Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64701) dunc válasza Indian74 (#64700) üzenetére


dunc
nagyúr

Szia, ha nem állandó akkor merevlemez boot szektor rendetlenkedik, ami lehet bad sector hiba, illetve a kábelezést, áramellátást kell ellenőrizni. (indítási hibák javítása)

[ Szerkesztve ]

(#64702) winfos


winfos
tag

Sziasztok!

Adott egy UEFI Windows 10 C + D meghajtóval.

Ha a helyreállításnál (gép alaphelyzetbe állítása) azt választom hogy minden elem eltávolítása akkor ez a D-t is piszkálja vagy az marad?

köszönöm

(#64703) Breki


Breki
veterán

Sziasztok.

Egy Windows 10-es gép d meghajtóján létrehozott megosztott mappát szeretnék megoszthatóvá tenni, a hálózaton lévő összes többi gép számára

Beállítottam mindent az user mappat látom is érdekes módon, de az megosztottba ha akarok belépni ezt írja ki.
Win 7-es gépen nézem

Ha leokézom és mondom neki, akkor semmi újabb üzenet, de a megosztott mappára kattintva nem lép bele.

Mit felejtettem el, kellene még beállítanom, hogy lássam a többi gépen ezt a mappát?

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#64704) raidx válasza Indian74 (#64700) üzenetére


raidx
őstag

Valami gubanc van a rendszer lemezzel. CHkdsk /f /r majd reboot és türelem.

Nem árt még a HD Sentinel futtatása ami megmondja az adott háttértár várható élettartamát.
Létezett belőle portabled is: [link]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#64705) raidx válasza winfos (#64702) üzenetére


raidx
őstag

Választható, hogy mit formáz. Ha nem figyelsz eléégé mindent! Jobb lehúzni a többit és mentést csinálni a D-ről. Biztos ami biztos.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#64706) quailstorm válasza Breki (#64703) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Rendszergazdaként csinálva lokális fiók felhasználónév-jelszó páros megadása után?
Nekem így megy telefonról is, de pl a laptopom akkor se látja az asztalit, hálózati hiba... Windows filemegosztás egy fos...

(#64707) Breki válasza quailstorm (#64706) üzenetére


Breki
veterán

Nem kér felhasználónevet jelszót azt kiszedtem.

Azon a gépen amin csináltam, illetve ez a mappa van ott simán bele tudok menni.

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#64708) Grawens válasza Breki (#64707) üzenetére


Grawens
senior tag

Ha a TC-t rendszergazdaként indítod? :U

(#64709) Breki válasza Breki (#64707) üzenetére


Breki
veterán

Közben megoldódott úgy, hogy a megosztás megnyíló fülnél kiszedtem a jogokat, majd hozzáadtam mindenkit user, mindenki, vendég és minden felhasználót, most úgy néz ki jó

[ Szerkesztve ]

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#64710) sirszevenap


sirszevenap
őstag

Sziasztok.

Az lenne a kérdésem, hogy milyen módon tudok átjelentkezni lokális fiókba abban az esetben ha a gép be van léptetve tartományba? Felhasználóváltás esetén nem látom a lokális fiókomat.

Üdv :R

Bankkártyával? Hát persze!

(#64711) trialboj


trialboj
őstag

Az normális hogy kikapcsolt állapotban ha megnyomok egy két gombot a billentyűzeten elindul a számítógép? Ez valami win10 speciál, vagy eddig is így lett volna?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#64712) lck válasza trialboj (#64711) üzenetére


lck
senior tag

A BIOS-ban van ilyen beállítási lehetőség.

(#64713) bghistvan


bghistvan
senior tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy jogtiszta win10 alatt "nem eredeti" office-t ellenőrzi a Microsoft?

(#64714) Indian74 válasza raidx (#64704) üzenetére


Indian74
senior tag

Nos ez lett a végeredmény

NAGYPAPA

(#64715) Frogged


Frogged
aktív tag

Sziasztok

Egy olyan problémám van hogy ki dobál a játékokból a windows kevés memóriára hivatkozva.
HW infoval vizsgálódtam a virtuális memória érzékelésével van a gebasz.
Be van állítva majd 40 giga lapozófájlnak de össze vissza kamu adatokat jelenek meg ami köszönö viszonyban sincs a beálítottal.
Igazábol mind1 is menyit ír épen elérhetönek mert bármenyit is ír aktuálissan úgy is 80-90% os használtságot jelenit meg anélkül hogy bármi futna.
De ha beállítok egy másik érétket és újra indítom a rendszert akkor egy darabig jó amig nem inditom újra vagy nem rakja le magát alvóba a gép.
3 hete fogtam le formatáztam az egészet eddig nem jött elő újra a dolog mostanáig.
Van valami tippetek esetleg találkoztatok ezzel a hibával?

(#64716) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
A következőbe futottam bele.
Egy 32GB-os pendrivon volt/van mindenféle. Mappák, különböző fájlok. Hogy mi a bánat történt nem tudom, most ha csatlakoztatom bármelyik géphez, csak .lnk kiterjesztésű parancsfájlokat látok. Ha megakarom nyitni TotalCommanderből, akkor a Windows intéző megnyitja, de a TC nem.
Másik gépben meg ezt a hiba üzenetet dobja, ha a TotalCommanderrel szeretném megnyitni:

Mi a túró okozhatta ezt? Hogyan lehetne helyrehozni?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#64717) Doky586 válasza Frogged (#64715) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"40 giga lapozófájlnak" = 40 000 MB
Ejha! :))
Inkább 400MB - 4000MB manuális beállítást javasolnék..

[ Szerkesztve ]

(#64718) jokeph válasza embe (#64716) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv! Ez most vagy adatvesztés (leválasztás nélküli eltávolítás, az OS váratlan hibás leállásai, stb), vagy valami jó kövér víruss...

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#64719) embe válasza jokeph (#64718) üzenetére


embe
nagyúr

"Parancsikon" vírusnak említik egy másik fórumon. Állítólag ismert jelenség. Most megpróbálom eltüntetni.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#64720) Tappancs2001


Tappancs2001
senior tag

Sziasztok! A következő lenne a kérdésem. A gépemen 1511-es verziójú Windows 10 pro. op. rendszer van. E a verzió frissíthető a 1703-as verzióra, vagy sem? A rendszer ugyanis nem ajánlja fel, azt írja, hogy naprakész. Előre is köszönöm a segítséget.

(#64721) TRob1 válasza Tappancs2001 (#64720) üzenetére


TRob1
veterán

Már vagy fél éve frissíthető (és ki is kellett volna próbálnod ennyi idő alatt) :)
Ha meg úgysem követed a "win életet" , topikokat, híreket, akkor mindegy is, jó az is ami van. :U

ui: Én nem is merném már használni ezt a verziót. :DDD

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#64722) quailstorm válasza Tappancs2001 (#64720) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Szedjél le egy 1703 ISO-t, mountold fel, setup.exe indít, aztán az majd frissít.

Én tegnap csináltam meg két gépen, igaz 1607-ről, de ez mindegy.

Előtte lemezkarbantartóval törölj minden felesleges vackot, egy 13-16GB hely legyen.

[ Szerkesztve ]

(#64723) embe válasza embe (#64716) üzenetére


embe
nagyúr

Köszi!
Megoldódott.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#64724) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Van egy teljesen új gép MSI H81M alaplappal, OEM Win 10 Pro lett hozzá vásárolva, és 0xc004c060 hibakódot dob.
A hibaüzenet pedig ez.

"Nem tudjuk aktiválni a Windowst ezen az eszközön, mert nincs érvényes digitális license vagy termékkulcsa. Ha úgy gondolja, hogy rendelkezik érvényes licenccel vagy kulcscsal, válassza az alábbi Hibaellhárítási lehetőséget."

Szerintetek ilyet mi okozhat egy új lap esetében?

Ja és még annyi hogy 2 licence-ről van szó, amibe ugyanaz a lap meg proci van, és annál is ez jön elő. Lehetséges hogy a lappal nem stimm valami?

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#64725) King Unique válasza embe (#64723) üzenetére


King Unique
titán

Azért majd legközelebb elég lesz 1 topikban feltenni 1 kérdést és nem feltétlen muszáj 3 topikot (1, 2, 3) is teleszórni vele ilyen rövid időn belül. :U Köszi!

(#64726) bghistvan válasza bghistvan (#64713) üzenetére


bghistvan
senior tag

:F

(#64727) embe válasza King Unique (#64725) üzenetére


embe
nagyúr

Miért is?
3 különféle tematikájú topic, amiknek a látogatói nem feltétlen ugyanazok a fórumozók. Segítségre volt szűkségem, így megkérdeztem.
De ha ennyire zavar :U , akkor elnézést kérek Tőled!
Bár lehet zavaróbb ha ilyen felesleges megjegyzésekkel van tele szórva a topic. ;)

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#64728) King Unique válasza embe (#64727) üzenetére


King Unique
titán

Akkor ajánlanám figyelmedbe ezt, illetve a III.10.5. (flood) pontot! Az meg egy dolog, hogy 3 különböző témájú topikról van szó, de te konkrétan ugyanazt a kérdést tetted fel mindenhol. Ezt úgy szokás, hogy eleve abban a topikban tesszük fel, ami leginkább kapcsolódik a kérdés témájához. Másrészt először talán célszerű megvárni, amíg válaszolnak és nem 1 perc múlva reprodukálni egy másikba. Szóval nincs ezen mit vitatni és legközelebb jó lenne figyelni rá!

[ Szerkesztve ]

(#64729) bghistvan


bghistvan
senior tag

:C
Ilyen a magyar ember.......marja egymást.....majd felteszem a kérdésemet a hentesboltba....vagy a csillárboltba,hátha lesz ott valaki aki válaszol majd ....na csáásztok ..... :C

(#64730) King Unique válasza bghistvan (#64729) üzenetére


King Unique
titán

Akkor olvasd el a itt a III.10.10-es pontot! Az ilyen jellegű kérdések tiltottak az egész fórumon, azért nem kaptál ezzel kapcsolatban érdemi választ.

[ Szerkesztve ]

(#64731) bghistvan válasza King Unique (#64730) üzenetére


bghistvan
senior tag

Szia!

Beszélgettünk már ,és segítettél is itt-ott a topikok bugyraiban,és ezt hálásan köszönöm most is,Tényleg! de akkor abban tudnál nekem segíteni,hogy hol a búbánatban lelhetek érdemi válaszokra a feltett kérdésemre eme mocskos internet világában,mint közönséges tudatlan halandó? :R

[ Szerkesztve ]

(#64732) embe válasza King Unique (#64728) üzenetére


embe
nagyúr

Igazából nem tudtam eldönteni, hogy ez vírus, vagy micsoda. Mert még ilyennel nem találkoztam. És nyilván szándékosan kérdeztem meg több helyen, a mielőbbi válasz reményében.
Ahogy látom ( töredelmesen megvallom ezzel az általad linkelt ponttal sem találkoztam eddig ) külön kifejezés van erre a cselekményre. :Y Nem vitatva az ÁSZF-t, mert ugye nem lehet, de ez így a többi pont között, tekintettel a bejegyzésem témájára ... hogy is fogalmazzak... nem érzem azt a fórumot veszélyeztető cselekményt.
De szerencsére Te felhívtad erre a figyelmem. A jövőben tekintettel leszek erre - legalábbis igyekszem majd.
Köszi!

szerk: Bocs, de kicsit - nagyon - fáradt vagyok, és kötözködésnek vettem a reakciódat.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#64733) #74220800


#74220800
törölt tag

Hi!
Lenne egy röpke kerdesem kerlek segitsetek.
Beujitottam, egy SSD-t a HDD helyere, es ket particiot szeretnek (vadiuj ssd). A felosztast meg tudom oldani a win 10 telepitovel is, vagy elötte muszaj megoldanom ezt egy particionalo program segitsegevel (elözöleg easeUs-t hasznaltam).

köszi

(#64734) King Unique válasza #74220800 (#64733) üzenetére


King Unique
titán

Lehet particionálni a Windows 10 telepítőjével is, nem szükséges ehhez külső programot használni. Egy vadonatúj (particionálatlan) háttértárnál, illetve tiszta telepítésnél meg pláne. Rendszerint utólag szoktak külső programokat használni a userek, mert pl. a telepítésnél nem csináltak külön adatpartíciót, vagy helytelenül választották meg a rendszerpartíció méretét és át kell szabni stb.

[ Szerkesztve ]

(#64735) Komplikato


Komplikato
veterán

Továbbra is van ez az apró gondom, hogy a fent lévő W10 Pro alól (build 16251) nem tudom elérni a NAS-t, ami eleve azért lett betoldva a rendszerbe, hogy a W10 telepítés előtt/után a nem fontos adatokat arra pakolva kicsit át tudjam méretezni a partíciókat, mert kéne hely erre arra. Máshol azt az infót kaptam, hogy a probléma bizonyos hálózati eszközök jogosultságánál nem az insider verzió miatt van, hanem sokaknál előjött akinek minden frissítés fent van W10 vagy W8.1 alatt. Viszont sehol nem írtak megoldást. Azt a bizonyos protokol letiltást meg megnéztem és azzal semmi baj. A vicc az, hogy a régi, de rossz telepítés miatt nem aktivált rendszeren még tökéletesen működött pöccre miután be lett állítva a NAS saját menüjében minden. Most felajánlja, hogy adjam meg az eszköz nevét és betűjelet a meghajtónak, de ha megpróbálom dob egy "ismeretlen hiba történt" szöveget.

Aztán van ez a furcsaság, hogy szinte semmi nem megy Opera és Edge alatt SEM, amik előtte meg igen, a flash teljes hiányára hivatkozva. A vicc az, hogy a Chrome alatt megy, de azt utálom és tök ugyan úgy beépített flash van benne.

Ja igen, akartam telepíteni a Thor telefonhoz szokásos módon a hozzá való MTB drivert, de hűlt helye, de még csak hasonló driver részleget sem dob fel a rendszer. Mindeközben a natív driverrel már XP óta tökéletesen menő BlueTooth nem megy, eszközkezelő szerint a driver oké, az eszköz is, de azért van rajta egy felkiáltó jel.

Valami azt súgja, hogy ez az ö9sszes valamiféle jogosultság kavarás, olyasmi amihez én kezdő vagyok. :D
Anno Android 6 és 7 között volt valami hasonló vicces változtatgatás.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#64736) quailstorm válasza Komplikato (#64735) üzenetére


quailstorm
nagyúr

MTP driver
MTK Usb Driver v1.0.8\MTK_Driver_ ext\DriverInstaller.exe
Csak install, máshoz ne nyúlj.

Flash az igazából már Chrome alatt is tiltva van aztán úgy kell oldalanként visszakapcsolgatni, ez most egy globális tiltás. Ha nem tetszik, akkor IE11, az biztos nem tilt.

BT-hez meg rakd fel a saját driverét (chipsetgyártó, legfrissebb, a készülék oldalán lévő kőkori driver lehet nem lesz jó)

[ Szerkesztve ]

(#64737) Salex1


Salex1
senior tag

Sziasztok!
Raspberry és Win 10 között szeretném beállítani az SMB-t. Este szenvedtem vele egy csomót, addig jutottam, hogy megadtam a gép IP címét, amit úgy tűnik el is ér, de jelszót kér. Viszont a Win-ben nincs megadva jelszó, így nem tudom mit adjak meg neki. :(
Létre kellene hozni egy jelszót a felhasználóhoz? Ezt nem igazán szeretném.
Természetesen a windows-ban meg van osztva a mappa, spec,megosztás> mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

(#64738) quailstorm válasza Salex1 (#64737) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Igen, hozz létre egy lejelszavazott másik felhasználót. Utána bejelentkezéssel bármit elérsz majd, rejtett mappaként a meghajtókat is.

(#64739) Zoz válasza jozsi252 (#64724) üzenetére


Zoz
őstag

Nem a lappal van a baj, hanem a Windows-zal. Hívd fel a Microsoftot, és beszélj velük. Én úgy tippelem, hogy azt fogják mondani, hogy szoftverhamisítás áldozata lettél.
Netán valami olcsó, apróhirdetéses helyen lettek véve a Windowsok? Ahol csak matricát adnak?

(#64740) tordaitibi válasza quailstorm (#64738) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Ezzel kapcsolatba kerdeznek,
mindenfele otthoni csoport stb. macera nelkul meg lehet azt csinalni,
Megosztok barmit, meghajtot, konyvtarat, kulon jelszavakkal?
Pl. tibi_cuccok mappa, korlatozott, csak olvashato, password ''nyusziful''
vegyes_mindenfele mappa, teljes read write jogok, password ''kutyafule''

Es ezek minden csoport, francok nelkul elerhetoek lennenek barkinek barhonnan.
Ezek a win sajat megosztasaval, smb ftp webserver segedeszkozok nelkul?

(#64741) jozsi252 válasza Zoz (#64739) üzenetére


jozsi252
veterán

PH-n lett megbízható eladótól.

iPhone 13 Pro Max

(#64742) Komplikato válasza jozsi252 (#64741) üzenetére


Komplikato
veterán

Lehet rossz telepítővel tetted volna fel, nem? Mondjuk pl. OEM telepítőt vagy Retailt nem lehet feltenni VL kulccsal.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#64743) Komplikato válasza quailstorm (#64736) üzenetére


Komplikato
veterán

Operában én visszakapcsoltam a flasht, de úgy sem megy.

Az MTK driver meg egyenlőre nem segített, meglátom újraindítás után változik e valami.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#64744) Zoz válasza jozsi252 (#64741) üzenetére


Zoz
őstag

Sejtettem, hogy nem hivatalos Microsoft partnertől :)
Valószínűleg nem az eladó tehet róla, nagyon úgy tűnik, hogy a Microsoft rájött ezeknek az olcsó matricás windowsoknak az eredetére, és elkezdte kitiltani ezeket a rendszerből. Az utóbbi időben itt a Win10 topikban is volt több eset, ahol már akár több mint egy éve használt Win10 (aprós olcsó) egyszer csak azt a hibát dobta, mint amit írtál.

[ Szerkesztve ]

(#64745) quailstorm válasza tordaitibi (#64740) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ha külön definiálsz felhasználókat, amiknek csak az adott mappához megfelelő engedélye van és ahhoz adsz jelszót, max akkor.
Amúgy nem.

Annyira nem vagyok benne a témában, korlátozások itthon nem kellenek, ha valahogy már megy, akkor onnantól rá szoktam hagyni.

[ Szerkesztve ]

(#64746) Ferdzsoo válasza lao (#64650) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Bejelentkeztem Microsoft fiókkal, eltávolítottam, ettől ugyanúgy aktivált maradt.
Ennek ehez szerintem nincsen köze.
Microsoft support meg nem tud felhívni mert szar az autómatájuk lol.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#64747) tordaitibi válasza quailstorm (#64745) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Ezzel én is így vagyok, csak bosszantó hogy néha az everyone dacára nem enged, és olyan jelszavakat kéreget, amikről lila gőzöm sincs.
Máskor meg csak simán hozzáférés megtagadva, pedig minden lehetséges jogot megadtam a megosztásnak.

(#64748) xenom0rph


xenom0rph
őstag

Sziasztok,

Win 10 home 64 bitet használok és első indításnál megkellett adni pin-kódot, jelszót valamint ujjlenyomatot a rendszernek. Azonban a jelszó nem az lett amit szerettem volna, mert nem fogadja el (valószínűleg félreütöttem). A pin kódom megvan, és az ujjlenyomatot is elfogadja, de zavar, hogy a jelszó az nem jó. Hogyan tudnám megváltoztatni?

köszi! :R

halahala

(#64749) #82146048


#82146048
törölt tag

Sziasztok!

Be lehet valahogy állítani, hogy bejelentkezés/ébresztés után mi legyen a rendszer alapértelmezett beviteli nyelve? Egyszerre kettőt használok, viszont bárhol állítom a sorrendet, a rendszer nyelvét is mindig variálni akarja (még a regionális beállításokkal is, tehát pl. mondom neki, hogy a dátum legyen magyar formátum szerint, erre magyarra állítja a nyelvet).

(#64750) #86564352 válasza #82146048 (#64749) üzenetére


#86564352
törölt tag

Control panel - language ami legfelül van a listában nyelv azt használja. Advanced settings-nél még lehet variálni override résznél egyből úgy tölt be a Windows ahogy beállítod. Én angol mint megjelenés, magyar mint alap beviteli.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.