Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63051) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

8.1-ről 10-re telepítéssel mik a tapasztalatok a beállítások és a programok megtartásával? Lenne egy gép, ami dugig van telepített programokkal, játékokkal, és a Forza Horizon 3 miatt 10-es win kellene rá.

Hogy érdemes ezt csinálni, hogy nehogy gond legyen közben?

Menteni nem nagyon lehet, a programokkal együtt 900GB-s ez a Win8.

(#63052) mrbego válasza EnterR (#63036) üzenetére


mrbego
aktív tag

Szia,
nem kell, hogy UK nyelvű build-et telepíts. De még csak átálltani sem kell a rendszer nyelvét angolra.
Én pár hónapja állítottam át (ismét, hosszú szünet után) insiderre magam, de eltel pár hét mire megjött az egyik insider build, azóta talán 2-3x is volt frissítés.

Üdv, P

(#63053) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

Újratelepíteném a W10x64 rendszeremet m.2 SATA ssd-re. Adatlapon olvssható a konfigom.
Csak az ssd-t telepítem újra, a hdd-k maradnak a régiek, archív adatokkal.

UEFI-ben...
... BOOT options-ben engedélyezzem a Win8/10 Features-t? [otherOS / Win10 / Win10 WHQL]
... ugyanitt storage BOOT option control UEFI, vagy Legacy legyen?

Sürgős lenne, köszi!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#63054) quailstorm válasza AxBattler (#63053) üzenetére


quailstorm
nagyúr

UEFI legyen a W10 telepítés. A features alatt nem tudom mi van.
UEFI/legacy olyan, amit telepítés után nem tudsz megváltoztatni.

(#63056) EnterR válasza szabonagyur (#63042) üzenetére


EnterR
veterán

Teszek egy próbát, köszönöm.

(#63052) mrbego: Ha nem válik be a nyelv variálás, akkor türelmesen kivárok. :R

PSN ID: marquuard

(#63057) AxBattler válasza quailstorm (#63054) üzenetére


AxBattler
félisten

Features alatt én sem tudom, mit értenek. A legújabb UEFI eléggé más lett, mint az eredeti, és nem jött ki új manual a deszkához, szóval a Giga ezt elsumákolta... :(

BOOT option control akkor UEFI lesz, köszi! :R

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#63060) csixy válasza AxBattler (#63057) üzenetére


csixy
addikt

Telepítés alatt csak az SSD legyen feldugva , a többi vinyó legyen elérhetetlen.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#63061) AxBattler válasza csixy (#63060) üzenetére


AxBattler
félisten

Igen, ezzel tisztában vagyok.

Közben találtam ezt. Én Media Cration Tool-al csináltam az USB-t, de akkor ezek szerint az NTFS-es lett, és Rufus-szal újra kell csinálnom FAT32-esre.

Szerk.: ellenőriztem, mégiscsak FAT32-re csinálta a Tool, szóval akkor nem kell újraraknom a pendrive-ot.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#63062) EnterR válasza EnterR (#63056) üzenetére


EnterR
veterán

Nyelves mókolás nem jött be, viszont átraktam Fast Ring-re, és pillanatokon belül meg is érkezett. :D

PSN ID: marquuard

(#63063) quailstorm válasza AxBattler (#63061) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Amúgy a legtöbb UEFI beveszi NTFS-sel is, csak az ilyen BayTrail (N-es Atom), meg hasonló vackok nem szeretik.

(#63064) csixy válasza AxBattler (#63061) üzenetére


csixy
addikt

Ha simán a media creatin tool-lal csinálod , akkor bootolható így is , meg amúgy is és a bootolható eszközök között két eszközként fog szerepelni és amelyiket indítod az fog történni.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#63067) King Unique válasza AxBattler (#63061) üzenetére


King Unique
titán

Az MCT tudtommal eleve FAT32-re formázza az USB drive-ot, nem NTFS-re. Mondjuk előbbi fájlrendszernél kissé korlátolt, mert csak 32 GB-ig tudja particionálni és a fennmaradó terület nem lefoglalt lesz. De pl. a Rufus már képes a teljes tárterületet formázni.

Egyébként UEFI-ben a szabványos fájlrendszer bootolásnál a FAT32, de egyes gépeken valóban lehet NTFS-re formázott pendrive-ról is bootolni.

[ Szerkesztve ]

(#63068) TeebyKay válasza TeebyKay (#63040) üzenetére


TeebyKay
őstag

UP!

(#63077) Angel2014


Angel2014
addikt

Sziasztok kb egy hete telepítettem újra a gépem...telivágta a windows bt és a windows ws -el a c meghajtóm ,hogy nincs is szabad terület rajta...kérdésem,hogy jött egy új build azóta és a nagy frissítés csinálta ez nekem?

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#63078) csixy válasza Angel2014 (#63077) üzenetére


csixy
addikt

Vegyél hozzá egy gépet, vagy tegyél bele egy nagyobb SSD-t, vagy használd a lemez karbantartót.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#63079) mekker


mekker
őstag

Üdv!

A Speedfan hiába van berakva Indítópultba, vagy a feladatütemezőben, nem működik megfelelően. A háttérfolyamat láthatóan fut, de se a GUI, se maga a ventilátorok konfig szerinti szabályzása nem megy (csak ha kézzel elindítom). Mi lehet a probléma oka?

Megoldódott, rendszer indítás helyett a bejelentkezést kell csak beállítani triggernek.

[ Szerkesztve ]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#63080) TRob1 válasza csixy (#63078) üzenetére


TRob1
veterán

Azt neked kell tudni hogy milyen verzát raktál fel, és hogy azóta volt-e neked nagyobb frissítés. Hisz mindig jelzi a win.
Ahogy ajánlották alább, futtass lemezkarbantartót (Rendszerfájlok törlése-t is), aztán majd kiderül mi marad, mi nem.

¤ R'n'R ¤

(#63081) Angel2014 válasza csixy (#63078) üzenetére


Angel2014
addikt

Milyen gépet vegyek?

Mindig tiszta telepítéssel rakom a gépet...letöltöttem az új buildot ha van, mert nem válaszoltál.

Inkább engedélyezd a rejtett mappákat és nézd meg,hogy nálad nincs e a windows mappák.

Most így néz ki a gép 256-os ssd-vel, Full teli driverekkel.és programokkal.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#63082) bandi0000


bandi0000
nagyúr

sziasztok

az mért lehet, hogy letöltöttem a magyarosítást a vezérlőpultból, mivel angol win10-em van, és nem igazán magyar mindenhol, ráadásul a start-ba ha rákeresek valamire, és megtalálja, de nem tudom onnan megnyitni

Xbox One: bandymnc

(#63083) #86564352


#86564352
törölt tag

A következő buildben a 3D Builder app sorsán azért látszik hat rájuk a hónapokig tartó panaszkodás.

Anniversary: start menübe került fő helyre
Creators Update: kellékek közé eltüntetve
Fall Creators Update: nem is fog magától települni, ha kell keressék áruházban

Bárcsak a többi vacak se lenne ott automatikusan, egy clean install után még külön feladat tisztogatni.

Ki fog kerülni még a legacy screen saver is.

A sima Paint marad, de a kódjához már nem nyúlnak, nem fejlesztik az app Paint 3D felé terelnék a népet. Így járt a system image backup is, marad ahogy van egyébként 3rd party programokat ajánlanak.

Teljes lista mi tűnik el és mit nem fejlesztenek tovább.

(#63085) csixy válasza Angel2014 (#63081) üzenetére


csixy
addikt

1703 15063.483 a mostani aktuális verzió.
Nicsak mégse vágta telibe a C:\-t ;]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#63086) svgyula válasza Angel2014 (#63081) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Azt esetleg próbáltad, hogy csak a legfontosabb programot teszed fel a "c:" meghatóra és minden egyéb programot a másik meghatóra? Nálam is a C: meghajtón 37GB a "legfontosabb" programokkal a foglalt hely. Pedig én szinte semmit nem szoktam oda pakolni.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#63088) Sztlaci


Sztlaci
aktív tag

IE11 Youtube alatt mindig behozza, hogy telepítsem a Chrome böngészőt.
Hiába zárom be a következő oldalnál úja ott van.

??

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#63089) Angel2014 válasza svgyula (#63086) üzenetére


Angel2014
addikt

100x telepítettem és ugyan ezt kaptam amit a képen is látsz...nem értem miért csinálta...mondjuk ezt akkor idézte elő amikor a win 7 ről frissítettem, akkor ott voltak ezek a mappák...de azóta vagy 5x raktam ...

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#63090) Angel2014


Angel2014
addikt

Azzal mit lehet csinálni ha leáll az időjárás app vagyis nem mozog a start menüben? Élő csempe be van kapcsolva.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#63098) AxBattler


AxBattler
félisten

Minden jól ment, köszi a válaszokat! :R

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#63099) GEPESZ66 válasza #11563776 (#63028) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Ez a Defender kikapcsoló reg-fájl jó a HOME-re,ill. PROFverzióra is, ill. 32-64 bit-re egyaránt?

(#63100) raidx válasza GEPESZ66 (#63099) üzenetére


raidx
őstag

Elviekbe igen. De a legjobb megoldás egy jobb vírusirtó telepítése mert a CU már nem úgy viselkedik mint az elődök.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.