Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51451) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

Sziasztok!

Ezt valahogy lehet javítani? A biztonsági mentés írja ki a végén, tulajdonképpen lementi az egészet és vissza is állít simán mindent frankón, de 97%-nál elgondolkozik vagy félórára, amikor a többit 5 perc alatt kimenti kb, aztán kidobja ezt:

A biztonságimásolat-készítő hibát észlelt a(z) C:\Users\defaultuser0\Contacts fájl biztonsági mentése közben. Hiba: A rendszer nem találja a megadott fájlt. (0x80070002)
A biztonságimásolat-készítő hibát észlelt a(z) C:\Users\defaultuser0\Searches fájl biztonsági mentése közben. Hiba: A rendszer nem találja a megadott fájlt. (0x80070002)
A biztonságimásolat-készítő hibát észlelt a(z) C:\Windows\System32\config\systemprofile\OneDrive\SkyDrive-fotóalbum fájl biztonsági mentése közben. Hiba: A rendszer nem találja a megadott elérési utat. (0x80070003)

[ Szerkesztve ]

(#51452) movax válasza raidx (#51448) üzenetére


movax
őstag

Ez így nem igaz. Ha nincs engedélyezve a hibernálás, akkor a win10 nem hozza létre hiberfil.sys-t, szó se róla, hogy a leálláshoz kellene. Altatáshoz sem kell.

(#51453) szőr Artúr válasza movax (#51452) üzenetére


szőr Artúr
tag

Mindkét oldal képviselőitől kérdezném: forrás? ;)
(Gyors keresés nem hozott eredményt :( )

(#51454) CirrMee válasza raidx (#51448) üzenetére


CirrMee
addikt

A Win 10 viszont leálláskor is használja ezért hiánya zavart okoz nála.
Már ne is haragudj, de ez szvsz úgy baromság, ahogy leírtad.
50+ Win10 telepítés után (többségük céges), pláne ha mindegyiknél kikapcsoltam/töröltem, még nem fordult elő ilyen. Az alapján, amit ide megeresztettél, az összesnek bugzani kellene, ehhez képest az összes fut hibátlanul.

220 volt van folyamatosan
Nem tudom melyik országban élsz, mert nálunk a kilencvenes évek óta 230V van...

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#51455) vlevi válasza raidx (#51448) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ha a hibernálás be van kapcsolva, akkor a windows az alábbi dolgokra is használja a hibernációt:
- alvás. Ilyenkor egy ún. hibrid alvást használ, vagyis kiirja a hibernacios fikeba azt, ami a hibernaciobol ebredeshez kell. Asztali gepeken ez be van kapcsolva, mert ott forsulhat elő, hogy alvas közben megszunhet az aramellatas. Emiatt az altatasba kerülés folyamata sokkal lassabb.
-gyorsinditas. Ilyenkor kikapcsolaskor szinten ide menti a szukseges informaciokat ahhoz, hogy bootolaskor ne kelljen teljes rendszertesztet csinalnia, ettol (is) gyorsabb a boot. Wiszont a leallas lassabb.
Ha kikapcsolod a hibernalast, attol nem lesz baj a mukodesben, mert a fenti ket funkcio is azonnal kikapcsolasra kerül.

(#51456) movax válasza szőr Artúr (#51453) üzenetére


movax
őstag

Forrás?? Milyen forrás? Te nem használsz számítógépet?

(#51457) szőr Artúr válasza movax (#51456) üzenetére


szőr Artúr
tag

Microsoft doksi, amiben leírják, hogy pontosan mikor, mire használja a win10 a hibefil.sys-t.
(Nincsenek illúzióim, hogy létezne ilyen... :) )

Számítógépet linux alapon használok (android, ubuntu stb.)

[ Szerkesztve ]

(#51458) CirrMee válasza szőr Artúr (#51457) üzenetére


CirrMee
addikt

Nem olyan bonyolult ez: ha a kollégának igaza lenne, mindenkinél balhézna, aki kikapcsolná & törölné. Gyakorlatilag viszont senkinél sem teszi...

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#51459) movax válasza szőr Artúr (#51457) üzenetére


movax
őstag

Nem kell ehhez semmiféle doksi, ha bekapcsolod a hibernálást, megjelenik a fájl a gyökérben, ha kikapcsolod, eltűnik, ilyen egyszerű.

(#51460) Tiger. válasza movax (#51459) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Ezt sem értem pl a hibernalas manuálisan működik.
De ha időre van állítva akkor nem.
Az alvó mód továbbra sem jó. Bár most Win 7 van fent. Egyszer talán az elején jó volt de mar csak annyit csinál fel tudom éleszteni kép is van de mikor be jelentkezne akkor fekete a képernyő es ki fagy. En erősen azon gondolkodom hogy ez Tapegység lesz.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#51461) degas2428


degas2428
tag

Sziasztok!

Vettem egy másik legális windows 10 pro oem operációs rendszert mert kicseréltem az alaplapot, processzort, memóriát. A kérdésem az lenne, hogy ha az alaplap vagy a processzor meghibásodna s úgyan olyat raknék vissza bele akkor nincs vele probléma vagy esetleg valamilyen számot néz az alaplapon? Szóval aktivált marad a windows vagy hívhatom telefonon a Microsoft ügyfélszolgálatát?

Előre is köszönöm a válaszokat.

(#51462) szőr Artúr válasza movax (#51459) üzenetére


szőr Artúr
tag

Nem értesz: többször olvastam már a 10-es megjelenése óta, hogy másképp használja a hiberfil.sys-t, mint a korábbiak és nem árt, ha akkor is ott van, hs nem akarod hibernálni a gépet.
Mióta tudom, hogy legalább egyes unixok másra is használják a swap területet, mint a memóriából kilógó programok tárolása (régen, egy solaris vagy hpux tanfolyamon mesélte az előadó), azóta bármiről bármit elhiszek. Akár azt is, hogy a hiberfil másra is kell, nem csak a hibernáláshoz.

(#51463) movax válasza szőr Artúr (#51462) üzenetére


movax
őstag

Ember, a hiberfil.sys csak akkor létezik, ha be van kapcsolva a hibernálás funkció. Ha kikapcsolod, akkor nincs jelen a fájl, nem létezik, mert a funkció nem hozza létre, mert ki van kapcsolva, mi ezen olyan nehéz.

(#51464) movax válasza szőr Artúr (#51462) üzenetére


movax
őstag

Amiről olvashattál, az a swapfile.sys, ami win8-tól felfele létezik, a pagefile mellett van jelen és az appok kezelésére használja a rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#51465) Tiger. válasza movax (#51464) üzenetére


Tiger.
nagyúr

pagefile ennek nincs köze az alvó modhoz? Mert nekem ki van kapcsolva még winyonál is.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#51466) movax válasza Tiger. (#51465) üzenetére


movax
őstag

Nincs köze. A pagefile-t akkor használja a rendszer, ha kezd kevés lenni neki a memória és akkor kidobja az adatot a hdd-re, ssd-re. Megoszlanak a vélemények, hogy ki lehet-e kapcsolni vagy sem. Egyesek kikapcsolják és vígan elvannak vele, mások - és a MS is - azt mondják, hogy szükséges a fájl, ha nem is a rendszer által automatikusan beállított méretben. Én levettem a fix méretét 2 GB-ra, 12 GB memóriám van, de gyanítom, hogy kevesebbel is beérné.

(#51467) szőr Artúr válasza movax (#51463) üzenetére


szőr Artúr
tag

Igen, tudom. És nem, nem swapfile-ról olvastam, hanem kifejezetten a hiberfil.sys-ről írtak ilyeneket, csak nem doksiban, hanem fórumokon, ergo vagy igaz vagy nem, de akár igaz is lehet.

Szerk:
http://www.thewindowsclub.com/fast-startup-windows-8
Egy kis ismertető a windows fast startup működéséről. (Ehhez pl szükséges a hiberfil.sys)

[ Szerkesztve ]

(#51468) movax válasza szőr Artúr (#51467) üzenetére


movax
őstag

Igen :D Mivel a fast startup nem más, mint ébredés a hibernálásból. Tehát nem ehhez IS kell a hiberfil, hanem ez MAGA a hiberfil működése. :)

(#51469) szőr Artúr válasza szőr Artúr (#51467) üzenetére


szőr Artúr
tag

Lejárt a szerkesztési idő, de annyit még hozzátennék, hogy mindeddig max. két-három órányi tapasztalatom van a 10-essel, korábban csak annyira érdekelt a téma, mint mondjuk az orosz helyesírás változása... (gyk: ha belebotlottam valami ilyen témába, megnéztem)

(#51470) szőr Artúr válasza movax (#51468) üzenetére


szőr Artúr
tag

Bocs, ettől kezdve ignore on...
"This new Fast Startup mode is a hybrid of the traditional cold boot and resuming from hibernate option"
Ez nem tisztán ébresztés.

(#51471) movax válasza szőr Artúr (#51470) üzenetére


movax
őstag

Jobb lenne tisztázni a különbséget a pagefile és a hiberfil között...

(#51472) moma


moma
őstag

elég alap kérdés :B
hogy kell megnyitni egy ilyet:
\\valami.local\Public\Temp\valami

ez valami közös mappa a cégnél? hova kell ezt beírni vajon?

we all deserve a bit of luck.

(#51473) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok,

Mióta SSD-t használok, fixáltam a lapozófájlom méretét 2GB -ra.
A laptopomon Windows 10 -et használok 8GB memóriával.
Bizonyos időnként, kb. havonta rendszeresen kifagy a Chrome, de olyan szinten, hogy meg se moccan az ablaka.

Eseménynaplóba ezek kerültek be a kérdéses időpontban:
2016. 11. 23. 23:13:26
A Windows sikeresen diagnosztizálta, hogy kevés a virtuális memória. A legtöbb virtuális memóriát felhasználó programok: DUMeter.exe (4736) felhasznált 895324160 bájtot, chrome.exe (12804) felhasznált 532578304 bájtot, és chrome.exe (7832) felhasznált 495439872 bájtot.

2016. 11. 23. 23:14:14
Alkalmazás által generált üzenet: WerFault.exe - Alkalmazáshiba : Az alkalmazás nem tudott megfelelően elindulni (0xc000012d). Az alkalmazás bezárásához kattintson az OK gombra.

2016. 11. 23. 23:14:17
Alkalmazás által generált üzenet: chrome.exe - Alkalmazáshiba : Kivétel (ismeretlen szoftverkivétel (0xe06d7363)) történt az alkalmazásban a következő helyen: 0x00007FFE44327788.

Ezek szerint kevés a 8GB RAM illetve a beállított 2GB lapozófájl?
Van esetleg vmi trükk arra, hogy a Chrome bizonyos időnként kipucolja önmagát a memóriából?

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#51474) Apucy01


Apucy01
őstag

Sziasztok!

Lenne egy igen amatőr kérdésem a képen látható menü betüi és egyáltalán az oredszerben a betüket hogy lehet kicsit vastagabbra csinálni?

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#51475) SP4C3 válasza Apucy01 (#51474) üzenetére


SP4C3
veterán

Control Panel\All Control Panel Items\Display

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#51476) Ragnar_


Ragnar_
addikt

( CCleaner legyalult még 5Gbot a rendszerpartícióról, így már nagyjából rendben van, szóval úgy tűnik időnként érdemes lehet ráereszteni a rendszerre egy CCleanert+egy tempkönyvtár takarítás és + 12Gb hely)

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#51477) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

A win 10 összevissza pakolja az alkalmazások hangját a kimenetek között. Hogy tudom beállítani, hogy ha kijelöltem az alapértelmezett eszközt a lejátszásra, akkor azt használja minden alkalmazás?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#51478) Ragnar_ válasza Tigerclaw (#51477) üzenetére


Ragnar_
addikt

Set default ? Mikor kiválasztod a Sound/Playback menüből az eszközt. Jah, hogy már ki van jelölve... :DDD

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#51479) Apucy01 válasza SP4C3 (#51475) üzenetére


Apucy01
őstag

léci magyarul köszönöm :)

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#51480) Tigerclaw válasza Ragnar_ (#51478) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Azt persze beállítom, de vannak alkalmazások amik valamiért magasról tesznek arra hogy mi az alapértelmezett és van ami még ki is sajátítja, vagyis keverés helyett elveszi a másik futó alkalmazástól a hangot és akkor sem adja vissza, ha bezárom. Ilyen pl. az MS média lejátszója.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#51481) SP4C3 válasza Apucy01 (#51479) üzenetére


SP4C3
veterán

Jobbclick a start menü gombjára, felugró menüből kiválasztod a "Vezérlőpult"-ot, majd ott a "Kijelzőt"...

1.)

2.)

Innen már el tudsz igazodni...

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#51482) prabhu válasza moma (#51472) üzenetére


prabhu
senior tag

Megosztott mappákat az Intéző-n keresztül el tudod érni (címsor). Persze lehet Total Commander-t (vagy annak a klónjait) is használni.

(#51483) prabhu válasza Ragnar_ (#51476) üzenetére


prabhu
senior tag

A Ccleaner viszi a Temp-et is. A beállítások/haladó fül alatt ha kiszeded a pipát, akkor a 24 óránál frissebbeket is kikapja.

[ Szerkesztve ]

(#51484) Apucy01 válasza SP4C3 (#51481) üzenetére


Apucy01
őstag

köszönöm

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#51485) Tigerclaw válasza Ragnar_ (#51478) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Megtaláltam a problémát. A W10 alapértelmezett médialejátszója a Filmek+TV exclusive mode-ban kezeli az alapértelmezett audió eszközt, és mivel kvázi nulla dolgot lehet beállítani rajta, így az zsákutca. A megoldás az, ha az összes audió eszköz beállításaiban a speciális fülön kiikszeljük az kizárólagos mód engedélyezését.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#51486) Ragnar_ válasza prabhu (#51483) üzenetére


Ragnar_
addikt

Köszi, következő alkalommal akkor beklikkentem a temp filet is..

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#51487) Hujikolp


Hujikolp
őstag

Teljesen új telepítés óta 2.alkalommal fordul elő hogy a hal.dll miatt nem indul a gép. Első alkalom után a win telepítőlemez helyreállította a hibát, most viszont nem sikerül életet lehelni a rendszerbe. Windows visszaállításnál a legutóbbi visszaállítási pontot ha megpróbálom akkor az azóta asztalra került dolgaim elvesznek?
Win 10-hez való hal.dll-t nem találtam, csak xp-hez. Ezelőtt a win millenium szívatott ezzel a file-lal.

[ Szerkesztve ]

(#51488) tordaitibi válasza pvt.peter (#51473) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Mit is mondott Gates ''81-be... ?
640 k ought to be enough for anyone :) :D
Bizony, 640Kb ram mindenkinek elegnek kell legyen.

Egybkent ez most nem az oprendszer hibaja, hany lapod van a Chromeba nyitva, es naponta bezarod a bongeszot neha? Akkor kitakarodik a rambol, es indulhat elolrol a moka.
Par eve Firefox volt ilyen, megette a 4G ramomat rendszeresen.
Azota ugytudom orvosoltak.

(#51489) szőr Artúr válasza Hujikolp (#51487) üzenetére


szőr Artúr
tag

Elméletileg (hangsúlozom, elméletileg) a system restore használata nem okozhat adatvesztést. Gyakorlatilag nem árt a mentés. Windows 7 alatt már sikerült úgy visszaállítani a rendszert, hogy elvesztek beállítások, meg néhány könyvtáram.

(#51490) prabhu válasza Hujikolp (#51487) üzenetére


prabhu
senior tag

Elvileg nem töröl személyes fájlokat, ezt amúgy írja is menet közben.

[ Szerkesztve ]

(#51491) atee_13


atee_13
őstag

Üdv!
Mai felmerült probléma: a win magától kikapcsolja a wifit. Hálózati beállításoknál a ki van kapcsolva állapot bekapcsolnám azt mutatja bekapcsolva kilépés a gépházból és ismét ki van kapcsolva. Eszközkezelőt megnéztem a hálókártyával minden rendben. Tudná valaki segíteni elég sürgős lenne most telórol vagyok.

(#51492) moma válasza prabhu (#51482) üzenetére


moma
őstag

Oda próbáltam így bemásolni, de akkor azt a hibát dobja, hogy windows cannot access: és a mappa címe.
Ez azt jelenti, hogy nincs jogosultságom vagy valahogy máshogy kellene beírni? (rákérdezek valakinél helybe csak nem akarom túl bután :)

we all deserve a bit of luck.

(#51493) prabhu válasza moma (#51492) üzenetére


prabhu
senior tag

Az a biztos, ha ott megnézi valaki hozzáértő.

(#51494) movax válasza atee_13 (#51491) üzenetére


movax
őstag

Van valami gyártói segédszoftver a gépen, ami hálózatot is kezel? Ha nincs, akkor újratenném nulláról a drivert, vagy feltennék egy régebbit/újabbat, megnézném a wifi-kártya energiagazdálkodását.

[ Szerkesztve ]

(#51495) atee_13 válasza movax (#51494) üzenetére


atee_13
őstag

Közben sikerült megoldanom. Laptop és nem tudom hogyan de billentyű kombival ki lett kapcsolva a wifi, amit nem értem mert még reggel neteztem vele és véletlenül nem tudom megnyomni mert messze vannak egymástól. Úgyhogy ha valakinek ilyen gondja lenne legközelebb próbálkozzon ezzel a megoldással is hátha ez a baj.

(#51496) Hujikolp válasza szőr Artúr (#51489) üzenetére


Hujikolp
őstag

Szerencsére nincs semmi gond, csak egy billentyűzetben hagyott pendrive megkavarta a dolgokat.

(#51497) krealon válasza moma (#51472) üzenetére


krealon
veterán

"hogy kell megnyitni egy ilyet:
\\valami.local\Public\Temp\valami

ez valami közös mappa a cégnél? hova kell ezt beírni vajon?"

Ez egy ugynevezett UNC Path (nem tudom a magyar nevet, talan UNC utvonal?). Ez irja le egy megosztott fajl vagy mappa eleresi utjat a halozaton.
Szintaxisa:
\\<szerver_neve_vegy_IP_cime>\<Megosztas_neve>[\<Alkonyvtar>[\<Fajl_neve>]]
(Jelmagyarazat: kacsacsorok (<>) kozotti resz kotelezo, a szogletes zarojelek ([]) kozotti nem kotelezo)

Peldaul a Windows Intezo (Windows Explorer) ablak cimsoraba (Address Bar) lehet beirni.

Illetve parancssorban a
start "\\valami.local\Public\Temp\valami"
utasitas eredmenye is egy megnyilo Windows Explorer ablak.

Ha a helyi informatikus .local domainnevvel telepitette a szervert, akkor azonnal ki kell rugni, ha nincs informatikus, akkor pedig fel kene fogadni egy hozzaertot, hogy ne fussatok bele nagyobb problemakba ezzel kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

(#51498) Livius


Livius
őstag

A Windows 10 Home OEM-vel előtelepített notebookokhoz még mindig jár matrica? Egy ismerősöm azt állítja, hogy úgy vette a notebookot egy normális számtechboltból, hogy Windows 10 volt rajta, de matricát nem talál a gépen sehol. És ráadásul a hirdetésben is szerepelt, hogy a notebookhoz Windows 10 is van.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#51499) cattus válasza Livius (#51498) üzenetére


cattus
őstag

Windows 8 óta már nincs feltétlen matrica, nem is bír jelentőséggel, hiszen újratelepítés után szépen aktiválja magát a Win10.

Do the thing!

(#51500) Livius válasza cattus (#51499) üzenetére


Livius
őstag

Csak érdekes módon állítólag félig magyar félig angol a win 10, és a boltosok bontott dobozzal adták át neki :F
Amúgy ha nincs feltétlen matrica, mivel igazolható hogy az tutira jogtiszta így?

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.