Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51252) Cr00py válasza TRob1 (#51243) üzenetére


Cr00py
senior tag

Úgy távolítottam el, viszont a Win nem tesz fel hozzá drivert. Eszközkezelőben USB 2.0 Wlan-ként szerepel. Mac-et használok egyébként, ez egy itthoni PC munka miat kell a win. A hálókártya nem jó, emiatt van wifi. A gyártó weboldaláról letöltött legfrissebb Win 8.1-s drivert használom/ használtam eddig is, és sosem volt semmi gond vele. Külföldi fórumokon kutakodtam, és ott az nwifi.sys file-ra a Microsoft beépített wifijére , azaz "Hosted network"-re mutat, én viszon olyat nem használok, ezért sem értem.

(#51253) AthlonXP


AthlonXP
őstag

Sziasztok!

Olyan gondom van a rendszerrel, hogy játék közben, amikor az auto mentést csinálna, véletlenszerűen, de gyakran fordul elő ( kb 10 esetből 5-6 alkalommal ), hogy az adott program "kifagy".
A kurzor továbbra is mozog, a játék zenéje vagy hangjai, futnak a háttérben, de semmi más nem történik.
Num Lock LED pl. ki-be kapcsolható közben ( tehát a teljes rendszer nem fagy le ), de a játékot nem tudom se tálcára tenni, se a C..+A..+D.. kombo se működik, csak a reset.
Ezt csinálja a gép a Fallout 4, Dirt 3 alatt is pl.
Csak akkor, amikor a játék auto mentést csinálna. Mintha valamiért nem tudna írni a meghajtóra ( szerintem ), admin-ként futtatva sem.

Van ötletetek mi lehet ez?

(#51254) 7Heads Drago válasza pataslogeza (#51241) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Az hogy megy a kép meg a hang nem jelent semmit se.
A win10 felrak valamit, meg drivert is próbál keresni netről. Sajnos a vistás drivereket nem mindig szereti a win10. Sőt inkább nem.
Ha jól emlékszem itt is lehet fényerőt állítani:
- startmenün jobb oldali egér klikk
- Főkapcsoló lehetőségei
- a kijelölt séma beállításai
- speciális energiaellátási beállítások módosítása
És elvileg alul lesz rá opció, hogy mekkora legyen a normál fényerő.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#51255) 7Heads Drago válasza AthlonXP (#51253) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Kikapcsolt rendszer felügyelet mellett is?

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#51256) AthlonXP válasza 7Heads Drago (#51255) üzenetére


AthlonXP
őstag

Sajnos igen.

(#51257) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Íme a multipontos üzenet:

Amiről kiderült, hogy nem pont, hanem point, de ez már mellékes..

Valakinek esetleg valami tipp, hogy mi okozhatja?

Arra már rájöttem, hogy elvileg windows szolgáltatások közül ki lehet venni, és akkor az kikapcsolja.. De vajon, mi hozza elő az üzenetet?

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#51258) SP4C3 válasza hackeeeee (#51257) üzenetére


SP4C3
veterán

Control Panel > Programs and features > Turn windows features on or off > Multipoint connector pipa le.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#51259) hackeeeee válasza SP4C3 (#51258) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ez már megvan, írtam is, hogy szolgáltatások között kikapcsolható. De, a kérdés az, hogy vajon mi hozza elő?

Véleményem szubjektív...

(#51260) matyi012345


matyi012345
őstag

Üdv mindenkinek!

Egy elég fura és rejtélyes problémám akadt a windows 10 pro-val és nem találok rá megoldást. Bármelyik böngészőt próbálom ki, bizonyos weboldalak nem képesek betölteni. Általában ilyen kisebb aloldalakról van szó, mint példáult prohardveren a válasz küldése. Ha beírom a választ és elküldeném, nem tölti be az oldalt. Profession-on nem tudok részletes keresést indítani, mert a pipálgatások után a gombra kattintva nem tölt be az oldal "a profession nem küldött adatokat" címszóval. W7 alatt ez működik, most is onnan írok. 4 különböző böngészőből próbáltam de mind ugyanaz. Edge, IE, Firefox, Chrome. Mi lehet a gond?

(#51261) TRob1 válasza matyi012345 (#51260) üzenetére


TRob1
veterán

Milyen "védelmi" szoftvereket pakoltál fel? Olyan mintha valami tiltaná ezeket. Ha van ilyen, első körben próbáld kilőni egy próba erejéig.

Napokban volt pl. hogy Dirt 3 ingyenes volt, és valaki nem kapott kódot, nem ment a megfelelő aloldalra a böngésző... aztán kiderült, a Bitdefender IS kavart be.

(#51262) matyi012345 :
Nekem az be van kapcsolva, mégis tudok írni. :) Amúgy nincs mit.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#51262) matyi012345 válasza TRob1 (#51261) üzenetére


matyi012345
őstag

Most kikapcsoltam a Windows defendert és megpróbálok ezen a gépen választ írni. Ha látod ezt az üzenetet, akkor sikerült :) .

És tényleg. Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#51263) matyi012345 válasza matyi012345 (#51262) üzenetére


matyi012345
őstag

Kb. 10 percig volt jó, most megint nem működik.

(#51264) pataslogeza válasza 7Heads Drago (#51254) üzenetére


pataslogeza
aktív tag

Igen ezt tudom, de ott sem mukodott. Raktam ra egy xp-t inkabb, ezzel hibatlan minden, gyorsabb es kevesebb memoriaval is beeri.
Kossz a segitseget.

(#51265) King Unique válasza pataslogeza (#51264) üzenetére


King Unique
titán

Csak épp egy nem támogatott OS és amúgy is elavult már nem kicsit...
Más Windows, pl. 7/8.1 nem opció? Vagy esetleg egy felhasználóbarátabb Linux, mint pl. a Mint?

[ Szerkesztve ]

(#51266) RaPiDsHaRe


RaPiDsHaRe
aktív tag

Hello!

Hogyan tudom megoldani, hogy Windows 10 és Ubuntu egy gépen legyen, és tudjak választani melyiket szeretném használni? UEFI-s bios.

(#51267) King Unique válasza RaPiDsHaRe (#51266) üzenetére


King Unique
titán

Hi,

Vannak ezen témára alkalmasabb topikok, illetve jó leírások —► [link], [link]. Korábban én is összegeztem ezt-azt. Egyébként Legacy boot módban általában sima ügy a két rendszer egymás mellé telepítése, de az UEFI boot már kicsit macerásabb lehet bizonyos esetekben.

[ Szerkesztve ]

(#51268) 7Heads Drago válasza pataslogeza (#51264) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Xp-s driverekkel jó szokott lenni a 7-es.
És az jóval frissebb.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#51269) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Sziasztok, miota 100gb egy biztonsági mentés, nem tudom megcsinálni mert ennyi kell neki.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#51270) tordaitibi válasza Tiger. (#51269) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Azóta, amióta ezek a "modern" oprendszerek néhány hónap alatt kinőnek egy 120G ssd-t, a Jó Isten tárterülete se elég már. Ez a vonal erős párhuzamot mutat a ramhasználattal, 16G lassan semmire se elég...

(#51271) Detektor


Detektor
tag

Üdvözlet

Egy kérdésem lenne a Windows 10-el kapcsolatban, Leállításnál nem mindig kapcsol ki a gépem,
ilyenkor van mikor újraindul, de van olyan is, hogy kikapcsolja a win a képernyőt és a HDD led pedig folyamatosan csak villog.
Ha pedig történetesen ki tudja kapcsolni magát a gép, akkor pedig a Win10 előbb lekapcsolja a képernyőt,
majd 10-20 másodpercet megy a gép - a képernyő kikapcsolása után is - és villog a HDD led, majd utána áll
le csak a számítógép. -->ha így kapcsol ki az probléma? mármint hogy nem egyszerre kapcsol le a monitor és a számítógép hanem külön-külön, és nem értem miért?

(#51272) AthlonXP válasza tordaitibi (#51270) üzenetére


AthlonXP
őstag

120 GB-os SSD-m van. Az egész rendszer és a telepített programok, meg az Office '16 ( játékok nem ), mind ezen a meghajtón vannak. Az egész kb 40 giga helyen elfér még hónapok után is!
Most 35.5 Gb a komplett foglalt terület az SSD-n, bár csak pár hetes rendszer van fent ( Win 10, office '16, stb ), mert újra telepítettem, de minden frissítés is fent van.
Igazából a 120-as tárhely, rendszernek és az egyéb programoknak elég, akkor van gond, ha pl játékot is arra telepítene az ember, mert akkor nagyon kevés a hely, rendszerrel együtt.
Napjaink 40-50Gb-ot zabáló játékaiból, max egyet fel lehet tenni és kész. De hát ezért kell az SSD mellé egy vinyó, amire mehet minden aminek hely kell. :K

(#51273) Tiger. válasza tordaitibi (#51270) üzenetére


Tiger.
nagyúr

A másik egyszerűen nem tudom elinditani a unige progit mert nyivákol kell neki az msvcp100.dll vagy mi pedig a system32 könyvtárban ott van.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#51274) Döglött Róka válasza droti25 (#51155) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Kozben egy haveromnal szinten elojott a problema, nala a bitcomet futtatta a wecutilt, neked is mondtam hogy nezd meg a scheduled taskokat, de nem tetted...

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#51275) matyi012345 válasza matyi012345 (#51263) üzenetére


matyi012345
őstag

Úgy néz ki, hogy egy modem restart tartósan megoldotta a problémát.

(#51276) Viper26


Viper26
nagyúr

Másnál is előfordul hogy nem lehet kitűzni bizonyos dolgokat a kezdőképernyőre, csak sokadik próbálkozás után?

Pl. vezérlőpultnál fordult elő (ilyenkor a helyi menü sem jelent meg ahonnan választható lenne ez a lehetőség).

Win 10 pro egyébként.

Pixel 7 | FR955

(#51277) miresz


miresz
veterán

Sziasztok!

Frissített a win 10-ben a képnézegető,de most nem tudok a görgővel lapozni. Hogy tudnám ezt beállítani?

(#51278) saelin válasza AthlonXP (#51272) üzenetére


saelin
veterán

Nekem is vígan elvan egy 50GB-os partíción a win. A (steames) játékok meg mennek egy másik partícióra.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#51279) movax válasza miresz (#51277) üzenetére


movax
őstag

Úgy, hogy kibaszod a szemétbe a képnézegetőt, elfelejted, és felteszel mondjuk egy Irfanview-t és élsz boldogan. :)

(#51280) Steelheart2


Steelheart2
senior tag

Sziasztok.Az eggyik ismerösöm kapott egy Asus laptopot windows 10 el.Eddig jol müködött,de ma az öccse kézbe vette és azt produkálja a laptop,hogy elindul,de nem tud bejelentkezni,mert nem dobja ki azt az ablakot,ahova a jelszot irhatná be.Csak a háttérkép, az ora,térerö és kikapcsolás jelenik meg neki.Mit lehetne tenni?Köszi szépen!

Iphone 13 pro,Xiaomi Mi 10 Pro 8/256,; Xbox Series X,Asus TUF Gaming FX 505 DT

(#51281) vlevi válasza movax (#51279) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem tudom, mit szidod itt azt a vackot. A képnézegető jó. Az, hogy nem lehet benne előrehátra lépni (néha ugyanabban a mappában kirakja az előrehátra nyilat, néha nem), az user error. :))

(#51282) tordaitibi válasza AthlonXP (#51272) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Ok, csak arra próbáltam célozni hogy egyre nagyobb és nagyobb a helyigény.
Otthoni gépemen 6 éve feltett XP minden servicepakkal megtákolva, egy vagon driverrel (tesztgép+androidos halálbólvisszahozó mert a flashtool még utálja a w10-et) valamint médiacenter,server, és könyvelőgép is, és egy 10 gigás partíción van, amiből jelen pillanatban szabad 3,7G.
Ha mindezekkel a tízszeresén megáll egy w10, 6 éves korában, akkor congratula.

[ Szerkesztve ]

(#51283) zenwalk


zenwalk
senior tag

Sziasztok
Fujitsu a531-es laptopra lehet/erdemes felrakni a win10et, vagy maradjon a 7?
:
Intel pentium b960 2.2GHz
2gb ram
120gb ssd

Köszi a segítséget!

(#51284) SP4C3 válasza zenwalk (#51283) üzenetére


SP4C3
veterán

Határeset. :F

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#51285) Nemdick


Nemdick
csendes tag

A Windows 10 Update prioritása állítható valahogy?

Ha frissít, a teljes internet sávszélességet használja, ami nálam csak 1 Mbit a távoli (6 km) telefonközpont miatt. A hosszú Update alatt, ami akár több óra is lehet, egy nem túl bonyolult weboldal is csak nagyon nehezen jön be, vagy egyáltalán nem töltődik le.

(#51286) #71746560 válasza tordaitibi (#51282) üzenetére


#71746560
törölt tag

Szia,nagyapám mondta 'isten nyugosztalja',minél fejlettebb annál 'bangább' ez a világ! :R

(#51287) CirrMee válasza tordaitibi (#51282) üzenetére


CirrMee
addikt

És persze ez idő alatt nem fejlődött a technika. Nem kapsz ugyanazért a pénzért nagyobb tárolót, több memóriát, gyorsabb/több magos processzort. Érthető lenne ez a siránkozás, ha 2016 végén a legnagyobb merevlemez kb 100Gb -os lenne, és egy kisebb vagyonba kerülne. De - szerencsére - ez nem így van, így nem tudok együttérezni az ezen sírdogálókkal.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#51288) tordaitibi válasza CirrMee (#51287) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Teljesen egyetértek, nem ezért "siránkozok" :)
Hanem pl. Android vonalon ugyanez, pedig az a rendszer kimondottan kisigényű hardverekre készült anno.
És. Az emberek igen nagy része, durva saccolásom szerint 60-70%-a semmit nem használ ki a modern 8 magos 8G ramos eszközeiből. Csak böngésző, Facebook, Index.hu bámulása, Skype a gyerekkel-unokával,néhány családi kép nézegetése, és nyomtatás, pasziánsz, és az elmaradhatatlan PowerPoint sirató-megható internetetelárasztó bemutatók nézegetése. Kb. ennyi.
Ezt most komolyan mondom. De meg kell venni a korszerű vasat, mert el se indul a mammutra hízott rendszer.
Okosteló vonalon ugyanez, az ismerőseim nagy része megveszi mert trendi, és telefonálni használja, azt is nehézégek árán, snitt.
Mikor elkezdem mesélni nekik a készülékben rejlő lehetőségeket, bambán és rémülten állnak.
Másik véglet, 200ezres gépeket rakok össze 3-4 éves (!) gyerekeknek, hadd játsszon a gyerek. Háát..
4 éves gyerek futkosson, szánkózzon, bicajozzon, és pocsolyába ugrálva legyen sáros.

Miért nincs egy kicsi alaprendszer, és ami kell azt pakolnám rá, moduláris alapon.

Namindegy, ne offoljuk a topikot tovább, csak a véleményem írtam le.

(#51289) miresz válasza movax (#51279) üzenetére


miresz
veterán

Nekem ezen az egy problémán kívül semmi más nem volt vele. Ez is csak most ,hogy lefrissített.

(#51290) quailstorm válasza tordaitibi (#51288) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Mert van. Tabletre is kerül valami, Win10 Core VIMboottal. Meg van industry embedded. XP-vel kár összehasonlítani mert a 10 csillióval több dolgot alapból tartalmaz és managed kódot futtat. Mellesleg az XP sem fér el 10GB-on Office2010 és minden frissítés+.NET 4 mellett...

A csak böngésző meg sajnos elég komolyan igénybe veszi a gépeket, egy modern React vagy Angular 2 oldal egy Athlon 64-en azért nem annyira menő.

(#51291) Viper26


Viper26
nagyúr

Tálcán a néhány megjelenítendő ikont random kikapcsol magának, ez bug?

Pixel 7 | FR955

(#51292) zenwalk válasza SP4C3 (#51284) üzenetére


zenwalk
senior tag

Nem csak 2, hanem 4 giga ram van a laptopban. Így már menne rendesen a 10, vagy a cpu is gyenge lenne?

(#51293) quailstorm válasza zenwalk (#51292) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Menne rendesen. Nem egy erőmű, de újonnan kapható legalja Atomosok szintjét eléri/meghaladja. SSD+4GB elég.

Inkább driverek miatt aggódhatsz, altatás, felébresztés, wifi, grafika. Ha teheted egy ghostot csinálj az SSD-ről külső HDD-re, mert hamarabb van abból visszatenni. Intel HD drivert meg mindig találsz az intellimoddernél.

(#51294) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

Van valakinek ötlete ezt miért kaphattam az előbb az arcomba, alvóból visszalépve a rendszerbe, kb 1 percen belül? :F video scheduler internal error

Asus rog lapos
6700hq
gtx960
16gb ram .etc...

[ Szerkesztve ]

(#51296) raidx válasza ΞΔGLΞ (#51294) üzenetére


raidx
őstag

Jobb klikk a startmenűn, Eseménynapló, Windows naplók, Rendszer. Ott megtalálod a hiba okot.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#51297) ΞΔGLΞ válasza raidx (#51296) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Azt néztem, de ott annyi van, hogy a rendszer újraindította a gépet hibaellenőrzés céljából bla bla bla..
A netet vizsgálva is annyi faxság van írva, hogy valami konkrét is kiderüljön, az persze nincs.
Ugye jött javítás a vga-ra nvidia, lehet, hogy az még rosszabb lett?

(#51298) Popes válasza ΞΔGLΞ (#51297) üzenetére


Popes
őstag

Ha most tettél fel új NV drivert és előtte jó volt, akkor az lehet a bűnös.

Deus ex machina

(#51299) netpeti98 válasza #20749568 (#51295) üzenetére


netpeti98
addikt

Dynamic theme nevű app az Áruházból.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.