Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32251) kaszaf válasza junior11 (#32249) üzenetére


kaszaf
aktív tag

Én úgy látom ez valamilyen módon az Amazon-hoz tartozó IP cím.

(#32252) junior11 válasza kaszaf (#32251) üzenetére


junior11
veterán

Most is 11.15-kor volt, ahogy nézem, más mail nem segített. Amazonon sosem vettem semmit, nem is vagyok regisztrálva. Nem értem én ezt...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#32253) wjbhbdux válasza junior11 (#32252) üzenetére


wjbhbdux
veterán

akkor valami lesz a gépden ha valós időben látják amit csinálsz.

/s

(#32254) Воланд válasza junior11 (#32252) üzenetére


Воланд
titán

aws-hez tartozik, az amazon felhoszolgaltatasahoz, azt meg eleg sokminden hasznalhatja, koztuk appok is.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#32255) Jazz


Jazz
veterán

Ha van egy GPT/NTFS SSD a gépben, mire érdemes és hogyan formázni az adattároló vinyót?
Thx

free your mind

(#32256) wjbhbdux válasza Воланд (#32254) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Igen, itt érdemes lehet átfutni hogy milyen külső programok vannak engedélyezve a Microsoft account használatára: https://account.live.com/consent/Manage

/s

(#32257) junior11 válasza Воланд (#32254) üzenetére


junior11
veterán

Aha, értem. Szinte minden órában megjelenik, még éjszaka is óránként, mint egy gép. Ez az IP cím, eszköz ismeretlen, böngésző/app ismeretlen... Mit tanácsolsz? Január 15-e óta van ez így, addig nem volt.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#32258) E.Kaufmann válasza Jazz (#32255) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Nekem még az alapértelmezett formázási paraméterekkel NTFS partíción sosem volt gondom, én gyorsformázást és a meghajtó tömörítését is bekapcsolom, még a filmes-vegyes 500-as winyón is jelentett 1-2 giga szabad helyet. Még ha hurcolászod is, manapság már NTFS-t olvasni minden tud. Nagyobb pendrivénél viszont érdemes az Ex-FAT-ot használni még.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#32259) Woodslave


Woodslave
nagyúr

elnézést hogy nem olvasok vissza vagy nem nézem meg a kézikönyvet.

Szinte friss előre telepített win 8-at frissítettem 10-re. Legálisan. A telepítésnél egyszer kiírta hogy valami hiba van, de aztán rendben lement (korábban már voltak problémák a 8.1-re frissítésnél, de elvileg a winyonak nincs baja most hoztam egy szervízből ahol kijelző csere volt éppen a gép lassulása miatt :U :D )

Na a lényeg, hogy gyakorlatilag sem a start menűt, se a tálcán lévő értesítési ikonokat nem tudom klikkeléssel megnyitni. pegig a tapipad is működik. Meg egyébként is olyan nyögvenyelős a gép. Intel 2117U proci 1.8Ghz, 4 giga memória a winyón bőven van hely.

Mi lehet ennek az oka? Köszi akinek van ötlete :R

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#32260) kovacsit válasza lufi7 (#32155) üzenetére


kovacsit
tag

Ez tiszta w10 telepítes, vadi új gépre. Még az xp is kapásbòl felismeri a telefont, a w10 drivert sem talál, és én sem...

Várom az ötleteket továbbra is...

Plz telefonon keress... !! Telefonszám az extra adatoknál...

(#32261) AtHoS válasza junior11 (#32249) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Kaspy boot lemezt/pent készíts és arról indítva a rendszert végezz teljes rendszer ellenőrzést vele, hátha fennakad a horgon valami

Kasperksy Rescue Disk
Vírusirtás Kaspersky Rescue Disk 10 használatával

Egyéb hasonló cuccok:
- AVG Rescue and Repair Toolkit
- Avira Rescue System - How to use Avira Rescue System
- How to create a Bitdefender Rescue CD
- Emsisoft Emergency Kit - 100% portable - Ideal for USB flash drives

read-only mode on the forum

(#32262) Воланд válasza junior11 (#32257) üzenetére


Воланд
titán

mondom, support es meg kell nezni, hogy milye appok ferhetnek hozza a fiokodhoz.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#32263) Jazz válasza E.Kaufmann (#32258) üzenetére


Jazz
veterán

És milyen legyen a kötet partíció? GPT? MBR?

free your mind

(#32264) E.Kaufmann válasza Jazz (#32263) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Ha elég nagy a winyó, 2TB felett akkor úgy is csak a GPT jöhet szóba, ha jól tudom. Ha XP-vel nem akarod használni, jó a GPT.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#32265) Jazz válasza E.Kaufmann (#32264) üzenetére


Jazz
veterán

Na most ez a vinyó 3 részre van osztva, mert eredetileg erre lett feltéve a win10, ezen felül gyárilag volt rajta egy 100Gb-os DOS-os partíció, meg egy 16Gb-os nem tudom mire való partíció (mivel tök üres, a system volume information és a recycle bin-en kívül semmi nincs benne).

A win10 beépített lemezkezelőjével formázzam meg, vagy inkább külön progit tegyek fel? (mert pl. a w10 beépítette nem jó "ezért és ezért...stb."). Vagy nincs ilyen és a W10-é tökéletes erre a célra?

Ez esetben mi a helyes menete? Egyesével törlöm a köteteket, meghajtókat, és utána egyben formázom vagy hogy?

free your mind

(#32266) junior11 válasza Воланд (#32262) üzenetére


junior11
veterán

Holnap felhívom vagy írok nekik, viszont azt, hogy milyen appok férhetnek hozzá azt hogy tudom kiszűrni? Desktop Win10-en is használok alkalmazásokat és telefonon is (Xperia Z2).

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#32267) qqcqqc válasza junior11 (#32266) üzenetére


qqcqqc
őstag

különben az ip az amazoné, ha segít

(#32268) AtHoS válasza junior11 (#32266) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Esetleg ezen hsz-ban már korábban leírt linken megnézed: [link]

read-only mode on the forum

(#32269) Воланд válasza junior11 (#32266) üzenetére


Воланд
titán

[link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#32270) E.Kaufmann válasza Jazz (#32265) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Az uccsó, ha nem ír ki hibát, jó a windowsba integrált lemezkezelő. Gyaluld le, ha nincs semmi fontos adat.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#32271) junior11 válasza qqcqqc (#32267) üzenetére


junior11
veterán

Igen, tudom, csakhogy én nekem semmi közöm az Amazonhoz, alkalmazásom sincs rá, nem is vettem ott soha semmit..

AtHoS Köszi, megnézem, és kipróbálom a Kaspersky-t is. Androidon is meg lehet ezt valahogy nézni, hogy melyik alkalmazások férnek hozzá az Outlook-os mailemhez? Vmi lista vagy hasonló?

Amúgy továbbra is óránként megjelenik ez az IP cím, változás nélkül... Nektek nincs semmi hasonló?

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#32272) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
Szeretnék W10-et feltenni, de most tiszta telepítéssel. Ha bebootolok a telepítőről, akkor 4 particiót mutat. Ott van a C és a D meghajtó.
Rejtett particiónak van egy 450 Mb-os OEM, és egy kb. 90Mb.-os. A 450-est a Win10 hozta létre ugye amikor frissítettem. A másik, a kisebbik a Win-7-hez kellett - gondolom én. Ezt a kisebbet letörölhetem?
Vagy a nagyobbat?
Vagy mindkettőt?
Tiszta telepítésnél úgyis létrehozza megint nem? Vagy ebben vannak a licenc adatok?

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#32273) CirrMee válasza embe (#32272) üzenetére


CirrMee
addikt

Törlöd ami nem kell, aztán majd ő létrehoz magának annyit és olyan méretűt, ami neki kell.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#32274) saelin válasza embe (#32272) üzenetére


saelin
veterán

Ha már aktiválva volt a gépen a win 10, akkor azt hiszem a netről nézi le a licenszt és nem pedig az adott gépen tárolja. De majd úgyis kijavítanak ha tévedek.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#32275) embe válasza saelin (#32274) üzenetére


embe
nagyúr

Köszi, és neked is CirrMee ! :R

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#32276) BBéci válasza CirrMee (#32234) üzenetére


BBéci
titán

Mindenkihez szólnak, ez a fórumozás sajátossága.
Miért is off az, hogy a család két laptopján okozott elháríthatatlan problémákat a frissítés, amiket csak Windows 7-re történő visszaállítással lehetett megoldani?

(#32235) netpeti98
Mindkét laptop remekül működött, apósomé 5, az enyém másfél éven keresztül. Viszont a frissítéssel mindkettő használhatatlan téglává vált.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#32277) BBéci válasza Woodslave (#32259) üzenetére


BBéci
titán

Pedig jó lenne, ha visszaolvasnál!
Ugyanez volt a gondom (Start menü, ikonok) de csak a visszaállítás hozott eredményt. Azóta linkelt valaki egy YouTube-os videót, amiben pontosan erre mutatnak megoldást. Keresd meg!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#32278) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Nos, feltettem SSD-re a win10-et. Ennél a rendszernél kell valamit állítani SSD-nél, vagy maradjon minden úgy ahogy telepítés után hagytam. (indexelés, töredezettségmentesítés stb.)

Más téma:

Létezik valami monitorozó program, ami nem zabál sokat és ki tudom tenni asztalra?

Live-Die-Respawn

(#32279) Воланд válasza oriic (#32278) üzenetére


Воланд
titán

nem kell allitani semmit.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#32280) Jazz válasza E.Kaufmann (#32270) üzenetére


Jazz
veterán

Van rajta, de ha egyesítem a partíciókat törlődni fog minden. Nem? Így kénytelen vagyok adatmentést csinálni.

free your mind

(#32281) Jazz


Jazz
veterán

Ha egy XP-s gépről egy az egyben (docu and settings-estől) átakarok húzni egy másik gépre, kell valami különleges jog/beállítás, hogy az másik gépen is betudjak lépni a a docu and settings-be? (valószínűleg le lesz tiltva mivel másik felhasználóhoz tartózó mappa)

free your mind

(#32282) HD5570


HD5570
aktív tag

Sziasztok!Win 10 pro-t telepítettem nemrég,és 10240 build-ig jöttek a frissítések,miközben látom már régóta van újabb build.Ez mitől lehet? Köszi :R

[ Szerkesztve ]

„Lengyel, magyar – két jó barát, együtt harcol, s issza borát.” „Polak, Węgier, dwa bratanki, i do szabli, i do szklanki.”

(#32283) Woodslave válasza BBéci (#32277) üzenetére


Woodslave
nagyúr

igazad van meg googlezhattam volna. Új felhasználófiókot csináltam úgy működik.

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#32284) gyalu 1 válasza junior11 (#32271) üzenetére


gyalu 1
aktív tag

Üdv! Olvastam a problémádat, aztán én is lecsekkoltam a fiókomat. Nálam is ugyan ez a helyzet. :F Hát ez fura, Nálam is amazonos ip cím van. :(((

(#32285) junior11 válasza gyalu 1 (#32284) üzenetére


junior11
veterán

Szia, szerintem vmi alkalmazás csinálhatja vagy én nem tudom... Minden órában van bejegyzés rendszeresen róla, mondom kb. 3 napja.. Kaspersky szerint a gépek tiszták...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#32286) netpeti98 válasza junior11 (#32285) üzenetére


netpeti98
addikt

Ha mind a ketten raktok be listát a kapcsolt alkalmazásokról, akkor a közös elemek lehet segítenének kideríteni, hogy melyik alkalmazás a ludas.

(#32287) junior11 válasza netpeti98 (#32286) üzenetére


junior11
veterán

Droidon hogy tudom kiszűrni, hogy melyik fér hozzá?

Win10 alatt ezeket szűrte ki: Google, Outlook, Twoo, OneCalendar, Microsoft Solitare Collection, Blood Pressure, Nokia, Feedly, Asphalt 8: Airborne, PlayTo, OneDrive Preview. Ezek többségét már vagy másfél éve használtam utóljára.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#32288) worxland válasza j.peter65 (#32232) üzenetére


worxland
addikt

Microsoft-tól.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#32289) gyalu 1 válasza netpeti98 (#32286) üzenetére


gyalu 1
aktív tag

Nálam a droidos outlook alkalmazás és a droid one drive, Ja és van a droidos Microsoft alkalmazás (olyasmi mint a kétlépcsős azonosítás)

[ Szerkesztve ]

(#32290) junior11 válasza gyalu 1 (#32289) üzenetére


junior11
veterán

S nálad is ilyen gyakran, szinte óránkénti bejegyzés van ugyanerről az IP címről? Mióta?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#32291) Воланд válasza junior11 (#32290) üzenetére


Воланд
titán

ms alkalmazas nem fog amazon aws-t hasznalni.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#32292) gyalu 1 válasza junior11 (#32290) üzenetére


gyalu 1
aktív tag

2016.01.15.22:17-kor volt az első. Utána szünet, aztán tegnap és ma óránként.

woland_y2k Nekem sincs semmilyen amazonos alkalmazásom. Sem Pc-n, sem droidon.

[ Szerkesztve ]

(#32293) junior11 válasza gyalu 1 (#32292) üzenetére


junior11
veterán

Nekem is január 15.-től van így, tegnap és ma óránként szintén.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#32294) gyalu 1 válasza junior11 (#32293) üzenetére


gyalu 1
aktív tag

Nálam másik Ip cím van 52.34.86.86 de ez is amazonos, ha jól csekkoltam [link]

Most néztem a droidos Outlook apk Jan. 15-én volt utoljára frissítve. Lehet itt van valami? :F

[ Szerkesztve ]

(#32295) junior11 válasza gyalu 1 (#32294) üzenetére


junior11
veterán

Nálam IP 52.26.203.10.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#32296) Воланд válasza gyalu 1 (#32292) üzenetére


Воланд
titán

*sohaj*

az amazon aws az amazon cloud szolgaltatasa, azt hasznalhatja nem amazonos app is.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#32297) BBéci válasza Woodslave (#32283) üzenetére


BBéci
titán

Nekem úgy sem ment. :(

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#32298) Robertó79


Robertó79
tag

Helló! Abban tudna valaki segíteni, hogy win 10 re frissitettem a laptopot és az első frissités óta hol megy az usb-egér hol nem? Az eszközkezelőben "szabványos openhcd usb" nél van felkiálltójel!

(#32299) junior11 válasza gyalu 1 (#32294) üzenetére


junior11
veterán

Nem tudom, ha megoldódik a dolog, jelezd nekem is :D Köszi

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#32300) putu33


putu33
tag

Sziasztok!

Van egy problémám, amit nem értek miért lehet és nagyon idegesítő:
Próbáltam utána olvasni, de nem igazán találtam rá megoldást.
Vettem egy asztali gépet Thinkcentre S20, Nvidia Quadro FX1800.
Felraktam a Windows 7-et és azt vettem észre, hogy egy újraindítást követően a Chrome böngészőben azoknak a betűknek, amiknek nagyobbnak kéne lenniük kisebbek (nem minden weboldalon). És böngésző beállításaiban helyesen vannak beállítva. Összeollóztam egy képet.
Találtam egy ilyen problémát másnál is. Megcsináltam a leírtak szerint, de nem történt változás.
Frissítettem Windows 10-re, mert amúgy is váltani akartam és hozta magával a problémát.
Ezért csináltam egy tiszta telepítést és megint csak pár újraindításig volt jó. De most az az érdekesség, hogy nem csak Chrome alatt csinálja, hanem minden böngészőbe.
Találkoztatok ilyesmi problémával?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.