Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32901) cattus válasza r3dsnake (#32900) üzenetére


cattus
őstag

Amennyiben a legfrissebb Windows-t telepíted, igen.

Do the thing!

(#32902) r3dsnake válasza cattus (#32901) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Köszi! A media creation tool-lal töltöm le, szóval igen.

(#32903) Mexildos


Mexildos
aktív tag

A hálózati és megosztási központban, hogy hogyan lehet a vendéghálózatot módosítani utólag. Semmilyen változtatási lehetőség nincs. Örülnék ha ebben segítenétek mert elég zavaró részemről, hogy nem lehet se vendéghálózatot módosítani meg ilyenek....

(#32904) Archttila


Archttila
veterán

Tapasztalt már valaki olyat, hogy egy egyszerű keresés a regeditben az alkalmazás leállását/újraindulását eredményezi? (friss telepítés)
Külföldi fórumokon is tapasztalták a hibát: [link]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#32905) robcsekwow


robcsekwow
tag

Sziasztok! Nekem van egy lassan múzeális értékű vasam, név szerint IBM Thinkpad R50. A win7 még kompaktibilis vele nagyrészt, csak az aero nem akarja az igazat meg a 720p videókkal nyöszörög. A 10 pro meg nem akar felmenni se frissítésről, se rendes telepítéssel. Cpu nem kompaktibilis. Valahogy ki lehet ezt küszöbölni?

Egy Asus eeepc 1000hd-ra könnyedén frissült 8.1 proról... :W

[ Szerkesztve ]

(#32906) VoidXs válasza robcsekwow (#32905) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ha a CPU nem kompatibilis, nem tudsz mit csinálni.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#32907) astreno


astreno
csendes tag

Sziasztok!

Ha újrarakom a windows 10-et (8-nál is gond volt), csak úgy tudom használni a másik meghajtóm, hogyha leformázom. Erre tudtok valami megoldást, hogy a C-t leformázom, újrarakom, de a D-n ne kelljen adatokat menteni? Két külön meghajtóm van...

(#32908) VoidXs válasza astreno (#32907) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Lemezkezelőben kell neki betűt adni, utána újra látod.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#32909) Racecam válasza astreno (#32907) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Ilyenről még nem hallottam, hogy egy meghajtót amire nem kerül a rendszer le kellene formázni... :U

u.i.: Szerintem rakd csak újra, de telepítés előtt a másik (D:/ ) meghajtót csatlakoztasd le és csak, ha már kész van csatlakoztasd újra és adj neki betűjelet, ahogy felettem is írták..

[ Szerkesztve ]

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#32910) Norbi095HUN válasza Norbi095HUN (#32863) üzenetére


Norbi095HUN
aktív tag

Valaki valami tipp? :U :B

(#32911) #14595328 válasza Norbi095HUN (#32910) üzenetére


#14595328
törölt tag

Szerintem mennie kell, ahogy írtad!

(#32912) VoidXs válasza Norbi095HUN (#32863) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Inkább csinálj egy pendrive-ot Rufussal. Bármikor lekapcsolhatja a meghajtókat.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#32913) raidx válasza Norbi095HUN (#32910) üzenetére


raidx
őstag

Mehet a dolog mivel frissítés lessz.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#32914) pzstm


pzstm
titán

Tegnap kellett volna érkeznie, de kicsit megkésve ma jön meg a 10586.71-es build a Non-Insidereknek. :B ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#32915) junior11 válasza pzstm (#32914) üzenetére


junior11
veterán

Nemrég települt mindkét gépemre. :)

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#32916) Krisz1441


Krisz1441
tag

Sziasztok!

Tudna nekem segíteni valaki abban, hogy mi okozhatja ezt az anomáliát? :W Eddig nem volt semmi probléma, ha át váltok energiatakarékosra a kiegyensúlyozottról akkor minden vissza áll normálba. Teljesen friss a win, kb 1 hetes.

Köszönöm előre is!

(#32917) konyi79


konyi79
addikt

Hali,
egy pár napja zajosabb lett a gépem, sokkal jobban teker a venti, mint előtte. Ránéztem a feladatkezelőben, és a Windows-folyamatok között a "Rendszer és tömörített memória" folyamatosan 12-15% processzor aktivitást mutat. Lényegében a gépen semmi nem változott, semmit nem telepítettem, újraindítások után is csinálja. Van tippetek, mi okozhatja? W10 64bit.
Köszi

(#32918) Krisz1441 válasza Krisz1441 (#32916) üzenetére


Krisz1441
tag

Úgy tűnik megoldva, vírus volt!

(#32919) stampfadam


stampfadam
csendes tag

Üdv!
Olyan problémám lenne hogy nem jön vissza az asztal.

(#32920) wjbhbdux válasza stampfadam (#32919) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Ez a tablet mode, értesítések alatt tudod visszakapcsolni.

/s

(#32921) Werkly


Werkly
őstag

Még csak ismerkedem e rendszerrel. Nos Google Earth, Adobe Reader, OpenOffice, pl.: Daemon tools programokat érdemes föltenni vagy alapból kezeli a rendszer valamilyen beépített saját programmal? Amúgy 1511 vagy melyik verziót letöltöttem majd dobozos W7 kulcs megadásával aktiváltam. Oké is lett. De ha alaplap csere lesz jogosult leszek megint mivel nem OEM volt a 7-esem?

(#32922) Damage401


Damage401
senior tag

Sziasztok,

Most reggel lőttem, egy kis bug a Win10: Erre tessék

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#32923) vorosmarti válasza Werkly (#32921) üzenetére


vorosmarti
senior tag

OpenOffice-t már nem fejlesztik. Helyette a szellemi örököse, a LibreOffice javasolt.
http://hu.libreoffice.org/

(#32924) AMD Power


AMD Power
titán

Összegző frissítés x64-alapú Windows 10 Version 1511 rendszerekhez (KB3124262).

Ez mit tartalmaz?

(#32925) hitvanyalak


hitvanyalak
senior tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy Windows 10 van a céges gépen. Olyanokat csinál, hogy bizonyos időközönként "nem ez a legjobb kifejezés,de ez jut először eszembe" letakarítja az asztalt: eltünteti az ikonokat,visszaállítja a gyári hátteret, és csak a c.windows.felhasználók.user mappában van újra meg minden az asztalon. Én külön portable mappát használok amit a D-n tartok, ezért megvan egyből, de ott is kijelentkezik a chrome-ban mindenből, lenullázza a társított alkalmazásokat.

Mit kéne tennem?

A lamellák is néznek engem. Bőrömre csíkokat festenek.Énemből csíkok lefeslenek. Felváltva vagyok én is fény vagy árnyék. Apró komolykodó árnyjáték. Fény-árny csíkokban mérem a perceket.

(#32926) #14595328 válasza Werkly (#32921) üzenetére


#14595328
törölt tag

Google Earth -> Van beépített térkép, de közel sem tud annyit
Adobe Reader -> Edge is megnyitja a PDF fájlokat, úgy-ahogy
Daemon Tools -> Na ez az, amire nem lesz szükséged, jól kezeli a lemezképeket

Alaplap csere esetén jó kérdés mi lesz, az EULA szerint örökli az alapot frissítés. Erről elég sok véleményt olvasni, nem tudom mi az igazság.

(#32922) Damage401: Ilyen akksi kell nekem is! :)

[ Szerkesztve ]

(#32927) Fercsáj


Fercsáj
csendes tag

Win 10 alatt milyen tisztítási, karbantartási lehetőségek vannak? 1-2 hónapja települt a rendszer egy tiszta gépre win 8.1-re. Most egy kicsit lassan töltődnek be a programok. pl. azelőtt szinte nem is kellett várni, hogy a firefox elinduljon, most meg töltöget. A konfig relatív erős: asus z87i.pro, core i5-4670, 8GB Crucial 1600 MHz mem., samsung evo 840 SSD. AHCI bekapcsolva, TRIM működik, leellenőriztem. Warezolni nem szoktam, a böngészőkön, meg a rendszermonitorozó szoftvereken kívül semmi extra nincs még feltelepítve, a gopro studio-t leszámítva. Köszi előre is!

"Fiam, mindegy mennyire értesz valamihez, legalább egymillióan sokkal jobban értenek hozzá"~Homer Simpson

(#32928) Mika1227 válasza Elektrikus (#32477) üzenetére


Mika1227
őstag

Letiltod a Windows 10 automatikus driver frissítés Ezt hol lehet beállítani?

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#32929) astreno válasza Racecam (#32909) üzenetére


astreno
csendes tag

Ennyire azért nem egyszerű. Ez egy SSHD és egyben van a két meghajtó. Azzal nincs gond, hogy külön látja a partícionálásnál a rendszer a flash részét meg a merevlemez részét, fel is megy az oprendszer a flash-re, csak utána nem látom a sajátgépben. Hiába adok neki betűjelet a lemezkezelőben, addig nem enged be a meghajtóba, amíg le nem formázom...

Ha, tegyük fel, csak úgy elméleti síkon, felrakom a windowst az SSHD flash részére, és minden mást a merevlemezre (programfiles, users, adatok) és később újrarakom a windowst, akkor a programokat is újra kell telepíteni, igaz?

Van arra lehetőség, hogy a programfiles alapértelmezettként ne a windows meghajtójára generálódjon, hanem egy másik meghajtóra? Korlátolt helyem van sajnos...

[ Szerkesztve ]

(#32930) UnSkilleD válasza astreno (#32929) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

milyen sshd ez? elvileg az ssd részének nem kéne látszódnia, mert simán read cache-két működik a hdd előtt és az egészet a firmware szabáyozza

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#32931) Mika1227 válasza Mika1227 (#32928) üzenetére


Mika1227
őstag

Megvan! :D

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#32932) Racecam válasza astreno (#32929) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Elnézést, nem tudtam, hogy SSHD-ről van szó, mert nem írtad és nem néztem meg az adatlapodon... :(
Milyen SSHD ez? (Méretek?)

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#32933) norbert0622


norbert0622
csendes tag

Sziasztok!
Windows 10-em van (1511)
Nekem olyan problémám volna, hogy ha szeretném leállítani a laptopomat vagy is kikapcsolni (Start --> Főkapcsoló --> leállítás) akkor nem kapcsol ki a laptop. Elsötétül a kép de maga a gép nem kapcsol ki.
A bekapcsolást jelző led égve marad.
Már jó pár dolgot kipróbáltam de eddig még semmi sem hozott eredményt.
Valakinek valami ötlet?
Másnál is jelentkezik ez a probléma?
Miért nem állítja le a gépet a windows?
Válaszokat várom és köszönöm :)

[ Szerkesztve ]

(#32934) SetCHOO.


SetCHOO.
aktív tag

Sziasztok!
A tegnap érkezett frissítés óta nem tapasztaltatok random fagyásokat? Tegnap este az asztali gépem is dobott egy win10-es kékhalált és a lapos is. Mem test lefutott és nincs hiba. Valakinél jelentkezett hasonló, hogy a beton stabil gépe elkezdte dobálni a kék halált?

(#32935) astreno válasza UnSkilleD (#32930) üzenetére


astreno
csendes tag

Hát, így nem tudom neked megmondani. Ezeket írja az eszközkezelő:

samsung mzmpc032hbcd-000h1 (flash)
hitachi hts 54756 (hdd)

(#32936) stampfadam válasza wjbhbdux (#32920) üzenetére


stampfadam
csendes tag

Üdv.
Köszi helpet !!!

(#32937) SetCHOO. válasza SetCHOO. (#32934) üzenetére


SetCHOO.
aktív tag

Hú, gyerekek valami brutál dolog van! Most a lapost logoltam: BRUTÁL
Én a win-re gyanakszom. Tegnap este az asztalim is szarakodott. Azt most nem tudom logolni.

(#32938) pschio


pschio
őstag

Rendszergazda topicban nem kaptam választ ezért megpróbálom itt is:

Probléma:

Ti hogyan csinálnátok meg, hogy egy munkaállomáson semmit ne lehessen csinálni, csak a firefox fusson. Tálcára se lehessen letenni és csak 4 megadott weboldal töltődjön be. Nincs szerver, se semmi, csak egy router. A gépre érintőkijelző van kötve.

Kapott válasz:

Beállítod automata bejelentkezésre a felhasználót, hagyj meg egy admint azért.
Firefox-ot szintén beállítod a megfelelő tab-okkal.
Majd a firefox-ot állítod be mint shell. [link]

Tapasztalat:

Kipróbáltam amit küldtél, de Win10 alatt nem működik sehogy sem. Ezért megpróbálkoztam az assigned access beállítással, hogy az adott user csak azt az appot érje el. Na most ennek ugye egy böngészőnek kell lennie. Az már mind1 is mi az. Edge is lehet meg IE is, csak működjön. A baj, az hogy 10-ben csak store-os appokat lehet ide tenni. Hogyan tudnék odavarázsolni egy böngészőt? De a custom user interface-es megoldás is jó, csak működjön. Nem tudom elképzelni mi lehet a gond, annyira pofon egyszerű pedig. Próbáltam Chrommal, FF-al és Edge-el is.

Ötlet?

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#32939) UnSkilleD válasza astreno (#32935) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

én gugliban azt találtam hogy az ssd rész az egy sima msata ssd szóval ez nem lehet sshd, ezek tényleg külön vannak

[ Szerkesztve ]

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#32940) Fercsáj válasza pschio (#32938) üzenetére


Fercsáj
csendes tag

Ebben a topicban sok választ még nem kaptam, igaz naponta rengeteg kérdés is érkezik ide. :)

[ Szerkesztve ]

"Fiam, mindegy mennyire értesz valamihez, legalább egymillióan sokkal jobban értenek hozzá"~Homer Simpson

(#32941) astreno válasza UnSkilleD (#32939) üzenetére


astreno
csendes tag

WOW... Ezen most tényleg meglepődtem... Akkor viszont tényleg nincs értelme erőltetni a jelenlegi állapotot (most gyorsítóként próbálom használni a flasht, úgymond előírás szerint). Viszont így a korábbi kérdéseim fokozottabban érvényesek.

Az újrarakás végül is nem fontos annyira. Bár ha meghajtóképet készítek, akkor... még a kérdést sem tudom feltenni. Lesz egy rendszermeghajtóm, meg egy a programoknak. Ez bonyolítja a helyzetet.

Viszont a program files áthelyezése továbbra is kérdés. Találtam egy leírást itt. Végül is szerintem meg tudom oldani ez alapján. A kérdés, hogy ha elkezdek installálni egy programot, akkor azt automatikusan a D/program files-ba rakja-e...

És a hdd formázási problémám is fenn áll.

Mindenesetre köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#32942) pendre54 válasza SetCHOO. (#32937) üzenetére


pendre54
addikt

Nos, az ilyen híreket olvasva én mindig összeteszem a két kezem, hogy nálam még mindig a 10240-es verzió van a gépen, és szerencsére még nem erőltette rám az MS a TH2-es verzióját. Nemrég kapcsoltam be a gépet, rögtön elindítottam a gépházban egy frissítés keresést, mert tegnap írták itt a fórumon, hogy megint útban van egy frissítő csomag, de szerencsére kidobta, hogy naprakész. :)

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#32943) AMD Power válasza AMD Power (#32924) üzenetére


AMD Power
titán

Nekem most reggel eljött ez a frissítés ,de én semmit nem tapasztaltam. Változást.

(#32944) SetCHOO. válasza pendre54 (#32942) üzenetére


SetCHOO.
aktív tag

A laptop esetében itt a megoldás: LINK
Úgy néz, ki, hogy a LAN és Wifi drivel nem volt a megfelelő.

Az, hogy az asztali gépnél mi lehetett a probléma, meló után megnézem.
Szerintem a véletlen egybeesés miatt gyanakodtam a win updat-re. Nem a win 10 a hibás, user error lessz itt. :U

(#32945) SetCHOO. válasza SetCHOO. (#32944) üzenetére


SetCHOO.
aktív tag

Délben ránéztem, az asztali gépemre is. Nincs log fájl. Szóval hogy mi lehetett a fagyás oka, rejtély.
Semmi köze a win update-hez. Tökéletes itt minden, csak bizonyos csillagok együttállása zavarhatta meg a dolgokat.

(#32946) bubus66


bubus66
nagyúr

Sziasztok Windows 10-re szeretnék telepíteni és ezt az üzenetet kapom "Ez a gyártó blokkolva van" ezt hogyan lehet feloldani?

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#32947) Agyzuzo válasza bubus66 (#32946) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Jobb klikk, Tulajdonságok, Tiltás feloldása elé pipa.
Nekem Sasmung driverrel csinálta, tök nonszensz...

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#32948) bubus66 válasza Agyzuzo (#32947) üzenetére


bubus66
nagyúr

Köszönöm a gyors választ Próbáltam úgy is és úgy sem engedi.

Ha azt csinálom akkor meg ezt kapom

[link]

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#32949) #14595328 válasza bubus66 (#32948) üzenetére


#14595328
törölt tag

Nézd meg ezt. Biztos van más megoldás is, ezt találtam hirtelen. Talán a Smart-Screen környékén kellene körülnézned, ha jól emlékszem.

(#32950) bopeti98 válasza bubus66 (#32948) üzenetére


bopeti98
őstag

Nálam is ez volt Samsung nyomtató telepítésekor.
Teljesen le kell tiltani az UAC-ot: [link]
Majd egy reboot után mennie kell a telepítésnek.
Ha sikerült felrakni a programot, akkor utána nem árt visszakapcsolni az UAC-ot. Ezt már a műveletközpontba is meg tudod majd tenni.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.