Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64601) Draken


Draken
őstag

sziasztok!

a segítségeteket szeretném kérni, ami félig idevág félig nem, de megfelelőbb topicot nem találtam a hibára.
win10-re szeretném frissíteni ismerős yoga 300 tabját pendriveról, friss telepítéssel. Az istenért sem akar elindulni (uefi), úgy, mint a megszokott módon. Valaki tud tippet adni, amin el tudok indulni? Találkozott már valaki ezzel az eszközzel és a hibával?

köszi!

[ Szerkesztve ]

(#64602) VGYke válasza quailstorm (#64598) üzenetére


VGYke
addikt

Köszönöm válaszod! Próba nélkül is kételkedem, egészen biztosan nem elég a sima másolás, klónozni kell.... Csak egyet említek a lehetséges problémákból: NTFS jogosultságok...

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#64603) quailstorm válasza VGYke (#64602) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Én már többször csináltam nagyobb HDD-re migrálást aztán betűjelkorrekciót, sose volt gondom, ettől persze még másnak lehet.
Klónozni meg neked most ingyen van, nálam csak mappák mentek át.

[ Szerkesztve ]

(#64604) Komplikato


Komplikato
veterán

Kéne egy kis segítség, hátha valaki tud valamit a témáról.

1. Frissen lett telepítve egy Windows Pro N (VL!) és bizonyos okokból egyből Insider verzió.
Na most a 16353-as build az első indulás után szép fekete képernyőt produkál egy villogó egér kurzorral, hogy utána 1-2 óra múlva rájöjjön, hogy nem sikerült valami és újraindul ugyan így. Gond egy szál se, felment helyette a 16251-es buld. Megy is látszólag minden jól, leszámítva, hogy egy csomó flash cucc nem akar menni se Edge, se Opera alatt, ami a creator updates W10 alatt még ment jól. Na most tegnap feldobta, hogy van ropogos friss 16278 (RC3) build. Fel is települ, frissíti magát ... majd indulásnál fekete képernyő villogó egér kurzorral. De ez legalább olyan kb. 20 perc után rájön, hogy valami nem gömbölyű, elküldi a kis jelentést, majd újra próbálkozik indulni és amikor másodszorra sem sikerült, akkor vissza állította a 16251-et. Ez valamilyen ismert vagy nem ismert probléma, mert rákeresve régebbi verzióknál is volt már 2015-ös bejegyzés is ilyenről? Vagy okozhatja, hogy elég régi a gép (Intel C2Q, 4GB DDR2, Radeon HD7850) és valami baja van vele?

2. Olyan probléma is adódott, hogy van egy NAS, amit ez a W10 lát is, ott van ikonja, megnevezése szépen a külső meghajtóknál, csak semmilyen módon nem tudom elérni. Állítólag ez a probléma érinti egy nem régi frissítési széria után összes W10 és W8 gépet is. Ha próbálkozom akkor kér egy nevet a NAS-nak és betűjelet a meghajtónak, de ha megadom, akkor dob egy olyat, hogy ismeretlen hiba történt. Előző W10 alatt tök simán ment még. Erre van valami megoldás?

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#64605) generaltoti2


generaltoti2
tag

Sziasztok.
A következő problémával találkoztam.
Adott két képernyő. Egy monitor és egy tv amit kiterjesztve használok. Az értesítési terület ahol az óra van pedig kizárólag csak az elsődleges monitoron jelenik meg. Van arra mód hogy mind a két helyen megjelenjen természetesen a kiterjesztett képernyő megtartása mellet?

1115. build, home verzió és az ms től vett seriallal aktiválva.

(#64606) margithid


margithid
veterán

A feladatoknál van egy folyamat, az antimaliware service ami sokszor 5%-ot elvesz a prociteljesítményemből.
E!z konkrétan a defender lenne?
Mert azért ez sok..

(#64607) quailstorm válasza margithid (#64606) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Igen, ez a defender, és a legnagyobb hátránya is.

(#64608) margithid válasza quailstorm (#64607) üzenetére


margithid
veterán

Ezt hogy tudom letiltani?
Van valami viruskereső ami van legalább ilyen jó és nem fogyaszt sokat? Vicc azért, hogy egy i7 4770et igy megpörget.
Egyáltalán muszáj win10 mellé viruskereső?

(#64609) quailstorm válasza margithid (#64608) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Minden Windows mellé muszáj víruskereső. Szinte bármi más kevesebbet eszik. ESET NOD32 a legjobb ebből a szempontból, de egy Avast sem rossz.

Csak úgy lehet letiltani, ha észleli, hogy tettél fel helyette mást.

(#64610) margithid válasza quailstorm (#64609) üzenetére


margithid
veterán

Mit ajánlotok? Ami lehetőleg ingyenes és minnél kevesebbet eswzik.
Régen Avast zabálta az erőforrásigényeket emlékeim szerint.
Eset meg fizetős, azt kihagynám :R

[ Szerkesztve ]

(#64611) Komplikato válasza margithid (#64610) üzenetére


Komplikato
veterán

Comodo Internet Security?

[ Szerkesztve ]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#64612) movax válasza margithid (#64610) üzenetére


movax
őstag

Ingyenes Avirát használok 10+ éve minden gépemen, általában pár mega memóriával elvan, diszkrét, teszi a dolgát, soha nem volt gondom kártevőkkel.

[ Szerkesztve ]

(#64613) Ferenc.


Ferenc.
tag

Sziasztok!

Tegnap volt egy nagyobb frissítés a windows 10 -re, de a probléma továbbra sem oldódott meg, pedig bíztam benne hogy lesz hibajavítás így most már fel kell tennem a kérdést, s megoldást találni rá.

A baj az, hogy a processzor teljesítmény felét folyamatosan elviszi egy "Microsoft OneDrive Setup(32bites) folyamat. Ha bezárom a folyamatot és újraindítom a gépet, újra előjön.
A gépen rajta van a onedrive, írja is a gép néha hogy frissíteni kell, de a gép nem tudja frissíteni, ha elindítom én a telepítőt, nem csinál semmit.

Próbálkoztam már azzal is, hogy le uninstallálom a onedrive-ot a win 10 -ről, ekkor egy darabig csend volt, de pl a tegnapi frissítéssel újra rátelepült a gépre a onedrive, így újra elkezdett futni ez a setup -ja, s lefogni a gépet.
Nem tudom mi tévő legyek, mert hiába törlöm le a gépről, időnként magától visszatelepül a gépre. Frissíteni nem tudom, mert nem csinál semmit a telepítő setup-ja, s gondolo ma háttérben is ezért fut egyfolytában, mert nem csinál semmit, de akkor meg miért eszi meg a processzor felét? Végleges megoldás kellene erre.

Köszönöm!

(#64614) margithid válasza movax (#64612) üzenetére


margithid
veterán

Köszönöm, lehet kipróbálom :R

(#64615) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

ööö.
Van egy eredeti boxos windows 10 licenszem, amit most alaplap és proci csere miatt felraktam az új gépemre, majd beaktiváltam.
Viszont a régi gép is marad a családban, ott leformáztam az SSD-t és szűz telepítéssel felraktam egy win10-et TERMÉKKULCS NÉLKÜL, mivel ugye így is lehet szépen használni a software-t.
Erre most nézem, a régi gépen a win 10 leaktiválta magát.?! Mivan?
Semmilyen kulcsot nem adtam be, mégis azt írja a win10 aktiválva van.
Természetesen az új gépen is ezt írja.
Most akkor hogy is van ez?

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#64616) movax válasza Ferenc. (#64613) üzenetére


movax
őstag

Ebben a cikkben keresd meg ezt az alcímet: Complete Remove and Uninstall OneDrive, onnan lefelé lesz érdekes számodra.

(#64617) Ferdzsoo válasza movax (#64616) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

:DDD :R
Megcsináltam.

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#64618) movax válasza Ferdzsoo (#64617) üzenetére


movax
őstag

Ferenc.-nek válaszoltam, de ha téged is zavar a OneDrive, megcsinálhatod. :)

(#64619) Ferenc. válasza movax (#64618) üzenetére


Ferenc.
tag

Köszi a választ, meg az is érdekelne, hogy miért van ez a jelenség azon a laptopon, míg egy másik gépen amin ugyan az a win 10 van, nem csinál ilyet. Elsőnek megoldást akartam találni rá, hogy a onedrive maradjon a gépen, csak helyesen működjön, nem a teljes letörlésében gondolkodtam, de ha más nem marad az lesz.

Viszont most én is találtam egy cikket amiben azt írja ha ékezet van a gép felhasználó nevében az is okozhatja a problémát, s jelen esetben a problémás gépen is ékezetes a név. Lehet akkor ezt elég lenne megcsinálni és megjavul a onedrive letörlés nélkül is, és dolgozik tovább ahogy kell mint minden más gépen? :

[link]

[ Szerkesztve ]

(#64620) movax válasza Ferenc. (#64619) üzenetére


movax
őstag

Ez elképzelhető. Ezért nem szabad soha ékezetes betűket használni sehol, fájlnévben sem. Idősebb, DOS-os időket megélt kollégáknak a génjeiben van ez, akárcsak az alulvonás _ a fájlnevekben. :)

[ Szerkesztve ]

(#64621) Ferdzsoo válasza Ferdzsoo (#64615) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

És a legkomolyabb kiolvastattam a Key-t arról a gépről ahova nem ütöttem be semmit és nem az mint az amit tényleg megvettem és megkaptam. Mégis le van aktiválva.
A win 10 leaktiválta magát Hardver id alapján a régi gépre, az új gépre meg a termékkulcs alapján?
Ez nem lenne így túl okos, pedig elvileg ez történhetett...
De hogy nem is akarom 2 gépen használni az 1 gépes licenszet, a régi gépen mégsem tudom megszűntetni az aktivált licenszet.
Microsoft support?

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#64622) ArthurShelby válasza King Unique (#64578) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Egy ilyen windows egyébként liftime licensz?
Szóval aki ilyet kap az egyetemtől az egy életre 2 gépre kapja?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#64623) raidx válasza Ferdzsoo (#64615) üzenetére


raidx
őstag

Amikor először aktiváltad a régi gépen a Win10-et Ms-nél letárolásra került agy digitális üjlenyomat a gépedről. Akár mikor tisztatelepítést csinálsz amint nethez jut a Win, megküldi az ujlenyomatot MS-nek. Ha talál olyat az eltároltak között aktiválja a Wint. Valahogy MS fiókoban szét lehet választani őket és csak új licencel élessz aktivált. Például gép eladás esetén.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#64624) RoboGuru


RoboGuru
tag

Sziasztok!

Párhuzamban a 1607 és a 1703 verziók telepítőjét frissítgetem egy ideje. Nálam a 1703 korábban nem, de mára már stabilan fut. Akinél ez van fent mi a tapasztalata? Mert ha zökkenőmentes, akkor a 1607-et már elhagynám.

www.rendszerguru.hu

(#64625) TRob1 válasza RoboGuru (#64624) üzenetére


TRob1
veterán

Nálam a kezdetektől stabil 3 különböző gépen. :K

szerk: Illetve egyszer pár napig az asztalim hajnalban felébredt alvóból... :D

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#64626) AusWolf válasza RoboGuru (#64624) üzenetére


AusWolf
őstag

Még a kezdeti időkben apám gépén valamiért az istennek se működött vele a magyar nyelvi csomag. Egyszer újratelepítettem, azóta nincs ilyen gond.

Más: Be van állítva a gépem, hogy 10 perc inaktivitás után kapcsolja le a merevlemezt, de néha csak úgy a semmiből visszakapcsolja. Gondoltam, biztos valami szinkronizál a háttérben (Steam, Dropbox, vagy ilyesmi), de a múltkor megnéztem, mi van, ha a Windowsból kijelentkezve hagyom ott a gépet, és úgy is csinálja. Szerintetek miért van ez, és mit tudok tenni ellene?

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#64627) Csabroncka


Csabroncka
addikt

Sziasztok egy olyan, számomra érthetetlen hibával találkoztam a 09.06.-ai frissítést követően, hogy a synorol felcsatolt hálózati mappákat (SMTP) a fájlböngészőben tökéletesen, látom. Ugyan így a frissítés előtt telepített programokkal (képszerlesztő, word) a programon belül megnyitva a fájlböngészőt tökéletesen látom a hálózati meghalytókat.
DE!
(U)A frissítés után telepített programokkal(/U) már nem látom a hálózati meghajtókat ugyan ezen a módon - beszarás, de még behúzni sem tudom a fájlokat megnyitásra, mert azt írja hibának a win, hogy az elrési útvonal nem létezik ;] :))

"in medias res"

(#64628) Doky586 válasza AusWolf (#64626) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

"..10 perc inaktivitás után kapcsolja le a merevlemezt, de.."
A HDD-k lekapcsolása csak akkumlátoros üzemben, vagy akkor javasolt ha mozgatod hurcolod a gépet üzem közben, egyébként csak élettartam-csökkentő hatása van.

[ Szerkesztve ]

(#64629) Zolee_70 válasza Csabroncka (#64627) üzenetére


Zolee_70
senior tag

Be van kapcsolva az SMB 1.0?

>> WoT: Zolee70 << I'love WG. Ja, mégsem.

(#64630) Hurkafej


Hurkafej
aktív tag

Sziasztok!
Tegnap újratelepítettem a gépem, tiszta telepítéssel. Microsoft oldaláról beszerzett Win 10-et tettem fel. A problémám az, hogy nem tudtam hangot kicsikarni a gépből. (Realttek (MSI B150M Mortar alaplapon)) Próbáltam régi és a legfrissebb driverrel, eszközkezelőben illesztőprogramok keresését, de semmi.
Mikor egy jack csatlakozót bedugok akkor felismeri, hogy bedugtam valamit, de a hang már nem jön ki.
Nem tudom, hogy lehet-e Windowsos probléma, vagy csupán véletlen egybeesés?

(#64631) Grafirka válasza RoboGuru (#64624) üzenetére


Grafirka
őstag

Abban az esetben ha hasznalsz grafikus/tervezo programkat ( AI , cdr ,zbr , dwg, ztl, stb ) vagy munkadbol kifolyolag sok fonttal dolgozol , akkor inkabb keruld az 1703 buildet. Tobb hardveres gyorsitassal kapcsolatos hiba az emlitetteknel , a fontmenedzsmentje meg egy .csod. Gyakorlatilag minden ujrainditas utan torli az osszes fontot ami install as shortcut modszerrel volt telepitve.

(#64632) Csabroncka válasza Zolee_70 (#64629) üzenetére


Csabroncka
addikt

be :(

"in medias res"

(#64633) AusWolf válasza Doky586 (#64628) üzenetére


AusWolf
őstag

Tudom, de hangos. :B Ha nem kapcsolná folyton vissza a Windows, akkor nem is lenne semmi gondom.

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#64634) Pityu. válasza Grafirka (#64631) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Szóval a 1703 nem valami jó.Ha törlöm a letöltött telepítőjét akkor az majd megint vissza letölti magát?Azért kérdem mert halogatom egy ideje a telepítését de most már minden nap rá kérdez telepítse e én azt nyomom értesítsen majd holnap.Pont most is felugrott :)

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#64635) Doky586 válasza AusWolf (#64633) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

"Tudom, de hangos."
Arra nem a kikapcsolás, hanem a gumibakok a megoldás.. :K

(#64636) movax válasza RoboGuru (#64624) üzenetére


movax
őstag

Betonstabil. De nekem az összes korábbi build is az volt (tavaly júliusban tértám át 10-esre)

(#64637) RoboGuru válasza Grafirka (#64631) üzenetére


RoboGuru
tag

Akkor ugyanez a 1607-el jó?

Köszönöm mindenkinek az infót!

[ Szerkesztve ]

www.rendszerguru.hu

(#64638) TRob1 válasza Pityu. (#64634) üzenetére


TRob1
veterán

Nem értem Te miért mindig ezt a következtetést vonod le? Nem látod hogy mások mit írnak, csak a negatívat szúrod ki rögtön? Sokaknak meg pont a Te általad használt verzióval volt gond. Vagy mindegyikkel. Vagy egyikkel sem...

Amúgy asszonynak és apósnak is a legfrissebb van, és PS-t meg Lightroom-ot rendszeresen használják rajta a munkájukhoz gond nélkül.

Nem hiszem el hogy a fél év alatt nem voltál képes kipróbálni hogy megtudd, megfelel-e az igényeidnek. Fél év alatt csak lett volna egy fél órád arra hogy frissíts és esetleg visszaállj az előzőre ha mégsem jó... :W

(#64637) RoboGuru:
Vannak ilyen jellegű gondjaid a 1703-as gépen?

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#64639) Pityu. válasza TRob1 (#64638) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Az az igazság ha valami be válik ,nem szeretem bolygatni,mert volt már másban,hogy szarabb lett mint volt.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#64640) TRob1 válasza Pityu. (#64639) üzenetére


TRob1
veterán

1.Kb. semeddig nem tart visszaállni ha netán szarabb lesz (persze nem lesz).
2.Ennyiből soha semmin nem kell változtatnod - "nem kell bolygatni" - amit használsz. 7-es vagy XP nem vált be? Dos nem vált be? Commodore64 nem vált be?... :F (Sőt, anno "valakiknek" a barlang meg a kőbalta is bevált, minek kellett "bolygatni"? :P )
3:De te tudod. Ha neked jobb 1-2 naponta beírni hogy le van töltve, meg szól is de te akkor sem teszed fel, hát legyen. :R

¤ R'n'R ¤

(#64641) Pityu. válasza TRob1 (#64640) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nézőpont kérdése,mit látsz abba amit írtam,attól,hogy váltottam még biztosra mentem akkor váltottam ha már úgy nézett ki a dolog,hogy nem egy kalap fos a rendszer,na meg voltak néha dolgok ami miatt érdemes volt váltani,de a 1703 frissítésben nem sok érdemlegességet látok,na de gondolom akár akarom akár nem elkerülhetetlen lesz.Egyébként ezt a váltás dolgot ne nekem ecseteld,hanem a sógoromnak aki mindenre windows xp t telepítene :)

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#64642) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Senki nem tudja, hogy lehet teljes jogú admint csinálni?

We are only Stardust...

(#64643) raidx válasza Draken (#64601) üzenetére


raidx
őstag

Mivel a kütyü kapható Win10-el is Így érdemes egy új telepítőt csinálni. Ajánlott a rufus program használata hozzá. Nézd át a BIOS beállításokat is. Nemrég nyűglődtem egy Lenovo X3-al és ott megvolt akadályozva a rendszertelepítés. Ki kellett kapcsolni a védelmi chipet ami az ujlenyomatolvasót is kezeli, na meg a bootokat is állítani kellett. Szóval alapból igen bolondbiztosra volt konfigolva.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#64644) raidx válasza Jinxb1rd (#64642) üzenetére


raidx
őstag

Nem kell csinálni csak engedélyezni kell: [link]

Ha már nem kell kapcsold is ki mert egy esetleges fertőzés nagy kárt tud okozni!

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#64645) AusWolf válasza Doky586 (#64635) üzenetére


AusWolf
őstag

Az is egy opció, de amíg beszerzek párat, addig mégis hogyan érhetném el, hogy kikapcsolva maradjon a vinyó amikor nem használom? :D

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#64646) Ferdzsoo válasza raidx (#64623) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Nézelődtem Ms fiókban, semmi ilyesmit nem találtam.
Azért valljuk be ez kicsit bután van megcsinálva...
:)
Kezdjem el baszogatni az MS-t hogy vegyék le egy régi gépről az aktiválást... míg tök egyszerű lenne feltenniük egy kérdést amikor az újra aktiválok hogy akkor a másikról leveszik mert ezen különben nem tudom aktiválni.
Nyomnék egy ok-ot és ennyi.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#64647) Grafirka válasza Pityu. (#64634) üzenetére


Grafirka
őstag

A "nem valami jo " nezopont kerdese . Az emlitett programok felhasznaloinak okoz nehezsegeket, masoknak megfelel. Nekem es kollegaimnak grafikusok, 3D tervezoknek , muepiteszeknek, szivas . Hogy mikent mukodik es ,hogy mennyi ido mulva tolti le ismet a telepitocsomagot arrol nincs infom, de tudtommal nem lehet elkerulni a frissitest csak egy bizonyos ideig.

(#64648) #21715712


#21715712
törölt tag

Hello!

Kezdo win10-eskent lenne egy kerdesem most vettem egy uj notebookot,de az aksi hatralevo ido szamitasanal nem ir ki semmit,csak a szazalekot latom. Hogy lehet bekapcsolni,hogy az idot is mutassa?

(#64649) AusWolf válasza #21715712 (#64648) üzenetére


AusWolf
őstag

Ha egy kicsit vársz (pár százalék merülést), akkor ki kellene, hogy írja. Ha mégsem, akkor lehet, hogy a Windows nem azonosítja be rendesen az akksit, vagy az akksi alapból rossz (bár ha az üzemidő normális, akkor nem hiszem).

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#64650) lao válasza Ferdzsoo (#64646) üzenetére


lao
tag

Hi !
lehet ,hogy én értelmezek valamit rosszul de nekem ott van a PC eltávolítása az MS fiokban.

csgo jarokeret 37.221.209.104:27164 ----örök windows biteskedjék az androidos iPhonodon----

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.