Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51701) prabhu válasza JamesHun (#51700) üzenetére


prabhu
senior tag

[Innen] próbáltad már?

(#51702) apatyas válasza lck (#51692) üzenetére


apatyas
Korrektor

Tiszta telepítéshez készültem az azt megelőző frissítés után a laposon. Így, telepítő usb-ről kiadva, a saját adatpartíciómat kivéve töröltem. Megjegyzem, összesen hét partíció(nyi szemét) volt a Lenovón. Így lett 60G üres hely, aztán a saját adat, aztán még 14G üres. Na mondom neki, költözz az elejére. Azt mondja nem tud, mert a lemez GPT rendszerű. Csináltam partíciót, úgy se akart ráköltözni. Némi webes keresgélés azt mondta, hogy üres lemezre kell telepítenem ilyenkor, ez igaz lehet? Most csinálom a mentést aztán meglátjuk meddig jutok.
Sz: annyi a különbség, hogy a letöltött iso-ból nem a mediacreatorral, hanem az universal-usb-installerrel készítettem el amit linuxokhoz adtak ki, de nem kéne h bármit befolyásoljon.
A többieknek: köszi!

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#51704) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

Ez mitől lehet?

Aquila non captat muscas.

(#51705) TRob1 válasza Hegyirabló (#51704) üzenetére


TRob1
veterán

Pl. hogy nincs beledugva pendrive. :P

Ha mégis, akkor meg talán nem megfelelően van formázva. (De ezt elvetném, szerintem az előbbi ;] )
Más felismeri?

¤ R'n'R ¤

(#51706) Hegyirabló válasza TRob1 (#51705) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Igen, a laptop felismeri, csak az asztali gép nem, de csak Media Creation nem látja, a rendszerben gond nélkül megjelenik. De nem csak ez, három pendriveval próbáltam, egyik sem. Arra gondolok, hogy ez talán megint valami Windows 7 bug lenne (a laptopon 10 van)?!

Próbáltam mindenhogy FAT és NTFS formázással, közvetlenül, USB hosszabbító nélkül bedugni, próbáltam USB 2-be 3-ba, nem megy sehogy sem.

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#51707) betyar1974


betyar1974
senior tag

Sziasztok!
Hamarosan telepítem a win10x64-et és még soha nem próbáltam UEFI-ben. Cuccaim-nál van a gépem(hardverek), kérdésem: mi a különbség UEFI vs sima rendszer között? Böngészek és játszok! :)
Jelenleg a betöltési időm több mint 1perc.

Talán itt lehet valami gond(több mint 1perc)?

(#51708) prabhu válasza betyar1974 (#51707) üzenetére


prabhu
senior tag

A warez tilos, szóval a kmspico-s képernyőmentést talán nem kéne...
Szemét programok: driverbooster, systemcare és utorrent.
Az OS alá SSD és gyorsul minden.
Kinézetre nincs különbség, a fájlrendszer lesz más, NTFS helyett GPT.

[ Szerkesztve ]

(#51709) szőr Artúr válasza prabhu (#51708) üzenetére


szőr Artúr
tag

NTFS helyett GPT??
Meglepne. De annyi mindent láttam már... :))

(#51711) betyar1974 válasza prabhu (#51708) üzenetére


betyar1974
senior tag

Intel 535 ssd-m van, i7, z97,16gb ram, stb.. Olvastam a GPT formázásról, uefi telepítésről, van valami egyszerű mód erre? Ahány helyen olvastam, annyi féle képpen írták. :F Mint írtam először csinálok ilyet, úgy-hogy mint kezdőnek: esetleg valami 'kipróbált link'?

(#51712) prabhu válasza szőr Artúr (#51709) üzenetére


prabhu
senior tag

Bambulás esete forog fent :R MBR nyilván.

(#51713) prabhu válasza betyar1974 (#51711) üzenetére


prabhu
senior tag

A megfelelően létrehozott telepítő (sokan a rufus-t csípik) megcsinálja neked, a lényeg a BIOS-ban ne legacy mód legyen állítva, hanem UEFI.

(#51714) betyar1974 válasza prabhu (#51713) üzenetére


betyar1974
senior tag

Köszi! :R

(#51715) vlevi válasza betyar1974 (#51711) üzenetére


vlevi
nagyúr

Kezdőknek elvileg a windows media creation tool is megsteszi. Én már többször cainaltam ezzel, mindig sikerült. Kell hozzá 4-8 gigás üres pendrive, erre kiírja a mct a telepitot.
De ha uefit hasznalsz, és fat32-re van formazva a pendrive, akkor elég az iso tartalmat rámásolni a pendrivera. Más kérdés, hogy iso-t beszerezni kicsot körülményesebb, mert a microsoft az mct letöltését preferálja.

(#51716) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Nem értettem, eldobálta a wifit a win10. Hát rájöttem, manuálisan még mindig kell frissíteni a drivert. Miért nem alapból a frisset teszi fel? Ismertem a hibát, de mondom ennyi idő után csak belekerült egy összegzőbe, tévedtem.
Intel 6205

[ Szerkesztve ]

(#51717) TRob1 válasza vlevi (#51715) üzenetére


TRob1
veterán

"Más kérdés, hogy iso-t beszerezni kicsot körülményesebb" - Viszont MCT tud iso-t is csinálni. :)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#51718) vlevi válasza TRob1 (#51717) üzenetére


vlevi
nagyúr

Igen, tud, de ha telepítő pendriveot akarsz, akkor egyszerűbb egyből azt csináltatni vele.
Egyébként, kipróbáltam, telefonról elmentem a microsoft oldalára, és ott az ISO letöltést ajánlotta fel, gondolom érzékelte, hogy nem windowsos böngészőből vagyok ott.
Ugyanezt a címet, ha kézzel bepötyögöm az asztali gépemen firefoxba, akkor az ISO töltés helyett az MCT jelenik meg.

(#51719) King Unique válasza Hegyirabló (#51706) üzenetére


King Unique
titán

Vagy inkább MCT bug, már többen panaszkodtak hasonlóra...
Ha csatlakoztatáskor az OS, fájlkezelő, lemezkezelő stb. látja a pendrive-ot, ellenben egy bizonyos program nem, akkor nyilván az utóbbi hibája. Nem lennék meglepődve, ha ugyanazon gépen egy másik program kapásból felismerné őket. Illetve én inkább csak az ISO-t szoktam letöltetni vele, ellenben a kiírást más mással csinálom.

(#51711) betyar1974:
Tele van a net jobbnál jobb leírásokkal, csak rájuk kell keresni:

UEFI, jelenkorunk grafikus interfésze
Windows 10 telepítése lépésről lépésre

[ Szerkesztve ]

(#51720) metalstorm


metalstorm
aktív tag

Sziasztok! Egy kis segitség kellene! Volt a fényképek képszerkesztője ami nagy sajnálatomra gondolom az Insider programnak köszönhetően frissült... más szóval elcseszték! :( Volt a régebbi szerkesztőbe olyan hogy szinek szerint lehetett erősiteni illetve gyengiteni a kiválasztottat. Van megoldás a frissités elötti "Fényképek" szerkesztő beállitásának?

(#51721) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Azt hogy tudom megcsinálni hogy zene hallgatás közben ne hibernaljon a gép? Alvó mód nem működik

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#51722) betyar1974 válasza King Unique (#51719) üzenetére


betyar1974
senior tag

Köszönöm! :R

(#51723) vlevi válasza Tiger. (#51721) üzenetére


vlevi
nagyúr

Az fasza :)
Mkst nem vagyok gép előtt, de megnézném az Aimp-t, mintha abban rémlene valami olyan beallitas, hogy alvo mód letiltas, vagy ilyesmi.

Nekem az alvással a kedvencem az volt, amikor 3-4 hdd meg pendrive között rendezgettem az adatokat, párszáz gigát ráncigáltam ide-oda. Közben elmentem ebédelni, mire visszaértem, a gép édesdeden szunyókált. Ébreszt3skor meg persze, hogy még "ő" volt megsértődve, hogy hova tűntek az usb meghajtók. Kezdhettem elölről, de akkor már rafinalt voltam, elinditottam egy youtube videót, akkor már nem aludt el.

(#51724) #84234240


#84234240
törölt tag

Tehát, ha UEFI-re szeretném telepíteni a Windows 10Home N-t, akkor jó ez a beálllítás Rufusban?:

GPT UEFI
FAT32
Hibás blokkok kezelése: X
Gyorsformázás: ok
Bootolható lemez készítése: ISO képfájl (Windows ISO kiválasztva)
Kiterjesztett címke és ikon fájlok létrehozása: ok

(#51725) Tiger. válasza vlevi (#51723) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Elvileg találtam egy progit, itt meg lehet adni kivetnek az aimpot, én abban nem találtam olyan módot.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#51726) betyar1974 válasza King Unique (#51719) üzenetére


betyar1974
senior tag

Lemezkezelés, konv. gpt lemezzé.Rufus gpt uefi megvolt. Uefi usb telepítés is.
Most ell. a lemez kezelést és NTFS-t ír a vinyora. Mit nem csináltam jól, vagy így kell lennie?

(#51727) Popes válasza Tiger. (#51725) üzenetére


Popes
őstag

Ha nagyon nem boldogulsz, a Mouse Jiggler-t erre találták ki hogy semmiképp ne menjen alvóba a gép.(imitálja az egérmozgást, és telepíteni sem kell)

Deus ex machina

(#51728) Tiger. válasza Popes (#51727) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Koszi.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#51729) King Unique válasza betyar1974 (#51726) üzenetére


King Unique
titán

Az NTFS egy fájlrendszer, ami a partícióra vonatkozik. Az MBR / GPT pedig partícióstílusok, amik magára a teljes lemezre vonatkoznak. Utóbbit Windows esetén például így lehet lecsekkolni. Külső partícionáló programok meg alapból mutatják.

Tehát, ha full UEFI telepítést csináltál, akkor a lemeznek GPT-nek kell lennie + az alábbi kisebb partícióknak kellett létrejönnie. Ezeket pedig normál esetben már maga a telepítő beállítja és nem utólag kell konvertálgatni.

[ Szerkesztve ]

(#51730) betyar1974 válasza King Unique (#51729) üzenetére


betyar1974
senior tag

Ok. :R

(#51731) #84234240


#84234240
törölt tag

Ha egy clean install van folyamatban, akkor az új HDD-t kell formattálni vagy egy új particíót létrehozni? (Tudjátok a telepítés közben megkérdezi, hogy milyen particíok vannak és legyenek)

(#51732) Borisz76 válasza #84234240 (#51731) üzenetére


Borisz76
veterán

A Win telepítője rákérdez, hogy hová szeretnéd telepíteni a rendszert.

1, Ha már használatban volt a HDD/SSD , akkor van lehetőség a partíciók törlésére és újrakonfigurálására.
2, Ha új az adattár, akkor lehet létrehozni új partíciót.
3, Ezek után lehet manuálisan is indítani egy formázást de a rendszer ezt alapból megteszi telepítés előtt.

Tehát meglévő partíciót nem feltétlen kell törölni majd létrehozni.
Természetesen ha a rendszerpartíció méretén szeretnél változtatni , akkor az első bekezdés lép érvénybe.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#51733) #84234240 válasza Borisz76 (#51732) üzenetére


#84234240
törölt tag

Köszi! Akkor végülis készítsek külön particíót a Windowsnak? Ha nem készítek, annak mi a következménye?

(#51734) Borisz76 válasza #84234240 (#51733) üzenetére


Borisz76
veterán

Ha nincs partíció a lemezen és nem hozol létre, akkor telepíteni sem tudsz.

Ha van partíció ami megfelel a célra ,akkor oda telepítheted a Win-t.
Magának formázza előtte....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#51735) apatyas válasza Borisz76 (#51734) üzenetére


apatyas
Korrektor

#51702
A mai tapasztalatom szerint: voltak partícióim, frissített 10-et akartam tisztán újratelepíteni. A rendszerpartíciókat kitöröltem, és nem volt hajlandó addig létrehozni a saját új dolgait, amíg meghagytam az adatpartícióm. Szóval, partíciómentes üres lemezre volt hajlandó felmenni. Így csinált 500M akármit meg a rendszert. Utána shrinkeltem az igényeimnek megfelelően.
Lehet, hogy ha már üres a lemez és a telepítőből megcsinálod az új partíciókat, akkor úgy elfogadja, nem próbáltam ki. Flúgos, mindenesetre.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#51736) MZsoltee


MZsoltee
veterán

Sziasztok!

Rettentő lassú a net a gépemen, E5440. Chrome-mal be sem jönnek az oldalak, csak FireFoxxal, de az is valami tragédia. Ha a hálózati digadnosztikát futtatom, akkor a következő üzenetet kapom:

Az erőforrás web proxy online állapotban van, de nem válaszol a kérésekre.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#51737) Tiger. válasza Popes (#51727) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Ez végül is jó. Csak kár hogy monitort nem engedi kikapcsolni.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#51738) Popes válasza Tiger. (#51737) üzenetére


Popes
őstag

Igen mert ez azt szimulálja hogy használod a gépet. Így csak a power gombbal tudod kikapcsolni a monitort.(de legalább biztosan nem megy alvóba vagy hibernálásba a gép amikor semmiképp sem akarnád)

[ Szerkesztve ]

Deus ex machina

(#51739) Essejó válasza betyar1974 (#51711) üzenetére


Essejó
veterán

Ezt olvasd el, eléggé érthetően van leírva.
Mondjuk 8.1-ről szól UEFI módú telepítés, de az alapok azonosak.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#51740) Tiger. válasza Popes (#51738) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Ez igaz.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#51741) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

Adott két teljesen eltérő gép. A két HDD-t kicseréltem egymással, így az egyik Windows 10-e került a másikra.

Vajon a visszaállítás elég lenne ebben az esetben, vagy jobb, ha telepítem nulláról?
Igazából a pen-t elkészítettem, és csak az egyiket kell, a másik kap egy SSD-t, így az mindenképp nulláról megy.

Ezzel meg is válaszoltam magamnak, mert így nem sokkal több idő nulláról, de azért érdekelne, hogy elég lenne-e a visszaállítás abban az esetben, ha igazából más a lap, proci, ram, vga, de még az usb kábel is, meg a porszem a gépen. :))
Egyébként szépen felismerte a két rendszer, hogy más gépbe került, de azért gondolom ez nem teljesen tiszta.
Pl.: gép neve is fordítva van a hálózaton, szóval még tökölős is lenne mindent visszaállítani, visszacserélni.

Igazából mindenképp a friss telepítéshez kellene visszatérni, csak annyi értelme lenne a későbbiekben, hogy nem kell a pendrive-ot létrehozni, valamint 4GB-s pen írása-olvasása szerintem lassabb, mint a gyári visszaállítás HDD-ről.

Tehát egy teljesen idegen HDD, amin van egy 10-es, visszaállítva bármilyen gépen bit-re pontosan friss telepítés?

(#51742) Essejó


Essejó
veterán

Sziasztok!

Egy "kis" segítségre lenne szükségem. Általában 18-20/7-ben megy a gépem itthon. Szóval reggel bekapcsolom és éjjel (hajnalban hibernálom mikor elmegyek aludni. Szóval akár a gép előtt vagyok akár AFK.
Tegnap el kellett mennem a boltba, szokás szerint úgy hagytam a gépet, kb. 3/4 órát voltam távol. A monitor el volt sötétedve, gondoltam lekapcsolta a monitort. 20 percre van állítva a monitor lekapcsolása tétlenség esetén. Az alvó mód viszont ki van kapcsolva. Megmozgattam az egeret: Be is jött a kis kék ablak kiírta, hogy kis türelmet ment karikában a pöttyek majd elsötétült a monitor, és nem történt semmi. :( Nem kikapcsolt a monitor mert a háttérvilágítása ment de sötét volt a képernyő, a HDD led is működést mutatott, semmi csipogás a hangszóróból. Próbálkoztam újraindítani, de csak a fent vázolt működést produkálta: Win kék ablak körforgó pöttyek majd elsötétülés.
A gépet kivettem a helyéről, mondhatni darabokra szedtem. Portalanítás ventilátorok ellenőrzése. A videokártya ventije meg volt szorulva. Videokártya kiszedés, szétszerelés, a ventilátor csapágy WD40-el kezelve, hűtőborda tisztítás, újrapasztázás, gép összerakás. Csatlakozók ellenőrzése, táp szétszedés kitakarítás, összerakás. A gép szépen csendesen működik, de továbbra is csak a forgó pöttyekig jutottam.
Átültem a párom gépéhez és a legújabb Rufus-al és egy kis 50GB-os ssd-re készítettem ő működő gépén egy Wndows ToGo-t. Az SSD-t USB-n csatlakoztatva a gépemre, szépen elindul. Látom is a meghajtóimat, de jogosultság miatt nem enged semmit menteni. Pedig van pár dolog a C-n amit leszednék, mielőtt törlöm és újratelepítem a W10-et. A gép egy Hewlett-Packard HP Compaq dc7800p Convertible Minitower
Intel C2D E8300 4 GB Ram Windows 10 Home Pro.
Szóval a kérdés, hogy milyen programmal tudnák hozzáférni az adataimhoz és menteni pár dolgot?

Bocsi kicsit terjengős lett

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#51743) Essejó válasza [CS]Blade2 (#51741) üzenetére


Essejó
veterán

A W10 a géped hardver elemeiből képez egy egyedi azonosító kulcsot (gondolom a mac kódokból) úgymint alaplap, és a processzor. Tehát ha a két gép közt felcseréled a rendszer adathordozót, akkor elindul a W10 de aktiválatlanná válik mert nem egyezik az azonosító kódja.
Ha úgy is egy SSD-t raksz az egyik gépbe akkor az abba való HDD-t tudnád az SSD-re klónozni, pl a Macrium Reflect Free programmal. A felszabaduló HDD-re meg ráklónozhatnád a másik HDD tartalmát és máris megúszod a telepítés és az aprólékos beállítással járó időt.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#51744) qqcqqc válasza Essejó (#51742) üzenetére


qqcqqc
őstag

Live linux leszarja a wines jogosultságokat, azzal tudsz mentést csinálni.

(#51745) Popes válasza Essejó (#51742) üzenetére


Popes
őstag

Egy telepítőt indíts el és válaszd a javítás opciót, talán még menthető a rendszer és megúszod az újratelepítést.

Deus ex machina

(#51746) Zoz válasza Essejó (#51743) üzenetére


Zoz
őstag

Aktiválatlanná válik, azaz újra kell aktiválni. De ha az új gépen már volt Win10, akkor az eltárolt azonosító alapján be is aktiválja, pont úgy ahogy újratelepítés esetén is megcsinálja.

(#51747) tpeter77


tpeter77
addikt

sziasztok,

Van egy HP 6000 PRO SFF gépem, amire szeretném feltenni a Win10-et a játékok miatt.
Azt viszont nem tudom hogy a gép minden hardverével kompatibilis-e a Windows 10.
Tegyem fel rá bátran a Win10-et, vagy ne mert elképzelhető, hogy valami nem fog működni?
Adatlap, specifikáció, driverek.
köszi.

(#51748) Tottinho válasza tpeter77 (#51747) üzenetére


Tottinho
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy laptop, amit előretelepített Windows 10-el vettem. Egy teljes rendszer visszaállítást akarok csinálni, tehát olyan állapotba akarom a Windows 10-et visszahozni ahogy eredetileg volt (mindent törölni akarok róla).

Van egy külön recovery meghajtó, gondolom innét lehet visszaállítani és az lenne a kérdésem, hogy pontosan hogyan? :)

(#51749) cattus válasza Tottinho (#51748) üzenetére


cattus
őstag

Gépház --> Frissítés és biztonság --> Visszaállítás

Do the thing!

(#51750) Tottinho válasza cattus (#51749) üzenetére


Tottinho
csendes tag

Itt a gép alaphelyzetbe állítása, és utána a minden elem eltávolítása? :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.