Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63151) #49155328 válasza hunluki (#63150) üzenetére


#49155328
törölt tag

Na így jó lett, köszi! ;)

(#63152) Franklin


Franklin
addikt

Segítsetek kérlek tisztázni ezt a "jogtiszta - nem jogtiszta" helyzetet.

Ha veszek egy random webshopból egy Win10 kulcsot, azzal ugye aktivált lesz a Win, de nem lesz jogtiszta, jól sejtem? Mert nem kapok mellé számlát? De ha kapok, akkor már jogtiszta lesz? Vagy csak az MS-től vásárolt szoftver lesz jogtiszta? Vagy csak a dobozos Win lesz jogtiszta, mert OEM kulcsom elvileg nem is lehetne, csak ha géppel együtt kapom a Win-t?

Gamesdeal pont com oldalon most 12$ a Win 10 Pro, de gyanúsan olcsó...

(#63153) WP14


WP14
őstag

Sziasztok!

Google barátom nem segített, így nem tudom biztosra, hogy engedélyezhetem-e a microsoft.photos.exe futását, vagy tiltsam le? Valaki tudja, hogy ez mi pontosan? Sok ellentmondó véleményt olvastam és biztosra szeretnék menni.

Köszi a válaszokat. :)

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#63154) enterlaci válasza enterlaci (#63103) üzenetére


enterlaci
senior tag

Megoldva. A speciális megosztásokban a megosztás jelszavas védelme frissítés után bekapcsolódott. :W Most ismét kikapcsoltam, mert nekem nem kell és újra működik az SMB megosztás.

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#63155) Grafirka válasza Franklin (#63152) üzenetére


Grafirka
őstag

A gamesdeal oldal nagyon megbizhatalannak szamit. Se a tomshardware se mas tesztoldalak nem ajanljak.

(#63156) Doky586 válasza WP14 (#63153) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ha a Petya.exe -t átnevezem microsoft.photos.exe -re akkár már biztonságosan futtathatom..? :F

(#63157) WP14 válasza Doky586 (#63156) üzenetére


WP14
őstag

Elvileg a windows 10 sajátja ez a .exe, de ezzel nem sokat segítettél... Vagy ezt is te nevezted át és szerteküldted a világhálón? :)

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#63158) raidx válasza WP14 (#63157) üzenetére


raidx
őstag

Nem csak elvileg! Egy frissen telepített CU alatt is megtalálható. Fénykép albumok létrehozásához van köze amit automatikusan megcsinál képkezelő állítólag.

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#63159) WP14 válasza raidx (#63158) üzenetére


WP14
őstag

Ezek szerint engedélyezhetem? Próbálj meg egyértelműen fogalmazni, abból ért a magyar ember ;)

Írtam, szeretnék biztosra menni. :D

Köszi.

[ Szerkesztve ]

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#63160) netpeti98 válasza WP14 (#63159) üzenetére


netpeti98
addikt

Melyik mappában van a fájl? Melyik program kérdez rá az engedélyezésre? Virustotalra fel tudod tölteni?

(#63161) WP14 válasza netpeti98 (#63160) üzenetére


WP14
őstag

Azért furcsa nekem, mert nincs digitálisan aláírva...

[ Szerkesztve ]

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#63162) netpeti98 válasza WP14 (#63161) üzenetére


netpeti98
addikt

A megfelelő mappában van. Ez a Fotók alkamazás. Valószínűleg csak annyi a baja a védelmednek, hogy nincs digitális aláírása.
Nyugodtan mehet.

[ Szerkesztve ]

(#63163) WP14 válasza netpeti98 (#63162) üzenetére


WP14
őstag

Az rendben, de az alkalmazás hozzáfér a képeimhez és internetre akar csatlakozni, amit nem értek, hogy miért? Nem akarom sehova feltölteni a képeimet, ha pedig akarom, akkor az alkalmazás nélkül teszem, ezért vagyok kétkedő... :D

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#63164) Doky586 válasza WP14 (#63159) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Egy filet nem a neve azonosít, mert gyakran a káros programoknak is ugyanazon nevet ad a készítője mint amilyen nevű file eleve megtalálható a gépen, hogy elhitesse a balga userrel hogy az a rendszer része..

Lehetőleg MD5 vagy SHA256 ellenőrzőösszeggel azonosítsd a nálad levő filet, hogy megeggyezik-e az azonos nevű microsoft-tól származóval..

(#63165) netpeti98 válasza WP14 (#63163) üzenetére


netpeti98
addikt

Nem tölti fel őket. Csak arról van szó, hogy lehet benne böngészni a Onedrive tárhelyedre korábban feltöltött fotóidat, ha be vagy jelentkezve a Microsoft fiókoddal.

[ Szerkesztve ]

(#63166) WP14 válasza Doky586 (#63164) üzenetére


WP14
őstag

Köszi és azt hogyan? Nincs Total Commanderem, vagy más fájlkezelőm, másképpen a Windowsapps mappát sem látom... :U

Most néztem, vírustotállal sem tudom behívni, mert nincs olyan mappám...

[ Szerkesztve ]

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#63167) tordaitibi válasza WP14 (#63161) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Nálam ez a photos alkalmazás., a beépített képnézegető
Szerintem nálad is. Nics aláírva nekem sem.
Futtathatod.

(#63163) : androidon még egy iránytű app is kimászkál a netre, ne izgulj ennyire :)

[ Szerkesztve ]

(#63168) netpeti98 válasza WP14 (#63166) üzenetére


netpeti98
addikt

Az az áruházas alkalmazások mappája. Alapból rejtett és nincs is jogosultságod megnyitni.

[ Szerkesztve ]

(#63169) WP14 válasza tordaitibi (#63167) üzenetére


WP14
őstag

Windows Photo Viewer a képnézegető, nem? :U
Abban a mappában nincs ilyen .exe fájl.

Telefonon nem is tárolok semmi olyat, amit nagyon féltek. :D

(#63168) netpeti98 Így már értem, de akkor nem is kell engedélyeznem, nem nagyon fogok vásárolni áruházukból. :D

[ Szerkesztve ]

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#63170) netpeti98 válasza WP14 (#63169) üzenetére


netpeti98
addikt

Nem, ez a Photos/Fotók app amit a Start Menüben is megtalálsz.

Szerk.: ha úgyis a másik képnézegetőt használod, és ettől biztonságban érzed magad akkor tilthatod is, bár megbízható az alkalmazás. ;)

[ Szerkesztve ]

(#63171) WP14 válasza netpeti98 (#63170) üzenetére


WP14
őstag

Köszönöm mindenkinek a segítségét. :R

Azt nem állíthatom határozottan, hogy sokkal okosabb lettem, de megnyugodtam legalább. :D

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#63172) tordaitibi válasza netpeti98 (#63168) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Yes, mit pöcsöltem mire engedett hozzáadni hogy legalább belekukkantsak, hogy a kollégának megnézzem.

(#63173) #86564352


#86564352
törölt tag

Új Paint 3D app azért nem semmi mekkora visszalépés. Lassabban nyílik meg, nem lehet több példányt futtatni, funkciók eldugva (a rendesben csomó mindent láttál alapból) mindenhez több klikk kell és még bugos is. Természetesen jelen a szokásos MS féle következetlenség is: más MS appokban bal alsó fogaskerék vagy jobb felső 3 pötty adja a menüt, itt utóbbi csak az ikonok nevét írja ki. Fogaskerék nem látszik, bal felső mappa ikon a menü. Szóval egy újabb sokadik átgondolatlan design döntés nehogy véletlenül kicsit egységes legyen a Win10. Nem csodálom rögtön nyugtatni kezdték blogban a népet, hogy életben marad a hagyományos Paint is.

(#63174) #29810176


#29810176
törölt tag

Sziasztok!
Tavaly vettem hardveraprón egy Windows 10 Pro Retail licens-et. Eddig virtuális gépen használtam. Oda figyem, hogy mindig egyen legyen telepítve. Kb egy hete meg ez a kép fogadott amikor újratelepítettem. Felhívtam az MS-t és azt a választ kaptam, hogy vegyek új licenset :W :((( :((
Megpróbáltam többször újrarakni. Nem segített. Telefonon is próbáltam. Ott azt mondta a gép, hogy blokkolva van.
Eddig hibátlanul működött és nem volt semmi baja. Felhívtam akitől vettem és küldött egy ilyen képet.
Mit tudok ilyenkor csinálni :O

[ Szerkesztve ]

(#63175) szilvásbukta válasza #11563776 (#63031) üzenetére


szilvásbukta
tag

Bocsi, hogy ilyen sokára válaszolok.
Ezek a futó programjaim "nyugalmi állapotban".
A mhz ingadozásról nem igazán tudok képet csinálni, azt a minialkalmazással (all cpu meter) szoktam figyelni.

[link 01]

[link 02]

[link 03]

Csináljak külön a szolgáltatások fülről is? Bár az kicsit több képből állna.

[ Szerkesztve ]

(#63176) lovi27 válasza #29810176 (#63174) üzenetére


lovi27
addikt

A Retail licensz azt jelenti, hogy 10-szer telepíthető másik PC-re (You can transfer the Windows 10 Retail copy to another PC.). Tehát nem telepíthető akárhányszor újra, hiába vigyázol arra, hogy egyszerre csak egy gépen fusson..

Ha egy virtuális gépen telepíted újra egy új környezetet jön létre és másik PC-nek érzékeli és aktiváláskor csökkenti a számlálót. Valószínűleg azért mondták a MS-nál, hogy vegyél új licenszet, mert már elhasználtad az összes lehetőséget. Persze, lehet még más gond is.

(#63177) cooi11


cooi11
senior tag

Sziasztok!
Win 7-röl frisítettem 10re. Semmi más nem megy csak a Win.frissítés.
Sajnos nem tudom mi az a kernel stb. így csak az alap Win7 lemezről
telepítet rendszer fút!
EZ ELÉG vagy kell más segéd program az optimális teljesítményhez?
Konfig.: WD Blue 1TB 3.5"/64MB/7200/SATA3
.............Kingston HyperX Fury 120GB 2.5"/SATA3
.............Intel Dual Core G4400
.............ASRock 1151 H110M-HDS
..............Kingston DDR4 2133
A pendrivem lassú írásnnál!
Áltaános dolgok vannak telepítve,: RAR, VLC, bögészésre használom és filmet nézek.

(#63178) #29810176 válasza lovi27 (#63176) üzenetére


#29810176
törölt tag

10 szer 100%, hogy nem raktam újra.Az eladó most felajánlott OEM kulcsot.

(#63179) Weareus


Weareus
addikt

Win 10-hez van megbízható Win7 skin?

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#63180) erahurka


erahurka
félisten

Sziasztok!

Állítólag a következő nagy frissítésben kukázzák a Paintet, tudtok ajánlani valami programot, ami ugyanazt tudja és ugyanolyan gyors? Napi szinten használom átméretezéshez, meg apróbb dolgokhoz, baromira lelassítana mindent ha Photoshoppal kellene szüttyögnöm... Paint 3D szintén nem opció, mert lassan 3 év után sem tartunk ott, hogy egy képet egérrel be tudjak húzni egy UWP appba.........

:R

(#63181) Grafirka


Grafirka
őstag

Talakozott valaki olyan jelenseggel hogy a gep bar van internet kapcsolata (ping ellenorizve), semmilyen oldalt nem hajlando betolteni ? Az osszes browser doglott ( mozilla , chrome , edge ) visoznt ha valami netet hasznalo program elozoleg el lett inditva azok mukodnek, pl Diablo3 , skype , stb

Az utobbi 3 napban 2x is belefutottam .Semmi update vagy egyeb softver nem volt telepitve.
Win10/64 pro /1607

Ilyenkor csak ujrainditas segit , de ilyenkor nagyon hosszu ideig tart a shut down.

Halokartya egy mezei Realtek RTL8139 PCI Fast Ethernet Adapter , soha semmi gond nem volt vele , Driver naprakesz
Ezeket az ertekeket produkalja normal korulmenyek kozott: http://prntscr.com/g0e0lq

Nem hiszem hogy hardveres gondja lenne ez valami szoftos b@szakodas de otletem nincs hogyan deritsem ki a hiba okat.

(#63182) movax válasza lovi27 (#63176) üzenetére


movax
őstag

"A Retail licensz azt jelenti, hogy 10-szer telepíthető másik PC-re (You can transfer the Windows 10 Retail copy to another PC.). Tehát nem telepíthető akárhányszor újra, hiába vigyázol arra, hogy egyszerre csak egy gépen fusson.."

Ne na... komolyan, ilyet ne írjunk le :D
Azt jelenti a klingon nyelvű szöveg, hogy a Windows 10-et át lehet vinni másik gépre, nem azt, hogy tízszer...:)

(#63183) #86564352 válasza erahurka (#63180) üzenetére


#86564352
törölt tag

Maradni fog a Paint.

(#63184) Doky586 válasza erahurka (#63180) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Felesleges előre pánikolni...

Nem tettek ilyet, csak közölték hogy NEM fejlesztik tovább...
(nemis tudtam hogy az utóbbi években annyira fejlesztették)

De az biztos hogy a jelenlegi verziója mindig beszerezhető lesz a netről.

(#63185) erahurka válasza Doky586 (#63184) üzenetére


erahurka
félisten

Szuper, köszönöm neked is meg twofatcatnek is! :R

A fejlesztésről csak annyit, hogy Windows 7 óta van egy átméretezési bug, amit azóta sem javítottak :DDD

(#63186) #29810176 válasza movax (#63182) üzenetére


#29810176
törölt tag

Itt sem írja, hogy lenne valami korlátozás.
4.b
Önálló szoftver. Ha Ön a szoftvert önálló szoftverként szerezte be (vagy ha a szoftvert önálló szoftverként beszerzett szoftverről frissítette), akkor a szoftvert átviheti egy másik, Önhöz tartozó eszközre. A szoftvert (a licenccel együtt) átviheti valaki más eszközére is, feltéve, hogy (i) Ön a szoftver első licencelt felhasználója, és (ii) az új felhasználó elfogadja a jelen szerződés feltételeit. Az átvitelhez felhasználhatja a biztonsági másolat megengedett példányát, illetve azt az eredeti adathordozót, amelyen a szoftvert beszerezte. Amikor a szoftvert átviszi egy új eszközre, a korábbi eszközről mindig el kell távolítania a szoftvert. A szoftvert nem viheti át azzal a céllal, hogy licenceket osszon meg eszközök között.

(#63187) lovi27 válasza #29810176 (#63186) üzenetére


lovi27
addikt

Rendben, akkor elnéztem, ne vedd figyelembe amit írtam. De valamiért csak nem orvosolta a problémád a MS.

(#63188) tordaitibi válasza Grafirka (#63181) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Dns gondod lesz,
a routerre csatlakozo tobbieszkozod jo?
Router restart?

(#63189) jubilleum


jubilleum
senior tag

Sziasztok,

Van rá ötletetek, hogy lehetne egy hálózati mappát, benne almappákkal, fájlokkal átmozgatni egyik helyről a másikra úgy, hogy a régi hivatkozások amik vannak mind a mappára, mind az almappákra mind a fájlokra ne változzanak?
Köszönöm! :)

(#63190) [CS]Blade2 válasza #86564352 (#63183) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Én azt olvastam, hogy kiveszik, de valami szutyok áruházból letölthető lesz.

A megoldás szerintem vagy visszaváltani 7-8.1-es verzióra, vagy kitépni az UTP kábelt a falból. Akkor nem tudja törölni a paint.exe-t.

Hülyék ezek, hogy ilyennel szarakodnak. Az a retkes exe szerintem nincs 1 mega.

(#63191) netpeti98 válasza [CS]Blade2 (#63190) üzenetére


netpeti98
addikt

És? Az Áruház a Windows 8 óta benne van a rendszerben, és az utóbbi időben már Microsoft fiók se kell hozzá.

(#63192) Grafirka válasza tordaitibi (#63188) üzenetére


Grafirka
őstag

a tobbi eszkoz ( Telefonok, laptopok) mind tokeletesen hiba nelkul mukondnek .

Mit kene tenni ezzel a DNS problemaval? Soha nem erdekeltek a netes beallitasok ezert ez a resze egy feher folt szamomra.

A win10 nek van egy restore to default beallitasa , azt megcsinaltam, de ezen kivul lovesem nincs milyen egyeb beallitasokat kene eszkozolni. DNS reszet letrezik? Vagy hogyan lehetne ellenorizni , visszallaitani ?

Ha barmi otleded van szivesen meghallgatom.

(#63193) tordaitibi válasza Grafirka (#63192) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Mivel a konkret ip cimmel rendelkezo alkalmazasok mukodnek, skype stb, ezert gondolok a domain mame server hibara. Ha erdekel ez mi, [link]

Esetleges megoldas w10: [link]

(#63194) csixy válasza erahurka (#63180) üzenetére


csixy
addikt

irfanvew

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#63195) csixy válasza Grafirka (#63181) üzenetére


csixy
addikt

Nem lehet, hogy a te gépeden b@szakodik valaki hátulról szoftosan ?

erahurka (#63180) :
irfanview

Ja már meg az előzőt nem tudom törölni.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#63196) Orionk


Orionk
senior tag

Sziasztok!

Előző windows-okban, pl. Win7 és Win 8.1-ben volt egy Microsoft Photo Editor kicsi program, vagy valami ilyesmi volt a neve.

Tudnátok segíteni, hogy Win10 alatt ennek mi a neve? és hol találom? köszönöm.

Egyszerű Win telepítés után alap része volt a Win-nek, nem kellett külön telepíteni. Elfogadható dolgokat lehetett vele csinálni, ha az embernek gyorsan kellett és nem akarta a Photoshop-ot elindítani.

(#63197) asturel


asturel
őstag

Network-nél a "Phones" szekcióban random mobileszközök jelennek meg amiket még csak nem is láttam, arp táblában ráadásul nem is szerepelnek (se pc-n, se routeren), mi lehet ez? (van fent visual studio 2017 meg android studio, de kétlem, hogy ezek csinálnák?!)
[kép]

(#63198) haromegesz14 válasza Orionk (#63196) üzenetére


haromegesz14
aktív tag

Nem tudom mennyire tartotta meg a régebbi funkcionalitását, de az áruházból letöltheted.

Szerk.: Már ha az az ami Neked kell :D

[ Szerkesztve ]

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#63199) raidx válasza asturel (#63197) üzenetére


raidx
őstag

Na erre én is kiváncsi lennék. Nekem is volt/van telefon. Most éppen kettő is van. Csk mac címük van. IP nincs. Furcsa, mert routerba belépve nem látszanak. Már el is tüntek.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#63200) HI-FI


HI-FI
tag

Hello!

Most tervezek új SSD-t és HDD-t venni.
Most jelenleg Windows 10 van a gépemen, de még anno Windows 7-ről volt ingyenesen frissítve. Szóval nekem jelenleg is egy eredeti Windows 7 kulcsok van. Az lenne a kérdésem, hogyha kicserélem a háttértárakat, akkor tudom majd aktiválni a Windows 10-et a 7-es kulcsommal? Vagy ez hogy működik?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.