Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63601) almi válasza lao (#63599) üzenetére


almi
senior tag

Köszönöm!

Elnézést az értetlenkedérést, de azt írják ugye, hogy szükséges Frissítési alap.

Tehát 10 mennyiségi licensz esetén kell, hogy legyen 10 db legális Windows 7-es telepítőm, amit frissítek?
Olyan nincs, hogy veszek 10 mennyiségi licenszet, felrakom minden gépre a Win 10-et és aktiválom?

(#63602) lao válasza almi (#63601) üzenetére


lao
tag

Bocs ezt be néztem ,nem olvastam el hogy , kell az alap win. Most már én is kiváncsi vagyok akkor , hogy is van ez ? .

[ Szerkesztve ]

csgo jarokeret 37.221.209.104:27164 ----örök windows biteskedjék az androidos iPhonodon----

(#63603) FerNandor


FerNandor
őstag

Sziasztok.

Páromnak vennénk laptopot, mert a toshibája meghalt. Ahhoz volt neki windows 7-ese. Ha most veszünk egy újat, oprendszer nélkül, ahhoz fel tudjuk használni az aktiváló kódját? És ha igen, be tudjuk utána frissíteni windows 10-re?

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#63604) creed33


creed33
aktív tag

Sziasztok!
Zavaró számomra hogy a notebook bekapcsolása után a rendszer mutatja a kikapcsolás előtti állapotot.Tehát hogy milyen mappákat nyitottam meg,és ha véletlenül a böngészőm sem volt kinyomva lekapcsolás előtt akkor a böngészőm is elindul mutatva a látogatott oldalakat.Hogy tudnám "kilőni" ezeket? :F

(#63605) TRob1 válasza FerNandor (#63603) üzenetére


TRob1
veterán

Ha dobozos 7ese van akkor igen. Ha csak a laptophoz járt egy OEM, alján matricával, akkor nem. Az ahhoz a laptophoz járt. (Amúgy meg próba :) )

(#63600) RaPiDsHaRe :
Próbálj másik drivert hozzá (akár régebbit is)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#63606) Abrion válasza Abrion (#63589) üzenetére


Abrion
senior tag

senki?

(#63607) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Erre valaki?

Most már csak azt nem értem miért nem hibernálja a gépet, ha 1 percre rakom és a monitor még nem kapcsolt ki akkor egyből hibernálja de ha 15percre rakom a monitort meg 10 re akkor nem hibernál, pedig semmit nem inditottam el, bár nem függhetne tőle.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#63608) newmoonlight


newmoonlight
senior tag

Hali! Windows 10-en sajnos az "Alapértelmezett beállításokat" egyszer alaphelyzetbe tettem. Azóta nem tudom visszaállítani a Firefox-ot alapértelmezett web-böngészőnek.

Azt csinálom, hogy a Firefox: Beállítások → Általános → Firefox legyen alapértelmezett → Rákattintok, felugrik a Win10 "Alapértelmezett alkalmazások"-ablak, viszont a web-böngésző-alpontban nincs ott a Firefox. Minden egyéb (Vivaldi, Chrome, Explorer, Edge, Opera) ott van, de pont a Firefox nincs ott. Próbálom keresni az "Áruházban", de Mozilla Firefox böngésző ott sincs. Van valakinek ötlete?

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#63609) newmoonlight válasza newmoonlight (#63608) üzenetére


newmoonlight
senior tag

Update: megoldódott. :K

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#63610) zsolti_20


zsolti_20
senior tag

Sziasztok! Van a barátnőmnek egy Asus A541U laptopja, de iszonyat dög lassú win10 alatt, pedig próbáltunk már több verziót is telepíteni rá, de mindig meghal a laptop tőle. Olyan szinten lassú lesz hogy használni semmire sem lehet. Még facebookra sem alkalmas, pedig nem egy rossz laptopról van szó.
Intel i5 6198DU 2.4Ghz
4Gb RAM
nvidia 920m VGA
És egy toshiba mq01abd100 1Tb HDD
Ez azért érdekes mert a feladatkezelő szerint a probléma forrása a 99-100%-os lemezhasználat. Valaki találkozott már ezzel a problémával? Próbáltam már bekapcsolva hagyni több órára is amig dolgozni voltam de a lemezhasználat véleményem szerint iszonyat magas. Esetleg egy HDD-ről való átállás SSD-re megoldaná? VAgy van valami más ötlet?

(#63611) King Unique válasza zsolti_20 (#63610) üzenetére


King Unique
titán

Itt maga a HDD valóban gyenge láncszem, mert ezek a 2,5" | 5400 RPM | 8 MB cache típusok amúgy sem éppen leggyorsabbak OS alá. Egy SSD sokat dobna a sebességen, jóval gördülékenyebben működne a rendszer. Viszont normál esetben a használhatatlanul lassú működés azért még egy ilyen merevlemezzel is kissé irreális. Ott vsz egyéb probléma is lehet, aminek nem ártana utánajárni! Illetve a feladatkezelőben meg lehetne nézni, hogy pontosan melyik folyamat terheli a lemezt. De, ha pl. sokáig nem volt frissítve a rendszer + egyéb programok és csak az zajlik a háttérben, akkor mondhatni normális, hogy valamelyest terheli a gépet.

[ Szerkesztve ]

(#63612) general válasza pendre54 (#63588) üzenetére


general
addikt

rendben, kipróbálom, köszi! :-)

de azt lehet tudni, miért nem léphetek oda be, ahová régebnben simán? :) Lehet, hogy a HOME Edition nem ad ilyen jogokat? fura lenne. jogtiszta win 10.

(#63613) Syl válasza King Unique (#63611) üzenetére


Syl
nagyúr

Egy péklapáttal kellene tarkón b***ni, aki 2017-ben HDD-vel szerelt laptopt ad el :U Ha az árra játszanak, akkor is inkább valami eMMC tároló, mint HDD.
Második lemeznek már persze rendben van a vinyó, na de rendszernek?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#63614) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Sziasztok! Van bármilyen lehetőség átvinni egy win7-ről update-elt win10 licenszet egy másik gépre? :)

Megyen!

(#63615) Doky586 válasza CptAdamica (#63614) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Természetesen. Ha az eredeti (win7) licensz 'dobozos' volt..

(#63616) CptAdamica válasza Doky586 (#63615) üzenetére


CptAdamica
veterán

Igen, szerintem az volt. :) Ügyfél szolgálatos nő azt mondta, hogy ha frissítettem win10-re, akkor az csak 1 hardverre szól.

[ Szerkesztve ]

Megyen!

(#63617) raidx válasza CptAdamica (#63616) üzenetére


raidx
őstag

Ezt láttad már? [link]

Itt mást írnak. :F

Nem másik gép, hanem jelentősen felújított. :C

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#63618) quailstorm válasza CptAdamica (#63616) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem, nincs ilyen lehetőséged. A Windows 7 frissítéskor 10 OEM verzióra konvertálódik, és az új géphez már meg kell venned. forrás
Egyedül azt tudod megtenni, hogy az új gépen is frissítesz 7-ről, vagy 7 kóddal telepíted, ha engedi ezeket.

[ Szerkesztve ]

(#63619) #86564352 válasza Syl (#63613) üzenetére


#86564352
törölt tag

Kihasználják a gyártók az átlagember tájékozatlanságát. Apple is vígan árul 2017-ben alapból 5400 RPM winchesterrel 500 ezer forintos asztali gépet, közben a laptopjukban a piacon leggyorsabb SSD.
Ismerősi körben régi netezős gépeknél is azt mondom 4 GB RAM duplázása helyett vegyenek egy olcsó SSD-t a rendszernek. Többet ér HDD-nél még SATA2-vel is, ha nem tud az alaplap SATA3-at. Mindig csodálkoznak a régi szidott lassú gép hirtelen megtáltosodik és már nem kell bootolás közben kávézni menniük.

(#63620) CptAdamica válasza quailstorm (#63618) üzenetére


CptAdamica
veterán

Sajnos az új noti már nem támogatja a win7-et.

#63617) raidx meglesem, köszi. :)

Megyen!

(#63621) FerNandor válasza TRob1 (#63605) üzenetére


FerNandor
őstag

Köszi. Laptophoz volt. Remélem jó lesz, bár még nem döntöttük el, hogy milyen laptop legyen..

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#63622) pendre54 válasza general (#63612) üzenetére


pendre54
addikt

Nekem is 64 bites Win 10 Home van, ami Win 7-ről lett frissítve, és simán el tudom érni a színkezelés menüt akár a Gépház, akár a Vezérlőpulton keresztül, meg úgy általában mindent tudok használni, amik a korábbi verzióban is elérhetőek voltak. Az, hogy nálad mi a baj, nem tudom, gyanítom, hogy valamilyen jogosultsági prücök állhat a háttérben. Remélem a GodMode segít. :)

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#63623) Doky586 válasza FerNandor (#63621) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Az előtelepített win-el árult laptop jóval olcsóbb mint egy ugyanolyan freeDos-os laptop + mellé venni egy oem win-t.. Ez csak akkor nem számít amikor lopják a wint.. :B

Tehát esetedben nem érdemes a próbálgatásra várni, mert biztos nem lesz jó az a serial és csak külön plusz pénzedbe kerül külön wint venni.

[ Szerkesztve ]

(#63624) King Unique válasza Syl (#63613) üzenetére


King Unique
titán

Itt azért az is benne van, hogy a HDD - SSD nem éppen ugyanaz az árkategória, pláne hasonló tárolókapacitásnál nem. Az olcsóbb gépeknél éppen ezért nem meglepő a merevlemez. Ha egy gyors, de túl kicsi tárhelyet kínáló háttértár lenne bennük, akkor meg az lenne a baja a usereknek.

De amúgy igen, nem feltétlen ezek a lassú notivinyók valók rendszer alá. Oda eleve 7200-as lenne az alap, de az meg általában jobban melegszik, többet fogyaszt, jobban rezonál, zajosabb stb., ami laptopoknál nem igazán előnyös. Viszont még az sem olyan sokkal gyorsabb és akkor már inkább SSHD, amire azért akad példa egyes gépeknél. De az ár kivételével a legjobb OS alá nyilván az SSD kb. minden szempontból. Azóta öröm újraindítani a gépet, vagy akár átváltani másik rendszerre és nézni, hogy milyen gyorsan bebootol, feláll stb. :))

[ Szerkesztve ]

(#63625) #86564352 válasza King Unique (#63624) üzenetére


#86564352
törölt tag

7200 igazad van az még rosszabb, én az ár dolgot nem tartom akkora ügynek átlag user szempontból. Mert sokszor látni - tényleg átlag-átlag userről beszélek - megveszik a "teszkós újságból" 150 ezres laptopot netezni és az 1 TB HDD 80%-a szabad kihasználatlanul, mert csak a Win és a pár giga családi fotógyűjtemény foglalja a helyet. Semmi torrenthuszárkodás, játszás. Ugyanez beleférne hasonló összegbe kerülő, belépő 120-as SSD géppel is és cserébe gyorsabb lenne minden amit nem kocka user is észrevenne. Irónia, hogy az ilyen emberek amiről nem tudnak az nem fáj: szépen hallgatják a vinyó tekerését és várnak a bootra. Ugyanazért amiért nem mindenki használ reklámszűrőt, mert nem tud róla létezik és azt hiszi "normális" dolog egy percet várni egy sok szeméttel cifrázott nehezebb oldal betöltésére várni. Ilyen embereket leültetsz egy SSD gyors gép elé reklámszűréssel és messiásként néznek rád mennyivel gyorsabb. Fusion drive módszerrel pedig a gyorsaság-tárhely kérdés is megoldva, akinek nem számít a pénz az meg tisztán nagy SSD. Üzleti szemponton kívül semmi nem indokolja 2017-ben is még alapértelmezetten 5400 vinyókkal árulnak gépeket.
Jól írod aki használt már SSD-t, nem tudna visszamenni HDD-re. Legjobb dolog ami az otthoni számítástechnikában történt az elmúlt években. Régi használt Core 2 Duo asztali gépeket is életre lehet kelteni.

(#63626) TRob1


TRob1
veterán

Rettegjeteeeek! :) Megjött az e havi összesítő frissítés (KB4034674), miáltal 15063.540-re változott a build. (Amúgy simán felment - ugyanúgy mint mindig :D Most fut a lemezkarbantartó hogy eltávolítsa a 3GB-nyi felesleget )

Improvements and fixes
This update includes quality improvements. No new operating system features are being introduced in this update. Key changes include:
Addressed issue where the policies provisioned using Mobile Device Management (MDM) should take precedence over policies set by provisioning packages.
Addressed issue where the Site to Zone Assignment List group policy (GPO) was not set on machines when it was enabled.
Addressed issue where the AppLocker rules wizard crashes when selecting accounts.
Addressed issue where the primary computer relationship is not determined when you have a disjoint NetBIOS domain name for your DNS Name. This prevents folder redirection and roaming profiles from successfully blocking your profile or redirects folders to a non-primary computer.
Addressed issue where an access violation in the Mobile Device Manager Enterprise feature causes stop errors.
Security updates to Microsoft Edge, Microsoft Windows Search Component, Microsoft Scripting Engine, Microsoft Windows PDF Library, Windows Hyper-V, Windows Server, Windows kernel-mode drivers, Windows Subsystem for Linux, Windows shell, Common Log File System Driver, Internet Explorer, and the Microsoft JET Database Engine.

Update Catalog

¤ R'n'R ¤

(#63627) #86564352 válasza TRob1 (#63626) üzenetére


#86564352
törölt tag

A disk cleaner nálad is csak komótosan takarít ilyenkor? Múlt heti frissítéskor és úgy általában amióta megjelent a Win10, elég lassú nálam az update maradékok törlésekor. És ha éppen el kell mennem soha nem tudom árt vagy sem a félbeszakítása. Pendrive eltávolítása vagy csak kihúzom mert sietek kaliberű izgalom. :) Baj még nem lett belőle azért.

(#63628) TRob1 válasza #86564352 (#63627) üzenetére


TRob1
veterán

Igen, elég cammogós az eltávolítás. Még mindig megy.
Júli végi frissítésnél (ami aug elején jött) pont anyuméknál voltam, ott megszakítottam egy idő után - Nehogy már sajáton kísérletezzek. :DDD . De nem lett baj belőle.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#63629) funk648


funk648
aktív tag

Sziasztok!

Erre van valakinek valami ötlete? Most már bekapcsoláskor is lefagyott, amikor aksiról indítottam. (a Windows logo után fekete kép, nem reagált semmire)

[ Szerkesztve ]

(#63630) TRob1 válasza funk648 (#63629) üzenetére


TRob1
veterán

Szerintem majd ha a legfrissebb win lesz fenn és még akkor is produkálja, utána érdemes visszatérni a kérdésre. De az is meglehet hogy már teljesen más probléma lesz a kérdés tárgya. :DDD (Hisz a frissítések hibákat is javítanak - az újabb hibák létrehozása mellett)

¤ R'n'R ¤

(#63631) #86564352


#86564352
törölt tag

25 perc alatt pucolt le 3 gigát a disk cleaner.

(#63632) funk648 válasza TRob1 (#63630) üzenetére


funk648
aktív tag

Akkor megvárom még megjön a CU, aztán meglátom. Remélem megoldja, és nem lesz megint használhatatlan a rendszer, mint az előző nagy frissítésnél.

(#63633) TRob1 válasza funk648 (#63632) üzenetére


TRob1
veterán

Te azt már lehet meg sem kapod. Hisz lassan már a CU2 jön.

Miért nem teszed fel? Mire vársz? Csinálj egy backupot előtte aztán hajrá. (Én még a hivatalos megjelenését se vártam meg, már márciusban feltettem :) )

¤ R'n'R ¤

(#63634) qqcqqc válasza Syl (#63613) üzenetére


qqcqqc
őstag

Átlag János nem venne gépet 120-250 GB SSD-vel, mert az kicsi, hisz van a piacon 1000 GB HDD.
Sétálj csak el egy notebook hirdetés mellett kiemelt rész a gagyi, de 2GB rammal megátkozott videokártya.
HA meg van a boltban sdd upgrade opció, akkor az aranyáron adják, a hdd helyett. Haveromra akart az egyik kereskedő 20 eFT-ert rásózni egy 120 GB ssd-t, úgy, hogy a hdd-t akkor kiveszi és megtartja. Persze körbe lett röhögve, de legalább értem miért van tele az apró 1 TB Toshiba laptop hdd-vel, gari nélkül 0 km 10 eFT.

(#63635) funk648 válasza TRob1 (#63633) üzenetére


funk648
aktív tag

Mivel laptopról van szó, én meg főleg az asztalit használom, így annyira nem zavar a dolog.

(#63636) Pubszon


Pubszon
veterán

Üdv.
Vettem egy Win 10 Pro OEM kulcsot.
Azt tudom, hogy egy gépre van és alaplaphoz van kötve. De egyéb hardver változhat?
Illetve ha alaplapot cserélek vagy elromlik, akkor a kulcs is ugrik?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#63637) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Miért nem tudom hibernálni a gépet?
Ha 1percre rakom akkor jó de ha többre akkor nem.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#63638) tknof1871


tknof1871
őstag

üdv! Tálcán jobb szélen van egy szövegbuborék. Az értesítési központ. Ez megjegyzi az értesítéseket? Vissza lehet nézni hogy korábban milyen értesítések voltak és azok mikor?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#63639) laszlohu


laszlohu
addikt

a 2017.07 - ei frissítéssel simán újraindult az aktív időszak alatt,
remélem a 2017.08 - as frissítés orvosolja

(#63640) raidx válasza Pubszon (#63636) üzenetére


raidx
őstag

Olvasgassál: [link]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#63641) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! Szeretnék egy gépet frissíteni valami 15xxx verzióra. A frissítési segéd azt írja minden rendben hardveresen, csak kellene 8GB szabad hely. Nézem, pár száz mega szabad hely van a 40GB-os SSD-n :F

A Bitdefender Total Securityben van olyan lehetőség, h csekkolja nekem a háttértárat, hely szempontjából. A Windows könyvtár 33GB helyet eszik, ezen belül is irgalmatlan mennyiség van az Installer mappában és azon belül egy PatchCache mappában. Máshonnan nem tudok felszabadítani semmit, a Windowson kívül csak alap szoftverek vannak fent, anyám használja a gépet böngészésre, dokuszerkesztésre. A letöltések mappa másik meghajtóra van irányítva, tehát ilyen jellegű dolgokat se tudok törölni.

A kérdésem az lenne, h törölhetem-e az itt lévő fájlokat hely felszabadítása céljából?!

Köszönöm!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#63642) raidx válasza tknof1871 (#63638) üzenetére


raidx
őstag

Beállítás függő! De egyszerűen megnézheted.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#63643) MK VII válasza Tiger. (#63637) üzenetére


MK VII
veterán

Látom nem nagyon válaszol senki. Valszeg egyedi eset vagy épp nincs itt olyan akinek előfordult volna.
Nekem sem történt még ilyen szóval érdemben nem tudok mit írni...
Rakd újra a windows-t, ha más ötlet nincs.

(#63644) Tiger. válasza MK VII (#63643) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Hát ez az teljesen friss a Windows, win7-el hibátlan volt.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#63645) MK VII válasza Tiger. (#63644) üzenetére


MK VII
veterán

Aha... Hmm.
Minden driver gondolom fent van akkor már.
Sajnos részemről tényleg X.
Esetleg külföldi oldalakon nem írnak erről?

(#63646) tylerddd válasza tylerddd (#63641) üzenetére


tylerddd
veterán

Találtam megoldást a problémára a PatchCleaner személyében.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#63647) Tiger. válasza MK VII (#63645) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Tegnap raktam fel a Intel managment drivert, de azon kívül minden fent volt.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#63648) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Alvó mód is jó lenne, de sajnos a hangkártyám miatt nem jó, felébresztésnél lefagy.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#63649) MK VII válasza Tiger. (#63648) üzenetére


MK VII
veterán

Nekem alvóba lemegy szépen, bármilyen időt adok meg, viszont, ha én nyomok rá az alvó módra akkor miután lemegy alvóba utána egyből indul is be a gép. Szóval nem marad úgy.. :)

(#63650) tknof1871 válasza raidx (#63642) üzenetére


tknof1871
őstag

No history is maintained of these notifications and cannot be retrieved.
Nem beállításfüggő. Eltűnnek.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.