Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-01-24 01:04:21

LOGOUT.hu

Sokféle HDD tesztet láttunk már, viszont megbízhatóságra - ami talán a legfontosabb - szinte sehol nincs ''megbízható'' és átfogó statisztika.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Üdv Mindenkinek!

Sokféle HDD tesztet láttunk már, viszont megbízhatóságra - ami talán a legfontosabb a mai 4-500gigás - 1 terás wincsiknél - szinte sehol nincs ''megbízható'' és átfogó statisztika.

Ezért a vásárlás megkönnyítése érdekében kérem a PH! tisztelt közösségét, hogy írjuk le,
pontosan milyen/mennyi idős HDD-kkel dolgozunk, illetve ha meghalt wincseszterünk, azt is írjuk be, hogy mennyi idő/milyen igénybevétel után halt meg.


Például:

SAMSUNG 200GB SATA II 8MB - SpinPoint P120 (SP2004C), 2 éves, hibátlan
Egyéb: zajtalan, kicsit melegszik.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#2) yakuza.tora válasza t72killer (#1) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Nagy tisztelettel:

SAMSUNG HD 501 LJ - 500GB SATA II 16MB

Vásárlás időpontja: 2007. 05. 24.
Zajtalan, egy 9 cm-es AC venti van rajta, így jelenleg 28 fokot ír ki a HDD Terminator.


[Szerkesztve]

Alléz Olympique de Marseille!

(#3) djyuri


djyuri
őstag

WD 80GB ATA 100....körülbelül 2001 elején vettem nagykerből...Azóta szétrúgdostam a gépen...ütöttem vertem,de ez még mindig 100%-os..
2000-ben vettem a gépemet egy 30GB-os és egy 40GB-os Slim MaxtorATA 133 vinyóval....nah őmiattuk vettem a WD-t,mert két-három hónap alatt megdöglött mind a kettő.

2003-ban vettem egy 80GB-os Seagate-t ATA100....fél évre meghalt és adtak helyette egy Hitachi 80GB-osat...azóta is 95%-os kb.

Úgyszintén 2003 környékén vehettem meg a 120-as Samsung ATA133 vinyómat....Erre a HDD life progi már csak 74%-ot ír,de hibátlan és halk és tökéletes.

Nincs egy hónapja,hogy vettem egy 300 gigás ATA133 WD-t....Én már nem bízok a véletlenre:)....WD a király:) (az ATA típusban)


Barátomnak a két 160-as SATA Samsung vinyója fél év alatt klattyogósra hülyültek és meghaltak....Pólusba vette őket pesten. (másfél éve történt kb)

MOD:
Jaj most látom,hogy a körülményeket még nem cífráztam...elnézést!
Szóval: Mindegyiken duplaventis hűtés volt,rendszeresen takarítva.

[Szerkesztve]

(#4) ANT


ANT
őstag

Samsung SP1204N IDE 120GB 2M 2005.08.30.-án vettem újan, hibátlan.

Samsung SP1634N IDE 160GB 8M 2005.12.01.-én vettem újan, hibátlan. (Rendszervinyó, Coolink HDD hűtővel)

Samsung SP2514N IDE 250GB 8M 2006. 06. ?-án vettem használtan, kb. egy éves volt akkor, hibátlan. (Aktív hűtésű, külső USB-s rack-ben üzemel)

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#5) venember83


venember83
nagyúr

WD800JB - Western Digital Caviar SE 8MB - 2004.03.24 - hibatlan, elejen Titan cooler hutotte, most csak a 12es venti fujja alatta at a levegot. Nem hangos, nem meleg, csak mar kicsit lassu :(

Jo otlet az adatbazis, orulok, h nagyon kis reszem nekem is van az otletben :B priv megy.

[Szerkesztve]

(#6) Kriza


Kriza
őstag

Eddigi tapasztalataim HDD területen:

Seagate Barracuda 7 Plus 200GB SATA - 2004.07.hó - HIBÁTLAN
Seagate Barracuda 8 200GB SATA - 2005.06.hó - HIBÁTLAN
Seagate Barracuda10 320GB SATA - 2006.07.02 - HIBÁTLAN
Saagate BarracudaIV 80GB IDE - legalább 4 éves - HDD Sentinel szerint van rajta 21 bad sector, ami a tartalék eterületre lett áthelyezve (szerintem kb. így vettem), ezt leszámítva hibátlan.

Hitachi HDS728080PLAT 80GB IDE - 2005.10.hó - élt: 1Hónap
cserélve:
Hitachi HDS728080PLAT 80GB IDE - 2005.11.hó - HIBÁTLAN

Samsung 2,5''-os 80GB (típusszámot most nem tudom, mert kölcsön van adva) - kb. 3 hónapos - hibátlan, de olyan brutálisan rezonál notebook vinyó létére, hogy nem sokat teszek a hosszú életére.
Samsung Voyager6 13GB IDE (természetesen) 2 évig birtokoltam, addig tökéletesen ment

Maxtor DiamondMax9 80GB IDE valamikor 2002-2003 környéke: élt 7 napot (cserélve a fentebb már említett BarracudaIV-re)


Quantumot nem írom, hiszen már nem lehet kapni, de régen nagyon megbízhatónak tartottam, ma is megy otthon egy 20GB-s.


[Szerkesztve]

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#7) Chieftec


Chieftec
őstag

WD 2500YD 250GB 16MB RE 2006 1 ev folyamatos uzem (kisebb megszakitasokkal) utan hibatlan, 100%

Ha valakinek folyamatos uemre kell akkor ilyet vegyen, van mar belole nagyobb is.

Legjobban WD jott be, Hitachi tetszik, Seagate szodaval, Maxtort soha, Quantum johetne (9 ev utan 0 badsector).

(#8) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Nekem sokfajta volt már, wd, quantum, maxtor, seagate, sosem volt semelyikkel gond. Hálistennek.

(#9) GG888


GG888
senior tag

Sziasztok,

Nekem még régebben volt egy 80as maxtorom,ami kb. 7 hónap után romlott el. Visszavittem gar.ba, hogy kicseréljék, hát adtak egy másikat is. Mióta új lap van a gépemben azóta olvashatatlannak bélyegzi a windows :O . Továbbá egy 40GB-os maxtorom is megadta magát. A ''normális'' gépembe egy WD Caviar dolgozik, természetesen tökéletesen

mod:Eddig a seagatekkel sem gyűlt meg a bajom

Üdv, Gajdi

[Szerkesztve]

pcmodding.hu | PC MODDING | Minden, ami modding, verhetetlen árak.

(#10) t72killer válasza GG888 (#9) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Meg tudnád adni a konkrét típusokat, amikkel dolgoztál? (gyártó, méret/cache, csatoló, család+ meghalt-e v sem, volt-e rá vmi egyéb panasz)

Az én wincsijeim:

SAMSUNG SP2014N 200GB/8MB IDE-133 (Spinpoint P család) 4éves
Egyéb: hibátlan de kicsit rezonál

HITACHI Travelstar 4k80 60GB/8MB IDE-100 3éves - hibátlan, halk 4200rpm-es notiwinyó

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#11) VVoid


VVoid
aktív tag

Két Maxtorom ment tönkre kb. 4 évvel ezelőtt, egy 80-as meg egy 120 GB-s, pontos típusszámot nem tudok, kb. 2-3 hónapot mentek. Akkor váltottam WD-re, azóta 4 db WD IDE vincseszterem működik (mind JB típusúak, 80, 120, 2 db. 250-es), illetve egy Seagate BarracudaV 120 GB. Tökéletes állapotban van mindegyik, halkak, hűvösek.
Ezenkívül van egy WD External 250-es (nem MyBook, régebbi), iiletve egy 80-as WD Passport és 120-as Passport2. Mindegyik nagyszerűen teszi a dolgát.
Illetve van egy Quantum 5 GB-s, kb. 9-10 éves, tökéletesen működik, bár hangos. Igaz, az utóbbi időben nem igazán használtam :).

(#12) GG888 válasza t72killer (#10) üzenetére


GG888
senior tag

Persze, de a 80asam eléggé el van ásva, ugyhogy azt majd jövőre

Tehát a 40es maxtor:Diamondmax Plus 8ATA/133 HDD

Abszolút meghalt, azt hiszem, fel sem pörög, de ha mégis akkor sem látja semmi...nem volt panasz rá, formázás után restart, utána ez :S

Üdv, Gajdi

pcmodding.hu | PC MODDING | Minden, ami modding, verhetetlen árak.

(#13) Bubuverke


Bubuverke
tag

Hali

van 1 p3am is, amiben egy 8éves 20.5gbos QUANTUM winyó van, és még nem f*sta össze magát, mint az 5éves 20gbos MAXTOR winyóm, aminek az elektronikája elfüstölt
van még 1 seagata 4.3gbos:DDD is, amit csak adatokra használok lassan 10 éve :C
a mostani 250es sata maxtorról nem tok rosszat mondani :R
amúgy a satás winyók télek behalnak rackben, v adattárolásnál? :F :F :F
üdv :R

(#14) X@b3e


X@b3e
addikt

Tudom, elég off, de melyik progit ajánlanátok HDD tesztelésére, ami a legmegbízhatóbb az esetleges hibák kiszűréséhez:F

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#15) ANT válasza X@b3e (#14) üzenetére


ANT
őstag

HDSentinel.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#16) lee56


lee56
őstag

Üdv minden kedves vinyó tulaj :)

A Winyó history-m : (ugyan nem a 30G-ossal kezdtem, de a régebbiekre kétlem hogy bárki kiváncsi lenne, no meg nem is volt velük gond ugyemlxem (akkoriban WD rulez volt) :) )

30G-s Quantum Fireball Plus AS - rendszervinyó - (5-6 éve vehettem) nem sokat élt (kb 2-3 évet), de gyors volt, és hibátlan is, amég meg nem halt végelgyengüléses kattogások közepette :) (szerencsére nem hirtelen történt, először csak nem mindig indult el, főleg idegen gépben nem érezte jól magát, saját rendszerében még minden ok volt, pár hónapra rá már itthon is kattogott, akkorra persze már nem volt rajta fontos adat)

120G Seagate SATA 8M - rendszervinyó - (ugy 4 éves) mindmáig tökéletes állapotban müxik a tesóm gépében, nem tul gyors, nem tul halk, nem tul hüvös, de megy, és még fog is sokáig :)

200G Maxtor Diamond Max 10 PATA 133 8M - backupvinyó - (kb 2-3éves) hibátlan, bár keveset van a gépben, gyors, nem tul hangos, vinyont fűt rendesen, ventilátoros rack nélkül nem megy sehova :)

320G Seagate Barracuda 7200.10, Serial ATA-II, PR, NCQ 16M - Fővinyó (~1 éves) mégszép hogy hibátlan, asszem eddigi legjobb vinyóm, minden szempontból, tovább nem is fényezném (a majd 1 éve alatt, pedig volt pár áramszünetes kikapcsolása is, a szemét még egy kis FAT hibát sem volt képes összehozni :D)


PS: Jó ötlet volt a topik :R

[Szerkesztve]

No Comment

(#17) TeeJay


TeeJay
félisten

én tavaj nyár óta vagy 5 darab Samsung SP2504C 250gigás Sata2 8MB cache vinyót vettem rokonoknak és mindegyik megy azóta is
szerintem halkak nagyon és csak minimálisan rezonálnak
hőmérsékletről nem írnék mert ahány ház annyi eredmény
a 2 darab Chieftec házban tuti hogy nem melegedik
Samsungból csak ezt venném egyenlőre semmi mást

nekem otthon meg van egy Seagate 7200.7-es 120gigás PATA 2MB cache vinyóm (pontos számot nem tudok)
2003 nyarán vettem szóval 4éve megy hiba és gond nélkül
Chieftec LBX 02BBB házam van 32-33fok hűtés nélkül :R
eszméletlen halk még 4év után is és még seek esetén is csak szépen duruzsol semmi recsegő fejrángatás meg hasonlók.
én azt mondom Seagate műhelyben megbízható vinyók készülnek :R :C

[Szerkesztve]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#18) question man


question man
tag

hát nekem eddig a maxtor winyók jöttek be a legjobban jelenleg is 4 winyót nyúzok a gépben de mindegyik aktív hűtéssel megy mely egy 12cm-es Coolink venti a winyók előtt alap járaton 1200rpm-es a hőmérsékletek alap terhelésnél néztem mikor semmi nem ment csak a gép és maga win :DDD
1. Maxtor 60Gb 6Y060L0 ATA ezt kb. 6 éve nyúzom kicsit hangos seeknél stabil kis ketyere és nem is melegszik nagyon ált 3-4 fokkal melegebb a mobilrackben a szoba hőmérsékletnél
2. Samsung 160Gb SP1604N ATA eléggé megbízható 4 éve nyúzom nagyon hűvös kis winyó ált 2-3 fokkal melegebb a szoba hőmérsékletnél kis hátrány elég furán cicereg menet közben seeknél meg főleg :F
3. Maxtor 6L200M0 SATA 2 éve nyúzom kicsit hangos seeknél nagyon megbízható semmi gondom vele kicsit melegszik csak ált 5-6 fok szoba hőmérséklet felett erőssége a nagy méretü fájlok másolása
4. WD 2500KS-00MJB0 Sata 250Gb 1 éve nyúzom elég jó de iszonyat melegszik és elég erőssen rezonál ált 10-12 :F fokkal szoba hőmérséklet felett viszonylag halk winyó
hőmérséklet rekordok nagy terhelés alatt kb 30 fokos szoba hőmérsékletnél
Maxtor 60Gb 45C
Samsung 160Gb 43C
Maxtor 200Gb 43C
WD 250Gb 61C

[Szerkesztve]

a számítógépek füsttel működnek

(#19) Sogron


Sogron
tag

Hali!

Nekem jelenleg 4DB Samsung 250GB SATAII vinyó duruzsol a gépemben 1 éve hibátlanul!
Ellenben volt 1 7200.7(vagy 8) -as Seagate 400GB-os vinyóm, ami 2 hónap után 89%-os BadSector telítetségi rekordot sikerült elérnem! Most nemrég ismét vásároltam 1 Seagate Barracuda 7200.9 -es 400 GB-os vinyót, ami kemény 3 hónapig bírta(fej/fejmozgatóhiba)!

Ebből max annyit tudok levonni:
1.) Annyira mégsem megbízhatók a Seagate vinyók!
2.)A 400GB-osokkal valami nincs rendben(ennyire nem lehetek pehhes)!

Üdv:
Sogron

[Szerkesztve]

(#20) t72killer válasza Sogron (#19) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Köszi az adatokat, és részvétem :(

Hm, ha így haladunk, a jövő hétre összegyűlik a kellő adatmennyiség:)) Valaki esetleg nagykerezik közületek? pár nagykeres adatbázis nagyot lendítene a statisztika bázisán:))

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#21) Jofi81


Jofi81
őstag

Samsung 80GB ATA 8MB - Spinpoint P80 Series (SP0812N)

2004 őszén vásároltam, azóta hoztam-vittem, a HD Sentinel szerint 100%-os, halk, külön hűtve nincs, átlag 30-35 fokos. Teljesen meg vagyok vele elégedve.

(#22) Konflikt


Konflikt
addikt

Seagate 7200.7 60 GB 2003.08, hibátlan, mostanában külső rackben van, kb 45-50 fok
Seagate 7200.7 120 GB 2004.01, hibátlan, azóta rackben hetente utazik
Seagate 7200.8 300 GB 2005.12, hibátlan, rendszer
Sea-Maxtor DMax 20 7200.9 80 GB 2006.11, hibátlan, rendszer
Seagate 7200.10 500 GB 2007.04, hibátlan,

Egykét 20-30-40es Maxtor járt nálam, egyrésze ok, de voltak bajok velük. (csak ugy partició elszállt, stb) Dmax 9-el is sok baj van (iszonyat melegek), dmax 10 egész remekre sikerült.

Ezenkívűl van néhány 2-10 GB os Conner, Maxtor, Quantum (2002-ben vettem használtan), stb. HDD-k, egyrésze még mindig rendben van, a Quantum-onvan néhány badsector már.

Egy Samsung 400as PATA-t vett egyik haverom 1 hónapja, az élből gari lett, régebben is volt példa erre sajnos. viszont nagyon hűvös HDD-ket gyártanak.

Összefoglalva ha HDD-ről beszélünk, nálam csakis Seagate jöhet szóba, a fenti HDD statisztikák is ezt mutatják. Amióta megvették a Maxtort, mégjobban megy nekik, a 10-es széria is nagyon gyors lett (~75MB/sec) a .11-es meg már 100 fölé jut, legalábbis a hírek szerint.

Sztem a legmegbízhatóbb HDD-ket a Seagate gyártja.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#23) Konflikt válasza t72killer (#1) üzenetére


Konflikt
addikt

nemszeretnél esetleg az adatokbol egy hatalmas exel táblát csinálni, vhova feltölteni?

ilyen szempontok szerint: mikortól, mennyit, milyen viszonyok között, hány fokon, milyen használat mellet mennek, ha baja van akkor mi, stb. Fontos: mennyit volt mozgatva, szállítva, hisz erre a legérzékenyebbek.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#24) t72killer válasza Konflikt (#22) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

ne hamarkodjuk el a következtetés levonását, majd úgy 80HSZ múlva inkább ;]
Köszi a jó sok inputot:))

#23: pontosan az lesz a vége.:)) 1részt fenn lesz az excell, másrészt cikket is csinálok belőle, ha összejön elég adat. A mozgatást sajna kevesen írjuk oda - hm én sem tettem:DDD, de jogos.

[Szerkesztve]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#25) 33as


33as
senior tag

2DB WD Caviar SE 16 250GB 0-24-ben mennek,hibátlanok, kb: 35-45 fokosak
1DB WD Caviar 2MB 250GB 2 éves mobilrackben szolgál 0-24 megy, hibátlan, kb 38-48 fokos
1DB Maxtor 80GB ATA külső házban van, tökéletes csak nagyon melegszik!
1DB WD Passport 60GB( a nagy kedvenc) tökéletes.
[kép]

Sztem a legmegbízhatóbb HDD-ket a Seagate gyártja.Konflikt

Ez azért így nem igaz a ''legmegbízhatóbb HDD-ket a WD és a Seagate gyártja'' ez már jobb!

MacBook Air M2 , iPhone 11 , Watch , iPad , Apple TV , Pixel 6a , Pocket 2 és Action, Nikon P900 , Htc G1 white , iPod classic , xDuoo X2 , Xbox One , RC Pilot

(#26) pasquale


pasquale
tag

SAMSUNG SP1614N 160GB/8MB IDE-133 3 éves Tökéletes
Halk, seekelése hangos ha rosszul van rögzitve-

(#27) GiXXXer


GiXXXer
tag

Western Digital Raid Edition 250 MB, 16 MB

HD Sentinel:
Működési idő: 153 nap, 10 óra
Becsült hátralévő idő: több, mint 1000 óra
18 hibás szektor, melyek egybefüggó területet alkotnak
Teljesítmény:100%
Kondíció:80% - gondolom a 18 hibás szektor miatt, amit a régi tápom okozhatott
Hőmérséklet: 30-37˙C, az egyik rencerventi kavar felé egy nagyon kevés oxigént, kb. 7-8 fokkal melegebb a környezetnél, ami nagyon jó
Everest
Olvasás:Linear read begin: 58,6 MB/s
middle: 52,6 MB/s
end: 41,6
Random read: 55,8 MB/s
Buffered read: 167,9 MB/s
Average Read Access: 13,8 ms

Összeségében halk, hűvös vinyó, aránylag gyors is, bár másfél éve vettem 28-ért, akkor 22 volt egy sima 250-es, de én Raid Editiont akartam. Nem bántam meg, kifogástalan, megbízható, halk, nem melegszik, csak jót tudok róla mondani, előzőleg Maxtorom, Seagateem és Samsungom volt, eztán csak WD-m lesz!


http://www.youtube.com/vargagixxxer

(#28) magi20


magi20
senior tag

na sziasztok,,,,

nekem van 2*120-as 120 maxtor 6Y120PO-m patam.

illetve most kaptam egy sata 1-es is ami szintén 120-as maxtor de valami gányos.

na a sentinellel meglestem mi zujs van velük,a másodikon elviekben van 7 szektor hiba vagy mi a fene,de a kondíció 100% mindkettőnél.

ez most sima formattal megoldódik???majd meglesem,szerintem ez nem bad szektort akar jelenteni.

ILLetve létezik egy HDD regenerator nevezésű progi,vki váltig állítja hogy a szimpla bad szektorokat is helyre állítja,

vki esetleg képben van ezzel kapcsolatban????

Deadly Dose--------»DD«`Obi1one´ź---------Fear Combat

(#29) C^^


C^^
őstag

Samsung SP0842N ~150 nap uzemido: HDSentinel szerint 100%os kondicio, atlagosan 37°C-on uzemel, elotte van egy 12centis venti 900RPM-es fordulaton. Picit hangosan seekel, es neha a haz elegge felerositi a rezonanciat. (ilyenkor kicsit meg kell igazitani a hazat)

Samsung SP2514n ~204 nap uzemido: HDSentinel szerint 99%os kondicio, 1 gyenge szektor van rajta. Atlagosan ~30°C-on uzemel, aktiv hutes van rajta, nem zajos.

MOD: a homerseklet-atlagok a S.M.A.R.T. adataibol szarmaznak, szoval nem megbizhatoak 100%osan. (A Samsung SP2514n winyomra en szamoltam ra~5°C-t.)

[Szerkesztve]

(#30) Geli


Geli
senior tag

Hitachi 250GB T7K250 1éves, de az első naptól kezdve rezonál a 18kilós csiftek házam, még a zalman 2hc2-vel is, emelett hangos is seeknél (simán maxtoros hangja van), deltaT 12-15fok

Ami elhalálozott: Quantum 40GB 7200rpm 4év használat után,napi 8-10órát ment, halk volt, nem rezonált, sokkal jobb volt mint a mostani hita :D

[Szerkesztve]

(#31) kicsitomi88


kicsitomi88
őstag

Nem kötözködésből, talán jobbá tenni a topicot ha készülne valami összefoglaló amit mondjuk 20 HSZenként bővítenénk. Pl. Lenne egy negatív meg pozitív értékes oszlop és ott lehetne strigulazni gyártónként és leírt külön vinyónként értékelnénk. Ha van rá igény szívesen összedobom és frissítgetem.

[Szerkesztve]

90 87.5 87.8 87.5

(#32) Geli válasza kicsitomi88 (#31) üzenetére


Geli
senior tag

van, kezdheted :D

(#33) kicsitomi88 válasza Geli (#32) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Ok. Struktúrájában van vkinek vmi ötlete, hogy nehogy fals információkat szűrjünk le?

Mit szólnátok ha egy xls.ben kiraknám ftpre?

[Szerkesztve]

90 87.5 87.8 87.5

(#34) kicsitomi88 válasza kicsitomi88 (#33) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Most olvastam el elejétől a topikot és látom h t72killer-rel már volt erről szó. Bocsi, majd megprivizem vele hogy mi legyen.

90 87.5 87.8 87.5

(#35) adalbert1


adalbert1
veterán

Hát akkor sorjában megpróbálok visszaemlékezni, viszont pár régi adat pontosságában nem vagyok biztos...

Amikről nem tudok pontos model id-t, ill. ennél jobban számszerűsíthető értékeket.

Valamilyen 260 Mb-os winchester (ha jól emlékszem wd), erről megdöglött vagy 20 mega, de utána még évekig kifogástalanul ment.

Quantum 7,6 Gb-os winchester, 3,5 évig rendszervinyóként használva, utána rackban, olyan 2 éve adtam el, állítólag még ma is megy.

Ibm 60 Gb-os winchester, 2 évig rendszer vinyó, utána csak adattárolásra használva, olyan fél éve adtam el még működőképes állapotban.

Amikről tudok:

Seagate ST3120022A 120 Gb-os ide hdd. A hard disk sentinel szerint 571 napot és 5 órát ment eddig, performance/health 100%. (és ebből nagyon sok időt egy rosszul szellőző hűtés nélküli codegen házban rendszervinyóként).

Western digital WDC2500KS-00MJB0, 250Gb-os SATA II-es hdd. 69 napot és 17 órát ment eddig, performance/health 100%. (ő már a gépbe szerelése óta rendszer vinyó).

Egy Samsung 120 gb-os ide hdd. Mivel usb-s rackben van, így most nem tudom kiolvastatni a fentebbi értékeket róla, de eddig semmi probléma nem volt vele (kb. 3 éves, adattárolásra volt használva világéletében).

(#36) liksoft válasza t72killer (#24) üzenetére


liksoft
nagyúr

Sajnos szériánként 100-200 darab alatt pontatlan leszel. Ugyanis az üzemeltetési környezet nagyon változó. Közel ennyi darab után ''nyúltál bele'' mindenhová. És ez szériánként, nem típusonként. Ugyanis a gyártók sokszor típuson belül különböző változatokat hoznak ki. Ha ezt felszorozzuk a piacon lévő típusokkal, akkor közel 10.000-es mintavételezésre lesz szükséged.

Nem szeretném lelőni a topikot, mert régóta az egyik legjobb kezdeményezésű, csak hosszú gyűjtögetésnek nézel elébe ha pontos statisztikát szeretnél.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#37) TeeJay válasza Konflikt (#22) üzenetére


TeeJay
félisten

igazad van
''a legmegbízhatóbb HDD-ket a Seagate gyártja'' :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#38) TeeJay


TeeJay
félisten

na nekem ilyen vinyóm van
Seagate ST3120022A
120GB 2MB Cache PATA és 2003 nyarán vettem azóta megy lazán halkan nuku baja és hűtés nélkül sem megy 35fok fölé :R
ha vinyót veszek ezt tartom a célkitűzésnek mivel ezt a vinyót én nem hallom
de még seek esetén is csak egy halk kis duruzsolása van szóval legjobb :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#39) adalbert1 válasza TeeJay (#38) üzenetére


adalbert1
veterán

Ugyanolyan hdd-nk van. :)
Valszeg ez egy jól sikerült széria lehetett, mert nekem is hiba nélkül megy már évek óta (jó, tudom 2 darab még nem egy reprezentatív minta).

(#40) t72killer válasza liksoft (#36) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, meg kéne hackelni a google statisztikáit, ők a szerverwincsijeik között csináltak egy nagy felmérést, csak persze nem tették közzé az adatokat :(((

Sajnos azok, akik tudnának ilyen statisztikákat adni, nagykerek v nagyfogyasztók - erősen ellenérdekeltek/befolyásoltak, lévén sokszor egyedi szerződésben állnak a gyártóval. (ld google, sztem simán le van szerződve, hogy pl havi 1 raklap seagate, másfél raklap samu, fél raklap hitachi 30% kedvezménnyel...)


Másik dolog, hogy minél mélyebbre megyünk: gyártó->kapacitás->széria, egyre kevesebb lesz az adatunk, ebből a felmérésből szerintem csak egy hozzávetőleges gyártóminősítést tudok majd csinálni. (esetleg egy-két népszerű szériát tudunk majd külön minősíteni, ha legalább 20-30 wincsi összegyűlik belőle)

#33 ha 7végén lesz időm, felteszem a logoutra:)) Addigra hátha befut még néhány wincsi.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#41) liksoft válasza t72killer (#40) üzenetére


liksoft
nagyúr

OK. De mennyiből. Vagyis hány eladott darabból hány hibás vagy jó. Akinek hibás biztosan ír, akinek meg nem, az használja. Így szintén féllábas lesz a statisztika.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#42) t72killer válasza liksoft (#41) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez is egyfajta visszajelzés. Ennél többet nem tehetek, nem fogok venni 100milláért 1-1 kamion wincsit minden gyártótól:DDD

Ha valamelyik szériában sok a hibás, akkor a tulajok itt kisírják magukat, és ez tükröződni is fog a statisztikán. Igaz, hogy nagyon hiányzik a szám, amivel OSZTANI kéne:(, ezért szorgalmaztam, hogy az élő, panaszmentes winyókat ugyanúgy írjuk be, sőt, a topikindításba se azt írtam, hogy mindenki írja be, milyen winyója halt meg, hanem hogy vegyük szemügyre a PH-s állományt. Élőt és holtat:))

Így legalább a leírt winyók között tudunk némi statisztikát csinálni. Tudom, hogy nagyon amatőr, de mondj jobbat. Szükség van némi iránymutatásra, talán még jobban is, mint az agyontesztelt CPU-VGA, stb területen, mert itt az adataink biztonságáról van szó... Ha valaki linkel 1DB oldalt, ahol kellően nagy ''pool''-lal, független statisztika található, akkor :R

[Szerkesztve]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#43) Kriza


Kriza
őstag

Na, megnéztem öcsém gépében milyen maxtor van, és hogy áll:

Maxtor 6Y080L0 - 80GB - P-ATA - 2MB: 2004.06.xx-én lett véve, azóta öcsém rendszeresen használja és a HDD Sentinel szerint 100%-os a kondíciója, nincs rajta hiba (a teljesítményre csak 67%-ot ír, az nem tudom, mit jelent) viszont egy 12cm venti hűti :DDD

ja..., meg akkor már a céges gépemet is leírom:

Maxtor 6L080L0 - 80GB - P-ATA - 2MB: nem tudom, hogy mikor lett véve, de 140nap és 10 óra az üzemideje (ez elég soknak tűnik, mondjuk minden hétköznap 8 órát megy, szóval kb. 2 éves lehet) HDD Sentinel szerint 99%-os a kondíciója, 1 hibás szektor van rajta, ami a tartalék területre lett áthelyezve (teljesítmény itt 100%), nem hűti semmi, SMART szerint átlagban 41fokos a légkondícionált szobában.

[Szerkesztve]

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#44) Kriza


Kriza
őstag

Mégegy céges vinyó:

Seagate ST380011A (Barracuda7) - 80GB - P-ATA - 2MB: nem tudom mikor lett véve, de 24/7-ben megy, összesen már 561 napja ( :Y ), és a HDD Sentinel szerint 100%-os az állapota.
Seagate: :R

[Szerkesztve]

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#45) Kriza válasza t72killer (#1) üzenetére


Kriza
őstag

Szerintem a vásárlás időpontján felül az összes üzemóra is hasznos információ lenne sok esetben, meg is nézem du., hogy #6-ben említett vinyóim milyen üzemidőt mentek eddig.

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#46) Kriza


Kriza
őstag

Natehátakkor: #6-hoz kiegészítés:

Barracuda10: ST3320620AS: 65nap, 14 óra, HIBÁTLAN
Barracuda8: ST3200826AS: 112nap, 1 óra, HIBÁTLAN
BarracudaIV: ST380021A: legutóbbi mérés óta átszereltem PATA-SATA átalakítóra, így nem tudja kiolvasni a sentinel a SMART-ot. :((
Hitachi: HDS728080PLAT20: 26nap, 15 óra - hát igen, backup vinyó, rackben tárolva, csak ritkán van bekapcsolva, de azt megjegyzi a sentinel, hogy ''A lemez és a számítógép közötti adatkapcsolatban előfordultak problémák. Amennyiben hirtelen fagyás, újraindulás tapasztalható, érdemes adatkábelt cserélni (ajánlott a minél rövidebb 80 eres SZALAGkábel használata).'' ami igaz is, mivel 90cm-es kábelen (CK1018 ház mérete miatt) és egy 7 éves IDE kártyán megy :DDD
Samsung 2,5'': MP0804H: 7óra, 43 perc :) viszont sokkal hangosabb és jobban rezonál, mint a fenti vinyók bármelyike, annak ellenére, hogy notebook HDD. :(

Remélem ez elég információ. :U

mod: látom rendesen UPpolgatom a topicot. :D

[Szerkesztve]

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#47) t72killer válasza Kriza (#44) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

hm, köszi, jó 5let, én is +kukkolom a melós gépeket h mi lapul bennük:))

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#48) Lamellus


Lamellus
tag

HDSentinel-el megnéztem én is:

Samsung SP0812N (80 GB) 100%, 404 nap üzemidő
Maxtor 6L250R0 (250 GB) 100% 158 nap üzemidő
Maxtor 6Y080P0 (80 GB) 100% 257 nap üzemidő

Nem mozgatom őket, hűtésükről gondoskodva van, gond nem volt velük.

[Szerkesztve]

(#49) vfero


vfero
csendes tag

Hali!

Nagyon jó ötlet a topic! SuperThnx!

Egy ősöreg 40GB-os Maxtor 2F040L0 dolgozik anya gépében, immáron 281napja! :Y
Hiba nincs, 100% minden oldalról, napi átlag hőmérséklete 40°C.
Hűtése csak annyi, amennyit a ház elvisz 6 csavarral.
Mozgatva nincs!

Van belőle még egy darab, abban ''csak'' 210 nap van. ;) Eddig evvel sincs hiba hála istennek... Mozgatva ritkán, FŰTÉSE minimális, 50˘C alatt ritkán van. Amikor megy, van dolga, swap miatt tekeri a rendszer... Mindkettő régi darab, használtan került hozzám.

Üdv,
vf

vfero

(#50) vfero


vfero
csendes tag

Hi!

Barracuda 7200.7 120GB-ból van 4db kb 4 éve. Eddig nincs panaszom rá. Hibamentes, mozgatás nincs, hútés oldalanként egy-egy 100x80mm 2,5mm-es fémlappal megoldva, így kb 35-38°C a max. hőmérsékletük. Raid-0-val nem reális a teljesítmény összehasonlítás. :(

Előttük volt egy 40GB-os Maxtor-om kb 2 hónapig, majd garba cserélve lett egy 60GB-osra, na az sem bírta fél évnél tovább. Akkor kértem helyette Segate-et. Eddig bejött...

Öcsém kb 2000-től használ egy 6,4-es FireBall-t. Hiba nélkül visz rajta filmeket... Nagyon hangos, de gyors is volt egykor.
Most neki is egy Barracuda 7200.7-e van 200GB os változatban. kb 1 éve megy hibátlanul, gyors, közepes hanggú, átlag 38-39°C. Mozgatva nincs, hűtése csak annyi, amit a ház ászív a lébeömlő nyíláson.
Üdv,
ui.: +1x köszi a hasznos ötletet!

[Szerkesztve]

vfero

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.