Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64551) TRob1 válasza vlevi (#64542) üzenetére


TRob1
veterán

Ezt a részét Én nem értem:
"Ellenben, meglévő problémák megmaradnak. Pl. amióta megvan a tizes, azóta nincs értelme gmail fiókkal a postát (de legfőképpen a naptárt) használni." Akkor mivel van értelme? :F

Nekem csak gmailes fiókom van (2db), a kezdetektől használom a Postát (sztem az elmúlt kicsit több mint 2 év alatt talán ha 2szer, max 3szor nyitottam meg gmailt böngészőben), probléma nélkül. És naptárba is beírtam gépen pl. tegnap is 3 dolgot, Androidos telón meg is jelentek. És mindig így volt, és ha telón írok be, az is megjelenik Win-ben. Mutatja névnapokat, pár napra előre az időjárást is, a gmailes naptárból átvett kontaktok szülinapjait... Nekem nincs problémám vele. (Jah, és van hogy előbb jelez a posta gépen, mint a "Push-os" gmail app androidon. :Y )

Az meg hogy mit tesznek a rendszerbe, mit vesznek ki, az ő dolguk. Mindig is az volt benne amit Ők akartak, és eddig is volt ami vkinek nem kellett volna bele, és most is van ami sokaknak nem kell, de van akinek meg igen... Szerintem.
3D paint meg VR meg egyéb ilyen hókuszpókuszok engem sem érdekelnek, de elég sokan rá vannak gerjedve, gáz lenne ha kihagynák egy "új és modern" rendszerből. Tegyék ha akarják, csak lehessen minden ilyen appot eltávolítani egyszerűen, ha netán nincs rá szükség (védelmeket és updatet kivéve, azt ne lehessen sehogyan :P )

UWP-re mondjuk sokkal jobban is ráfeküdhetnének ha már ennyire erőltetik (egységesség, működés, funkcionalitás...) Mert kezdőknek, idősebbeknek, "egyszerűbb" embereknek szerintem könnyebb lenne... Ráadásul biztonságosabb, és az eltávolítás is "teljesebb".

Nekem spec sokkal jobban tetszik a jelenlegi (lista+pár csempe), mint az eddigi Start menük. Mind kinézetre, mind használhatóságra. (Pedig az éveket tekintve az újakhoz képest - akár 8-as, akár10es - többszöröse a régivel töltött időm :) )

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#64552) efemm válasza odrif (#64549) üzenetére


efemm
tag

esetleg rendszergazdaként futtatva?
ezt dobta még a gugli:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System
Create a DWORD entry named EnableLinkedConnections with a value of 1. Reboot the computer. Network drives mapped by the same user, even under different security contexts, will always appear to programs running as that user.

(#64553) odrif válasza efemm (#64552) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

rendszer gazdaként sem akarja.

20 éve a Prohardveren

(#64554) krealon válasza odrif (#64549) üzenetére


krealon
veterán

net use y: \\192.168.1.1\nas /persistent:yes

Nalad kimaradt egy szokoz az "y:" utan :R

(#64555) odrif válasza krealon (#64554) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

és valóban :R
így ez nem is kell: /persistent:yes

20 éve a Prohardveren

(#64556) ArthurShelby válasza krealon (#64554) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Ez a root mappát is fel tudja csatolni?
Mert nálam az asus routeremre dugott hdd a gyökérmappát nem sikerült windows meghajtóként fölcsatolni, csak a második mappát.
(mondjuk nálam felhnév+jelszó is van, nem tudom ez mennyire bonyolít az ügyön)

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#64557) krealon válasza ArthurShelby (#64556) üzenetére


krealon
veterán

"Ez a root mappát is fel tudja csatolni?
Mert nálam az asus routeremre dugott hdd a gyökérmappát nem sikerült windows meghajtóként fölcsatolni, csak a második mappát.
"

Sajnos ezt a kerdest nem tudom ertelmezni.
Egy pelda sokat segitene.

(#64558) ArthurShelby válasza krealon (#64557) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Én az explorerben szoktam csatolni a nas-t hálózati meghajtóként.
A nas úgy néz ki, hogy van a fő mappa (root), és azon belül van még 3 mappa pl (mappa 1, mappa2, mappa3). Halózati meghajtónak nem tudom csatolni a fő mappát, csak mappa 1, 2, 3-at. Szóval mondjuk a mappa 3-mat csatolom, akkor a meghajtó tartalma a mappa3 elemei lesznek, és a mappa 1, 2-t külön kell elérnem.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#64559) sonaj0203


sonaj0203
aktív tag

Üdv
Új kérdés merült fel.
Hogyan kell kikapcsolni, hogy belépési kódot kérjen? Csak leállítás ill. Újraindítás után kéri, de én nem akarom. :(
Egyébként Sikerült megoldani a klónozást. :C
Arra érdemes odafigyelni hogy ne hagyjuk auto elnevezésen a partíciót és akkor nem fordul elő az, hogy össze keverjük a klónt az eredetivel és bootolás után a használatban lévő klónt akarjuk törölni, ami persze nem megy. :B köszi a segítést :R
Apropó
A ketté osztott HDD-n formáztam a win10-et tartalmazó C jelű partíciót, de valamiért csak a lemezkezelőben látható restore partíció megmaradt, kb.10gb amit nem tudom, hogy kell törölni, :F kell törölni?, Nem lehet törölni?

[ Szerkesztve ]

Van úúgy, hogy nem úgy van.

(#64560) Doky586 válasza sonaj0203 (#64559) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"restore partíció megmaradt, kb.10gb"
Ott valami tuti nem stimmelt, nálam még fél GB sincs azon partíció..

[ Szerkesztve ]

(#64561) quailstorm válasza Doky586 (#64560) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Azon a gyári OS+driverek lesznek, OEM Windowsos lapos ha jól tudom.

Amúgy lehet törölni, nagyon régi szokott lenni rajta az OS, BIOS-os kulcsok világában nincs értelme.

(#64562) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Sziasztok!

Szeretnék a regedit-ben módosítani két kulcsot, de nem engedi, hogy rendszergazdai jogosultságot adjak hozzá. Mivel lehet elérni hogy teljes jogosultságom legyen a windows 10-ben?

We are only Stardust...

(#64563) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Egyébként mostanában kifagynak random a játékok, mióta felkerült az új windows patch. Másnak nincs ilyen jellegű problémája?

We are only Stardust...

(#64564) krealon válasza ArthurShelby (#64558) üzenetére


krealon
veterán

Ha arra gondolsz, hogy megnyitod a NAS-t az explorerben ugy, hogy
\\AZENNASOM
es itt listazodik 3 dolog
Mappa 1
Mappa 2
Mappa 3

mindegyiknek mappa ikonja van.

Azok NEM mappak, hanem megosztasok.
Nincs olyan, hogy root megosztas.

(#64565) Pityu. válasza Jinxb1rd (#64563) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Vagyis a 1703 alkotói frissítésre gondolsz igaz?Én még nem mertem felrakni.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#64566) szabonagyur válasza szabonagyur (#64550) üzenetére


szabonagyur
félisten

Tipp erre?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#64567) rgeorge válasza szabonagyur (#64566) üzenetére


rgeorge
addikt

Nálam ez oldotta meg, még több hónapja.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#64568) oxalisz válasza szabonagyur (#64550) üzenetére


oxalisz
tag

Üdv. a klubban!
Ugyan ebben a cipőben voltam, és azonkívül, hogy a feladatkezelőből leállítottam az OneDrive teleptőjét; mást nem tudtam tenni vele. Berágtam, az MS oldaláról leszedtem egy win10 telepítőt, és formázás utáni tiszta telepítést csináltam. Azóta megjavult. (Tudom, hogy ez finoman szólva sem elegáns, de sem itt a fórumon, sem az MS tudásbázisában nálam működő megoldást nem találtam.)
Ha Neked sikerül finomabb módon úrrá lenni a bajon, érdekelne...

A hibáimból tanulok, az erdményeimből erőt merítek.

(#64569) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
Egy ismerősnek telepítettem egy DELL E6430-ra W10-t. Pro, 64-es.
Tökéletesen lehetett vele netezni, itthon, én is a telepítést követően, illetve ő is amikor odaadtam.
Most elment kicsit "nyaralni". Most hívott hogy nem tud a szállodába a wifire csatlakozni, holott a telóval és táblagéppel tud. A lapos látja a wifi hálózatot, csak nem tud rá csatlakozni.

Mi lehet a nyűg? Valami biztonsági beállítás akadályozza meg?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#64570) tknof1871


tknof1871
őstag

Udv! Ha ujra telepitjuk a 10et akkor csak 1 hdd lehet az alaplapon. Igy tudom. Ha alaphelyzetbe allitjuk akkor is csak 1 hdd lehet? Van Cn kivul + 2 hdd-m ami a 10 altal lenyegeben raid1 (tarolohely ketutas tukrozes). Lehuzom oket akkor "szeteseik" a raid.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#64571) robi212


robi212
tag

Köszönöm mindenkinek, most épp legál win7-et kajtatok :)
Kezdésnek, aztán majd meglátjuk a frissítést.

Ha a Vasembert felcseréled Bádogemberre, már nem ugyanazt a filmet nézed.

(#64572) istvankeresz válasza embe (#64569) üzenetére


istvankeresz
aktív tag

Nálam volt hasonló. Saját wifimre nem engedett fel. Ha beírtam a jelszót kiírta, hogy nem jó. Egy txt-be beírtam a jelszót, majd azt copy-paste a jelszavas ablakba és így elfogadta. Nem tudom, hogy mért volt, de karakter elütés biztos nem volt benne. Esetleg valami bug miatt a Z és Y vagy a 0 nem volt a helyén. Lehet, hogy azt a sávot, ahova a jelszót kellett beírni angol kiosztásra vette.

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#64573) Zoz válasza istvankeresz (#64572) üzenetére


Zoz
őstag

Én is már több gépen belefutottam ebbe, hogy a wifi jelszó írásnál csak azért is angol billentyűzetet használ.

(#64574) betyarr


betyarr
veterán

a felsőoktatásban részt vevő hallgatóknak azt hiszem ingyenesen jár windows,jól tudom?hol lehet hozzájutni?csak az adott egyetemen,vagy letölthető simán az ms-től?ha az utóbbi,akkor vajon honnan és hogyan kell igazolni a dolgot? :R

(#64575) King Unique válasza betyarr (#64574) üzenetére


King Unique
titán

Az MS Office elvileg jár globálisan minden tanulónak, valamint hazánkban is a Tisztaszoftver program, illetve a DOA keretében. A(z egyes) felsőoktatási intézmények számára a korábbi DreamSpark, újabban Imagine kínálatában pedig elérhető a Windows is (példa). Aztán, hogy csak a műszakis és az IT-s hallgatók, vagy mindenki számára, arról már az adott intézménynél kellene érdeklődni. Valamint ott kell rendszerint ehhez hozzáférést is igényelni.

[ Szerkesztve ]

(#64576) embe válasza istvankeresz (#64572) üzenetére


embe
nagyúr

Igen ez volt nekem is. De most a free-re sem engedi fel állítólag.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#64577) ArthurShelby válasza King Unique (#64575) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Nem minden felsőoktatásban tanulónak érhető el.
Pl a sote-n, corvinuson nem jár ingyen windows a diákoknak (de a tanároknak, tanársegédeknek igen), de a BME-n igen (akkor még dreamspark-os volt, lehet már imagine, nem emlékszem). A BME-n mindenkinek jár.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#64578) King Unique válasza ArthurShelby (#64577) üzenetére


King Unique
titán

A Windowsnál azért is írtam, hogy "egyes", mert ha az intézmény nem tagja a programnak, akkor nyilván nem. Ahol van ilyen lehetőség és nincsen karokhoz, szakokhoz kötve, az pedig nyilván jó. Pláne, hogy a DreamSpark / Imagine rendszerint retail licence-t ad, ami akár 2 gépen is használható.

(#64579) Jinxb1rd válasza Jinxb1rd (#64562) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

senki? :F

We are only Stardust...

(#64580) istvankeresz válasza embe (#64576) üzenetére


istvankeresz
aktív tag

Szélsőséges példa, de nem fogyott el az ip cím? Vagy nincs beállítva fix ip a laptopon?

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#64581) Danecay


Danecay
őstag

Sziasztok!

Biztosan másnál is jelentkezett már és volt már róla szó így próbáltam is a topik keresőjét használni, de rengeteg találatot hoz, amiben nem egészen arról a problémáról van szó ami nekem van, így kérdezek.

Az alkotói frissítés óta rendszeresen előfordul, hogy elmegy a hálózati kapcsolatom. Nem a netkapcsolattal van baj, igaz ott veszem észre először, hogy nincs hálózat, de annyira nincs, hogy a routeremet sem tudom elérni. Biztosan nem azzal, vagy azokkal, (mert kettő van) van baj mert újraindításuk után sem érem el őket és a problémát eddig még kivétel nélkül a számítógép újraindításával sikerült átmenetileg megoldanom, a hálózati adapter leállítása és újraindítása sem segít. Próbáltam a hálózati adapter driver frissítését, mind Windowsos, mind az alaplapgyártó által kínált driverrel, de nem segített. Ez a problémám kizárólag a Creators update óta van.

Ha valaki tudja a megoldást, kérem ne tartsa magában :)

[ Szerkesztve ]

(#64582) betyarr


betyarr
veterán

a win 10 pro-t fel lehet tenni trial módban és utólag megvásárolva a licenszet beaktiválni?

(#64583) Thom!


Thom!
veterán

A fedél lehajtásakor mikor alvó állapotba kerül a gép néha elfelejt visszaéledni a HP 840 G3-om(Fekete képernyő, világító billentyűzet, de semmi reakció?

Win10 legújabb verzió, illetve Bios és driverek.

(#64584) szabonagyur válasza rgeorge (#64567) üzenetére


szabonagyur
félisten

Köszi, megnézem.

(#64568) oxalisz: köszi a tippet de új telepítés, nem fogom újrarakni.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#64585) Markizmark


Markizmark
addikt

Sziasztok!

Emez a homályosodás programon belül mitől lehet?

A Total commander felirat éles, a többi betű alatta már nem.
Csak a notebook kijelzőjén ilyen. Ezzel egyidőben a külső monitoron éles ahogy kell.
Csak a futó programon belül ilyenek a betűk, az asztal maga éles ahogy kell. Ötlet?

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#64586) oxalisz válasza szabonagyur (#64584) üzenetére


oxalisz
tag

Nekem is az volt...
De az én "megoldásomnál" kell jobbnak lennie.

A hibáimból tanulok, az erdményeimből erőt merítek.

(#64587) vlevi válasza Markizmark (#64585) üzenetére


vlevi
nagyúr

Gondolom nagyítás be van kapcsolva. Hát, sajnos azt az ilyen programok nem szeretik. Pontosabban fogalmazva, egyáltalán nem ismeri, és a win10 próbálja meg valahogy felnagyitani, kevés sikerrel :(
A nagyítás kijelzőn ként eltérő, ezért lehetséges az hogy a másik kijelzőn jól jelenik meg.

(#64588) Markizmark válasza vlevi (#64587) üzenetére


Markizmark
addikt

Bingo, 125%-on van a laptop monitoron, a külső pedig 100%.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#64589) quailstorm válasza Markizmark (#64588) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Annyit tudsz, hogy az ikonon jobbklikk, aztán beállítod kompatibilitásnál, hogy egyáltalán ne is skálázzon egyik képernyőn se.

(#64590) RaZroX


RaZroX
addikt

Sziasztok!

Lenovo Yoga 500-as notebook-on gyári Windows 10-en csináltam egy "alaphelyzetbe állítást", ez rendre meg is történt, majd a friss rendszeren programok telepítése után futtattam egy ccleaner-t. Ez elkezdte kitörölni a Windows old mappa tartalmát, a következő újraindítás után kékhalál, majd többet nem indult el a rendszer, felajánlott egy rendszervisszaállítást és mivel más lehetőségem nem volt, nyomtam rá egy okét. Azóta a Lenovo felirat alatt forognak a kis pöttyök és sehova nem jut a gép.

A legnagyobb gondom, hogy volt a 2 nagyon fontos mappa az asztalon vagy a dokumentumokban. Ezt most ki akartam menteni egy Live linux rendszerrel de nem enged hozzáférni a Windows partícióhoz, azt mondja, hogy állítsam le rendesen a rendszert és ne hibernáljam. Hogyan tudnám kimenten azt a két mappát ?

Előre is köszönöm szépen a segítséget!

This is the way

(#64591) RaZroX


RaZroX
addikt

This is the way

(#64592) King Unique válasza RaZroX (#64590) üzenetére


King Unique
titán

Gondolom alapértelmezetten be volt kapcsolva a fast startup és amiatt nem tudja csatolni a partíciót a Linux. Viszont akár még ilyenkor is megoldható csak olvashatóként. Illetve vannak más opciók is, de azért a kelleténél jobban nem érdemes belepiszkálni a másik OS alatt.

Másik megoldás az, ha "Live" Windowst (WinPE) használsz, amelynél ez nem okoz gondot. Nemrég pl. ezen hozzászólás végén említve voltak ilyenek is.

Egyébként, ha inkább Linuxszal kapcsolatos kérdésed van, akkor azt nyilván annak a topikjában kellett volna feltenni, amit ráadásul már ismersz. :)

[ Szerkesztve ]

(#64593) RaZroX válasza King Unique (#64592) üzenetére


RaZroX
addikt

Folyton kékhalált kap a helyreállítás alatt. Mit érdemes csinálni ?

This is the way

(#64594) RaZroX válasza King Unique (#64592) üzenetére


RaZroX
addikt

Közben a Windows rájött, hogy nem tudja magának megoldani a problémát, felajánlotta h kikapcsolja magát. Ez után már sikerült hozzáférnem a meghajtóhoz! Köszönöm szépen a segítséget! :)

This is the way

(#64595) vlevi válasza RaZroX (#64594) üzenetére


vlevi
nagyúr

Windows alatt kapcsold ki a fast startupot. Csak a baj van vele.

(#64596) King Unique válasza RaZroX (#64593) üzenetére


King Unique
titán

Mondjuk nem kellett volna azzal a bizonyos külső programmal belegányolni, hanem esetleg max. a lemezkarbantartóval törölni a Windows.old mappát. Előtte pedig nem ártott volna mentést készíteni a rendszerről pl. a Macrium szoftverével és azzal ilyenkor simán helyre lehetne állítani.

Ha a Windows saját helyreállítója nem működik, csökkentett módban sem indul a rendszer, nincsen a laptopnak gyári recovery partíciója + a helyreállításhoz nyomógomb / szoftver, akkor hirtelen csak az adatok lementése és a rendszer újratelepítése jut eszembe.

[ Szerkesztve ]

(#64597) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! kérdésem csak félig win10, de hát ha tudnak az itt lévé szakemberek útba igazítani!
Gépemben van C:\ SSD, amin a win10, Office, stb. fut + van HDD kétfelé petícionálva, D és E-re
D:\HDD mérete 255GB és a Win 10-ből a dokumentumok, stb., stb. át vannak irányítva a D-re, ráadásul néhány telepített program is a D-re lett irányítva, pl. a Steam és annak letöltött játékai.
A HDD E:\ partíció most nem érdekes.
Be tudnék szerezni nagyon olcsón egy másik 250GB SSD-t.
Kérdésem: Hogyan és milyen klónozó programmal tudnám biztonsággal átvinni a jelenlegi D:\HDD-n lévő adatokat az új SSD-re, hogy a Win10 a meghajtó cserét ne vegye észre és működjön mint eddig?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#64598) quailstorm válasza VGYke (#64597) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ide egy sima másolás is elég, aztán meghajtóbetűjelként lemezkezelőben az SSD-t adod meg D-nek.
Amúgy Macrium reflect.

(#64599) ron233


ron233
tag

Sziasztok!

Továbbra is a 64488-as hozzászólásomban felvetett problémára keresem a választ. Fastboot kilőve, Biosban ebgedélyezve van a multi monitor, de sokszor továbbra sincs kép a monitoron. :(

(#64600) GeorgeV válasza ron233 (#64488) üzenetére


GeorgeV
aktív tag

Nekem két monitoros rendszerem van. Indulás után egy darabig csak az egyiken volt kép, aztán egy idő után megjelent a másodikon is a kép. Egy BIOS frissítés után már jól működik a rendszer, mindkettőn van azonnal kép.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.