Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57751) seger válasza melodie (#57743) üzenetére


seger
addikt

Én is felraktam. De nektek miért fekete?

(#57752) Raga válasza seger (#57751) üzenetére


Raga
senior tag

Amit linkeltek leszedtem egy 4 giga ISO.
Ez csak szűz telepítésre használható igaz?Frissítésre nem?
Nincs most kedvem mindent újratenni.

(#57753) Pubszon válasza seger (#57751) üzenetére


Pubszon
veterán

Legalul válaszd, hogy sötét.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#57754) raidx válasza Raga (#57752) üzenetére


raidx
őstag

Win alól csak frissítés, bootolás utánn választható szokott lenni. Muntold és úgy indítsd a setup.exe-t akkor biztos frissítés lessz és ami leht megmarad.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#57755) AxBattler


AxBattler
félisten

Felraktam ezt az új, 1604-es frissítést, de kb. semmi különbséget nem látok,
Ez rendben van így?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#57756) pzstm válasza AxBattler (#57755) üzenetére


pzstm
titán

1703-as van...azt raktad fel? vagy nem tudom a 1604 mi lenne :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#57757) seger válasza AxBattler (#57755) üzenetére


seger
addikt

1604 az egy windows update. Amiről itt most szó van a 1703, még update-alól nem érhető el

(#57758) assemble válasza Raga (#57752) üzenetére


assemble
addikt

Honnan lehet ISO-ban leszedni? Nekem pont az kene, friss telepiteshez.

(#57759) seger válasza assemble (#57758) üzenetére


seger
addikt

Nemrég linkelték!

(#57760) assemble válasza seger (#57759) üzenetére


assemble
addikt

Ja, ennel egy fokkal hivatalosabbra gondoltam. Illetve ez magyar, nekem angol kene.. :)

(#57761) seger


seger
addikt

Van egy windowsos tabon windows 10 fut rajta nem tudom updatelni a windows mert mindig azt mondja takarékos mód be van kapcsolva. Kikapcsolom de vissza kapcsolja akár töltőn van akár akkumulátorról hogyan lehet ezt kikapcsolni? Kikapcsolom visszakapcsol.....

(#57762) King Unique válasza assemble (#57758) üzenetére


King Unique
titán

Ahogyan a kolléga említette, nemrég linkelte valaki. Illetve a korábban említett letöltési opciók közül a harmadiknál is elvileg már elérhető. Viszont a letöltésnél server error volt, szóval vsz csak estére fog működni...

[ Szerkesztve ]

(#57763) MrCsiT


MrCsiT
addikt

Sziasztok!

Hogy lehet ezen a retek windows 10 HOME-on a hálózat típusát - azaz, hogy magán vagy nyilvánosnak vett - megváltoztatni, ha egyszer valakinek sikerült nem jót kattintani?
Konkrétan, egy "nem azonosított hálózat" -ból szeretnénk otthoni-nak minősülőt csinálni, mert most nyilvános-nak veszi. A hálózat alapja egy USB stick-es mobilnet kapcsolat.

Hogyan állítsam át?
Találtam a neten ilyen-olyan leírásokat, hogy a hálózatra kattintva a gépházban lenne valami 2 on/off kapcsoló, de a spec-nél nálam semmi ilyesmi nincs.

Ha esetleg képekkel illusztrált leírást tud valaki, az lenne a legjobb.

Előre is köszönöm, ha tud valaki segíteni. :R

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#57764) AxBattler válasza pzstm (#57756) üzenetére


AxBattler
félisten

+ (#57757) seger
Ja, akkor mégsem... bocsesz! :B :D

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#57765) tordaitibi válasza MrCsiT (#57763) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Egyébként mi a gondod a hálózattal?
Nekem a létező összes otthoni, munkahelyi w7 w10 gép nyilvános, a megosztások, nyomtatók tökéletesen működnek, és nincsen az otthoni csoport néha leküzdhetetlen szívásai egy sza...ros fájlmegosztásnál.
A beépített zene stb. megosztásokat az életbe nem használtam, mindig meghajtó, mappaszinten állítom be. Mit nyújt az otthoni csoport...?

A konkrét kérdésedre fejből nem tudok, itthon xp/w7 van, éjszakára megyek a melóba, ott w10, megnézem neked, ha addig nem oldódik meg.

(#57766) #04441088 válasza raidx (#57732) üzenetére


#04441088
törölt tag

Nem segített sajnos egyik módszer sem.
Programok között semmi feleslegeset nem találok. Registryt is megnéztem, szintén nincs vele gond, parancsikonokba se szerkesztett bele. Spyhunter lefut, van ~4500 találat, újraindítást kér az eltávolításhoz, újraindítás után meg elkezd újból keresni, semmit nem töröl.

(#57767) assemble válasza King Unique (#57762) üzenetére


assemble
addikt

Koszi, kiprobaltam azt a progit, viszont 404-et dob miutan kivalasztom a verziot (redstone 2/english/64 bit)

(#57768) seger válasza assemble (#57767) üzenetére


seger
addikt

Mert még nem tölthető. Este fele lesz ebből valami

(#57769) mnnorbi válasza seger (#57768) üzenetére


mnnorbi
tag

Ha jól emlékszem az évfordulós frissítés magyar idő szerint délután 6-kor vált elérhetővé.

(#57770) Syl válasza MrCsiT (#57763) üzenetére


Syl
nagyúr

A hálózatnál indíts el egy Otthoni csoport létrehozását, az át fogja állítani.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#57771) mnnorbi válasza seger (#57751) üzenetére


mnnorbi
tag

Ez már tavaly ősz óta elérhető :D

(#57772) pzstm válasza seger (#57768) üzenetére


pzstm
titán

Update assistant-et érdemes figyelni 15:00 után, remélhetőleg akkor már lesz

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#57773) Crytek válasza Crytek (#57719) üzenetére


Crytek
veterán

Senki? :(

Next PC Upgrade: 2022

(#57774) SP4C3 válasza Crytek (#57773) üzenetére


SP4C3
veterán

A net bekapcsolós része nekem érthetetlen. Ami mondani tudok, hogy úgy kellett neked, miért nem helyi fiókot használsz? Ez nem android. :B

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#57775) raidx válasza #04441088 (#57766) üzenetére


raidx
őstag

Próbáld ki ezt: [link]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#57776) Crytek válasza SP4C3 (#57774) üzenetére


Crytek
veterán

Feltettem anno a Win10-et. Létrehoztam egy fiokot a Windowsnak. Soha semmi baj nem volt mindig magától belépett semmit nem kért (bekapcsoltam a gépet és bejött a Windows asztal bármit tudtam csinálni)
Most meg nem jelentkezik be a Windowsba mert kiirja nem tud csatlakozni.. Ezt nem értem hogy miért nem

Meg mi az a helyi fiók?

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#57777) PuMbA válasza Crytek (#57776) üzenetére


PuMbA
titán

Alapértelmezetten a Windows netes bejelentkezési fiókot hoz létre, azaz net nélkül meg vagy lőve. A Helyi fiók nevezetű feliratra kell kattintani Windows telepítéskor, hogy ez ne így legyen.

[ Szerkesztve ]

(#57778) quailstorm válasza Crytek (#57776) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Csak a fiókot tudom megmagyarázni.

Windows 8.1 óta kétféle felhasználói fiók létezik.

A helyi fiók, ami olyan mint bármikor régebben, mappákban registryben tárol van neve és tső.

A másik a Microsoft fiók, amikor bejelentkezel a Microsoftos azonosítóddal (outlook, hotmail), és akkor szinkronizálja a gépeid közt a OneDrive-ot, hátteret, témát, beállításokat. Valamint használhatod a Microsoft Storet (Áruház) és azon belül a licenszeket is szinkronizálja.
MS fióknál a jelszavad az a fiók jelszava lesz, tehát ha van net a gépen és váltottál fiók jelszót, egyből a netessel kell bejelentkezni.

Helyi fiókot tudtommal csak akkor ajánlja fel telepítéskor, ha nincs internetkapcsolat.

Természetesen lehet offline használni az MS fiókot is miután az első beállítás megtörtént.

[ Szerkesztve ]

(#57779) seger válasza quailstorm (#57778) üzenetére


seger
addikt

Helyi fiókot is tudsz kiválasztani telepítéskor attól hogy van rajta net. Apróbb betüvel van egy kihagyás vagy váltás gomb. Nem emlékszem pontosan de megoldható

(#57780) raidx válasza pzstm (#57772) üzenetére


raidx
őstag

Az a baj, hogy nemtudni mit is szed le csak a végén. Én már háromszor lyukra vetődtem. Mindég a 1607 jött le.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#57781) raidx válasza seger (#57779) üzenetére


raidx
őstag

Ami nem egészen a szájízük szerinti az apróbetűs. Igen lehet helyi fiókot létrehozni élő netkapcsolat mellett is. A pontos részletekre már nem emlékszem de én nem használom a netes fiókot.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#57782) tordaitibi válasza raidx (#57775) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Ne azt, ezt: [link]

Xp-n, w7 többször belefutottam ebbe, más néven, a kezdőoldalt állítják át, és a kereséseket átirányítja. Jogilag (sajnos) nem vírus, valamint mindig a user teszi fel, bár akaratán kívül, oda kell figyelni.

A bővítményekben mindenképp szerepelnie kell, többnyire a programokban is, csak más néven. Meg kell lennie valahol.

[ Szerkesztve ]

(#57783) seger válasza raidx (#57781) üzenetére


seger
addikt

Igen. Ezt írtam én is. Én sem használok netes fiókot

(#57784) Crytek válasza PuMbA (#57777) üzenetére


Crytek
veterán

A lényeg tömören....

Fogalmam sincs nekem milyen fiokom volt eddig.
Ami biztos ,hogy nálam a gépbekapcsolás mindig így zajlik..

Net (modem) bekapcs , gép bekapcs-----> Windows betölt és bejön az asztal tudok bármit csinálni...

Írtátok net nékül meg vagy lőve.... Mire betölt a Windows addig még fel sem áll az internet tehát nincs is net kb fél percig, és akkor is belépett eddig a Windowsba és tudtam akármit csinálni.

A lényeg most mit kell tennem ,hogy a régi állapot visszaálljon hogy ne kelljen semmit beírogatnom hogy bejöjjön a Windows?

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#57785) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Most ez a 1703 verzió ez mi lenne,egy külön telepítendő win 10 rendszer vagy majd frissítéssel le jön a sima win 10 re?Olvasgattam róla mivel tudna többet,de tényleg annyival jobb?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#57786) quailstorm válasza Pityu. (#57785) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Külön telepíthető vagy frissítő telepítéssel rátelepíthető a mostanira.

(#57787) tordaitibi válasza Crytek (#57784) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Talán itt?

és itt törlöd a win fiókot.

(#57788) junior11 válasza pzstm (#57772) üzenetére


junior11
veterán

Eddig semmi, figyelünk és várunk tovább :D

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#57789) #83685760 válasza Crytek (#57784) üzenetére


#83685760
törölt tag

Ha online fiókod van, akkor sem számít, hogy van-e netkapcsolatod, mert ugyanúgy be tudsz jelentkezni (szép is lenne, ha nem). Fogalmam sincs, hogy miért írja azt nálad, de megpróbálhatod offline fiókra váltani a jelenlegit, majd újra beállítani, hogy ne kérjen jelszót.

A gépházon belül keresd meg a fiókokat, és ott lesz a gomb a helyi fiókra váltáshoz.

Amúgy az online fiók előnye, hogy nem lehet illetéktelenül jelszót cserélni rajta akkor sem, ha valaki fizikailag hozzáfér a gépedhez, szinkronizálja a beállításaidat és a Bitlocker kulcsod (ha van), meg hozzá lehet kapcsolni a Windows licenced. Az Áruházhoz nem feltétlenül kell, a legtöbb app települ bejelentkezés nélkül is.

(#57790) tordaitibi


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Ha off, bocsi, de szerintem nem annyira:
W10 alól kb. 3 hete nem tudok letölteni a Youtubéről, előtte ment simán.
Se az Opera és Firefox beépülővel, se külső appal, pl. Youtube Downloader, Ummy Video downloader, Free Download Manager. Mindegyik azt írja ki 1 perc gondolkodás ztán, hogy nem lehet, nincs jogom, tiltva.
Otthoni xp-n és w7 simán leszedek bármit, bármilyen webmester, mp4 fhd, mp3 stb. formátumban, tehát valahogyan köthető a w10-hez, de mi a gond...?

(#57791) Crytek válasza tordaitibi (#57787) üzenetére


Crytek
veterán

Hogyan?
Ha a linkelt képen a email címem alatti résznél az eltávolítás az akkor nem ért semmit újraindítás ugyanúgy kell jelszó a belépéshez :(

Next PC Upgrade: 2022

(#57792) S-IW válasza tordaitibi (#57790) üzenetére


S-IW
tag

(#57793) daimonion válasza seger (#57722) üzenetére


daimonion
senior tag

Nem érted a problémámat akkor. Pl Droidon CSAK gmail fiókkal tudsz a play áruházba belépni semmi más accountot nem fogad el. Így ha tetszik ha nem csinálnod kell egy Google accountot hiába van mondjuk pl egy Outlook. Ez visszafele is ugyanúgy működik . Egyik nagy cég sem engedi meg / egyenlőre, hogy más email címmel csinálj a rendszeréhez fiókot.

(#57794) ph2012


ph2012
senior tag

Ha jól tudom április 11.-én jön frissítés. Mire számítsak? Kiír valamit a Windows hogy elkezdi letölteni a frissítést vagy üzenet nélkül elkezdi tölteni a háttérben?

Köszi.

(#57795) daimonion válasza junior11 (#57721) üzenetére


daimonion
senior tag

Benne van

(#57796) junior11 válasza daimonion (#57795) üzenetére


junior11
veterán

Ha jól értelmeztem, akkor ezek szerint már igen, köszi.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#57797) seger válasza daimonion (#57793) üzenetére


seger
addikt

Értelek. De minek kell internetes fiókkal belépni?

(#57798) tordaitibi válasza daimonion (#57793) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Pár hsz-al feljebb mellékeltem az én gépemről egy screenshotot, akkor nekem hogyan sikerült google maillal microsoft accountot csinálni? [link]

Szerk, S-IW, jobb szeretem házon belül pár elintézni a letöltéseket, eddig ment is.

[ Szerkesztve ]

(#57799) mnnorbi válasza junior11 (#57788) üzenetére


mnnorbi
tag

Ha megjelenik írjatok azonnal :D

(#57800) seger válasza mnnorbi (#57799) üzenetére


seger
addikt

Biztoslehetsz hogy tele lesz a fórum.... de csak azért mert kérted :D :DD

Szerk.

(#57798) tordaitibi
Csak a véletlen műve lehet :))

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.