Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57301) netpeti98 válasza TRob1 (#57298) üzenetére


netpeti98
addikt

Azért tegyük hozzá, hogy hivatalosan nem volt még rajt. Tehát attól, hogy kiszivárgott a segéd letöltési linkje és a legtöbb embernél működik, még nem garantált a hibamentes működés.

(#57302) VoidXs válasza raidx (#57290) üzenetére


VoidXs
nagyúr

6 giga RAM mellett még a Chrome is belefut, pláne hogy évek óta szivárog. Emellett rendszeresen vágok és fejlesztek, mindkettőhöz használt program azonnal belakja a gépet.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#57303) tordaitibi válasza movax (#57276) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Kérek szépen egy nem wináruházas linket Mindig TV apphoz.

Nincs.

(#57304) TRob1 válasza netpeti98 (#57301) üzenetére


TRob1
veterán

Ez tiszta sor.
Csak itt ez a "Windows10Upgrade9194.exe", és a kérdés hogy vajon mitől függ hogy vkinél telepíti a 1703-at, valakinél meg megköszöni hogy frissítettem a legújabb verzióra (1607) :F (Nálam pl. egyik gépen sem frissíti)

¤ R'n'R ¤

(#57305) netpeti98 válasza TRob1 (#57304) üzenetére


netpeti98
addikt

Nem tudom, de szerintem pont azért, mert még nem indult meg a hivatalos terjesztés.
Ha nagyon nem tudod kivárni, akkor vagy insider program, vagy frissíted ISO-ból saját felelőségre:[link]

Mindenesetre én inkább kivárnám a startot, addig még érkezhet 1-2 kisebb hibajavítás is a rendszerhez.

[ Szerkesztve ]

(#57306) norti válasza TRob1 (#57304) üzenetére


norti
addikt

Ha ezt szeded le, akkor működnie kell, most frissítettem 3 gépet vele:
https://query.prod.cms.rt.microsoft.com/cms/api/am/binary/RW1t9R

Próbáld meg ezzel.

[ Szerkesztve ]

(#57307) Jazz


Jazz
veterán

Sziasztok,

azt belehet állítani a win10-ben, hogy zárolás feloldása után kérjen jelszót? (De úgy hogy a felhasználónak nem kér jelszót a win a belépéshez.)

Vagy a képernyő kímélőt beállítani úgy hogy feloldás után jelszót kérjen?
Vagy bármi megoldás.

Köszi!

free your mind

(#57308) jolti05


jolti05
őstag

djlolo + vlevi: Utánanézek ennek a két szoftvernek, aztán győzzön a szimpatikusabb :)

Annyit le tudnátok írni, hogy ha valami megröttyen, vagy csak szeretném a teljes Windows partíciót visszaállítani pendriveról, körvonalakban mik a lépesek?

Ha már be sem bootol az oprendszer, akkor is használhatom ezeket a backupokat?

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#57309) movax válasza ph2012 (#57297) üzenetére


movax
őstag

Skype-ban lehet kikapcsolni.

(#57310) TRob1 válasza netpeti98 (#57305) üzenetére


TRob1
veterán

Éppenséggel ki tudnám... ki is akartam. De így hogy sokan már használják, így már nehezebb kivárnom. :D

(#57306) norti:
Köszi, ezzel megy. :)

szerk: Hehe, nem kezdtem el vele a frissítést, kiléptem, majd kipróbáltam az általam említett verziójú, fél megával kisebb exe-vel is, és most már azzal is engedi... fene se érti :F

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#57311) betyar1974


betyar1974
senior tag

Sziasztok!
Tudna valaki linkelni megbízható boltot, win.10 pro x64 vásárlásra. Hol olcsóbb? Én ezt találtam, talán erről(boltról) valami vélemény?

(#57312) TRob1 válasza betyar1974 (#57311) üzenetére


TRob1
veterán

Akkor gondolom ez is ugyanolyan jó lehet 4k-ért: Windows 10 Professional OEM PC CD Key (hrkgame.com)

¤ R'n'R ¤

(#57313) jeni válasza betyar1974 (#57311) üzenetére


jeni
félisten

A sov.24 oldalról nem vásárolnék. Nekem az a gondom velük,hogy ha elolvasód az apró betűket,láthatód csak 10 db vétele esetén adják oda az eredeti serial matricát. Ha csak 1-t akkor meg emailban kapod meg a számokat. ha már fizettél 20000Ft-t akkor miért nem adják oda igazoló matricát melléje?

(#57314) vlevi válasza jolti05 (#57308) üzenetére


vlevi
nagyúr

"mik a lépesek?"
A macriumot tudom, mert azt használom.
A program, a telepítéskor felajánlja, hogy egy pendrivera, vagy SD kártyára készít egy helyreállító rendszert. Erre elég egy 2gigás kártya is, mert nem a mentés megy rá, csak egy apró recovery program.
Ezután megcsinálod a mentést, úgy, hogy mentésre kijelölöd a c meghajtót, és ami előtte van (100 megás, 450megás, satöbbi, rejtett particiók, azok, amiket a windows saját magának csinál a bootoláshoz).
Ezt érdemes külső winchesterre menteni.
Ha megtörténik a baj, akkor előveszed a recovery programot tartalmazó pendriveot és a külső HDD-t, és visszatöltöd.
Én azt csináltam, hogy van egy kis HDD-m, ami már csak bohóckodásra jó. A mentés után kicseréltem a gépemben a rendszerlemezt erre a bohóckodós HDD-re, és arra megcsináltam egy helyreállítást. Így teszteltem le, hogy működik-e.

A Macriumban (de gondolom a többiben is) van olyan lehetőség, hogy a backup állományokat a működő windows alá felcsatoljam, mint egy külön HDD-t, hasonlóképpen, mint ahogy a windows10, vagy magicdisc, satöbbi is fel tudja csatolni a DVD ISO-kat. Ha csak néhány állomány törlődött le, és csak azokat kell viszakeresni, akkor erre jó ez a felcsatolás, mert akkor onnan ki lehet másolni a fileokat, nem kell a teljes rendszert visszatölteni.

(#57315) TRob1 válasza norti (#57306) üzenetére


TRob1
veterán

Felment.
De ez a mocsok eltűntette a hátterem. Erről nem volt szó. :D

(#57172) margithid:
Na így néz ki az új frissítés után a dolog (az elős nulla 365 napig állítható, a második 30 napig):

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#57316) raidx válasza TRob1 (#57315) üzenetére


raidx
őstag

Más gubancot nem csinált?

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#57317) TRob1 válasza raidx (#57316) üzenetére


TRob1
veterán

Egyelőre nem találtam, de rajta vagyok. :)

¤ R'n'R ¤

(#57318) ph2012 válasza movax (#57309) üzenetére


ph2012
senior tag

Nincs telepítve a Skype. A Windows 10-ben benne lévő Skype előzetes verziót használom. Abban is ki lehet kapcsolni?

(#57319) norti válasza TRob1 (#57315) üzenetére


norti
addikt

Nekem a 3. gépen login után nincs desktop, nem indul az explorer.exe (black screen kurzorral, de lehet indítani programokat, explorer.exe-t nem), valamivel összeakadt, szóval ott ment vissza egyelőre a backup (sajnos magyar, így nincs hozzá még iso, amivel javítani tudnám, dism fixek megállnak 89,5%-nál, nem találják a wim/esd forrást...).

Majd próbálom még egyszer, csak csinálok előtte egy rendes backupot, mert csak vasárnapi volt és egyelőre vissza kell másolnom az azóta létrejött egyéb fájljaimat.

Másik két gépen viszont semmi probléma, de nyilván azok nem voltak annyira tele telepítve, mint ez a desktop pc. (Amúgy egyszer már belefutottam ilyen black screen problémába, akkor új accountot kellett létrehozni és átmásolni a régi ről a dolgokat, most az account létrehozás sem működött, arra hivatkozva, hogy nincs regisztrálva az osztály az explorer.exeben :D)

(#57320) betyar1974 válasza TRob1 (#57312) üzenetére


betyar1974
senior tag

Próbálok fejlődni, még a régi(pl:win7) cd+kód-nál tartok. Persze olvasgatnom kellett volna, mielőtt itt kérdezek, hogí ne 0-ról induljak. :(((

(#57321) raidx válasza TRob1 (#57317) üzenetére


raidx
őstag

Lett egy 10.0.14393.0 (Win10 RS1) és felajánlotta a frissítését valami 15xxxx-re.

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#57322) haxiboy válasza haxiboy (#57299) üzenetére


haxiboy
veterán

Problem solved. Optibayen lévő kis kapcsolót kellett átpöccinteni...

Hogy mennyi galibát tud okozni és mennyi mindent átolvastam mire rájöttem :W

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#57323) TRob1 válasza raidx (#57321) üzenetére


TRob1
veterán

15063.0 build (1703 verzió) ez az új, ami még "hivatalosan" nem jött ki.

(#57319) norti :
Akkor én elég jól megúsztam. Ez is asztali gép, már "széjjel frissítve" :) Egyelőre semmi problémát nem tapasztaltam (kopp-kopp). Habár én eddig is szerencsés voltam. :)

(#57320) betyar1974:
Az a baj hogy én sem tudom hogy amit te linkeltél meg amit én linkeltem, azok úgymond teljesen hivatalos, jogtiszta "példányok"-e. De gondolom, hisz nem árulhatnák "boltok". Viszont azt ebben az esetben nemigen értem hogy miért vannak ekkora árkülönbségek, hisz mindkettő csak 1 mélt küld a kóddal.
Persze ebből a winből is léteznek lemezes, matricás példányok. Csak nem ennyiért. (Pl.) :)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#57324) norti válasza TRob1 (#57323) üzenetére


norti
addikt

Na, már le is tiltották az ISO-kat + a frissítési segédet is.

(#57325) raidx válasza TRob1 (#57323) üzenetére


raidx
őstag

Megpróbáltam ismét de maradt a régi és ismét írta, hogy frissítsümk a 15063-ra. Mára már elégem van mrt elég sok beállításomat elkutyult.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#57326) TRob1 válasza raidx (#57325) üzenetére


TRob1
veterán

Mivel neked még az előző sem volt meg, gondolom azért frissített 14393-ra, vagyis a szülinapi verzióra (ugye azzal voltak gondjaid anno). Az meg azért egy elég nagy frissítés lett az előzőhöz képest.

szerk: Lehet hogy már nem is tudod frissíteni, lásd előbbi hsz.

(#57324) norti :
Az szép. Ezek szerint sokan ráugrottak. :D

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#57327) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Valaki tudna segíteni, hogy a Mikrofon hangereje miért áll vissza mindig 60-as értékre? Bármire állítom át, restart-kikapcs-bekapcs után visszaáll.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#57328) norti válasza norti (#57319) üzenetére


norti
addikt

Na, megvan a probléma okozója: az uxtheme patcher miatt nem volt asztal. Miután a második upgrade után (még időben csináltam iso-t az ESD-ből :D) sikerült uninstallálni, máris bejött a desktop. Azóta jó :) Szóval ha valakinek ilyen fel van rakva, upgrade előtt mindenképpen szedje le.

Persze ha az első upgrade után tudom uninstallálni, akkor ott is ment volna, de valamiért elszállt az uninstaller és nem csinálta meg. Most az sfc/dism filecheckek is lefutnak hiba nélkül.

(#57329) mexel válasza mexel (#57283) üzenetére


mexel
veterán

Erre nem tud senki semmit?

(#57330) Csabesz666


Csabesz666
aktív tag

Mi lehet, a probléma.... kikapcsolom, a win 10-es gépemet, és wol-funkcióval nem indul el. A biosban engedélyezve van minden, Windows alatt is, és nem indul el. Ha alvó állapotba kapcsolom, akkor bekapcsol, viszont ha leállításra megyek akkor nem.
Próba képpen feltettem, egy win 7-et ugyanerre a gépre, a Bios beállítás maradt ugyanúgy ott meg tökéletesen működik.... szóval nem értem.... Win 10 a legfrissebb verzió Válaszokat, előre is köszönöm!

(#57331) raidx válasza TRob1 (#57326) üzenetére


raidx
őstag

Sajnos nem. Eltököl és marad a régi a 14393. Remélem az USB-k nem szarnak be mert akkor megy vissza a 1511-es mentés.Húsvétig már nem lessz alkalom frisítésre mert munka van. Hátha kihúzom adig ezzel és megjön az új verzió. A kisalkalmazásokat meg nem engedi indulni. se leszedni, se újra telepíteni.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#57332) djlolo válasza jolti05 (#57308) üzenetére


djlolo
tag

Termeszetesen barmikor lehet backupot csinalni.En ha eszreveszek valami rendellenesseget,rendszer lassulast maris veszem elo a pendrive-ot es nehany perc mulva mar a regi uj rendszer fut. Eppen a virusirtot kell meg telepitenem es ha van uj verzio valamelyek proginal .Akkor is mukodik ha osszeomlik a redszered,netalan virusos lesz.Ha pedig fizikailag elromolna a SSD vagy merevlemez akkor klonozassal az uj lemezre is fel lehet pakolni nehany perc alatt. A menet egyszeru: meg kell adni a particiot ahova visszaallitod a rendszert. Felajanlja a particiokat es kivalasztod termeszetesen a c:/-t(erre kell egyebkent jol odafigyelni) aztan betallozni a lementett kepet(lehet kulso , belso merevlemez, pendrive ).En a lementett kepet is szoktam frissiteni idonkent ugyanis jelennek meg win frissitesek,a hasznalt programjaimnak uj verzioi. Ilyenkor egyszeruen minden rendszer beallitas es optimizalas utan uj kepet keszitek es elmentem a regi melle vagy helyett.

[ Szerkesztve ]

(#57333) Kabala válasza TRob1 (#57326) üzenetére


Kabala
csendes tag

Tegnap este nem ment, de ma reggel kipróbáltam és tölti a frissítést a windows 10 frissítési segéd...

Érdemes iso-ból újra húzni, vagy mehet a gépekre így is?

(#57334) junior11 válasza Kabala (#57333) üzenetére


junior11
veterán

Tölti igen, de kérdés, hogy mit rak fel, mert pl. nekem a régi 14393.0 ment fel az új frissítés helyett....

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#57335) djlolo válasza Kabala (#57333) üzenetére


djlolo
tag

Szerintem erdemesebb ISO-bol ujrahuzni. Uj,tiszta rendszer lesz szemet es old file-ok nelkul. En legalabbis igy szoktam csinalni. Testreszabas utan pedig egy mentes es aztan nyugodtan lehet kiserletezgetni vagy csak egyszeruen hasznalni.

[ Szerkesztve ]

(#57336) vlevi válasza djlolo (#57335) üzenetére


vlevi
nagyúr

Azb***na be, ha minden ilyen, nagyobb feature update után nulláról újra kellene húzni a rendszart.
Nem is a telepítési idő a nagyonsok, hanem amíg újratelepítem az összes, addig használt szoftvert, és összevadászom, hogy a régi konfigurációs beállításokat hogy lehet újra életre kelteni, a programok adtaia (játékmentések, például) belevarázsolni megint a rendszerbe.
Ez egy olyan pár napos meló, mire minden összeáll, és tudom újra ugyanúgy használni a gépet, mint addig. És akkor ott vagyok, hogy közben ugyanúgy teleszemetelem, mint előtte volt :)

Egyszer csináltam csak ilyet, amikor a win7 frissült win10-re. Akkor nulláról újraraktam, mert ott tényleg volt egy csomó lom, amitől meg akartam szabadulni, és közben át akartam állni UEFI-re. És persze voltak dolgok, amiket nem tudtam, vagy nem akartam visszarakni, újra be kellett állítani
De hogy most a 1607-ről 1703-ra frissítéskor én legyaluljam a teljes gépet, na, olyan nincs.

(#57337) Syl válasza vlevi (#57336) üzenetére


Syl
nagyúr

>Ez egy olyan pár napos meló, mire minden összeáll

Csak óvatosan, mert mindjárt megkapod pár "szakitól", hogy 15 perc a win újratelepítése :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#57338) #83685760 válasza Kabala (#57333) üzenetére


#83685760
törölt tag

Továbbra is a 14393-at tölti a segéd.

(#57339) vlevi válasza Syl (#57337) üzenetére


vlevi
nagyúr

Azokat a szakikat leültetném a gép elé, és tessék.
Van 15 perced, hogy a win, a nyomtató, a nas, az összes utólag összevadászott driver, az office, visualstudio, androidstudio, projectcars, battefield, gps progik, ésatöbbi, mind ugyanúgy működjön mint előtte :D

(#57340) junior11 válasza #83685760 (#57338) üzenetére


junior11
veterán

Mert az MS már blokkolta a nem hivatalos frissítést.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#57341) jokeph válasza Syl (#57337) üzenetére


jokeph
nagyúr

Ez igaz is, sőt inkább az csak 10 perc a win7,8,10 reinstall tiszta telepítéssel. (SSD-re, USB2-ről) :D

Csak hát pont nem ez a lényeg, hanem a "sallangozás", azaz driver, finomhangolások, spéci progik és eszközök, illetve hálózatba kötött, pláne ha NAS-ként is funkciónál újra gondolni, csesztetni mindent... pppfff...

Értem az iróniát, ezért írtad hogy "szakik". ;] :C :R

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#57342) worxland válasza Syl (#57337) üzenetére


worxland
addikt

Akkor elmegyek kapálni, mert nekem 2-3 nap (SSD-vel, vinyóval "kicsit" több lenne, ha hajlandó lennék használni). Igaz, csak 27 éve foglalkozom PC-vel, nem számítok még szakinak.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#57343) junior11


junior11
veterán

hopsz, ez nem ide

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#57344) haxiboy válasza worxland (#57342) üzenetére


haxiboy
veterán

2-3 nap az elég húzós.

Épp tegnap telepítettem barátnőm notiját amihez elég sok drivert kézzel kell lehúzni. 32 perc alatt végeztem úgy hogy még 1-2 játék is felment, registryben illetve policyben is állítgattam 1-2 dolgot.

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#57345) jokeph válasza worxland (#57342) üzenetére


jokeph
nagyúr

:R

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#57346) TRob1 válasza djlolo (#57335) üzenetére


TRob1
veterán

Ahogy vlevi is írta: "Azb***na be"
Még az előző winekről való váltáskor, sőt, azóta sem húztam újra (és természetesen ssd-re váltáskor vagy ssd cserekor sem)

¤ R'n'R ¤

(#57347) LEON_01


LEON_01
tag

Hali!

Hogy tudom eltüntetni a start menüből a programok ABC-s megjelenítését. Elég zavaró, hogy mindig ott van és nem igazán találtam rá megoldást.

[ Szerkesztve ]

(#57348) vlevi válasza haxiboy (#57344) üzenetére


vlevi
nagyúr

Lehetetlen meggyőzni egyeseket :D
Barátnőd gépére nincs telepítve SEMMMI. Egyetlen valamirevaló szoftver sem.
Úgy könnyű. De akkor miaf***nak nektek Windows, egy Ubuntu Live CD is megtenné. 1 perc alatt bebootol, mindíg friss renedszered van, ami nincs teleszemetelve :D

(#57349) pendre54 válasza worxland (#57342) üzenetére


pendre54
addikt

Akkor veled tartok én is, majd keresek valami jó hosszú nyelű kapát. ;] Most direkt megszámoltam azokat a progikat, amik a gépemen vannak, és külön, egyesével kell telepíteni azokat, jelenleg 57 db ilyen van. Nálam csak a zenelejátszó cuccok(TEAC UD-301, Foobar2000, JRiver, uLilith, Spotify, TEAC HR Audio Player, plusz driver) életre lehelésével, beállígatásával elmegy majd fél nap. Tiszta Win telepítésnél nálam pl. alap, hogy a játékokat is tisztán újra telepítem, és nem alkalmazom a felismertetős, könyvármásolgatós módszert, mert szívtam már így meg. Jelenleg 4 játék van, ezek felpakolása se éppen fél óra, a GTA5 közel 70 giga, a BF4 szintén, a BF1 55, de a The Division is ott van 46 giga körül.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#57350) Syl válasza pendre54 (#57349) üzenetére


Syl
nagyúr

Uraim! Vegyétek észre, hogy a "szaki"-t idézőjelbe tettem :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.