Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57701) GEPESZ66 válasza Vesporigo (#57698) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Az AVAST IS mellett nincs ilyen gondom.
A Malwarebytes Free-t használom.

(#57702) Dilikutya válasza Vesporigo (#57698) üzenetére


Dilikutya
félisten

Kb. 2 hete raktam fel az Avast-ot, hogy a Defender hülyeségeit kiküszöböljem, azóta az sem nyekergeti a gépet, de ilyen fagyást sem tapasztalok.

Cserébe a System meg gazdafolyamat meg a tököm tudja semmitmondó szolgáltatások esténként tekerik a CPU-t és a HDD-t. A telemetriát ha meglátom, kilövöm, de az külön folyamat. Miért nem tud nyugton maradni... Szerintem ha kijön a 1703, akkor utána lesz egy szűz telepítés (az alap telepítés egy 8.1 2013 őszén, azóta alaplapcsere is volt).
Alaphelyzetbe állítás nem tudom, ilyen esetben mit csinál.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#57703) OgreImre


OgreImre
senior tag

Sziasztok!
Szerintetek túléli a belakott Windows 10 Pro 64 bit rendszerem a következő alaplap váltást?
Asus P8Z77-V-Pro
helyett
Asus P8Z77-V-Deluxe
Minden más változatlan maradna.
A csere miatt ugrik a licence, ha túlél a rendszer akkor legalizálom természetesen.

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#57704) dodopek válasza OgreImre (#57703) üzenetére


dodopek
addikt

Simán. :) :K

(#57705) ph2012


ph2012
senior tag

Az Edge melyik mappában tárolja a könyvjelzőket? Az internet explorer-be szeretném beolvasni.

Ha jól sejtem valami bookmark mappát kell keresni és .htm fájlba vannak a könyvjelzők.

Köszi.

(#57706) animatrix11


animatrix11
őstag

Sziasztok!

Hogy lehetne legegyszerűbben megoldani, hogy win10-es gépeket vagy sima user felhasználókat egy időre kitiltani az internetről, de hálózat megmaradjon? Win 2003 server áll a háttérben

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#57707) E.Kaufmann válasza animatrix11 (#57706) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Routeren vagy proxy-n (amin át látják a netet) IP vagy MAC cím alapú szűrés. IP DHCP esetén kicsit macerásabb.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#57708) dodopek válasza E.Kaufmann (#57707) üzenetére


dodopek
addikt

+1

(#57709) sajog159


sajog159
aktív tag

Sziasztok!

Igazából ez itt off feltehetően…

Kb. 1 éve, amikor Win 10-re frissítettem Win 7 Pro-t, a kezdeti ügyetlenségeim miatt megismerkedtem közelebbről kék halállal. Csak BIOS-ig tudtam eljutni, tovább nem. Az asztali gépemen anno az Apró-n vettem egy OEM Win 7 Pro op.rendxel. Nem maradt más ötletem, felhívtam a régi eladót és megkérdeztem, nem tudna-e újra telepíteni a rendx-t. Igenlő válasz követően megoldódott a fő probléma (pár dolog elveszett). Mit szokás tenni, hogy ehhez hasonló helyzetet elkerüljek a jövőben? Esetleg van a Fórumon az ezzel foglalkozó topic?

:F

(#57710) raidx válasza sajog159 (#57709) üzenetére


raidx
őstag

A Winnek van egy beépített programja amivel mentést és visszaállítást lehet csinálni. Vagy csinálsz egy helyreállító lemezt/ USB kütyüt, vagy a Windows telepítő lemezét használod visszaállításra. A lényeg, hogy a gép betudjon bootolni. A Win lehet teljesaen halott vagy hiányzó példul. hdd csere. De külső programok is léteznek a feladat megoldására.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#57711) sajog159 válasza raidx (#57710) üzenetére


sajog159
aktív tag

Csak, hogy jól értem/értelmezem…

Egy lehetséges opció:

Készítek egy telepítőt pl. a MediaCreationTool.exe-al. Ez csinál egy Windows.iso fájlt, amiből pl. Rufus-al készíthetek egy bootloható USB-t. Ha nem indul a gépem, bekapcsolás előtt beteszem ezt az USB-t és arról indul/bebootol. Ez akkor is működik, ha pl. tönkremegy a C: meghajtó vagy azon lévő Windows?

(#57712) King Unique válasza sajog159 (#57711) üzenetére


King Unique
titán

Tud a rendszer helyreállítási meghajtót is készíteni. Valamint a külső programoknál is van hasonló opció. De ezen hozzászólás offos részében vannak spéci megoldások is említve, amelyekbe ráadásul integrálva vannak adatmentő, klónozó stb. programok.

Egyébként, ha a helyi lemezen lévő OS elszáll, vagy rosszabb esetben a HDD / SSD tönkremegy, attól még egy pendrive-ról nyilván be lehet bootolni. Hiszen nem maga a hardver (gép) ment tönkre.

[ Szerkesztve ]

(#57713) raidx válasza sajog159 (#57711) üzenetére


raidx
őstag

Igen működik. És a nyelv választás utánn van lehetőség a helyreállításra. De ha megnézed a Gépház, Frissítés és biztonság, Biztonságimentés, Biztonsági mentés és visszaállítás....... részt, ott van olyan, hogy helyreállító lemez létrehozása (DVD-re). USB-s kütyüt meg ez alapján tudsz csinálni:

[link]
Tartalma ugyan az mint a lemezé és kicsit kényelmesebb a használata mint a telepítőnek. Fő verzió váltás esetén célszerű újat készíteni a helyreállítóból.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#57714) Aurig@ válasza Aurig@ (#57700) üzenetére


Aurig@
őstag

RushJet (#57659)

Nos beírtam, amit írtál. Annyi eredménye lett, hogy a hibaüzenet megszűnt, viszont el nem indul az alkalmazás.

[ Szerkesztve ]

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#57715) mnnorbi


mnnorbi
tag

Elvileg holnaptól manuálisan már lehet letölteni az alkotói frissítést. Kíváncsi leszek! Szerintetek hány órától lesz elérhető?

(#57716) daimonion válasza mnnorbi (#57715) üzenetére


daimonion
senior tag

Már elérhető . ;]
64 Bit
32 Bit

(#57717) vlevi válasza mnnorbi (#57715) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ó de nagyon várjátok, aztán majd jön a sírás rívás, hogy eztmegazt hogy lehet belőle kiirtani, mert jobb volt mint lett :D

(#57718) TRob1 válasza vlevi (#57717) üzenetére


TRob1
veterán

De szerencsére nincs semmi ilyesmi (igaz, egyelőre csak 1 gépen használom)

¤ R'n'R ¤

(#57719) Crytek


Crytek
veterán

Megint megától elállítódott ez a fo* :W

Anno direkt kikapcsoltam ,hogy ne kérjen a bekapcsolásnál semmit. Most már 3 napja úgy kapcsol be a gép hogy kiírja nem tud csatlakozni a hálózathoz és kéri a win 10 belépéshez a fiók dolgaimat....

Direkt megnéztem úgy is hogy jó előre bekapcsolom a netet wifin nézem telon van net ( mert mire be szokott tölteni a win 10 addigra még nem áll fel a modem és még kb 30-sec 1 percig nincs net) ,de így sem jó.
Ötlet ,hol állítódott el valami akármi bármi?

Next PC Upgrade: 2022

(#57720) daimonion válasza vlevi (#57717) üzenetére


daimonion
senior tag

Egyedül amire figyelni kell / mármint annak aki erre háklis / az az adatvédelem fül megnövekedett mivolta. Ott aki erre háklis el tud lenni pár percet mire kikapcsolgatja a neki nem tetsző dolgokat. Egyébként minden ugyanaz mint eddig, ha nem tetszenek a gyári appok le lehet törölni Őket és már jött is egy kumulatív frissítés és így már a verziószám is. 1703 15063.11 a 15063.00 helyett. Egyébként nagyon pofás lett a Windows Defender biztonsági központ és a motorháztető alatt is igen sok dolog változott .
Lehet sokan nem lesznek elájulva tőle de a paint 3D alkalmazást érdemes kipróbálni. Jól el lehet szórakozni vele ::)
De akinek pro verziója van és megnyitja a gpedit.msc -t akkor elmegy a Windows Defender fülre ott is sok dolgot felfedezhet.DE végre fejlesztették az Edge-t is úgy néz ki most már használhatóbb. Meglett az userek kívánsága lehet exportálni a könyvjelzőket. Ha bár a felhősödés és szinkronizáció időszakában ezt Én nem értem, Én jobban szeretném ha végre megvalósulna egy olyan dolog hogy bármelyik böngésző kezelne bármilyen fiókot és akkor a fiókba szinkronizált könyvjelzőket bármilyen böngészőből el lehetne érni. Mert most mi is van? A google is csak a saját fiok az MS is saját fiók meg mindenki saját fiók. Így ha valaki androidot használ és Windowst már kettő fiókot kell fenntartania.

(#57721) junior11 válasza daimonion (#57720) üzenetére


junior11
veterán

Az új Defender már a Home verzióban is véd a PUP ellen vagy ismét a registry-ben kell turkálni?

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#57722) seger válasza daimonion (#57720) üzenetére


seger
addikt

Könyvjelzőre ott a chrome. Androidon is meg windowson is. Szinkronizálja a könyvjelzőt de még a jelszavakat is.

(#57723) csacsa01


csacsa01
tag

Hát megnézzük akkor.

(#57724) mnnorbi válasza daimonion (#57716) üzenetére


mnnorbi
tag

Ez az ami kikerült pár napja az insidereknek csak véletlen megkapta mindenki? Szerintem én még várok amíg úgymond hivatalosan nem kezdik terjeszteni, mert ezt valamiért visszavonták.

[ Szerkesztve ]

(#57725) betyarr


betyarr
veterán

üdv!

egyszer azt olvastam (talán épp itt),hogy hw csere esetén úgy lehet megtartani és "átvinni" a win10-et az új hw-re,ha a ms fiókomban törlöm az előző hardverről a regisztrációt.azonban nemrég állította valaki,hogy neki ez a módszer nem működött.
mi az igazság?van erre így lehetőség,vagy nincs?

(#57726) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Ki az aki vírusirtónak a beépített windows defendert használja?Milyen a tapasztalat vele,én most azt használom csak de a múltkor simán be kaptam egy vírust.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#57727) raidx


raidx
őstag

Kezd elegem lenni a Frissítésből! Megint a 1607 lett az eredmény. Megy vissza a 1512 és majd ha lessz ISO megpróbálom. Nincs időm az állítgatásokra most.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#57728) TRob1 válasza raidx (#57727) üzenetére


TRob1
veterán

Nem is gondoltam volna hogy már hajnalban az újat tolják. :) (Amúgy köszi az infót... Szerintem csak estére lesz belőle valami)

¤ R'n'R ¤

(#57729) #04441088


#04441088
törölt tag

Sziasztok!
Van Win 10-en egy vírusom, amit sehogy nem tudok eltávolítani.
Luckysite 123...Bármire keresek Chrome-ban, ezt az oldalt hozza be. Próbálkoztam pár spyware eltávolítóval, de eddig semmi eredmény. Chome beállításokban átírni sem engedi a keresőmotort, kezdőlapot...stb.
Mit javasoltok? :R

Szerk.: bővítményekben sincs.

[ Szerkesztve ]

(#57730) tordaitibi válasza #04441088 (#57729) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Bővítményekben nézz körül.

Az ilyenek papírforma szerint nem vírus, csak kellemetlen.
101% hogy te akartad, kattintottál valahol valamikor valamire.

[ Szerkesztve ]

(#57731) pzstm válasza mnnorbi (#57724) üzenetére


pzstm
titán

nem visszavonták, csak azóta már van .13 és .14-es verzió is.

Nekem például egy konkrét bugot javítottak a Surface Pro 3-hoz kapcsolódóan :)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#57732) raidx válasza #04441088 (#57729) üzenetére


raidx
őstag

Hátha segít: [link]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#57733) Dilikutya válasza #04441088 (#57729) üzenetére


Dilikutya
félisten

Parancsikont nézd meg, milyen paraméterrel indul! Van, amelyik program azt írja át, el tartott egy ideig, mire egy gépnél rájöttem erre, mert hiába töröltem az ingyen szemetet meg a bővítményt, a jelenség maradt.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#57734) junior11 válasza TRob1 (#57728) üzenetére


junior11
veterán

Szerintem is, náluk még ha jól számolom, éjszaka van, leghamarább estefelé esedékes...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#57735) seger válasza daimonion (#57716) üzenetére


seger
addikt

Kipróbálom..

(#57736) Dilikutya válasza Pityu. (#57726) üzenetére


Dilikutya
félisten

Sokáig volt fent, de meguntam, hogy bármit állítok, bármit módosítok a feladatütemezőben is, hogy ne kezdjen el örökké dolgozni, csak csesztette a procit meg a vinyót állandóan (mint a tetves telemetria is, Win10-en egy éve megy nálam, lassan azt is ki kéne iktatni, eleget segítettem már). Feltettem az Avast-ot, azóta ez megszűnt.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#57737) Pityu. válasza Dilikutya (#57736) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nos én is el gondolkodtam,nekem win 8.1 en eset nod32 vírusirtó volt fent lehet vissza kéne akni.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#57738) demars


demars
addikt

Üdv!
Egy laptopra kellene win10 -et feltennem (még nem tudom, hogy pontosan milyen gép). Előtte win7 volt rajta, most is win10 el fut de tulaja szerint négy havonta lejár a licensz. Vennének windowst.
Nos olvasgattam kicsit, tehát letöltöm a win10 t, MCT -vel készítek telepítőt pendrive-ra, majd telepítek.
A kérdésem az, hogy ha azon a gépen volt teljes hdd formázás (boot szektor is) arra fel tudom tenni? El fog indulni?
Volt már rá példa, hogy parancs sorban kellett a bootolást megadni, szenvedős volt.
Fujitsu A544 gép, megkérdeztem.

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#57739) vallas válasza demars (#57738) üzenetére


vallas
senior tag

Szerintem ha olyan licenszet vesznek, amilyen win 10 most van a gépen, akkor elég ha beaktiválod az új kulccsal a gépházban az aktiválás részen másik kulcs megadásával.

a telepítő készítőnek én a rufust ajánlanám az MCT helyett.

[link]

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#57740) Dilikutya válasza demars (#57738) üzenetére


Dilikutya
félisten

Lényegtelen, mit csináltál a HDD-n, a telepítővel tudsz partícionálni, az megcsinálja magának a neki kellő partíciókat. Formázni nem is kell külön azt, ahova telepíted.

Pendrive-nál meg nem kell túlgondolni a telepítőt. Mountolod az iso-t, majd felmásolod, és kész, a Windows 7-től kezdve ez működik így is.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#57741) assemble


assemble
addikt

Valahol itt olvastam egy olyat h a media creation tool-lal matol lehet creator's update-es pendrive-ot csinalni, ez igaz? Ha igen, akkor mar igy van? Mit kell hozza csinalni?

(#57742) demars válasza Dilikutya (#57740) üzenetére


demars
addikt

és Vallas
Köszönöm a segítséget! :R
Ha hozzám kerül a gép többet tudok majd.
Ha elakadok így is kérdezek :))

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#57743) melodie


melodie
tag

Hello Mindenki! Feltettem az Alkotói frissítést! Első benyomások kedvezőek![kép]

[ Szerkesztve ]

(#57744) sajog159 válasza raidx (#57713) üzenetére


sajog159
aktív tag

raidx és King Unique :R :R :R

(#57745) junior11 válasza melodie (#57743) üzenetére


junior11
veterán

Szia, milyen módon raktad fel? Már elérhető az update assistant-on keresztül?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#57746) melodie válasza junior11 (#57745) üzenetére


melodie
tag

https://drive.google.com/file/d/0B99Gp1Rrqb47S3djUG8xellxaVU/view
Update assistant-on keresztül nem elérhető!

[ Szerkesztve ]

(#57747) mobiltom


mobiltom
tag

Sziasztok! Olyan gondom lenne hogy van egy asztali gépem amin win 10,64 bites rendszer futott. De meghalt az egyik ram foglalat, igy csak 2 giga ramom maradt. Felraktam egy 32 bites rendszert, és azóta nem látja az USB - re kötött telefont. Semmilyen telefont sem! Hiába rakom fel az USB drivert hang megvan, de semmi más! Más eszközöket simán kezel. Mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

(#57748) junior11 válasza melodie (#57746) üzenetére


junior11
veterán

Aha, értem. Április 5-től már elérhető lesz, gondolom akár már ma este is, de jelenleg még tényleg nem.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#57749) raidx válasza junior11 (#57748) üzenetére


raidx
őstag

Én is azt hittem, hogy reggel már az jön le. Meg is próbáltam de a 1607 jött megint. Mérgembe visszaraktam a TH2-őt. Mostmár kivárom a végleges ISO-t. Nem vacakolok a kétszeri frissítéssel.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#57750) junior11 válasza raidx (#57749) üzenetére


junior11
veterán

Gondolom az időeltolódás miatt még nem frissítették, azért írtam, hogy legkorábban szerintem ma este lehet esedékes.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.