Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64201) Sub-ZeRo válasza trialboj (#64198) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ssd...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#64202) GEPESZ66 válasza Sub-ZeRo (#64201) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Jó magasak lettek az ssd árak,1 éve szinte fele áron vettem meg a mostanit.

(#64203) kovászos


kovászos
tag

Sziasztok!
Van egy olyan problémám, hogy win 10 (7-ről frissíve) a telepítés óta folyamatosan villogtatja a hdd LED-et, akkor is mikor semmi feladatot nem adok a gépnek. Ha valami programot futtatok akkor gyorsabban. Ha lecsatlakozok a hálózatról akkor is.
A kérdésem az volna, hogy mi használhatja a hdd-t folyamatosan és ki lehet-e kapcsolni? Érdemes-e kikapcsolni?

(#64204) Grafirka válasza Bence942 (#64188) üzenetére


Grafirka
őstag

Amit te irsz az valami mas problema mint az 1703 build ismert font problemai Amire en gondoltam az a felhasznalo altal telepitett betutipusokra vonatkozik . Erre van valami feluleti modszer ( rebuild font cache ) de a te esetedben nem relevans.

(#64205) Sub-ZeRo válasza GEPESZ66 (#64202) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Meg egyre drágább lesz így karácsony fele haladva...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#64206) raidx válasza kovászos (#64203) üzenetére


raidx
őstag

A Win figyeli a használati szokásaidat és annak megfelelően próbálja átrendezni az eléréseket a HDD-n. Ha sűrűn sokfélét használsz akkor szegény állandóan rendezkedik. Ha rendszeresen ugyan azokat a programokat használod akkor egy idő utánn nyugi lessz. Kikapcsolási lehetőségről nem tudok.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#64207) SP4C3 válasza kovászos (#64203) üzenetére


SP4C3
veterán

Task Manager mit mond?

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#64208) Bence942 válasza Grafirka (#64204) üzenetére


Bence942
tag

akkor mi lehet ennek a baja?

(#64209) atyca


atyca
senior tag

Üdv!
A Win10 beépített virtuális meghajtója Bluray iso csatlakoztatásánál hibát jelez (nálam).

Mindezek ellenére megjelenik a meghajtón a tartalom,csak éppen a tallózás nem működik tökéletesen.
Az iso kiadásakor pedig nem tűnik el a meghajtó ikonja,és nem engedi újracsatlakoztatni a képfájlt.

Egyedi hiba,vagy a gyerekcipős betegség egyik tünete?

[ Szerkesztve ]

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#64210) kovászos válasza SP4C3 (#64207) üzenetére


kovászos
tag

Köszönöm a válaszokat!

Task Manager szerint ami lemezt használ :
System, eseménynapló,avast service,előtöltés,helyi rendszer,helyi rendszer2,windows search indexelő,diagnosztikavezérlő szolgáltatás
(legtöbbet a System szinte folyamatosan 0,1MB/s)

[ Szerkesztve ]

(#64211) krealon válasza szabacsik (#64200) üzenetére


krealon
veterán

"Mitől fagyhat le minden alkalommal a windows intéző (ha az asztalon van), vagy a mappa amikor bármit szeretnék csinálni egy 12gigás mov kiterjesztésű videóval?"

A gepen telepitett codec segitsegevel, belyegkepet probal kesziteni (lejatszani) a Windows Intezo, de nem tud, mert vagy hibas a fajl, vagy nem kompatibilis a formatuma a codec-kel.

Regebben az xvid es a ffdshow codec egyuttallasa okozott hasonlo problemakat.

(#64212) SP4C3 válasza kovászos (#64210) üzenetére


SP4C3
veterán

Dolgozik a useless prefetch. Ha idegesít, akkor a windows search-öt és a prefetch-et kapcsold ki.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#64213) Debilon


Debilon
addikt

van ez a problémám #64158

most megnéztem az eseménynaplót, és a képen a kijelölt elemre vár 3 percet kb. (amúgy cirka 7 perc alatt jutott el a gép az indítástól a bejelentkező képernyőig)

ez mi a bánatért lehet és mit tudok tenni, hogy megszűnjön?

amit feljebb hibának ír, annak pedig ez van a leírásában:

"A szolgáltatás (CldFlt) a következő hiba következtében leállt:
A kérés nem támogatott."

[ Szerkesztve ]

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#64214) Remekelek28


Remekelek28
őstag

Üdv!
Itt olvasom hogy egy frissitéssel jött egy szemkimélő üzemmód,mely a kék fényt kiszűri.. ezt hol tudom beállitani?
:R

(#64215) Viktor77 válasza Remekelek28 (#64214) üzenetére


Viktor77
titán

Jobb gomb, Képernyő beállítások, Kijelző, Éjszakai fény, alatta pedig az intenzitást tudod állítani, meg az automatizálást.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#64216) raidx válasza atyca (#64209) üzenetére


raidx
őstag

Sajnos valamit elrontottak. Régen jó volt. Jobb klikk a startmenűn, Lemezkezelés, ott adni kell betűjelet a meghajtónak mert valamiért azt nem kap újabban.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#64217) allein


allein
addikt

Sziasztok. Van lehetőség arra, hogy az apple mailhez valami hasonló alkalmazást lehessen használni win 10 alatt? Outlook-on kívül, kinek mi a tapasztalata?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#64218) Remekelek28 válasza Viktor77 (#64215) üzenetére


Remekelek28
őstag

de ez szerintem nem az..mert itt valami kék fényről lenne szó.. de nem is találok éjszakai fényt.. pedig nemrég mintha frissitett volna,ezt hol tudom megnézni?

[ Szerkesztve ]

(#64219) Viktor77 válasza Remekelek28 (#64218) üzenetére


Viktor77
titán

Ez az. Leveszi a kék fényt.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#64220) Remekelek28 válasza Viktor77 (#64219) üzenetére


Remekelek28
őstag

értem,de nekem ott ahol mondod nincs ilyen.. hogy tudom frissiteni,mert most is csak a deffendert találta fissitendőnek..

(#64221) #86564352 válasza Remekelek28 (#64218) üzenetére


#86564352
törölt tag

Biztosan naprakész a Windows?

Windows gomb a billentyűzeten, írd winver és enter, megjelenő névjegy milyen verziót ír ki? Ha 1703 akkor jó ez a Creators Update és kell lennie éjszakai fény beállításnak, ha amúgy a videókártya driver rendben van. Ha csak 1607 a rendszered, akkor még Anniversary verzión vagy akkor abban ne is keresd ezt a funkciót.

(#64222) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Sziasztok. Egy teljesen stabil rendszer egyik napról a másikra elkezdett kék halálozni és mindig ezt dobja. Érdekes hogy általában böngészés közben vagy amikor semmit sem csinálok a gépel.

Mi lehet a baj?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#64223) Tiger. válasza Grafirka (#64176) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Én most kikapcsoltam valami hardveres gyorsítást a firefoxban azóta nem volt ilyen hiba.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#64224) Grafirka válasza Tiger. (#64223) üzenetére


Grafirka
őstag

Frissitettem az 55.0.3 verziora , egyelore rendben van.

(#64225) Tiger. válasza Grafirka (#64224) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Mondjuk az is megvolt:)

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#64226) atyca válasza raidx (#64216) üzenetére


atyca
senior tag

Az biztos,hogy valami nem kóser...Bár nálam betűjelet azt kap.
Vagy a második hibaüzire írtad megoldásként?
Azért érdekes,hogy a Kodi gond nélkül megnyitja ugyanazt a bluray iso-t, és lejátssza.
Lehet,hogy hozzájuk kéne járni a Microfosos fiúknak egy kis szakmai továbbképzésre.

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#64227) Remekelek28 válasza #86564352 (#64221) üzenetére


Remekelek28
őstag

igen már lefrissitettem.. köszi a segitségeket,megvan minden.. :R

(#64228) allein


allein
addikt

Sziasztok. Milyen módon tudom kikapcsolni a jelszót win 10-es laptopon?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#64229) SP4C3 válasza MiklosSaS (#64222) üzenetére


SP4C3
veterán

Hálókártya driver talán. 🤔

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#64230) pendre54 válasza allein (#64228) üzenetére


pendre54
addikt

Üdv!
A keresőbe beírod: "netplwiz", a feljövő ablakban kiveszed a pipát a "Számítógép használatához jelszót és felhasználónevet kell megadni" opcióból, még kétszer megerősíted ezt a jelszóddal, és a következő géprestartkor már nem kéri. Alvó állapotból való visszatéréskor, hogy ne kérjen jelszót, azt pedig a Gépház/Fiókok/Bejelentkezési lehetőségek/ Ha nincs a gépnél, mennyi idő múlva kérjen a Windows bejelentkezést? opciót, átállítod "Soha"-ra.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#64231) movax válasza MiklosSaS (#64222) üzenetére


movax
őstag

Wifi-drivert frissíteni, vagy visszatenni az előbbi verzióra és letiltani az automatikus driverfrissítést.

[ Szerkesztve ]

(#64232) raidx válasza atyca (#64226) üzenetére


raidx
őstag

Egy régebbi frissítés óta legtöbbször még betűjelet sem kap. A saját maga álltal létrehozott virtuális lemezzel is ezt játsza. Azt hittem a CU majd megoldja de tévedtem. Gondoltam arra is, hogy esetleg nállam ment el valami. De nem! Pénteken telepítettem egy vadi új Lenovo lapost és ott is előjött a hiba.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#64233) kovászos


kovászos
tag

Kikapcsoltam a prefetch , superfetch ,windows search, win 10 update seed, és még pár adathalász progit...
A hdd ledem továbbra is másodpercenként villan egyet, mintha csak számláló lenne.

Van ötlete valakinek hogy még mi okozhatja? (feladatkezelő szerint: System, win eseménynapló, avast(ritkán))

Kezdem azt hinni, hogy a ledhez van építve egy villogó áramkör/vagy az alaplapban van.

(#64234) Doky586 válasza kovászos (#64233) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Váltsál Windows-ról Haiku OS-re. Ott nem fog villogni. :U

(#64235) zsoltzsolt válasza kovászos (#64233) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Húzd ki a netkábelt. Az MS biztos rád szállt és tudni akar mindent rólad. Francba az internettel, járj könyvtárba, ha tudni akarsz valamit! 😀

(#64236) Shing válasza kovászos (#64233) üzenetére


Shing
őstag

Nincs rossz helyre kötve a LED? A win szolgáltatásokat nem érdemes letiltani. Egyébként biosba lépve is villog? Rengeteg háttérszolgáltatás lehet még amit te telepítettél. Tisztítóprogram (ami emiatt többet árt mint használ), minden programnak a frissítési szolgáltatása, telemetria gyűjtések, stb.

(#64237) allein válasza pendre54 (#64230) üzenetére


allein
addikt

Nagyon szépen köszönöm :R érdekes azért, hogy egy pillanatra felugrik az az ablak ahova be kell írni a jelszót és gyorsan el is tűnik :U

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#64238) kovászos válasza Shing (#64236) üzenetére


kovászos
tag

Tuti jó helyen van mert ha vmi használja a hdd-t akkor nem csak másodpercenként villog,hanem gyakrabban, v folyamatosan ég.
Net nélkül is ugyanez a jelenség...
Biosban nem villog.

[ Szerkesztve ]

(#64239) kovászos válasza zsoltzsolt (#64235) üzenetére


kovászos
tag

HA HA HA HA !

(#64240) #86564352


#86564352
törölt tag

Abban mi a logika ha beállítok lock screen slideshow-t, akkor a power & sleep lapon kiírja úgy nem fog elmenni aludni a gép tétlenség után. :U (slideshow nélkül alszik rendesen)
Milyen technikai akadálya van 2017-ben annak, hogy 10 perc tétlenség után vetítse a képeket, 30 perc után aludjon a gép, ami az alapértelmezett idő. Mondani se kell 8.1 alatt ment ahogy akartam. 10 alatt soha nem értettem mi a francért nem alszik el a gép magától, és a másik idiótaság a personalisation lock screen slideshow résznél nem figyelmeztet erre egyáltalán, hanem a system power & sleep résznél írja csak ki. Semmi józan paraszti eszük nincs, annyira átgondolatlan UI hogy fáj.

(#64241) GAbre


GAbre
veterán

Szép estét valaki rakott már fel tabletre windows-t?
Sajna meghalt feltelepítettem 1et,de sajna se érintő,se kártyaleolvasó nincs.Illetve akkukijelzés
És eszközkezelőből se tudom telepíteni ezeket.Hiába vannak meg fájlok.

Avatar

(#64242) Doma88


Doma88
tag

A napokban vettem egy új gépet amin jelenleg Windows 8.1 Pro fut. Nézegettem a neten összehasonlításokat a két oprendszer között de sajnos nem találtam olyat ami kifejezetten a játékok teljesítményéről szólna így nagy dilemmában vagyok a váltással kapcsolatban. Kérdésem az lenne, hogy megéri 10-re váltani vagy esetleg lassulást fogok tapasztalni a játékokban?

A gép specifikációi:

MSI B350M Gaming
AMD Ryzen 5 1600
ASUS GeForce DUAL-GTX1060-O3G
Kingston HyperX FURY 2666Mhz 8 GB

(#64243) sh4d0w válasza Doma88 (#64242) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Eleve kérdés, hogy milyen DX-et használnak a játékaid. Ha dx12, akkor csak w10 jöhet eleve szóba.

Mod: hopsz, most nézem. Mivel Ryzened van, ha nem w10-et használsz, nem kapsz biztonsági frissítéseket, tehát a logikus választás a w10.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#64244) Doky586 válasza Doma88 (#64242) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Döntsd el magad. Egy usb hdd-re fileba lemented a meglevő os partícióit Macriummal fél óra alatt, felteszed a w10-et kipróbálod, teszteled. Ha tetszik megtartod, ha nem fél óra alatt visszateheted az előző belakott rendszered..

[ Szerkesztve ]

(#64245) Doma88 válasza Doky586 (#64244) üzenetére


Doma88
tag

Az a megoldás már nem működik, hogy a Windowson belül vissza lehet állni az előző verzióra?

(#64246) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Éjszakai fényt be lehet úgy állítani, hogy játékoknál is megmaradjon? Nekem ha egy játék elindul, az éjszakai fény kikapcsol azon a monitoron, a másik monitoron viszont megmarad. Ez valami Win10 beállítás lehet, mert mindkettő monitornál ugyanaz a helyzet.

(#64247) quailstorm válasza Doma88 (#64245) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Az sokkal kevésbé tiszta, tekintve, hogy nem lemezképből állít vissza. Ezen felül lassabb is.

(#64246) pinnacle:
Futtasd a játékot ablakban, vagy használj f.luxot. Teljes képernyőn a játéknak hozzáférése van a színbeállításokhoz rendszerszinten.

[ Szerkesztve ]

(#64248) pinnacle válasza quailstorm (#64247) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Ezt a rendszerszintű hozzáférést nem lehet valahogy letiltani? f.lux is kikapcsol játéknál. Ablakban meg nem az igazi. :)

(#64249) quailstorm válasza pinnacle (#64248) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem, pont az a lényeg hogy a gammát meg a színeket ő állítsa.
Ablakos se gáz ha elég nagy az ablak, alig kisebb a terület.

Mondhatnám, hogy aki annyira igénytelen, hogy elcseszett színekkel akar játszani, annak az a 2 pár milliméteres csík ne legyen már gond ;]
Feltéve, hogy ablakosban is tudod közel teljes felbontásban futtatni.

Nekem több olyan W95-XP korszak közti játékom van (FPS), ami állítja a gammát meg a színeket, és ha nem tudja, akkor sötét meg minden baja van.

[ Szerkesztve ]

(#64250) core i7


core i7
addikt

Sziasztok lenne egy olyan kérdésem ,hogy a Windows 10 valóban több memóriát fogyaszt mint a Windows 7 vagy ez nem igaz?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.