Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57151) szotadi válasza SLYM (#57148) üzenetére


szotadi
tag

1. SSD 2. partíciójáró minden fontos adatot lementesz, C meghajtóról nem kell menteni
2. Start menü jobb klikk, lemezkezelés [kép]
3. SSD 2. partíciójára jobb klikk kötet törlése[kép]
4. SSD 1. partíciójára jobb klikk kötet kiterjesztése, (tovább, tovább, befejez) [kép]
KÉSZ!

(#57153) JSaN


JSaN
addikt

Udv

Napokban vettem egy dell precision-t aminek aljan ott volt a win 7 pro oa matrica, upgradelve win10pro-ra rajta is volt aktivava stb.
De par nap utan (le lett jelszavazva es utana el lett felejtve, (nem en)) ujra raktam a win10pro-t tiszta telepitesel, de innentol nem tudtam aktivalni. 0x8007007b hibauzenettel, utana cmd-ben probaltam tovabb ment majd irta hogy: Hiba: 0xc004f050 a szoftverliszencelési szolgaltatas jelentette, hogy a termekkulcs ervenytelen.
Mit tudok csinalni innentol? :F

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#57154) GeorgeV válasza JSaN (#57153) üzenetére


GeorgeV
aktív tag

Telefon az MS-nek, hogy a korábbi aktiválást töröljék.

(#57155) _ ĐanieL™ válasza raidx (#57144) üzenetére


_ ĐanieL™
tag

Avast Free tudja.

(#57156) kkdesign válasza kkdesign (#57134) üzenetére


kkdesign
senior tag

Sziasztok mindenkinek köszi a válaszokat, ma reggl összedugtam őket és tökéletesen ment... :) Nem tudom mitől javult meg vagy hogyan, de működik ! :)

(#57157) Zoz válasza JSaN (#57153) üzenetére


Zoz
őstag

A második telepítésnél is beírtad a kulcsot? Ha igen lehet az a baj, újratelepítésnél nem kell megadni, ha már egyszer volt egy gépen Win10, akkor a hardver alapján képzett azonosító alapján felismeri, és aktiválja.

(#57158) JSaN válasza Zoz (#57157) üzenetére


JSaN
addikt

Telepitve kaptam aktivalva, masodik telepitesnel elvileg aktivalni kelett volna de a fent irt hiba uzi miatt nem ment. Igen volt probalkozas ujra be irasra is akkro se lett jo.

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#57159) JSaN válasza JSaN (#57158) üzenetére


JSaN
addikt

Esetleg az okoz problemat hogy UEFI volt a rendszer, de igy nem volt boot lehetoseg valasztas, igy at raktam legacy-ra es akkor tudtam valasztani usb bootot es igy raktam fel.?

[ Szerkesztve ]

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#57160) King Unique válasza SLYM (#57148) üzenetére


King Unique
titán

Ha jelenleg az SSD-n van az OS és az adatok, akkor utóbbiak lementése után opció lehet a nemrég említett destruktív módszer.

Ellenben, ha a másik partíció törlése nélkül akarod megoldani az összevonást, akkor ahhoz külső particionáló programok kellenek. Ugyanis a Windows beépített lemezkezelője általában csak akkor engedi a kötet kiterjesztését, ha van unallocated (nem lefoglalt) terület. De azért biztos, ami biztos alapon az előzőnél sem árt előtte mentést készíteni!

[ Szerkesztve ]

(#57161) vilmaboy


vilmaboy
őstag

Sziasztok!

Segítsetek pls mert kezdem elveszteni a fonalat... Adott egy asztali gép P67A D3 b3 alaplap, p67 chipset. Namost... Van egy 750es seagate winyóm usb2 mobil házban. Az istenért sem hajlandó felismerni a winchestert. Minden más gép megismeri, tv felismeri, adatokat látom rajt stb. Az asztalin friss a w10 install. Úgy azonosítja, mint usb to ata/atapi bridge. Eszközkezelőben usb vezérlőknél felkiáltójelesen usb háttértárnak látja. Eszközök és nyomtatókban Nincs megadva fül alatt szinté usb to ata/atapi bridge. Kezelésben nem látom mint meghajtót.
Gondolom valamilyen driver hiba lehet. Chipset driverek stb gyári supportról valók. Mi a szűz máriát cseréljek le hogy működjön a winchester a gépben?

[ Szerkesztve ]

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#57162) zsof Nokia


zsof Nokia
aktív tag

Sziasztok

Lehet csak én vagyok a béna, de tudnátok nekem olyan oldalt ajánlani, ahol van windows 10 64 bit Lenovo G550-es webkamera driver van?

[ Szerkesztve ]

A lényeg lényegében lényegtelen

(#57163) jeni válasza zsof Nokia (#57162) üzenetére


jeni
félisten

Helló
Innen próbálj tovább keresni
Amúgy elvileg ha 10-t felrakod alapból fel kell ismernie a webcamit.
Ezek szerint már 10-re nem adtak ki drivert.

[ Szerkesztve ]

(#57164) Zoz válasza vilmaboy (#57161) üzenetére


Zoz
őstag

Esetleg a Win10-et a korábbi 1511-es kiadásra.

(#57165) Angel2014 válasza zsof Nokia (#57162) üzenetére


Angel2014
addikt

Alapból fel kell ismernie ...

3 probléma lehet ..

1 rossz vagy oxdálódott webcam kábel...

2 rossz webkamera...

3 sérült windows...

a sérült windowst regeditben lehet javítani...[link]

What you need to do is:

1- Open the "Registry Editor" to do right clicking on the button of Windows and choose "Run" (or press Windows + R), after you must type "regedit".

2- Go to HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows Media Foundation \ Platform

3- Create a DWORD key (32 bits) named "EnableFrameServerMode" and set to 0.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#57166) GEPESZ66 válasza Angel2014 (#57165) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Nekem Microsoft VX-1000 kamerám van,ezt se ismeri fel a WIN10.
WIN8 drivert raktam fel kompatibilitási módban.

(#57167) vilmaboy válasza Zoz (#57164) üzenetére


vilmaboy
őstag

Bocs de ezt elmagyaráznád? Nem gondoltam downgradelni egy sérült driver miatt... Vagy mire gondolsz?

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#57168) RoboGuru


RoboGuru
tag

Windows 10 1703-as verzió.
Jobb menüből kidobták a régi Vezérlőpultot, már csak keresőben érhető el!
A Gépházból a régi Rendszerinfó és a Programok és szolgáltatások jobb oldalon a Kapcsolódó beállításoknál érhető el ezentúl!

Egyébként fürge a rendszer. A bejelentkező effekt is pofás lett.

www.rendszerguru.hu

(#57169) margithid


margithid
veterán

Megjelent már a win10 azon frissítése amellyel el lehet halasztani pár nappal a számítógép újraindulását?

(#57170) TRob1 válasza margithid (#57169) üzenetére


TRob1
veterán

Április 11-én jön - Amire te gondolsz.

De eddig is volt olyan lehetőség hogy elhalaszd:

¤ R'n'R ¤

(#57171) saelin


saelin
veterán

Tud valaki olyan programot (ingyenes), ami w10-en engedi, hogy virtuális desktopokat kijelzőkhöz lehessen kötni? Pl munkaasztal 1 a notin, míg a munkaasztal 2 a külső monitoron jelenne meg.
Úgy két hete van dual monitoros setupom, de már nagyon idegesítőnek találom, hogy ha leválasztom a külső monitort, akkor az ablakok elrendezése ugrik és átpakol mindent az elsődleges megjelenítőre vagy fordítva.
Szóval kényelmetlen a gyári vd, mert buta.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#57172) margithid válasza TRob1 (#57170) üzenetére


margithid
veterán

Igen, de ez kb 1 nappal tudja csak elhalasztani, ami jön állítólag ott több napot is lehet halasztani.
Nekem ez lenne a fontos, ha egy-két napot nem vagyok gép előtt ne induljon újra magától.
Végülis ha nemsokára jön, akkor addig úgyse lesz már olyan komoly frissítés ami miatt újraindulna.
Lényeg, hogy akkor lesz iylen hosszabb halasztás, igaz?

(#57173) TRob1 válasza margithid (#57172) üzenetére


TRob1
veterán

Így van. Úgy emlékszem 35 napig el lehet halasztani a frissítéseket...

E frissítés megjelenéséig már nem valószínű olyan frissítés ami miatt újra kellene indítani (persze ki tudja :) )

¤ R'n'R ¤

(#57174) _ ĐanieL™ válasza margithid (#57172) üzenetére


_ ĐanieL™
tag

Ha Pro verziod van, a csoporthazirendekben tudod szabalyozni a frissiteseket.
Nekem pl ugy van beallitva, hogy szol ha frissites erheto el de csak ha leokezom tolti le es telepiti.

(#57175) raidx válasza _ ĐanieL™ (#57174) üzenetére


raidx
őstag

Állítólag a home verziónál is beállítható csak ott regisztri buhera kell.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#57176) szotadi válasza zsof Nokia (#57162) üzenetére


szotadi
tag

[link]

Nálam (HP 8570p) friss telepítés után nem működött.
Eszközkezelőben illesztőprogram visszaállítás után már jó volt igaz a minősége nem valami jó! :F

[ Szerkesztve ]

(#57177) vilmaboy válasza _ ĐanieL™ (#57174) üzenetére


vilmaboy
őstag

Ezt leírnád pontosan hogy kell csinálni? Megnézném.

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#57178) vilmaboy válasza margithid (#57172) üzenetére


vilmaboy
őstag

Én egy progival kikapcsolom a frissítéseket simán 1 klikkel. Ha frissíteni akarok, akkor bekapcsolom addig. Ha érdekel írj privit és elküldöm. nem tudom ide kiírható e.

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#57179) jeni válasza RoboGuru (#57168) üzenetére


jeni
félisten

Ez csak angolban van még meg?
Ez a Windows Insider változat?

(#57180) RoboGuru válasza jeni (#57179) üzenetére


RoboGuru
tag

Magyar és nem Insider build!
15063.0.170317-1834.RS2_RELEASE_CLIENTCOMBINED_OEMRET_X64FRE_HU-HU

www.rendszerguru.hu

(#57181) andreas49


andreas49
senior tag

Hali,
Hol tudom beállítani az ikonon megjelenő név betűtípusát? A regedit-ben lévő 'WindowMetrics' részben hiába állítom át másikra, nem reagál rá.
A w7-ben egy legördülő menüben lehetett átállítani a font típusát több elemnek, ezt a w10-ben nem találom.
Köszi előre is a segítséget.

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#57182) RoboGuru válasza andreas49 (#57181) üzenetére


RoboGuru
tag

Gépház / Személyre Szabás / Színek / -> Legalul Kontrasztos megjelenítési beállítások / Feliratozás

www.rendszerguru.hu

(#57183) VeryByte válasza raidx (#57175) üzenetére


VeryByte
őstag

Mivel a csoportházirend nem más, mint egy felület a különböző registry beállításokhoz.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#57184) RoboGuru válasza RoboGuru (#57182) üzenetére


RoboGuru
tag

Még gyorsabb a keresőbe beírni hogy Feli és kidobja Feliratok beállításai!

www.rendszerguru.hu

(#57185) Syl válasza saelin (#57171) üzenetére


Syl
nagyúr

Még csak le sem kell választani a monitort. Elég csak sleep-be rakni a kétmonitoros rendszert. Ébredéskor minden cuccot a másodlagos kijelzőről átpakol az elsőre :W

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#57186) Pankiii


Pankiii
tag

Hali! SOS!
Újra tettem gépet, ki akartam szedni hogy ne kérje minden egyes alkalommal a jelszot mikor bekacsolom és valahogy eltűnt a rendszergazdai jog. Hogy lehet visszahozni? A netplwiz-t sem tudom behozni, mert rendszergazdai jogot kér hozzá, de nincs olyna opció hogy igen. WTF????

(#57187) jeni válasza RoboGuru (#57180) üzenetére


jeni
félisten

frissítésre rámenve nem talál újabbat. egyedül az Insider-t kínálja fel. a Windows oldalon még nincs magyar változata.
Angolban lehet leszedni.

(#57188) G.FeT


G.FeT
tag

Sziasztok!
Adott egy "Aldi gazdaságos" Medion laptop, korábban Windows 8-as, majd frissült 10-re. Alapból rajta van a CyberLink PowerDVD nevű lejátszó, de azzal valami bibi van (nem tudok következő chapterre ugrani). Hogyan tudnám beállítani, hogy a Windows Media Player vagy a VLC (vagy bármi más) nyissa meg a DVD-filmeket alapértelmezésben (vagy választhatóan)? Már átállítottam az alapértelmezett médialejátszót a WMP-re, de semmi változás.
Köszi: G.FeT

90-es évek? Az nem tavaly volt?

(#57189) Zoz válasza vilmaboy (#57167) üzenetére


Zoz
őstag

Amikor kijött a 1607-es verzió, akkor rengetegen kezdtek panaszkodni arra, hogy nem jól kezel különböző USB háttértárakat:
-nem ismeri fel
-felismeri, de formázatlannak látja
-kék halál az USB eszköz csatlakoztatásakor

Sok más eszköz esetén is előfordul, hogy 1511-es verzióig stabilan működött, 1607-tel meg nem, vagy bizonytalanul működik.
Én nem is engedtem a gépemen frissülni 1607-re, örülök, hogy a 1511-el minden eszköz működik.
Most jön majd ki új kiadás, meglátjuk azzal mi lesz a helyzet.

(#57190) vlevi válasza Zoz (#57189) üzenetére


vlevi
nagyúr

Igen, sajnos igy van. Vacakol az usb. Üzembiztosan barmikor tudom produkalni azt, hogy felmasolo valamit pendrivera, majd leválasztással kiveszem, és ha ezutan ugyanazt a pendruve-t ugyanabba az us-be dugom, akkor nem türténik semmit, csak az eszközkezelőben lesz egy sárga felkialtójel.
Ha masik usb-be dugot, ott jól működik, egészen addig, amigonnan is ki nem huzom.
Ezt parszor meg lehet tenni, de ha elfogynak a még nem használt usb-k, akkor csk a restartwindows seggit.
Még egy érv a gyorsinditas ellen, mert ha a gyorinditast hasznalod, akkor egy gép kikapcs nem felejte el, hogy szar volt az usb, és nem tudod hasznalni, csak, ha a gyorsinditas ki/be kapcsolas helyett (utan) umrainditod a gépet.
Multkor irtak valamit, hogy valamilyen vadiuj megoldas kerult be a kulso eszkozok kezelésébe, de ezt az usb problémát nem oldotta meg. Sajnos :(

(#57191) andreas49 válasza RoboGuru (#57182) üzenetére


andreas49
senior tag

Köszi, de nem egészen erre gondoltam. Itt csak 1-2 font van. Windows 7-ben a telepített fontok közül bármelyiket ki lehet választani.

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#57192) raidx válasza Zoz (#57189) üzenetére


raidx
őstag

Annó engedtem és egy hét küszködés utánn visszaraktam a jól bevált 1511-et. Azóta is óvom a szülinapitól. Elég sok USB-s eszközt használok a tárolókon kívül.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#57193) RoboGuru válasza andreas49 (#57191) üzenetére


RoboGuru
tag

Ezt nézted már?

www.rendszerguru.hu

(#57194) jeni válasza Zoz (#57189) üzenetére


jeni
félisten

van egy Panasonic BD író egy külső USB 3.0 ODD aluházasban elhelyezve amit lát a rendszer de berakott lemezt nem tudja kilistázni. felpörög de utána már nem történik semmi.

ez hibajelenség is érvényes a 1607 verzióra,hogy az adott BD noti írót felismeri de abba betett lemezt már nem látja a Windows?

(#57195) DonMarco


DonMarco
aktív tag

Üdv ! Lenovo ideapad 100 laptopom van, vin 10 fut rajta.Szeretnék vele felvenni belső hangot (Stereo mix) Namármost,ez a funkció sehogysem hozható elő :( Sajna angolúl nem igen tudok,de annyit kivettem fórumokon hogy engedélyezni kell valahol de nekem ez japánúl van :) Ha valaki tud,kérem segítsen ! Köszi előre is !

(#57196) Pokesz007 válasza G.FeT (#57188) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Szia
Windows media center dvd lejàtszàsra probald meg.
Én volt mikor felraktam egy DVD kedvéért.
[link]

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#57197) andreas49 válasza RoboGuru (#57193) üzenetére


andreas49
senior tag

Igen, ezt használtam (HKEY_CURRENT_USER => Control Panel => Desktop => WindowMetrics), de nem reagál a módosításra.
Megpróbálom a másik módszert.

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#57198) csixy válasza G.FeT (#57188) üzenetére


csixy
addikt

Tegyél fel MPC-HC programot és azzal próbáld megnyitni. Azt a régi hülyeséget meg szedd le.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#57199) szotadi válasza raidx (#57192) üzenetére


szotadi
tag

Hasonló problémák miatt keresek régebbi Win10 telepítőt.
A képen látható listából melyik "ajánlott"?

(#57200) JSaN válasza JSaN (#57159) üzenetére


JSaN
addikt

Mivel le tiltva van a liszensz mert elcsesztem a muveletet, hova tudok irni (lehetoleg magyar) a microsoftnak emailt hogy vegyek le a tiltast?

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.