Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) cs.zs.


cs.zs.
addikt

4500 mAh akkunál 90 perces töltés?
A vételár tekintetében ez meglehetősen harmatos adat. Fura, mert az A54-ben 5000 mAh akku van, max 25-26 watt töltést vesz fel az is, és 80 perc alatt töltődik fel.
Mindent összevetve - nem lett must have érzésem.

[ Szerkesztve ]

...

(#2) petymeg


petymeg
addikt

"az S23 FE lapos dobozában egy töltőkábelt kap a felhasználó"

Azt is minek? Úgy általában minden elektronikus kütyühöz jár USC-Micro-USB vagy USB-USB-C kábel. Nem győzöm kidobálni.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#3) negro válasza cs.zs. (#1) üzenetére


negro
őstag

A34 nalam es 5-10% -rol 70p szokott lenni egy 100-ig toltes. Fura ja. "nem lett must have érzésem." Majd mas lesz ennek a janynak is a fekvese fel ev mulva mikor mar 200 korul lesz az ara. Samsung jo ideje tultolja az indulo arakat de mikor ez mar cizellalodik maris eri a forintot.

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#4) ergoGnomik


ergoGnomik
tag

Milyen sárkány nincs?! Nem inkább oroszlánszáj vagy aki úgy ismeri, annak tátika?

(#5) petymeg válasza ergoGnomik (#4) üzenetére


petymeg
addikt

De az úgy szarul hangzik, hogy "nincs oroszlánszáj", vagy főleg a "nincs tátika". :D

[ Szerkesztve ]

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#6) Lauda


Lauda
félisten

Itthon nagy piaca lesz. :D Az s23/s23+/ultra - t kiadja snapdragonnal, ebbe meg beleteszi az exynos-t, tudnám mi értelme volt ennek a telefonnak.

[ Szerkesztve ]

(#7) Luck Dragon

De van sárkány , itt-itt ! :DDD

Viccet félretéve , dizájn nagyon tetszik , de tudásához mérten túl árazott . Nem cserélném le rá az A54-et. Ha majd normalizálódik az ára , akkor talán jó választás lehet, ürügy ahogyan az A54 is lett.

Amúgy van Snapdragon 8 Gen 1 szerelt is , csak más régióba szánták.
GsmArena készített egy összehasonlító tesztet is róluk . [link]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#8) nuke7


nuke7
veterán

Esküszöm nem vagyok öreg (millenial vagyok, annak is inkább a vége) de mi történt Ázsiában az emberek kezével?!
10 év alatt a duplájára nőtt, vagy mi az isten van?!
Talán 10 éve kezdődött ez a méret mizéria, és ha 17es iPhoneból se lesz Mini vagy SE mehetek vissza buta telefonra meg külön GPS-re vagy egy cellular ipadra… :F

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#9) turbulencia8 válasza Luck Dragon (#7) üzenetére


turbulencia8
őstag

Szerintem borzaszto a design, ez a nagy kava elegge olcso hatasu.

(#10) Luck Dragon válasza turbulencia8 (#9) üzenetére

Na igen , ez a része tényleg elszomorító . Már csak azért is mert egy A73 vagy említhetnénk az előző FE káváit ami sokkal szebb és modern külcsínt kölcsönöz .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#11) petymeg válasza nuke7 (#8) üzenetére


petymeg
addikt

Az S23 meglepően kis méretű. Mármint a mai trendhez képest.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#12) nuke7 válasza petymeg (#11) üzenetére


nuke7
veterán

És meg úgyis hatalmas - a legkisebb androidos telo, a zenfone 10 akkora mint egy iPhone 12/13/14etc. Amik azért nem kicsik. És az a kompakt kategória :Y

https://youtube.com/user/nuke7

(#13) joey04


joey04
titán

Végre Exynos! :DDD

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#14) Emericus Max válasza petymeg (#2) üzenetére


Emericus Max
tag

Egyet értenék veled akár, csak akkor ne fizettessék meg veled az árát, és legyen annyival olcsóbb a termék amennyibe a tartozékok kerülnének...
Vagy legyen olyan változat amiben vannak tartozékok a mostani készülékáron, és legyen olyan kiszerelés, amiben nincsenek tartozékok annyival olcsóbban, amennyibe egy gyári Samsung 25W-os töltő kerül.
De nem így van.
Szóval így nettó lehúzás (át*aszás) és még környezetkímélésnek se nevezném.

Szíved joga, ha nem kell a tartozék, de akinek meg kell az még perkáljon is pluszban a 280k HUF mellé?
Arról nem is beszélve, hogy a kínaiak ezért a pénzért még sok esetben adnak gyárilag fóliát, tokot és nem a fos 25W-os töltőt, hanem 50-60-100W-osat. Azt meg ugye hagyjuk, hogy a Samu annyival jobb lenne.

Te meg még boldogan tapsolsz is hozzá, csak mert neked nem kell a kábel, vagy a töltő. Sajnos jellemző ez a fajta önző hozzáállás...

(#15) tomboy0013 válasza nuke7 (#8) üzenetére


tomboy0013
veterán

Én az elmúlt 10 évben szedánról kombira váltottam, és mégsem nőttem másfélszer nagyobbra. Ahogy ez így a kéz méret sem függ össze a telefon növekedéssel. Az felhasználói igényekben a megoldás.

(#16) nuke7 válasza tomboy0013 (#15) üzenetére


nuke7
veterán

várjál, a kombi kormánya kétszer akkora mint a szedáné..? esetleg a sebváló? vagy a pedálok mérete változott? :U
nem jó az összehasonlításod, az én kezemből pl. egyszerűen kiesik az iphone 12 méret vagy nagyobb ha egy kézzel akarom használni, mert egyszerűen túl nagy, a képernyő feléig se tudok felnyúlni mert cserébe nehéz is... :( kétkezes használatra meg ott a tablet...

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#17) negro válasza Emericus Max (#14) üzenetére


negro
őstag

"és nem a fos 25W-os töltőt" igaz en nem egy telefon fuggo es meg csak nem is atlag felhasznalo vagyok mert nem a telon elem az eletem mivel nagy atlag napi 1 ora kijelzo idom van pl. de ez miert ordogtol valo? Heti 2x toltom, 1-1 ora. De rekord az 1 het volt A34-el. Eleve tobbnyire este toltom mikor a kutyat nem erdekli a toltesi ido, de ez nem fer bele? Illetve hosszu tavon (4-5 ev) kivancsi leszek en ezekre az aksikra amit 100-al toltogetnek mit birnak majd...

Abban persze egyett ertek, hogy ha tokot nem is (hiszen kis millio kozul lehet valasztani) de egy toltot illenne bele tenni a dobozba. Persze ha vki 2 evente csereli es van neki masik tolto annak felesleges. Amugy meg ez csak arrol szol, hogy egy forduloval mennyi fer fel a kontenerbe, kamionra a kisebb meretu doboz kialakitasa okan es igy csokkentve a szalitas koltsegeit...

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#18) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

Addig olvastam hogy "virtuális szenzor" .

Samsung menj haza , részeg vagy :DDD

(#19) Viktor77


Viktor77
titán

Ez mitől Fan Edition? Ki a fanja egy ilyen összeállításnak?

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#20) Zsolt,72 válasza nuke7 (#8) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

Nem a kezükkel történt “valami”, szerintem inkább érdemes arra gondolni, hogy a távol-keleti, speciális írásjelek miatt (is) növelik a megjelenítők méretét.

iPhone SE pedig várhatóan jövőre érkezik: [link]

 iPhone 15

(#21) Plazmacucci válasza Luck Dragon (#7) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nincsen sárkány

[ Szerkesztve ]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#22) Luck Dragon válasza Plazmacucci (#21) üzenetére

Klipen felakasztott sárkány , részedről egy finom célzás részedről felém? Mert akkor elkezdek pánikba esni ! :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#23) tomboy0013 válasza nuke7 (#16) üzenetére


tomboy0013
veterán

Tökéletes az összehasonlítás, nem lettem nagyobb mégis szükséges, mivel ugye a kocsi nem zsebre tehető szórakoztató elektronika eszköz, hanem utazó alkalmasság, miért kellene a kormány méretet vagy a sebváltóét hasonlítani egymáshoz egy ilyen eszköznél :F Miért lett nagyobb a jelenlegi kocsim? Mert több cuccot szállítok mint régen.
A telefonok miért nagyobbak mint régebben? Mert lényegében nem sima telefonok hanem számítógépek és az emberek már kb mindent azon csinálnak ezért indokolt a nagyobb képernyő a jobb láthatóság miatt. Változtak a felhasználói igények ezt pedig lekövette a méretük.
A tabletet meg nem tudom kényelmesen hordozni szóval ez az ami nem jó példa volt. A 6.7 körüli méret az optimális, nem véletlenül ez maradt évek óta a sztenderd.
Jah és az embereknek 2 keze is van amivel ha tabletet tud kezelni akkor bizony a kisebb okostelefon is menni fog. Mondjuk speciel én egy kézzel is simán kezelem a 6.7-es telefont is.

[ Szerkesztve ]

(#24) hankock


hankock
tag

Ugyan abba a készülék házba (A54, S23FE, S23+) vajon melyikbe teszi a Samsung a "legkisebb" akkumulátort?
Természetesen a legkevésbé energia hatékony processzor mellé.
:C Bravó

(#25) nuke7 válasza Zsolt,72 (#20) üzenetére


nuke7
veterán

fasza... 6.1" az aztán kicsi lesz :W

https://youtube.com/user/nuke7

(#26) nuke7 válasza tomboy0013 (#23) üzenetére


nuke7
veterán

mert az autóban ugyanakkorák a kezelőszervek. a telefonnál nem.
nem értem, hogy hogy gondolhatod megfelelő párhuzamnak a kettőt :(

és nagyon ügyes vagy, hogy neked megy egy kézzel de sajnos nem mindenkinek van lapátkeze... :(

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#27) Decske válasza nuke7 (#8) üzenetére


Decske
aktív tag

Ázsiában 1 eszköze van jellemzően az embereknek és ez a telefonjuk. Azon intéznek mindent is, ezért jó a minél nagyobb.
De szerintem ez már nem csak Ázsiára igaz.

Samsung Galaxy Z Fold 3, Asus Zephyrus G14 (2020)

(#28) Ricardo válasza ergoGnomik (#4) üzenetére


Ricardo
félisten

"Milyen sárkány nincs?!"
Idézet a hírből.

"Kívülről Galaxy A54, belülről inkább Galaxy S22, de a Snapdragon lapkát megint csak Amerika kapja. "
;)

(#29) Noukoum válasza Emericus Max (#14) üzenetére


Noukoum
veterán

Olvasd vissza korrábbi teszteknél a fórumot, minden tévhitedet letisztáztam már.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#30) nuke7 válasza Decske (#27) üzenetére


nuke7
veterán

az jó, én ezekszerint pont az ellenkező irányba megyek - azt hittem, hogy a kinyithatós telefonok majd ezt megoldják, de nem, azok is baromi nagy tepsik, kinyitva meg kétszer akkorák, szóval sajnos nem oldották meg :(
(vagy van a flip, amit nem lehet normálisan csukott állapotban használni :N tényleg ügyes megoldások)

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#31) IQfályter


IQfályter
tag

"USB-C porton keresztül sem akart a tesztre kapott telefon hangot kivinni se fülhallgatón, se adapteren át." :F Szomorú

(#32) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Én csak azért jöttem, hogy emeljem kalapom a Ricsárdgír referencia miatt! :C

Olyan kár, hogy a Fishingen 2019-ben játszották utoljára, pedig a 2022-es minden idők Gír koncertfelvétele, nagyon kár, hogy akkor kimaradt a setlistből. De legalább Dóri aláhegedűlt anno!

[ Szerkesztve ]

(#33) secretgarden


secretgarden
aktív tag

100W-os töltéssel és 20 százalékkal olcsóbban nem lenne ez rossz. Tudja valaki hogy Samsung miért ragadt le a maximum 45W gyorstöltésnél a legdrágább modeljeinél is? OnePlus, Oppo, Xiaomi már vagy 3-4 éve 65W-150W között járnak...

(#34) browned


browned
csendes tag

Vártam ezt a telefont, de valószínűleg nem ez lesz az S20 FE utódja. Ez a készülék inkább egy "A54 Pro" vagy valami hasonló. :U

(#35) Bleccs


Bleccs
csendes tag

Ez a 11 óra és 5 és fél órás terheléses üzemidő hogyan jött ki? Egy ideje szemezek a telefonnal, de Redditen ezeknek az értékeknek kb. a felét hozza a gép. Készenléti fogyasztás is tragikus.

(#36) pusszycat válasza nuke7 (#26) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ha a csajok a valóban kicsi kezükkel tudják kezelni a nagy :DDD telefonokat, te miért siránkozol. Én pironkodnék ezen balhézni. :B :B

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#37) Elit3Zotya


Elit3Zotya
addikt

Oké, jön vissza a lapos kijelző, de vele együtt a káva minek.. :(((

Mi11 Ultra + HyperOS.

(#38) nuke7 válasza pusszycat (#36) üzenetére


nuke7
veterán

egy kézzel ők se tudják.. :N vagy nagyobb kezük van mint nekem (18-19cm)

https://youtube.com/user/nuke7

(#39) Permet Elek


Permet Elek
senior tag

Sziasztok. Procin kívül, mibe lesz ez más, mint az A55?

(#40) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Az S21FE- hez képest nem fejlődött sokat, talán csak az E-SIM az újdonság. Az üveg hátlap szép, a kamerák viszont rondák így. Az Exynos nekem nem tetszik, bár mostanra talán jobban optimalizáltak hozzá, mint az S22-ben. Ha beesik az ára, jó vétel lehet, mert az A és az S széria között nincs más opció.

[ Szerkesztve ]

B.Cs.

(#41) Viktor77 válasza pusszycat (#36) üzenetére


Viktor77
titán

Nem tudják. Csak ők nem techesek, nem írnak ide, meg nekik mindegy is, a menőség a legfontosabb faktor, a belbecs mindegy. Ha a legmenőbb telefon egy 8"-os valami lenne, akkor annak a 3/4-e lógna ki a hátsó zsebükből.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#42) GoodSpeed válasza cs.zs. (#1) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Ja jó döntés volt az A54 130K-ert a 256GB-os verzióval, és nem várni erre 290-ert... Mondjuk legalább a 45 wattos töltés hiánya is erősíti ezt.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#43) Luck Dragon válasza Permet Elek (#39) üzenetére

Mivel majd csak márciusban fog megjelenni az A55 , így ezt neked senki sem fogja tudni megválaszolni .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#44) GoodSpeed válasza Permet Elek (#39) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Pl lehet, hogy az A55 sem fogja tudni a 160 MHz-et WiFi 6-on...😄

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#45) bollokcs80 válasza GoodSpeed (#44) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Múltkor volt itt róla hír, elvileg Exynos 1480-at kap és zoomkamerája sem lesz.

B.Cs.

(#46) GoodSpeed válasza bollokcs80 (#45) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Az Exynos 1480 az fix.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#47) Luck Dragon válasza bollokcs80 (#45) üzenetére

Igen 1480 fog érkezni egy új GPU-al, pletykák szerint ugyanis az AMD RDNA2-alapú Xclipse 530 debütál majd.

Az új SoC vélhetően tesztplatformon megfutott a Geekbench 6-os tesztet, 1180 pontot elérve egymagos számítási és 3536 pontot elérve többmagos teljesítményben, melyek jelentős előrelépést jelentenek a Galaxy A54 szintetikus teljesítményéhez képest (882 / 2808)”

Kamerák esetében az utolsó információk alapján egy 50 megapixeles optikailag stabilizált főkamerát, egy 12 megapixeles ultraszéles kamerát és egy 5 megapixeles makrót kap a Galaxy A55 ami csekély előrelépés fog jelenteni az A54 után .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#48) foglaltvagy


foglaltvagy
kezdő

Sírva nevetek!
Két ok miatt is!
Az egyik az, hogy hányan megkajálják a FE miatt!
Másik, hogy eljön majd az az idő mikor a mobiloldalak ezt fogják ajánlani "alternatívaként"! Mégis! :C

(#49) cs.zs. válasza GoodSpeed (#42) üzenetére


cs.zs.
addikt

Én már azt is csak a legkisebb gyermeknek vettem meg. Budapesten egyetemista. Ott 5G hálózat is van (bár fogalmam sincs, hogy a korlátlan beszéd + 100GB adatos Netfone csomagja fellép-e 5G-re), és a gyermek NFC-t is használ.
Mi vidéken élünk, pl az én 4000 Forintos előfizum eleve nem lép fel 5G-re, ráadásul ebben a régióban nincs is 5G, tehát duplán nem érint az 5G-s tudás, és NFC-t sem használunk, így az efféle telefonok saját felhasználóként nem is érdekelnek. Olcsóbb ligában utazunk, nekünk nem kell több, mint az ilyesmi: [kép] [kép] [kép] [kép] (No 5G, No NFC)

3 gyerekes szülőként viszont érdekel. A legnagyobb "gyermeknek" iPhone 14 Pro-ja van, a legkisebbnek ugye A54, és a középsőnél van egy 3 év körüli Redmi Note 10 Pro. Itt esélyes hogy hamarosan befigyel egy csere.
De sztem nem ez az FE lesz...

...

(#50) MC Pite


MC Pite
veterán

Srácok, ez nem a Pixel 7a, hanem a 7, sőt, a Pixel 8 ársávja!
A kettőt meg nem tenném egymás mellé.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.