Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57051) teo77 válasza netpeti98 (#46270) üzenetére


teo77
őstag

Szia, sziasztok!

Ez az általad lnkelt program jó arra is, hogy az állandóan automatikusan visszatelepülő bluetooth egér driver-t letiltsam, hogy feltegyem a gyárit? Be van állítva, hogy a gépem ne frissítse a drivereket autómatikusan, mégis megteszi.

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#57052) raidx válasza junior11 (#57050) üzenetére


raidx
őstag

Ha a rendsazernek szánt terület particionálatlan /törlöd a korábbi particiot/ és azt adod meg a telepítőnek minden oda fog kerülni. Maradhat a többi HDD. Ha nem így csinálod akkor szedd ki mert nagy eséllyel oda is pakol valamit.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#57053) junior11 válasza raidx (#57052) üzenetére


junior11
veterán

A rendszernek az SSD-t választanám, meghagynám úgy egészben, ahogy van (850 EVO 250GB), csak azért kérdem, mert tavaly februában, mikor kicseréltem a HDD-t SSD-re, akkor úgy olvastam, hogy a telepítés végéig ajánlott minden más lemezt lehúzni, nehogy oda is pakoljon vmit a Windows. Nemsokára újratelepíteném, ezért kérdem, hogy szedjem szét ismét, s vegyem ki a HDD-t a telepítés végéig s aztán rakjam vissza, vagy hagyjam úgy ahogy van, esetleg a telepítés megkezdése előtt az eszközkezelőben válasszam le a HDD-t?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#57054) raidx válasza netpeti98 (#46270) üzenetére


raidx
őstag

Ez működik a 1607 alatt is? Van aki panaszkodott, hogy nem. Annyi biztos, hogy célszerű frissibe használni. Amikor települt a nemkívánatos cucc. Ha nem akkor akarta az ember nem volt biztos a siker.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#57055) raidx válasza junior11 (#57053) üzenetére


raidx
őstag

SSD és két HDD van a gépembe de sosem szedtem szét ezmiatt. Ezt a win7 is tudta már. Nem particionált terület és a telepítő ott elintéz mindent. Oda kerül minden cucca a rendszernek.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#57056) raidx válasza quailstorm (#57005) üzenetére


raidx
őstag

Nem a VGA-é az a 2 Giga véletlen?

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#57057) seger válasza junior11 (#57050) üzenetére


seger
addikt

Win10-et gépházból újrahúzhatod. Adatok megtartásával vagy törlésével, akár teljes formázással is

(#57058) junior11 válasza seger (#57057) üzenetére


junior11
veterán

Igen, tudom, de majd megvárom már a Creators update-t, s aztán egy pendrive-ról újrarakom a rendszert. Akkor marad az SSD mellett a laptopban a HDD is, remélem nem lesz gubanc, köszi mindenkinek.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#57059) dannyl


dannyl
addikt

Keresgéltem, de nem találtam igazán erre vonatkozó cikket/írást. Már több, mint 20 éve van számítógépem, és a 3.1-től kezdve végignyomtam az összes windows változatot. De most jutottam el oda, hogy én szeretném irányítani, hogy mi települjön fel.

Tehát van-e olyan leírás, hogy hogyan telepítsünk windowst (nyilván a next-next-next üdvözöljük képernyő után). Tehát felrakjuk a win 10-et, ha jól gondolom nem kéne bedugni a netkábelt a telepítés során, így az előre frissen letöltött drivereket fel tudjuk tenni. Aztán dugjuk be a kábelt, és hagyjuk frissíteni mindent? Vagy másképp kéne csinálni? Mit érdemes beleturkálva mindenhol, ahol csak lehet kikapcsolni, átírni, letiltani, hogy kevesebb szemét települjön? Illetve van-e olyan használható gyomlálóprogram, ami írja is, hogy melyik win cucc mire jó?

Na remélem érthető. Vagy csak túlmisztifikálom, és jól van minden úgy, ahogy van?

(#57060) _ ĐanieL™ válasza dannyl (#57059) üzenetére


_ ĐanieL™
tag

Szerintem jobban jarsz ha nem nagyon tursz bele.
Foleg azoknal van sok gond a rendszerrel, akik nagyon megtettek :)
Amit erdemes:
- csoporthazirendben beallitani hogy jovahagyas nelkul ne frissitsen
- onedriveot torolni ha nem kell
- feltelepulo win store appokat torolni (mar ami nagyon nem kell es explorert/edge-et NEM torolni)
- minel kevesebb crackelt programmal teleszorni..
- heti rendszeresseggel karbantartani (ccleaner, wisecare, malwarebites)
- automatikusan indulo programokbol csak azt engedni ami tenyleg kell

(#57061) raidx válasza dannyl (#57059) üzenetére


raidx
őstag

Ilyet utoljára valamelyik háromas verziónál lehett csinálni. A tizesnél nincs lehetőséged a legális szelektálásra. Pár dolog utólag kikapcsolható. A drivereket úgy is felülírja ha úgy itéli meg. Eléggé erőszakos. Esetleg meglehet próbálni az MS-től letöltani a wushowhide.diagcab progit ami elvileg leszedi és letiltja a nemkívánatos drivert és ismételt telepítését. Nem tudom a 1607 alatt működik e még?

[Olvasni való]

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#57062) dannyl


dannyl
addikt

Köszi mindenkinek!

Ami még foglalkoztat, hogy hogyan lehetne a komplett directX-et eltávolítani, és teljesen újra rakni. Nézegettem angol cikkeket, de nem nagyon van rá (vagy nem találtam) leírást win10-hez.

(#57063) raidx válasza dannyl (#57062) üzenetére


raidx
őstag

Az miért lenne jó? A Win 10 tartalmazza a legfrissebb verziót.

[link]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#57064) quailstorm válasza raidx (#57056) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Mint írtam, integrált grafika ~400MB-nál többet nem foglal. Dedikált meg ott nem jelenik megy egyáltalán.

(#57062) dannyl: nem hiszem hogy meg tudod tenni, max ami utólag van csomagban telepítve. DX10 óta rendszer része és WU-n jön. DX9 redist és SDK vackok meg most is kellhetnek a DXwebsetuppal.

[ Szerkesztve ]

(#57065) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Van egy korábbi W7-es levelezésem mentve .pst formátumban. A W10-ben lévő "Posta" app ugye olyannyira fapados, hogy a tizedét nem tudja a W95-ös korszakbeli Outlook Express tudásának, így .pst importot sem ismer. Hogy tudnám W10 alatt megnyitni és kikeresni belőle egy levelet, hogy ne kelljen többtízezer forintért vennem egy Outlook szoftvert?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#57066) seger válasza Tigerclaw (#57065) üzenetére


seger
addikt

Microsoft outlook?
Vagy
Kernel Outlook PST Viewer?

(#57068) ph2012


ph2012
senior tag

A Visszajelzési központ-ba írtam egy javaslatot ezen a címen:

Search for the Edge Browser (e cím alapján keressetek rá) - magyarul is le van fordítva

Légyszi nézzétek meg, szavazzatok rá és véleményezzétek.

(#57069) Tigerclaw válasza TRob1 (#57067) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Köszi a tippet mindkettőtöknek. :R

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#57070) whitezo88


whitezo88
nagyúr

Üdv! Ismét kékhalál problémákkal jöttem, ugyanazzal a géppel amivel múltkor. Ott kiderült a RAM volt a hibás ami mindig máshogy fagyasztotta le a gépet.

Most BSOD választék jött elő, játékok alatt, ma 2x rövid idő alatt: kezdődött a KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED-el kezdődött, ma első az APC_INDEX_MISMATCH volt, aztán 25 percre rá ismét game alatt FLTMGR.SYS miatt volt kékhalál. Neten semmi kézzelfoghatót se találtam. Minden driver új (múltkor se amiatt volt a baj pedig sokan a fejüket tették rá neten, de ott megoldást keresni annyi mintha betegségre keresnénk rá orvos helyett)

Esetleg valami program ami talál olyan szoftverhibákat ami ilyeneket okozhat és segít?

[ Szerkesztve ]

(#57071) svgyula válasza quailstorm (#57064) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Nos ezt a ~400Mb nagyon rosszul tudod! Olvass egy 2013-as kérdés-felelek cikket Az enyémben is simán ment az 1GB VGA memoria foglalás. A mostanit nem neméztem de a 2GB sem elkébzelhetetlen!

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#57072) djlolo


djlolo
tag

Sziasztok!
Vettem egy vilagitos billentyuzetet ami akkor is vilagit ha lekapcsolom a gepet. Van valami beallitas hogy ne kapjon aramot lekapcsolas utan? Win 10-et hasznalok es az alaplap Asus F1A75-V-Pro.
Ethernetes HDMI kabel azt jelenti hogy nem kell kulon net kabel? Kiprobaltam , de nincs halozat.. Valamit nem jol csinalok? Kep es hang rendben.
Elore is koszonom a valaszokat.

(#57073) seger válasza djlolo (#57072) üzenetére


seger
addikt

Bill ügyben a biosba kellene keresni. Win10-nek nincs köze hozzá

(#57074) djlolo válasza seger (#57073) üzenetére


djlolo
tag

Probaltam de nem talaltam mit lehetne allitani. Sot egyszer letiltottam valami usb-t es nem mukodott sem eger sem billentyu. Bios resethez kellett folyamodjak.

[ Szerkesztve ]

(#57075) quailstorm válasza svgyula (#57071) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Igen, miután megnéztem a saját gépemen biztos rosszul tudom. Okoskodni menő, de akkor legalább halvány fingod lenne róla.
Erőforrás-figyelő, hardver által lefoglalt RAM. Az amit nem tudsz bármire használni.
EZ NEM HALADJA MEG A 400MB-OT.
Attól dinamikus a memóriafoglalás, ezt linkelted és még így se megy. Az oprendszer fogja allokálni neki ha van és ha kell. De nem lesz állandóan odaadva neki, mert az atom baromság.

Nekem is HD4000 van amúgy mint a cikkben. Valamikor leírtam pontosan, asszem 379MB a fixen allokált :U

Magyarul ha gyanúsan kerek és nagy számok vannak a hardver számára fenntartva sávban, akkor biztos nem az IGP a bűnös.

[ Szerkesztve ]

(#57076) istvankeresz válasza djlolo (#57074) üzenetére


istvankeresz
aktív tag

Biosban a legacy usb opciót keresd meg és azon tudod beállítani. Azt hiszem van auto, on és off. Elvileg, ha kikapcsolod, akkor leállítás után nem működnek az usb portok. Auto-nál nem tudom mi történik. Próbálgasd.

quailstorm: Egyik fórumtárs megcserélte a memóriákat és utána rendesen látszódott az egész. Egy próbát megér, ha még nem próbáltad.

[ Szerkesztve ]

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#57077) djlolo válasza istvankeresz (#57076) üzenetére


djlolo
tag

Letiltottam a legacy USB-t de csak a num lock aludt ki, tovabbra is vilagit a billentyuzet. Valami USB-s bekotes lenne a ludas? Van egy programom ami ki kapcsolja a gepet az Atomic Alarm Clock(csak mostanaban nem hasznalom) es ugy emlekszem hogy mikor az kapcsolta le akkor nem vilagitott.

(#57078) quailstorm válasza istvankeresz (#57076) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ezt most már végképp nem értem. Be van forrasztva a HD4000-es laptopomba, mit cserélgessek? Nincs problémám.
Egyébként is nála az eltérő típusú memóriák miatt volt, nem mindegy melyik van a DIMM0-ban...

[ Szerkesztve ]

(#57079) istvankeresz válasza quailstorm (#57078) üzenetére


istvankeresz
aktív tag

Sorry, azt nem vágtam, hogy forrasztva van. CPU-Z mennyit lát belőle?

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#57080) quailstorm válasza istvankeresz (#57079) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ofc. 4GB-ot. 4GB RAM abból 3,63GB használható a rendszer fülön. HW számára fenntartva 379MB az erőforrás-figyelőben. Maximum allokálható VRAM meg az 1790MB.
Van egy minimál fixen lefoglalva, ami alap ablakkezeléshez és appokhoz elég, a többi dinamikus és ez így működik.
Ha 2GB HW számára van lefoglalva, akkor csak simán kihagy egy teljes modult.

[ Szerkesztve ]

(#57081) Döglött Róka válasza whitezo88 (#57070) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Dump beallitasa, windbg hasznalata, tobb ev gyakorlat

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#57082) svgyula válasza quailstorm (#57075) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Csak neked a "EZ NEM HALADJA MEG A 400MB-OT."
Beállítottam a BIOS-ban a fix memória foglalást:
előtte:

Utánna:

Biztosan igazad van.............

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#57083) quailstorm válasza svgyula (#57082) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Oké, remek, találtál egy fogást, mert nagyon akartál. Csak ennek nem sok értelme van és nem alap, meg véletlen beállítás. Az esetek 95%-ban a sebesség és a sávszél miatt úgyse tud megtelni, jó esetben 300-400MB... Ha meg muszáj akkor elveszi a rendszertől dinamikusan. De mindegy, hagyjuk.

A lényegen nem változtat, 10 felett láttam az elmúlt 6 hónapban a hiányzik pár GB RAM esetet. Egyszer se az integrált volt.

(#57084) Mr Chapel


Mr Chapel
tag

Sziasztok!
Olyan problémával szembesültem hogy az alaplapi hangkártya drivert nem kezeli túl fényesen. 5.1 re állítva használnám, de akkor a két hátsó hangszórókat beszürkíti. A hátsó hangszórókat a két oldalsónak érzékeli. Windows 7 alatt semmi gond nem volt. Most 7.1 re állítva használom, így szól mindegyik hangszóró de vhogy nem érzem teljesnek a térhatást. Ahol eddig simán hallottam mögöttem a hangot, most semmi. Mintha továbbra is a nemlétező két oldalsó hangsugárzón akarná a hangokat erőltetni a két hátsón, de mivel a forrás is 5.1 ezért nem szól semmi. Fura egy jelenség az tuti. Alaplapom tamogatja a win 10et. A dobozán még csak a 8.1 szerepel de az asus honlapján megnéztem és win10 ready a lap. Egy Asus m5a99fx pro r2.0 alaplapról van szó. Legfrisebb driver van fenn. Asus oldaláról is meg a realtek oldaláról is felraktam a legfrissebbeket hátha, de ugyanolyan sz*r.
Egyelőre nem győzött meg ez a win 10. Játékok alatt kb 20-30% mínuszt tapasztalok. A 1060gtx miatt váltottam csak, meg hogy vettem ssd-t. Dx12 egyelőre hadinudli ketchupal. Nálam azok se futnak jobban semmivel se dx 12 alatt mint dx 11 el. Meg relatíva kevés a dx12 cím még, ami van az se érdekel különösebben.
Amitől még az agybaj kerülget hogy még egy total commanderben se tudok normálisan másolgatni fileokat anélkül hogy buzulna a rendszergazdai jogosultsággal. Pedig eleve úgy telepítettem hogy én vagyok az. Ilyen problémákkal win7en nem találkoztam. Felhasználói fiókok felügyeletet kilőttem kapásból, de folyton visszakérdez és csak akkor hajlandó legtöbbször másolni ha rendszergazdai jogosultsággal másolom.
Egy másik problémám a videokártya driver, vagyis egész pontosan ennek tudható be. Splash pro 2-t használom videolejárszásra. De az újabb nvidia driverek miatt nem indul el. Olyan 3-4 hónapos driverrel simán jó még, vagyis lenne ha ez a retek windows nem akarná folyamatosan a legfrissebbet letölteni. Ha nem is a legújabbat de már pont annyival frissebb amivel nem megy a Splash pro...hurrá... Kénytelen voltam visszatérni a MPCHC-re. Próbálom szoktatni magam az új rendszerhez, mert idővel muszáj lesz ezt használni. Most ott tartok hogy lehet visszamegy a stabil megbízható win7 mert egyelőre csak a fogam szívom a win 10 hülyeségei miatt.

(#57085) jokeph válasza svgyula (#57082) üzenetére


jokeph
nagyúr

Alapesetben valóban nem haladja meg. :))

Amennyiben nem kényszerrel lett beállítva, javarészt az OS disznósága. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#57086) ChiliChili


ChiliChili
tag

Sziasztok, van egy használt hp workstation win7 pro-val. Ha ezt megvesszük, lehet ezt még ingyenesen frissíteni win10-re? Elérhető még valamyilen módon az ingyenes upgrade lehetősége?

(#57087) jokeph válasza Mr Chapel (#57084) üzenetére


jokeph
nagyúr

Summázva a válaszom a HSZ-edre: Teljesen igazad van, sok még a nyavalya WIN10 alatt.... Nálam is a W7 x64 fut, maradéktalanul, amíg csak lehet.

Mivel SC2-vel játszom, nem érint a DX12-es mizéria, a játék (sajna) motorja DX9-et használ... :U :Y
Meg max két CPU magot. :W

Nálam így semmi nem indolkolja a WIN10-et... :)) :DD :DDD ;]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#57088) Zoz válasza ChiliChili (#57086) üzenetére


Zoz
őstag

Hivatalosan még az akadálymentes frissítéses kiskapu él.
Nem hivatalosan pont ugyanúgy megy minden mint a határidő letelte előtt. Letöltesz egy 10-es telepítőt, megadod a 7-es kulcsot, és kész.

(#57089) dangerzone


dangerzone
addikt

Sziasztok!

Mi annak a háttere, hogy ha egy demóprogram próbaideje lejár, uninstallálod, és újra telepíted, észleli, hogy korábban már volt használva, és nem indul el. Hova írja be magát? Ezt csak windows újratelepítéssel lehet kiküszöbölni? Hogy működik ez?

(#57090) ChiliChili válasza Zoz (#57088) üzenetére


ChiliChili
tag

Nagyon köszönöm!

(#57091) jokeph válasza dangerzone (#57089) üzenetére


jokeph
nagyúr

Mint minden program, bejegyzéseket helyez el a windows registry-ben, viszont a legtöbb progi a saját eltávolítóját használva nem törli/részben törli a bejegyzéseket a registry-ből.
Innen tudja mikor újra telepíted, hogy Ő már bizony lejárt... :W

Kérdezz rá, biztos tudnak neked ajánlani olyan Uninstaller progit, ami nem csapja szét az OS-t, mégis kitakarít rendesen. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#57092) bandi0000


bandi0000
nagyúr

az mitől lehet hogy ha csökkentetbe indítom a gépet, akkor betöltésután fekete képernyő van ha csak az asztal van, de ha megnyomom a windows gombot akkor megjelenik minden, elindítok egy alkalmazást is jó, de ha megint kilépek az asztalra megint fekete lesz minden avagy kikapcsol a monitor

friss win

Xbox One: bandymnc

(#57093) Essejó válasza dangerzone (#57089) üzenetére


Essejó
veterán

A saját uninstallját használod? Mert akkor teli hagyja szeméttel a Registryt, és a következő újrarakásnál persze, hogy bukik a mutatvány. :D
Tessék egy rendes Uninstall programot használni! Pl. RevoUninstaller, vagy valami ingyenest.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#57094) dangerzone válasza Essejó (#57093) üzenetére


dangerzone
addikt

Köszi srácok!

(#57095) Ferenc.


Ferenc.
tag

Sziasztok!

Nekem egy kis esztétikai gondom van a win 10 -el. Teljesen naprakész a frissítésekkel, de még nálam ez amióta win 10 van nem oldódott meg.

Méghozzá az, hogy nekem a képernyő kímélőnek buborékok van beállítva 5 perccel. Na ha aktiválódik akkor néha jól csinálja, azaz: látszik az asztal és tálca a háttérben s mennek a buborékok a kijelzőn, így a szép..
Na de sokszor van olyan ,hogy teljesen kék színű lesz a képernyő és úgy mennek a buborékok.. S ez így olyan csúnyácska, nem értem miért nem úgy csinálja mindig hogy látszik a hátterében az asztal, tálca, meg ami épp megvan nyitva, mert néha így csinálja.

Hogy lehet ezt beállítani, hogy mindig úgy csinálja? (Tehát ahogy a win 7 -nél is volt).

(#57096) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Help
Szóval kb 1 hónapos a Dell aio és win10-el...
A mai nap hiába raktam alvóba, nem kapcsolt ki. Újraindítás után lemezhibát dobott az értesítő és kérte indítsam újra. Ezután lefuttattam a C:- re a lemezkarbantartást megint hiba,újraindítás. Jó lett, de kizárt az összes mappából, rendszergazdaként újra jogok hozzáadása, újraindít... Ezután eltünt egy csomó app, de nem törlődött, csak nem indultak el....csináltam első körben egy win alaphelyzetet adatok megtartásával, de a folyamat végén hibát írt és maradt minden a régiben. Most csinálok egy teljes törléses visszaállítást, de tudja vki mi a lópikula baja van?????

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#57097) Popes válasza Quqesz (#57096) üzenetére


Popes
őstag

Rendszergazdai parancssorba egy chkdsk /f C: parancs futtatása nem ártana.(plusz ránézhetnél a Hard Disk Sentinel-el is)

Deus ex machina

(#57098) Quqesz válasza Popes (#57097) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Most újrahúztam a gépet minden törléssel...ez aTPM kulcs ez mi? Nem tisztítottam telepítéskor, ez jó?

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#57099) kezo0 válasza Ferenc. (#57095) üzenetére


kezo0
addikt

Szia,
nekem ez a buborékos screensaver utoljára a Win7 alatt működött úgy, hogy a buborékok mögött látszott a háttér. A Win8 óta, és most a 10-es alatt is mindig egyszínű kékre vált a háttér, amikor elindulnak a bubik. Egy asztali gépen és egy notebookon is így viselkedik, teljesen más konfigokon. Kivéve ott, ahol kiválasztható, hogy milyen képernyőkímélőt akarok használni: ha itt beállítom a buborékokat, és nyomok egy tesztet, akkor a teszt úgy mutatja, ahogy kéne működnie neki: az épp aktuális képernyő látványa fölé úsznak be a buborékok... De "élesben", amikor a beállított tétlenségi idő után elindul, mindig homogén kék háttérre vált – szóval kész csoda, hogy neked legalább néha rendesen működik. :P

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#57100) raidx válasza Quqesz (#57098) üzenetére


raidx
őstag

A TPM kulcs valami tanúsítvány védelem.

@kezo0
Ha minden igaz vissza jön a hetesbe megszokott megjelenítés és megint jó lessz a buborék

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.