Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49651) ricsi99 válasza margithid (#49650) üzenetére


ricsi99
addikt

Minden akku 20-80% között érzi jól magát
Ha megoldható külső tápos usb-hubot javaslok... arra akaszthatsz bármit ,nem lessz korlátozó az usb energiaellátása

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#49652) margithid válasza ricsi99 (#49651) üzenetére


margithid
veterán

USB hubot most rendeltem aliról.
1 usdc és egy sima usb-set, plusz egy usdc-3.5. jack átalakitót, kemény 1.80 euró volt :D

Aksival akkor mit lehet tenni?

[ Szerkesztve ]

(#49653) NwL


NwL
tag

Sziasztok.

Nem biztos hogy jó topicba írok. De a problémám kicsit összetett.

Adott egy Acer Predator Helios 300 notebook (win11), Nvidia 3060 vga-val, amit néha HDMI-vel összekötve egy androidos TCL tv-n használok. A tv-re szintén HDMI-vel egy PIONEER 922 (ARC) házimozi erősitő is rá van kötve.

Filmeket általában a TV saját oprendszerén futtatott KODI médialejátszóval szoktam nézni, illetve van egy kínai szintén androidos mediaboxom is, amin android helyett librelec fut, mostanában inkább ezt használom mert stabilabb a lejátszás vele.
Ezeket azért említem, mert a kodi megfelelően konfigurálva HDMI passtrough-val tökéletesen lejátsza a 4k hdr10 tartalmakat, és itt jön a lényeg, a hangja is minden formátumnak megfelelően átér a PIO erősítőre, ami felismeri és lejátsza azokat, legyen DTS, DD5.1 DD5.1+ stb.

A problémám, hogy a windows alapértelmezett hanglejátszója és ezzel együtt minden játék is csak 2.0 stereo jelként érkezik az erősítőre, és nincs opció a windowsban 5.1 hangra váltani.

Mindehhez hozzáteszem, hogy a VLC, passtrough módba állítva, átengedi a HDMI-n a DD5.1, dd+, DTS hangokat az erősítőre, és úgy mint a médiaboxnál, rendben is felismeri és jól is szól.

A kérdésem, hogy hogyan tudnék 5.1 jelet varázsolni a játékoknak? Létezik erre szoftveres, driveres, vagy bármilyen megoldás?

Ha jól logikázok, a játékoknak kellene tudni a passtrough módot, mint a vlc-nek, nem magának a windowsnak, vagy a driverének.

Az asztal pc persze jack-kel összekötve a régi analóg genius5.1-es hangfallal gond nélkül,5.1-ben szólaltatja meg a játékokat. Miért nem lehetséges ez hdmi-n?

Köszönöm a válaszokat!

(#49654) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Melyik most a legerősebb passzív hűtésű noti (ami persze nem valami speciális kivitel aranyárban)?

Tudom, hogy sok notebooknak egy jó darabig nem indul el a ventilátora, de első nekifutásra a passzívakat nézegetem.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#49655) Pyttawrx válasza Donki Hóte (#49654) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
zenbookom van dupla ventis ryzen 5 5600H, nem is hallom, hogy van. :)

(#49656) margithid


margithid
veterán

Pár napja használom a Thinkbook 16 G6-ot, ventihangot még nem hallottam.
CPU max hőmérséklete eddig 75 fok volt kb, most éppen 50 fokos minimum terhelésnél.

(#49657) Kbali válasza Donki Hóte (#49654) üzenetére


Kbali
nagyúr

Macbook air m2-3?

(#49658) Schiano


Schiano
csendes tag

Sziasztok!
Adott egy régebbi HP Elitebook (talán g2).
WiFi hálózatokat megtalálja, de "Nem lehet csatlakozni" hibaüzenet fogad, ha csatlakozni szeretnék.
A wifi jó, használva máshol is van, és egy USB-s eszközzel a laptopon is működik, csak az alaplapival nem.
Driver rendben, próbáltam régebbivel is, hátha azzal megy, de nem.
Bármi ötlet?

(#49659) ricsi99 válasza Schiano (#49658) üzenetére


ricsi99
addikt

Lehet "halott" a wifi kártya...vagy le van esve róla az antenna csati

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#49660) Tim82 válasza Schiano (#49658) üzenetére


Tim82
nagyúr

Javíts ki, ha nem jól értem: csak egy bizonyos hálózatnál van gond a laptop saját wifijével?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#49661) Schiano válasza Tim82 (#49660) üzenetére


Schiano
csendes tag

Igen, egynél. Próbálkozik csatlakozni, de nem sikerül. Jelszó természetesen helyes.

(#49662) Tim82 válasza Schiano (#49661) üzenetére


Tim82
nagyúr

Windows 10? A jelszó véletlenül nem tartalmaz magyar ékezetes betűt vagy speciális karaktert?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#49663) movax válasza Schiano (#49661) üzenetére


movax
őstag

Körülnéznék a router beállításaiban.

(#49664) Pyttawrx válasza Schiano (#49658) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Routert indítsd újra.

(#49665) teptep válasza Schiano (#49661) üzenetére


teptep
tag

Jóóó, ezt értjük. De inkább az lenne a kérdés, hogy azzal a laptoppal MÁSIK wifi hálózatra fel tudsz-e kapcsoldni? Például ha a mobilodon megosztod a mobilnetet, arra felkapcsolódik?

(#49666) Tim82 válasza teptep (#49665) üzenetére


Tim82
nagyúr

Pont ezt kérdeztem és ezt is írta: csak egy bizonyos wifi hálózatnál van gond, más wifi hálózatra a laptop saját wifijével is tud sikeresen csatlakozni.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#49667) Schiano


Schiano
csendes tag

A gépen Windows 10 van.
A "router" egy telefon, onnan van osztva az internet.
Sem magyar ékezet, sem speciális karakter nincs a jelszóban.
A laptop más wifire probléma nélkül csatlakozik.

Ami még furább, hogy 8-10 próbálkozás után sikerült csatlakozni.
A laptop újraindítása után megint csak a sokadik próbálkozásra csatlakozott.

(#49668) teptep válasza Tim82 (#49666) üzenetére


teptep
tag

"Pont ezt kérdeztem és ezt is írta: csak egy bizonyos wifi hálózatnál van gond, más wifi hálózatra a laptop saját wifijével is tud sikeresen csatlakozni."
Olvastam. Pont azért kérdeztem rá mégegyszer, mert nem azt válaszolta amit írtál, hanem csak ennyit: "Igen, egynél."

(#49669) teptep válasza Schiano (#49667) üzenetére


teptep
tag

Milyen messze van a teló, hány pálcikás a térerő? Több kliens is csatlakozik? Nem megy másik gépen például torrent? Titkosítva van? Szomszéd nem lóg rajta? Milyen wifit tud a teló (b,g,n,ac,ax) illetve a laptop? Amikor sikeres a kapcsolat, akkor a win mit ír ki a kapcsolat tulajdonságaira? Klikk a wifi jelre és a tulajdonságokra. Ott a protokolt, hálózati sávot és sebességet kellene megnézni.

(#49670) ricsi99 válasza Schiano (#49667) üzenetére


ricsi99
addikt

A telefonod olyan fajta wifi titkosítási protokolt használ amit a beépített wifi kártyád nem ismer . A telefonodon próbáld meg, hogy a wifi hot spot résznél kikapcsolod a titkosítást ,hogy úgy megy e... ha igen és szükségesnek érzed ,hogy zárd akkor valami egyszerübb titkosítási protokolt állíts be.
Viszont sokkal egyszerübb és 100* jobb ha usb internet megosztást használsz... eleve nem merül le a telefon 2-3 óra alatt ,hanem szépen 100% fel is tölti , sokkal stabilabb kapcsolat... maximálisan ki tudod használni a telefon sávszélességét

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#49671) tpeter77


tpeter77
addikt

Sziasztok,
Miben másabb vagy gyengébb a Lenovo V15 mint az L15, a cégnél L15-öt használunk már 2 éve, nulla problémával.
Ismerős gépet venne és három tipuson gondolkozik:
Acer Aspire 5 vagy Lenovo V15 és a HP Pavilion 15

(#49672) Tim82 válasza teptep (#49668) üzenetére


Tim82
nagyúr

De, azt válaszolta. Korábbi hsz.-ből (#49658): "A wifi jó, használva máshol is van" :)

Schiano: én is megnézném a telefon hotspot-beállításainál a titkosítást és ha mondjuk WPA3, akkor megpróbálnám WPA2-PSK-ra átállítani.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#49673) frankstork


frankstork
aktív tag

Sziasztok. Asus X540U laptopba szeretnék cserélni RAMot nagyobbra. A jelenlegi 4Gb már elég kevéske. 2400Mhz van benne. Ha 2666Mhz-et kap, az nem gond, ugye? Megnéztem a kompatibilitást, de csak annyit sikerült megtudni, hogy max 20Gb...

(#49674) Schiano


Schiano
csendes tag

Tehát...
A megosztott internet másik eszközön jó, a laptop másik wifire hiba nélkül csatlakozik...

ricsi99 : A telefon erre a célra van. Sokkal gyorsabb, stabliabb, és olcsóbb is, mint bármelyik másik szolgálató internete, a telefonok is ezt a wifit használják.

teptep : Mikor előjött a problémna, minnden eszköz le lett róla csatlakoztatva, nem használta más. Szomszéd nem tudja hasznáni, meg ugye, látni, kik használják a hálózatot.
Egyébként a megosztásra használt telefon a laptop mellett van
Wi-Fi 4 (802.11n), WPA2-Personalm egyébként. Próbakép megnéztem a saját telefonommal, ugyanez a titkosítás, azzal gond nélkül megy.

De ami tényleg érdekes, hogy továbbra sincs más eszköz a hálózaton, és míg tegnap 10 percig szenvedtem vele, meg próbákoztam, mire csatlakozott, ma elsőre sikerült.

(#49675) Tim82 válasza frankstork (#49673) üzenetére


Tim82
nagyúr

4 GB RAM van az alaplapra forrasztva és van egy szabad foglalat. Utóbbiba tudsz tenni modult (valószínűleg akár 32 GB-osat is, akkor 32 + 4 = 36 GB lenne az összmemória, de gondolom, amikor az Asus kihozta a modellt, még nem voltak 32 GB-os modulok a piacon, utólag meg egyik gyártó se nagyon szokott specifikációkat frissíteni).

Ha gyorsabb modult teszel bele, az nem gond - a lassabb modul sebességével és időzítéseivel fog menni.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#49676) teptep válasza Schiano (#49674) üzenetére


teptep
tag

Egy próbát megér: Eszközkezelő, Hálózati kártyák, WiFi kártya, Tulajdonságok, Speciális fül. Itt keressél olyan beállítást, amelyik kikényszeríti, hogy melyik protokoll legyen alkalmazva. Ha például a 11n stabil, akkor legyen az.

(#49677) teptep válasza Tim82 (#49672) üzenetére


teptep
tag

Azt is olvastam. És bocsi-bocsi, de megint lehagytad a mondat végét: "A wifi jó, használva máshol is van, és egy USB-s eszközzel a laptopon is működik, csak az alaplapival nem." A teljes mondatot én úgy értelmeztem, hogy a wifi szolgáltatást jellemzi és nem a laptop kapcsolódási lehetőségeit.

(#49678) Kbali válasza tpeter77 (#49671) üzenetére


Kbali
nagyúr

V15 a legalja, inkább a másik kettő. Mondjuk persze nem ártana tudni, mire szeretné használni, arra alkalmas lenne-e egyáltalán.
Inkább ez a szaktopik.

(#49679) Schiano válasza teptep (#49676) üzenetére


Schiano
csendes tag

Megpróbálom, köszi. :R

(#49680) Tim82 válasza teptep (#49677) üzenetére


Tim82
nagyúr

A #49660-ban volt részemről egy tisztázó kérdés. Az arra kapott megerősítő válasz után érthető okból nem gondolom, hogy a kihagyott mondatrésznek lenne további relevanciája a probléma szempontjából.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#49681) teptep válasza Tim82 (#49680) üzenetére


teptep
tag

Nem igazán értem, hogy miért baj az, ha nem vagyunk egyformák, és nem ugyan úgy értelmezzük a mondatokat. Nekem nem volt világos, ezért megkérdeztem. Bocsi. Olvastam a 661 választ is, hogy igen egy hálózatnál van probléma, de ebből nekem nem volt világos, hogy másiknál is próbálta-e? Neked világos volt, nekem nem. Lehet vannak szövegértési problémáim, de én inkább rákérdezek ha nem világos.

(#49682) Tim82 válasza teptep (#49681) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem mondtam semmi olyasmit, hogy "baj". Csak rámutattam, hogy ugyanerre kérdeztem rá és meg is kaptuk rá a választ és erre a válaszra "ugrottál rá". Szerintem nem írtam semmi bántót feléd amúgy.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#49683) tpeter77


tpeter77
addikt

Acer Aspire 5 laptoptól miben gyengébb a HP Pavilion 15 vagy a HP 255 G9?
Csak szeretném tudni hogy ha más ismerős szeretne ilyet venni akkor melyiket ajánlhatom.
Köszönöm.

(#49684) Pyttawrx válasza tpeter77 (#49683) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Hp 255 is ipari hulladék. A másik 2 bátran ajánlható.

(#49685) frankstork válasza Tim82 (#49675) üzenetére


frankstork
aktív tag

Köszi! :R

(#49686) eckmester


eckmester
tag

Üdv. Vettem a múlt hónapban egy Lenovo Yoga Pro 7 laptopot és mostanra rájöttem, hogy a saját töltőjét (100W), ami egy féltégla, nem szivesen hordozom. Vásárolnék egyet, de nem tudom, hogy jó-e hozzá. Köszönöm, ha valaki megszakértené.
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#49687) teptep válasza eckmester (#49686) üzenetére


teptep
tag

Ezek a 100-120W-os falbadugós tápegységek azért ilyen kicsik és könnyűek, mert nagy frekvenciás ferritmagos transzformátort használnak a feszültség átalakítására. Ugyanakkor hiányoznak belőlük a komolyabb stabilázáló, zavarszűrő és túlfeszültség védelmi áramkörök és a megbízható leválasztási szigetelések. Ezeknek nincs publikus kapcsolási rajza, ránézésre csak a méretből lehet arra következtetni, hogy talán a 120W-os a rosszabb. De tulajdonképen mindegy melyiket választod, mind a két töltővel igen komolyan veszélyezteted a laptopod tartós és megbízható üzemképességét.

(#49688) eckmester válasza teptep (#49687) üzenetére


eckmester
tag

Köszönöm. Gyúrok vaze, hurcolom a gyárit. :R

[ Szerkesztve ]

(#49689) Bal0924


Bal0924
aktív tag

Sziasztok!
Gyors kérdésem lenne.
Teljesen újra szeretnék húzni egy laptopot.
Sok partíció van a listában. (system_drv, winre_drv, lrs_esp ..)
Törölhetek nyugodt szívvel mindent?

Régi laptop, talán még win10 első vagy második kiadásától van meg. (Lenovo B50-80)
Pendrive-ról húznám újra win10_22H2-vel.

(#49690) Monya78


Monya78
veterán

Sziasztok!

Létezik, hogy pixelhiba magától eltűnik? Mert Én ilyenről soha nem hallottam.

Pixelhibamentes új laptopomon, kevés üzemóra után előjött egy világító zöld színű pixelhiba, majd 2 hét múlva (kb. 10 órányi üzem) teljesen hirtelen eltűnt. :DD
(Már az eladáson gondolkoztam, annyira zavart a világító zöld pont)

[ Szerkesztve ]

(#49691) zsolti75 válasza Monya78 (#49690) üzenetére


zsolti75
senior tag

Létezik

(#49692) Pyttawrx válasza Monya78 (#49690) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Simán. Én még láttam is ezt a jelenséget. :)

(#49693) Monya78


Monya78
veterán

Köszönöm a válaszokat! Ezentúl nem esek kétségbe ilyen esetben. :B

[ Szerkesztve ]

(#49694) II.Démonlord


II.Démonlord
tag

sziasztok
Ma vettem egy Acer Aspire 5 notebookot (NX.KN4EU.00B), viszont a win telepítésével nem boldogulok.
Elkészült a pendrive, majd elinditottam a gépet. A telepítő be is tölt, viszont itt csak billentyűzettel tudok navigálni (ez még nem nagy gond). De amikor a telepités helyét ki kell választani, akkor nem látom a listába az SSD-t, sőt semmit nem látok ott, üres.
A gépen van valami EFI shell rendszer, de ezzel nem tudtam mit kezdeni. Valahogy gondolom azt kellene eltüntetni róla. De hogyan?

(#49695) ricsi99 válasza II.Démonlord (#49694) üzenetére


ricsi99
addikt

Próbáld meg a win telepitőt uefi módban elkészíteni... de mivel ez nem noti hanem vin probléma a win10-es topicban ott vannak a guruk

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#49696) teptep válasza II.Démonlord (#49694) üzenetére


teptep
tag

Ha nem látod az SSD-t, akkor le kell töltened az ACER support lapról az IRST drivert. Kicsomagold és rámásolod a telepítőre. Az üres képernyőn pedig klikkelsz a driver kiválasztásra, és után a frissítésre.

(#49697) II.Démonlord válasza teptep (#49696) üzenetére


II.Démonlord
tag

Köszönöm, igen végül így sikerült. Miután kiírtam már ezzel próbálkoztam és egyből ment minden.

(#49698) gabo89 válasza II.Démonlord (#49694) üzenetére


gabo89
senior tag

Ha Windows 10-et teszel rá, Thunderbolt drivert találsz hozzá a EX214-53 modell driver-ei közt. Windows 11-hez nem kell driver. Én telepítéskor legyalultam minden partíciót.

indul a sörös aludni

(#49699) rep3at


rep3at
őstag

Sziasztok.

Van egy Samsung NC20-as laptopom elég szép, mondhatni újszerű állapotban. A problémám csak az hogy ugye ez egy elég elavult gép (VIA Nano 900 MHz, 128GB HDD, 1 GB RAM) viszont talán netezésre, dokumentumkezelésre, ne adj' Isten YouTube videók nézésére még talán elégséges is lehetne. Elég nagy Samsung fan vagyok, a másik gépem is az, de mivel most táppénzen vagyok egy ideig gondoltam szeretnék életet lehelni bele.

A problémám csak az hogy megpróbáltam UUI-rel feltenni a W7 Startert de ezt a hibát dobja:


Nem tudom mit csinálok rosszul, szerintem ezt még el kéne bírnia a gépnek. Természetesen meghallgatok más lehetőségeket is op. rendszerben, nem ragaszkodom a Windowshoz, ha van valami könnyen kezelhető (like Ubuntu) disztró akkor azon is elgondolkoznék, berhelni és parancssorozni viszont annyira nem akarok, kijöttem kicsit már a gyakorlatból.

Segítségeteket előre is köszönöm!

Forward thinking. كرر

(#49700) Pyttawrx válasza rep3at (#49699) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Nem hiszem hogy normális működésre alkalmas lesz. De ez most mindegy is. Itt elsőnek törölsz minden partíciót?

(#49701) rep3at válasza Pyttawrx (#49700) üzenetére


rep3at
őstag

Én sem hiszem hogy a szó klasszikus értelmében használható lesz de így meg csak levélnehezék, kicsit szúrja a szemem hogy nem tudom használni. Nem tudom hogy ez lenne valóban az üdvözítő megoldás de megerősítés után akár meg is próbálhatom, végülis sokat nem veszíthetek vele.

Amúgy a másik sem egy erőgép (Pentium B970, 8GB RAM, 128 GB SSD) viszont ez is patika állapotú, jól bírja az akkuja (mondjuk nem igazán hordozom ezért én akku nélkül használom) de az alapfeladatokra végülis nekem megfelel a gyenge proci ellenére is (amúgy van benne dedikált videókártya is. Külön tetszik hogy annyi csatlakozó van rajta amiről egy mai gép már sajnos nem is álmodhat.

Forward thinking. كرر

(#49702) Hancur


Hancur
kezdő

Sziasztok.
Ha egy oled zenbook leírásában az szerepel, hogy hdmi 2.1 TMDS akkor ez egy 2.0 hdmi csak az összevonás miatt kellett 2.1 nek hívni? :U

(#49703) leweegee válasza rep3at (#49699) üzenetére


leweegee
aktív tag

Én rátolnék egy Core Linuxot [link] csodákat tud tenni ilyen régi vasakkal. Grafikus kezelőfelület nincs parancssorozás.

Ne nőj fel! Csapda!

(#49704) gabo89 válasza rep3at (#49699) üzenetére


gabo89
senior tag

Próbálj meg a videó alapján eljárni. video1 vagy video2

indul a sörös aludni

(#49705) t256


t256
őstag

Sziasztok,

Ha a Dell Latitude 7400 laptopom egy Display port - USB-C átalakítóval tud kezelni egy monitort 4K@60Hz-em, akkor működne egy 2K@144Hz-en?

Az integrált VGA egy Intel UHD Graphics 620.

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.