Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32452) madle


madle
őstag

Bocsánat ha nem ide illőt kérdezek, csak meg szeretnén tudni, hogy az aprón hirdetett retail kulcsok, miért ilyen olcsóak a bolti Windowsokhoz képest, illetve itt is mitől függ az árdifferencia? Láttam 3500 Ft-tól egészen 9000 Ft-ig retail kulcsokat. Mi a különbség? Mivel tud kevesebbet mint egy 40.000Ft-os Windows?

(#32453) V.Stryker válasza vlevi (#32450) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

A megoldás ennél sokkal egyszerűbb lett... átdugtam a pendrive-ot egy másik portra... ami nem usb 3. :W

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#32454) Racecam válasza madle (#32452) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Ha azok a kulcsok valósak, vagyis valaki megvásárolt a hozzá tartozó oprendszert, de már nem használja, akkor valami pénzt még megpróbál kihozni belőle. DE! A gyakoribb eset, hogy vagy nem érvényes a kulcs, akár azért, mert már használatban van, esetleg nem is Retail, valmilyen "rossz helyről" származik stb. Ezért ezeket fenntartásokkal fogadnám a helyedben és elgondolkodnék rajta, hogy semmi sincs "ingyen". ;)

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#32455) madle válasza Racecam (#32454) üzenetére


madle
őstag

Ez világos persze, ami olcsó, az lesz a drágább végül.
De azért merült fel bennem a kérdés, mert olyan eladók hirdetik, akik számtalan pozitív értékeléssel rendelkeznek. Csak kérdésem, hogy tömegesen valaki hogyan jut hozzá ennyi kulcshoz?

Másik dolog, az járható út lenne, ha eredeti Windows 7 rendszert megvásárolok CD-n. (Ami jelenleg tűrhető áron van) és frissítem Win10-re. Ezután, ha 2 éven belül újra kell telepítenem, akkor gondolom nem tehetem újra a Win 10-et, hanem muszáj a 7-el kezdeni, de akkor már nem lesz ingyenes a frissítés igaz?

(#32456) Racecam válasza madle (#32455) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Ha Retail kulcsot vásárolsz, bár van itt vita köztünk, de szerintem újra teheted más gépre is 2 év múlva, de tévedhetek... Viszont ugyanarra gépre biztos, hogy bármennyiszer újrateheted amíg az végleg meg nem hal.

u.i.: Az utolsó mondatodnak utána kellene járni, mert itt vannak leginkább az eltérő álláspontok. És nem szeretnék olyasmit írni, amiből később bárkinek problémája lesz... :(

[ Szerkesztve ]

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#32457) madle válasza Racecam (#32456) üzenetére


madle
őstag

Értelek, köszi!

(#32458) Bkrisz9


Bkrisz9
őstag

Még az első héten amikor kijött a win10 kipróbáltam az edge-t na akkor nem győzött meg. Most már egész gyors, még a bővítmények kellenek és az állandó könyvjelzősáv (utóbbi lehet bent van mintha rémlene valami..) és teljesen oké lesz számomra. :) :D

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#32459) Mustármag


Mustármag
őstag

Sziasztok

Műveletközpontban kaptam egy értesítést hogy a windows blokkolta az egyik alkalmazást, rákattintottam hogy megtudjam mi történt, át dobott ide és eltűnt az értesítés. Hol tudom megnézni újra azt az értesítést?

(#32460) Jazz


Jazz
veterán

Hogy lehet megnyitni a vezérlőpultot úgy hogy ne kategóriák szerint jelenjen meg?
Egyszer véletlenül sikerült valahogy, de már nem tudom hogy hogy. Azóta sem tudom visszahozni.

A site-on leírtak alapján 5-ből 5 nem hoz eredményt.:S [link]

Szerk.: Ok meg van.:)
A titkos pici alig látható lefele mutató nyílra kattintva előlehet hozni a minden vezérlőpult opciót! :C

Más: Külső tools nélkül hogyan lehet print screent készíteni úgy hogy az egér kurzor is látszódjon?
Thx

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#32461) Mustármag válasza Jazz (#32460) üzenetére


Mustármag
őstag

Jobb oldalt felül át állítod kategóriákról ikonokra.
:)

[ Szerkesztve ]

(#32462) SP4C3


SP4C3
veterán

Üdv. Hogyan tudom megoldani, hogy a Front Panel ( füles ) és Rear Panel ( Hangfalak ) egy időben lejátszák a hangokat? ? ? Már szét gúgliztam minden-t, nincs erre windows beállítás?? :W

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#32463) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

üdv!

nVidia kártya alá keresek használható Gadget-et.

GPU Observer / nVidia GPU Temp nem működik.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#32464) top3


top3
tag

Üdv .
Abban kérnék segitséget , hogy a gyári mail app tud e freemail-és fiókot kezelni és erről kellene beállítás vagy link .
Köszönöm .

(#32465) Racecam válasza Motion_Blur (#32463) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

GPU Meter

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#32466) #22237440 válasza top3 (#32464) üzenetére


#22237440
törölt tag

Keresd a Freemail topikban a választ. Ez itt Windows 10 topik.

(#32467) #22237440 válasza Jazz (#32460) üzenetére


#22237440
törölt tag

Írtam valamit csak nem áll helyt, mert utólag vettem észre, hogy szeretnéd ha a kurzor is látszik. :U

[ Szerkesztve ]

(#32468) #22237440 válasza Mustármag (#32459) üzenetére


#22237440
törölt tag

Műveletközpont. A tálca jobb alsó végében van egy ikon, amolyan szögletes, csíkozott bubble. Katt rá, ott szerintem látszik minden eddigi rendszer figyelmeztetés. Amúgy meg ha nem megy az adott app Win10 en akkor ne erőltesd, hanem nézd meg hogy vane az Win10-re vagy nézz más után. ;)

(#32470) Neil Watts válasza AtHoS (#32443) üzenetére


Neil Watts
veterán

Köszönöm!
A jómúltkor mondjuk mintha pont ez okozott volna galibát, ám akkor meg még nem volt Win 10 (8.1 alatt néztem emlékeim szerint).
Meglátjuk :)

Köszi! :R

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#32471) petir


petir
senior tag

Sziasztok

Raaszantam magamat telepitesre...ures vinyo, kepfile powerisoval kiirva.
Osszes merevlemez letiltva BIOS-ba csak amelyikre telepiteni szeretnem az aktiv.
Boot indul kek win logo fogad majd egy hibauzenet es a gep ujraindul.

A hibauzenet :
" Your pc ran into a problem and needs to restart. We'll restart for you.
If you'd like to know more you can search online later for this error : KERNEL_SECURITY_CHECK_FAILURE"

Ja es kaptam egy szomoru smileyt :D
Talalkozott valaki ilyen hibauzenettel?
Hogy lehet orvosolni?

(#32472) janeszgol


janeszgol
félisten

Szevasztok.

Ilyen problémát még nem láttam. Se tegnap, se ma nem működik a start menü. Bal kattintásra semmi nem történik és az órán sem, ha arra is kattintok. Jobb katt mindkettőnél megy. A tálca nem lehet bugos, mert a rá tett alkalmazásokat el tudom indítani.

Volt esetleg nem rég egy frissítés? Fast ringbe vagyok (2014 október 2-án csatlakoztam a "tesztelőkhöz".)

Tegnap előtt még simán működött.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#32473) oravecz56 válasza Neil Watts (#32470) üzenetére


oravecz56
aktív tag

Szia
Nállam is ez a progi megy w10-en Szeptember-ben raktan fel, hibátlan.

[ Szerkesztve ]

Oszika

(#32474) Rossi


Rossi
addikt

Sziasztok!

Eredeti Win 8.1-ről upgrade-elt Win 10-et használok.

Konfig cserét tervezek (alaplap, CPU, minden), mi a teendő az oprendszerrel?

Köszi előre is.

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#32475) janeszgol válasza Rossi (#32474) üzenetére


janeszgol
félisten

Totálisan újra kell tenned a rendszert. Nálam egy proci csere miatt is kellett.
A kulcsod natívban jó a W10-hez. Tehát letöltesz egy kulcsodhoz megfelelő (32 vagy 64 bites) W10-et az MS honlapjáról, azt feltelepíted és bele írod a kódod. (Ha sulis kód, egyetem, főiskola, az nem jó hozzá.)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#32476) Racecam válasza Rossi (#32474) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Mondjuk ez pont, hogy nem igaz, amit janeszgol írt. :U
Ha OEM verzió volt a 8.1 akkor az aktiválásnál hozzárendelte a géped azonosítóját, ezért alaplapcsere esetén (csak alaplap!, a proci, SSD, HD, videókártya, RAM nem számít) az új gépre már nem lesz érvényes Windows-od, újat kell venned.
Ha Retail 8.1-ed volt, akkor a régi gépen deaktiválni kell a windows-t, hogy az új gépen aktiválhasd.

[ Szerkesztve ]

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#32477) Elektrikus válasza Norbi095HUN (#32402) üzenetére


Elektrikus
csendes tag

Szia!

Én a következő eljárást javaslom:

1.

A biztonság kedvéért lekéne töltened a AMD Clean Uninstall Utility programot:

[link]

2.

Az AMD oldaláról lekéne töltened a Catalyst Software Suite 13.1 programot (persze a 8-hoz készültet)

3.

Letiltod a Windows 10 automatikus driver frissítését:

Így

Mert különben felülírja! (az automata frissítésnél)

4.

Simán feltelepíted a Catalyst programot! (javaslom hogy ne az express telepítést válaszd mert a 90 MB-os SDK-t érdemes kihagyni)

Nekem a HD2600 Pro-nál az SDK csomag telepítése esetén nem töltődött be a rendszer csak csökkentett módban!

Ha te is így járnál akkor jöhet a AMD Clean Uninstall Utility! :)

Ui:

Ha mégis szeretnéd hogy a Windows valamilyen drivert aut. frissítsen akkor engedélyezed majd megismétled a letiltást és az installálást.

[ Szerkesztve ]

(#32478) Rossi válasza Racecam (#32476) üzenetére


Rossi
addikt

Köszi.

Olvastam, hogy telefonos aktiválással az alaplap cserénél is sikerült újra aktiváltatni OEM verziót.

De ez érdekes, ha ingyenes az upgrade, akkor az OEM 8.1 helyett tegyek fel egy warez verziót, és arra upgrade-eljek?
(Nyilván nem fogok így tenni, csak kérdezem.)

Egyébként, amennyiben újat kell vennem, az sem fog különösebben meghatni, de azért megpróbálnám a telefonos aktiválást.

Szerk.: Találtam pl. ilyen hozzászólást is: If you purchased windows 8 OEM DVD and installed it yourself
You are allowed to transfer to a new system as long as you remove it from the old system.

[ Szerkesztve ]

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#32479) #78032384


#78032384
törölt tag

Nagyon durva bug: ha nyitva az IE ablak és közben file explorerben akarok scrollozni lefele magától visszaugrik a tetejére. Ugyanezért ha át akarok nevezni pár fájlt visszaveszi a fókuszt, tehát eltűnik a kurzor és marad a fájl régi neve. Ha bezárom az IE-t, akkor jó a scroll és az átnevezés is. Google alapján mással is előfordult, én is ott láttam egy fórumban akkor jön elő a bug ha nyitva az IE is.

Amitől szintén eldurrant az agyam: a számológép értékelésért nyaggat munka közben, hát ez hihetetlen most már biztos a Windows 10-et idióták csinálták, fullba nyomja a kretént az MS
Kiadták nyáron idő előtt félkészen ezt a béta bughalmazt, 6 hónap alatt se lett sokkal jobb, csúszások mint Edge, kósza ígéretek, lassú, ronda és nem működő új appok, bevált régi programok kukázva.... de ez már a legalja hogy számolás közben spammel ez a szar három nap alatt kétszer is (pedig a settings-ben a feedback kérése az hogy never)
idióták :W

(#32481) Racecam válasza Rossi (#32478) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Mindenképpen javaslom a telefonos próbálkozást először. Valami megoldásnak lennie kell arra is, ha OEM verziót veszel bármilyen Windowsból, de az aktiválás után tönkremegy az alaplapod, akkor is tudnod kell használni a csere alaplappal, hiszen az nem a te hibád.
Warez verzióra szinte biztos, hogy nem fogsz tudni upgradelni és azon kívül is, hogy az itt tiltott, ha nem lenne sem javasolnám, hogy olyat használj. :(
Tudom, hogy nem olcsó egy Windows operációs rendszer, különösen a magyar pénztárcákhoz mérve, de (és ez az én véleményem) ezt be kell kalkulálni számítógép vásárlásakor. Különben csak simán tolvajok vagyunk... :U

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#32482) Mustármag válasza #22237440 (#32468) üzenetére


Mustármag
őstag

Ott kattintottam rá és onnan dobott a fent linkelt oldalra, és csak félig olvastam el hogy nem kompatibilis és rákattintottam hogy na lásuk.... és most nem tudom hogy mivel van a problémája. :F

(#32483) Rossi válasza Racecam (#32481) üzenetére


Rossi
addikt

Mióta van (normális) keresetem, azóta csak jogtiszta szoftvert (op, játék, office, vírusirtó, stb.) használok, ezért is írtam, hogy ha újat kell venni, hát veszek.

Ebben teljesen egyetértek.

Különben is akkora gép upgrade-re készülök (6. gen. i7), hogy az oprendszer kb. tizedét sem tenné ki a költségnek.

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#32484) Bkrisz9 válasza Rossi (#32483) üzenetére


Bkrisz9
őstag

Igazából a jövőre való tekintettel szerintem megéri már egy OS-t is venni egy ekkora fejlesztés mellé. Gondolom nem 1-2 évre tervezel vele.

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#32487) Norbi095HUN válasza Elektrikus (#32477) üzenetére


Norbi095HUN
aktív tag

Értelek, köszönöm a válaszod!
Még annyi lenne, hogy kaptál 100%-osan müködő Catalyst Control Center-t is?
És simán felment a win8-as 13.1 teljesen hibamentesen? :DDD

(#32491) #22237440 válasza Mustármag (#32482) üzenetére


#22237440
törölt tag

Értem. Mivel arra az oldalra dobott továbbra is a választ a Microsoft oldalán találod meg. Konkrétan annak az applikációnak kapcsán szerintem nem talál részletesebb értesítőt - egy hónap után a legutóbbi figyelmeztetést követően sem -, de nagyjából arról beszél a Microsoft is, amiről legutóbb írtam neked. :K Katt erre oldalra és ott olvasd el What does it mean if an app is listed valamint How often does the report run FAQra a magyarázatot. Abban minden benne van és annál többet nem tudsz meg akkor sem, mikor újra jelezni fog. :N

[ Szerkesztve ]

(#32492) ImpersonatoR

Ha van a gépemben egy WD green vinyo amit cserélni akarok a NAS ban levő WD red -re ami jelenleg egy speci falj-rendszert használ (NAS -et) akkor ha bedugom es betotl a win akkor a win 10 ben van valami program amivel újra tudom formázni, hogy lássa a windows is és tudjam használni?
Olyasmire gondolok mint win isntall elején amikor lehet particionálni meg torolni/formázni csak most nem akarom ezert újrarakni a wint.

[ Szerkesztve ]

(#32494) JamesHun


JamesHun
addikt

Sziasztok

Nem tudom valaki a win10 naptár / posta app ban otthon van-e
Van céges mail szerverünk ahol a naptáraknál vannak feliratkozásaink mások naptárára is
Thunderbird szépen mutatja is a naptáramnál a többiek naptárát, de a win10-es appban csak a sajátomat hozza fel :S

Lehet csak beképzelem, de mintha régebben amikor teszteltük szerintem felhozta a win10-es naptár app is a többiek naptárát

Valaki használja ilyenre a naptár appot?

SeriesX: JamesSHun

(#32496) raidx válasza ImpersonatoR (#32492) üzenetére


raidx
őstag

Jobb klikk a Startmenün, lemezkezelés és ott már gondolom elboldogulsz. Jobb klikk dolgozik ott is.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#32497) hape60


hape60
aktív tag

Sziasztok, egyszerű kérdés, de nem tudok rá felelni :B
Hogyan lehet az Eseménynaplóban a Felügyeleti eseményeket törölni? 13 ezer körül jár már a bejegyzések száma, nem érdekelnek a régiek.. Win10pro.

(#32499) Elektrikus válasza Norbi095HUN (#32487) üzenetére


Elektrikus
csendes tag

Igen
Igen

HD2600 Pro kártyával. (egyedi telepítéssel SDK nélkül)

[ Szerkesztve ]

(#32500) kriszwells


kriszwells
aktív tag

Üdv! Azt szeretném kérdezni, hogy 32 bites win 7ről lehet 64 bites win 10-re frissíteni?

Van egy jogtiszta 32 bites win 7-em, de a jelenlegi gépemhez 64 bites kell, így jelenleg nem jogtiszta a win 7 van fent. Ha 10-re váltanék 64 bitesre, akkor felraknám a 32est, hogy mégiscsak jogtisztáról váltsak. Remélem megoldható, mert nem szívesen vennék csak azért egy win7et, hogy utána egyből frissítsek 10-re, mikor az ingyenes.
Illetve, ha egy win 7-ről frissítek 10-re, akkor az ahhoz a 7hez lesz kötve, vagy magához a géphez? Szóval ha az éves teljes újrainstalt meg akarom tenni, megtudom majd? Thx!

Core i5 10400F, Lenovo T32h-20, Nikon Z Fc, Pocketbook Sense 630, GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 , https://www.youtube.com/channel/UC9JycGJu4WSrta7RomJtinA

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.