Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51851) X@b3e válasza istvankeresz (#51848) üzenetére


X@b3e
addikt

Köszi, sejtettem :((( :(((

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#51852) [CS]Blade2 válasza Popes (#51821) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Rájöttem a megoldásra:

Az volt a gond, hogy amikor létrehoztam a feladatot: "a feladat futtatására használandó felhasználói fiók: BLADE2/Blade2" volt
Na most amikor rányomtam az okra, akkor utána kivette előle a gép nevét, és simán Blade2 lett, és kiírta az argumentumos hibát.

Ha minden egyes ok gomb nyomás előtt rámegyek, hogy felhasználó vagy csoport módosítása... majd Speciális..., majd Keresés most, és kettőt kattintok a BLADE2/Blade2-ra, és ok, akkor elfogadja a tulajdonságok lapon is az ok-ot.

Ha utána még módosítok valamit, kiveszek egy pipát, akkor azonnal kiesik a gép neve ezen a részen, és újra és újra be kell tenni.

Nem tudom, hogy miért van ez az egész, de fura, mert friss telepítés a win.

Amit el tudok képzelni, hogy én helyi fiókkal használom a gépet, nincs megadva MS-os e-mail. Lehet, hogy a helyi fiókosoknál van egy ilyen bug a win 10-ben?

Mellékesen kipróbáltam más programmal is, és annak nem volt hozzá köze, tehát normálisan semmilyen programmal nem megy, viszont a fenti módszerrel mindet hozzá lehet adni.

Másik érdekes dolog, hogy pl. utorrent-et is használok, és az minden barkácsolás nélkül indul. Az nvidia cucca is.
Még van valami pximouse a feladatkezelőben, ami indulna, de lekapcsoltam. Ezt viszont nem tudom, hogy mi a retek. System32-ben van TiltWheelMouse.exe. Korábbi rendszerben nem rémlik, hogy volt ilyenen. Lehet, hogy frissítés hozta fel? Vagy valami program mellé idepofátlankodott?

Szerk.: Még egy dolog, amit nem mindenki használ. Én használom a fiókhoz a control userpasswords2-t az automatikus jelszó beírásra. Nem tudom, hogy nem-e az után állítottam be, miután a utorrent és az nvidia driver fent volt, de a hd sentinel még nem, de ez lehet, hogy hülyeség, elvileg az a parancs csak beírja helyettem a jelszót és leokézza.

[ Szerkesztve ]

(#51853) D1Rect


D1Rect
félisten

Lassan ott tartok, hogy felgyújtom ezt a f0st.
Hogy lehet átállítani a (saját maga által hülyén kitalált és eltekergetett) nyilvános hálózatot magánra?

(#51854) netpeti98 válasza D1Rect (#51853) üzenetére


netpeti98
addikt

(#51855) AlyrArkhon válasza D1Rect (#51853) üzenetére


AlyrArkhon
senior tag

ha használsz eset-et, szedd le, állítsd át, rakd vissza. (nálam ez segített...)

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

(#51856) King Unique válasza pinnacle (#51834) üzenetére


King Unique
titán

OK. A pendrive-ról történő telepítésnél lehetnek buktatók, de optikai lemezről már valóban mennie kell.

(#51835) hito:
Magának a pendrive-nak nem feltétlen kell GPT formátumúnak lennie, mert UEFI módban elvileg egy MBR + FAT32 paraméterű pendrive-ról is be kéne bootolnia a Win10-nek. De az említett program a harmadik opciót választva alapból GPT-t állít be biztos, ami biztos alapon. Viszont a BIOS/UEFI egyes, a bootolást érintő beállításaira valóban érdemes odafigyelni és pl. tisztán UEFI-re állítani.

(#51857) D1Rect válasza netpeti98 (#51854) üzenetére


D1Rect
félisten

Már nincs ott...

(#51855) AlyrArkhon: Mire gondolsz pontosan?

[ Szerkesztve ]

(#51858) Popes válasza [CS]Blade2 (#51852) üzenetére


Popes
őstag

Valami ott még mindig nem kerek, :( de legalább megtaláltad a megoldást.
Az hogy helyi fiókkal használod nem okozhat ilyet, :N én is úgy használom.(mondjuk nálam simán is indul)

A TiltWheelMouse.exe-t meg valamelyik program használhatja, de javaslom hogy a biztonság kedvéért töltsd fel a virustotalra meg nem árthat ha lefuttatsz egy pár malware scant.(MBAM, AdwCleaner, stb)

Deus ex machina

(#51859) netpeti98 válasza D1Rect (#51857) üzenetére


netpeti98
addikt

Az UAC milyen szinten van? Én alapból a legmagasabban használom, akkor nem jelenik meg, viszont ha átrakom a beállítás idejére az alapértelmezett szintre (3. szint) és újra megnyitom a Settings appot akkor megjelenik.

(#51860) #71746560 válasza D1Rect (#51853) üzenetére


#71746560
törölt tag

Szia itt lehet:
Illetve a víruskereső programban-de inkább itt állítsad be először,utána meg a vezérlőpúltban.

(#51861) D1Rect válasza netpeti98 (#51859) üzenetére


D1Rect
félisten

Hát b+, lehúztam(3-ról nullára) az UAC-ot és rögtön működik a net.
Rly Redmond? :W :W :W

Neked köszi. :R

[ Szerkesztve ]

(#51862) Syl válasza D1Rect (#51861) üzenetére


Syl
nagyúr

Nálam tegnap a Store nem tudott alkalmazást telepíteni, csak miután kikapcsoltam a windows firewall-t... No comment... :W

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#51863) cigam


cigam
félisten

Most akartam egy új felhasználót a rendszerhez adni, de megtagadja:

Még csak ötletem sincs, hogy ez mitől és miért.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#51864) whited


whited
addikt

Sziasztok
Jelenleg w7-t használok de láttad az imént egy videót, hogy milyen újdonságokat adott ki mostanság 10-re az MS. ( fejlettebb Cortana, szinkron a telefon és a W10 között, beépített Linux, stb)
Az lenne a kérdésem, hogy megéri még maradni a w7-en, vagy most már tényleg annyival többet ad és jobb is pl a böngészője is a w10-nek, hogy megéri átmenni? :R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#51865) Nixon18


Nixon18
senior tag

Szaisztok!

A kérdésem a következő lenne.
Ha van egy új konfigurációm és egy új win 7 licencem, fel tudom telepíteni direktbe a win 10-et a 7 kódjával vagy csak frissíteni tudom?
Ez azért nem mindegy, mert nem akarj a skylale alapú gép felismerni az usb toolos win 7-et.

Köszönöm a segítségeteket!

(#51866) netpeti98 válasza whited (#51864) üzenetére


netpeti98
addikt

Ezt neked kell eldönteni. Kipróbálásra van 90 napos Enterprise Eval amit fel lehet rakni virtuális gépre és ott tesztelni az újításokat, mondjuk a virtualizált környezetben lassabb értelemszerűen, de a legtöbb dolog ott is kipróbálható.
Nekem már hiányozna a sok kis apróság W7 alatt amit a W8/10 hozott.

(#51867) #71746560 válasza whited (#51864) üzenetére


#71746560
törölt tag

Szia mindenképp jobb,csak az önállóskodása-driverezési malőriája miatt öli meg a felhasználhatóságát sajnos. :(
Újabb gépekre meg ez való,vagy linux. ;]

(#51868) King Unique válasza whited (#51864) üzenetére


King Unique
titán

Ezeket a nagy újdonságokat ki is használnád? :)
Pláne hogy pl. a Cortana magyar régióval úgy tudom még mindig nem működik

Én inkább Win8.1/10 párti vagyok, de ha valakinél annyira bevált a 7-es és megszerette, akkor csak úgy nem feltétlen érdemes váltani. Van még bő 3 éve, addig lehet akár azt is használni. Továbbá a szokásos dolgokra (pl. netezés, szkájpolás, filmnézés stb.) nyilván megfelel. Az új Edge böngésző lehet fejlődött az IE-hez képest, de amúgy nem feltétlen akkora nagy szám és a többség általában úgyis felrak pl. egy Firefoxot.

(#51865) Nixon18:
Az ingyenes frissítési lehetőség már rég lejárt (07.29.)... Tehát elvileg nem kéne elfogadnia a 7-es kulcsát, de voltak, akiknél még utána is működött. Illetve egyesek kihasználták ezt.
Az új gépeken a Win7 telepítése már valóban problémás, főleg ha UEFI boot van. Illetve az új Skylake alapú vasakon az USB-ről történő telepítése szintén. Esetleg DVD-ről meg lehet próbálni Legacy boot módban, de egy ilyen új konfigon nem feltétlen érdemes vesződni vele és lehet jobb lenne alapból egy Win10.

[ Szerkesztve ]

(#51869) Nixon18 válasza King Unique (#51868) üzenetére


Nixon18
senior tag

Ezért szeretnék egyből win 10-et telepíteni, de ugye csak win 7es kulcsom van és emiatt nem szeretnék (ha nem muszáj) fizetni a win 10-ért is.
De akkor egy próbát megér.

Köszönöm!

(#51870) Balázzs


Balázzs
senior tag

Sziasztok!

Win 10 tiszta telepítés új vinyóra, régi ment be háttértárnak de nem formáztam le, mert minden adat maradt rajta. Ezekhez nem enged hozzáférni az új win, hibát ír - hozzáférés megtagadva - gondolom a más felhasználó
miatt, ezt hogyan lehet feloldani? Ha simán átmásolom a rendszermeghajtóra valamelyik telepítőt, akkor már engedi futtatni.

köszi

Balázs

(#51871) King Unique válasza Balázzs (#51870) üzenetére


King Unique
titán

Valószínűleg az adott OS (Win10) alatt saját tulajdonba kell venni őket. Ennek megvalósítására van többféle módszer is.

[ Szerkesztve ]

(#51872) raidx válasza Balázzs (#51870) üzenetére


raidx
őstag

Jobb klikk a meghajtón, Tulajdonságok, Biztonság, Speciális, Vedd fel magad tulajdonosna. Ha kész Szerkesztés fül és ott is álltds be magad (vedd fel) add meg a teljes hozzáférést, OK és kész is vagy. Esetleg, ha van sok számból álló felhasználó valahol azt töröld. Az a régi volt amivel nem tudott miot kezdeni a Win.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#51873) menyhartlevi


menyhartlevi
aktív tag

Sziasztok! Egy Pentium 3710-es 4gb RAM-os integrált videókártyás laptopra 64 vagy 32 bites verziót kéne rakni? :)

(#51874) vlevi válasza menyhartlevi (#51873) üzenetére


vlevi
nagyúr

Semmi sem szól már a 32 mellett.

(#51875) MikaVejneGI válasza aftercooler (#51850) üzenetére


MikaVejneGI
aktív tag

Köszönöm.
Problémát megoldottam.

[ Szerkesztve ]

Steam ID: MikaVejneGI , PSN ID: MikaVejneGI mindenhol másutt: MikaVejneGI vagy ATis_HUN

(#51876) Tottinho válasza MikaVejneGI (#51875) üzenetére


Tottinho
csendes tag

2 napja csináltam egy Win 10 teljes visszaállítást, teljesen jól működött a laptop. Ma letöltődött az 1607-es funkció frissítés és telepítette.
Most pedig bekapcsolásnál alig akar betölteni, valamikor csak fekete a képernyő és nem csinál semmit, ha pedig betölt akkor sokszor lefagy :F

Visszakerestem a topikba és olvasom, hogy sokaknál is elég szarul működnek a dolgok az 1607es frissítés után.

Csinálhatok megint egy teljes visszaállítást :U
Utána hogy tudom majd kikapcsolni, hogy ne töltse le ezt a frissítést vagy frissítéseket?

(#51877) menyhartlevi válasza vlevi (#51874) üzenetére


menyhartlevi
aktív tag

Köszönöm! :R

(#51878) Balázzs válasza King Unique (#51871) üzenetére


Balázzs
senior tag

Köszönöm a gyors válaszokat raidx és King Unique :R

(#51879) lala42


lala42
őstag

Sziasztok.
Adott egy laptop. Toshiba Satellite Pro. L850-es. Hol lehet kikapcsolni, azt az opciót, hogy ha leállítom a gépet, az-az kikapcsolom, a fedél felnyitása után ne kapcsoljon be azonnal. Nézem az energiasémákat, de ott ezt nem engedi. (vagy csak én vagyok noob?)

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#51880) hito válasza King Unique (#51856) üzenetére


hito
nagyúr

Hát, végül a biztos, ami biztos verzió jött össze. USB-s telepítő GPT-be, bios-ban minden legacy "letilt", secure boot pipa és így bebootolt :) Köszönöm a segítséget! :R

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#51881) alex devil


alex devil
senior tag

Sziasztok! Elindítottam a frissítést Win7-ről (Acer 5755G laptop) szépen ment egy ideig de már több mint egy órája a hamarosan elkészülnünk felirat van a képernyőn, világoskék-sötéték változó szín. Ez így normális vagy valami hiba történt?

S23

(#51882) lugosi válasza ZCoyote (#51844) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem, de ez lefutott meccs, nem a drivert frissíti, hanem egyszerűen letörli a winupdate a laptopom pár segédprogramját (és ki tudja még mit, a fentieket biztosan), és csak a rendszervisszaállítás segít. Hónapok óta megy már, sajnos a probléma lokalizálva lett, csak a frissítés kikapcsolása lenne megoldás. Azt hogyan kell?

(#51883) apatyas válasza lugosi (#51882) üzenetére


apatyas
Korrektor

Nem ajánlott: én találtam a szolgáltatások közt Windows Update-et, meg Eszköztelepítés-kezelőt és Eszköztelepítő szolgáltatás-t. Tegnap mindhármat letiltottam, azóta nem láttam frissítéseket, és a vga driver is maradt Catalyst 15.200-on. !Hátulütője! : ebben az állapotban a VLC hibásan települt fel nem játszott le rendesen, illetve firefox telepítője és vga driverek telepítői NEM tudtak elindulni. Végül is, ezt akartam..
Mi a többiek véleménye erről?

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#51884) Potyka03


Potyka03
senior tag

Sziasztok. Olyan kérdésem lenne hogy oké hogy a Win + G-vel(ha jól emlékszem) tudok videót felvenni,de honnan tudom hogy elkezdi a felvételt?Illetve másik merevlemezre hogyan beállítani a mentési helyét?

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#51885) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Hardverfelújításon gondolkodom (SSD, VGA, RAM) és e miatt cserélném oprendszerem is win 7 64bit-ről win 10-re
Kérdésem az, hogy melyik a legjobb most ami elérhető magyar változatban magánszemélynek otthonra? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#51886) #16939776


#16939776
törölt tag

Két dolog amit biztosan ajánlott lecserélni: az a monitor és az alaplapi zajkeltő drivere. Amit a Win10 felrak az finoman fogalmazva arra alkalmas, hogy eszközkezelőben ne legyen az eszköz mellett sárga felkiáltójel...
Nem az extra funkciók hiánya, hanem a gyalázatos hang és képminőség borított ki.

Ha ezek megvannak drasztikusan jobban szól pl.: stúdió hangkártyával mint a W7 prof. tette és a grafikus monitorról is leugranak azok a részletek amikbe bele lett piszkálva, nem természetesek, jár érte a Like.

[ Szerkesztve ]

(#51887) prabhu válasza makoss (#51885) üzenetére


prabhu
senior tag

A Home verzióban vannak korlátok, ezért inkább Pro. Ha visszaolvasol egy kicsit, akkor te is láthatod, hogy miről van szó (frissítések, csoportházirend).

(#51888) prabhu válasza apatyas (#51883) üzenetére


prabhu
senior tag

Én csak Win update-et és BITS-et szoktam tiltani. Utóbbit elvileg már nem használja, de sose lehet tudni.

(#51889) makoss válasza prabhu (#51887) üzenetére


makoss
addikt

Az Enterprise nem jobb a Pro-tól?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#51890) TRob1 válasza makoss (#51889) üzenetére


TRob1
veterán

Neked nem. És otthonra meg főleg nem.
Enterprise-ban kb. csak nagyvállalatok és gémer enmag júzerek gondolkodnak. ;]

¤ R'n'R ¤

(#51891) Pala válasza #16939776 (#51886) üzenetére


Pala
veterán

Ezt erdekes olvasni, pl. en mar evek ota a Windows beepitett audio driveret hasznalom a hangkartyahoz, mert lenyegesen jobban szol, mint a gyari driver (utobbi konkretan zenehallgatasra elvezhetetlen), az extra feature-okre meg nincs szuksegem. Igaz, itt most csak sima integralt megoldasrol van szo.

[ Szerkesztve ]

(#51892) prabhu válasza makoss (#51889) üzenetére


prabhu
senior tag

Otthonra kicsit túlzás. Home és Pro között nincs nagy árkülönbség [link]. Enterprise-t nem is látok, azt inkább virágbolti verziókban szoktak használni emberek.

(#51893) Syl válasza TRob1 (#51890) üzenetére


Syl
nagyúr

Valamint a kmspico arcok :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#51894) daimonion


daimonion
senior tag

tegnap újra raktam a rendszert.Win10 pro 64 bit 14393 447 a rendszerem. Miután az OneDrive-on is bejelentkeztem és kiválasztottam a helyet, hogy hova szinkronizálja a fájljaimat erre lettem figyelmes a fájlkezelőben

Másnál is van ez a jelenség ? Esetleg hogyan lehetne eltüntetni, hogy csak egy maradjon. Mindkettőben ugyanazok a fájlok vannak mindkettő ugyanazon a meghajtón van. Úgy néz ki, hogy csak az OneDrive ikonok duplázódottak csak meg a tartalom az nem.

(#51895) makoss válasza TRob1 (#51890) üzenetére


makoss
addikt

Akkor a Pro lesz ha az a legjobb. :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#51896) bivalyolo válasza daimonion (#51894) üzenetére


bivalyolo
őstag

Sziasztok,
Win 10 Education edition lényeges hardver cserét hogy viseli? Vihető tovább a kulcs vagy mint az oem esetén csak arra a hardverre érvényes amin aktiválva lett?

A korábbi szintén msdnaa-s win 8.1 promat frissítve win 10-re, majd hozzácsatolva a ms fiókhoz nem sikerült újraaktiválnom.. Ez egy amd -> intel váltás volt.

"Let's agree to disagree!"

(#51897) lugosi válasza apatyas (#51883) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Számomra ezek teljesen lényegtelenek, ez egy irodai gép amivel szemben csak azt az úgy tűnik win10 számára megugorhatatlan követelményt támasztom hogy bootoljon be, majd lehessen használni a rá már telepített programokat.
Ha lehetne még fizetnék is érte hogy visszamehessek egy egyszerű frissítéssel win7-re.

(#51898) Tottinho válasza Tottinho (#51876) üzenetére


Tottinho
csendes tag

Erre nem tud valaki megoldást?

(#51899) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Sziasztok!

Hol tudom távolról megnézni, hogy honnan történt bejelentkezés az accountommal használt Windowsokba?

Az account.live.com oldalon a Fióktevékenységeknél csak a webes felületre történő bejelentkezéseket naplózza, de arra is van lehetőség, hogy megnézzem valahol a Windowsba történő bejelentkezéseket is?

Köszi!

(#51900) RockHaRD


RockHaRD
addikt

Sziasztok. Ezzel lehet valamit kezdeni?

Ha visszakapcsolom a kis pajzsot, meg a parancsikon kis ikonját, akkor azok normálisan látszanak. Ha kikapcsolom őket, akkor ez fogad... :(((

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.