Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57601) rita7107 válasza Sztlaci (#57600) üzenetére


rita7107
aktív tag

Sziasztok!

Miért van az, hogy ha van egy eredeti win10-em, és hozzá telepítek egy office-t (iskolás verziót) állandóan kiabál, hogy töltsem le az eredetit? Pedig aktiválva van mind a kettő? Mit csinálok rosszul?

win10 licence .....@xxxx.hu
office licence ......@zzzz.hu

(#57602) VoidXs válasza Sztlaci (#57600) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Drivert mindenképpen manuálisan telepíts, mert amiket a Windows leszed, az nem jó.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#57603) Roxkex válasza Roxkex (#57598) üzenetére


Roxkex
senior tag

Nos, úgy tűnik sikerült megoldani a problémámat. De hogy hogyan ? Őszintén ? - Fingom sincs ...

Elsőnek ott fogtam gyanút, hogy a Windows 10 Gépházban valamiért azt jelezte felém a Windows 10, hogy nincs aktiválva. :O Mondom, azt hogy a fenébe ? :O - Aztán kicsit gondolkodtam és arra jutottam, hogy lehet az volt a baja, hogy le volt tiltva a windows update service (nem szeretem az automatikus updateket .... - általában 2 naponta megcsinálom inkább magamnak) nos feloldottam megnéztem van-e update (nem volt) - és felraktam a linuxos alrendszert mert szükség van rá a munkámhoz néha. - Kért egy rebootot meg is adtam neki és utána jó volt és feltudtam telepíteni a fent említett programot a W10 store-ból .. - Úgyhogy ;) :D Problem solved !? :D -
Érdekesség, hogy amikor elsőnek telepíteni próbáltam akkor is fennt volt minden DirectX amit várt tőlem + akkor még a wup service se volt tiltva :P - Szóval Windows things !?

Szerk.:

A problémám volt: #57575

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#57604) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

A tálcára miért nem tudok programokat rögzíteni? Vagyis pl a Firefox, vagy az Opera rögzíthető, de nálam mindig ott szokott lenni a Total Commander is, amit viszont nem tudok rögzíteni. De az is érdekes, hogy párszor már telepítettem a 10-et és volt, amikor tudtam rögzíteni, volt, amikor nem. Látszólag tök random az egész.
Előtte 7-et használtam, de sem ott, sem előtte Xp-n nem volt ilyen gond. Amit akartam rögzítettem a tálcán és kész. Itt meg...

(#57605) seger válasza SkyLine3000 (#57604) üzenetére


seger
addikt

Lehet zárolva van

(#57606) fery02 válasza haxiboy (#57522) üzenetére


fery02
addikt

Rendben. Köszönöm! :)

(#57607) SkyLine3000 válasza seger (#57605) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Nincs zárolva. Azért ennél "kicsit" jobban értek a windowshoz, h azt ne vegyem észre. ;)

(#57608) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Üresjáratban mi használhatja a memóriát?windows 10 enterprise x64 sajnos az előző telepítéssel be kaptam egy vírust pedig pár napos volt a win,újra raktam és most néha akadozik a rendszer meg nyitom az intézőt megáll gondolkodik,vagy valami mást nyitnék meg gondolkodik,aztán meg megy rendesen.Az előző telepítés tökéletes volt ez meg hát pedig minden rendben ment fel

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#57609) VoidXs válasza Pityu. (#57608) üzenetére


VoidXs
nagyúr

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#57610) Imco válasza SkyLine3000 (#57607) üzenetére


Imco
őstag

Próbálj egy másik telepítőt.
Én is tálcázok, de még midig sikerült a rögzits - törlés.

Üdv! Imco

(#57611) seger válasza SkyLine3000 (#57607) üzenetére


seger
addikt

Csak egy ötlet volt...

(#57612) vigyori78 válasza Pityu. (#57608) üzenetére


vigyori78
őstag

Akkor ha akadozik, gondolkozik mik futnak ?
Mennyi a proci, ram illetve hdd terhelés olyankor ?
( Csak mert a képen minden rendben ! )

(#57613) tordaitibi válasza SkyLine3000 (#57604) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Az xp-n nem volt még ez a funkció, ott gyorsindítás volt, azért az kicsit más.
De ilyet tudsz a w10-be is, a quick launch sávba bármit úgymond "kitűzhetsz"., csak először létre kell hozni ezt a lehetőséget.

(#57614) mobal


mobal
MODERÁTOR

Sziasztok!

Win10 már kinőtte azt a betegségét, vagy van rá megoldás, ha elindítom a totalcommandert akkor ne akarja rögzítnei azt? :)

mobal,

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#57615) Döglött Róka válasza Pityu. (#57608) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Ha nagyon kíváncsi vagy akkor ezzel ess neki: https://technet.microsoft.com/en-us/sysinternals/processexplorer.aspx

Mellesleg friss telepítésnél a gép egy jó darabig dolgozik még, Index-el, frissíti az uwp appokat, sorolhatnánk. Nem kell megijedni.

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#57616) plejik


plejik
addikt

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy hogyan tudom beállítani azt, hogy bizonyos idő után automatikusan zárolódjon a PC. Azaz 10 perc inaktivitás után kijelentkezne és jelszót kérne az újbóli felébredéskor. Alvó állapottal próbálkoztam de semmi...

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#57617) plejik válasza plejik (#57616) üzenetére


plejik
addikt

Közbe rájöttem, képernyőkimélő... :))

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#57618) raskolnikoff válasza SkyLine3000 (#57604) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Próbáld meg úgy hogy az adott program nem fut (ne legyen az ikonja a tálcán ráhúzás előtt)

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#57619) Unteroff


Unteroff
aktív tag

Üdv!

Új SSD , illetve a Win 7-et lecserélése miatt felrakok két netezős családi gépre Win 10-et, csak nem tudom, mi a különbség, a Home, Pro illetve Enterprise között. Van valami lényeges különbség, illetve valamelyik preferáltabb 2magintel+4GBRAM párosításos netezős gépre? Van valamelyiknek hasznos/felesleges alkalmazásai, stb, vagy mindegy?

Előre is köszönöm a választ! :R

Steam: BlasiusUnteroffizier SC: Felcser Origin: Felcser_HUN Uplay:FelcserBlasius

(#57620) SkyLine3000 válasza tordaitibi (#57613) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Nem a gyorsindításról beszélek, hanem a start menü mellé kitenni pár ikont. Alapban ott van/volt xp-n, az asztalnak ikon, explorer, ez-az. Oda szoktam tenni az akármilyen böngető, total commander ikonját. Ez idáig mindegyiken ugyanígy volt, csak itt (W10) hol működik, hol meg nem.

(#57618) raskolnikoff : Most ugyan nem ülök a gép előtt, h kipróbálnám, de asszem már minden lehetőséget, közte ezt is próbáltam, de ugyanaz. Azért sem értem, mert ugyanezt a 10-et, ugyanarra a notira már telepítettem párszor és volt, h simán működött a dolog, és van (mint most) meg nem...

[ Szerkesztve ]

(#57621) Döglött Róka válasza Unteroff (#57619) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Compare Win10 versions

Neked elég lesz a home. De gondolom feketén megy fel ha az Enterprise is lehetőségként szerepel...

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#57622) plejik válasza Döglött Róka (#57621) üzenetére


plejik
addikt

Gondolom csak érdeklődött melyiket vegye meg.. :DDD :D

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#57623) TRob1 válasza plejik (#57622) üzenetére


TRob1
veterán

Melyik boltba venné az Enterprise verzát? A virágboltba? :DDD

¤ R'n'R ¤

(#57624) Syl válasza TRob1 (#57623) üzenetére


Syl
nagyúr

A zenkóron árulnak ilyesmit :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#57625) TRob1 válasza Syl (#57624) üzenetére


TRob1
veterán

Mennyié' agggyák? Megveszem minddd! :DD (Látom te se ma kezdtél odajárni :) )

¤ R'n'R ¤

(#57626) Syl válasza TRob1 (#57625) üzenetére


Syl
nagyúr

>Mennyié' agggyák?

Attól függ hány hónapra kéred a prémium tagságot ;]

>Látom te se ma kezdtél odajárni

Kérdezd meg a topicgazdát ki és mikor íratott be az óvodába :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#57627) Fandango válasza mobal (#57614) üzenetére


Fandango
veterán

Rögzíteni a tálcára?
Mert azt nem csinálja, sőt nekem sose csinálta.

(#57628) Rick3D


Rick3D
senior tag

Üdv !

A kérdésem az volna hogy a képen látható - Termék azonosítója utána lévő 20 karakter az én aktivációs kulcsom ?

Egész idáig egy szakemberre bíztam a gépemet és ezért volna fontos ugyanis azon a 20karakteres (azonosítón) kívül nincs más a kezemben. Amennyire utána tudtam járni elvileg jogtiszta a win10-em.

Az MCT-vel ahogy az összefoglalóban szerepel , megpróbáltam pendrivera egy 64bites win10 telepítőt készíteni de valamiért ezt a hibát kapom többszöri próbálkozás után is : ( Formáztam elötte a pendriveot 8gb-os)

Előre is köszönöm a válaszokat ! :R

[ Szerkesztve ]

(#57629) SP4C3 válasza Syl (#57626) üzenetére


SP4C3
veterán

Alapelvek, korruptció. :DDD

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#57630) TRob1 válasza Fandango (#57627) üzenetére


TRob1
veterán

Akkor mégiscsak jól értettem a kérdést. Mert nekem sem volt ilyen sosem.

#57626) Syl :
Mármint téged? (Vagy engem? :D )

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#57631) Syl válasza TRob1 (#57630) üzenetére


Syl
nagyúr

Engem ;)

(#57629) SP4C3

Ööööö, mi csak egy óvodáról beszélgetünk ;]
Egyébként is, a korrupció (t nélkül) az amiből mi kimaradunk (by Hofi)

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#57632) Bodor válasza SkyLine3000 (#57620) üzenetére


Bodor
veterán

Tálcán jobb egér klikk/Eszköztárak/Új eszköztár/ Felugró ablakban alul a mappa nevéhez beilleszted az alábbi sort:

%appdata%\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch

klikk a mappaválasztásra, és már kész is van a régi megszokott gyorsindítód, ahova biztosan behúzhatsz bármilyen parancsikont.

[ Szerkesztve ]

(#57633) kisapa válasza SkyLine3000 (#57620) üzenetére


kisapa
senior tag

Nekem ez úgy működött,hogy amikor fut a program a tálcán lévő ikonra jobb egér gomb és kitűzés a tálcára.

[ Szerkesztve ]

(#57634) raidx válasza kisapa (#57633) üzenetére


raidx
őstag

A startmenű listába is működik. Jobb klikk, egyebek és kitűzés a tálcára.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#57635) assemble


assemble
addikt

Hali!

Ugy tunik az istenert sem akar jol mukodni a visual studio 2015/2017. Foleg a 2015-tel vannak a problemak ami mar kb semennyire nem mukodik, indulaskor hibauzenetekkel indit es semmire nem reagal, tobbszor teljesen ujra lett telepitve, manualisan kipucolva a komponeneseivel, mappaival, semmit nem javult a helyzet. A 2017 nagyjabol meg mukodik is, de ott is pl debug/64 bites program nem akar futni, mert x/y dll hianyzik - teljesen no comment a dolog. Annyit szoptam mar vele, hogy ugy erzem jobb elfogadni tenyt, hogy egyszeruen nem lehet rendesen lepucolni es ujrarakni ezeket a cuccokat minden komponenseikkel egyutt, biztos van meg nehany mappa ahol megtart dolgokat vagy a registry-t kutyulta ossze - fogalmam sincs de jobban jarok egy teljes OS.ujrahuzassal.

Probaltam media creation tool-lal csinalni egy ISO-t, de ugy lattam amit azzal csinalt, abban meg nem volt benne a creators update, most pedig mar azzal raknam ujra. Van valami modja, hogy csinaljak mar most egy ilyen pendrive-ot (akar media creation tool-lal, akar iso-bol), vagy mindenkepp varnom kell meg x/y napot?

(#57636) vlevi válasza kisapa (#57633) üzenetére


vlevi
nagyúr

Sajnos van sok dolog, amit nem lehet kitűzni :(
Nekem pl. vannak limlomok, amiket nem kell telepíteni, csak ott vannak a d:\egyebek könyvátban. Azt nem tudom a startmenübe rakni, mert nem lehet. Onnan asszem csak a tálcára tudom tenni.
Hetesen még ezzel nem volt gond, ott ugyanolyan parancsikonok kerültek a tállcára és a startmenübe is.
Most, amióta ez a nyócas metrós őrület van, azóta állandóan kavarnak rajta valamit, ami miatt már nem lehet 1-1 parancsikont rendesen kirakni valahova.

(#57637) SkyLine3000 válasza kisapa (#57633) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Minden lehetőséget végigpróbáltam már... Most nem vagyok a gépnél, de asszem a firefoxot sikerült a tálcára raknom, de a Total Commandert az istenért sem tudom, sehogy sem. Win10 előtt sosem volt ilyen gondom...

Pedig hasznos, mert ha nyitva van egy rakat ablak a TC pont nem, akkor a legegyszerűbb a tálcán az ikonra bökni, (ha meg akarom nyitni) mint az ablakokat lerakni és úgy indítani asztalról, vagy startmenüzni és onnan...

Ha a gta5 elindult volna w7 alatt, föl sem teszem a 10-et. De az vmiért nálam 7 alatt az istenért nem indult el, 10 alatt meg simán, bármikor... De lehet, még megérem, h visszamegy a 7...

[ Szerkesztve ]

(#57638) #83685760 válasza SkyLine3000 (#57637) üzenetére


#83685760
törölt tag

Ne a TC-ből próbáld a tálcára (és a Start menübe) tűzni az alkalmazásokat, hanem az Explorerből.

(#57639) TRob1 válasza SkyLine3000 (#57637) üzenetére


TRob1
veterán

Ha meg van nyitva a TC és a tálcán a TC-n jobbklikket nyomsz akkor nem jön fel menü (TC, Kitűzés, Ablak bezárás), vagy feljön csak nem látszik benne a kitűzés a tálcára? Vagy látszik csak nem reagál rá? :F
Illetve Start menün belül is ugyanez, tehát nincs jobbklikk menü/Egyebek? Vagy csak nem reagál rá?

(#57636) vlevi:
Start menübe még nem próbáltam magamtól semmit rakni egyik win alatt sem, eszembe sem jutott hogy lehetne-e. :) (Maradjon az csak meg a telepített appoknak)
Viszont tálcára eddig mindent engedett amit akartam, ha telepítve volt, ha nem. Most is kitettem pl. a vezérlőpultot (is), mert új winben már nincs a jobbklikkes menüben.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#57640) kisapa válasza SkyLine3000 (#57637) üzenetére


kisapa
senior tag

Kipróbáltam nekem a TC-t is ki lehet tűzni.

(#57641) Syl válasza kisapa (#57640) üzenetére


Syl
nagyúr

Ha nincs gond a rendszerrel, akkor bármit ki lehet tűzni. Nálam D:\Portable Apps programok is vannak a tálcán.
Kollégánál valamitől megmekkent a Start, ezért nem tudja kitűzni.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#57642) allein


allein
addikt

Sziasztok. Ez mitől lehet? Igaz, hogy nem mostani kék halál de azóta is volt már több alkalommal, amennyiben jól emlékszem mindig ugyanaz az indok:

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#57643) TRob1 válasza allein (#57642) üzenetére


TRob1
veterán

Legtöbb helyen 3 dolgot említenek:
- Unistalláld a víruskergetőd (ha van "külsős")
- Ellenőrizd a hdd-d (lehet haldoklik) pl: Crystal Disk Info, hdsentinel (smart)...
- driverek frissítése/cseréje

De van még: Gyorsindítás kikapcsolása, Rendszergazdai parancssorba sfc /Scannow , ...

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#57644) Syl válasza TRob1 (#57643) üzenetére


Syl
nagyúr

Végső esetben: formatcé, win7/8.1/Linux telepítése ;]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#57645) TRob1 válasza Syl (#57644) üzenetére


TRob1
veterán

Ezt egyelőre direkt nem írtam, de igen, ez az utolsó pont. :DDD

¤ R'n'R ¤

(#57646) allein válasza allein (#57642) üzenetére


allein
addikt

Urak, köszönöm szépen a válaszokat. SSD rendben van, HD sentinel, SSD Life szerint is. Korábban win 7 volt rajta, azzal nem volt gond. Upgradeltem 7-ről10-re. Nem sokkal rá csináltam egy tiszta win10 telepítést.

Amit még nem említettem, hétvégén felraktam a Samsung Magician programot ami jelezte, hogy SSD firmware version upgrade szükséges, hát elvégeztem. AHCI off volt, bekapcsoltam. Ezután dell comand update felrakott 3 drivert. Javasolták a memtestet, bármennyire is próbálkoztam sajnos nem tudtam tesztelni a memóriát. Bebootolt a pendriveról a memtest, menü megjelent és ezután sajnos nem találtam lehetőséget memtestre, kivéve read és write. Ezért a win memóriadiagnosztika mellett döntöttem, bővített teszt, 15 óra. Nem sokára hazaérek és kiderül van-e bármi gond a rammal.

Lehet visszarakom a win 7-et :U nem érzem gyorsabbnak a gépet win 10 alatt.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#57647) DS39 válasza allein (#57646) üzenetére


DS39
nagyúr

Ha ahci off volt telepítéskor, az lehet most probléma, ha jelenleg on.

(#57648) raidx


raidx
őstag

Évek óta használta, a CClener portable verzióját. Pár napig a 1607 alatt is működött majd egyszerűen nem indult el. Ez a program nem futtatható ezen a gépen. Újraelepítettem a legfrissebb verziót és megy rendesen. A régi verzió vagy a portable nem tetszett neki?

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#57649) S-IW válasza raidx (#57648) üzenetére


S-IW
tag

A régi verzió.

(#57650) #83685760


#83685760
törölt tag

Az új Posta app végre elküldi a feladó beállított nevét, már nem a cím jelenik meg (17.8-as verzió).

raidx: Szerintem azt a Smartscreen írta ki.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.