Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35301) Mate válasza szferix (#35300) üzenetére


Mate
nagyúr

Pedig az ASUS AI Suite lesz az. A tálcán jobb egérgomb az asus al suite-ra / ASUS mini bar.

[ Szerkesztve ]

(#35302) szinesz.bob válasza szferix (#35300) üzenetére


szinesz.bob
senior tag

Gondolom repülőgépes mód.
Kapcsolj ki minden amit csak lehet a gépházban. Én a nem használt mobilos dolgokat alapból törlöm is.

(#35303) Воланд válasza szinesz.bob (#35302) üzenetére


Воланд
titán

annak nem ez az ikonja.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#35304) norti válasza szferix (#35300) üzenetére


norti
addikt

http://www.eightforums.com/software-apps/29616-what-2.html

ASUS Minibar az energiagazdálkodás beállításokhoz.

[ Szerkesztve ]

(#35305) blu79 válasza szferix (#35300) üzenetére


blu79
addikt

Allul az AI Suite ikonjára kattintasz jobb klick majd a Status bar kiveszed a pipát

Megelőztek :B

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#35306) szferix válasza blu79 (#35305) üzenetére


szferix
tag

és mate3553, valamint norti

Köszönöm, valóban az és megoldódott :R

(#35307) betyarr válasza betyarr (#35299) üzenetére


betyarr
veterán

egyelőre úgy néz ki,hogy kedveli egymást a win 10 és a dell inspiron mini.gond nélkül felment minden frissítés eddig és működik minden más egyéb is.viszonylag elég fürgén nyilnak meg a dolgok is.

(#35308) Janika-1982 válasza betyarr (#35307) üzenetére


Janika-1982
tag

Szerencséd van,ügyes,remélem hosszútávon is jó lesz nálad. :C

(#35309) VGYke


VGYke
addikt

Szokatlan és nagyon off kéréssel fordulnék hozzátok! Megpróbálnátok letölteni az Asus hivatalos honlapjáról ezt az (ASUS RT-N66U router legújabb) firmware -t. Nekem itt csak 256bájt jön le. Ha nálatok elkezd több lejönni, meg lehet szakítani a letöltést!
Kezdek összeveszni az Asus supporttal! Állítják hogy a letöltéssel semmi baj, nálam van a hiba (op. rendszer, böngésző, vírusirtó). Segítőkész fóromlakó társaimat kérem, próbálják már meg letölteni és magánba írják meg a tapasztalatokat! Kíváncsi vagyok kinek a "készülékében" lelet baj, az enyém/miénkben, vagy az Asusban supportban?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#35310) szpal17 válasza VGYke (#35309) üzenetére


szpal17
őstag

Nekem 28 mb jött le...

[ Szerkesztve ]

(#35311) Werkly válasza szpal17 (#35310) üzenetére


Werkly
őstag

Szintén ennyi!

(#35312) }{3@Đ$}{0ot válasza VGYke (#35309) üzenetére


}{3@Đ$}{0ot
addikt

itt már próbáltad? [link]

™MØИ$T€R-EИEЯGY™® || ИVIĐIA® || ᴺᴵѕѕᴀᴺ ᴳᴛЯ The Best ||

(#35313) mezis válasza VGYke (#35309) üzenetére


mezis
nagyúr

Kb 3 sec alatt lejött. Kicsomagolva kicsit hosszabb (28904 KB, neve: RT-N66U_3.0.0.4_378_9459-g7ddc2c6.trx

(Win10, Firefox 44.0.2)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#35314) VGYke válasza }{3@Đ$}{0ot (#35312) üzenetére


VGYke
addikt

szpal17, Werkly, }{3@Đ$}{0ot, mezis Köszönöm! De akkor mivel magyarázható az, hogy nálatok minden rendben, nálam meg még operációs rendszert is kiiktava, és nincs rendben?
Letöltöm a fájlt a router DownloadMaster segítségével (router tölt, saját router HDD-re, PC kikapcsolásával):

És ott is 256 bájt jön le?

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#35315) #14595328 válasza VGYke (#35314) üzenetére


#14595328
törölt tag

Nincs valami hibaüzenet a letöltött fájlban? Nézzél rá valami editorral a tartalmára.

Amúgy nekem is lejött.

[ Szerkesztve ]

(#35316) }{3@Đ$}{0ot válasza VGYke (#35314) üzenetére


}{3@Đ$}{0ot
addikt

Nálam is 28.2MB jött le.

™MØИ$T€R-EИEЯGY™® || ИVIĐIA® || ᴺᴵѕѕᴀᴺ ᴳᴛЯ The Best ||

(#35317) VGYke válasza #14595328 (#35315) üzenetére


VGYke
addikt

Nincs! Annyi, hogy DigiKabel az elérhetőségünk (mert többen vagyunk), WAN IP jelenleg: 195.38.126.xxx...

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#35318) mezis válasza VGYke (#35314) üzenetére


mezis
nagyúr

Próbáld meg egy Live Linux-al.
Feltöltöm a Google drive-ra. Küldj priviben egy e-mail címet és megosztom.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#35319) szpal17 válasza VGYke (#35317) üzenetére


szpal17
őstag

Nincs mobilneted a telón?

Mert az megoszthatnád a gépre és akkor kiderülne egyből...

(#35320) #14595328 válasza VGYke (#35317) üzenetére


#14595328
törölt tag

Passz! Nem tudod megpróbálni más netről? Nem lehet, hogy valamiért tiltott az IP cím tartományod?

(#35321) Riko88


Riko88
csendes tag

Sziasztok!
Windows 10re frissítettem a laptopomat,de állandóan bad_system_config_info hibával indul a Windowsba nem is tudom belépni....Gépet alaphelyzetbe valami hiba miatt nem tudom rakni.Pendrivéről próbálnám ujra rakni a Windowst,telepítő elindul,de azt írja hogy indítsam ujra a laptopot hogy rendesen induljon a Windows és utana dugjam vissza a pendrivet.Ez megtörténik Csakhát nem indul rendes nálam hiszen bad_system_config_info hiba következik be állandóan...Valaki valami megoldást hogy legalább ujra tudjam rakni a win 10-et?

(#35322) HoriBali


HoriBali
csendes tag

Samsung Notebook-om van, amin van USB 3.0 port.
A kérdésem, hogy USB 3.0 portról, 3.0 Pendrive-ról, tudom telepíteni a 10-est?
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#35323) vlevi válasza HoriBali (#35322) üzenetére


vlevi
nagyúr

Szinte biztos, hogy igen. Weszteni nem wesztes semmit, ha usb3-ra irod ki a !edia tollal.
Amúgy én is usb3-rol telepitettem, igaz az egy intel b75 chipsetes asztali gép volt. A samu laposoban nem tudom mi van, de azért feltételezem, a win10 azt is felismeri kulin driver nélkül, és talán a laptop is tud botolni usb3-rol. Ha mégse, addugod usb2 portba.

(#35324) }{3@Đ$}{0ot válasza HoriBali (#35322) üzenetére


}{3@Đ$}{0ot
addikt

Nincs jelentősége milyen USB portról telepítesz.

™MØИ$T€R-EИEЯGY™® || ИVIĐIA® || ᴺᴵѕѕᴀᴺ ᴳᴛЯ The Best ||

(#35325) Janika-1982 válasza VGYke (#35314) üzenetére


Janika-1982
tag

Szia,érdekes a problémád,szerintem is tiltott valamiért az IP címed? :F

(#35326) betyarr


betyarr
veterán

valami nem tiszta nekem: már a mai géppel együtt ez a 2. win 10-es telepítésem.hogy a céges hálóhoz tudjak kapcsolódni,így létrhozom a vpn-t.látszólag minden oké,mert pl office-t be tudom aktiválni.azonban van olyan letöltés a céges hálón belül amit nem tudok elindítani vpn alól,mert 403-as hibát dob rá a böngésző (ff,ie,edge,chrome).7 és 8.1 alól viszont királyul elindul a letöltés.na erre adjon nekem vki magyarázatot :Y :F

más: miért ilyen baxott lassú a wu win 10 alatt?5 órája frissíti csak az office-t :W :W

[ Szerkesztve ]

(#35327) Janika-1982 válasza betyarr (#35326) üzenetére


Janika-1982
tag

Szerintem ha működik az office-ne bántsd,majd a Redstone-frissítés megoldja. :F

(#35328) VeryByte


VeryByte
őstag

Valaki hozzott már ki gépet automatic repair loop-ból, vagyis amikor automatikus javítás marhára nem tud vele mit kezdeni.
Ötletek?
Fogalmam sincs mi a túrót csináltak a géppel - szokás szerint állítólag semmit -, egy újraindítás után automatikus javítás, majd ez sikertelen és így megy folyamatosan.

[ Szerkesztve ]

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#35329) SP4C3 válasza VeryByte (#35328) üzenetére


SP4C3
veterán

Javítsd meg kézzel ;]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#35330) Gy4ka válasza Riko88 (#35321) üzenetére


Gy4ka
csendes tag

Szia!
A Windows indulása előtt hozd elő a boot menüt (nézd meg melyik gombbal kell pl: f12 ), ott állítsd át a sorrendet, hogy a Pendrive legyen az első. Utána újraindul és kéri, hogy nyomj meg egy gombot. Miután ezt megtetted a telepítő el fog indulni.

(#35331) chester91


chester91
senior tag

Sziasztok!

A következő laptop esetén gondolkodom azon, hogy esetleg egy Win10-et lehetne rá rakni. Jelenleg XP fut rajta, de eléggé necces már, hogy a támogatás nincs rá. Jelenleg egy Intel Celeron M 723 proci, 3 gb DDR3 ram, egy HDD (ami helyett lassan egy 240-256 gb-os SSD kerül bele). Kérdés a következő: mennyire fog SSD-vel stabilan futni rajta a Win10, esetleg inkább Win7-8.1 ajánlottabb rá? Édesanyám laptopja, nem igazán akar váltani hardvert, de a szoftver csere nem árt neki egy SSD-vel megspékelve. Előre is köszönöm a segítő válaszokat.

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#35332) Popes válasza VeryByte (#35328) üzenetére


Popes
őstag

Mi az amit nem tud megjavítani?
Ha más nem egy alaphelyzetre állítás, vagy ha az sem megy akkor egy clean install. :(

Deus ex machina

(#35333) raidx válasza Popes (#35332) üzenetére


raidx
őstag

Vagy a rendszeresen elvégzett rendszermentés ami tartalmazza a legutolsó működőképes lemezképet is. Igaz a visszaállítás időbe tellik de nem kell mindent újra telepíteni! Attól amúgy is gyorsabb.

Én minden frissítés után, miután meggyőződtem a hibamentesslgről, készítek egy rendszermentést a lemezképpel együtt. HA a későbbiekbe valami galiba adódik jön a cisszaállítás lemezképből! Ezt a funkciót átmentették a hetesből!

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#35334) vtechun


vtechun
veterán

mostanában minden újraindításkor frissíteni szeretné a gépem a wint a szokásos frissítésekkel, de újraindítás után mindig ez fogad. Visszavonás.

(#35335) Bferibörs válasza chester91 (#35331) üzenetére


Bferibörs
addikt

Feltehetően a win 7 gyorsabb lesz az eszközön, a win 10 jobban megfogja, egyébként műxik minden.
Én egy ilyenen próbáltam ( SSD, 3 GB RAM ) a fent leírtat tapasztaltam:

IBM R60

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#35336) raidx válasza vtechun (#35334) üzenetére


raidx
őstag

Valószínűleg beragadt valami. Olvass vissza a megoldásért. Le kell állítani az update rendszert. Törölni a könyvtárát majd újra indítani. Mivel nem volt rá még szükségem a pontos utasításokat nem tudom, de a fórumon volt már róla szó és azt hiszem az MS oldalán is van leírás.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#35337) vtechun válasza raidx (#35336) üzenetére


vtechun
veterán

Köszi! Megpróbálom, azt hiszem ez lesz az.

(#35338) chester91 válasza Bferibörs (#35335) üzenetére


chester91
senior tag

Rendben, köszi a segítséget, ezzel eldőlt a kérdés.

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#35339) hunluki válasza betyarr (#35326) üzenetére


hunluki
senior tag

Üdv a "vidám" W10 userek táborában ;)

(#35340) < CyberBob > válasza Bacusuz (#35285) üzenetére


< CyberBob >
őstag

8GadgetPack

Benne van amit keresel: CPU Meter - Microsoft
Hibátlan. :)

[ Szerkesztve ]

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#35341) Riko88 válasza Riko88 (#35321) üzenetére


Riko88
csendes tag

Sziasztok!

Windows 10re frissítettem a laptopomat,de állandóan bad_system_config_info hibával indul a Windowsba nem is tudom belépni....Gépet alaphelyzetbe valami hiba miatt nem tudom rakni.Pendrivéről próbálnám ujra rakni a Windowst,telepítő elindul,de azt írja hogy indítsam ujra a laptopot hogy rendesen induljon a Windows és utana dugjam vissza a pendrivet.Ez megtörténik Csakhát nem indul rendes nálam hiszen bad_system_config_info hiba következik be állandóan...Valaki valami megoldást hogy legalább ujra tudjam rakni a win 10-et?

(#35342) Воланд válasza Riko88 (#35341) üzenetére


Воланд
titán

ne inditsd ujra a laptopot, amikor a telepito keri. ott lehet igent vagy nemet valasztani.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#35343) Riko88 válasza Воланд (#35342) üzenetére


Riko88
csendes tag

Sajnos itt nem látok igent vagy nemet ...
Ezt írja:
A számítógép a Windows telepítő adathordozójáról indult el.Távolítsa el a telepítő adathordozót,és indítsa ujra a számítógépet,hogy a Windows a szokásos módon indulhasson el.Ezután helyezze be ismét a telepítő adathordozót,és indítsa ujra a frissitest.
Csak bezárás opció van.

(#35344) simonjoe


simonjoe
senior tag

Sziasztok!

Egy jó ideje használom a W10-et egy Lenovo ThinkPad T430s-en. Idáig hibátlanul. Egy pár napja elkezdte a hülyeséget. Minden második bekapcsoláskor indul csak el a noti. Az elsőnél bootolás közben hirtelen kikapcsol majd a következőnél már indul rendesen. Az vezpult-energiagazdálkodásban kikapcsoltam a gyors rendszerindítást (ami ajánlott bekapcsolva hagyni :) ) így nem csinálja a vészleállásokat indításkor. A kérdésem az, h nincs erre valami más megoldás, vagy esetleg valaki más is találkozott már ezzel a hibával??
THX&üdv:

Joe

(#35345) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
Beleszaladtam egy user hibába! A rejtett rendszergazdai opciót akartam bekapcsolni a gépen, parancssoros megoldással.
A következő újraindításnál nem tudtam belépni. Valami olyat írt ki, hogy egy másik eszközön meg lett változtatva a jelszó. És előbb azt írjam be., :W Az ujjnyomatolvasó sem működik, mert előbb a jelszót kéri.

Van valami megoldás, vagy marad a reinstall?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#35346) twollah1976


twollah1976
őstag

Ma beruháztam egy Windows 10 Home verzióba.

Van egy "játszós" SSD meghajtóm amire felraktam a Windows 10-et elkezdtem belakni.
Azt a belakott Windows 10-et gond nélkül át tudom mozgatni az AOMEI Partition Assistant Standard Edition 6.0-tal a másik SSD meghajtómra amit később folyamatosan használni szeretnék?

Nem sok kedvem van újra nekifutni a Windows 10 installálásnak.

[ Szerkesztve ]

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#35347) embe válasza embe (#35345) üzenetére


embe
nagyúr

Illetve ha a telepítőlemezzel a javítást választom, hogy a személyes fájlok, programok megmaradjanak, akkor ez a "rossz" jelszó is megmarad?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#35348) laca.1


laca.1
aktív tag

Hali.
Kicsit durva leszek,lehánytam a gépemről a win 10-et.kb 1hetet birt aztan jött a szaggató hang szaggató videó lejatszas stb.stb ez mind az irdatlan magas DCP nek köszönhető.(ssdn van a win.)win 7-en soha ilyen probléma nem volt.úgy hogy maradok a jól bevált win 7-en.csak azert irtam ide hogy másnak is vannak ilyen problémái a 10-el?

(#35349) laca.1 válasza laca.1 (#35348) üzenetére


laca.1
aktív tag

Bocs jav.DPC érték.

(#35350) embe válasza embe (#35345) üzenetére


embe
nagyúr

Tárgytalan a kérdés. Elkezdtem az újratelepítést.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.