Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51751) cattus válasza Tottinho (#51750) üzenetére


cattus
őstag

Igen, igen.

Do the thing!

(#51752) prabhu válasza tpeter77 (#51747) üzenetére


prabhu
senior tag

Szerintem menni fog vele, Q43 chipset és s775 proci, nem szokott gond lenni. Bár azt nem írtad meg, hogy pontosan mi is van a gépben, mert ahogy látom több verzió is elérhető.

[ Szerkesztve ]

(#51753) yanna válasza Tottinho (#51750) üzenetére


yanna
őstag

Volt már itt "érdekesség" alaphelyzetbe állítással.

(#51754) Tottinho válasza cattus (#51751) üzenetére


Tottinho
csendes tag

Köszi :R

(#51755) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,

tegnap raktam újra a gépem és a mai napon egy újraindítás után nem működik a wifi. Hiába telepítem újra a drivert. Nem mutat vezetéknélküli hálózatokat. Mi lehet a gond? sőt, ki se és be sem tudom kapcsolni a wifi-t mert nincs ott a kapcsoló

[ Szerkesztve ]

(#51756) tpeter77 válasza prabhu (#51752) üzenetére


tpeter77
addikt

intel E5700 és Q43 chipset, intergált vga kártya.
Most tervezem, hogy veszek bele egy vga kártyát, de az még képlékeny hogy mit pontosan.
GT 730 a legesélyesebb, annál erősebbet használtan LP-ben nem találtam, és 20k-tól többet nem áldozhatok vga-ra.

(#51757) droti25


droti25
őstag

Sziasztok

Mondja már meg vki hogy miért röccen, akad meg a film kb 15 percenként ha a utorrent fut? Akkor is megakad ha nem tölt semmit lefelé. Ha kikapcsolom minden ok. Ezt a millenniumi Windows 10 frissítés óta csinálja

(#51758) Tottinho válasza yanna (#51753) üzenetére


Tottinho
csendes tag

Nekem sikerült zökkenőmentesen.

(#51759) prabhu válasza tpeter77 (#51756) üzenetére


prabhu
senior tag

Csináltam hasonlót, nem volt gond. SSD-vel meg nem is lassú.

(#51760) woolwich


woolwich
tag

Sziasztok,

Valami történt a Daemon Toolsszal a gépemen. Egyszer csak hibát jelzett ki (unknown error 3) akármilyen fájlal is próbálkoztam.
Gondoltam letörlöm, felteszem újra. A Program eltávolítása vagy módosítása alatt eleve nem is találom a Daemont, míg a program saját uninstall fájlja pedig akármilyen módban is nyitom meg "A Daemon Tools nem használható a Windows ezen verziójával" üzenettel jön.
Van valami ötletetek mit lehetne kezdeni vele?
Vagy van olyan program esetleg amivel a Daemon összes elemét le tudom törölni a gépről?

Köszönöm!

(#51761) TRob1 válasza woolwich (#51760) üzenetére


TRob1
veterán

GeekUninstaller - Telepíteni sem kell.

¤ R'n'R ¤

(#51762) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! A C:\Windows\System32\DriverStore mappacsökkentésre szeretnék rákérdezni.
Javasoltátok a RAPR 0.5 programot.
Működés itt.
Nem túl jó angolommal képtelen vagyok kibogozni mit lehet törölni és mit nem :W
Tudtok segíteni?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#51763) TRob1 válasza VGYke (#51762) üzenetére


TRob1
veterán

Mekkor a a DriverStore mappád? :F Én nem tudom hogy ezt biztonságosan lehet-e csökkenteni, én az Installer mappát szoktam, azt tuti lehet a PatchCleaner-rel, egyszerűen.

De kipróbálom, mert valszeg nálam is van pár felesleges dolog ott is (nvidia-ból tuti :) )
De azért előbb utánanézek, mert kicsit mindig tartok az épp aktuális oprendszernél jóval régebbi dolgok használatától... :B

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#51764) Essejó válasza qqcqqc (#51744) üzenetére


Essejó
veterán

Sajna nem tudtam, valami beletörölt és pont azokba amit menteni akartam. :( Ez már egy friss W10.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#51765) maestro87


maestro87
őstag

Sziasztok!

A Windows tényleg nem látja egy pendrive második partícióját vagy én rontottam el valamit? :F

(#51766) Essejó válasza Popes (#51745) üzenetére


Essejó
veterán

Látom neked is beugrott, hogy anno a W7-ben hogy működött. :)
A W10-nél ugyanez, vedd ki a telepítő diszket (pendrájvot) hagyományosan indítsd el a Windowst , majd tedd be a telepítős cuccost és úgy indítsd el a javítás opciót. :W Amint ezt megláttam mondtam is valamit a felmenőjével kapcsolatban aki kitalálta.
Ez legalább akkora ötlet mint a Csökkentett módban való indítás W10 alatt. Nyista nyomkodd az F8-at és csökkentett mód lesz, a frászkarikát vagy gépházban beállítod, hogy a következő indítás csökkentett mód legyen, illetve elvileg a főkapcsolóval történő kilépéskor is kéne lenni valami speciális újra indulási lehetőségnek, de azt nem találom. :Y

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#51767) woolwich válasza TRob1 (#51761) üzenetére


woolwich
tag

Köszi, megpróbálom ezzel. :K

(#51768) szőr Artúr


szőr Artúr
tag

Mivel tudnám win10 home alatt monitorozni a proci hűtő ventilátor fordulatszámát?
AIDA64 nem mutatja. :(

(#51769) tpeter77 válasza prabhu (#51759) üzenetére


tpeter77
addikt

köszi

ma letöltöttem INNEN egy telepítő iso fájlt, de csak annyit tudtam kiválasztani hogy magyar és win10 (normál nem N vagy egynyelvű) magyar nyelvű, és hogy 64 bites, erre már jött is a 4GB méretű Win10_1607_Hungarian_x64.ISO fájl.
Honnan tudhatom hogy a Home vagy a Pro változat telepítőjét töltöttem le?
Ez gondolom tök hivatalos, bátran telepíthető. Elfogadja a gyári Win7 és Win8.1 termékkulcsait?
üdv.

(#51770) istvankeresz válasza Essejó (#51766) üzenetére


istvankeresz
aktív tag

Shift + újraindítás is speciális indítást hoz be.

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#51771) yanna válasza Tottinho (#51758) üzenetére


yanna
őstag

Örvendetes! :C Most is jól láthatni talán a 10 hardverfüggőségét, vagy a hardver 10 függőségét.

[ Szerkesztve ]

(#51772) szőr Artúr válasza tpeter77 (#51769) üzenetére


szőr Artúr
tag

Én úgy tudom, a telepítő közös, a kulcs dönti el, hogy home vagy pro.

(#51773) Voice24


Voice24
őstag

Hali!
Nem biztos, hogy win10 probléma, de hátha:
arról van szó, hogy valamiért a gépem össze-vissza kezeli az usb portokat. A ház fronton lévő portban használok több pendrive-ot is, mostanában mindegyikre azt írja ki, amikor bedugom, hogy probléma lépett fel az eszközzel, nem fog megfelelően működni. Persze ettől még műxik, de akkor is, mitől van ez?
Továbbá ma nyomtatót cseréltem, és az újat, amikor usb-n rádugtam (ezt persze hátul), ott is azt írta ki, hogy probléma van, és a windows nem ismeri fel az eszközt, tényleg nem is látta a nyomtatót. Utána megcseréltem hátul két eszközt, tehát másik aljzatba dugtam a nyomtatót, egyből felismerte, látta, és lehetett telepíteni. De hogy ne legyen minden szép, később kikapcsoltam a nyomtatót, és amikor ismét vissza lett kapcsolva (még mindig ugyanazon a porton, amin korábban már felismerte), már a szokásos jelzés jött, hogy probléma lépett fel, a windows nem ismeri fel az eszközt.
Én már a hajamat tépem néha, mi a fene baja lehet a portokkal a gépnek? Nem hiszem, hogy egyszer jók, máskor meg nem jók.

(#51774) King Unique válasza maestro87 (#51765) üzenetére


King Unique
titán

A Windows pendrive-ok esetében csak az első partíciót kezeli. Technikailag ugyan lehet rá több partíciót kreálni, de azoknak már nem fog betűjelet kiosztani. Viszont pl. egy USB HDD-nél már nincs ilyen korlát.

[ Szerkesztve ]

(#51775) prabhu válasza tpeter77 (#51769) üzenetére


prabhu
senior tag

Az Home és Pro egyben. Igen, elfogadja.

(#51776) prabhu válasza szőr Artúr (#51768) üzenetére


prabhu
senior tag

[Speedfan] kicsi és egyszerű, bár nem tökéletes, de ingyenes.
Az alaplap gyártók is szoktak készíteni ilyen progikat (EasyTune, OC Tuner), ami ezt is tudja, bár az Aida-nak is működnie kellene :F

(#51777) prabhu válasza Voice24 (#51773) üzenetére


prabhu
senior tag

Szokásos kezdőkörök: legújabb bios, legújabb chipset driver + usb3 driver (ha külön chip-es).

(#51778) Voice24 válasza prabhu (#51777) üzenetére


Voice24
őstag

Hát sajnos maga a hardver már nem mai gyerek, és tudtommal a legújabb driverek vannak fent. (egy core2duo gépről van szó)

(#51779) Sztlaci


Sztlaci
aktív tag

Rakja be a lónak a nemesebb szervét a jó anyjába a mikrofos.
A legutóbbi nagy frissítés óta nem megy a nyomtatóm. Rohadjanak meg, szemét banda.
Vehetek 3 köbcentis patronnal környezetszennyező fost. Ami a tesztoldal után kifogy.
A nyakát törje ki az a szemét nyomtatógyártó, megy nyugati álszent szarházi, aki kimeri ejteni a száján a környezetvédő szót.

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#51780) Dugos


Dugos
tag

Sziasztok!

Nem tudom jó helyen járok e a problémámmal. A baj a következő, adott a 64 bites Win 10 egy 120-as Intel SSD-re telepítve a laptopomon, a hdd egy optibay keretben van a dvd író helyén. Nos amikor a windows intézőjében, vagy total commanderrel a hdd-n lévő fájlon vagy mappán jobb gombot nyomok (TC-ben hosszan), kifagy az egész gép, frissít egyet, bezárja az intézőt vagy a total commandert és kész, minden más program működik tovább. Tudnátok segíteni, hogy hol keressem a problémát?

Köszi a segítséget előre is!

Üdv, D.

(#51781) ElBartimaeus


ElBartimaeus
csendes tag

Hali!

Fene tudja, hogy jó topic-e, de remélem kapok választ a kérdésemre. Nem gondoltam volna, hogy elbizonytalanít 2-3 driver program, de mégis megtörtént. Vettem egy asus z 170 pro gaminget, ahhoz kellenének a driverek 64 bites win10-hez, de a honlapon annyira konzekvensen vannak a leírások, elnevezések, hogy ötletem sincs végül melyik kell nekem. A SATA, LAN, VGA, Audio egyértelmű, de az USB-nél pl van egy USB driver, egy USB3.1 driver, meg egy FW upgrade tool. Chipsetnél van egy chipset driver, meg egy 20-szor akkora MEI, illetve egy installitaion utility. Ebből akkor most mi kell nekem?

(Utility programokkal is van hahsonló gondom, de azt még annyira sem hiszem, hogy ide tartozna.)

A másik viszont partíciókezeléssel kapcsolatos lenne. Jelenleg van egy HDD-m, két részre osztva manuálisan, meg van még két partíció, amit a win10 megcsinált magának. A gépfejlesztés során vettem új ssd-t is, arra akarom majd újratenni a rendszert. Azt a javaslatot kaptam, hogy a telepítés idejére húzzam le az összes többi tárolót. Ezek után hogyan tudom a jelenelgi 3 rendszerpartíciót összeolvasztani, illetve azt és csak azt formatálni, meg beállítani, hogy ne rendszerpartícióként lássa? Valamint az nem okoz majd gondot, ha feltettem az oprendszert az ssd-re, majd visszatettem a hdd-t, amin van egy rendszer partíció?

Köszi a segítséget! :R

(#51782) King Unique válasza ElBartimaeus (#51781) üzenetére


King Unique
titán

Akár a jelenlegi rendszer klónozása is megoldható az SSD-re. Valamint a particionálással kapcsolatos műveletek szintén.

[ Szerkesztve ]

(#51783) raidx válasza ElBartimaeus (#51781) üzenetére


raidx
őstag

A WIn 10 is elég jól összeszedi a drivereket. Lehet érdemes volna rá bízni és csak szükség esetén manuálisan.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#51784) szőr Artúr válasza prabhu (#51776) üzenetére


szőr Artúr
tag

Asus notebook. Lehet, hogy kispórolták a szenzort?

(#51785) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

Adott egy program: hd sentinel. Be lehet pipálni, hogy induljon a rendszerrel együtt, csak, hogy nem történik semmi.
Utána néztem, én más is belefutott, de nem találtam megoldást.
A feladatütemezőt írták,
de nem lehet felvenni. Szerintem már alapból ide került be, de ez mind1. A lényeg, hogy azt írja, hogy még nem futott: 0x41303, a másik, hogy módosításra 1 vagy több argumentum érvénytelen.
Utána pedig azt mondja, hogy kevés a jogosultság.
Az UAC-t is kikapcsoltam, hátha, és az összes .exe fájlnak adtam rendszergazdaként futtatást, de egyszerűen nem indul.

Én arra hajazok, hogy kevés a jog a programnak. Úgy tudom, hogy itt már a létrehozott felhasználó nem olyan rendszergazda szintű, mint az XP-nél, vagy a 7-nél.
(persze azt írja, hogy helyi fiókban vagyok, és rendszergazda)

:F

(#51786) prabhu válasza Voice24 (#51778) üzenetére


prabhu
senior tag

Akkor meg is lehet a probléma forrása, gáz van a hardverrel.

(#51787) prabhu válasza szőr Artúr (#51784) üzenetére


prabhu
senior tag

Nem tudom. Kellene egy rendes kézikönyv, abból talán kiderülne valami. Esetleg a notebook-os topicban kérdezz rá, hátha van valakinek tapasztalata azzal a típussal.

(#51788) margithid


margithid
veterán

Nem igazán tiszta, hogy msot a legújabb win10 frissítéssel milyen lehetőség van alapból a frissítések elhalasztására?
Nem tudom ugye kipróbálni, mert jelenleg nincsenek olyan frissítések amik újraindulást igényelnének.
Látom aktív időszakot be lehet állítani, de ha valaki 7/24ben használja a gépet, akkor el lehet halasztani pár nappal, héttel? Ezt hogy lehet beállítani?

(#51789) prabhu válasza margithid (#51788) üzenetére


prabhu
senior tag

Tekintve, hogy voltak gondok ilyen téren az összes eddigi Windows-zal és a mostanival is, én nem engedném rá azonnal a gépemre a frissítéseket, hanem letiltanám szolgáltatás szintjén (futtatás: services.msc) és mondjuk havi 1-2 alkalommal engedélyezném csak kézi kereséssel. Persze így a Defender sem frissül.
Ez lehet pár embernél kiveri a biztosítékot, de nem mindenkinek jön be az erőltetett update.

[ Szerkesztve ]

(#51790) prabhu válasza [CS]Blade2 (#51785) üzenetére


prabhu
senior tag

Én letakarítanám az egész programot (minden mappát és reg. bejegyzést), majd újraraknám úgy, hogy a telepítőnek adok rendszergazdai futtatást a tulajdonságokon belül.

(#51791) margithid válasza prabhu (#51789) üzenetére


margithid
veterán

Nálam is tiltva vannak a frissítések, de még az évfordulós frissítést se kaptam m3g igy, meg szerintem a biztonsági frissítéseket se.
Nálam nem is a frissítésekkel van baj, hanem azzal, hogy magától újraindul...

(#51792) Döglött Róka válasza prabhu (#51789) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Szerintem meg tanacsolj hulyesegeket.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#51793) maestro87 válasza King Unique (#51774) üzenetére


maestro87
őstag

Ez marha jó. 2016-ban azért elvártam volna egy oprendszertől, hogy ez alap dolog legyen benne.
Egy pendrive-ra akartam volna egy windows telepítőt, egy live linux-ot és pár program telepítőt feltenni külön-külön partícióra, hogy pl. egy frissítésnél ne kelljen az egészet formázni, de így akkor a linux-nak búcsút inthetek (mert hogy telepítsem fel ha nem látja?).
Kérdés, hogy akkor a live windows projektemnek is annyi? Mert ott meg szintén külön partícióra szerettem volna programokat telepíteni és munkához szükséges egyéb fájlokat, dokumentomokat feltenni.

(#51794) Zoz válasza maestro87 (#51793) üzenetére


Zoz
őstag

És az egész csak egyetlen egy biten múlik... azt átállítva USB-s vinyónak látja, és akkor hajlandó a többi partíciót is kezelni. "flip the removable bit" címszó alatt lehet kutakodni, egyeseknek sikerült némely pendrive-okat meghackelni.
Ugyan ez van SD kártya esetén is, ott a kártyaolvasó driverét lehet hackelni, ha bátor az ember :)
Én ezt inkább úgy oldottam meg, hogy egy SD->SATA átalakító ment USB-s vinyó házba, és így hajlandó kezelni a partíciókat a Win. De pendrive-ra nincs ilyen kerülő út.

(#51795) prabhu válasza Döglött Róka (#51792) üzenetére


prabhu
senior tag

Mi a problémád? Cégeknél is előbb tesztelik, csak később engedik rá a gépekre az update-eket.

[ Szerkesztve ]

(#51796) prabhu válasza margithid (#51791) üzenetére


prabhu
senior tag

Ha le van tiltva, akkor mitől indul újra?

(#51797) Voice24


Voice24
őstag

Kicsit off:

Hardverfejlesztés esetén hogyan tudom megúszni a win10 újratelepítését? A vinyót, amin rajta van, vinném tovább a másik gépbe is, de oda később majd tennék SSD-t.
Ha jól sejtem, amennyiben minden változik, tehát alaplap, proci, memória, akkor nem nagyon tudom megúszni a dolgot.
Tudom, kicsit láma a kérdés, dehát azért a fórum, hogy okosodjunk... ;]

(#51798) Döglött Róka válasza Voice24 (#51797) üzenetére


Döglött Róka
veterán

És azért van a kereső, hogy rákeress.

Prabhu, és otthoni felhasználó miért kínozza magát szolgáltatások kapcsolgatásával, meg tákolással, amikor az esetek 99%-ban a w10 frissítése láthatatlan?

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#51799) zolee0307 válasza Voice24 (#51797) üzenetére


zolee0307
őstag

Én anno még win 8.1 alatt alaplapot cseréltem, a hiányzó drivereket felpakolta magának és ment hibátlanul. Nem tudom a win 10 alatt is így megy-e, de szerintem igen. Mondjuk mindent cserélsz, így ajánlatos egy újratelepítés, de megpróbálhatod hátha.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#51800) tpeter77 válasza prabhu (#51775) üzenetére


tpeter77
addikt

köszönöm, ki fogom próbálni.
És ha valamiért nem teszik neki a Win7 matricán lévő kód, marad a hekkelés? Nemár :(
Ilyenkor lehet írni a MS szupportnak, hogy küldjenek új kódot?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.