Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35151) kkdesign válasza kkdesign (#35142) üzenetére


kkdesign
senior tag

? :) naaagyon fontos lenne ha valaki tud választ ne tartsa magában :)

(#35152) MrCsiT


MrCsiT
addikt

Sziasztok!

Mivel "hála Istennek" a Drága, kedves mikulás Microsoft, már megint tekert egyet a frissítési történeten, és a topicösszefoglalóban is szereplő

WINDOWS 10 LETÖLTÉSE KÖZVETLENÜL A MICROSOFTTÓL!

url-en sem lehet letölteni ISO-t, ahogy nézem,is csak egy MediaCreationTool.exe állatka tölthető le, de az ISO-t nyilván torrent oldalakról kellene beszerezni ( ? :W ) amihez egyáltalán semmi kedvem, sőt, nem is töltöm ilyen-olyan oldalaktól..

..szóval, valami kósza MS Ftp vagy egyéb, hivatalos letöltési elérhetőséget meg tudna valaki osztani?

Előre is köszönöm. :R

más topic: a laptopon időnként nekem is bedobál BSOD-t, ráadásul, a Toshiba L500-1XR-ben szereplő Radeon grafikai komponens utolsó elérhető, ám cseppet sem friss driverével úgy látom, sokkal homályosabb a noti képe, mint amilyen - teljesen normális, jól olvasható - volt 8.1 alatt.. :(((

Muki94: kolléga az ilyen nem-áll-le problémára, egy shutdown leállítási parancsot, megfelelően paraméterezve tartalmazó parancsikont készített egy HP Notira, amire kattintva, már normálisan leállt az eszköz.
Próbáld meg, és kérlek, jelezz vissza itt a topicban, hogy így leáll-e?

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#35153) TechN7ne válasza MrCsiT (#35152) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Torrentes sokkal stabilabb és jobb, innen a Windows foss, bugos, megbízhatatlan, próbáltam Isten mencs tőle.....

(#35154) MrCsiT válasza TechN7ne (#35153) üzenetére


MrCsiT
addikt

Ha van Microsoft oldalra mutató torrented, kérem szépen a linkjét.

Ha nincs, akkor, áruld el kérlek, hogyan tudtál teljes bizonyosságot szerezni afelől, hogy az akárhonnan leszedett iso-t nem módosította 3. fél? :F

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#35155) TechN7ne válasza MrCsiT (#35154) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Nem nyilatkozok ez ügybe mert Warezz!
Viszont ha nem idegenkedel a lehetősékektől, probálj ki egyet, bármelyik népszerűbb torrent oldalrol.

(#35156) MrCsiT válasza TechN7ne (#35155) üzenetére


MrCsiT
addikt

Szánalmas az MS-től, hogy offtopic warezként kell beszélni a termék letöltési lehetőségéről..
Igazi MS balfas*ság.

Sajnos, céges környezetben - vagy olyan gépen, ami kapcsolatba kerülhet bármiféle munkahellyel - ezek a letöltött iso-k, biztonsági okokból nem számítanak reális lehetőségnek, és ma én már ott tartok, hogy ilyet fel sem telepítenék.

Kár, hogy a hivatalos elérést így megnehezítik.

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#35157) ΞΔGLΞ válasza TechN7ne (#35153) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

:DDD
---------------------
Erről egy régebbi töténet(em) jut eszembe. Anno, eredeti XP próbáltam telefonos segítséggel aktiválni, mert nem fogata el a termékkulcsot, amit előtte 1 órája dobozosan megvettem! Felhívom őket, egy kedves hangú csajszi felveszi, elmondom a problémát és kb 1 órán keresztül szórakoztattuk egymást, míg végre sikerült. Én már nem is figyeltem, hogy miket mondott, meg várjak, kapcsolgatott, gépelgetett etc...

2 óra múlva kiírta a gép, hogy nem aktivált! Mivaaan? Felhívom megint, eltelik negyedóra, több is eltelt volna, meguntam. Mondom...Nézze, nekem erre nincs időm, most kiütöm egy crack-kel, mert azonnal megvan és nem ilyen elbaxott rendszerű, mint ahogy ez önöknél működik egy drága pénzen megvett dobozos terméknél!

Nagy hallgatás, lecsaptam a telefont. Az XP-t visszavittem, hogy nem lehet aktiválni, sokáig használtam megelégedéssel azt az egyetlen feltört XP-t, mert egyébként mindig eredeti terméket használtam.

[ Szerkesztve ]

(#35158) Racecam válasza MrCsiT (#35152) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Nem tudom, Te mit rontottál el, vagy miért nem találtad, de simán le lehet tölteni a Microsoft-tól. Kiválasztod, hogy melyik OP rendszert, milyen nyelven, végül, hogy melyik verziót és már megy is a letöltés. Most néztem meg mobilról, hogy ne írjak hülyeséget. Meg is lepett volna, ha nem lehetne letölteni a Microsoft-tól...

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#35159) #58000384 válasza MrCsiT (#35152) üzenetére


#58000384
törölt tag

Úgy tűnik, hogy annál a linknél megállt a tudományod, ugyanis rögtön utána ott van a hivatkozás az .iso fájlokhoz. De még ha nem is jutottál el addig, a letölthető "állatka" is beszerzi neked. Ehhez csak pár betűvel kellett volna továbbolvasnod, vagy elindítanod a programot.

TechN7ne: "Torrentes sokkal stabilabb és jobb, innen a Windows foss, bugos, megbízhatatlan"
Igen, torrentre a Microsoft külön gyártja a stabil buildeket, amikhez aktivátort is mellékel.

(#35160) sh4d0w válasza MrCsiT (#35154) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Torrent "linkek" miota mutatnak barmilyen oldalra?

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#35161) TechN7ne válasza sh4d0w (#35160) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

:DDD

(#35162) MrCsiT válasza #58000384 (#35159) üzenetére


MrCsiT
addikt

Neked és Racecam-nak: az első linkről azt gondoltam a neve alapján, hogy ott az iso-t is elérem. A "letöltés közvetlenül a Microsofttól" elnevezés ez esetben félrevezető, mert nem a win10-et tudod azon a linken letölteni, hanem csak egy segédprogramot, ami majd elvileg letölti neked a W10-et. Ezzel szemben, azt hiszem, nem csak én tapasztalatam ,hogy ez a letöltési megoldás sokkal több időbe kerülhet, mint az ISO letöltése, és az abból való telepítés.
A letölthető program teljesen úgy viselkedik, mint egy telepítő - mert, az is - de én nem azt szerettem volna, hogy a meglévő rendszeremet frissítsem.

Valóban nem olvastam tovább, :B mert már az első link megoldásnak tűnt, és igazad van, karak_22, a multiple edition-os link az rendben van. :R

sh4d0w: lehet, hogy számodra értelmezhetetlen az a mondat, így elmondom, mire gondoltam:

Ezt írtam: "Ha van Microsoft oldalra mutató torrented, kérem szépen a linkjét."
Nyilván ezt akarta jelenteni: "kérek egy linket egy olyan torrenthez, amit a Microsoft adott ki"

Ezzel csak akkor lehet problémád, ha még nem találkoztál azzal, hogy nem egy gyártó biztosít torrent fájlt, mint letöltési lehetőséget a szoftverfrissítéseihez, éppen azért, mert ha a cégnek sávszélesség gondjai lennének, akkor a torrent technológia remekül kisegíti őket.

Maguknak a torrentfájloknak VAN linkje, minden egyes "download torrent" gombra kattintásod esetén éppen az történik, hogy letöltődik a torrent fájl! ;)
Abban igazad van, hogy már maga a torrent fájl nem 1 oldalra mutat, de ebbe belekötni.. hát, erre is lenne egy kifejezés.. ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#35163) UnSkilleD válasza MrCsiT (#35162) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

azzal a media creation toollal lehet csinálni 3 dolgot:
1 - frissíti azt a gépet amin futtatod
2 - usb teleptőt csinál
3 - iso fájlt csinál

nyilván azért így csinálták mert beállítások közül lehet választani (nyelv kiadás arch), és főleg a nelvek miatt annyi a variációs lehetőség hogy egyszerűbb így megcsinálni mint legenerálni minden nyelvre minden kiadás minden architektúra verzióját és utána azt a halom isot feltölteni, ha frissül lecserélgetni stb

[ Szerkesztve ]

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#35164) pendre54 válasza UnSkilleD (#35163) üzenetére


pendre54
addikt

Üdv!
Akkor ehhez a témához lenne egy kérdésem a jövőre nézve. Jelenleg nálam még a 10240-es verzió fut, ehhez jönnek is időnként frissítések az MS-től. Mivel szerencsére atomstabil, ezért egyelőre nem is akarom a legújabb verzióra frissíteni, talán majd a tavaszra beígért újabb TH3-as ? verzióra.
Szóval, ha majd úgy döntök, hogy frissítek akkor melyik utat célszerű választani:
1./ A Media Creation Toollal, amikor felajánlja, hogy mit szeretnék tenni, akkor az "Ezt a gépet frissíteni" opcióra nyomni.
2./ Leszedem az ISO-t, majd Rufussal kiíratom egy pendrivra, ami most is van jelenleg, ezt bedugom a gépbe, és az itt látható cuccmákok közül a setup. exe-t futtatom.

Előre is köszi az infót.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#35165) Muki94 válasza westlake (#35147) üzenetére


Muki94
aktív tag

Az Elitebook fórumban is feltettem ezt a kérdést, és kaptam rá működő választ.
Más gépeknél is előfordulhat, hogy a HDD caddy miatt nem áll le a gép. Itt a magyarázat, a diagnosztikai lábat kell elvágni, vagy leforrasztani: KLIKK

(Egyébként igen, legfrissebb biost már ráhúztam előtte)

(#35166) UnSkilleD válasza pendre54 (#35164) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

mindegy, mind a kettő ugyanazt csinálja, ha simán mct-ban a frissítésre nyomsz akkor egyszerűbb sztem

amúgy nekem is 10240-en van a win 10 és nem is akarom frissíteni, majd talán ha kijön a redstone 1 jun-jul környékén de akkor is valszeg tiszta telepítést nyomok inkább, én nem kedvelem ezt a live frissítés formát, valami mindig elbaszódik

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#35167) blu79 válasza MrCsiT (#35156) üzenetére


blu79
addikt

Szia, én a Microsoftól töltöttem le az iso filet , ráadásul magyarul (magyarul volt minden) és simán lejött és tökéletesen jó. Én is sok ideig tartozkodtam a frissítéstől mert sok a rossz visszajelzés, de nekem minden jó és szuper :)

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#35168) general


general
addikt

megpróbálom újra, elsőre sajnos nem adott senki választ.

szóval kb 2-3 hete van fent a Win 10, eddig nem volt gondom, de most néhány napja minden bekapcsolás után újraindítást kér, mintha frissítene, de közben ilyet nem jelez. most 4szer egymás után hagytam újraindulni, de nem szűnik meg... mi lehet ez, van ötletetek?

(#35169) mezis válasza general (#35168) üzenetére


mezis
nagyúr

Az automatikus frissítéseket már kikapcsoltad ?

mezis

(#35170) pendre54 válasza mezis (#35169) üzenetére


pendre54
addikt

A linkelt megoldással az a gond, hogy részben csak a Pro verziósok tudják végrehajtani, de nálam a másik verzió se lenne megoldás. Ugye nekem Home verzió van, és a leírásban lévő elérési útvonalban: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\WindowsUpdate\AU, nincs WindowsUpdate, így módosítani sincs mit.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#35171) *Ropi* válasza *Ropi* (#35144) üzenetére


*Ropi*
félisten

Lemezképből visszaállítás után ugyanúgy bootolhatatlanná teszi a rendszert a március 1-i windows update - nem erőltetem ami nem megy: visszateszem a 8.1-et, mert az stabilan működött.

Egyébként Samsung Smart PC Pro-ról (XE700T1C-H1HU) volt szó, ha más is belefutna.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#35172) spider23


spider23
aktív tag

A legutóbbi nagyobb frissítés óta nem hajlandó szólni a notifications centeren hogy email érkezett, előtte hibátlanul működött. Jelenleg csak a start képernyőre kitűzött csempén látszik hogy jött email (4 email cím van használatban). Már minden beállítást próbáltam ki be kapcsolni, de nincs változás. Egy laptopon és egy asztalin is ugyan úgy használom és mindenhol megnémult az email értesítés. Közben más mint pl facebook app meg 1-2 játék simán megjelenik az értesítési centeren ha valami baja van. Csak az email kínlódik. :W
Mi lehet a problémája? Azt hittem hogy a következő Posta update megoldja a gondot, de maradt utána is ugyan olyan rossz.

(#35173) netpeti98 válasza MrCsiT (#35152) üzenetére


netpeti98
addikt

A Microsoft is biztosít lehetőséget az ISO fájlok letöltésére hivatalosan: [link], a Tech Bench oldalon keresztül.

(#35174) westlake


westlake
félisten

A Microsoft kitette tegnap a frissített telepítőket, csak azt nem tudom, hogy minek. Nem látom semmi értelmét. Mondjuk eleve azt sem értem, hogy miért szoktak rá arra, hogy egy adott csomagot duzzasztanak hónapról-hónapra. Miért jó módszer ez? Van igazából egy frissítés, amit minden hónapban publikálnak, néhány plusz dologgal. Minden hónapban nagyobb 10-20MB-tal. Minden hónapban részben ugyanazt a frissítést töltetik le azzal a sok millió felhasználóval. :U
Itt vannak a fontosabb ISO-k (10586.103), de tényleg nem értem, hogy mi értelme volt ezeket publikálni. Telepítés után ugyanúgy le kell szedni a KB3140743-at (most éppen ez az azonosítója), aminek a 32-bites verziója ~310MB, a 64-bites meg ~550MB.

Play nice!

(#35175) CirrMee válasza Sztlaci (#35122) üzenetére


CirrMee
addikt

Beengedi a vírust a gépre, majd jelzi, hogy vírusos a gép.

:W
Szakmailag odab*sz. :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#35176) Poplacsek válasza westlake (#35174) üzenetére


Poplacsek
senior tag

Ezek nem a 10586.0 verziók? A magnet linkben ez van feltüntetve.

(#35177) westlake válasza Poplacsek (#35176) üzenetére


westlake
félisten

Elfelejtettem átírni. Azok a tegnapi ISO-k.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#35178) Werkly válasza mezis (#35169) üzenetére


Werkly
őstag

Home változatnál is van működőképes registry átírás?

(#35179) Peter.70


Peter.70
őstag

Sziasztok,

Találkozott már valaki azzal a jelenséggel, hogy az asztalon lévő ikonok mérete magától megváltozik? WIN 10 van a pc-n, microsoft oldaláról frissitve WIN 8.1-re. A WIN 8.1 nem produkálta ezt a jelenséget

(#35180) orc88


orc88
őstag

Üdv!

SpeedFan-t akarom elindítani automatikusan Windows-al együtt. Beraktam már az Indítópult/Startup mappába, registry-t is átírtam, de az istennek sem akarja elindítani... :W
Feladatkezelő --> Indítás fülön ott van, hogy elvileg indulnia kéne, de nem :(( :(((
Ötlet?

"Life's simple: You make choices and you don't look back."

(#35181) Poplacsek válasza orc88 (#35180) üzenetére


Poplacsek
senior tag

Így csináld, nálam működik ahogy kell! :)

(#35182) Livius válasza MrCsiT (#35152) üzenetére


Livius
őstag

Az igényesebb torrent oldalakon érintetlen MSDN ISO-kat lehet letölteni. És ha valaki nem hiszi el, hogy azok valóban érintetlen ISO-ok, azok meggyőződhetnek MD5 hash ellenőrzéssel erről. Úgy tudom az MSDN ISO-ok MD5 hasheit valamilyen microsoft oldalon elő lehet bányászni.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#35183) Evil Snowman


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Sziasztok,

Egy kis segítséget szeretnék kérni, mert már nem tudok másra gondolni csak az op rendszerre, mint ludas.

Adott egy TP-Link router, amihez csatlakozik kb 5 eszköz (Win 7, Win 8.1-es laptop meg 2-3 androidos eszköz) és működnek is vele rendesen, ahogy ezt mai délutánik az én Win 10-es laptopom is tette.

Kora délután újraindítottam a gépet és azóta nem tud csatlakozni a fent nevezett router-hez az alábbi hibaüzenettel: "Nem lehet csatlakozni ehhez a hálózathoz". A jelszót jól írom be (bár eddig automatikus csatlakozáson volt a Win-ben), más eszközök röhögve mennek.

Amit eddig megtettem:

- gép restart több alkalommal
- router restart több alkalommal
- Windows WiFi kezelőjével elfeledtettem majd újra felvettem az érintett hálózatot, de nem hozott eredményt
- egy Huawei WiFi routerhez röhögve csatlakozik a gép 2 másodperc alatt

Legutolsó frissítés: Összegző frissítés x64-alapú Windows 10 Version 1511 rendszerekhez (KB3140743)

Bárkinek bármi ötlet? :(

Előre is köszi a helpet. :R

(#35184) Werkly


Werkly
őstag

[link]
Ez Home verzióra felejtős?

(#35185) qqcqqc válasza Werkly (#35184) üzenetére


qqcqqc
őstag

[link]

Itt linkeltek egy oldalt, annak a végét olvasd el.

(#35186) orc88 válasza Poplacsek (#35181) üzenetére


orc88
őstag

:C :R :C Köszi! Életet mentettél! Agyérgörcs kerülgetett már... :W :DDD

[ Szerkesztve ]

"Life's simple: You make choices and you don't look back."

(#35187) Werkly válasza qqcqqc (#35185) üzenetére


Werkly
őstag

De elolvastam de nem működik!
Másnak esetleg akinek Home verziója van? Ha megy a dolog erősítse meg. Bár külföldi oldalak szerint not working!

(#35188) akoska23


akoska23
aktív tag

Sziasztok! Rég jártam már itt de a most ugy érzem valami probléma van a géppel. Windows 7-et használtam lefrissitettem win10 re és van pár furcsaság. Az egész ott kezdődött hogy a videókártya illesztőt felrakta de nem lehetett maximális felbontásra állitani csak mikor lecseréltem egy régebbi illesztőprogramra amit a laptop gyártó oldalán találtam win7 hez. A másik furcsa dolog hogy nem lehet alapértelmezett programnak beállitani a VLC media playert mert nem is ajánlja fel a listában viszont az x-264 filmeket a gyári lejátszó el sem inditja bejön az ablak a film cimével tölt egy kicsit majd kilép. A harmadik gondom: Firefox inditáskor mindig megkérdezi hogy alapértelmezett böngésző stb de ez sincs a listában és elég idegesitő az meg hogy win10 alatt minden jelszómat elfelejti a Firefox pláne. (win7 alatt nem volt ilyen gondom). esetleg lehet az az ok a két emlitett programnál hogy még win7 re telepitettem őket?

A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

(#35189) #65388800


#65388800
törölt tag

Esetleg ebbe a régebbi kérdésbe valaki tudna segíteni?

[link]

(#35190) mezis válasza Evil Snowman (#35183) üzenetére


mezis
nagyúr

WiFi driver eltávolítás újratöltés volt ?

mezis

(#35191) brickm válasza Evil Snowman (#35183) üzenetére


brickm
őstag

Szia!
A router adó frekin változtass. Told el vagy 3csatornával.
Gondolom nem prémium eszközöd van... Az olcsóbb eszközök hajlamosak rá,hogy ha egy frekin több eszköz dolgozik megzavarodik. Láttam laptopot ami nem tudott wifizni ha vezeték nélküli billentyűzetet használtak mellette.
Illetve tp link routereket is láttam meghülyülni egymás mellett.

(#35192) brickm válasza akoska23 (#35188) üzenetére


brickm
őstag

Szia. Mindenképp csinálj egy tiszta win10 telepítést. Egyik említett anomáliát sem tapasztalom...vagy tört a rendszered és ezért hibás,vagy akad valami valamivel.

(#35193) Janika-1982 válasza brickm (#35191) üzenetére


Janika-1982
tag

Szia,az szép,én még nem éltem ilyet át. :K
Mondjuk nekem ez a routerem van:
[link]
Meg vagyok elégedve vele. :C

(#35194) HoriBali


HoriBali
csendes tag

Van ez a Media Creation Tool, ha ezzel töltöm le a 10-est, és ha vannak új frissítések, akkor az már benne van, vagy úgy van, ahogy kijött, azaz nem nyúlnak hozzá?

(#35195) pendre54 válasza HoriBali (#35194) üzenetére


pendre54
addikt

Ha nem is naprakész, de közel az, tehát tartalmazza az időközben kiadott frissítéseket. Az MS honlapjáról jelenleg ezt a verziószámú MCT-t lehet letölteni:

A legutolsó hivatalos verzió, az meg tudomásom szerint a 10586.122-es.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#35196) #56474624


#56474624
törölt tag

Mióta visszaálltam 10-ről 8.1-re, kisimultak az idegeim. :P Most próbálom magam tartani a tervhez, hogy legközelebb a Redstone-nal próbálok szerencsét. Előbb nem hiszem, hogy érdemes.

(#35197) Ereshkigal


Ereshkigal
őstag

Üdv!

Windows 10 pro-t telepítettem tisztán, feldobtam rá pár alap programot, majd hagytam, hogy letöltse a 1511->10586-os update-et. Kb. 75%-ig elment, aztán az x. reboot után nem akart elindulni, így visszaállította a frissítés előtti állapotot. Nekiugrottam az egésznek még egyszer, de nem segített. Mitől van ez a hiba, és hogy lehet kikerülni? Furcsa, mert több Win 10-es telepítés alatt (más gépeken) egyszer sem találkoztam vele.

[ Szerkesztve ]

(#35198) Muki94


Muki94
aktív tag

Sziasztok!
Másik laptopom van, hivatalos win10-et telepítettem fel msdnaa-ról.
Előtte szintén win10-em volt, egy régebbi gépen. Az ssd, amiről a rendszer futott, bekerült az új gépbe, és kapott clean installt. Az optika helyén levő winyó pedig szintén átkerült.
Néhány programmal tökéletes fut a rendszer, de ha winyóról szeretnék valamit elérni, folyamatosan ilyeneket dobál fel:

Ezen felül ha megnyitnék egy egyszerű mp3-at, a winamp befagy, de ugyanerről a tárhelyről indított telepítő is iszonyatosan lassan ugrik fel, és halad.
A winyó HDsentinel szerint 100%-os, másik gépben nem művel ilyen problémákat.
Már egyszer leformáztam telepítővel, illetve win alól is.
Mi okozhatja ezt? A géppel lenne probléma, vagy szoftveres jellegű?

(#35199) energy4ever


energy4ever
addikt

Felraktam a windows10-et. Eddig katasztrofa, kb 10 perce nezegetem, es szornyu... De kell! Sajnos a DX12 miatt valltanom kellett a 7-esrol. Inkabb felraktam most, hogy szokjam amedig varom az ertelmes dx12-es jatekokat.

Namost, ujrainditottam a gepemet. A windows betolt, bejon egy elhuzhato kep, amit ha felhuzok, jelszot ker a rendszer. Hogyan tudom kikapcsolni ezeket? En azt szeretnem, ha bekapcsolom a gepem ne legyen semmi huzigalos kep, se jelszo, se semmi, hanem az asztal jojjon be egybol!

(#35200) gulac12 válasza energy4ever (#35199) üzenetére


gulac12
tag

Nyisd meg a futtatást és írd be, hogy "netplwiz", a megjelenő ablakban vedd ki a pipát a "A számítógép használatához jelszót és felhasználónevet kell megadni" jelölőnégyzetből majd kattints az OK gombra és add meg a bejelentkezéshez használt felhasználónevet/e-mail címet és jelszót.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.