Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32751) kungzi


kungzi
veterán

Üdv

Van egy nagy gondom. Notiban volt egy ssd és egy hdd. A hdd helyett vettem még egy ssd-t, tehát 2 ssd van a gépben. Az van, hogy az újra rakta a rendszert, a régit betettem a hdd helyére, ami egy optikai meghajtó átalakítóban van. Az átalakítóban lévőt látja a rendszer, de nem tudom megformázni. :( Semmi hibát nem kapok, egyszerűen nem megy. Teszt progik se futnak le, mert csak dolgozik a gép, de nem történik sem. Pls valaki segítsen. Köszönöm

(#32752) Jazz válasza yanna (#32660) üzenetére


Jazz
veterán

Valami kieggel biztos. Még nem jöttem rá hogyan. Részemről nyitott vagyok az újításokra, a csempével is megbarátkoznék, de ezek a hiányosságok, korlátok elég nagyok szerintem amiket leírtam. Érthetetlen hogy a leglényegesebb dolgot (mert végül is ezzel "vezérled" a géped, innen érsz el mindent, és ez csak az OS bonyolultságának, felépítésének az 0.01%-át adja, pont az a legátláthatatlanabb, legkevésbé testreszabható, legegyszerűbb, legbutább. Pont mintegy telefon. Gz MS. :C

free your mind

(#32753) Jazz válasza kungzi (#32751) üzenetére


Jazz
veterán

Live linux a barátod. Pl. [link] kali linux. Pendrive-ra felteszed, be bootolsz, gparted-et elindítod. Adsz neki partíciós táblát, filerendszert, meg amit szeretnél.

Vagy próbáld meg így: futtasd a diskpart-ot win alatt. Majd parancssorba: "List disk". Select disk "x". (X=törölni kívánt meghajtó száma). Majd clean=visszavonhatatlanul töröl minden adatot a kiválasztás alatt lévő meghajtóról! Exit.

free your mind

(#32754) AMD Power


AMD Power
titán

Még DVD-ről sem megy fől. Ugyan azt a tetves hibát ki írja ki állandóan!!!! Mind1 miről és honnan akarom felrakni ezt a nyavalyás Win 10-t. 11:30 óta próbálom felrakni ezt a szar* a gépre. :W

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#32755) Locutus válasza cool13 (#32738) üzenetére


Locutus
veterán

Megoldani nem tudod, a hiba a windows shellben van, és bizonyos programok hozzák elő. De van workaround, hogy ne kelljen újraindítgatni a gépet.
Lásd itt.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#32756) bigrock


bigrock
addikt

Üdv, mindenkinek!
A következő problémám akadt: Lenovo X230 laptop, Win10 Prof rendszeren a hangkimenet egyszer csak fogja magát, és átmegy egy dobozszerű, gagyi hangminőségbe (fülessel hallgatva jön elő a különbség)
Ha letörlöm a driver-t és újraindítom, akkor induláskor felrakja automatikusan a drivert és jó a hangminőség. (van basszus, van magas hang) Ez egy darabig, ki is tart, utána GOTO 10.
Próbáltam a Lenovo gyári driverét is, a Windows drivert is, de a jelenség állandóan előjön.
Valakinek ötlete rá?
Köszi előre is!

(#32757) raidx válasza AMD Power (#32754) üzenetére


raidx
őstag

It hátha találsz valami okosságoz: [link]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#32758) AMD Power válasza raidx (#32757) üzenetére


AMD Power
titán

Ezt irja ki egyfolytában...

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#32759) sz.j


sz.j
nagyúr

Srácok!

Mennyire megbízható a win 10 tűzfala? Maradhat vagy jobb lecserélni?
Akár a win 7 tűzfalához viszonyítva, mert azzal elégedett voltam ...

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#32760) pzstm válasza sz.j (#32759) üzenetére


pzstm
titán

Attól jobb, szóval tökéletesen elegendő lesz Neked. ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#32762) cigam


cigam
félisten

Alapból nem kezeli a jelszóval védett zip fájlokat, vagy én bénázok el valamit?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#32767) Bacusuz


Bacusuz
őstag

start menüből a postát letettem a tálcára.
Be lehet úgy állítani hogy mutassa ha levél jött?

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#32771) hoffman_ válasza hoffman_ (#32628) üzenetére


hoffman_
nagyúr

hiába lőttem le az UAC-t, a probléma továbbra is fennáll, nem tudok magamnak hozzáférést adni. valakinek további ötlete?

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#32772) #23920384


#23920384
törölt tag

Hi! ha frissítek 8.1-ről 10-re akkor 1 év után is frissíthetek 10-re?

(#32773) CirrMee válasza #78032384 (#32769) üzenetére


CirrMee
addikt

Most ezt komolyan gondoltad? Azért nem tudod az ablakok színét változtatni (pl), mert annyira siettek? Azért lehetett még meghekkelni az előzetesben (a 8 előzetesében meg a startmenüt, amit a véglegesben már trükkel sem lehetett aktiválni), meg annyira siettek, hogy a véglegesben már hekkelni sem lehet. Az Aero Glass -t is kiherélték anno akksi zabálásra (meg egyebekre) hivatkozva, holott a vezérlőben lehetett már a hetesben állítani, hogy telepről használva kapcsolja ki a Glass -t.

Az az igazság, hogy a hetes óta szándékosan veszik ki a funkciókat, próbálnak minket terelni a kotla csempeszerencsétlenségük felé.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#32774) worxland válasza CirrMee (#32773) üzenetére


worxland
addikt

"Az az igazság, hogy a hetes óta szándékosan veszik ki a funkciókat, próbálnak minket terelni a kotla csempeszerencsétlenségük felé."
Nulla hatékonysággal, se a 8-ban, se a 8.1-en, se a 10-ben nem használtam és nem is találkoztam vele (köszönhetően a balfék startmenüt és csempéket eltávolító Classic Shellnek, ami érdekes mód még csak le sem szokott dögleni, nem úgy mint az MS-féle).

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#32775) #81562624


#81562624
törölt tag

Az a Win 10, antívirus, vagy ssd hiábja, hogy bizonyos időközönként lefagy a rendszer és csak a laptop power gombjával tudom kikapcsolni?

(#32776) ela válasza #81562624 (#32775) üzenetére


ela
tag

Hát nem éppen mondanám. Inkább valamely HW elem hibájára gyanakodnék a helyedben.(HDD,RAM,Kábelek)

Üdv:
ela

A jó pap is holtig tanul.

(#32777) ela válasza #23920384 (#32772) üzenetére


ela
tag

Elméletileg igen. Gyakorlatilag pedig az MS jelenlegi stratégiája szerint és tapasztalatom szerint is , amennyiben a jelenlegi OS-edről frissítesz W10 megfelelő verziójára ,akkor az örökké aktivált marad.
Na jó ,inkább így "örökké" ,amíg a Processzorod és az Alaplapod marad a jelenlegi.
Amennyiben ezek közül bármit is kicserélsz , mondjuk erősebb procira ,vagy jobb alaplapra ,akko9r fel kell venned a kapcsolatot az MS ügyfélszolgálatával az újra aktiválás miatt . Úgy mint most (w7 ,w8.1) ,amennyiben a megvásárold kulcsod nem akarná aktiválni a Windows-odat .( Telefonos AKTIVÁLÁS).

Üdv:
ela

A jó pap is holtig tanul.

(#32778) #23920384 válasza ela (#32777) üzenetére


#23920384
törölt tag

Köszi a választ.

(#32779) ela válasza bigrock (#32756) üzenetére


ela
tag

Szia !

Melyik verziód van meg a W10 Pro-ból ?

Egyforma gépünk is van .
Lenovo ThinkPad X230-ról beszélsz Te is ugye ?

Az enyémen a következő W10 Pro X64 verzió fut hiba nélkül :
1511.10586.63

Üdv:
ela

A jó pap is holtig tanul.

(#32780) #81562624 válasza ela (#32776) üzenetére


#81562624
törölt tag

Nem tudom melyik hardver lehet... SSD, vagy RAM... de szerintem max. SSD. A Samsung szoftvere jó állapotúnak írja, úgyhogy nehéz ügy... :((

(#32781) ela válasza #81562624 (#32780) üzenetére


ela
tag

Amit nem látok itt ,hogy Notid ,vagy asztali géped van-e ?

A jó pap is holtig tanul.

(#32782) this is life válasza #23920384 (#32772) üzenetére


this is life
Ármester

Ha mar egyszer frissitettel w10-re ,utana barmikor felrakhatod ugyan arra a gepre, mert az alaplap id-vel azonosit , azzal aktival.

Amdpower
Sikerult elorebb jutnod ? Esetleg a win8,1-en egy hibakereses , javitas ? Utana w10 .

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#32783) Cola111


Cola111
aktív tag

Sziasztok,

A kérdésem már feltettem a Dell topicba, de ott érdemben nem kaptam rá választ, így most itt próbálkozom. Minden ötletet szívesen fogadok.

A probléma: 1 2

:R

(#32784) sz.j válasza pzstm (#32760) üzenetére


sz.j
nagyúr

Köszönöm az infót! :K

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#32785) weiss válasza weiss (#32741) üzenetére


weiss
addikt

Kipróbálta két kolléga is, de náluk sem megy. Valakinél egyáltalán működik? /Win Pro/

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#32786) rioter válasza ela (#32777) üzenetére


rioter
csendes tag

Ezt olvasva még várnom kell kicsit a frissítéssel 8.1-ről 10-re, mert pont majdnem minden főegységet cserélni akarok. Ha azzal megleszek, gondolom, az első lépésnek a frissítés kell, hogy legyen, hogy a microsoftnál összekössék a hardvert+8.1 termékkulcsot az új 10-es kulccsal. Eztán egy tiszta telepítést is meg akarnék csinálni. Ekkor a 8.1-es kulcsomat kellene használnom, vagy inkább a frissített 10-es kulcsát írjam le egy papírra és azzal végezzem a tiszta telepítést?

(#32787) cool13 válasza Locutus (#32755) üzenetére


cool13
őstag

Nem tudom mi történt de most jó. Ezt a leírást próbáltam "jobb egérgombbal hozzunk létre egy parancsikont az asztalon, majd az elérési útvonal megadására szolgáló mezőbe a %windir%\system32\shutdown.exe -s -t 0 parancsot gépeljük be. Ezek után kattintsunk a tovább gombra, majd befejezésként, ha szeretnénk, adjunk a parancsikonnak más nevet."
Vagy ez után lett jó vagy fogalmam sincs.

Azért köszönöm mindenkinek aki foglalkozott a dolgommal. :R

(#32788) AMD Power


AMD Power
titán

Sikerült végül is felraknom. Egyenlőre eléggé bejövős. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#32789) this is life válasza AMD Power (#32788) üzenetére


this is life
Ármester

Orulok hogy tul vagy rajta, bar gondolom volt egy ket szitok szo mire felment .. kulsore nekem bejon a w10 legyen az desktop vagy tablet hasznalattal , eddig kop kop semmi gond vele . Tempo korrekt , a laptop egyedul akkor akad meg amikor frissit a hatterben , de ezt leszamitva no problem ...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#32790) sagit válasza sagit (#32742) üzenetére


sagit
addikt

Erre valaki valamit?

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#32791) tkesy


tkesy
őstag

Azt szeretném megkérdezni, hogy arra van vkinek 5lete, hogy a Groove miért nem adja hozzá a számokat, miután kijelöltem a beállításoknál, hogy hol keresse őket?

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#32792) pzstm válasza tkesy (#32791) üzenetére


pzstm
titán

próbáld Task managerből kilőni az appot és úgy újraindítani

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#32793) VoidXs válasza sagit (#32790) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Valamit rosszul csináltál, a Wilkommen felirat lehetne egyedül német.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#32794) sagit válasza VoidXs (#32793) üzenetére


sagit
addikt

Mit ronthattam el?

Nyelv letolt, beallit alapertelmezettnek es ujraindit. Vagy nem így kellett volna?

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#32795) VoidXs válasza sagit (#32794) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Nem tudom, én az angol nyelvű rendszerre a gépházból letöltöttem a magyar csomagot, és bejelentkezés után minden magyar lett.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#32796) Elektrikus válasza jimmy399 (#32744) üzenetére


Elektrikus
csendes tag

Buko? :))

Hd 2600 pro és tökéletesen müködik a Windows 10! (32 bit)

UI:

Idáig a legjobbnak tűnik az 11102 build, igaz 2 napba került beállítanom! (a 8.1-röl puskáztam)

[ Szerkesztve ]

(#32798) raidx válasza AndrewTdi (#32598) üzenetére


raidx
őstag

A linken válaszd az Automatically Detect and Install Your Driver opciót. Ekkor letöltésre kerül agy programocska mely futtatsakor megpróbálja a rendszernek legjobban megfelelő drivert telepíteni.

[link]

Sajnos az AMD több grafikus egységet nyugdíjazott az év végén ezért a legfrissebb driverek nem biztos, hogy megfelelőek. Win 10 meg nem valószínű, hogy foglalkozik a régiségekkel.
Ha megfelelő a letöltött driver, lehet a Win 10 erre vonatkozó frissítését tiltani kell, hogy ne írja felül a rosszal.
Erre a wushowhide.diagcab progit adta ki MS.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#32799) AMD Power válasza this is life (#32789) üzenetére


AMD Power
titán

A vga driverrel sem volt semmi probléma. Megy minden faxán. :)

***********

Ilyet ne! :(((

[ Módosította: Racecam ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.