Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57451) quailstorm válasza Dilikutya (#57450) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Feladatütemezőben nézz rá, jobb ötletem nincs.

(#57452) Dilikutya válasza quailstorm (#57451) üzenetére


Dilikutya
félisten

System. Nesze semmi, fogd meg jól.

Persze lehet, hogy csak ki kéne dobni végre a gyári AMD hűtőt, itt van az asztal alatt már egy fél kilós 12 centis torony, és akkor nem fog érdekelni, mi mit teker.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#57453) mexel válasza Zoz (#57448) üzenetére


mexel
veterán

Köszi! Pedig 2x végigfutottam és nem láttam a választ, vak voltam. :R
Akkor penről megpróbálom, muszáj sajnos úgy csináljom hogy maradjanak a a fájlok.

(#57454) norti


norti
addikt

Managing the Windows 10 Creators Update rollout

Április 5-től lehet frissíteni az alkotói verzióra az Update Assistanttel.

(#57455) saelin válasza Dilikutya (#57450) üzenetére


saelin
veterán

Az meg a jobbik. Nekem majd minden este 0-1 óra között bekapcsol a noti és valamit tevékenykedik, aztán egy 5 perc elteltével vissza megy sleepbe.

Speed(R)
Meló után megnézem. :R

[ Szerkesztve ]

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#57456) Speed® válasza saelin (#57455) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Feladatütemező/WinSAT kikapcs..?

(#57457) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Van valami infó a creators-al kapcsolatban, milyen új GPO-k lesznek rá elérhetőek? És melyek lesznek használhatatlanok a régiek közül ;]

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#57458) teo77


teo77
őstag

Sziasztok!

Szeretnék minél jobban megismerkedni a Windows 10 lelkivilágával. Magyar nyelven elérhető valami jó könyv a neten, ami kezdetnek jól jöhet? Találtam egyet Windows 7-ről. Elég az egyelőre, vagy nagyon eltér a Windows 10-től a lényegi rész? Köszönöm!

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#57459) nfsu17


nfsu17
veterán

Hellosztok.

Adott egy laptop, asus x751L.

A legutóbbi win frissítés óta, ha felnyitjuk a lapos fedelét, tehát készenlétből indul a win, akkor nincs wifi.
Mutatja az ikon is.
Szét kell kapcsolni, majd újra csatlakozni.
Marha idegesítő.
Eddig jó volt, az utolsó frissítés tett be neki.
Ha a köv. frissítés helyre fogja hozni, én eskü letiltom ezt a frissítést bármi áron is.
Most addig mit lehet ezzel kezdeni?
Ip címet ír, hogy kapott a gép, mégsincs net.
Köszi.

(#57460) vadkörte


vadkörte
addikt

Tudja valaki mi lehet a probléma a MS W10 letöltő oldalával? Se EDGE, se FF, se Chrome nem tölti be.
A mediacreationtool-t sem tudom letölteni (régi van, de azt nem szeretném használni)

Üdv. V. Körte

(#57461) teo77 válasza vadkörte (#57460) üzenetére


teo77
őstag

Nálad lehet a bibi, nálam hibátlan.

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#57462) vadkörte válasza teo77 (#57461) üzenetére


vadkörte
addikt

:R Köszönöm.
Ez nem jó hír... :W

Üdv. V. Körte

(#57463) worxland válasza teo77 (#57458) üzenetére


worxland
addikt

Bőven elég a Win7 is.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#57464) daimonion válasza worxland (#57463) üzenetére


daimonion
senior tag

akkor használd azt. Gondolom jogtisztát használsz még anno megvetted.

(#57465) Angel2014


Angel2014
addikt

Többször kérdeztem de nem válaszoltatok...lehet még frissiteni win 7 ről win 10 re ingyenesen? A lehetőséget feldobja a win 7 de nem tudom végig fog e menni..és a licence key is megmarad...

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#57466) Juditta_56


Juditta_56
aktív tag

Sziasztok!
Aránylag rövid ideje használom a Win10-et, bár a melóhelyi gépen már pár hónapja megy. Most itthon az jött elő, hogy a tálcán, a start menüben és/vagy az asztalon lévő ikonokat nem hajlandó megnyitni (karikázik pár másodpercig, majd abbahagyja). Csak úgy tudok nyitni, hogy az eredeti helyén kattintok a programra, illetve azokról csináltam parancsikonokat az asztalra.
Mitől lehet ez?
Előre is köszönöm a választ! :R

"You may say that I'm a dreamer But I'm not the only one"

(#57467) E.Kaufmann válasza Angel2014 (#57465) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Elvileg már nem, gyakorlatilag passz.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#57468) teo77 válasza worxland (#57463) üzenetére


teo77
őstag

Kösz szépen!

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#57469) Joccc07 válasza Angel2014 (#57465) üzenetére


Joccc07
addikt

Frissítsd le, ha nem aktiválja akkor állj vissza a 7-re.

>Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#57470) worxland válasza Joccc07 (#57469) üzenetére


worxland
addikt

Tegnap este még ment, aktivált is.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#57471) raidx válasza Angel2014 (#57465) üzenetére


raidx
őstag

Ha fogyatékkal élő vagy akor igen. Gyengén látó, gyengén halló.

Itt találsz infót és linket: [link]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#57472) SirRasor


SirRasor
őstag

Helló!
Van egy tiszta telepítésem (x64 Pro). Megjelennek csempék, amiket nem tudok leszedni. Nincs se eltávolítás, se levétel. Tudtok valami trükköt, amivel le lehet őket szedni?

A C:\Program Files\WindowsApps mappát ledúrtam teljesen.
A C:\Windows\SystemApps mappából a ShellExperienceHost (Ha ezt törlöd, meghal a start menü!) és Cortana (ezzel meg a keresés hal meg) kivételével minden mást töröltem.

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#57473) raidx válasza teo77 (#57458) üzenetére


raidx
őstag

igaz nem könyv: [Windows10 Tutoriál]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#57474) Pubszon


Pubszon
veterán

Üdv.
Van valamilyen megoldás arra, hogy a laptopomban a HDD-t csak én tudjam "felébreszteni"?
Be van állítva, hogy ha 5 percig nem használom álljon le. De valami random bekapcsolja, meg ugye sok alkalmazás is, például még a CPU-z is. :W

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#57475) raidx válasza SirRasor (#57472) üzenetére


raidx
őstag

Jobb klikk a csempén és ott van a lehetőség. Levétel a Startról, Méretezés, Egyéb.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#57476) raidx válasza Pubszon (#57474) üzenetére


raidx
őstag

Nincs.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#57477) SirRasor válasza raidx (#57475) üzenetére


SirRasor
őstag

Direkt ezért készítettem screenshotot: nincs rá lehetőség!
Ráadásul már a PowerShell-es get-appxpackage | remove-appxpackage és társait is rátoltam már, de ez a pár, képen látható mocsok nem akar eltűnni.

Make Love not war!

(#57478) Pubszon válasza raidx (#57476) üzenetére


Pubszon
veterán

És korlátozni, hogy mi férjen hozzá?
Mert a SMART adatok kiolvasásához is felpörgeti, meg minden kis apróságért. Sőt, ha le van állva, gép kikapcsolásakor is felpörgeti hogy leálljon. Értelmes logika...

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#57479) raidx válasza raidx (#57473) üzenetére


raidx
őstag

Most nézem, nem magyar. Mikor először találkoztam vele tudott magyarul is. Igaz már jó régen volt. Gugli segít a fordításba.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#57480) Dilikutya válasza Pubszon (#57474) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ez engem is bosszant. Van egy régebbi, kissé hangos HDD-m, ami csak néha kell. Inkább lehúzva hagyom, és csatlakoztatom, ha arról akarok bootolni, mert a rendszer ki-be kapcsolgatja. Úgy, hogy nem fut róla semmi, torrentet sem seedelek, egy másik operációs rendszer van rajta.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#57481) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kérdés: ha megosztom "családon belül" a frissítéseket, akkor úgyis áttölti "B"-gép A-ról, ha "A" már régen volt frissítve? Hálózati beállításoknál kell bütykölni valamit/be lehet állítani, hogy B-gép egyáltalán ne is foglalja az internetet csak a belső hálóról szedje az updatet?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#57482) Pubszon válasza Dilikutya (#57480) üzenetére


Pubszon
veterán

Nekem csak adat van rajta, film, sorozat, zene, steam játék. Steam sem fut, torrent sem, lapozófájl sincs rajta, semmi. Ez egy notebook (Lenovo T420), így sajnos lehúzni nem tudom. A DVD meghajtója hotswap, azt ki tudom adatni. :U

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#57483) CirrMee válasza Pubszon (#57478) üzenetére


CirrMee
addikt

Sőt, ha le van állva, gép kikapcsolásakor is felpörgeti hogy leálljon.

Ha jól értem: leállított merevlemezzel úgy állítsa le magát a windows, hogy a leállítással kapcsolatos teendőket, amiből van jó pár a lemezen van, azokat hagyja békén? Na, ez már logikus... :C

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#57484) Dilikutya válasza Pubszon (#57474) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ja várj... csak az az egy HDD van benne? Az ne 5 perc tétlenség után álljon le, ki fogod nyírni így.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#57485) Pubszon válasza CirrMee (#57483) üzenetére


Pubszon
veterán

Tisztázzunk valamit, ugye azt tudjuk, hogy a rendszerlemezt a Win sem tudja leállítani!
Amúgy is az nálam egy SSD.
Bekapcsolom a gépet, elindul a HDD, tétlenség miatt leáll. Leállítom a gépet, kikapcsolás előtt elindul a HDD és a géppel együtt leáll 1 másodperc múlva.
Mi az a sok dolog, amit el kell végeznie, mikor semmit sem csináltam? :)

Dilikutya: mSata SSD a rendszermeghajtó, mellette egy 500GB-os HDD és egy DVD író.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#57486) #86564352 válasza SirRasor (#57472) üzenetére


#86564352
törölt tag

Clean install után én is eltávolítom a vackokat, de ennek nem ez a módja: "A C:\Program Files\WindowsApps mappát ledúrtam teljesen." Ha beletörölsz a rendszerbe, ne csodálkozz ha utána valami nem stimmel.

Néhány próba:
vezérlőpultban store app hibaelhárító
powershellből, áruházból újratelepíteni az appokat
várni egy hetet a Creator Upgrade talán megjavítja
új felhasználói fiók
iso-ból in place upgrade
gép alaphelyzetbe állítása, clean install ha nincs még belakva nem veszítesz időt

(#57487) SirRasor válasza #86564352 (#57486) üzenetére


SirRasor
őstag

A kérdésemre válaszolj, de azért köszi.
Az összeset törölni akarom és nem csak magamtól, hanem az összes régi és új felhasználótól, tehát az unpin egy halott megközelítés. Ezért kérdeztem azt, amit.

Make Love not war!

(#57488) raidx válasza SirRasor (#57487) üzenetére


raidx
őstag

Indítsunk el egy parancsort rendszergazdai jogosultsággal, gépeljük be a „Powershell” parancsot, majd üssünk Enter-t. Majd ha minden app-ot törölni szeretnél: Get-AppxPackage -AllUsers | Remove-AppxPackage

[link]

Mivel már beletúrtál a rendszerbe, lehet nem működik. Akkor kivárod Creator frissítést és utánna csinálod amit írtam. Vagy tisztatelepítés.

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#57489) deadwing


deadwing
addikt

Mi a legegyszerűbb módja, hogy az ssd-n levő win10-et átmozgassam egy nvme ssd-re? Van egyáltalán erre mód? Nincs kedvem új rendszert telepíteni...
Ha rossz topikban vagyok, akkor elnézést :R

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#57490) Pubszon válasza deadwing (#57489) üzenetére


Pubszon
veterán

Én annó a Kingston SSD-hez kaptam egy erre való szoftvert CD-n.
A mostani rendszerem ezelőtt HDD-n, azelőtt meg SD-n volt. Tehát már a 3. meghajtón van átklónozva.
Az acronis volt, már több gépen is sikeresen klónoztam vele. :)

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#57491) raidx


raidx
őstag

Volt egy kékhalál. a rendszernaplóba A szolgáltatás (APXACC) a következő hiba következtében leállt:
Egy rendszerhez csatlakoztatott eszköz nem működik. Eszközkezelőbe megjelent egy ismeretlen eszköz aminek nincs drivere. Még nem sikerült kideríteni, mi is lenne?. A 1511-es Win szépen muzsikált. Kellet nekem a 1607-re frissíteni. Munka közbe nem esett jól a kékhalál. Ha így halad, megy vissza a régi Win.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#57492) TRob1 válasza raidx (#57491) üzenetére


TRob1
veterán

Jövő héten már a 1703-ra is frissíthetsz a segéddel (újra :) ). SZerintem előbb inkább azzal tegyél próbát mint az "ősverzióval".

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#57493) raidx válasza TRob1 (#57492) üzenetére


raidx
őstag

Lehet, kivárom. Valami NDIS6 LWF szarakodik de nembírtam még kideríteni, mi is az. Kevés időm van most búvárkodni.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#57494) Hardver Arc


Hardver Arc
senior tag

Üdv!
Olyan kérdésem hogy májusban lesz egy éves a rendszer a gépen de észre vettem kisebb lassulást bekapcsolásnál stb..
Érdemes újra telepíteni a rendszert? vagy előbb valami jó töredezettség mentesítés programot lefuttatni?
Régen Advanced System Care-t használtam.. most semmit.
Jó az a program vagy van valami jobb hatékonyabb esetleg?

(#57495) Peace válasza Peace (#57404) üzenetére


Peace
nagyúr

Nem fogjátok elhinni, de semmi nyoma a jelenségnek. Ez milyen már??!!! :F

(#57496) Syl válasza Peace (#57495) üzenetére


Syl
nagyúr

Kreatív ;] :DD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#57497) Tompie


Tompie
őstag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy honnan lehet letölteni drivert vagy hogy lehet megoldani, hogy működjön Windows 10 alatt az integrált GeForce 6150SE nforce 430 videókari ha a windows 10 nem tudja megoldani (és nvidia oldalán sincs hozzá driver) :)
Akkor ennyi volt? :)
Köszönöm

(#57498) Top cat válasza Tompie (#57497) üzenetére


Top cat
őstag

Itt azt írják működik a Windows 8 driver a 10-es alatt is.

(#57499) Tompie válasza Top cat (#57498) üzenetére


Tompie
őstag

Oké, akkor marad ez. köszi :)

(#57500) norti válasza deadwing (#57489) üzenetére


norti
addikt

Macrium Reflect

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.