Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51951) troszti


troszti
aktív tag

Sziasztok!

Megakadtam a Windows 10 telepítése közben. Az újraindulás után, az "Eszközök előkészítése" rész 77%-nál áll, kb másfél órája. Mit csináljak szerintetek?

fiokmuhely.hu ...ahol nem csak fiókok készülnek

(#51952) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Hi! Adott egy Thinkpad T420 Windows 10-el a fedélzeten és szeretném a kijelzőt bekalibrálni hardveresen. No de az a gond, hogy a kontrasztot tartalomfüggően állandóan állítgatja és így lehetetlen megcsinálni... van ötletetek hol lehet ezt kikapcsolni? :((

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#51953) Zoshi85 válasza Zoshi85 (#51948) üzenetére


Zoshi85
aktív tag

[link]

Ezt a mappát töröltem, így megoldódott.

[ Szerkesztve ]

Xbox Series X - XLive: ZoshiSXHUN // PlayStation 5 - Psn: ZoshipsHUN https://linktr.ee/Zoshi85

(#51954) gabber01


gabber01
addikt

Sziasztok!
Azt hiszem az Anniversary Update előtt nem volt ilyesmi, de erre nem vennék mérget, most már viszont baromira bosszant, hogy ha a hangoknál kikapcsolom az összes hangjelzést, hogy ne rinyáljon nekem mindenért vmi csippanással, prüntyögéssel a rendszer, egy újraindítás után minden visszaáll defaultra.
Neten rákeresve a problémára nem találtam szinte semmi érdemlegest, vagy csak ostobaságokat, hasznos tippek helyett.
Találkozott vki hasonlóval, vagy van valakinek ötlete a dologra?

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#51955) Máté94 válasza jjeahh (#51952) üzenetére


Máté94
addikt

Intel HD grafikus vezérlőpult->Energiaellátás->Akkumulátorról->Megjelenítő-energiatakarékossági technológia->Letiltás

(#51956) Csupingo válasza gabber01 (#51954) üzenetére


Csupingo
veterán

A hangoknál - hangséma, legördülő menü: nincsenek hangok. Ezt már próbáltad?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#51957) jjeahh válasza Máté94 (#51955) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ezt próbáltam, bár akksiról nem zavar, az a gond, hogy töltőre dugva is csinálja, pedig maximális teljesítményre van állítva.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#51958) Máté94 válasza jjeahh (#51957) üzenetére


Máté94
addikt

Passz, régi ez a driver. :DDD

Újraindítani próbáltad? Csak utána érvényesül a beállítás. :)

T420 nem is támogatja a Windows 10-et Lenovo által. Én inkább visszatenném a 8.1-et. Az a biztosabb. :))

[ Szerkesztve ]

(#51959) jjeahh válasza Máté94 (#51958) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Próbáltam :K Van itthon T520 is, az sem támogatott, de gond nélkül fut rajta. Azon is csinálta ezt a kontraszt hisztit, valahogy sikerült kikapcsolni, de már nem emlékszek hogyan... :D Azóta sikeresen kalibráltam meg minden... csak most vettünk két T420-at is és kezdődik elölről a történet :))

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#51960) Syl válasza gabber01 (#51954) üzenetére


Syl
nagyúr

A kezdetek óta szopat a Win10, minden verziója, minden hangdriverrel - Minden UAC megjelenéskor max-ra csavarja a system hangok hangerejét. Qrvára idegesítő! Sajnos csak a teljes kikapcsolás segít: ahogy Csupingo írja: A hangoknál - hangséma, legördülő menü: nincsenek hangok

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#51961) gabber01 válasza Csupingo (#51956) üzenetére


gabber01
addikt

Alap, nem fogom egyesével kilőni az összes nyomi csipogást. :D
De minden restart után visszarakja Windows alapértelmezettre magát a rohadék. :W

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#51962) Csupingo válasza gabber01 (#51961) üzenetére


Csupingo
veterán

Rendszergazdaként? És ha az uac-t teljesen lehuznád, akkor is visszarakná?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#51963) gabber01 válasza Csupingo (#51962) üzenetére


gabber01
addikt

Hogy értve rendszergazdaként. Én vagyok a rendszergazda. :D
UAC-t nem feltétlenül akarom teljesen kikapcsolni.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#51964) gyumor


gyumor
csendes tag

sziasztok! nem találtam megfelelő topicot ezért itt kérdeznék,talán nem lesz baj belőle! :C szeretném kiprobálni a mac OS t de windowsos laptopon.tudja vki,honnan lehetne ilyen crackelt sw hez hozzájutni? :K

(#51965) raidx válasza gabber01 (#51963) üzenetére


raidx
őstag

"Hogy értve rendszergazdaként. Én vagyok a rendszergazda."

Korlátozott jogokkal! A valós Rendszergazdai fiók alapból nincs engedélyezve. De nagyon erőszakos az új Win! A1511 is előszeretettel visszapakolta a sajátjait alapértelmezettnek. Jó egy hónapg szívattuk egymást mire belenyugodott. A 16... erőszakosabb állítólag.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#51966) Syl válasza gyumor (#51964) üzenetére


Syl
nagyúr

Van topicja: [link]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#51967) gabber01 válasza raidx (#51965) üzenetére


gabber01
addikt

Értem, köszönöm. Nem tudom akkor azt hogyan lehet előcsalogatni, de majd megpróbálok utánanézni.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#51968) dannyl


dannyl
addikt

Biztos volt már kérdés, mert rákerestem, de megoldást nem találtam hozzá:

Nem lehetne egy egyedi ikonrendezést "lefixálni" az asztalon? Bizonyos játékok szétqrják mindig, és már nagyon unom. Kizárt, hogy erre nincs semmi megoldás.

(#51969) csixy válasza dannyl (#51968) üzenetére


csixy
addikt

Elrendezés után jobb klikk az asztalon és bal klikk a frissítés menüpontra.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#51970) dannyl válasza csixy (#51969) üzenetére


dannyl
addikt

Ez nem jött be :(

(#51971) gyumor válasza Syl (#51966) üzenetére


gyumor
csendes tag

köszi Syl :R

(#51972) Nixon18 válasza King Unique (#51868) üzenetére


Nixon18
senior tag

Találtam egy ilyen írást, ami szerint lehet még mindig win 7/8/8.1 kóddal tiszta win 10 telepítést csinálni az AU után is.
Remélem megbízható a forrás.

(#51973) generaltoti2


generaltoti2
tag

Sziasztok, a család vett egy gigabyte brick gépet, amin csak usb 3.0 van.

Szeretnék rá vásárolni egy windows 10-es rendszert. A kérdésem az, hogy mivel DVD-t nem tudok beletenni, hogyan tudnék usb telepítőt készíteni ami kezeli az usb 3-as szabványt.

Rákerestem de rengeteg helyen írták hogy problémás a telepítés
Illetve a licensz megvásárlása hogyan történhet. ilyen loaderes balhékba nem szaladnék bele,

Jelenleg linux megy rajta, de a fater az idegosszeomlás határán van az Ubuntutól.

(#51974) ElBartimaeus


ElBartimaeus
csendes tag

Volt már valakinek olyan, hogy gépcsere után (gyakorlatilag minden új) próbálta aktiválni a win 10-t, a varázslatos win10 felhasználó és digitális kulcs összekapcsolás módszerével, aztán csak és kizárólag az alábbi üzenetet kapta: "Nem sikerült aktiválni a Windowst
Nem tudjuk újraaktiválni a Windowst, mert a kiszolgálóink jelenleg nem érhetőek el. Várjon néhány percet, vagy vegye fel újra Microsoft-fiókját." ?

Tegnap este óta próbálkozok, de csak ezt kapom. Van erre esetleg valami megoldás?

Ha a további infót kérem, akkor elmondja ugyanazt, amit eddig megcsináltam.

[ Szerkesztve ]

(#51975) CirrMee válasza dannyl (#51968) üzenetére


CirrMee
addikt

1985 -ben az Amiga Workbench tudta ezt. 31 évvel később a windows sajna még mindig nem.

Egy kisebb vagyont tennék fel arra, ha ezt valamelyik nagyeszű megpróbálná náluk beépíteni, eget rengető dolognak adnák el...

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#51976) semetka


semetka
őstag

Még hasonló soha nem történt velem. Ma elindítottam egy letöltést utorrenttel, közben otthagytam a gépet. Rá egy órára mikor ránéztem a RAM használat 100%-on, alig reagált valamire. Nyomtam egy újraindítást. Nagy nehezen újraindult és azóta nincs start menüm, se edge. (meg még ki tudja mi amit nem vettem még észre) Mi a fene történhetett? Visszaállítható vagy reinstall?

[ Szerkesztve ]

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#51977) haxiboy válasza semetka (#51976) üzenetére


haxiboy
veterán

Hát, kérdés honnan töltötted az utorrentet, mert ha nem a hivatalos oldalról akkor lehet hogy fertőzött volt...

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#51978) Dugos


Dugos
tag

Sziasztok!

Nem tudom jó helyen járok e a problémámmal. A baj a következő, adott a 64 bites Win 10 egy 120-as Intel SSD-re telepítve a laptopomon, a hdd egy optibay keretben van a dvd író helyén. Nos amikor a windows intézőjében, vagy total commanderrel a hdd-n lévő fájlon vagy mappán jobb gombot nyomok (TC-ben hosszan), kifagy az egész gép, frissít egyet, bezárja az intézőt vagy a total commandert és kész, minden más program működik tovább. Tudnátok segíteni, hogy hol keressem a problémát?
Köszi a segítséget előre is!

Üdv, D.

(#51979) szőr Artúr válasza generaltoti2 (#51973) üzenetére


szőr Artúr
tag

Ha UEFI-s a gép, akkor letöltöd még linux alatt a szükséges windows telepítő ISO fájlt, felmountolod valahova "-o ro,loop" opcióval, bedugsz egy min 4GB-s pendrive-ot(FAT32 fájlrendszere legyen), a felmountolt ISO tartalmát egy cp -r segítségével rámásolod és már bootolhatod is róla a Windows telepítő rendszert.

(#51980) haxiboy


haxiboy
veterán

Sziasztok! Automatikus frissítés telepítés után az újraindítást ki tudom kapcsolni (W10 Pro Anniversary update). Régebben valamit registryben csináltam, de már nem emlékszem, az adott értéket nem találom már (w8.0-s telepítés volt még akkor állíthattam be).

Előre is köszi! :R

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#51981) .Farkas.


.Farkas.
tag

Sziasztok!

Van otthon egy win10es gepem aminek meg van osztva halozaton a D meghajto. DDNS be van allitva.

xyz.asuscomm.com:3389 es portjan a munkabol elerem remoteal.

Hogy tudnam felmappelni a D meghajtojat, hogy a munkaba is elerjem ? :)

(#51982) Cr00py válasza haxiboy (#51980) üzenetére


Cr00py
senior tag

Üdv. Én magát az automatikus frissítést kapcsoltam ki ( ezzel együtt az ujraindítást is - csak értesít ha van elérhető frissítés - én majd eldöntöm mikor szeretném az letölteni/telepíteni ) [Windows Update Minitool] -t használok erre a célra , [Ehez a Magyar nyelvi file] A letöltött WUMT mellett kell legyen, azaz ugyanabban a mappában. Ha így megfelel, akkor win+R -> ide gpedit.msc -> itt a Számítógép konfigurációja fül alatt -> Felügyeleti sablonok -> Windows összetevők -> Windows Update -> Az autómatikus frissítések konfigurálása ( duppla klikk ) - itt pedig [ezek a beállítások] :)

[ Szerkesztve ]

(#51983) haxiboy válasza Cr00py (#51982) üzenetére


haxiboy
veterán

:R

Találtam alatta egy automatikus újraindítás letiltását az is bekapcsoltam. Rémlik valami, de már nagyon régen kapott friss rendszert a gép. Ha egyszer belakom a rendszert az úgy marad :D

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#51984) semetka válasza haxiboy (#51977) üzenetére


semetka
őstag

Persze hogy hivatalos volt. Már fél éve fent van. Nem hiszem h a utorrentnek köze van hozzá csak mondom odaírom

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#51985) cyber86


cyber86
őstag

Sziasztok. Ismerösömnek ez a hibaüzenet jön be a gépén. Sajnos nem valami jó minőségű a kép és az lenne a kérdésem, hogy szerintetek még menthető a win újratelepítés nélkül?

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#51986) cozmo válasza Syl (#51352) üzenetére


cozmo
őstag

Bizonyára azért nem akar kikopni, mert egyre több olyan laptopot hoznak forgalomba ahol az elsődleges ssd tár az alaplap elválaszthatatlan része (pl.: lenovo yoga 300)! Megjegyzem szívesen rugdosnám addig a gyártók, tervezők fejét míg el nem felejtik ezt az agyon integrálási baromságot! :W :(((

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#51987) VoidXs válasza cyber86 (#51985) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Indítási javításból a legtöbb dolog megoldható, egy dokumentummegtartós újratelepítés valószínűleg nem fog eltüntetni semmit, de a biztonság kedvéért próbáld meg a csökkentett módot, hátha onnan lementhetőek a dolgok.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#51988) cozmo válasza cozmo (#51986) üzenetére


cozmo
őstag

És még ez is: Rossz irányba tartanak a NAND flash memóriaárak, drágulhatnak az SSD-k

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#51989) King Unique válasza generaltoti2 (#51973) üzenetére


King Unique
titán

Linux alatt a Windows (10) telepítő kiírásához van pár módszer. Egyébként a Win8.1/10 natívan támogatja az USB 3.0 szabványt, míg a Win7 nem. Tehát a pendrive-ról történő telepítéskor utóbbinál jelent ez problémát.

Amúgy meg nem értem, hogy egy vélhetően Windowshoz szokott user mért az u betűs csodával szívatja magát, amikor ott van pl. a Mint...?

[ Szerkesztve ]

(#51990) Syl válasza King Unique (#51989) üzenetére


Syl
nagyúr

Mert a magyar ember szereti "okosban" megoldani. ;] Testvérem is vett egy laptopot, persze FreeDos-szal. "Tudunk rá windowst tenni" nyugtatták meg a boltban :W
Kapott tőlem egy Mint 18-at azzal, hogy ha nem tetszik neki, készítsen 30 000 forintot a Win-re :B

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#51991) #41133696 válasza #41133696 (#51921) üzenetére


#41133696
törölt tag

(#51992) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,
van egy Asus gamer laptopom és erre szeretnék UEFI windows 10-et feltelepíteni. A következő lépések szerint szoktam csinálni:

1. Az összefoglalóban lévő WINDOWS 10 LETÖLTÉSE KÖZVETLENÜL A MICROSOFTTÓL! linkről letöltöm a windows10 ISO-t.(64bit)
2.Mivel 120 gigás pendriveom van ezért a következőképen megformázom:
parancssor:

1.diskpart
2.list disk
3.select disk #
4.clean
5.create partition primary
6.format quick fs=NTFS
7.active
8.assign
9.exit

3.letöltöm a rufus oldaláról az éppen legújabb verziót, betallózom a windows10 iso-t. A particiós sémát beállítom gpt partició - uefi gépekhez -re. Ezután indítom. Elkészült a pendrive.

4. Laptop bekapcsol, minden bios beállítás visszaállítás a gyárira. SATA Mode AHCI . Secure Mode/Disabled, a Fast Bios/Boot Mode/Disabled -re állítása a következő. Ha ezek megvannak mentem a bios dolgait. és utána boot menüből az uefi pendrive-ra bootolok

5. Elindult a telepítő. Beírom a serial kódot. Particionálásnál minden particiót törlök és csak egyet hozok létre az ssd-re. Erre telepítem. Utána gyorsbeállítások használata. Nem jelentkezek be a fiókomba, nem szoktam. csak simán egy helyi fiókot hozok létre.

6. Betölt a gép, lemezkezelőben kötetzsugorítással elfelezem az ssd-t. Csinálok a hdd-nek egy particiót. Majd windows update. Ha update után újraindult akkor felrakom a drivereket és ezután a programokat.

Van valami amit nem jól csinálok? esetleg valami megjegyzés?
minden tanácsot nagyon szívesen veszek

szép napot

(#51993) Syl válasza smallmer (#51992) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem komplikálod te ezt egy kicsit túl? :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#51994) King Unique válasza Syl (#51990) üzenetére


King Unique
titán

Ja, ez is igaz... :D
Amúgy Linuxoknál aztán van választék bőven, arra nem lehet panasz. A Mint mellett még a ChaletOS / Zorin OS is jó Windows alternatíva. De ugye a többség vsz csak az uborkáról hallott valamit, azért rakják fel azt.

[ Szerkesztve ]

(#51995) atyca


atyca
senior tag

Sziasztok!
Ma reggel óta a msascui exe pörgeti a procimat.
Elméletileg a Defenderhez tartozik,és miután Kaspersky van a gépen meg sem kéne moccannia.
Gondolom én...
Valakinek ötlete,amit megosztana velem?
Köszi előre is!

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#51996) lev258 válasza smallmer (#51992) üzenetére


lev258
veterán

UEFI-nél kell egy EFI partíció is a lemezre. Meg amit a többiek mondtak. :DDD

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#51997) GeorgeV


GeorgeV
aktív tag

Sziasztok!

Kizártam magam a Windows 10-ből.

Van egy adminisztrátori fiók: a neve Acer
Van egy felhasználói fiók: a neve Panni

A Panni fiókban kiadtam azt az utasítást, hogy "net user Acer /active:no", hogy ne látszódjon bejelentkezéskor a fiók.

Ezután az Acer fiók nem látszik, a Panni fiókban még programot sem lehet elindítani,mert kérné az adminisztrátori fiók jelszavát, de mivel a fiók nem aktív, ezért nem lehet elérni.

Windows 10 Home, ezért nincs gpedit.msc, semmilyen adminisztrátori funkció nem érhető el.

A felhasználói fiókok felügyelete a korlátozott fiók miatt nem érhető el.

Mit lehet tenni?

George

(#51998) smallmer válasza Syl (#51993) üzenetére


smallmer
őstag

lehet, csak szeretném hitelesen megcsinálni :D tehát hogy minden jó legyen :)

(#51999) smallmer válasza lev258 (#51996) üzenetére


smallmer
őstag

azt nem csinálja meg a win? :)

(#52000) King Unique válasza smallmer (#51992) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

2. Ez totál felesleges...Az a Windows hiányossága, hogy nem tud 32 GB-nál nagyobb partíciókat FAT32-re formázni, ellenben akár a 2 / 8 TB-osat is kezeli. Viszont külső programok simán megoldják, ahogyan például a Rufus is. Sőt, az a harmadik opciót választva alapból FAT32-re formázza a pendrive-ot.

4. Nem feltétlen kell mindent kikapcsolni, de ha nálad azon a gépen máshogy nem működik, akkor legyen. Illetve az is fontos, hogy tiszta UEFI telepítést célszerű beállítani, tehát ne ilyen hibrid Legacy + UEFI módot, ami szokott lenni egyes gépeknél! Illetve, ha van ilyen opció, akkor bootolásnál az UEFI jelölésű pendrive-ot kell majd kiválasztani.

5. UEFI boot módban a Windows telepítő létrehoz 3 db kisebb partíciót a rendszer számára. Ezeket a manuális particionálásnál is automatikusan felajánlja és nyilván nem kell őket törölni!

6. Én mondjuk telepítés után először offline módban felpakolom a spéci drivereket például egy laptopnál (ha van mit). Mert, ha kap internetet, akkor a Win10 automatikus letölti és telepíti a drivereket is. Nem feltétlen szokott ezzel probléma lenni, de voltak akiknél pont a driverek automatikus telepítése kavart be. A rendszer frissítése meg ráér majd utána is.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.