Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51801) prabhu válasza zolee0307 (#51799) üzenetére


prabhu
senior tag

10 alatt is megy ez. Ami ki tudja csinálni az IDE-AHCI mód változás, de az is megoldható egy registry módosítással csere előtt.

(#51802) prabhu válasza tpeter77 (#51800) üzenetére


prabhu
senior tag

El kell fogadnia, még talán nyáron jött be ez a build, aminél már nem kellett eljátszani előbb a régi rendszer 10-re frissítését, hogy utána az magától is aktivált legyen formázás utáni tiszta telepítéssel.
Te meg a legújabbat töltötted le. Na de, ha mégis Murphynek lenne igaza, akkor igen, MS support.

(#51803) tpeter77 válasza prabhu (#51802) üzenetére


tpeter77
addikt

szia
1511 és 1607 verziójú ISO fájlokat töltöttem le tegnap, de ma nem lesz időm a telepítéssel foglalkozni.
Meg tudnátok mondani, hogy melyik fogadja a el Win7 kódját? Mert akkor azt telepíteném fel.
Köszi!

(#51804) margithid válasza prabhu (#51796) üzenetére


margithid
veterán

Nem indul újra, de azért szeretném a frissítéseket is megkapni.
Valami olyan érdekelne, amivel elgalább értesítést kapk, hogy újra akar indulni, vagy elhalaszthatom mondjuk 1 hétig is az újraindulást.
Nem tudom ,erre van mód a legújabb win10ben?

(#51805) zolee0307 válasza prabhu (#51801) üzenetére


zolee0307
őstag

Viszont nem hinném olyan gyakori mostanában már az ide mód.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#51806) [CS]Blade2 válasza prabhu (#51790) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Nem vált be. Nem indul el, hiába rendszergazdaként van telepítve. Be is pipáltam, meg jobb gomb rendszergazdaként telepítettem.

(#51807) Popes válasza tpeter77 (#51803) üzenetére


Popes
őstag

Hivatalosan már régen vége van az ingyenes frissítési lehetőségnek ezért ne csodálkozz ha nem fogadja el a win7 kulcsot.
Amúgy a kiskapu talán még nyitva van. :) LINK

Deus ex machina

(#51808) haxiboy


haxiboy
veterán

Sziasztok! Egy kis helpre lenne szükségem, a pin kódos bejelentkezés nem működik, mert állítólag offline a gépem. A koliban szívóznak a proxy beállításokkal, ki kell kapcsolnom az automatikus detektálást. Bejelentkezés után már minden szuper, viszont a login képernyőn még gondolom be van kapcsolva (mivel a proxy szerver nem enged át semmit, de nélküle igen így a login képernyőn is ki kéne kapcsolnom az automatikus detektálást), ennek a beállításait hol találom?

Előre is köszi!

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#51809) Tottinho válasza cattus (#51751) üzenetére


Tottinho
csendes tag

-

[ Szerkesztve ]

(#51810) Popes válasza [CS]Blade2 (#51806) üzenetére


Popes
őstag

A feladatütemezővel tuti hogy el kell hogy induljon ha jól van létrehozva.

Kb így kellene kinéznie.

[ Szerkesztve ]

Deus ex machina

(#51811) prabhu válasza margithid (#51804) üzenetére


prabhu
senior tag

Ezt találtam a témában: [link]

(#51812) prabhu válasza zolee0307 (#51805) üzenetére


prabhu
senior tag

Pont múlt héten telepítettem egy s775-ös gépet 7-ről 10-re ssd-re cserével, ott állítani kellett. Nem mindenkinek van zsír új gépe, ahol alap az AHCI.

(#51806) [CS]Blade2 Akkor nincs több ötletem, sorry.

(#51807) Popes Igen, a kiskapu még él, mondjuk a MS érdeke is az egységes Win10. Nehogy Xp/Win7 beragadás legyen újra.

[ Szerkesztve ]

(#51813) King Unique válasza maestro87 (#51793) üzenetére


King Unique
titán

Ez már régóta így van a Windowsok esetében. Illetve a pendrive-okat eleve cserélhető lemezként, az USB HDD-ket meg helyi lemezként kezelik. Bár néha előfordulhatnak kivételek.

Amúgy meg ott van pl. a YUMI, ami pont ilyen multiboot pendrive-ok elkészítéséhez való. Ez egy partíción belül, de külön mappákba pakolja a rendszereket. Csináltam már vele Windows + Linux multiboot pendrive-ot és működött Legacy boot módban rendesen. UEFI-ben már nem, de oda van a programnak külön verziója. Igaz, még csak béta állapotú és ki kell hozzá mindent kapcsolgatni (pl. Secure Boot), hogy működjön.

Egyébként van akár tényleges live verzió és WTG megoldás is —► [link]. Előbbit a normál Windows telepítő mintájára ugyanúgy bele lehet fabrikálni egy multiboot megoldásba. Utóbbi viszont kicsit komolyabb, amihez nem árt egy megfelelő méretű és gyorsaságú pendrive. Illetve, ha több rendszer USB-s eszközre történő telepítése, illetve onnan való futtatása, valamint a partíciók szaporítása a cél, akkor az megint egy komolyabb dolog. Ilyen célra tessék beszerezni egy külső HDD / külső SSD meghajtót!

[ Szerkesztve ]

(#51814) [CS]Blade2 válasza Popes (#51810) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Ezt írja, ezért nem tudok ok-ra menni, csak mégse-re.

Argumentum nincs is benne, nem írtam semmi, mert nem kötelező, az van zárójelbe.

Szerk.:

[ Szerkesztve ]

(#51815) [CS]Blade2 válasza [CS]Blade2 (#51814) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Mindjárt mennem kell melóba, még gyors újraindítottam, hogy mit mutat utána:

Rendszergazdaként telepítve, az .exe-n futtatás rendszergazdaként, és nincs UAC.

Szerintem az a baj, hogy be sem tudom kapcsolni a magasabb jogot, mert nem engedi le okézni az argumentumos retekre hivatkozva.

(#51816) apatyas válasza prabhu (#51789) üzenetére


apatyas
Korrektor

Na ez kell nekem. Mondjad csak, mit tiltsak le, ha a vga drivert nem szeretném hogy hozzányúljon a szemét az után amit én beállítottam? Köszi!

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#51817) szőr Artúr


szőr Artúr
tag

Inkább kíváncsiság, mint megoldandó problémák:
1. Régebbi szoftvereknél (pl. speedfan) miért olyan rondák, maszatosak a betűk? (de tud ilyet néhány beépített program is, mondjuk a mmc)
2. VirtualBox guestben eddig az alt-Tab a guestnek adódott át, most azt látom, hogy a windows-os taskok közt váltogat. Ez vajon a windows 10 hülyesége vagy az új VirtualBoxé?

(#51818) prabhu válasza apatyas (#51816) üzenetére


prabhu
senior tag

Ha tudsz angolul: [link]

Magyar leírás: [link]

(Mivel nálad nem az egész update-et kell tiltani.) Remélem ennyi elég.

(#51819) Pala válasza prabhu (#51818) üzenetére


Pala
veterán

Ezek a leirasok nem teljesen pontosak! Ha vegrehajtod az itt leirtakat, attol a driverek sajnos meg ugyanugy telepulhetnek, tobb gepnel is tapasztaltam.

Ha biztosra akarsz menni, akkor a Goup Policy Editor (vagy Home verzio eseteben egy kis registry turkalas) hasznalata szukseges az alabbi modon: [link]

(#51820) Tottinho


Tottinho
csendes tag

Tegnap ugye csináltam egy visszaállítást a Win10-en, minden rendben ment. Ma letöltött pár frissítést és kérte, hogy indítsam újra. Újraindítottam és kb. 2 órája 75%-nál jár a frissítés.

Ilyen másnál is volt már? Mit csináljak ilyenkor?

[ Szerkesztve ]

(#51821) Popes válasza [CS]Blade2 (#51815) üzenetére


Popes
őstag

Na, kíváncsiságból felraktam én is a hdsentinelt. Kezdjük ott hogy nálam simán indul minden mókolás nélkül ha be van pipálva hogy induljon a win-el.
A feladatütemezőben is kipróbáltam és ott is indul a tetszőleges felhasználó bejelentkezésekor.

Próbáld meg hogy a feladatot ne rendszerindításkor hanem bejelentkezéskor futtassa.(nálam is csak így indul)

Amúgy valóban az argumentumos hibára kellene megoldást találni mert kellene hogy a legmagasabb szintű jogokkal futtassa. :(

Viszont nem vagy egyedül ezzel a hibával.(és az MS support is feladta :)) ) LINK

Deus ex machina

(#51822) #71746560 válasza [CS]Blade2 (#51814) üzenetére


#71746560
törölt tag

Szia,nálam telepítés után-meg azóta is elindúl rendesen. :K
Szerintem takarítsál ki minden HD Sentinel dolgot,és telepítsed újra. ;)

(#51823) yanna válasza #71746560 (#51822) üzenetére


yanna
őstag

B+!
olvassá is
vissza is!!!!!!!!!!!!!!!!!!4

(#51824) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sziasztok! Gigabyte P35-DS4-re szeretnék USB-ről telepíteni Win10-et. Állandóan Invalid Partition Table üzenetet kapok. Mi lehet a gond? USB 3.0-s pendrive?

(#51825) hito


hito
nagyúr

Sziasztok! Ma telepíteni akartam a Tabletemre a win10-et, mert elbarmoltam a rendszert, de sajnos legnagyobb meglepetésemre win10 telepítő kiírta, hogy nem telepitheto az SSD-re, mert az GTP-s. Gyorsan csináltam Rufus-szal egy GTP-s win10 telepítőt, arról viszont nem bootol :O Amig MBR-es telepítőt használtam, addig gond nélkül bebootolt errol a pendrive-rol.

Mi a nyomora? Nagyon kéne mar a gép, de nem tudom telepíteni a rendszert. Esetleg BIOS-ban kéne valamit atpoccintenem? Vagy csak a telepítő pendrive nem sikerült es ugorjak neki meg1x? Azt választottam, hogy bootolhato win telepítő legyen, GTP-s es fat32-re formazza. Szepen le is futott, de most ez a helyzet.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#51826) pinnacle válasza hito (#51825) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Tabletnél nem lehet az SSD-t MBR-re konvertálni? Lehet, hogy nekem is ez a gondom. Mondjuk nekem el sem indul a telepítő. Az SSD-k eleve GPT-sek?

[ Szerkesztve ]

(#51827) VGYke válasza TRob1 (#51763) üzenetére


VGYke
addikt

Köszönöm a választ!
Ekkora a méret Dell előtelepített laptop win8, majd abból lett 8.1, majd abból lett win10pro esetén (bocs hogy nem kicsinyítem a TC fényképet):

Érdekes hogy az asztali PC-n, ami qrva sok éves win7-ből lett win10pro, csak ilyen:

Kérlek írj akár privátban is, ha sikerült utánanézned én addig nem merek nekifogni, amíg valaki meg nem erősít hogy biztonságos és hogyan kell. Mindent köszönök!

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#51828) hito válasza pinnacle (#51826) üzenetére


hito
nagyúr

Lehetni lehet, de akkor minden partíciót torolni kéne es van rajta egy rejtett recovery partíció, azt nem akarom bukni.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#51829) King Unique válasza pinnacle (#51824) üzenetére


King Unique
titán

Ez vsz egy régebbi alaplap lehet, ami még nem UEFI-s, hanem BIOS-os. Ha utóbbi, akkor sima Legacy boot van és a Win10 nyilván telepíthető eszerint is. Viszont ehhez nem árt megfelelően beállítani a boot sorrendet, jól elkészíteni a pendrive-os telepítőt stb. Mivel lett kiírva? Amúgy a hibára van a neten több találat —► [link], [link].

(#51825) hito:
Nem tudom mi + hogyan van azon a tableten, de ha a GPT a baja, akkor nem Legacy módban bootol? Ha igen és aszerint akarod telepíteni, akkor át kell konvertálni MBR-re. Ehhez ezen hsz-ben van egy kis útmutatás.

"van rajta egy rejtett recovery partíció, azt nem akarom bukni."

Akkor a diskpart nem opció, mert az az egész lemezt ledózerolja. Ez esetben a boot módot kellene átállítani, ha lehet egyáltalán.

[ Szerkesztve ]

(#51830) hito válasza King Unique (#51829) üzenetére


hito
nagyúr

Persze, hogy lehet, elég durva bios-a van (Dell Latitude 11 5175). Olyan a bios-a, mint bármelyik üzleti notinak. Mit állítsak? Lehet uefi es legacy modban is bootolni. Próbáltam is, de attol meg a MBR-os pendrive telepítés ugyanúgy nem ment, illetve a GTP-s telepítő ugyanúgy nem bootolt.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#51831) pinnacle válasza King Unique (#51829) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Nem tudom, hogy mi lehetett a gond, DVD-ről egyből elindult. Media Creation Tool-al készítettem, mindkettőt. Ez ugye nem GPT-s? Biztos nem, mert akkor csillag lenne.

[ Szerkesztve ]

(#51832) King Unique válasza hito (#51830) üzenetére


King Unique
titán

Ha GPT a lemez és nem akarod legyalulni, akkor arra UEFI boot módban lehet Windowst telepíteni. Legalábbis normál esetben így működik. Valamint egyes gépeknél az is fontos, hogy bootolásnál a megfelelő eszköz legyen kiválasztva.

(#51831) pinnacle:
Az MCT-vel készített FAT32-es pendrive-nak elvileg mindkét módban bootolnia kellene. De egyes gépeken Legacy módban lehet NTFS + aktív partíció kell. Például a Rufus is utóbbit állítja be az első opciót választva a menüjében. A lemez meg valóban nem GPT-s, mert akkor csillag lenne ott.

[ Szerkesztve ]

(#51833) haxiboy válasza haxiboy (#51808) üzenetére


haxiboy
veterán

Közben megtaláltam a hibát, a proxy beállítások automatikus detektálását kellett kivenni.

De! Modern UI alkalmazások még mindig nem tudnak letölteni (Windows Update sem), illetve a login képernyőnél szintúgy nem működik a pin-es bejelentkezés mert állítólag offline vagyok.

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#51834) pinnacle válasza King Unique (#51832) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Végül DVD-ről ment fel.

(#51835) hito válasza King Unique (#51832) üzenetére


hito
nagyúr

Köszi! Megvan mi volt a probléma. Hiába volt a telepítőm GTP-s és hiába uefi módban indítottam, hogy működjön ahhoz be kellett kapcsolni a secure boot-ot. Ennek a bekapcsolásához viszont előtte ki kellett venni a pipát a legacy rom-ok engedélyezéséből. Friss fejjel mindjárt működött a dolog :)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#51836) szőr Artúr válasza hito (#51835) üzenetére


szőr Artúr
tag

Mi az a GTP, amit oly következetesen emlegetsz?

(#51837) hito válasza szőr Artúr (#51836) üzenetére


hito
nagyúr

Én így hívom a GPT-t. Zavar? Te nem írtál el még semmit? Természetesen GPT, de ezt nyilván te is tudtad, csak udvarias kiigazítás helyett jobban esett egy ilyen kérdést bedobni.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#51838) szőr Artúr válasza hito (#51837) üzenetére


szőr Artúr
tag

Elírás, ha egyszer vagy kétszer teszed. De következetesen...

(#51839) Lézerparaszt


Lézerparaszt
őstag

Sziasztok, lenne egy olyan problémám hogy az USB portok meg vannak hülyülve. Vagy bekapcsolnak, vagy nem. Olvastam hogy ez általános probléma, de ez nálam odáig fajult hogy első bekapcsolás mindig azzal megy el, hogy minden USB eszköz driverét újra kell telepíteni eszközkezelőben. Első újraindításnál legalább a vízhűtés elindul, mert ugye az is USB-ről megy, de a külső hangkártya még kb fél-1 óráig nem megy. Ez kb 1 óra felesleges baxakodás minden áldott nap. Nem lehet valahogy kiküszöbölni végleg a dolgot? Létezik rá valami javítás/program/hack/crack vagy akármi? Eredeti win 10 64 bit van.

A játék az nem játék!

(#51840) hito válasza szőr Artúr (#51838) üzenetére


hito
nagyúr

Aha. GTP, GTP, GTP :) Látod, milyen sokszor el tudom írni :) Remélem azért fel tudod dolgozni egyedül ezt a megrázkódtatást. Szívesen beleadok a pszichiáter költségeibe, ha ezzel hozzájárulhatok a lelki egyensúlyod helyrebillentéshez.

Sok gond lesz itt veled, ha már 56 naposan megmondóemberré léptetted elő magad.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#51841) aftercooler


aftercooler
aktív tag

Sziasztok !

Nem tudom jó topikba kérdezem -e, de majd kiderül. :)
Hol lehet beállítani Win 10 -en belül, vagyis engedélyezni, hogy egy játékot streamelhessek pl. Geforce Experience -vel, mert mikor indítanám a stream- et, az a hibaüzenet, hogy először engedélyezzem, hogy felvehesse a képernyőt, de én sehol nem találok lyen beállítást.
Egyébként az OBS -el sem enged játékon belüli képet közvetíteni, csak a fekete képernyő látszik a Live -ban.

Köszi ! :R

(#51842) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Hogyan lehet véglegesen kikapcsolni a frissítést? Nagyon unom már, hogy kb 2 hetente az update letörli a gépem egyed drivereit, és ezeken a napokon azzal kell kezdenem hogy rendszervisszaállítás, persze csak a következő ilyen akcióig.

(#51843) beholder00


beholder00
tag

Sziasztok!

Ahhoz kérnék segítésget, hogy hogy lehetne meggyorsítani a képjelszavas bejelnkezést? SSD van a gépemben, sztem maga a windows hibája ez:(

(#51844) ZCoyote válasza lugosi (#51842) üzenetére


ZCoyote
őstag

Ezt próbáltad már?

Romani ite domum.

(#51845) aftercooler válasza lugosi (#51842) üzenetére


aftercooler
aktív tag

Vagy ezt : [link]

(#51846) X@b3e


X@b3e
addikt

Sziasztok!

Win 10 Homeot lehet tartományba léptetni, vagy ugyanúgy, mint a win 7 esetében, ez csak a Pro és attól nagyobb verziókkal lehetséges?

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#51847) Levi's


Levi's
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni tőletek. Ha az alábbi linken látható Windows 10-et veszem meg akkor azt bármennyi alkalommal újratelepíthetem? Gondolom a telepítésnél megadok egy licensz számot. Ha utánna szeretném majd újratelepíteni akkor mi a teendő? Simán újratelepítem? Vagy esetleg valahol új kódot kell majd kérnem esetleg valamilyen módon inaktiválni az előző telepítést?
[link]

Illetve olyan kérdésem lenne még, hogy ez a linkelt Windows 10 az úgynevezett dobozos változat? Tehát ha változik valami a számítógépben akkor is fogom tudni használni?

Valamit olyan kérdésem lenne még, hogy van valami komolyabb hátránya a home változatnak a pro-hoz képest? Olyasmire gondolok mint például anno a Windows 7 esetén a memória korlát vagy hasonló.

(#51848) istvankeresz válasza X@b3e (#51846) üzenetére


istvankeresz
aktív tag

Pro-tól felfelé lehet tartományba léptetni, Home-t nem.

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#51849) MikaVejneGI


MikaVejneGI
aktív tag

Sziasztok!
Tegnap vettem észre , hogy az SSD-m és a tároló hdd-m megjelent mint biztonságosan eltávolítható eszköz jobb oldalt lent. Ez bug hiba vagy valami el állítódót biosban? Win 10 pro verzióm van.

Steam ID: MikaVejneGI , PSN ID: MikaVejneGI mindenhol másutt: MikaVejneGI vagy ATis_HUN

(#51850) aftercooler válasza MikaVejneGI (#51849) üzenetére


aftercooler
aktív tag

Nézd meg, hogy az írási gyorsítótár nincs -e engedélyezve az eszközön.

Meg ezeket :
[link]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.