Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64651) #21715712 válasza AusWolf (#64649) üzenetére


#21715712
törölt tag

Uj aksi, uj gep. 66%nal sincs kiirva :/

(#64652) Ferdzsoo válasza lao (#64650) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Nálam nincs ott semmi, nincsenek eszközeim az áll.
Igaz én nem használok egyik számítógépen sem microsoft fiókot.
Offline-fiókra nyomok...

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#64653) RTTWLR


RTTWLR
csendes tag

Sziasztok!
Nekem olyan problémám lenne, hogy windows 10 tiszta telepítésnél ezt a hibakódot irja a formázásnál.
windows could not format a partition on disk 0 the error occured while preparing the partition selected for installation error code 0x80070057.
Új Hp 250 g5 notebook (freedos volt rajta)
Bővítve lett 120 gb ssdvel meg +4 gb rammal.
Usanotebook szerelte be az alkatreszeket.
Próbaltam partition wizarddal formázni, parancssorban is, de semmi változas.
Valakinek van ötlete/megoldása?
Előre is köszönöm.

(#64654) Grafirka válasza #21715712 (#64648) üzenetére


Grafirka
őstag

Milyen markaju gep pontosabban? Esetleg HP spectre 360 ?

(#64655) raidx válasza Ferdzsoo (#64652) üzenetére


raidx
őstag

Akkor azért nincs ott a lehetőség. Nem olvastam el mert nem vagyok érintett, hogy lehet megoldani, de kell hozzá MS fiók és úgy indítani a wint. Nincs MS fiókom és retail licencem van.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#64656) #21715712 válasza Grafirka (#64654) üzenetére


#21715712
törölt tag

Hp pavilion

(#64657) Grafirka válasza #21715712 (#64656) üzenetére


Grafirka
őstag

Pavilonnal nem tudom a Spectre 360 esteben BIOS frissites (F10a ha jol emlekszem) oldotta meg az altalad is jelzett anomaliat .Erdemes lenne neked is ellenorizni , hogy letezik e BIOS update a gepedhez..

(#64658) #21715712 válasza Grafirka (#64657) üzenetére


#21715712
törölt tag

Jo a kerdes,de az egyszeruen otthon elvegezheto? Nem vagyok nagyon pro ilyen teren.

(#64659) Grafirka válasza #21715712 (#64658) üzenetére


Grafirka
őstag

Igen, otthon is siman elvegezheto a BIOS frissites de ha nincs tapasztalatod akkor inkabb vidd el valakihez aki rutinos.
Eloszor is nezd meg melyik a legujabb bios a gyarto honlapjan es ellenoizd a te geped melyik bios-al fut jelenleg.

[ Szerkesztve ]

(#64660) Pityu. válasza margithid (#64610) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Esetet is használhatsz ingyen csak annyi,hogy havonta újság kódot adsz meg neki,én így használtam sokáig és havonta max 5 perc ha volt a művelet.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#64661) Pityu. válasza Grafirka (#64647) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Azt hiszem,6 hónapig lehet halogatni

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#64662) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Asztali gépen átálltam Win10-re.

Felraktam Realtek oldaláról a HD Audio drivert, de a kezelő felület sehol sincs. Neten többeknek volt ilyen probléma de megoldás nincs.

Valakinek valami?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#64663) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Sziasztok!
Adott egy Hp 6460B tpíusú noti Broadcom wifivel WQindows 10-el. A probléma az hogy amint lekerül hálózati töltőről nincs wifi, töltőről működik. Energiagazzdálkodást kilőttük eszközkezelőben meg a vezérlőpultban is. Mit lehet még csinálni hogy megoldódjon a probléma?

(#64664) movax válasza Recon666 (#64663) üzenetére


movax
őstag

Enegiagazdálkodási opciókban a haladó beállításokban maximum tejesítményre kell állítani a wifit hálózati, illetve akkus működés esetén is.

Esetleg megnézni, hogy nem-e a HP valami saját segédprogramja cseszi szét a dolgokat.

[ Szerkesztve ]

(#64665) tordaitibi válasza szabonagyur (#64662) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Ha csak magát a DRIVERT rakod fel, annak természetesen nincs kezelőfelülete.
A segédprogramokat is fel kell telepíteni.

(#64666) szabonagyur válasza tordaitibi (#64665) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem a drivert raktam fel természetesen hanem kezelőfelülettel együtt...

Pont ezért kérdeztem, hogy miért nincs meg.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#64667) hunvarlan


hunvarlan
aktív tag

Sziasztok az a problémám hogy windows 10 alatt nem indul el semmilyen film zene stb se böngészőből se sehonnan akármit csinálok egyszerűen nem megy semmi tanácstalan vagyok ilyennel még nem találkoztam.
Valaki aki igen pls segítsen nem szeretném újrarakni az egész winfost.

(#64668) LEON_01 válasza szabonagyur (#64662) üzenetére


LEON_01
tag

(#64669) Shing válasza hunvarlan (#64667) üzenetére


Shing
őstag

Az érdekes, nem tettél fel valamilyen őskövület codec packot? Mi történik pontosan? Pl. youtube sem megy? Az idővonal megy de fekete a kép?

(#64670) szabonagyur válasza LEON_01 (#64668) üzenetére


szabonagyur
félisten

A vicc, hogy ott sem jelenik meg.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#64671) #21715712


#21715712
törölt tag

Tovabbra sem irja ki az akkumulator idot a windows 10 :(

Csak a %-os kijelzes megy folyamatosan. Esetleg program van ami jol mukodhet ilyen teren vagy van valami otlet?

(#64672) #21715712 válasza #21715712 (#64671) üzenetére


#21715712
törölt tag

Bocs,csak mar kifutottam az idobol....win10 uj frissites megjavitotta! :R :R :R

Vegre..

(#64673) Zin


Zin
senior tag

Sziasztok!Kozeledunk 2018 fele,win7 vagy inkabb win10 menjen fel?Jatekok es internere hasznalom a gepemet csak.Mert akkor ugy kalkulalok a win megvételével.

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#64674) LEON_01 válasza szabonagyur (#64670) üzenetére


LEON_01
tag

Akkor nem jót v. jól telepítetted. A chip száma megegyezik? Arra figyeljél, hogy van AC'97 és a HD változat.

u.i.: a gépház -> alkalmazások között sem látod? Ha ott sem látod, akkor biztos nem jól lett felrakva.
32bit v. 64bit?

[ Szerkesztve ]

(#64675) szabonagyur válasza LEON_01 (#64674) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem első Windows az életemben, Win8.1-ről álltam át, ugyanaz a driver Win7/8/10 alá is.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#64676) LEON_01 válasza szabonagyur (#64675) üzenetére


LEON_01
tag

Gondoltam, hogy nem az első, nekem ilyen gondom sosem volt, én ennyit tudtam segíteni.

(#64677) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! Csak a C partícióra lehet rendszer-visszaállítási pont-ot létrehozni?

Rendszer-visszaállítási pont létrehozásához előbb a Rendszervédelem alatt ki kell választani valamelyik rendelkezésre álló meghajtót. A Beállítás-nál be kell kapcsolni a Rendszervédelem-et (Rendszervédelem bekapcsolása elé kell tenni a pöttyöt).

Telepítettem a 10-et. 0-ról, a régi fájlokból semmit se tartottam meg. C partíció 1 SSD amin csak rendszer van. Van még 2 HDD az alaplapon. Csak a C-re tudom bekapcsolni a Rendszervédelem-et. Másik két HDD-n a “Rendszervédelem kikapcsolása” állapot nem változtatható.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#64678) Shing válasza szabonagyur (#64675) üzenetére


Shing
őstag

A legutolsó Realtek driver ilyenre sikerült.
Próbáld innen letölteni, sokaknak ezzel már bejött a control panel, nekem egyébként nem.
[link]

Én végül úgy oldottam meg, hogy a Realtekről letöltött driver exét kicsomagoltattam egy mappába. Abba a mappába bemásoltam az MS oldaláról letöltött CAB fájlból a driver fájlokat. (Realtek/WIN64 mappába). Utána a setup.exe-vel telepítve már bejött a control panel is.

(#64679) szabonagyur válasza Shing (#64678) üzenetére


szabonagyur
félisten

Köszi, megnézem, van nekem is egy korábbi telepítőm ami decemberi, Win8-hoz szedtem le de az is jó 10-hez a leírása alapján.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#64680) tordaitibi válasza LEON_01 (#64674) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Ez így nem igaz, hülye hasonlattal simán telepíthető a catalist center nvidiára, el is indítható, csak nem talál kezelhető hardvert.

Szabonagyur, rendesen végigfut a telepítő, semmi hiba, menetközbeni megállás, hibaüzenet nincs?
Nem kérdezi meg, indítsa-e a guit a telepítés befejeztével?

(#64681) hunvarlan válasza Shing (#64669) üzenetére


hunvarlan
aktív tag

Nem telepítettem semmit sem. De amióta teljesen áramtalanítottam azóta minden működik rendesen nem tudom mi lehetett a baja.

(#64682) pusihusi


pusihusi
addikt

Sziasztok ki telepített már Linuxot a béta Windows 10-re? Hogyan kell?

Üdv. Feri!!

(#64683) Dumi86 válasza tordaitibi (#64680) üzenetére


Dumi86
senior tag

Nem akarok beleszólni de miért kérdezne ilyet a Realtek telepítő? :D Soha nem is kérdezett,max a végén egy újrainditás. A hivatalos legfrissebb drivernél senkinél nincs alapból vezérlőpultos ikon,de még automatikusan se indul a géppel,csak mókolással lehet előhozni. Álítólag ez inkább egy win10 feature nem is Realtek driver hiba.

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#64684) tordaitibi válasza Dumi86 (#64683) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Ok biztosan így van, mostanába (6-7 hónapja) nem tettem fel senkinek Realtek cuccot.
Számtalan más driver és kezelőfelület telepítése közben kaptam már hibaüzeneteket, ezért kérdeztem a kollégát, rendben végigfut-e.
A válaszokat végigolvasva, ez valami általános hibajelenség a legújabb verziónál.

(#64685) quailstorm válasza Dumi86 (#64683) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Éppen emiatt vissza is tettem az előzőt.
Amúgy a Realtek szúrt el valamit, a cpl meg a fileok ott vannak, és nincs panel W7-en vagy 8.1-en se azzal a telepítővel.

(#64686) csixy válasza pusihusi (#64682) üzenetére


csixy
addikt

Erre gondolsz?
Ettől ez még nem lesz egy teljes distribúció, csak egy bash shell.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#64687) szabonagyur válasza tordaitibi (#64680) üzenetére


szabonagyur
félisten

Kolléga ötletel bevált, felment korábbi kiadás és van control center is. Úgy fest ez a verzió ami legújabb ilyen lett, bugos.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#64688) FerNandor


FerNandor
őstag

Sziasztok.
nem tudom, hogy mennyire tartozik ide... Vettem aliexpressről egy ilyen pendrive-ot.

Lenovo Thinkpad T430-as gépen Windows 10 pro van fent. Korábban (pár napja) USB 2.0-ás stickre másoltam adatot, gyönyörű stabil 8MB/s-mal másolt végig.

Megjött ez a pendrive, rádugtam, az elején 17MB/s-mal másolt, aztán 1-2 perc után leesett 6 körülire, de úgy hogy 0 és 6MB között ingadozott folyamatosan. Most kipróbáltam megint egy másik pendrive-ot, philips usb 2.0 és pár száz kB/s-mal másol, aztán felmegy 2-3MB-ra, és folyamatosan lecsökken. Valami nagyon nem stimmel.

Az összes USB csatlakozáson próbáltam, az új pendrive-ot másik gépen is próbáltam és ott is ilyen volt.

Mi lehet ez? Valamit elcseszett volna?

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#64689) King Unique válasza FerNandor (#64688) üzenetére


King Unique
titán

A 3 db pendrive-os topikban (1, 2, 3) szerintem bőven elég kitárgyalni a témát és nem feltétlen kellene még itt is. Valamint eleve az előbbiekbe való, illetve a W10 alatti használathoz ott is hozzá tudnak szólni. Köszi!

(#64690) Bence942


Bence942
tag

Helló sziasztok! Olyan hibára keresném a probléma meg oldását hogy adott egy win 10 pro 64bit (frissített) fps játékban az egér nagyon kicsi mozgását mintha nem érzékelné mindegyik usb-t kipróbáltam másik gépen win7 nél ugyan olyan lassú mozgásnál érzékeli a lassú mozgást win 10nél nem , erre van valami meg oldás vagy nincs? Az egér egy a4tech x7 710bk driver fent van minden, nem értem :O

(#64691) movax válasza Bence942 (#64690) üzenetére


movax
őstag

(#64692) Bence942 válasza movax (#64691) üzenetére


Bence942
tag

köszönöm ezt meg is csináltam de ha eltávolítom akkor hogy indítsam újra a gépet? Valami magyar leírás nincs ? :)

(#64693) movax válasza Bence942 (#64692) üzenetére


movax
őstag

Billentyűzettel. Ctrl+Alt+Del, majd Tabbal lépegetsz.

(#64694) Bence942 válasza movax (#64693) üzenetére


Bence942
tag

meg próbálom úgy :D köszönöm

(#64695) Recon666 válasza movax (#64664) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Közben megoldódott wifi drivercserével, de azért köszönöm!

(#64696) Bence942 válasza movax (#64693) üzenetére


Bence942
tag

így se jó :(

(#64697) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! Helyreállítási USB-meghajtó minimum mekkora kell legyen?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#64698) Dromi


Dromi
tag

Sziasztok!

Van egy nagy gondom, miután ingyen lehetett win8-ról 10-re fríssiteni átváltottam rá. Semmi próbléma nem volt vele eddig. Az össszes alap driver fent volt (alaplap, vga, hangkártya...).

Múlthéten viszont az történt, hogy az összes webes böngészőnél kiírta, hogy nincs net, 2 napig azt hittem, hogy rossz a modem. Újra akartam tenni a rendszert mert már jó egy éve nem tettem, mert elhatároztam, hogy nem teszem újra, csak nem volt net, erre észrevettem, hogy van seed. Megnéztem az összes böngészőt megint nincs net - erre Edgé-nél volt, na mondom ez totál vicces. Ami még elöjött a fagyáson kívúl az az, hogy előtte 1 nappal a vírusírtó (AVG-eddig bevállt) és a QCQ Defram nevű szoftvert nem tudam megnyitni, nem töltötte be az ablakot.

Ezenkívűl nem tudtam belépni a pincoddal, mintha nem ismerte volna fel a billentyűt. aztán újra akartam indítani és ekkor lefagyott, mert várhattam volna órákig akkor sem állt volna le -- reset és újraindult, ekkor mindig felismerte a billentyűt és örültem.

A másik fagyás akkkor történt amikor sikerült belépni, és rákattintott a tálcán lévő iconra - azonnal lefagyott, nem lehetett csinálni semmit, ki akartam jelentkezni, és ott is lefagyott. -- reset megint.

A harmadik amikor egymás után történt meg a két dolog -szóval 2 reset után sikerült csak használni.

Azt hittem, hogy az egyik szoftver törölt vmi regisztrit vagy vmi fontos cuccot +vírusos a rendszer. Tegnap előtt újratettem az egészet (Win10-t) elég gyorsan az új telepítővel. Feltettem, az egér, vga+hangkártya driverét, alaplapot kihagytam, mert még a pendrive is megjavult, minden oké volt. Hagytam, hogy frissítse magát a rendszer. Másnap, előjött ugyanaz a fagyás. Plusz amikor le akartam menteni édesanyám könyvjelzőit bejött egy üzenet- erre rákerestem az derült ki hogy vmi regisztri virusos lett vagy a Logitech legujabb drivere, ami adatot halászik.

Tegnap újratettem megint 1-2 óra alatt megvoltam mindennel, tökéletes működött, megint hagytam, hogy frissítse magát a rendszer. Logitechnél egy korábbi drivert raktam fel -az megoldotott. Erre az előbb be akartam lépni, és megint előjött ugyanaz a próbléma, most átraktam egy másik usb-re a billentyűt, de szeintem megint le fog fagyni így vagy úgy ha be akarok lépni.

Mit lehet ezzel csinálni? Tegyem fel megint és vegyem ki az autó frissítést vagy vmi őtlet? Mert nem akarom 1 vagy 2-szer egymás után resettelni mindig. Nagyon idegesítő ez az egész. A lényeg az hogy egészen a múlt hétig semmi gond nem volt de 2-szer tettem újra a Windost és ugyanaz van.

Feltettem a Nortont 1 hónapra (ccleaner, egér, vga, hangkártya, qbitorrenten kivűl semmit.)

A Win8 az eredeti volt- szóval azzal sem volt gond. Win 10 Home van.

Jó lenne ha valamit tudnátok ez űgyben segíteni, kösz.

[ Szerkesztve ]

(#64699) pusihusi válasza csixy (#64686) üzenetére


pusihusi
addikt

Köszi, akkor ez nekem nem okés :( Majd telepítek egy teljes értékú Linuxot. :K

Üdv. Feri!!

(#64700) Indian74


Indian74
senior tag

Sziasztok!
Tudna nekem evvel a problémaval kapcsolatban segitséget adni?
Csak a két nap alatt kétsze fordult elő,nem állandó.
Elöre is megköszönném a segitséget.

[ Szerkesztve ]

NAGYPAPA

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.