Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35601) Roxkex válasza Racecam (#35600) üzenetére


Roxkex
senior tag

És a W10 a Microsoft oldaláról szedem és azzal rakom akkor az jó ? :)
Előre is köszi !

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#35602) csocs válasza zenwalk (#35596) üzenetére


csocs
tag

Évek óta használom a programot, de soha semmi hasonlót, egy nyekkenést, akadást sem tapasztaltam. :(

[ Szerkesztve ]

(#35603) csocs válasza David75 (#35583) üzenetére


csocs
tag

Egyszerre csak egy gépen lehet legálisan. Ha váltasz gépet és csak az egyiken használnád, úgy ha nem írja legálisnak, a support 1-2 nap múlva reagál és segítenek.

(#35604) Racecam válasza Roxkex (#35601) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Persze. Tökéletes. :K

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#35605) senki66 válasza AtHoS (#35589) üzenetére


senki66
senior tag

Nekem nem engedi törölni, ha a fejem tetejére állok, akkor se a Windowsold/Windows/System32 Drivers és Driverstore könyvtárban a"Ph3xIB64.sys" fájlt, ettől még műxik a rendszer, de ha új a windows , akkor miért nem lehet törölni az old könyvtárat?

[ Szerkesztve ]

(#35606) raidx válasza #78032384 (#35598) üzenetére


raidx
őstag

Nagyon régóta használom az ut 2.2.1 verziót és semmi gond vele. Nincsenek reklámok, stb. Igaz egyszer engedtem frissülni valami 3.x akármire. Na akkor volt minden nem kívánatos. Gyorsan letakarítottam és visszaraktam a régit kikapcsolva a frissítést!

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#35607) #78032384 válasza raidx (#35606) üzenetére


#78032384
törölt tag

Én nem mondom ne használd, de minek egy 5 éves klienssel bajlódni, egy olyan cégtől akik minden szart tesznek a termékükbe. Van több remek, nyílt, gyors, naprakész, támogatott kliens. Transmission, Tixati, Deluge, qBittorrent.

(#35608) Döglött Róka válasza margithid (#35566) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Arra hasznalj servert, ne desktopot...

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#35609) TomiTheHero


TomiTheHero
csendes tag

Sziasztok!
Adott egy Asus G551JW - CN215D noti Windows 10 fut rajta. A probléma a következő lenne:
Ha HDMI kábellel csatlakoztatok egy tv-t, akkor a TV-re nem megy ki a hang, böngészőben a videók akadnak, médialejátszóban szintén akad a film, nézhetetlen az egész. Amint kihúzom a HDMI-t minden oké.
Ha úgy indítom újra a gépet, hogy a HDMI be van dugva, akkor néha jó a dolog, de van, hogy csak pár másodpercig jó aztán megint akad minden hang nélkül.

Mihez kellene nyúlnom, mit frissítsek?
Most ez a driver van fent:
Intel HD Graphics 4600 - 20.19.15.4380 (2016.02)
Ha 15. akármelyik drivert teszem fel a fenti hiba ugyan úgy megvan,annyival rosszabb, hogy még HDMI nélkül is dobálja azt, hogy a képillesztő nem válaszolt és újra indult. Ezzel a verzióval nem.

A válaszokat előre is köszi!

ASUS ROG 551JW-CN215D - i7 16GB GTX960M 4GB

(#35610) csocs válasza TomiTheHero (#35609) üzenetére


csocs
tag

A HDMI kábelt próbáltad máshol hogy viszi-e a hangot?
Úgy tudom, 1.4-es verziótól viszi a hangot is.

(#35611) TomiTheHero válasza csocs (#35610) üzenetére


TomiTheHero
csendes tag

Szia! A kábel biztos jó, másik géppel nincs baj. Vagy hogy érted?

ASUS ROG 551JW-CN215D - i7 16GB GTX960M 4GB

(#35612) AtHoS válasza senki66 (#35605) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Lemezkarbantartóval próbálkoztál megszabadulni tőle?

read-only mode on the forum

(#35613) csocs válasza TomiTheHero (#35611) üzenetére


csocs
tag

Van olyan korábbi verziós HDMI kábel, ami nem képes hangot átvinni.
[link]

(#35614) TomiTheHero válasza csocs (#35613) üzenetére


TomiTheHero
csendes tag

Értem. Nem, itt nem ez lesz a baj. Másik két géppel minden oké. A kábel jó.

ASUS ROG 551JW-CN215D - i7 16GB GTX960M 4GB

(#35615) AtHoS válasza TomiTheHero (#35609) üzenetére


AtHoS
nagyúr

A GTX960M-hez felraktad a meghajtóját?

read-only mode on the forum

(#35616) TomiTheHero válasza AtHoS (#35615) üzenetére


TomiTheHero
csendes tag

Driver van fent, igen. NvidiaExperience, friss. Nem vagyok gép közelben igy pontos verzió számot nem tudok írni.

ASUS ROG 551JW-CN215D - i7 16GB GTX960M 4GB

(#35617) brickm válasza TomiTheHero (#35609) üzenetére


brickm
őstag

utility vagy driver baja lesz...

(#35618) TomiTheHero válasza brickm (#35617) üzenetére


TomiTheHero
csendes tag

Driverre tippelek én is.. csak nem tudom, nem találom mit kellene mire lecserélnem.
Most ezek a driverek vannak fent GPU-hoz:

Nvidia GeForce GTX 960M - NVIDIA 10.18.13.6451
Game Ready Driver 364.51

Intel HD Graphics 4600 - Intel Corp. 20.19.15.4380

Ezeket próbáltam Intelhez:
10.18.15.4256
10.18.15.4279
10.18.15.4256
15.40.18.6
15.40.4.64
15.40.74.279
15.40.04.2

ASUS ROG 551JW-CN215D - i7 16GB GTX960M 4GB

(#35619) raidx


raidx
őstag

Egeret kell vennem. Olyan vezetéknélkülit keresek amit nem kell sűrűn ellátni elemmel. Jó egerem tönkrement. Régi rádiós egerem meg 3 nap/2 db ceruzaelem. Max 5000 Ft. Nem játékra kell!

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#35620) M@nH. válasza raidx (#35619) üzenetére


M@nH.
aktív tag

Nekem a Logitech M185 vígan elkarcolt egy évig is 1 elemmel. 1db AA elem kell csak bele. Az ára kb 3800Ft

(#35621) TomiTheHero válasza raidx (#35619) üzenetére


TomiTheHero
csendes tag

Pár hete vettem: [link]
Volt hozzá elem is "ajándékban". Még azzal használom, pedig napi szinten 4-5 órát fut. Nagyon meg vagyok vele elégedve, így bátran ajánlom.

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG 551JW-CN215D - i7 16GB GTX960M 4GB

(#35622) Racecam


Racecam
MODERÁTOR

Öööööööö..... Windows 10 topic... :U

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#35623) Yogibear974


Yogibear974
senior tag

Felhasználó váltásnál néha fekete képernyő! (Lenovo Z5070) Ez mitől lelhet?! Olyan, mintha a video drvt. nem töltené be rendesen. Blacksrc. és egér van, csak reset segít. Már nem tudom, hogy milyen program/frissítés után jelentkezett. Minidumpba nem kerül az eset. Ötlet?!

Üdv: -=Yogibear=-

(#35624) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Sziasztok.

Érdeklődnék, hogy akkor most mi a helyzet ezzel a Windows 10-essel? Lassan rendszert kéne cserélni és jó lenne tudni mielőtt beleugrok. Mennyire alkalmas játékra? Mi igaz abból a sok rémhírből, miszerint rengeteget kémkedik és jelentget haza?

Előre is köszönöm. :R

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#35625) Xeniel Xerus válasza TESCO-Zsömle (#35624) üzenetére


Xeniel Xerus
csendes tag

Nekem meglehetősen tökéletes. Bármi játék ami korábban ment, megy rajta. Mivel nem vagyok kém, engem egyáltalán nem érdekel a kémkedése.

(#35626) bobalazs válasza TESCO-Zsömle (#35624) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Hardverfüggő, de nálad szerintem nem lesz probléma. A jelentgetés ma is zajlik, egy két okos progival ki lehet ezeket küszöbölni. Amúgy meg böngészők, vírusirtók is jelentgetnek.

(#35627) betyarr válasza TESCO-Zsömle (#35624) üzenetére


betyarr
veterán

a kémek ellen: [link]

(#35628) pjen


pjen
félisten

Üdv Urak.Telepítés óta nem volt jelszó a gépen belépésnél,most valahogy sikerült beállítani.Indulásnál jelszót kér.Ezt szeretném törölni.Tudom a jelszót,nem ez a gond,csak felesleges.

(#35629) betyarr válasza pjen (#35628) üzenetére


betyarr
veterán

futtatásba beírod hogy netplwiz,leokézod.a megjelenő ablakban a kockából kiveszed a pipát és kétszer megadod a jelenlegi jelszavad és leokézod.ezután nem fog kérni jelszót.

(#35630) blu79 válasza betyarr (#35627) üzenetére


blu79
addikt

Ezek a progik nem több kárt tesznek mint hasznot. Állítólag nem jó ezeket telepíteni.

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#35631) worxland válasza TESCO-Zsömle (#35624) üzenetére


worxland
addikt

Eléggé. Kábé minden.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#35632) #14595328 válasza Yogibear974 (#35623) üzenetére


#14595328
törölt tag

Nekem tableten csinálja ugyanezt, talán a 10586 után jött elő. Megoldást eddig nem találtam rá, igaz nem is jön elő mindig.

(#35633) rgeorge válasza csocs (#35613) üzenetére


rgeorge
addikt

A HDMI kábeleknek nincs verziószáma, csak a forrás és cél eszközöknek. Van standard és high speed kábel ethernettel vagy anélkül.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#35634) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Az mitől lehet, ha újra akarom indítani a gépet a főkapcsoló menüben, akkor a gép néha nem indul újra? Hanem elmegy a kép a monitoron és úgymarad. Kép nem jön vissza, a gép sem indul újra, akármeddig várok.

(#35635) rayoliviero válasza rayoliviero (#35634) üzenetére


rayoliviero
veterán

Ez nem azt a hibát jelzi?

Most amúgy Windows telepítésnél fel kell rakni az Intel chipset drivert is és a rapid storage technology drivert is? SSD-m van. Mintha olvastam volna olyasmit régebben, hogy a chipset driver nem jó az SSD-nek sebesség szempontjából.

(#35636) vlevi válasza TESCO-Zsömle (#35624) üzenetére


vlevi
nagyúr

Most szemét leszek.

Van facebookod? Esetleg gmail címed?
Mert ha igen, akkor ne zavarjon, hogy egy harmadik cég is ismeri az emil címedet.
Nézd meg például a gmailt. Ha kapsz egy levelet, akkor rögtön abban a témában jelennek meg a reklámok, amiről a levél szól!!! Áááá, nem néz bele a gugli a levélbe, dehogy.
Face pedig minden lájkolásnál küldi az adataidat. [link]

Még mielőtt nekem ugrik mindenki, természetesen nekem sem tetszik a dolog, de csak annyit tudok ellene tenni, hogy semmit :( Üdvözlünk a szép új világban, ahol a felhasználó az árucikk.
Emlékeztek még a Különvélemény c. filmre, ahol személyreszóló reklámokat nyomtak Tom Cruise arcába?
Hát, ez nem nem a jövő, hanem a jelen.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#35637) pjen válasza betyarr (#35629) üzenetére


pjen
félisten

:R :R :R Működik köszi.

(#35638) bobalazs válasza rayoliviero (#35635) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Általában Nem kell chipset drivert rakni. Ha eszközkezelőbe találsz fel nem ismert stb. dolgot akkor felrakhatod.
Ha nem tudod hogy kell a gyorsinditást kikapcsolni itt megtalálod (angol).
Szerintem ezzel ki tudod kerülni ezt a fajta hiba üzenetet.
Majd jelezz vissza.

(#35639) Xeniel Xerus válasza vlevi (#35636) üzenetére


Xeniel Xerus
csendes tag

csak annyit tudok ellene tenni, hogy semmit

Tényleg semmit? Mert kötelező ám neked Facebookozni, meg a Google levelezőjét használni, stb? Sőt! Én például játékra Windowst, munkára és minden egyébre Linuxot használok. Én ezt tudtam tenni.

(#35640) rayoliviero válasza bobalazs (#35638) üzenetére


rayoliviero
veterán

A gyorsíindítás nálam szerintem ki van kapcsolva. Mert már beírtam korábban a powercfg h -off parancsot, úgy akkor gondolom nem kell külön kikapcsolni a gyorsindítást.

The .bat files below will change the registry key and value below.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Power

HiberbootEnabled DWORD

0 = Turn off fast startup
1 = Turn on fast startup

Itt viszont pont, hogy 1-re van állítva, azért akkor átállítom nullára.

[ Szerkesztve ]

(#35641) betyarr válasza rayoliviero (#35640) üzenetére


betyarr
veterán

nézz egy bios-t is.ha emlékezetem nem csal,akkor egyes lapoknál ott (is?) lehet a gyors indítást állítani.

(#35642) rayoliviero válasza betyarr (#35641) üzenetére


rayoliviero
veterán

Az UEFI-ben természetesen be van kapcsolva a fastboot, de azt hittem annak nincs köze a Windowsos fastboothoz. A régi alaplapomnál is mindig be volt kapcsolva és soha nem okozott semmi problémát.

(#35643) Yogibear974 válasza #14595328 (#35632) üzenetére


Yogibear974
senior tag

Akkor ez szívás, még nem ástam bele a témába más topikban!

Üdv: -=Yogibear=-

(#35644) bobalazs válasza rayoliviero (#35642) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

hát ja a biosos fast boot az más tészta a windows fast bootjától. :K :D

(#35645) #58000384 válasza vlevi (#35636) üzenetére


#58000384
törölt tag

A Facebook követős sütiket használ, akkor is, ha kijelentkezel. Az összes beágyazott doboz (lájkolós vagy kommentelős) tudja, hogy az adott oldalon jártál. Ez ilyen, de elég könnyű tenni ellene, ha zavar (FB beállítások, vagy bővítmények).
A felhasználó korábban is árucikk volt (pl. vásárlásnál pontgyűjtés, blokkellenőrzés, stb), csak az internetnek köszönhetően sokkal egyszerűbb információt szerezni. Ennek azért van előnye is, például hogy az adott piacra/felhasználói csoportra szabott termékeket lehet javasolni és árulni.

Az, hogy a Valve decemberben egy cache szerverrel kapcsolatos hiba miatt bizonyos adatokat szivárogtatott ki idegeneknek a neten, az nem baj, ahogy az sem, hogy a gépedről állandóan küld jelentéseket a kliens, a telepített programok listájával együtt (a gépadatoknál azt is gyűjti, így valószínűleg el is küldi). Nem, mert ez nem vonz annyi kattintást egy cikkben, nem lehet drámázni. De a 10, az nagyon kémkedik. Korábban már hosszasan leírtam, hogy a telemetria miért létezik.

(#35627) betyarr: Ennek a háromnegyede kikapcsolható a telepítés végén/az első bejelentkezésnél, a maradékot miért kéne tiltani egy külső programmal? A Cortana magyar régióval nem fut, a WU a 10 esetében kifejezetten fontos (mert akadnak bugok szép számmal, ellenben hibát okozó frissítések sokkal kevésbé), a biometrikus és egyéb szenzorok kikapcsolása meg laptopokon és tableteken nem ajánlott, mert értelemszerűen funkcióvesztéssel jár.

[ Szerkesztve ]

(#35646) betyarr válasza bobalazs (#35644) üzenetére


betyarr
veterán

mea culpa,ezt nem tudtam :N

karak_22: ezt lehet nem mindenki tudja és ad egy kis biztonságérzetet ez ellen a kémkedés ellen.szvsz,ma már ki után nem lehet kémkedni a neten?pláne,hogy azt ígérik,hogy 10 éven belül MINDEN információnk felhőkben lesz tárolva.ha valaki nem akarja,hogy kutassanak utána,akkor húzza ki a lan kábelt,oszt csókolom :P
peace! :K

(#35647) #58000384 válasza betyarr (#35646) üzenetére


#58000384
törölt tag

De pont ez a gond, hogy olyanok használják ezeket, akik nem értenek hozzá. Pedig így borítékolható, hogy valami nem a várt módon fog működni, utána meg a felhasználó vérmérsékletétől függ, hogy megpróbálja-e kitalálni a dolgot, vagy kijelenti, hogy szar a rendszer :) Attól még az utóbbi persze lehet igaz, csak könnyebb megoldást keresni, ha nincs kendácsolás.

(#35648) Tzoltan21


Tzoltan21
tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, ha friss Win10 installt akarok. A lapomhoz nincs Win10 driver, de van 8-as, hogy kompatibilis lesz-e a 10-el? Gondolok itt USB 3.0 driverre...

(#35649) betyarr válasza #58000384 (#35647) üzenetére


betyarr
veterán

ez már nyilván egyéni szocproblem ;) én csak ajánlottam egy sw-t,amivel bizonyos dolgokat le lehet korlátozni.
de továbbra is peace! :)

Tzoltan21: ez így lutri.elképzelhető,hogy talál valamit a ms updaten.én pl a napokban toltam fel a 10-et egy kb. 6 éves atomos dell netbookra.a hivatalos infó szerint nincs 10-es támogatása,de ami kellett,minden talált magának.eddig problémamentesen fut a rendszer és az eszközkezelőben sincs felkiáltójel.

[ Szerkesztve ]

(#35650) synaxon válasza betyarr (#35627) üzenetére


synaxon
tag

[Aha, persze]

A kérdésem az lenne, hogy ezeket az alkalmazásokat kéretlenül szedi le magának? Mindenféle játékok, Twitter, skype leszedése, stb. tűnnek fel a semmiből. nem lehet ezt kikapcsolni?

[ Szerkesztve ]

A tökéletesség unalmas.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.