Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57651) allein válasza DS39 (#57647) üzenetére


allein
addikt

Miért probléma :U

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#57652) junior11


junior11
veterán

Ha már szóba esett a CCleaner progi, megoszlanak a vélemények a használatáról Windows alatt. Ti mit gondoltok van értelme használni vagy okozhat vmi galibát is a törlései során? Néha le szoktam futtatni, feltepítése után nem állítottam rajta semmit, érdemes vagy maradhat úgy ahogy van? Köszi.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#57653) allein válasza allein (#57646) üzenetére


allein
addikt

Windows nem észlelt memória problémát.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#57654) TRob1 válasza #83685760 (#57650) üzenetére


TRob1
veterán

Hoppá-hoppá! Ez egy jó hír... Syl-nek! :DDD (De legalább ezt is megoldották lassan 2 év elteltével)

¤ R'n'R ¤

(#57655) Aurig@


Aurig@
őstag

Üdv.!

Mitől lehet, hogy Win 10 beépített számológépe, egyik napról a másikra leáll?

Próbáltam letölteni/telepíteni az áruházból, mindent sikeresnek írt, de az eredmény változatlan maradt.
Ez az üzenet fogad:

Ritkán használom, de nem árt, ha van és működik!

Köszönöm

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#57656) Pityu. válasza VoidXs (#57609) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Igen lehet tényleg update volt mert most indulásnál 1,2gb memóhasználattal kezdett.

#vigyori78

Ez az én sem vettem észre dolgokat csak a memóriát láttam,lehet tényleg dolgozott valamin.

#Döglött Róka

Köszi meg nézem a progit

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#57657) _ ĐanieL™ válasza junior11 (#57652) üzenetére


_ ĐanieL™
tag

Nekem még sosem okozott gondot. Csak hasznosnak bizonyult.
WiseCare-t használom még.
Annyit állítottam mindkettőnél, hogy letiltottam az automatikus indulást, boot idejű vizsgálatokat és a valós idejű ellenőrzést.
Azaz csak akkor futhatnak, mikor én azt akarom :)

[ Szerkesztve ]

(#57658) movax válasza junior11 (#57652) üzenetére


movax
őstag

Nem okoz semmi gázt. De be kell állítani rendesen, végig kell bolhászni, hogy mit töröljön, mit nem. Például a böngésző Historyt taccsra teheted egy klikkolásra, pedig az egy hasznos dolog: ha beugrik, hogy láttál valamit mondjuk a Vimeon novemberben, de nem emlékszel a címére, csak írod be, hogy Vimeo és máris jön elő az url barban. Na, ha ebből nem veszed ki a pipát, akkor szevasz History. És még egy csomó ilyen dolog van benne, végig kell menni rajta. Ja, és tudni kell, hogy mi mit jelent és angolul sem árt, ha tud az ember. De hát ez minden szoftverrel így van.

(#57659) #83685760 válasza TRob1 (#57654) üzenetére


#83685760
törölt tag

Nem a kezdetektől volt ez ilyen, hanem valamelyik nagy frissítés óta. :) Nekem csak ez az egy gondom volt az appal, így szépen működik.

Auriga!: Powershellbe írd be ezt: Get-AppXPackage -AllUsers | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml”}

[ Szerkesztve ]

(#57660) DS39 válasza allein (#57651) üzenetére


DS39
nagyúr

Hát nekem előfordult hogy Windows emiatt be sem bootolt. vissza kellett állítani a BIOS-ban.

(#57661) TRob1 válasza #83685760 (#57659) üzenetére


TRob1
veterán

Jaaa, hogy ez valamikor működött benne? Na ezt nem tudtam, azt hittem a kezdetektől ilyen. Igazság szerint én használom a postát mióta megjelent a win10 (sőt, előtte már 8on is), de ez a része sosem érdekelt, nem is nézegettem. Mindig külön aláírom a levelet, ahogy mindig is. (Tehát nekem még ez sem volt gond vele, csak itt-ott olvastam néha hogy ez a része nem megy. :) )

(#57660) DS39:
Nem csak nálad... win totyikokban többször is lehetett olvasni róla.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#57662) #83685760 válasza TRob1 (#57661) üzenetére


#83685760
törölt tag

Nekem is csak akkor tűnt fel, mikor egyszer véletlenül lemaradt az aláírás :)

(#57663) SkyLine3000 válasza #83685760 (#57638) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Nem a TC-ből próbáltam én sem, hanem az explorerből, vagy az asztalról, start menüből, mindenhonnan. Mint írtam, előtte sem a 7-en, sem az Xp-n nem volt ilyen problémám soha, csak ezen a nyamvadt 10-en.

(#57639) TRob1: Hiába jobb klikk, menü, rögzítés a tálcán, akármi, akárhonnan, nem rögzíti... Bszódjon meg.

(#57640) kisapa: Nálam is van menü, ahol ott a lehetőség, de hiába klikkelek a "rögzítés a tálcán"-ra, nem törtöénik semmi. Ha bezárom a TC-t, eltűnik.

[ Szerkesztve ]

(#57664) TRob1 válasza SkyLine3000 (#57663) üzenetére


TRob1
veterán

Tehát van minden, csak nem csinálja amit kellene. :( Akkor gondolom bszik a "megfogod az ikont és odahúzod a tálcára" műveletre is...

¤ R'n'R ¤

(#57665) movax válasza SkyLine3000 (#57663) üzenetére


movax
őstag

Fogd meg és húzd rá az ikont, ennél egyszerűbb módszer nem létezik.

Joblikk és a Lock the taskbar ne legyen aktív.

[ Szerkesztve ]

(#57666) TRob1 válasza movax (#57665) üzenetére


TRob1
veterán

A Tálca zárolása erre nincs hatással. Az csak arra van hogy ne tudd átméretezni meg áthelyezni a tálcát. Ha zárolva van, attól még mehetnek rá az ikonok, és változtatható a sorrendjük is.

¤ R'n'R ¤

(#57667) csixy válasza Rick3D (#57628) üzenetére


csixy
addikt

Próbáld meg rendszergazda fiókban futtatni.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#57668) movax válasza TRob1 (#57666) üzenetére


movax
őstag

Jaja, tudom, de ki tudja, mi van az ő rendszerében, ahány júzer, annyiféle "anomália".

(#57669) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Mi van bennük, mi törölhető?

C:\Windows\Installer
C:\Windows\Installer\$PatchCache$
C:\Windows\WinSxS
C:\ProgramData\Package Cache

És van legalább 3db Windows.edb fájl, egyenként 3,9GB méretűek. Van egy a .\ProgramData\Microsoft\Search-ben, egy az All Users-ben, meg egy az én profilomban.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#57670) TRob1 válasza Dilikutya (#57669) üzenetére


TRob1
veterán

Csak úgy önkényesen ilyesmit ne törölj, használd a Lemezkarbantartó/Rendszerfájlok törlését, használj PatchCleaner-t az installok/updatek után maradt "elárvult fájlokra", használj DriverStore Explorer-t [RAPR] a régi megmaradt driverek törlésére... stb.

ui: Talán a Windows.edb-t törölheted manuálisan is, már ha tudod. Ez csak vmi adatbázis, - ha használod a Windows Search-t -, hogy gyorsabb legyen a keresés. (Mondjuk nem tudom miért van vagy 3 ekkora fájlod hozzá, nekem vagy 117 mega perpill. Igaz én nem is nagyon keresgetek vele. :) )

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#57671) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Úgy látom valami nagy cucc pörgette meg a c ssd meghajtómat

Jól látom,hogy ez ez [link] lenne?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#57672) TRob1 válasza Pityu. (#57671) üzenetére


TRob1
veterán

Még csak most? Ez már március idusán volt esedékes. :) (Igen, azaz a linken - egy pöttyet nagyobb foltozgatás)

(#57668) movax :
Jah, ebben mondjuk van valami. :D

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#57673) Pityu. válasza TRob1 (#57672) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Hát ez egy cifra sztori :DD egyébként tegnap telepítettem a windowst a többi meg inkább vicces is meg nem is :)

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#57674) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Ezek törölhetők?


Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#57675) Dilikutya válasza TRob1 (#57670) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ez biztonságos? A PatchCleaner talált is bőven törölhetőt.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#57676) TRob1 válasza Pityu. (#57674) üzenetére


TRob1
veterán

:K (És még a lomtár meg az Ideiglenes fájlok is. Meg akár minden. :) )

(#57675) Dilikutya:
Jóideje használom. (Mondjuk biztonsági okokból nem rögtön törlöm, hanem az ssd-ről egy hdd-re áthelyeztetem vele egy külön mappába)
Ahogy eddig észrevettem, itt az Office frissítés csinálja a legtöbb "szemetet".

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#57677) seger válasza Pityu. (#57674) üzenetére


seger
addikt

Szép a keretezés :D

(#57678) TRob1 válasza seger (#57677) üzenetére


TRob1
veterán

Na hallod, ilyen későn már minden rendes embernek remeg a keze és elmosódik/duplázódik a látása. :DD

(#57679) allein:
Semmi gond nincs, nem ázik be a tető, de költözök vissza a barlangba. ;] (És viszem magammal a winhetem is :P )

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#57679) allein válasza DS39 (#57660) üzenetére


allein
addikt

Semmi gond nincs, rendben bootol a laptop. de megy vissza a win 7 :K

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#57680) Pityu. válasza TRob1 (#57676) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Tehát akkor nuku kockázat

#seger

Bocsi remegett a kezem :DD

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#57681) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

A következő hibába futottam: a tálcán lévő nagyító ikonra felugrik a kereső fül, és a "Keresés a Windowsban" mezőben a kurzor is megjelenik, de hiába gépelek mint az állat, egyetlen karakter sem jelenik meg, és így nem is tudok semmire keresni.

Ez mitől lehet? :F

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#57682) Dilikutya válasza TRob1 (#57676) üzenetére


Dilikutya
félisten

Van egy ilyen is: C:\Users\All Users\Package Cache
Javarészt msi fájlok, néha cab, rengeteg sokszámos mappában. Véletlenszerűen belenézve Visual Studio telepítő fájlok.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#57683) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
Ha telepítek egy bármilyen W10-et, és valamikor meghal, a gyári állapotba állítás törli az esetlegesen létrehozott D meghajtót is törli? vagy csak a C-ről törli az adatokat? Köszi!

(#57684) jeni válasza dodopek (#57683) üzenetére


jeni
félisten

Csak a "C"-t törli. Viszont ha D-re telepítesz programokat akkor azok nem fognak működni Windows 10 újra telepítése után.

(#57685) istvankeresz válasza jeni (#57684) üzenetére


istvankeresz
aktív tag

Annyival kiegészíteném, hogy alaphelyzetbe állításkor, választhatsz, hogy D-t is töröljön vagy csak csak a rendszerpartíciót (C).

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#57686) Juditta_56 válasza Bodor (#57632) üzenetére


Juditta_56
aktív tag

Hát ezt nagyon szépen köszönöm! :R
Ugyanaz a problémám volt, mint SkyLine3000 fórumtársnak, de ez a megoldás tökéletes!

"You may say that I'm a dreamer But I'm not the only one"

(#57687) dangerzone


dangerzone
addikt

Sziasztok!

Létezik olyan program, amiről ki lehet pucolni a "szemetet" a rendszermeghajtóról? Nincs most időm újratelepíteni az egész gépet, viszont kell a hely az ssd-n. :) Sok törölt program fájljai maradtak rajta szerintem.

(#57688) Grafirka


Grafirka
őstag

Win10/64/Pro ( legalis /megvasarolt peldany) ujrainditas utan egy "we cant sign out from your account ..." hibauzenettel fogadot
Az ikonjaim nagy resze eltunt. Mi ez a hiba , mit lehet lepni ?

(#57689) #83685760 válasza dangerzone (#57687) üzenetére


#83685760
törölt tag

A lemezkarbantartó jó munkát tud végezni (a rendszerfájlok törlésével is), de ha az sem elég, akkor például ott a CCleaner. Mindent ezek sem fognak törölni, neked kell tudnod, hogy mi felesleges :)

Grafirka: Ideiglenes fiókba rakott, ott semmit sem fog elmenteni. Keress frissítést a rendszerhez, nemrég valakinek már az is megoldotta. Ha nem, akkor nézd meg ezt.

(#57690) dangerzone válasza #83685760 (#57689) üzenetére


dangerzone
addikt

Okés, köszi! :R

(#57691) dodopek válasza istvankeresz (#57685) üzenetére


dodopek
addikt

Ez a teljes lemez tisztítás, amit Te mondasz? Aminél mindent töröl.

(#57692) Syl válasza TRob1 (#57654) üzenetére


Syl
nagyúr

:R No ezt megnézem magamnak, mert elég régóta a bögyömben van :D

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#57693) raidx válasza #83685760 (#57650) üzenetére


raidx
őstag

Ha csak nem, kikapcsolt állapotban is dolgozik! :F amúgy meg, ha jól tudom az csak figyelmeztet de nem blokkol. Nálam mindég ki van kapcsolva.

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#57694) #83685760 válasza raidx (#57693) üzenetére


#83685760
törölt tag

Az ilyen üzeneteket pedig a Smartscreen szokta kiírni. Vagy figyelmeztet, vagy letiltja a futtatást. Volt olyan, akinek azt írta, hogy a rendszergazda tiltotta le, közben a Smartscreen volt az, a kikapcsolása után működött a program. Például itt írnak róla. Anno valamelyik régebbi DT-t sem engedte törölni azoknak, akik Win7-ről frissítettek.

Amúgy a Creators Update telepítésekor nem lehet kikapcsolni, erre érdemes odafigyelni.

(#57695) Dilikutya válasza #83685760 (#57689) üzenetére


Dilikutya
félisten

A rengeteg frissítés után fölöslegessé fájlnak csak egy részét törli, messze nem tökéletes. Ezt az egy dolgot mindig utáltam, hogy vadászni kell innen-onnan, mit lehet törölni, mert itt is van pár GB szemét, meg amott is.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#57696) #83685760 válasza Dilikutya (#57695) üzenetére


#83685760
törölt tag

Nem tökéletes, de szerintem megfelelő. A Windows.old-ot nem szokta teljesen törölni, csak idővel. Gondolom vannak még egyéb fájlok, amik a Microsoft szerint fontosak lehetnek egy hiba vagy visszaállítás esetén, azokat sem bántja. A programok maradékaihoz meg jobb is, ha nem nyúl, nehogy véletlenül valamibe beletöröljön.

[ Szerkesztve ]

(#57697) Dilikutya válasza #83685760 (#57696) üzenetére


Dilikutya
félisten

Tele a gép több éves Windows-os msi fájlokkal, pl. lentebb, amikre rákérdeztem. Ilyeneket minek eltárolni? A Windows.old egy dolog, az legalább egy helyen van. Meg a telepített programokból is marad egy rakás msi, és ha az nincs meg, leszedni se lehet. Bár ami olyan, azt úgyse törlöm, a frissítés más kérdés, hogy az működik-e.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#57698) Vesporigo


Vesporigo
aktív tag

Tapasztaltatok már olyan problémát, hogy a windows 10 képernyője "lefagy"? Az egeret lehet mozgatni, viszont a tálcán nem lehet a gombokra kattintani, sem a start menüre, sem az ikonokra az asztalon. Viszont Alt+Tab-bal lehet váltani. Pár napja tapasztaltam ezt, kb akkor, amikor az Avastot felraktam (Defendert kikapcsoltam), plusz még van mellette egy Malwarebytes is. Kikapcsoltam az Avastot, egyelőre semmi fagyás azóta, de még várok picit.

Másnál is volt ilyen gond?

(#57699) CartmanLand0


CartmanLand0
senior tag

Üdv!

Ma többször találkoztam ezzel az üzenettel :

Ez pontosan mit akar jelenteni ? Köszönöm előre is :R

A jó hírnévhez egy élet munkája kell ... a lerombolásához elég egy perc ...

(#57700) Aurig@ válasza #83685760 (#57659) üzenetére


Aurig@
őstag

Köszi, munka után megpróbálom, remélem segít.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.