Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57351) worxland válasza haxiboy (#57344) üzenetére


worxland
addikt

Win, aktuális update-ek, Eset, Total Commander, Winrar, Firefox, Chrome, MPC-HC, Adobe Flash, Adobe Reader, MS Office, Hard Disk Sentinel, Classic Shell, Speedfan, Logitech driver, nVIdia driver, 8GadgetPack, CPU-Z, GPU-Z, Java, VMware Player, GIB, calibre, iTunes.
Ezeket feltelepíteni, utána
Win telemetria visszaszorítása, Win pofára szabás, email-fiók beállítás, TC pofára szabás, Classic Shell beállítás, gadget-ek belövése, VMware+Winrar+Firefox+MPC HC+HDS+Speedfan+Logitech gyorsbeállítások elvégzése.
Na, ez nem 32 perc. És akkor játékot még fel se raktam.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#57352) jokeph válasza Syl (#57350) üzenetére


jokeph
nagyúr

Csak nekem jött át az irónia? "szakik" :U ;] :C

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#57353) Syl válasza jokeph (#57352) üzenetére


Syl
nagyúr

Úgy tűnik :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#57354) djlolo válasza vlevi (#57336) üzenetére


djlolo
tag

Ha sok programot hasznalsz meg jatekokat akkor valoban maceras,idoigenyes lehet. Nalam minimalis program van telepitve inkabb zenelesre van kihegyezve a gep. Telepites hamar megy,a beallitas kerul tobb idobe nalam is. De azert ilyen szintu frissites egy evben max 2 van ami miatt erdemes ujra telepiteni. Az szamomra elfogadhato. Meg ha tul ritkan telepitek kezdem elfelejteni mit hol es hogyan kell beallitani. ;) Szoval ez egyenenkent nagyon valtozo lehet.Kinek hogy eri meg,hogy konnyebb. Ezen kar vitatkozni.

[ Szerkesztve ]

(#57355) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Üdv! :R

Mit lehet azzal csinálni ha már fut a rendszer és a tálcán lévő windows logóra kattintva nem jön fel a menü (tehát kikapcsolni sem tudom a gépet) ha fel is jön, akkor vagy 2 perc múlva de ki van fagyva és semmire nem tudok klikkelni ? Eközben proci, lemez, szinte 0%-on, memória is szinte 10%.

Eléggé idegesítő, valakinek volt már hasonló (update nincs)? 64bit professional.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#57356) Dyingsoul válasza Dyingsoul (#57327) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Valaki erre?

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#57357) F.B.I. válasza F.B.I. (#57355) üzenetére


F.B.I.
veterán

És van amikor a tálca sem reagál semmire.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#57358) movax válasza ph2012 (#57318) üzenetére


movax
őstag

Jaaa, azt nem tudom, nem használok appokat. Az appok, az áruház, a defender a hibák, bajok és gondok gyakori forrásai, nem kellene erőltetni.

(#57359) _ ĐanieL™ válasza Syl (#57337) üzenetére


_ ĐanieL™
tag

Csatlakozom.. én hálisten egész jól használom a rendszerem... a win7 megjelenése óta CSAK gép/hardware csere miatt raktam újra rendszert... de tény, hogy rámegy egy komplett hétvége, mire mindent telepítek/beállítok úgy ahogy volt/megszoktam.

(#57360) rup1u5 válasza F.B.I. (#57355) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Nekem a jubileumi frissítés után csinált hasonlót. (W10 Home) Első indításnál, desktop betöltése után vagy fél percig kb semmit nem lehetett csinálni vele. Semmilyen ikon nem reagált az asztalon vagy a taskbar-on és a startmenü sem jött elő. Aztán néhány hónap után el is múlt egy másik frissítés után. Az érdekes az volt benne, hogy csak az első indításnál csinálta, minden nap. Ha utána újraindítottam akkor már nem.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#57361) F.B.I. válasza rup1u5 (#57360) üzenetére


F.B.I.
veterán

Hektikus, egy újratelepítés volt (a gyerek miatt), ami már 3 órája lezajlott, több újraindítást is csináltam, a Youtube powershell videóban látottakat is alkalmaztam de semmi javulás. :N

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#57362) norti válasza LEON_01 (#57347) üzenetére


norti
addikt

Az új frissítés (RS2/Creators Update) után már el fogod tudni tüntetni (Gépház/Személyre szabás/Start menü/A Start menü alkalmazáslistájának megjelenítése)

[ Szerkesztve ]

(#57363) LEON_01 válasza norti (#57362) üzenetére


LEON_01
tag

Köszi!

(#57364) rup1u5


rup1u5
nagyúr

Start menüvel vagyok bajban.

Szeretném az összes játék shortcut-ját betenni oda de nem mindegyiket engedi. Alul a taskbarról meg a desktopról a bekeretezetteket nem tudom betenni mert egyszerűen nincs olyan opció jobb klikkre hogy pin to start. Steames játékokról lenne szó. Amiket be tudtam tenni azok is steamesek (nem mind) de azok megtalálhatóak voltak a startmenü programs listájában mert úgy lettek feltelepítve és onnan jobb klikkre ki tudtam őket tűzni csempébe.
Most ez azt jelenti, hogy telepíthetem föl újra a többit is ugyan úgy, hogy bepipálom a start menü-programlist opciót és akkor át tudom tenni oda őket?
Ez egy elég idegesítő dolog win10-nél, hogy nem lehet csak egyszerűen odahúzni csempének shortcut-okat. :(((

[ Szerkesztve ]

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#57365) saelin válasza norti (#57362) üzenetére


saelin
veterán

Ú, jó hogy benéztem ide. :R

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#57366) #83685760 válasza rup1u5 (#57364) üzenetére


#83685760
törölt tag

A Steam url-t hoz létre, nem parancsikont, ezért nem engedi kitűzni. Másold be őket az %AppData%\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs mappába (vagy azon belül valahova), úgy már ki fogod tudni tűzni az ikonokat.

(#57367) F.B.I. válasza F.B.I. (#57361) üzenetére


F.B.I.
veterán

Egyébként van erre valami megoldás vagy minden kikapcsolás előtt várjak, hogy feljöjjön az ablak, amivel kitudom kapcsolni a gépet, vagy állandóan nyomjam ki power gombbal, esetleg használjak Linux-ot vagy majd egy frissítés egyszer meggyógyítja? :F

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#57368) ph2012


ph2012
senior tag

Valamelyik Windows frissítés után a Fájlkezelőben a gyakori mappák száma 23 db-ra nőtt. Emiatt a gyakori mappák alatt lévő gyors elérésű fájlokat nem lehet látni. Van módja annak, hogy a Fájlkezelőben a gyakori mappák számát csökkentsük?

Képen is mutatom: [link].

Köszi.

(#57370) #83685760 válasza F.B.I. (#57367) üzenetére


#83685760
törölt tag

Nekem sosem csinálta, így csak tippeket tudok adni. Ha nem működik a tálca és a gomb, akkor a Feladatkezelőből indítsd újra az explorer.exe-t.
Itt van 3 megoldás, azokat is nézd meg. Ha nem sikerül megoldani, akkor vagy új fiókot hozol létre (lehet bármilyen), és átköltözöl abba, vagy minden programot letiltasz, és megkeresed azt, amitől lefagy az egész. Ezt írják olyan programokra is, amik átalakítják a rendszert (pl. szalagos menü helyett a régit állítja be). Ha nem Defender fut a gépen, átmenetileg zárd be teljesen a vírusirtót is.

ph2012: Ott van a gomb a jobbklikkes menüben.

(#57371) margithid


margithid
veterán

Windows 10 újratelepítésnél miylen drivereket szed le magától a win10? Nyomtató drivert is vagy azt nekem kell bogarásznom netről?
A win10et ssdre telepíteném, kérdésem az lenne, hogy a lapozófile-t átállísam-e 0-ra, mivel van elég Ram a gépemben, és ne az ssd-t írja feleslegesen...

(#57372) movax válasza margithid (#57371) üzenetére


movax
őstag

A nyomtatót beledugtam a gépbe és magától ment fel a driver, ahogy érzékelte az új usb-eszközt.

Ne állítsd nullára, adj neki mondjuk 1-2 GB-ot. Ne féltsd az ssd-t, bírja a gyűrődést.

[ Szerkesztve ]

(#57373) core i7


core i7
addikt

A Windows 10 tényleg okoz hardver károkat?
csak mert itt azt írják
Azért perlik be mert egyéb dolgok mellett hardver károkat is okozott mégis milyen hardverekre veszélyes már ha veszélyes mert régen én is tettem fel win10 et régebbi verziót
Nekem is csinál néha furcsa dolgokat a gép nem-e emiatt?

[ Szerkesztve ]

(#57374) raidx válasza F.B.I. (#57361) üzenetére


raidx
őstag

MS adott ki egy olyat , hogy startmenu.diagcab Hátha javítaná a problémádat.

[link]

Futtatás rendszergazdaként.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#57375) whYz


whYz
addikt

Sziasztok

Ismerosom elfelejtette a windows 10 jelszavat. Mivel tudnam megvaltoztatni ujratelepites nelkul?

(#57376) DS39 válasza whYz (#57375) üzenetére


DS39
nagyúr

régen lehetett bűvészkedni hirens boottal, hasonló esetben, hogy felülírtad egy-egy user jelszavát, de hogy ez működik-e még 10-es windows esetében, azt nem tudom.

(#57377) rup1u5 válasza #83685760 (#57366) üzenetére


rup1u5
nagyúr

...tárgytalan. Közben sikerült megoldani a steamapps/common mappából. :K :R

[ Szerkesztve ]

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#57378) #18193920 válasza whYz (#57375) üzenetére


#18193920
törölt tag

format c:/u/s mert megérdemli :D

(#57379) whYz válasza DS39 (#57376) üzenetére


whYz
addikt

Neztem, hogy vannak ilyen bootolhato usb-re rakhato dolgok amik jelszot tudnak valtoztatni, de mind fizetos. Valaki tud ingyenes megoldast?

Remelem ez nem utkozik forum szabalyba, de ha igen akkor szoljatok legyszi! :)

(#57380) raidx válasza whYz (#57375) üzenetére


raidx
őstag

Van egy titkos kérdés. Ha arra tudja a választ lehet jelszó kiadási lemezt létrehozni. Ha nem, valami linuxos segítség kell.

[link]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#57381) #83685760 válasza whYz (#57379) üzenetére


#83685760
törölt tag

[link]

A lényeg, hogy offline fiók legyen (az online fiók jelszavát csak neten lehet módosítani). A telepítőről indítva a gépet ki kell cserélni egy fájlt, majd a bejelentkezés előtt az így indított parancssorból korlátlan jogaid lesznek a rendszer felett. Létrehozol egy rendszergazdai fiókot, abba belépsz, módosítod a jelszót, majd visszaállítod a rendet.

(#57382) vigyori78 válasza whYz (#57375) üzenetére


vigyori78
őstag

Offline fiók vagy online be volt jelentkezve microsoft accal ?
Az online egyszerűbb mert neten megváltoztatja a live jelszavát és kész ( Elfelejtettem a jelszavamat )

(#57383) LEON_01 válasza norti (#57362) üzenetére


LEON_01
tag

Igazából erre gondoltam, hogy ilyenre hol lehet átállítani a startot, mert eddig nem találtam meg azt az opciót. Van jelentősége, hogy melyik kiadású win 10? Nekem a x64 pro van.

[ Szerkesztve ]

(#57384) cattus válasza LEON_01 (#57383) üzenetére


cattus
őstag

Ez még egy régebbi verzió, de kb. minden buildben változtatnak valamit rajta.

Do the thing!

(#57385) Pierre75


Pierre75
senior tag

A tegnap esti frissítés egy csoda volt, szenvedett egy 30 órát, de nem jelezte, hogy vigyázz barom nekiesek a vga gyári driverének is (persze a beállításokban anno hiába jelöltem, ne piszkálja a drivereket).
Pár hét és főverzió csere... Csodás lesz!

[ Szerkesztve ]

(#57386) jbl


jbl
aktív tag

Ez letöltötte az egész Microsoftot :F :Y

(#57387) TRob1 válasza Pierre75 (#57385) üzenetére


TRob1
veterán

Milyen frissítés volt tegnap este? :F

(#57386) jbl :
Nemáááá! :O
Ezek szerint az emberek inkább csak írnak, de olvasni nemigen olvasnak :U Vótmááá vagy 88szor. De azért köszi az infót. Sry :DDD .................... Tudom, tudom... nem mindenki él kizárólag a fórumban.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#57388) #18193920 válasza TRob1 (#57387) üzenetére


#18193920
törölt tag

Gonosz vagy ;] március 17. óta nem volt, ez is nagy dolog :D

(#57389) TRob1 válasza #18193920 (#57388) üzenetére


TRob1
veterán

Bocs, én sem olvastam vissza megfelelően. Azt hittem már a héten is volt. Akkor viszont belefér. :))

¤ R'n'R ¤

(#57390) oroszlan12


oroszlan12
tag

Sziasztok!azt szeretném kérdezni ha microsoft fiók régióját szeretném megváltoztatni azt hogy tudom,illetve van értelme megváltoztatni?
Köszi a válaszokat!

(#57391) Pierre75 válasza TRob1 (#57387) üzenetére


Pierre75
senior tag

Ez jött nekem tegnap: KB4015438.

(#57392) movax válasza Pierre75 (#57391) üzenetére


movax
őstag

Kijött egy tegnap is, a KB4017100, itt a leírása.

[ Szerkesztve ]

(#57393) F.B.I. válasza raidx (#57374) üzenetére


F.B.I.
veterán

Köszönöm neked és RushJet-nek is, megnézem, hátha segít. :R

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#57394) jolti05


jolti05
őstag

djlolo + vlevi: Ismét köszönöm, az egyik programot (amelyik szimpatikusabb) hadrendbe fogom állítani, amint megérkezik keletről az erre dedikálni vélt eszköz :)

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#57395) nicu71 válasza movax (#57392) üzenetére


nicu71
addikt

ooo hát akkor azért lett váratlanul teljesen jó a családban levő két uj androidos telefon csatlakoztatása a PChez.pont jókor jött :R

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#57396) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

A rendszergazda letiltotta a program telepítését.
Win10 pro ofc...én vagyok a rendszergazda, miert nem tudok bizonyos programokat eltavolitani?

A kiszolgáló hivatkozót adott vissza
És nem indul el amire rákattintok startmenüben. De miert?!?

Pár napos-hetes reinstall, mi a zannya történik?! :W

mod: megvan. Ki allitgatja el ezeket és miert? Kikapcsoltam, mukodik...

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#57397) Downsampling


Downsampling
senior tag

Sziasztok!

Valaki találkozott már hasonlóval: bizonyos dolgok (pl. widgetek, óra, dátum és hasonló "apróságok") időnként lefagynak. Nem a teljes gép, csak néhány háttérben futó kisebb alkalmazás. Azt sikerült megfigyelni, hogy ez főleg akkor fordul elő, amikor a képernyő visszatér alvó állapotból, de volt már rá példa, hogy ez sem kellett hozzá. A jelenség kb. azóta van, amiót a legutolsó, újrainditásos frissités kijött (érdekes módon a telóm is aznap éjjel frissült). Ja, és az átlagos memóriafelhasználás olyan 15-20 százalékkal megnőtt nyugalmi állapotban.
A cucc egy Lenovo laptop, előtelepített WIN 10-zel, minden jogtiszta, és már jó pár hete semmiféle változtatást nem végeztem (tehát új programot sem telepítettem). Gyanakodtam vírusra, de minden általam eddig bevált vizsgálat szerint nincs semmi gond, és nem is igazán jártam olyan oldalakon, ahonnét ezek beszerezhetők (jó, tudom, bárhonnan beszerezhetők).

Valakinek valami ötlete? Nekem nagyon gyanús az egybeesés a frissítéssel...
:R

(#57398) madrac válasza gabber01 (#57234) üzenetére


madrac
őstag

A qBittorrent a legjobb választás. Rendszeresen frissítik, nyílt forráskodú, ami biztos, hogy nem fog bitcoint bányászni amivel egy ideje itt minden torrent klienst meggyanúsítanak, pedig ebben egyedül csak az utorrent érintett, mégis valamiért továbbra is foggal-körömmel ragaszkodnak hozzá itt az emberek. :W

[ Szerkesztve ]

(#57399) raidx válasza madrac (#57398) üzenetére


raidx
őstag

Nemrég kipróbáltam a qBittorrent klienst és két hét utánn visszatértem az Urorrent 2.2.1 verziójához. Az még tiszta. Igéretes a qBittorrent de vannak még gyarekbetegségei és hiányosságai. Pár év múlva biztos jó lessz. :C

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#57400) quailstorm válasza raidx (#57399) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Például mi vele a problémád? Mert nekem semmi. Tudtommal ütemezésen kívül minden mást tud...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.