Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51651) dgyuri0123 válasza #71746560 (#51649) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Köszi.

Semmilyen formában nincs Win10-em külső tárolón. Lényeg, hogy működjön az új tulajnál, ha csinálok egy teljes visszaállítást. Korábban Win7 volt rajta és azt nem szeretném, ha emiatt bebuknám a 10-es verziót, mert Win7-re állna vissza. Vagy ez nem fordulhat elő?

"csak a zene van"

(#51652) #71746560 válasza dgyuri0123 (#51651) üzenetére


#71746560
törölt tag

Mikor lett rá telepítve a Win 10?

(#51653) Kobe


Kobe
veterán

szaisztok

van egy 1 tbos külső vinyóm, ami alapjáratból 931 GB-os. A problémám, hogy 50 GB-nyi hely eltűnt róla valahogy az éterbe. Az összes mappa ami rajta van, kb 851 GB, szabadnak viszont csak 30GB-ot lát.

Nincs rajta bekapcsolva a rendszervisszaállítás, rejtett mappákban sem találtam semmi orbitális nagy filet, mi foglalhatja még ezen kívül ??

(#51654) Livius válasza Kobe (#51653) üzenetére


Livius
őstag

Rakj fel egy HD Sentinelt, és ellenőrizd le a HDD állapotát szerintem.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#51655) ron8


ron8
senior tag

Hy! Tervezem egy win10 megvételét. Mennyire ajánlott hardverapron kulcsot venni? Csak mert sokkal olcsóbb mint bárhol egy boxos verzió....
Köszi

(#51656) Kobe válasza Livius (#51654) üzenetére


Kobe
veterán

ezen már túl vagyok, semmi baja nincs HDSentinel szerint :) 1db hibás szektor sincs rajta

(#51657) vlevi válasza ron8 (#51655) üzenetére


vlevi
nagyúr

Annyi erővel kms-el is aktiválhatod. Nagyrészt mennyiségi licenszből megmaradt kulcaokat árulnak, ami viszont nem eladhtó.

(#51658) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

Van nekem egy öreg laptopom, van azon egy Windows 10. Na most tegyük fel, hogy szanálom a laptopot, formázom a meghajtóját. De veszek egy új, rendszer nélküli laptopot, amire felteszem a Windows 10-et.

Tudom ezt utána aktiválni a régi laptopon volt Windowsal?

Microsoftot kell hívni? Egyáltalán lehetséges "átmenteni" a Windowst?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#51659) pataslogeza válasza movax (#51358) üzenetére


pataslogeza
aktív tag

Ha csendben maradtal volna, akkor megorizhetted volna azt a latszatot hogy ertesz ahhoz amihez hozzaszolsz, de igy mar biztosan tudom hogy nem sok kozod van az informatikahoz, kulonben nem irnal ilyen okorseget.
De igen, a ctrl + s az mentes a magyar windowsban is, meg az osszes tobbi billentyuparancs is ugyanaz a magyar windowsban mint az angolban.
Azt allitod soha nem hasznaltal magyar szoftvert, de akkor honnan tudod hogy rettento nagy baromsagok vannak a magyar forditasban? Nem erzed az ellentetet? Ket allitas van a hozzaszolasodban, de azok utik egymast.
Irj ide nekem tizet azokbol a rettento nagy barom forditasokbol, en meg berakom a kepernyomenteseket roluk, amik vagy megerositik az allitasodat, vagy megcafoljak.
Angolul sem tudsz. Ha tudnal, akkor le tudtad volna forditani magyarra azt az egyszeru, harom szavas mondatot, de azt irtad nem tudod magyarul mert angol windowsod van.

(#51660) apatyas


apatyas
Korrektor

Üdv! Letöltöttem az összefoglalóban linkelt média bigyón keresztül a home magyar x64 verziót iso-ban. De itthon telepítéskor nem fogadja el az Aidából kiolvasott win8.1 kulcsot, aminek vége w8d2d. A Rendszertulajdonságokban azt írja aktiválva van a win8.1-em, nullával kezdődik és aaoem a termékazonosító vége, így a nulla miatt esélyem sincs a telepítőben használni. ( a 8.1 járt a laposhoz, és magyar)
A verzió rossz amit leszedtem, vagy már nem fogadja el a régi 8.1-es kulcsot?

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#51661) fojtviki válasza apatyas (#51660) üzenetére


fojtviki
senior tag

Hat erdekes. Pont igy voltunk mint te. 8.1 home. Leszedtuk a telepitot. A laptopbol kivettuk a hdd-t es egy ssd ment a helyere. De automatikusan aktivalt lett. Semmi serialt nem kellett beirni. Akkor nekunk szerencsenk volt:) Jobban mondva, eloszor frissitessel probalkoztunk, online. Az viszont 99%-on megallt es ugy is maradt. Na ez utan jott amit fentebb irtam:)

(#51662) 1stVikman válasza Tybor66 (#51645) üzenetére


1stVikman
senior tag

2 óra eredménytelen próbálkozássorozat után feladtam... :(
(#51643) Supernova555 -nek lett igaza:[link]

(#51663) szőr Artúr válasza pataslogeza (#51659) üzenetére


szőr Artúr
tag

Nem írt akkora ökörséget.
Én sem használok magyar szoftvereket, hasonló okok moatt. Amire konkrétan emlékszem, az olyan volt, hogy a magyar menük miatt az Alt+... kombinációk át lettek írva.
Mondjuk XP és vele egyidős Office volt amit magyarítva láttam, azóta nem tudom, mi a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#51664) szőr Artúr válasza szőr Artúr (#51663) üzenetére


szőr Artúr
tag

Közben eszembe jutott még egy példa: nem túl régi, magyar Office, az Excelben a függvények nevei is magyarok voltak...

(#51665) prabhu válasza Hegyirabló (#51658) üzenetére


prabhu
senior tag

OEM vagy retail verzió? Az előbbit úgy tudom nem lehet átvinni. Az utóbbira van módszer.

(#51666) Tybor66 válasza 1stVikman (#51662) üzenetére


Tybor66
tag

Sajnálom, hogy ebben nem tudtam segíteni. :F

iPhone SE (2016) & iPhone SE (2020) -> Samsung Galaxy A54 (8/256) & MacBook Air M1 (2020)

(#51667) nyunyu válasza szőr Artúr (#51664) üzenetére


nyunyu
félisten

Közben eszembe jutott még egy példa: nem túl régi, magyar Office, az Excelben a függvények nevei is magyarok voltak...

Kifejezetten istenes, hogy az Office 2010-ben (14.0) már csak a képlet varázslóba írandó függvénynevek magyarok pl. SZUM()), de az xlsx-be angolul menti őket (SUM()), így tetszőleges nyelvű Excel megeszi őket.

Office 95 (7.0?) környékén még az xls-be is a lokalizált Excel nyelvén írta, így az angol Excel nem tudta betölteni a magyarral mentett fájlokat...

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#51668) dgyuri0123 válasza #71746560 (#51652) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

2-3 hónapja.

"csak a zene van"

(#51669) apatyas válasza fojtviki (#51661) üzenetére


apatyas
Korrektor

No. Végül is, a webes, segítséggel élőknek fenntartott linkről feltelepült a 10 home. Az Aidában win8.1 kulcsot ír még mindig de új lett 8hvx7 végű, ugyanitt az explorerhez a régi kulcs van. Rendszernél aktivált 10 home, új termékazonosító vég aa104.
Ha megy, örömésbódottá.
Csak a vele szállított applikációk ne lennének ilyen fosok :(
(Keyword: kiskapu)

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#51670) #71746560 válasza apatyas (#51669) üzenetére


#71746560
törölt tag

Szia,ügyes vagy. :F
Mint írtam sajnos béta állapotú még ez az oprendszer. :W

(#51671) Hegyirabló válasza prabhu (#51665) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Szia!

Szerintem OEM lesz, tehát előre telepítve volt a gépre. Na és ez:

Windows 10 újraaktiválása hardvermódosítás után

Aquila non captat muscas.

(#51672) movax válasza pataslogeza (#51659) üzenetére


movax
őstag

Amikor utoljára használtam pl. magyar office-t, a "mindent kijelöl" valami olyasmi volt, hogy Ctrl+Shift+O és akkor azt mondtam, hogy édes jó anyukáját a magyarításnak. Rég volt és azóta nem használok magyar nyelvű szoftvert, semmilyet.

Ha meg angolul használsz minden szoftvert, akkor egyszerűen nem tudod, hogy minek hogyan mondják magyarul. Arról nem beszélve, mennyire kontraproduktív az egész, egy angol fórumon és általában a neten elveszel.

Ennek ellenére megpróbáltam segíteni a kollégának. Elnézést, többé nem teszem, hozzád fogom irányítani. Bár ha ilyen arrogánsan válaszolsz neki is, nem hinném, hogy menne valamire vele...

Máskor lépj be te és segíts a kérdezőnek, ezért van a fórum, nem a nagypofájú mellébeszélésért.

[ Szerkesztve ]

(#51673) prabhu válasza Hegyirabló (#51671) üzenetére


prabhu
senior tag

Hát igen, végül is egy teljesen más gép az jelentős hardvermódosítás :))
Többet nem írok, mert az már lehet valaki illegális megoldásnak gondolná.

(#51674) Headless


Headless
őstag

Sziasztok egy olyan problémával fordulok hozzátok, hogy van egy windows 10 gépem, amelyről elérek egy élinuxos smb megsztást host névvel, ip-vel is elérem, de nem ugyanazt mutatja. (üres mappák). Nincs ip ütközés, másik gépről ip címről is tökéletesen megy. Korábban erről is ment, a hétvégén távollétben vált elérhetetlenné. reboot volt mind a samba server mind a kliens gép. Változatlan hostnévvel megy ip-vel nem router restart is volt. semmi.. Muszáj az ip címes elérés számomra...

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#51675) tordaitibi válasza 1stVikman (#51639) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Koszi, de ezeken lepesrol lepesre ahogyan leirtad tul vagyok.
Ahogy a kollega is irta, ''soha'' beallitva, ennek ellenere keri, igaz csak meg egy enter kell neki mert ures a jelszo,
de azt, hogy egy enterre felebredjen es egybol az asztal legyen azt nem tudom elerni.
Ugyanez van altatas, hibernalas, es a monitor off allapotbol visszajovet.
Vagyis ha gepeszkedek, akkor nem ez, hanem az a lockscreen vagy mi a bubanat.
Akkor viszont azon kell kattintgatni, tehat se ez, se a logon ne legyen, azt en nem tudom beallitani az n windowsomon. De ezeket itt 2 honapja itt lefutottam, kepekkel illusztralva, de megoldas nincs.
Mimt ahogy a megosztott meghajtoim anomaliara, es a wifi szarakodasra sincs megoldas.

[ Szerkesztve ]

(#51676) Űrvándor


Űrvándor
csendes tag

Sziasztok Segítséget kérnék a megoldásra!

A új frissítés óta a mappák megnyitásához mindig rendszergazdai jóváhagyást kér.

(#51677) Hegyirabló válasza prabhu (#51673) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Köszi!

Amúgy meg ha úgy vesszük, egyszer én kifizettem azt a Windowst, ha a másik gépet nem fogom használni, mert leselejtezem, akkor még azt sem lehet mondani, hogy két gépen van egy Windows.

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#51678) Headless válasza Headless (#51674) üzenetére


Headless
őstag

Megoldva, fájlok offline mentése kavart be, miért van egyáltalán ez alapból engedélyezve, majd én eldöntöm, hogy akarom-e..... fos windows...

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#51679) prabhu válasza Hegyirabló (#51677) üzenetére


prabhu
senior tag

Ez stimmel és én értem is, a kérdés, hogy a MS is így gondolja-e ezt? :)

(#51680) Bogyó bá' válasza prabhu (#51679) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Miért stimmelne? Lehet venni "drága" (dobozos) Windowst, azt oda pakolod ahová akarod. Meg lehet venni olcsó, OEM verziót, ami a hardverhez (tehát annak élettartamához) kötött. El kell adni a régi géppel, mert ahhoz "jár".

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#51681) Tappancs2001


Tappancs2001
senior tag

Sziasztok! A következő lenne a kérdésem. A gépemen lévő Win 10 pro 64 bit pro op. rendszer 0xc000014c hibakóddal (boot/Bcd fájl hiánya). Csak egy 4 gb pendrive van nálam, amire nem fér fel a helyreállításhoz használt windows pro 64 bit oprendszer. Az megoldható hogy win 10 home op rendszer 64 bit telepítőlemezével (ami ráfér a 4 gb pendrive-ra) próbáljam helyreállítani a hiányzó bcd. fájlt? Ha nagyon nagy marhaságot kérdeztem, akkor előre is elnézést kérek :)

(#51682) prabhu válasza Bogyó bá' (#51680) üzenetére


prabhu
senior tag

Hát persze.

(#51683) Kolondrum válasza Kobe (#51656) üzenetére


Kolondrum
félisten

Látszólag. Még nem nyúl hozzá a HDD nem változik a SMART adat. Felület teszt stb, azaz full format stb. Hidd el megtörtént velem is onnan tudom.

(#51684) apatyas válasza #71746560 (#51670) üzenetére


apatyas
Korrektor

És ezektől hogy lehet megszabadulni? Forgalomkorlátos mobilneten lakik a gép, ez így rohadtul nem elfogadható:
Programkód PID Cím Küldés (B/s) Fogadás (B/s) Összesen (B/s)
svchost.exe (netsvcs) 8 217.79.128.200 129 421 559 421 687
svchost.exe (netsvcs) 8 217.79.128.202 74 389 356 389 430
svchost.exe (netsvcs) 8 13.107.4.50 112 32 923 33 035
svchost.exe (netsvcs) 8 217.79.128.201 59 17 021 17 080
svchost.exe (netsvcs) 8 msnbot-191-232-139-2.search.msn.com 450 517 966

Van még tovább is a listán, de ez az észveszejtő. Reggel elvileg végzett a frissítésekkel.
Sz: időnként abbahagyja, pl amikor kifejezetten figyelem az erőforrásfigyelőt, aztán később megint elcsípem hogy fülel.
Sz2: lehet, hogy valami paradise bay nevű játékszerűséget töltött le, mert egy órája még nem volt rajta a start menü tetején frissen telepített játékként. Akkortájt nyomtam a csempéjén jobboldalt jobbklikk eltávolítást, erre feltelepítette a barom.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#51685) Hegyirabló válasza Bogyó bá' (#51680) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Jó, hát legrosszabb esetben veszek egy Windowst az apróról.

Aquila non captat muscas.

(#51686) Den Hadnagy


Den Hadnagy
senior tag

Sziasztok!

Volt egy legális W7 pro-ról frissített W10-em. Ma gondoltam, hogy nyomok neki egy tiszta reinstallt. Minden le is futott rendben, de az eddig hibátlanul működő ezeréves IDE csatlakozós hdd-m nem látszik a rendszerben... A W10 SSD-ről fut, az eszközkezelő látja a vinyót, installkor (amikor kérdi, hogy hova települjön a rendszer) is mutatta, sőt a foglalt hely mennyisége is stimmelt, de a fájlkezelő alatt istennek sem látszik semmi.

Mi lehet a baj?

Köszönettel :

DH

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#51687) Tybor66 válasza Den Hadnagy (#51686) üzenetére


Tybor66
tag

A Lemezkezelőben próbáltál betűjelet adni a meghajtónak/partícióknak?

iPhone SE (2016) & iPhone SE (2020) -> Samsung Galaxy A54 (8/256) & MacBook Air M1 (2020)

(#51688) TIstvan4 válasza Den Hadnagy (#51686) üzenetére


TIstvan4
tag

Szia!
Vigyázz a régi wincsidre!
Lehet eltünt a partició tábla,és ezért nem látja a rendszer.

(#51689) Den Hadnagy


Den Hadnagy
senior tag

Köszönöm a válaszokat... a megoldás zavarbaejtően primitív volt: molex lehúz, reboot, leállít, molex vissza, reboot. Voilá.

A HDD amúgy 2008-as, a mai napig tökéletesen jól van, köszöni szépen :)

THX még1x!

DH

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#51690) 1stVikman válasza tordaitibi (#51675) üzenetére


1stVikman
senior tag

Engem csak az idegesít, hogy az előző verzióban ez működött nekem. Azaz nem volt sem zártképernyő, sem login képernyő, simán induláskor az asztalra tett, ugyanígy alvó módból ébredésből, és rendesen kép volt a bejelentkezési képernyőn.

(#51666) Tybor66
Köszi a tippeket, ne búsúlj, nem rajtad múlott a dolog. :D

(#51691) apatyas


apatyas
Korrektor

Most az halálosan komoly, hogy tiszta telepítéshez Minden partíciót le kell szedni a merevlemezről, s nem maradhat rajta az adatpartíció? Ezek megbuggyantak?

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#51692) lck válasza apatyas (#51691) üzenetére


lck
senior tag

Aztán mérnemaradhatna ? Hol írtak ilyet ?

(#51693) szőr Artúr válasza apatyas (#51691) üzenetére


szőr Artúr
tag

Ehhez kapcsolódva: 64 bites win10, uefi-s gépen, miért gyárt négy partíciót egy üres diszken?
1. EFI
2. ??
3. Maga a rendszer
4. ??

Régebbi rendszereken volt egy recovery, és az éles rendszer, plusz EFI esetleg.

(#51694) prabhu válasza apatyas (#51684) üzenetére


prabhu
senior tag

Elvileg, ha beállítod, akkor nem tölt le forgalomkorlátos neten (ki kell lőni a frissítések továbbküldését is). Ha mégis, akkor futtatás: services.msc és Windows Update letilt. Mehet a háttérben futó intelligens átviteli szolgáltatás (bits) is. Így nem fog magától frissülni a Win, ha mégis akarod, akkor meg engedélyezed és lefuttatod havi 1*.
A másik dolog ami még szükséges: letiltani a telemetriás vackokat. Ezt például Destroy Windows Spying-gal és Spybot Anti Beacon-nel lehet megoldani.
A hátránya ezeknek, hogy a Defender nem lesz használható, de szerintem amúgy sem az :)

(#51695) prabhu válasza szőr Artúr (#51693) üzenetére


prabhu
senior tag

Ez már csak ilyen.

(#51696) szőr Artúr válasza prabhu (#51695) üzenetére


szőr Artúr
tag

Ebből nem derül ki a 4. partíció funkciója. :U

(#51697) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok!

Az mitől lehet, hogy miután betöltődött a win10 nem jelenik meg a Tálca és a kurzol nyíl sem? Addig minden a megszokott szerint megy, azaz bekapcsolás után jön az indítóképernyő, ott kéri a jelszót (megadjuk) Enter és utána a háttérkép van csak semmi más. Sem a Tálca nincs sehol, se a kurzol de az Asztalon lévő gyorsindító ikonok sincsenek.
Délelőtt megpróbálom (egy kis segítséggel) lefuttatni a Kaspersky Rescu-t. De addig esetleg valami ötlet?
Előre is köszönöm.
Nem az én gépem, de azon a gépen van vírusirtó program, az avast! Ha ez segít valamit is.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#51698) istvankeresz válasza szőr Artúr (#51696) üzenetére


istvankeresz
aktív tag

Elvileg a két kérdőjelesből az egyik a "biztonsági mentés" ahonnan vissza tudod állítani a windows-odat, a másik meg talán hibernáláshoz tárhely. De nem biztos.

[ Szerkesztve ]

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#51699) szőr Artúr válasza istvankeresz (#51698) üzenetére


szőr Artúr
tag

Legyőztem a lustaságomat és megkerestem: a nagyobbik kérdőjeles törölhető, a resethez szükséges.
https://m.reddit.com/r/Windows10/comments/40rhnd/why_does_the_windows_installer_make_4_partitions/

(#51700) JamesHun


JamesHun
addikt

sziasztok

ha a kb3200970-es összegző frissítést nem tudja telepíteni és mindig próbálkozik van valami ötlet, mit lehet tenni, hogy "megegye"?
sajna nem tudom már betenni, hogy ne akarja ezt a frissítést leszedni
jah és egy friss telepítés pár hetes pendrives telepítővel 0 telepített progival ;)

SeriesX: JamesSHun

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.