Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35201) blu79 válasza qqcqqc (#35185) üzenetére


blu79
addikt

Szia, ha ilyen módon letiltom az automatikus frissítést, manuálisan tudom frissíteni?, vagy ki tudom majd választani mit szeretnék frissíteni? Vagy végleg meg kell válni a frissítéstől?

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#35202) akoska23 válasza brickm (#35192) üzenetére


akoska23
aktív tag

A win7 nem a microsoft oldaláról letöltött képfájl volt az igaz.Mivel sérült a laptopom alján a matrica ezért telefonosan aktiváltam. A kérdés az lenne ha leszedem a win10 telepitőt a MS oldaláról a mostani windows 10ből kiolvasható kóddal tudom aktiválni? Vagy kell egy tiszta win7 telepités és utána frissités win10 re?

A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

(#35203) pjen válasza akoska23 (#35202) üzenetére


pjen
félisten

Én tudtam,tíszta telepítés.Felment és már írta is:A win aktiválva van.

(#35204) Spancho


Spancho
őstag

Sziasztok.

Eddig kb 5-10 mp alatt bekapcsolt a gèp.
Most 1-2 napja leállásnál kiirja,hogy a GDI+Windows akadájozza a leállást (de 10 mp alatt leáll magátol)
Bekapcsolásnál a alaplap Asrock felirata pörög 1 percet kb ès csak utána indul a windows.
Lefuttattam a deffendert ,tettem fel bios frissitèst ,de egyenlőre semmi változás.
Ez valami win frissitès miatt van ,vagy valami vírus fèlesèg ?

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#35205) Evil Snowman válasza brickm (#35191) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Szia,

köszi az infót végül elreseteltem az egész routert visszaállítottam mindent rajta (SSID, jelszó) és áttettem a 9-es frekire, mert azon nincs senki és megint ugyanaz a hiba lépett fel. :DDD

A megoldás amúgy igazán egyszerű volt mint kiderült. A jelszó tartalmaz kettő azaz kettő darab kötőjelet, amit eddig lazán tudott kezelni a Win 10 de tegnap délután óta valamiért nem. Kivettem a kötőjeleket és azonnal csatlakozott hozzá. Ki érti ezt. :F

(#35206) HoriBali válasza pendre54 (#35195) üzenetére


HoriBali
csendes tag

Igen, ez a legfrissebb, a 117, tegnap töltöttem le.
De a 122-es honnan tölthető le?

[ Szerkesztve ]

(#35207) netpeti98 válasza HoriBali (#35206) üzenetére


netpeti98
addikt

A 10586 a lényeg. A legfrissebb MCT is a 10586.0 verziójú telepítőt fogja leszedni.

(#35208) TomTeke2


TomTeke2
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy tablet win10 rendszerrel. Az első bekapcsolás óta csak altatva volt, és a tulaj állítása szerint nem állított be semmilyen jelszót. Egy kollégája használta a masinát, majd kikapcsolta. Következő bekapcsoláskor már jelszót kért, csakhogy egy olyan e-mail címhez, ami nem is létezik. Pár kérdés felmerült bennem... :Y

Hová lett a win8-ból ismert bármelyik gépen bejelentkezhetek opció?
Be lehet fiók nélkül is jelentkezni ilyenkor, vagy egy ilyen bagatel hiba is téglásíthatja a tabletet?

Segítségeteket előre is köszönöm.

ui. Elméletem szerint helyi fiókkal üzemelt korábban a tablet, és a kolléga megpróbált valamit beszerezni az áruházból, amihez be kellett volna jelentkeznie. Tudta a tulaj e-mail címét, csak épp rosszul ütötte be. Kérdés, hogy ha nem üti el a mail címet, akkor a jelszót honnan varázsolta volna elő... :DD

(#35209) pècsimunkás válasza TomTeke2 (#35208) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Sziasztok !

win 8.1 - el vettem a tabletem , frissítettem win 10-re ,de sokszor előfordult , hogy sötét képernyő fogadott mikor alvó módból ébreszteni akartam . Meg , alvó módban gyorsan merült . Vissza is ment a 8.1 .
Ez volt kb 1,5 hónapja . Ezeket a bugokat kiküszöbölték már ? Vagy ezek és esetleg más problémák vannak még ? Igazából én csak böngészek és filmeket nézek a tabletemmel , arra jó a 8.1 is tökéletesen . Csak , gondoltam , ha megszűnnek a bugok , kicsit újítok . Ha nem , marad még egy darabig a 8.1 ...

Szerk.: Nem válasz akart lenni ! :R

[ Szerkesztve ]

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#35210) steele80


steele80
senior tag

És igen egy új bug! A műveletközpontban bekapcsolódik a bluetooth egy asztali gépen, amin egyébként nincs bluetooth. Soha nem lesz kész ez a rendszer. Mire stabilizálódna jön a redstone és kezdődik minden előröl.

(#35211) netpeti98 válasza steele80 (#35210) üzenetére


netpeti98
addikt

Ez már a TH2 megjelenésétől kezdve benne van. :D

(#35212) pzstm válasza HoriBali (#35206) üzenetére


pzstm
titán

ha online vagy, akkor frissítés közben 122-re fog frissülni.

Tegnap WU-n keresztül frissítettem egy gépet, másikat MCT-n keresztül indítva és .122 lett mindkettő első login után

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#35213) bobalazs válasza gulac12 (#35200) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Azt tedd hozzá hogy ezt követően kéri, ha microsoft fiókkal jelentkeztél be, meg kell adnod a microsoft fiókot és jelszavat hogy automatikusan bejelentkezhessen.

(#35210) steele80

Nem bug, ha bluetooth kerül a gépbe, így automatikusan bekapcsol.
Mondjuk így bugnak tűnik elsőre... :D

[ Szerkesztve ]

(#35214) steele80 válasza netpeti98 (#35211) üzenetére


steele80
senior tag

Fasza! Most vettem észre. :Y

(#35215) kisspepe


kisspepe
tag

Sziasztok!

Amikor megjelent a Windows 10, akkor a media creation tools-ban ki lehetett választani, hogy Windows 10 Home vagy Pro verziót akarok letölteni. Ez egy ideje eltűnt belőle, csak Windows 10 és Windows 10 N-t lehet választani.

Amennyiben egy gépre telepítek Windows 8.1 Pro-t és felfrissítem Windows 10-re, akkr lesz egy aktivált Windows 10 Pro-m.

Na most ha én a gépet újratelepítem egy a jelenleg letölthető Windows 10-el, akkor egy Windows 10 Home-ot rak fel a gépre aktiválva. Mitől lehet ez?

Amennyiben a még 2015 június 29-én letöltött Windows 10 Pro-val telepítem újra a gépet, akkor az lesz aktiválva a gépen, csak egy rakat frissítést akkor még le kell tölteni hozzá.

Miért van hogy hiába Windows 10 Pro volt a gépen, ha újra telepítem a jelenleg letölthető telepítővel, csak Windows 10 Home lesz?

(#35216) #65388800 válasza Evil Snowman (#35183) üzenetére


#65388800
törölt tag

Szia!

Nálam is fenn áll a hiba. Egyszerűen hülyét kapok amikor nem tud csatlakozni. Azt írja ki nekem mint neked is. Várok 10 percet. Kikapcsolom a laptopon a wifit bekapcsolom. Semmi. Repülő módba rakom semmi. Próbálok megint csatlakozni. Megint azt írja ki hogy nem tud. Egyszer csak feldobja magát és megy. Minden más működik vele.

Pedig működik róla 2 PC, 1 laptop, 2 chromecast, 1 tablet, 3 telefon. Már a tököm kivan hogy mindig el kell játszani ezt vele.

Szerk. Enyémben nincs kötőjel.

[ Szerkesztve ]

(#35217) Evil Snowman válasza #65388800 (#35216) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Nos nekem is korai volt az öröm. Most megint rossz. 2db routerrel is teszteltem és WiFi adapter driverét is újra raktam. Marad az, hogy visszarakom a 8.1-et és csókolom. Kabaré komolyan mondom.

Még megnézem, hogy AES titkosítás helyett kiválasztom TKIP-t hátha az megoldja, de kétlem.

(#35218) #65388800 válasza Evil Snowman (#35217) üzenetére


#65388800
törölt tag

Mikor írtad, hogy megoldódott a gond. Gondoltam hogy nem :D Milyen routered van?

Szerk.: De korábban nem volt ilyen gond. Ez kb 1 hónapja lehet.

Szerk.: Most ebben a percben megint eldobta a hálózatot.

[ Szerkesztve ]

(#35219) netpeti98 válasza kisspepe (#35215) üzenetére


netpeti98
addikt

Az ISO már tartalmazza mind a két verziót.
Jól értem, hogy a telepítő automatikusan felrakta neked a Home verziót? Ebben az esetben laptopról van szó?

(#35220) kisspepe válasza netpeti98 (#35219) üzenetére


kisspepe
tag

Igen egy laptopról Asus X551m. Tisztaszoftveres iskolai Windows 8.1 Professionalt frissítettem Windows 10-re, majd a media creation tools-al létrehozott telepítő USB-vel újratelepítettem, és Windows 10 Home-ot rakott fel. Nem ez az első eset, így elővettem a régi telepítőlemezemet, és most azzal telepítem jelenleg.

Azért kell amúgy a Pro verzió, mert a gép tartományba lesz léptetve.

[ Szerkesztve ]

(#35221) netpeti98 válasza kisspepe (#35220) üzenetére


netpeti98
addikt

Volt rajta előtelepítve rendszer mielőtt felraktad a Pro-t?

(#35222) kisspepe válasza netpeti98 (#35221) üzenetére


kisspepe
tag

Szerintem előtelepítve Windows 8 Home volt rajat még régebben. Viszont teljesen újra volt telepítve, partíciók törölve és újra létrehozva a telepítő által.

(#35223) netpeti98 válasza kisspepe (#35222) üzenetére


netpeti98
addikt

Akkor az a probléma, a Windows 10 telepítő automatikusan kiolvasta az eredeti Windows 8 kulcsát a BIOS-ból és azt használta aktiválásra.

Esetleg megpróbálhatod telepítés után a PRO kulcsot beadni neki a gépházon keresztül, elvileg a Home->Pro váltás le tudja kezelni a rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#35224) kisspepe válasza netpeti98 (#35223) üzenetére


kisspepe
tag

Próbáltam., nem fogadja el azt a kulcsot amit kaptam.

Viszont ha a régi telepítővel telepítem, akkor telepítés közben kéri a serialt, és megadva neki működik. Épp most lett kész, és most már így van rajta egy aktivált Windows 10 Pro.

Amúgy ez nekem új. Nem tudtam róla, hogy a Bios tárolhatja az eredeti serialt.

(#35225) pècsimunkás válasza pècsimunkás (#35209) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Az utóbbi pár hsz alapján , azt hiszem marad a 8.1 .

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#35226) Evil Snowman válasza #65388800 (#35218) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Kettő darab TP-Link. Egy MR-3420 és egy TL-WR 1043MD. A wifi hotspot amivel meg megy az egy Huawei E5776s. Nekem fel sem csatlakozik egyik TP-Link-re sem ez a fránya. :(((

Nekem tegnap délután kezdte egy gép restartot követően.

[ Szerkesztve ]

(#35227) Evil Snowman válasza Evil Snowman (#35226) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Még annyi kiegészítés, hogy most valami csoda folytán 5 percre rá tudtam csatlakozni és az alábbi sebességet mértem: 4ms 1,37/0,32. Másik gépen ugyanez a router: 2ms 50/50. Saját gépemen másik router 20ms 40/20 (mobil net). :F

(#35228) I


I
tag

Sziasztok

Nincs valakinek ötlete, miért nem játssza le néha a beágyazott videókat a böngészőim? Az Edge és az Explorer sem. Vagy homokórázik, vagy azt írja ki: "Hiba történt. Kérjük próbálja meg később"
Ilyenkor meg kell nyitnom a Chrome-ot, az hibátlanul lejátszik mindent... :(
Win 10 Pro

Have a nice day!

(#35229) Janika-1982 válasza Evil Snowman (#35227) üzenetére


Janika-1982
tag

Szia,érdekes a hibajelenséged,ilyennel még én nem találkoztam. :O

(#35230) pjen válasza I (#35228) üzenetére


pjen
félisten

Mert az edge és az explórer egy sz@r.Nem is tudom mért használod.Tegyél fel egy vlc t is é lejátszik mindent.

(#35231) fradi81


fradi81
veterán

hali
van egy photoscape nevű program amit használna egy user, de rendszergazdai jelszót kér. Hogy/hol lehet megoldani hogy ne kérje?

moto g72, Ninebot d28e

(#35232) kkdesign


kkdesign
senior tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy a C:\ Users\kkdes\ mappát át tudnám valahogy nevezni? nem kérdezte meg a telepítésnél hogy mi legyen a User Nevem és alapból a kkdesign helyett ezt a kkdes-t írta be. Jó ideje idegesít már :) Valakinek van rá tippje?

(#35233) Hyper84


Hyper84
csendes tag

Sziasztok,

Segítsetek kérlek, Samsung RV509-es notira hogyan tudom felrakni a Win 10-et? Pórbálom lemezről is USB-ről is de a win logonál megáll és semmi nem történik!

Elég fontos lenne, hogy még ma meglegye, de nincs ötletem :(

Üdv, Csabi

(#35234) AtHoS válasza kkdesign (#35232) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Kreálj új felhasználót, tedd rendszergizdává és töröld a régit

Amúgy megkérdezi telepítéskor a felhasználó nevet, ki sem lehet hagyni :F

read-only mode on the forum

(#35235) I válasza pjen (#35230) üzenetére


I
tag

Nem értem hogy mi köze egy internetes oldal beágyazott videójának a lejátszása a VLC felrakásához, de gondoltam egy próbát megér.
Sajnos a helyzet nem javult. Egyébként is csak egy Mozilla bővítményt rakott fel.
Esetleg más ötletek?

Have a nice day!

(#35236) kkdesign válasza AtHoS (#35234) üzenetére


kkdesign
senior tag

Ezt egyszer már próbáltam, de újratelepítéshez vezetett ahol szintén nem kérdezte meg és ugyanúgy kkdes lett :/ aztán azóta tojtam rá, de mégis idegesít :) Belehalt a rendszer az új rendszergazda felhasználóba, mert ez Microsoft fiókkal van egybekötve ez a felhasználóm

(#35237) pjen válasza I (#35235) üzenetére


pjen
félisten

Valóban semmi,gondoltam a chrom és a vlc lejátszik mindent,nem kell edge és IE.

(#35238) AtHoS válasza kkdesign (#35236) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Pedig az MS fiók nem függ az éppen aktuálisan használt felhasználónévtől.

Nem valami mókolt telepítőt használsz, hogy nem kérdezi meg milyen felhasználónevet szeretnél használni?

Telepítésnél ugord át az MS fiók beállítást és hozz létre egyszerű helyi felhasználót. Ha minden rendben, akkor bejelentkezhetsz az MS fiókodba. Egyéb iránt onnan le tudja szedni a korábban mentett beállításaidat.

Egyébként kicsit ránéztem gg-vel és úgy néz ki 5 karakterre rövidíti a felhasználóhoz tartozó mappanevet automatikusan a win10. Más is problémázott már a mappanév miatt. Érdekes...

read-only mode on the forum

(#35239) Janika-1982


Janika-1982
tag

Sziasztok,lehet átugrottam volna,de nem lelem hogy hol lehet megnézni hogy indúljon a Windows:
-Gyorsindítás
-Normál indítás(minden program betöltése)
-Szelektív indítás
Nem találom,segítséget előre is köszönöm! :R

(#35240) CirrMee válasza I (#35235) üzenetére


CirrMee
addikt

Nem értem hogy mi köze egy internetes oldal beágyazott videójának a lejátszása a VLC felrakásához

Ezzel nem vagy egyedül... :)

Esetleg más ötletek?

Felejtsd el ezeket a hulladékokat, és használj normális böngészőt.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#35241) dokee78


dokee78
félisten

Adatmásoláshoz szeretnék összekötni utp kábellel 2 W10-es gépet.
Egyszerű összehozni?
Van magyar leírás vagy csak össze kötöm és látják is egymást?

(#35242) CirrMee válasza dokee78 (#35241) üzenetére


CirrMee
addikt

Cross kábel megvan? Mert a sima az nem kóser két gép közé...

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#35243) AtHoS válasza Janika-1982 (#35239) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Bár picit másabb menüpontok vannak, de valószínű ezt keresed:

Rendszerkonfiguráció vagy ismertebben msconfig

read-only mode on the forum

(#35244) I válasza CirrMee (#35240) üzenetére


I
tag

Nézd, nekem szimpatikusabb az Edge Kedvencek /Könyvjelzők/Előzmények kezelése, plusz szinkronizál a W10M telefonomon levő böngészővel is.
Plusz a Chrome nem képes értelmesen importálni az IE-s kedvenceimet, hanem nyit egy mappát hogy "Az IE alkalmazásból importálva" és ebből tudom megnyitni amit szeretnék.

Have a nice day!

(#35245) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Idén várható nagyobb frissítés?!Olyasmi mint a 8.1 volt.
Nézlődtem,de én nem találtam semmit.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#35246) netpeti98 válasza Orlin (#35245) üzenetére


netpeti98
addikt

Redstone 1
Valószínűleg nyáron, már vannak előzetes insider buildek.

(#35247) dokee78 válasza CirrMee (#35242) üzenetére


dokee78
félisten

Miről ismerem fel a Cross kábelt?
Ha mégsem az lehet veszek egyet.
Más megoldás esetleg?

(#35248) AtHoS válasza Orlin (#35245) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nem jól nézelődtél!
Még csak vissza sem kell lapozni kiinduló infóért: [link] (már mondjuk nálam, mivel 50 hsz-t dob egy oldalra :DDD )

De, hogy több infót is nézz : [link]

read-only mode on the forum

(#35249) UnSkilleD válasza CirrMee (#35242) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

sima straight kábel is jó hozzá, auto mdi-mdix már vagy egy évtizede standard minden nic-en

@dokee78 mind1 milyen kábelt használsz menni fog

[ Szerkesztve ]

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#35250) dokee78 válasza UnSkilleD (#35249) üzenetére


dokee78
félisten

:R

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.