Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32701) r3dsnake válasza VoidXs (#32700) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

:R

Az education verzión amúgy meg is szűnik az aktiválás X idő után? Mert ha nem, nekem tökmindegy, hogy legális vagy szürke zónába esik-e csak legyen aktiválva meg jöjjenek a frissítések.

[ Szerkesztve ]

(#32702) VoidXs válasza r3dsnake (#32701) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Mivel határozatlan időre szól, nincs beépítve elavulás, ha úgy érzed, hogy nincs jogod tovább használni, akkor kell törölni. A frissítések addig mennek, ameddig te így nem teszel.

Amúgy most nézem, sikeresen beaktiváltam mindkét gépem a két kulcs közül ugyanazzal az eggyel. Szóval, akárcsak az XP-nél, nem kell neked semmit deaktiválni (csak ha mondjuk eladod vagy ilyesmi, de ha kuka, akkor mindegy), format C a régin, írd be az újba a kulcsot, ennyi.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#32703) r3dsnake válasza VoidXs (#32702) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Szuper, akkor bajlódni sem kell vele. Köszi a segítséget! :)

Amúgy ezek szerint te aktívan használod azt az egy kulcsot két gépen párhuzamosan? Mert a régi noti megmarad szervizes, configolós gépnek, de ha azon is maradhat a win, akkor nem kényszerülnék ubuntura.

(#32704) VoidXs válasza r3dsnake (#32703) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Igen, egyszerre fut vele a két gép. De csak két napja, mert AMD-ről Intelre váltottam, így elkezdett rinyálni, hogy deaktiválta magát, szóval megetettem egy Edu kulccsal az MSDN 8.1-ből 10 Pro-vá alakult akármit. Furcsa dolgok vannak itt az aktiválás körül, senki nem tud róla semmit biztosan mondani. Azért inkább újraaktiváltam a második kulccsal, hogy ne legyen belőle semmi baj. Tegyél te is így, hungarian-re keresve ki fog jönni, a multiple editions alatt keresd.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#32705) Colos1 válasza AtHoS (#32603) üzenetére


Colos1
őstag

Köszi :R

Szájba fogom rúgni a srácot, mert anno csak emiatt telepítettem Legacy módba...

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#32706) atyca


atyca
senior tag

Erre valaki?:
[31974]

[ Szerkesztve ]

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#32707) SP4C3 válasza atyca (#31974) üzenetére


SP4C3
veterán

NT Operating System Kernel. Az oprenszer "magja" úgymond. Win10 alatt tevékenykedik?

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#32708) lanw válasza #22237440 (#32669) üzenetére


lanw
aktív tag

Van olyan frissítés ami ezt okozhatja? Nekem idáig egyetlen egy db frissítés jött le a 2 hét alatt,mert az előtt volt egy kis baj a netem sebességével,de azóta az meg javult(az előtt én is a tálca gondok miatt álltam vissza 8.1-re most már szeretnék 10-en maradni.

|Asus Z790| i7-13700k|Arctic freezer 360|32gb ddr4|RTX 4070|- To be or not To be

(#32709) Colos1 válasza Colos1 (#32705) üzenetére


Colos1
őstag

Még 1 kérdés UEFI vs nem UEFI témában. Nálam ez azért jött szóba, mert a gépem átlagosan havonta 1x idle állapotban fagyásokat produkál. Az utolsó két alkalommal nem dobott kéket, hanem fehér képernyővel beakadt. Előtte volt pár BSOD, összesen 5, de 5 különböző, egymástól teljesen független driverrel.

Azt mondták, hogy a legacy mód is okozhatja ezt a hibát. (Az más kérdés, hogy a másik gépemen az alaplap még nem is tud UEFI -t, és azon mégis stabil a win10.)

Okozhat ilyent a Legacy mód? Mert ha nem, akkor most nem állok neki Win10 -et telepíteni, marad így.

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#32710) SP4C3 válasza Colos1 (#32709) üzenetére


SP4C3
veterán

Gyakorlatilag bármi okozhatja. Tapasztalataim alapján nem sokkal jobb az uefi, mint a legacy. Overclock-olt hardware-en jelentkezik a probléma?

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#32711) atyca válasza SP4C3 (#32707) üzenetére


atyca
senior tag

Igen.A kezdeti 20-22% memória használatot feltornázza 55% körülire szép fokozatosan.
A fájl helyének megnyitásakor a ntoskrnl.exe-t dobja fel tettesként.

[ Szerkesztve ]

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#32712) SP4C3 válasza atyca (#32711) üzenetére


SP4C3
veterán

Antivírusod van? :F

Esetleg a frissítések települnek?

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#32713) Colos1 válasza SP4C3 (#32710) üzenetére


Colos1
őstag

Nem, általam semmi nincs húzva. Csak a VGA, de az gyárilag.

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#32714) atyca válasza SP4C3 (#32712) üzenetére


atyca
senior tag

KIS,és Malwarebytes van a masinán.

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#32715) SP4C3 válasza atyca (#32714) üzenetére


SP4C3
veterán

Végső megoldás az újratelepítés. Régebben nekem az svchost.exe okozott hasonló problémákat, ott driverhiba volt a gond. Windows Logs-ra vess egy pillantást.

Videó

@Colos1 Ha van bátorságod, akkor szedd szét a masinát és takarítsd ki. Lehet a memóriamodulok állnak rosszul, vagy porosak. Bios reset, majd újra beállítás is egyúttal. :K

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#32716) Colos1 válasza SP4C3 (#32715) üzenetére


Colos1
őstag

Ezt már rég megcsináltam. Memóriát cseréltem is nemrég, mert először arra gyanakodtunk.

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#32717) SP4C3 válasza Colos1 (#32716) üzenetére


SP4C3
veterán

Windows Logs-ra vess egy pillantást, éééés a HDD-re is. :R

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#32718) RaPiDsHaRe


RaPiDsHaRe
aktív tag

Windows 10 kikapcsolás helyett, hibernálja magát, ha kikapcsol, akkor egyből újra is indul.
Mit kellene beállítani ?

(#32719) #22237440 válasza baboss (#32670) üzenetére


#22237440
törölt tag

Na örvendek. Erre éppen nem gondoltam, de van benne logika. Ha pc képernyőén is kiolvashatatlanok az írásjelek és homályosak a képek, akkor egy fokkal vegyél vissza.

(#32720) #22237440 válasza huliganboy (#32671) üzenetére


#22237440
törölt tag

Jelentkezz ki/be a Windows profilodból. Válts felhasználót és lépj vissza. Nézd meg, hogy más felhasználóként is "teszi az eszét".

(#32721) atyca válasza SP4C3 (#32715) üzenetére


atyca
senior tag

Köszi!
Az is furcsa,hogy egy ideje az értesítési területen a Bluetooth ikon aktív.
Semmiféle bluetooth cucc nincs a gépemen......

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#32722) Colos1 válasza SP4C3 (#32717) üzenetére


Colos1
őstag

A WinLogban semmi extra, csak a szokásos "Metaadatok másolása sikertelen" hiba jelenik meg rendszeresen. HDD -k a HDsentinel szerint rendben vannak. Ja, meg amióta nézegettem a win teljesítményfigyelőjét néha nem tud valami BITS szolgáltatást megnyitni. Erről olvastam, hogy alaphelyzetbe kéne állítani, de nem okoz semmilyen problémát. Elméletileg...

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#32723) AMD Power


AMD Power
titán

Sziasztok!

Eljött szerintem az idő a telepítésre. Csak előtte gyorsan csinálok a biztonsági mentést. :B

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#32724) nanus válasza atyca (#32721) üzenetére


nanus
senior tag

Ezt rendszeresen csinálja nekem is ,sőt ha a wifis hálókártyám nincs letiltva a szomszéd smart tv-e megjelenik új eszközként , pedig nem is wifin csatlakozom a netre, és sosem volt a szomszéd tv a gépemre ill a netemre kötve/csatlakoztatva :D( vagy a panel átka és valamelyik másik szomszéd :F ), ráadásul most még csak be sincs kapcsolva neki a tv, vagy van valahol eldugva egy 48" tv amiről nem tudok ,csak észre venném ......ezt fejtse meg valaki....Mulder ügynök?

(#32725) AMD Power válasza AMD Power (#32723) üzenetére


AMD Power
titán

Ha "rátelepítem" a Win 10-t a gépre akkor a beállítások mint pl Outlook stb újra be kell állítani mindent rajta? Böngészőket stb?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#32726) raidx válasza AMD Power (#32725) üzenetére


raidx
őstag

Attól függ. Ha frissítést csinálsz megmaradnak a beállításaid programok. Tiszta telepítés esetén természetesen mindent elölről kell kezdeni (telepítés majd beállítás)

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#32727) AMD Power válasza raidx (#32726) üzenetére


AMD Power
titán

Jó a kérdés. A 8.1 van fönt. A gép minden nap megkérdezi ,hogy telepítse/beszerezze a win10-t?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#32729) r3dsnake válasza VoidXs (#32704) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nincs találat a hungarian-re. És magyart nem tennék fel amúgy sem.

(#32730) AMD Power válasza AMD Power (#32727) üzenetére


AMD Power
titán

Akkor így gondolom csak frissít. Nem egy teljesen "üres" rendszert rak föl, nem? Vagy nem tudom.... ezért is tettem itt föl a kérdést.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#32731) Racecam válasza AMD Power (#32730) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Úgy csak frissít, megmaradnak a programok, beállítások.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#32732) AMD Power válasza Racecam (#32731) üzenetére


AMD Power
titán

Nagyon szépen köszönöm. Akkor lassan neki is állok.

Gondolom játékok stb amik eddig fel voltak telepítve nem fognak működni!?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#32733) Racecam válasza AMD Power (#32732) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

De, működni fognak. :K

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#32734) this is life válasza AMD Power (#32732) üzenetére


this is life
Ármester

A jatekok mukodese , kompaibilitas fuggo , de w10 alatt is van lehetoseged kompatibilis modban hasznalni oket ha gond lenne a futtatassal, de azert ami 8,1-en futott annak 10-en is mennie kell. Esetleg a vga driver okozhat kisebb gondot ha regi a kari a gepedben...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#32735) _ak_


_ak_
addikt

Sziasztok!

Adott egy Lenovo E50-70-es laptop, aminél, ha akkumulátorról üzemel, akkor szakadozik a touchpad. Olyan mintha nem érzékelne 1-2 másodpercre, majd megint jó egy rövid időre. Hálózatról nem csinál ilyesmit.

Nem vagyok teljesen biztos benne, hogy ezt a windowsnak köszönhetem, de jelen esetben Ti mit ellenőriznétek? Új a laptop, új a windows, driverek mind frissek és sajnos a gugli most nem volt túl segítőkész.

Találtam egy topikok, hol arról beszéltek, hogy a Realtek driver kavart be nekik. Igaz konkrétan az a folyamat nem fut nálam, egy másik Realtekes-eset hiába tiltottam le, az nem változtatott a helyzeten.

[ Szerkesztve ]

Let's begin, de gozaimasu!

(#32736) AMD Power válasza this is life (#32734) üzenetére


AMD Power
titán

Az adataimban szereplő laptopra menne föl a win10. Nem hiszem ,hogy baj lesz a vga-al. Bár nem új gép az is tény.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#32737) AMD Power


AMD Power
titán

Azt írta ki a telepítő ,hogy ismeretlen hiba miatt nem lehetséges a frissítés. Most újra rányomtam és megint elölről kezdi még a letöltést is. :W :W

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#32738) cool13


cool13
őstag

Sziasztok!

Két napja ha a bal alsó sarokban lévő win 10 ikonra kattintok akkor nem történik semmi. Nem tudom kikapcsolni onnan a gépet, nem történik semmi. Csak ha jobb egér gombot használom, akkor jön föl a menü, kb mint régen a win 7 esetén. Minden egymás alatt sorban. Mi a hiba? Mit nézzek meg? Vagy ez egy frissítés?
Első kép a mostani állapot ami nem jó.

Ez pedig a régi. Ezt szeretném visszakapni.

Mondjuk azt sem értem, hogy minden frissítés ki van kapcsolva, és mégis többször nem engedi leállítani a gépet, mert frissül valami. Ezt is jó lenne megfejteni, mitől van.

(#32739) r3dsnake válasza cool13 (#32738) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

A nagy frissítés csomag óta nálam is előfordult többször. Ultragáz.

(#32740) AMD Power


AMD Power
titán

Én azt nem értem ,hogy miért kell minden egyes próbálkozásnál újra letöltenie ezt a nyavalyás Win 10-t. :F

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#32741) weiss


weiss
addikt

Ez a spotlight hogyan működik? Ugyan azt a képet mutatja két hete, nem lehet változtatni sem, lájkolni sem. Mit kell ezen állítani?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#32742) sagit


sagit
addikt

Sziasztok

Adott egy egybegép eredeti német win7-tel, felraktam rá a win10 update-et majd a magyar nyelvet, így viszont sok minden még német maradt, elég zavaró. Máskor ilyenkor csinálok egy visszaállítást és a telepítő elején a magyar nyelvet választom ki, érdekes módon akkor frankón minden magyar lesz, csakhogy most egy csomó szoftver elveszne ami eredetileg járt a géphez,nem lehet valahogy visszaállítás nélkül 100%-os magyar nyelvet elérni? Előre is köszi a válaszokat :R

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#32743) this is life válasza AMD Power (#32737) üzenetére


this is life
Ármester

Csinald windows media creation tool-al pendrivrol a frissitest , [link] tudja frissitni geprol is de kerheted hogy penre irja ki es onnet is frissitheted ...
Nalam a tiednel joval gyengebb gepen gond nelkul uzemel , frissult a win ..igaz pendrive-ot hasznaltam mikor felkinalta a 10-et.

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#32744) jimmy399 válasza AndrewTdi (#32598) üzenetére


jimmy399
senior tag

Nekem HD 5550-es kártyám van, MÁR az is LEGACY fázisban van, nem hogy egy HD3650-es... tehát szerintem bukó...

--- N/A ---

(#32745) AMD Power válasza this is life (#32743) üzenetére


AMD Power
titán

Köszi szépen a tippet! Már töltöm is le. Az adataim igy is megfognak maradni a gépen? Beállítások stb?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#32746) this is life válasza AMD Power (#32745) üzenetére


this is life
Ármester

Megmaradnak ha a frissitest valasztod , illetve van lehetoseg a szemelyes fajlok megtartasara, es azokon kivul mindent torol ,de egy ie log fajlba kirakja az asztalra hogy mit gyalult le. Ne a next, next telepitsd hasznald , hanem szemelyre szabottat es igenyeid szerint aktivalhatod a szolgaltatasokat , illetve kapcsolhatod ki ... esetleg majd kell némi finomhangolas a vegen a vezerlopult, gephaz duettnel ...

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#32747) AMD Power válasza this is life (#32746) üzenetére


AMD Power
titán

Nem rakja fel úgy sem. Azt irja ki ,hogy nem tudta "eldönteni" a telepítő ,hogy a gép alkalmas-e a Win 10 telepítésére. :W

A pendrive-on mi legyen? NTFS?

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#32749) raidx válasza AMD Power (#32747) üzenetére


raidx
őstag

A régi oprendszered naprakész? Minden frissítés telepítve van? Addig nem fog menni a 10-re frissítés még akár egy valami is hiányzik!

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#32750) AMD Power válasza raidx (#32749) üzenetére


AMD Power
titán

Skype kívül minden frissítés rajta van.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.