Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51301) netpeti98 válasza #20749568 (#51300) üzenetére


netpeti98
addikt

Hogy állítottad be?
Nekem rögtön vált amikor kiválasztok egy lehetőséget a Background oldalon.

(#51303) zsoltzsolt válasza #20749568 (#51302) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Milyen teló, melyik build?
Nekem asztalin is megy ez a progi és atelefonon is és remekül teszi a dolgát.
A záróképernyőre a napi Bing képeit tesz, háttérképnek pedig a Daily Windows Spotlight képeit.

(#51305) zsoltzsolt válasza #20749568 (#51304) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Mindig elfelejtem, hogy ez asztali fórum :)
Így van beállítva?:

(#51307) ΞΔGLΞ válasza Popes (#51298) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Elotte nem volt ilyen gond az is biztos.
Ha lesz meg egy bsod, akkor tukormentesbol visszarakom a rendszert.

(#51308) ΞΔGLΞ válasza ΞΔGLΞ (#51307) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Szoval az nvidia-nal, amit mostanaban csinalnak az nonszensz. A desktop gepemben levo asus 1080 strix potom 260 ezres vga melle porolto kell, mert kieg a slotbol annyira xar drivereket irnak hozza.
A legutolso elotti amire par napja jott gyors egy javitas meg egy 8500gt szintre lassitotta, most fogjuk ra ok.
Balfaxok...

(#51309) Pierre75


Pierre75
senior tag

Először telepítenék új gépre win10-t uefi-ben. MediaCreationTool-nal megcsináltam az usb-t, hogyan tovább?
Előre is köszönöm a segítséget!

(#51310) pendre54 válasza Pierre75 (#51309) üzenetére


pendre54
addikt

Üdv!
1./A BIOS-t a telepítés előtt állítsd vissza alapra(default) feltéve, ha voltak attól eltérő beállításaid.
2./A telepítés idejére csak az a meghajtó legyen csatlakoztatva amire az op. rendszert szánod, a többi addig legyen lehúzva az alaplapról.
3/. A BIOS-ban a Boot menüben, telepítés előtt célszerű a Fast Boot-ot kikapcsolni, továbbá a SATA Configuration menüben a SATA Mode-ot AHCI-ra állítani, ha alapértelmezetten nem azon lenne.
4./ Szintén a Boot menüben az UEFI-s telepítést beállítani, a Boot Device Control opciónál. Nálam úgy néz ki, hogy az alapbeállítás UEFI and Legacy OPROM, ezt átrakani Only UEFI-re. A Secure Boot-ot is érdemes lehet kikapcsolni a telepítés idejére, már ha van ilyen lehetőség az alaplapodon.
5./ Miután ezek megvannak, telepítő pendrive-ot csatlakoztatod a géphez, célszerű egy USB2-es portba, majd géprestart után az alaplapok többségénél, az F8-at nyomva megjelenik a Boot sorrend opció, itt kijelölöd a pendrive-ot, mint elsődlegest, és hajrá, indulhat a telepítés.

A telepítés alatt túl sok dolgod nem lesz, ha minden ok, de azért javaslom, hogy előtte nézzél meg egy pár videót erről, van kismillió erről a neten.
Nagyjából ennyi lenne fő vonalakban. :)

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#51311) Pierre75 válasza pendre54 (#51310) üzenetére


Pierre75
senior tag

Nagyon köszönöm!

Ezt átolvastam már előtte, csak az nem volt világos, hogy a media creation tool tud alapból uefi telepítést, mert ezt egyes hozzászólók vitatták. Windows 10-t használok már jóideje, csak uefi-s géppel nem volt dolgom.

Egy Dell 7559-ről van szó. Az ssd-re kerülne az OS. Ha nem húzom le telepítés idejére a hdd-t, hanem törlöm install után azt, nem járható út?

[ Szerkesztve ]

(#51312) King Unique válasza Pierre75 (#51311) üzenetére


King Unique
titán

Az alábbi 2 cikket érdemes átnézni az UEFI telepítést illetően —► [link], [link].
Ami azokban van, azokat nem feltétlen kell minden gépen és minden esetben úgy beállítgatni, de kiindulási alaplap bőven jók.

A Windows 8.1/10 ISO-k már rugalmasak és általában egy sima FAT32-re formázott pendrive-ról bootolnak Legacy / UEFI módban egyaránt. Illetve egyes gépeken UEFI telepítésnél fontos, hogy az annak megfelelő jelölésű eszköz legyen kiválasztva! Valamint a két újabb rendszerben már natív USB 3.0 támogatás van, ezért az USB 2.0 portról való telepítést sem feltétlen kell erőltetni, mint a Win7-nél.

"Ha nem húzom le telepítés idejére a hdd-t, hanem törlöm install után azt, nem járható út?"

Ha így telepíted, akkor előfordulhat az alábbi eset. Vagyis a rendszer számára létrehozott kisebb partíciók a merevlemezre kerülhetnek...Ha utóbbit erővel leformázod, akkor vsz nem fog tudni bebootolni a Win10...

[ Szerkesztve ]

(#51313) Pierre75 válasza King Unique (#51312) üzenetére


Pierre75
senior tag

Köszönöm válaszod!
Az uefis dirty cikket linkeltem én is, ahol hsz-ok nem tudnak megegyezni abban, hogy az MCT tud-e uefi-ben telepíteni. Cseppet összezavarta az én laikus lelkem.
(Google barátom szerint is rufust favorizálják uefi esetén MCT-vel szemben.)
Nyerek annyit az Uefi-vel, hogy a legacy helyett babráljak vele? Olvastam, hogy gyorsabb boot és 4TB kezelése stb, de mindez számodra a gyakorlatban is érezhető?

(#51315) King Unique válasza Pierre75 (#51313) üzenetére


King Unique
titán

Ha olvastad azt a cikket, akkor abban volt szó a bootról is. Az UEFI boot folyamata egy kicsit más, mint a Legacy és előbbinek ezért lehet gyorsaság terén némi előnye. De a gyakorlatban én nem tapasztaltam akkora különbséget, nagyon minimálisat max. Illetve itt maga az SSD a lényeg, mert főleg amiatt látványosan gyors a bootolás. Ha például egy lassú 2,5" | 5400 RPM HDD van a laptopban, arról lassan fog elindulni UEFI-ben is a rendszer.

Legacy / UEFI boot módban az MBR / GPT magára a rendszerlemezre vonatkozik. Attól még egy másodlagos (adattár) lemeznél mindkét módban használható akármelyik. Mondjuk egy 4 TB-os merevlemezt már nyilván GPT-re kell inicializálni. Illetve vannak a GPT-nek az MBR-rel szemben bizonyos előnyei, de az más kérdés, hogy ezeket mennyire használja ki valaki.

[ Szerkesztve ]

(#51316) cintula187


cintula187
addikt

Az olyan jellegű eventeket amikor egy játék úgy kiakasztja a gépet hogy hang van de a kép semmi és csak a restart segít hol találom meg pontosan?

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#51317) fojtviki


fojtviki
senior tag

Sziasztok. Biztos volt mar tema, nezzetek el nekem, de rengeteg hozzaszolas van:) Szoval Microsoft oldalarol valahogy le lehet szedni a telepitot? Igy geprol nezve az oldalt, csak update-et talalok. Az a problema, hogy vettunk egy laptopot, amin van win 10 64 bit home. Kivettuk belole a HDD-t es egy ssd kerult bele. Ezert szeretnenk letolteni egy telepitot. Megoldhato ez igy, vagy nagyon hulyeseget kerdezek? Be lehet utana aktivalni a laptopon szereplo serial-al?

Koszonom elore is a segitseget.

(#51318) Popes válasza fojtviki (#51317) üzenetére


Popes
őstag

Összefoglalót kinyitod és megtalálod amit keresel.

Deus ex machina

(#51319) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Megveszem a céges asztali gépemet.
WIN7 van rajta,kapom hozzá meg a telepítő lemezt is (OEM).
Tudok-e még valahogyan frissíteni WIN10-re?
Ha nem,akkor sincs gond,megy rá a Tisztaszoftveres verzió.

(#51320) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Sziasztok!

Erre a problémára sajnos azóta sem találtam megoldást.
Utorrentet lecseréltem qBittorrentre, de sajnos nem volt szerencsém.

Hibát pontosítva:
Ha elindítok egy letöltést akkor szépen lassan felmászik a használt memória 99%-ra.
Ha ezután lekapcsolom a torrentklienst, már nem esik vissza, csak restart segít.
Itt fut a torrent

Itt le van már kapcsolva

Normál esetben a használt memória 20-40% között van.
Szerintetek mi lehet a gubanc?

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#51321) prabhu válasza Nemdick (#51285) üzenetére


prabhu
senior tag

Szerintem kell hozzá külön progi, pl. Networx, Netlimiter, cFosSpeed, Netbalancer vagy hasonló.
Vagy letiltod teljesen és havi egyszer ráengeded kézzel, mikor van rá időd.

(#51322) prabhu válasza Detektor (#51271) üzenetére


prabhu
senior tag

A képernyő hamarabbi kikapcsolása nem gond, a Windows 8-ban kezdte el ezt csinálni a MS (mondjuk engem is zavar),
A nem leállás és az újraindulás viszont gáz. Több infó kéne a válaszhoz, mert ez így még az sem eldönthető, hogy hardver vagy szoftver gond-e.

(#51323) #92888064 válasza #92888064 (#51131) üzenetére


#92888064
törölt tag

ezzel kapcsolatban milyen irányba induljak el?
újrahúztam a rendszert, minden jó volt egészen a mai napig. nem tudom, hogy mi váltotta ki ismét a dolgot. skype ugyanúgy nem indul mint újratelepítés előtt, és a tallózás/megnyitás menü is crash-eli a programokat (pl.: vlc).
tegnap még skype-oztam, ma már el sem indul. visszavettem minden tuninggal kapcsolatos dolgot alapértékre, és változatlan, szóval nem ennek köszönhető. eset smart security+malwarebytes kombó miatt kizárnám a kártyékony szoftvereket is. milyen keresőszavakat használjak? browse menu helyett browser-t dob a kereső, szóval elég reménytelennek néz ki a dolog.

(#51324) Popes válasza #92888064 (#51323) üzenetére


Popes
őstag

Túlvagy már ilyen elcsépelt dolgokon mint az sfc /scannow futtatása, hibanaplók átnézése?
Ha még nem akkor kezd ezekkel + nézd meg a frissítési előzményeket hogy nem-e települt valami.
Vírusra meg az adwcleaner-el meg más spyware cuccokkal is érdemes néha ránézi mert nincs tuti kombó. :N

[ Szerkesztve ]

Deus ex machina

(#51325) Syl válasza Popes (#51324) üzenetére


Syl
nagyúr

Azért kicsit ciki, hogy egy OS-t nem használni kell, hanem a hibanaplóban turkálni... :O

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#51326) #92888064 válasza Popes (#51324) üzenetére


#92888064
törölt tag

scannow-ról itt egy kép.
naplókat néztem, van miből szemezgetni, de nekem kínai amit ír. kigugliztam párat, de okosabb nem lettem.
megpróbálom visszavarázsolni első körben az előző bios-t, mert alapvetően csak abban tér el az eredeti állapothoz képest. ssd-re is gyanakodnék, bár állítólag jó széria.
egy előnye van a win 10-nek, hogy kb 1 óra alatt belakható frissítésekkel együtt (ha nem munkás gépről van szó).

[ Szerkesztve ]

(#51327) Popes válasza Syl (#51325) üzenetére


Popes
őstag

Egy folyamatosan(önkényesen és fejlesztőknek, gyártóknak, nem elég időt adva) frissülő OS-ben előfordulnak ilyen cukiságok, bocs cikiségek. :DDD

Ad-m

Nem tartom kizártnak hogy a bios frissítés kavart be, de mielőtt visszaraknád a régit nézd át a beállításokat mert ahogy visszaállt alapra, lehet az kavart be valamit.

[ Szerkesztve ]

Deus ex machina

(#51328) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Az miért van hogy hibernál a gép le is állt majd elindult miután az egérrel kattoltam és le is fagyott.
tesztként 1-1 percre raktam a képernyővel együtt.

[ Szerkesztve ]

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#51329) raidx válasza Tiger. (#51328) üzenetére


raidx
őstag

A bekapcsolás BIOS-ba állítható. Bár mely gomb, egér is, Csak a bekapcs gomb. Sajna a fagyás konkrét okát nehéz kideríteni. Valószínűleg valami drivert nem tölt vissza időbe és kiakad.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#51330) Tiger. válasza raidx (#51329) üzenetére


Tiger.
nagyúr

De az is igaz hogy érdemesebb lenne letiltani ssd miatt?

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#51331) movax válasza Tiger. (#51328) üzenetére


movax
őstag

Az advanced energiagazdálkodási opciókban ki kell kapcsolni az allow wake timers-t.

(#51332) cintula187 válasza cintula187 (#51316) üzenetére


cintula187
addikt

Erre valaki?

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#51333) raidx válasza Tiger. (#51330) üzenetére


raidx
őstag

Win 7-et mindég hibernáltam mert gyorsabb volt az éledés- Win 10-nél inkább lassúbb volt. Mióta SSD-n van a rendszer ki sem próbáltam a hibernálást. Pláne, ha tudja a rendszer a Fast boot-ot. Nekem szerencsém van de sokaknál tiltani kell.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#51334) copass


copass
veterán

sziasztok
a win10 nekem csinál egy olyat hogy nézek egy videót, nem nyúlok semmihez pár perc után az asztalt aktiválja. tehát fut ugyanúgy a videó, csak nem fogadja a parancsokat mert asztal lesz aktív.
köszi mindenkinek a segítséget.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#51335) Tiger. válasza raidx (#51333) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Ez a fast boot mi is pontosan mert ilyen nekem is van elvileg, de hol tudom aktiválni a biosban?

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#51336) Tiger. válasza movax (#51331) üzenetére


Tiger.
nagyúr

advanced energiagazdálkodás
Ezt én hol találom a 10-ben?

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#51337) prabhu válasza Tiger. (#51335) üzenetére


prabhu
senior tag

Meg kell keresni. Alaplapja válogatja. Asus/Asrocknál a Boot fül kell, Gigabyte-nál Bios Features.

A Vezérlőpultban van az Energiagazdálkodási lehetőség.

[ Szerkesztve ]

(#51338) Tiger. válasza prabhu (#51337) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Megtaláltam, be is kapcsoltam de semmi különbséget nem vettem észre.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#51339) Tiger. válasza movax (#51331) üzenetére


Tiger.
nagyúr

magyarul ha kérhetném ez nem lenn elég amúgy
powercfg -h off

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#51340) pataslogeza válasza King Unique (#51265) üzenetére


pataslogeza
aktív tag

Hello,
Valojaban nem annyira fontos a tamogatottsag es hogy elavult, mint az hogy minden mukodjon.
Utobbi idoben hobbim lett a regi, de jo laptopok gyujtese. Eddig 13 laptopot vettem, mindegyiket rendberaktam, felujitottam, es igyekszem azt a rendszert rarakni amivel kijott. Ez a modell xp-vel es vistaval jott, az enyemen vista matrica van, de azt nem akartam rarakni, igy az xp maradt. A win10-et csak kivancsisag keppen raktam ra, de a fenyero szablyzas nem mukodott. Talaltam ra megoldast neten, allitolag torolni kell az intel video drivert es a win10-ben levo alap video driverrel jo, de ezt mar nem probaltam ki.
Ennyi a tortenet.
Kossz a segitseget!

(#51341) movax válasza Tiger. (#51339) üzenetére


movax
őstag

Nem elég.

Magyarul nem tudom, mert angol a windowsom. De kábé itt: jobbklikk az akku ikonjára a jobb alsó sarokban és power options, ott az éppen aktív energiagazdlkodási tervben Módosítás majd a haladó beállítsoknál meg kell keresni a hibernáció menüt és ott (nekem az alvás menüben van, mert nincs hibernációm és ha kikapcsolod a hibernálást például azzal a paranccsal, amit írtál, akkor neked is ott lesz, az alvásban).

(#51342) pataslogeza válasza Tiger. (#51339) üzenetére


pataslogeza
aktív tag

Hello,

allow wake timers = felebresztesi idok engedelyezese

Jobb katt a start gombra, majd vezerlopult, rendszer es biztonsag, energia gazdalkodasi lehetosegek, sema modositasa, specialais, alvo allapot, felebresztesi idok. Ez nekem ki van kapcsolva.

En sem ertem hogy miert irnak magyar emberek egy magyar forumon magyar embereknek angolul. Agyrem.

A powercfg -h off paranccsal a hibernalast kapcsolod ki, ez is ki van kapcsolva nekem.

[ Szerkesztve ]

(#51343) szőr Artúr válasza pataslogeza (#51342) üzenetére


szőr Artúr
tag

Talán azért angolul, mert tetszik vagy sem, a számítástechnika nyelve az angol. Azt hiszem, sokan használunk angol nyelvre beállított op.rendszert, többek közt azért, mert a magyar menük sokszor a közelében sincsenek a mögöttes tartalomnak. Talán épp itt láttam egy képet, amin a kötetek (volume) helyén hangerő virított a disk managerben...

(#51344) pataslogeza válasza szőr Artúr (#51343) üzenetére


pataslogeza
aktív tag

Amint lathatod, kotet van ott nem hangero. Forditasi hibak inkabb csak az elejen vannak szerintem, amikor kijon egy uj rendszer, es igen ritka lehet, mert en meg nem talalkoztam forditasi hibaval, persze biztosan vannak, de en meg nem lattam.
Az hogy a szamitastechnika nyelve angol, nem jelenti azt, hogy a szamitastecnikai eszkozoket (pl. laptop) hasznalonak tudni kell angolul. Ma mar szinte mindenki hasznal szamitogepet, gondolod hogy minden felhasznalonak tudnia kell angolul? Miert kellene? Epp emiatt vannak leforditva szinte minden nyelvre.
Ez itt egy magyar forum, ahol magyar emberek valaszolnak a magyar emberek kerdesire. En azt gondolom jogos elvaras hogy ez magyar nyelven tortenjen, mert magyarorszagon mindenki tud magyarul, de idegen nyelvet (pl. angol) nem mindenki beszel.
Attol meg irhatsz magyarul, hogy angol windowsod van, en is le tudtam irni magyarul az emlitett beallitas nevet. Vannak dolgok amik mar nem lettek magyarra forditva (pl. SSD, firmware, stb.), azoknal oke de ami egyszeruen magyarra fordithato, azt magyarul kellene irni egy magyar forumon, es nem help-elni, please-elni, thx-elni, stb.

[ Szerkesztve ]

(#51345) fuze


fuze
őstag

Valamiért az utóbbi időben random 6-7 másodpercenként magától mozog a kurzor 1-1 pixelnyit. Nem tudom mitől lehet, nem hardveres ezt ellenőriztem (notebook) A touchpadot is tiltottam biosban. Mégis mászik a kurzor továbbra is. Valami megoldás esetleg? Filmnézés és youtube közben nagyon zavaró, hiszen éppen elég ahhoz, hogy felvillanjon a UI egy pillanatra.

[ Szerkesztve ]

adms.hu | UI Designer

(#51346) szőr Artúr válasza pataslogeza (#51344) üzenetére


szőr Artúr
tag

Nem ez volt, amiről beszélek. Fa struktúrában voltak egymás alatt az eszközök és a volume helyén következetesen hangerő szerepelt :DD

Azért a XXI. századi alapműveltséghez hozzátartozna az alapfokú angol nyelvismeret, mondjuk úgy a harmincas korosztály és fiatalabbak esetében legalább.

Sajnos még nem sok olyan windows-t láttam, ami legalább elviselhetően lett volna magyarítva. Engem kifejezetten zavar, mikor megerőszakolják a magyar nyelvet, hogy szakkifejezéseket fordítsanak...

(#51347) Tiger. válasza movax (#51341) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Köszönöm mindenkinek, haza értem ranezek. Ezekvszerint nem ajánlatos a hibernalas és az alvó mód?

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#51348) Syl válasza Tiger. (#51347) üzenetére


Syl
nagyúr

Attól függ mire használod a gépet. ;)
Ha csak játék meg facebook, akkor felesleges. Ám aki dolgozik a gépen, az nagyon is hasznosnak találja mindkét funkciót.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#51349) Tiger. válasza Syl (#51348) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Azt olvastam hogy az ssd nek nem teszek vele jót.
Az alvó módot gondolom csak manuálisan tudom használni?

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#51350) twine


twine
addikt

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni egy HP Probook 6460b(WIN10pro legal, 16Gb RAM, SAMU 850evo SSD) energiagazdálkodása ügyében!
Mostanában elkezdtem dolgozni 1080p/60Mbps videókkal, amik durván "szaggatnak", ha aksiról játszom le őket!
Hálózati tápellátásra kötve a gépet a jelenség megszűnik, ezért vagyok szinte biztos abban, hogy az energiagazdálkodás valamelyik része a ludas!

De melyiket állítsam, és hova?
Energiagazdálkodási lehetőségek/spec. beállítások részben a:
-Processzor NRGia gazd. max poc teljesítmény telep és hálózat esetén is ua.
-Intel graphics Power plan ugyancsak "egyformára"(Balanced) van állítva, így nem indokolná a szaggatást
-Multimédiás beállítások video lejátszása lenne logikus választás, de itt hiába állítottam át a "működés telepről" opciót Videominőség optimalizálása-ra, nem változott semmi :(

A "HD3000 karcsú ehhez a videóhoz" dolgot, most hagyjuk ki a képletből ha kérhetem,kábelről(230V) egész jól működik, épp csak ezt az eredményt szeretném elérni telepről is!

Köszönettel minden segítségért... :R

Üdv
T

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.