Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51551) TRob1 válasza sz.mich (#51550) üzenetére


TRob1
veterán

Most írták le mit csinálj.
Tedd fel a 10et, és beaktiválja magát ha már egyszer aktiválva volt.

¤ R'n'R ¤

(#51552) AthlonXP válasza #71746560 (#51547) üzenetére


AthlonXP
őstag

Én szeretem a 10-est, de a legutóbbi összegző frissítés óta, nem tudok játszani miatta.
Bármilyen játékot indítok ( Fallout 4, COD IW, Dirt 3, WRC 4.. ), azok mindig kifagynak, amikor auto mentést csinálnának. Nem tudom miért, adminként futtatva is, kikapcsolt UAC-al is. Ráadásul a Win 10 és a játék is eredeti, teljesen frissített példány, szóval még az sem okozhatja, hogy esetleg hibás lenne a crack.
Baromi idegesítő, mert az összegző frissítés előtt sose volt gond vele, azóta folyamatosan. Többször is újratelepítettem már a windows-t is, játékot is, de semmi.
Most visszatértem a szintén eredeti Win 8.1-re, ez is frissítve, ahogy kell, itt mégis tökéletes minden, nincs gond az auto mentéseknél a játékokban. :U

Haveromnál olyat csinál a 10-es, szintén az összegző frissítés óta, hogy a nap egy adott időpontjában ( mindig ugyan akkor, 16:30 körül ), leáll kék halállal, DPC_WATCHDOG hibával.
Már próbálta a neten fellelhető leírásokat, tecső videókat, de semmi változás. :(

Az összegző frissítés jól szétcseszte az egészet és hála annak a tetves, auto frissítésnek, még letiltani sem lehet azt, hogy ne tegye fel! :W

(#51553) Döglött Róka válasza AthlonXP (#51552) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Dpc watchdog utan szokott lenni egy szam, az mi?

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#51554) AthlonXP válasza Döglött Róka (#51553) üzenetére


AthlonXP
őstag

Na ezt nem tudom, de írtam neki, ha majd kapok választ, írok ide.

(#51555) Döglött Róka válasza AthlonXP (#51554) üzenetére


Döglött Róka
veterán

A kernel nem szokott ok nelkul elszallni csak azert kerdezem, igazabol egy complete memory dumpbol meg lehetne mondani, mi okozza a bajt.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#51556) LLKobe


LLKobe
veterán

Üdv!

Mi az aktuális legfrissebb win10 verzió?
Nem találok egy-két opciót ami kéne (konkrétan nincs), lehet hogy nem frissít valamiért?
Az én aktuális verzióm: 1607 (Build 14393.447)

:R

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#51557) AthlonXP válasza Döglött Róka (#51555) üzenetére


AthlonXP
őstag

Hát nála nincs semmi szám/hibakód...

(#51558) TRob1 válasza LLKobe (#51556) üzenetére


TRob1
veterán

Ez az aktuális.

¤ R'n'R ¤

(#51559) TRob1 válasza AthlonXP (#51557) üzenetére


TRob1
veterán

Ahogy néztem a neten, ez lehet több minden is. Akár még egy ssd firm frissítése is megoldhatja. Vagy a driver csere.
De akár a vidkari és/vagy hangkari driver frissítése is. Pl.

És okozhatja hdd hiba is.

Ezeket érdemes mind kipróbálni, frissíteni, tesztelni.

¤ R'n'R ¤

(#51560) Döglött Róka válasza AthlonXP (#51557) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Van, csak a system logban

TRob1: Igen, altalaban driverproblema, de talalgatas helyett ilyenkor hasznosabb megnezni windbg-ben a dumpot.

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#51561) TRob1 válasza Döglött Róka (#51560) üzenetére


TRob1
veterán

Hááát, ha az egyértelműen megmondja, akkor mindenképp.

¤ R'n'R ¤

(#51562) silvergod


silvergod
őstag

Sziasztok!
Van fent egy win10 jelenleg. Ha alaplapot cserélek akkor veszik a licensz igaz? Az újhoz kell vennem új w10-et. Jól tudom? Köszönöm

Iphone 12/12 PRO tokok-fóliák-lencsevédők és Samsung S20--S20 PLUS--S10 Lite - tokok és fóliák eladók ---> aprón megtalálod

(#51563) TRob1 válasza silvergod (#51562) üzenetére


TRob1
veterán

Nem feltétlen.
Van 2 lehetőség is. Egyik egy az AU óta beépített, másik meg a telefonálás lehetősége.

¤ R'n'R ¤

(#51564) pete_21 válasza Döglött Róka (#51522) üzenetére


pete_21
addikt

Végül úgy tűnik mégiscsak malwarek voltak... Olvasgattam tovább, és másnak is volt ilyen gondja, az ADWcleaner segítettt neki. Gondoltam megpróbálom, a malware-írtás úgyis tervben volt. Lefuttattam, letöröltettem vele amiket talált. Ezután működött a Skype, és a Malwarebytes antimalware is. Ezt is lefuttattam, ez is talált pár dolgot. Úgy tűnik mégis csak malware volt, és nem a registry volt sérült. :)
Köszönöm a válaszod ettől függetlenül, ha legközelebb nem járok sikerrel ezekkel a programokkal, és a rendszerben lesz a hiba, akkor azt fogom tenni, amit javasoltál. :)

(#51565) hito


hito
nagyúr

Sziasztok! Ilyen hibával találkozott már valaki?

Pin kód beállítva. Ahogy rámenyek az ujjlenyomat beállításra és lehúzom az ujjam, ezt a hibaüzenetet dobja.

Ezek kívül a frissítések sem akarnak felmenni. Keres, aztán néha talál, az évfordulósat is megtalálja, de hiába nyomok a letöltésre, illetve bármire, hiába nyomok restartot a telepítéshez, semmi nem történik. :((

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#51566) szőr Artúr


szőr Artúr
tag

Életem első posztja (na jó, második :) ) windows 10 alól. (értsd: használatba vettem az "új" laptopot)

Kérdés: wifi sebességéről ad valami tájékoztatást ez a drága op.rendszer? Néha jó lenne tudni, hogy a wifi miatt akadozik vagy egyéb baja van és linux alatt látom a kapcsolat aktuális sebességét, de windows alatt már a jelerősség is csak akkor látszik, ha kilistázom a látható AP-kat, sebesség meg ott sincs.

(#51567) Döglött Róka válasza szőr Artúr (#51566) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Perfmon

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#51568) vlevi válasza szőr Artúr (#51566) üzenetére


vlevi
nagyúr

Feladatkezelő masodik füle.

(#51569) szőr Artúr válasza vlevi (#51568) üzenetére


szőr Artúr
tag

Az csak az aktuális forgalom sebességét mutatja, nem a kapcsolatét. Pontosabban nem a sebességét, hanem a ténylegesen átvitt adatmennyiséget /sec formában.
Pl. egy normál felbontású youtube videó esetében ez maximum 1-2Mbps, de inkább kevesebb.
(Resource monitor detto)

(#51570) prabhu válasza szőr Artúr (#51569) üzenetére


prabhu
senior tag

Talán valami ilyesmi megoldás?: [WiFi Analyzer]
Amúgy meg simán [Speedtest]-en rámérsz.

[ Szerkesztve ]

(#51571) szőr Artúr válasza prabhu (#51570) üzenetére


szőr Artúr
tag

Én olyasmire gondoltam, mint amit a linuxokon lehet látni,vagy amit egykoron az Intel Centrino drivere meg tudott mutatni.
A speedtest eleve csak az internetes kapcsolat sebességét mutatja, annak semmi köze ahhoz, hogy mennyivel kapcsolódik a notebook a routerre.

[ Szerkesztve ]

(#51572) AthlonXP válasza TRob1 (#51559) üzenetére


AthlonXP
őstag

SSD nincs, VGA, hang driver, frissítve. HDD elvileg jó a sentinel szerint. :F

(#51560) Döglött Róka: A system logot hol keresse? Hol tudná megnézni, hova menti a hiba okát a gép?

(#51573) margithid


margithid
veterán

Van valami olyan lehetőség, hogy értesítést kapjak ha frissítések miatt újraindul a számítógépem?
7/24ben mennek a gépeim, igy fontos lenne. Akár microsoft oldaláról is jó lenne, ha előre megírnák az olyan frissítést ami újraindulást okoz.

(#51574) kory24


kory24
őstag

Sziasztok!

Fura visszatérő hibajelenségem van.

Ha total commanderben törölni akarok egy fájlt akkor a Total Commander működése leállt hibával bezár vagy csak simán bezár.
Ilyenkor videót lejátszani se lehet, mert az is leállás hibával bezátr vagy kiírja alul mpc-hc hogy nem lehet lejátszani a fájlt.

Ha asztalról indítanék egy Sajátgépet, akkor csak egy villanás és a teljes explorer újraindul, de sajátgép nem jön be.

Gép restart után megszűnik a jelenség.

Mi lehet az okozója?
Mivel lehetne javítani?

(#51575) tordaitibi válasza szőr Artúr (#51571) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

A speedtest eleve csak az internetes kapcsolat sebességét mutatja, annak semmi köze ahhoz, hogy mennyivel kapcsolódik a notebook a routerre."

Ezt ugye nem komolyan mondtad?
A router és a notebookod között 20-30Mbit/s a kapcsolat sebessége, ennek ellenére te pl. 1Gbit/s mérsz.
Te egy zseni vagy.
Ha valamiben nem vagyok biztos, akkor nem írok, ne terjesszek sületlenséget.
(ezért kevés a hozzászólásom :) )

A speedtest hogyan mérhetné meg a bejövő kapcsolat sebességét, belép a jelszóval védett modembe, routerbe, és onnan indít egy tesztet?
Nem, hanem a te géped, azaz a legutolsó eszköz és a kinnti hálózat közötti sebességet méri, mást nem is tehet, hiszen a ping, a le és feltöltés a te gépeddel történik.

Példa, én egy gigabites bejövő hálózat (stabilan 600-650M) legutolsó láncszeme vagyok.
Miért is nem mérek akkor 600, hanem 1,5Mbit/s ?
Talán mert az optikai modem és a gépem között van 1 router, 2switch, egy repeater, egy AP, még egy AP, és utolsónak egy wifi router?

Ha igazságod lenne, akkor itt 650Mbit/s kéne lenni.

[ Szerkesztve ]

(#51576) 1stVikman


1stVikman
senior tag

Sziasztok!

Újratelepítettem a rendszert, és lenne 2 kérdésem. Legális Win 10 Pro, verzió 1607, bulid 14393.447, Dell Latitude E 6430S laptop.
Az első, hogy a zárolási képernyőt hogyan tudom kikapcsolni?
Jelszó nincs beállítva.
A futtatásos netplwiz-t megcsináltam, így induláskor automatikusan belép, de ha leteszem alvó módba, akkor ébredéskor nem az asztal fogad, hanem a zártképernyő. Az előző verzióban ki lehetett kapcsolni, de itt még nem jöttem rá.

A másik a hdd caddyben lévő hdd-vel kapcsolatos. gépben egy ssd van, és az optikai meghajtó helyén meg egy 1TB hdd. Ezt energiagazdálkodási lehetőségeben beállítva 5 perc után lekapcsolja a rendszer, így csendben van a gép.
Az előző win verzióban ha leállítottam a gépet akkor felébresztette a hdd-t egy pillanatra, jóformán fel sem pörgött rendesen, és már le is állt a rendszer, valamint alvó állapotba küldéskor sem ébresztette fel.

Most alvó állapot előtt is felébreszti feleslegesen a hdd-t, illetve a leállítás is sokkal tovább tart, mert felpörgeti, szöszöl vele 1-2 mp-et leállítja, és látom a visszajelző led-en, hogy valamit még szöszöl az ssd-n is.
Milyen beállítást nézzek meg, amivel vissza tudnám hozni a korábbi állapotot?
Eszközkezelőben nincs ismeretlen hardver, elviekben minden illesztőprogram fent van, ami előtte is fent volt.

Ebben a két dologban kérnék segítséget.
Előre is köszi, üdv: Vikman

(#51577) szőr Artúr válasza tordaitibi (#51575) üzenetére


szőr Artúr
tag

A notebook és a router is AC-s, a net meg max. 100Mbps.
(Láttam már 800Mbps fölötti sebességet is a router és a gépem között)

Arról nem beszélve, hogy engem az érdekel, hogy fizikailag milyen sebességgel csatlakozom a routerre, nem az, hogy mit kefélt el már megint az ISP.

[ Szerkesztve ]

(#51578) Borisz76 válasza kory24 (#51574) üzenetére


Borisz76
veterán

Nézz S.M.A.R.T. adatokat.
Lehet, hogy haldoklik a merevlemezed.
Aztán egy memória ellenörzés sem ártana.
Az is okozhat ilyen hibát.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#51579) Borisz76 válasza szőr Artúr (#51577) üzenetére


Borisz76
veterán

Gondolom gigabites a routered és a gép is.
Ez esetben az elvi sebesség 125 MB/s.
De ettöl csak kevesebb lehet.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#51580) #71746560 válasza margithid (#51573) üzenetére


#71746560
törölt tag

Szia,be lehet állítaní az értesítést szerintem,megjeleníti a műveletközpontban is. :K
Milyen a windows-od?
Pro?

(#51581) kory24 válasza Borisz76 (#51578) üzenetére


kory24
őstag

A Smart-nál minden rendben mindennél.
A kondíció és teljesítmény is kiváló.

Majd valamikor akkor futtatok még memtestet.

(#51582) szőr Artúr válasza Borisz76 (#51579) üzenetére


szőr Artúr
tag

Igaz, de engem továbbra is az érdekel, hogy milyen sebességű a kapcsolat ténylegesen.
Erre per pillanat két lehetőségem van: megnézem a routeren vagy linuxot bootolok.

(#51583) margithid válasza #71746560 (#51580) üzenetére


margithid
veterán

Igen.
Hogy kell pontosan beállítani?

(#51584) Heavyrain


Heavyrain
őstag

Sziasztok.
Aktiválva van a laptopomon a Windows 10. Lecseréltem a lapomat egy újra. Lehetséges az, hogy valahogyan "deaktiváljam" a régi laptomonon a kulcsot (A windows 10 törlésével együtt), és az új laptopon aktiváljam azt?

Köszönöm!

(#51585) prabhu válasza Heavyrain (#51584) üzenetére


prabhu
senior tag

Ha OEM akkor nem.

(#51586) prabhu válasza 1stVikman (#51576) üzenetére


prabhu
senior tag

Első kérdésre: [magyar leírás], [bővebb angol]

[ Szerkesztve ]

(#51587) neil_mullen válasza prabhu (#51586) üzenetére


neil_mullen
aktív tag

Sziasztok!

A remote desktop connection csak akkor mukodik ha egy hálózaton vannak a gépek? (munkahelyről szeretném irányítani a gépem) Ha ien, tudtok mondani alternatívát?

köszi :R

Privát üzenetre illik válaszolni!!!

(#51588) worxland válasza neil_mullen (#51587) üzenetére


worxland
addikt

TeamViewer.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#51589) fojtviki


fojtviki
senior tag

Sziasztok.
Megneztem az osszefoglalot, de erre most nem talalok valaszt sajnos. Az elozo laptop vissza lett kuldve, es lett egy 17"-os Acer Aspire E17 E5-771 refurbished. Nos ez win 8.1-el jott. Igen tudom, hogy mar lejart a win 10-re frissites, viszont az itt linkelt updatere kattintva elfogadta. A problema ott van, hogy 20 oraja mar 99%-on all a frissites. Az lenne a lenyeg, hogy igy tudjam frissiteni, mivel a hdd helyett egy ssd kerulne bele. Ha jol olvastam, ha sikerulne frissiteni, akkor hdd csere utan csak fel kene rakni a win 10-et ssd-re es elvileg utana automatikusan aktivalna a laptop adatai alapjan. A problema az, hogy a laptop-on nincs win serial:( Mostanaban ezt nem rakjak ra? Vagy a refurbished gepekrol eltavolitjak?

Valakinek otlete esetleg? Nagyon megkoszonnem.

(#51590) Zoz válasza fojtviki (#51589) üzenetére


Zoz
őstag

8-astól kezdve az a jellemző, hogy a BIOS-ban van a szám. Ilyenkor a Win10 telepítő nem is kérdezi meg.

(#51591) fojtviki válasza Zoz (#51590) üzenetére


fojtviki
senior tag

Rendben, de ez meg nem lett frissitve 10-re, mivel 99%-nal nem megy tovabb. Vagy akkor ssd-re is a 8.1 menjen eloszor, utana probaljam frissiteni ra?

(#51592) lofagi


lofagi
addikt

Már láttam korábban írta valaki, hogy volt ez a hibája, de nem láttam rá semmi reakciót. Sajnos nekem is előjött ez. Valakinek valami ötlet? A powershelles móka nem működött. :(

Eat sleep game REPEAT | Origin/Uplay : L0Fgi | BN: Lofagi#2966 | YT: https://youtube.com/user/lofagi

(#51593) Rimuru válasza lofagi (#51592) üzenetére


Rimuru
veterán

Es mi lenne a hiba? igaz hogy nem ertek hozza, de ez nekem egy sima winxnek nez ki. :DDD

Vigyázat, csalok!

(#51594) prabhu válasza lofagi (#51592) üzenetére


prabhu
senior tag

Használj Classic Shell-t vagy Start10-et!

(#51595) Zoz válasza fojtviki (#51591) üzenetére


Zoz
őstag

10 menjen az SSD-re. A héten is telepítettem ilyen gépet, nem kérdezett semmit, és azt írta, hogy "digitális jogosultság alapján aktiválva".
A frissítést egyébként netről indítottad vagy letöltött ISO-val lemezről/pendriveról? Ez utóbbi a célszerű.

(#51596) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.

Nem tudom ide való -e a kérdésem, de hátha. Adott egy laptop aktivált win 10 van rajta, ha 8.1 re szeretnék váltani, de gépen korábban nem sosem volt, az aktiválódik magától ??
Vagyis visszafelé kompatibilis ?

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#51597) Popes válasza rostiron (#51596) üzenetére


Popes
őstag

Nem.

Deus ex machina

(#51598) nyunyu


nyunyu
félisten

Adott egy zsírúj Asus X556UQ laptop (i5 6200U), amire szűz Wint próbálnék rakni.

Win7 64bit telepítő hibátlanul elindul, bejön a kezdőképernyő, rábökök a Telepítés gombra, majd pár perccel később közli, hogy nincs drivere a vashoz, adjam be CDn/pendriveon.
Laptophoz kapott DVDn, meg a gyártó oldalán viszont csak Win10-hez vannak driverek...

Win10 Pro 64bit (tavaly júliusi TH1) média be, bootolj.
Win logóig jut, majd némi homokóra után bevág a képembe egy kékhalált, PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA, majd újraindul.
Telepítés gombos képernyőig egyszer sem jut el.

Novemberi TH2, meg anniversary updates gyári ISOval is ugyanezt csinálja, utóbbi már QR kódos BSODvel szórakoztatott telepítés helyett.

Erre van valami ötlet, hogy ezt mi okozhatja?

Hardverhibát kizárnám, mert Ubuntut elsőre hibátlanul sikerült feltenni, húgomnak viszont inkább Win kellene.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#51599) ryger


ryger
aktív tag

Sziasztok,

Mount-oltam egy ISO-t amit mar nem hasznalok de az istenert nem talalom, hogy hol kellene azt beallitani, hogy ejectelje de ne csak a kovetkezo inditasig. Nagyon idegesito!

Koszi elore is!

(#51600) netpeti98 válasza ryger (#51599) üzenetére


netpeti98
addikt

Jobb klikk a lemezen és kiadás.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.