngészőt, megáll az egész windows, az egeret lehet mozgatni de belassul, és pörög a winyó.. Mivel orvosolható ? A Winyó egy WD Black 1 Tb kb.2 hónapos.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.