Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35101) Janika-1982 válasza brickm (#35100) üzenetére


Janika-1982
tag

Szia,alapból nem használom a windows-os böngészőt,és még egypár dolgot. :(((
Sosem volt még gondom ebből+ismeretlen weboldalakat kerülöm is. :C
Munkaeszközöm is a gépem. :K

(#35102) wjbhbdux


wjbhbdux
veterán

Steam februári felmérés:

/s

(#35103) StLui válasza StLui (#35098) üzenetére


StLui
veterán

javítottam

Na most kész vagyok, csináltattam a ms oldaláról egy bootolható usb pendrive-ot, erre sikerül nem tudom telepíteni az új samu 850 evo-ra mert nem talál eszközillesztőt hozzá! Most már tényleg nem értem.
Visszaolvasva, ha jó értem használhatom simán a win8-as termékkulcsot, ezért fogtam így neki.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#35104) brickm válasza Janika-1982 (#35101) üzenetére


brickm
őstag

Senki nem beszélt a windows saját böngészőjéről. A safariban, a firefoxban, a chrome-ban, a maxthonban is fut java\flash.... azon keresztül lehet dzsesszelni az oprendszereket.

Csak egy fertőzött oldalt kell meglátogatni és máris tolják rád a flash reklámmal a backdoorokat, vagy átirányítanak egy fake beléptető oldalra:
[link]
[link]

(#35105) Janika-1982 válasza brickm (#35104) üzenetére


Janika-1982
tag

Szia,bocs nem nyitom meg a linkeket,ha nem muszály. :(
Nem szeretnék vitázni senkivel sem. :K
No mentem joccakát,meló holnap reggel. :))

(#35106) Tails111 válasza StLui (#35103) üzenetére


Tails111
aktív tag

Egy ideje már nem kell előző Win 7, 8 verzióra rátelepíteni a Win 10-et aktiváláshoz.
Ha van Win 8 kulcsod Win 10 telepítésénél azt adod meg. A verziókra kell csak figyelni.
Sima Win 8 -ra Win 10 HOM -ot tudod aktiválni, Win 8 PRO -ra értelemszerűen Win 10 PRO.

[ Szerkesztve ]

(#35107) StLui válasza Tails111 (#35106) üzenetére


StLui
veterán

Szia!
Pedig az eredeti kérdésem ez akart lenni, és azt a választ kaptam, hogy ez így rendben. És ebből arra következtettem, hogy ezt a kört végig kell futnom. De éjjel nekifogtam a win8-as kulccsal és már erről írok most, köszi!

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#35108) Tails111 válasza StLui (#35107) üzenetére


Tails111
aktív tag

Lényeg hogy működik!

[ Szerkesztve ]

(#35109) deminos


deminos
aktív tag

Üdvözletem,

Két kérdésem lenne, hátha tud valaki válaszolni rá:
1. Van-e olyan program vagy windows-on belül elérhető rész, ahol tudnám ellenőrizni, hogy egy alkalmazás milyen folyamatokhoz és egyéb dolgokhoz fér hozzá? Esetleg még le is lehetne tiltani benne ezeket, az külön öröm lenne.
2. Meg lehet-e csinálni azt, hogy egy másik gépben (ugyanazon belső hálózaton van) lévő merevlemezt a gépem úgy lássa, mintha belső HDD lenne. -> tudom ez furcsa kérdés, de egy általam futtatni kívánt program csak belső HDD-re hajlandó települni és ott nincs elég hely neki. Viszont hiába csatolom fel hálózati meghajtóként, azt nem veszi figyelembe. :(

Köszönöm előre is a segítségeteket. :R

Xiaomi 11 Lite 5G NE

(#35110) bobalazs válasza deminos (#35109) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

1. process explorer, ennél bővebb tudásut én sem tudok
2. mivel külső vinyó, nem lesz belőle belső, még hackkel sem. Egy helyi lemez helyi fájlrendszert vár el, NTFS/FAT/ ami egy hálózati megosztásban nincs.

(#35111) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

Sziasztok ismét!

Lehet hogy volt már ez a kérdés, de a kereső sem segített. Az áruház alapértelmezett letöltési mappáját hol tudom megváltoztatni?

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#35112) Heimdallr75 válasza StLui (#35107) üzenetére


Heimdallr75
őstag

Csak hogy nyoma legyen:

a Windows 8 alaplapi kulcsának kiolvasásához szükséges lépéseket:

1. Nyisson meg egy Parancssort rendszergazdai jogokkal.

2. Futtassa az alábbi parancsot: wmic path SoftwareLicensingService get OA3xOriginalProductKey [ENTER]

الغريبة في هذا الكوكب

(#35113) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

Frissítés óta, hogy kapnák be, ez a igfxHK.exe már a sokadik BSOD-ot produkálja, mikor hibernációból bekapcsolom. Van erre valami gyógyír?

[ Szerkesztve ]

(#35114) maestro87


maestro87
őstag

Sziasztok!

Zárolási képernyőn a beállítás ellenére miért nem jelennek meg nekem az alkalmazás értesítések (e-mail, időjárás, hírek stb.)? Mit kell még beállítanom?
A másik meg, hogy lehetne kijelentkezni vagy beállítani időt amikor kijelentkezik magától a win?

(#35115) Воланд válasza ΞΔGLΞ (#35113) üzenetére


Воланд
titán

[link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#35116) ΞΔGLΞ válasza Воланд (#35115) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Kösz! :R

Már kiderítettem, hogy mi a hiba, csak az a baj, hogy w10-re még nem adott ki az intel javítást emiatt.
Tehát az ő saruk lenne ez, de az is biztos, hogy MS frissítés előtt ilyen nem volt.

Konkrétan a hiba (BSOD) akkor jelentkezik, ha laptopot, HDMI-vel, pl a tv-re küldöm, majd kihúzom a HDMI-t és egy másikkal utána egy monitorra küldöm a képet, majd hibernálom a rendszert, akkor bekapcsoláskor, mielőtt felállna az OS, szépen összeomlik.

[ Szerkesztve ]

(#35117) t420s


t420s
aktív tag

Üdv!

Win10 hiba:
PC újra bekapcsol magától hibernálás után sleep után akár shutdown után is. Hogyan lehet ezt megelőzni?
Win10-es PC. Ha hibernálom ha sleep-be teszem ez történik: szabályszerűen állapotba helyeződik nincs hibaüzenet. Ventik leállnak ledek elalszanak. Csönd. 2-3 mp és magától bekapcsol és indul.
Ez nem mindig van így de 10ből 7-8x biztos. Ami még bonyolultabbá teszi hiszen mi váltja ezt ki? ÉS az az ok hogyhogy nem váltja ki ezt mindig csak szinte mindig?

Még furcsább: full shutdown után is volt már magától beindulás.

Ok?
Megoldás?

3 av scanner szerint a gép malware free.

(#35118) blu79 válasza t420s (#35117) üzenetére


blu79
addikt

Szia, nem tudom milyen gèped van , de valakinek hasonló problémája volt , igaz neki intel haswell gépe van : [link].
Esetleg nézd meg úgy is ha ki van húzva a net akkor bekapcsol e a gép.

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#35119) bobalazs válasza t420s (#35117) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Megoldás. eszközkezelőbe egér, hálokaresz, esetleg bill. energiatakarék fülön az ébresztést kikapcsolni. energiagazdálkodásba is kikapcsolni az ébresztést. de kb. alap ez már annyiszor el lett mondva.

(#35120) sb


sb
veterán

Kérdeztem már, de nem érkezett válasz:
1. Admin approval disabled módban van rá mód, hogy az app indításoknál ne jöjjön fel hibaüzenet? Vagy el sem indulnak vagy dobja a hibát de utána elindul.

Friss kérdések:
2. Firefox összeomlásra hw accel és webgl kikapcsolást olvastam megoldásként, de jó lenne nem kilőni őket. Más megoldás, ami már bevált valakinél?

3. Virtualbox-ot használ valaki? Integrációs nézet módban, de néha máskor is szétesik a kép. Néha el is száll a VM magától. Úgy tűnik mintha az integrációs szolgáltatással lenne gondja, de nem biztos. Win10 x64-en próbáltam Win8.1 x64 és Win10 x64 guest-et. Mindkettő hasonló volt.

4. Biztos volt róla szó, de nem találtam. Jogtiszta 8.1-et szeretnék a notin cserélni, de nem upgrade lenne, hanem friss install. Mi a menete? Melyik verzió, milyen kulcsokkal? Hw kulcs van gondolom, mert sehol semmit nem találtam erről a noti mellett. De abszolút nem értek ehhez a részhez...

Köszi!

(#35121) }{3@Đ$}{0ot


}{3@Đ$}{0ot
addikt

Hali!

Frissíteni hogy lehet,mert rámegyek erre a windows ikonra a tálcán és nem történik semmi. Be kell jelentkezni a Microsoft acc-ba vagy elég ha offline-ban vagyok?
Aktivált 8.1 Pro van.
Másik kérdésem,hogy ha friss win10-et rakok fel akkor a gép drivereket (alaplap,cpu,vga,hang...stb) automatikusan felrakja,vagy nekem kell manuálisan a gyári lemezről?

™MØИ$T€R-EИEЯGY™® || ИVIĐIA® || ᴺᴵѕѕᴀᴺ ᴳᴛЯ The Best ||

(#35122) Sztlaci válasza Janika-1982 (#35096) üzenetére


Sztlaci
aktív tag

Nálam az ESET nem ért semmit.
A leghaszontalanabb "vírusirtó".
Beengedi a vírust a gépre, majd jelzi, hogy vírusos a gép. Cégnél volt két évig használatban több mint húsz gépen. Minden hónapban volt vírusos gép.
Többszörös támadással semmit sem tud kezdeni, átjáróház a gép tőle.
Utána váltottunk Avastra, (3 éve) azóta nem láttam gépen vírust. Igaz néha rájön a hóbort és fogja a gépet több percig, de legalább működik. Illetve néha megakasztja egyes szoftverek a telepítését és ahol összetett a program és egy köztes állományt megfog lefagy a telepítés. Ekkor kivétel listára kell tenni az adott állományt, igaz ezt jól eldugták benne.

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#35123) brickm válasza Sztlaci (#35122) üzenetére


brickm
őstag

Nálam az avast és az eset egyaránt hasznavehetetlennek bizonyult.
Avira, Panda cloud. plusz egy jó tűzfal

[ Szerkesztve ]

(#35124) brickm válasza t420s (#35117) üzenetére


brickm
őstag

Nekem is felébred alvó állapotból 3 óra utáb..hogy hibernálja a rendszert!

Energiagazdálkodásnál nézz szét, megvan adva mire indul vissza.

(#35125) brickm válasza ΞΔGLΞ (#35116) üzenetére


brickm
őstag

Ez érdekes, mert nálunk itthon 2 notebook van így használva, soha nem omlott még össze a rendszer ilyen formában.

Az asszony inteles samsung notija pl állandóan jön megy tv monitor között... néha néha van olyan, hogy nem áll be a kép a megfelelő helyre(kiterjesztett asztalnál, duplikálva minden oké akkor is) de kihúzod-visszadugod megjavul.
Enyém meg még ennyit se produkál. bedugom megy, kihúzom nemmegy, átdugom ott megy.
ÉS hozzáteszem havonta 1x kapcsolom ki a dellem, amúgy mindig hibernálom, vagy altatom.
Lista mikor volt shutdown\restart

(#35126) Viper26


Viper26
nagyúr

Windows.old könyvtár törölhető?
(Shift+del)

Pixel 7 | FR955

(#35127) Sztlaci válasza brickm (#35123) üzenetére


Sztlaci
aktív tag

Lehet jobbak, nem használtam őket. Kinek a pap, kikenek a papné. :Y

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#35128) dunc válasza Viper26 (#35126) üzenetére


dunc
nagyúr

Nem fog menni, a lemezkarbatártó leszedi!

"Üdv.
Windows 10 miért lép alvó állapotba? Ha nem megy folyamat akkor 1-2 perc után kijelző kikapcsol, és alvó állapotba kerül a gép! (természetesen hosszabb időre van állítva a kijelző kikapcsolás, és az alvó állapotba lépés is!"

Erre mondjatok valami okosat!

[ Szerkesztve ]

(#35129) Viper26 válasza dunc (#35128) üzenetére


Viper26
nagyúr

?

Pixel 7 | FR955

(#35130) Sztlaci


Sztlaci
aktív tag

Ilyen stabil Winfosom még nem volt! :O :o :W

A nagy frissítés óta sokkal szarabb lett.

[ Szerkesztve ]

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#35131) maestro87 válasza Sztlaci (#35130) üzenetére


maestro87
őstag

Ilyen hiba nekem is volt win 8-on mindig más hibakóddal, valószínűleg win 10-en sem fogom megúszni. Máig nem tudom, hogy szoftver vagy hardver hiba (pl. ram) vagy mi okozza ezeket. De általában nekem akkor jön elő ha egy csöppet megterhelem a ramot és a procit, pl. youtube közben.

(#35132) Sztlaci válasza maestro87 (#35131) üzenetére


Sztlaci
aktív tag

Simán rókáztam a hírkeresőn. max 5% terheléssel.

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#35133) Viper26 válasza dunc (#35128) üzenetére


Viper26
nagyúr

Sikerült, köszi! :R

Pixel 7 | FR955

(#35134) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

:DDD

Ez most mi? 5 percig kerregett szerencsétlen mire kilőttem...

(#35135) }{3@Đ$}{0ot


}{3@Đ$}{0ot
addikt

(#35121)-re valaki tudna pár szót mondani?

™MØИ$T€R-EИEЯGY™® || ИVIĐIA® || ᴺᴵѕѕᴀᴺ ᴳᴛЯ The Best ||

(#35136) netpeti98 válasza }{3@Đ$}{0ot (#35135) üzenetére


netpeti98
addikt

A drivereket a legtöbb esetben el tudja intézni magának. Ha onnan nem megy az upgrade, akkor próbáld meg a Media Creation tool segítségével.

(#35137) sb válasza Sztlaci (#35132) üzenetére


sb
veterán

Nekem már 2x sz*rta össze magát 3 hét alat úgy, hogy 1-2 ilyen "kék" után el se indult. Próbálkoztam safe módban, volt repair... semmi.

Az egyik esetben mondjuk AMD driver frissítés volt előtte, de safe módban lekaptam és úgy se javult meg, szóval nálam is vannak furcsaságok. Úgy, hogy win8.1-en szerintem 1 éve láttam utoljára kék képernyőt.

(#35138) Popes válasza }{3@Đ$}{0ot (#35135) üzenetére


Popes
őstag

Offline-ba is elég, drivereket felrakja csak nézz rá az eszközkezelőben hogy nem-e felkiáltójeles valamelyik(azt meg felrakod magadnak) ha nem akar frissíteni akkor pedig csináld a Media Creation Tools-al.

Deus ex machina

(#35139) UnSkilleD válasza deminos (#35109) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

iscsi-val meg lehet oldani de az nem épp otthoni környezetbe való

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#35140) deminos válasza UnSkilleD (#35139) üzenetére


deminos
aktív tag

Köszönöm, ránézek erre.

Xiaomi 11 Lite 5G NE

(#35141) }{3@Đ$}{0ot


}{3@Đ$}{0ot
addikt

Köszi a válaszokat srácok. :R

™MØИ$T€R-EИEЯGY™® || ИVIĐIA® || ᴺᴵѕѕᴀᴺ ᴳᴛЯ The Best ||

(#35142) kkdesign


kkdesign
senior tag

Sziasztok!

Egy elég SOS kérdésem lenne (holnap2től melóznék itthonról). Windows 10 van a gépemen, és ezen szeretnék vpnre lépni azaz Munkahelyem vpnjére csatlakozni.
ami infóm van:
-Hálózatnak én adhatok bármi nevet
-a cím amit be kell írnom : mail.xxxxxxxx.hu
- valamint hogy felhasználónév jelszó párossal lépek be ami DOMAIN\titok jsz:********************
Ennyi infóm van. Ezekkel az infókkal ismerősöm Win7es gépén simán fellépett a vpnre, míg nálam azt mondja hogy nem kap visszajelzést a szervertől. Nem is csatlakozik, egyszersem... PPTPtől kezdve mindent végig nyomogattam már, de automatikuson lement a Win7en, nemértem itt miért nem. Már lemásoltam ismerősöm gépéről a beállításokat szögre ugyanúgy, és semmit sem segít... 10 videót néztem lyutyubról, 2 másik ismerősnek szóltam, senki nem tud ajánlani már semmit. Hálókártya drivert ujratettem. Wifit ujratettem frissítéseket kerestem rájuk. gép restart volt.
Tűzfallal is próbáltam, és azt letiltva is.

Most ott tartok, hogy -> Windows.... :((( :o

Valaki ötlet? Nem füllik a fogam a holnap reggeli windóz reinstallra... a Win7re meg főleg...

[ Szerkesztve ]

(#35143) Janika-1982 válasza Sztlaci (#35122) üzenetére


Janika-1982
tag

Szia,el kell mélyedni részletesen a beállításaiban sajnos,ez van :O
Mondom nekem már több mint tíz éve van. :Y
Volt asztali gépen,laptopokon is ez van. :K
Sosem volt fertőzésem-problémám sem. :C
Gépeket sem fogja vissza. :DD
Munkám miatt is+amúgy is kell védelem a gépre. :K
Nálam eddig 2x1 év+4x3 éves licenszek voltak.(ESET Smart Security). :P
Ezzel nem fényezni akarom,csak leírtam a tapasztalatomat. :N

(#35144) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Ma visszakaptam a szervizből a laptopomat, működött is egészen addig, amíg rá nem ment a legfrissebb Windows update...Újraindítás után csak köröznek a golyók már vagy 30 perce...CTRL+ALT+DEL-re bejön Win logós a háttér, úgy le tudom állítani, de újraindítás után ugyanez. Még szerencse, hogy mielőtt szervizbe adtam csináltam róla lemezkép mentést, így van miből visszaállítani, bár ha a Win update megint rámegy akkor újra elszúrja. :N

Fejlemény: most már a CTRL+ALT+DEL-re sem reagál. Ehh... :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#35145) Janika-1982 válasza *Ropi* (#35144) üzenetére


Janika-1982
tag

Szia,telepítsd újra,aztán halaszd el az updatét. :U

(#35146) Muki94


Muki94
aktív tag

Sziasztok!
Utána olvastam már a problémának, de annyiféle megoldást kínáltak, és egy sem hozott eredményt.
Adott egy HP Elitebook 8460p.
Próbáltam Win10-et és Win7-et is, mindkettő hivatalos 64bites.
A HDD helyén egy SSD van, az optika helyén pedig egy winyó.
Kikapcsolnám, újraindítanám gépet, de nem áll le. A kijelzőt kikapcsolja, de a státusz ledeket világítva hagyja, és a ventillátor is forog.
Ha jól emlékszem, amikor csak ssd volt benne, leállt.

Vannak ötleteitek, mi lehet a megoldás? Azt hittem eddig, hogy csak win10 alatt áll fenn a probléma, de 7 alatt is ugyanez a helyzet.

(#35147) westlake válasza Muki94 (#35146) üzenetére


westlake
félisten

A legújabb BIOS (F.61) van fent? Én megpróbálnék egy BIOS restore defaults-t is.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#35148) raidx válasza Muki94 (#35146) üzenetére


raidx
őstag

A HP adott ki okosságokat hasonló problémákra. Nézz szét náluk.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#35149) ΞΔGLΞ válasza Sztlaci (#35130) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Az utolsó frissítésük óta, valami kicseszettül megemelkedett a BSOD-ok száma a sztrádát olvasva.
Én sem úsztam meg, és ez elég hányinger látni egy olyan laptopon, ami rohadtul nem tartozik az átlagok közé, nagyon pipa vagyok rájuk.

(#35150) Mika1227 válasza Sztlaci (#35130) üzenetére


Mika1227
őstag

Nekem tegnap ötször csinálta ezt áááááá........ Valami megoldás?

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.