Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32051) vlevi


vlevi
nagyúr

Mostanában feltűnt egy dolog, ami bűn lassú.
Ha a rendszer meg akarja kérdezni, hogy milyen alkalmazással nyisson meg valamit, akkor fél perc is eltelik, mire felkínálja a választási lehetőségeket.

(#32052) kasa85


kasa85
őstag

Sziasztok.
Windows 10 pro van a gépen.
A mai nap bekapcsoltam töltött befele a Windows mikor be dobná a fiókomat fekete képernyő jelentkezett.
A kikapcsoló gombra reagált,és az egér nyíl is mozgott mikor húztam az egeret.
Újra indítottam most rendben van.
Kíváncsi vagyok volt e már másnál is ilyen. :R

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#32053) SP4C3 válasza kasa85 (#32052) üzenetére


SP4C3
veterán

Üdv.:

Van/Volt/Lesz. Gyakori jelenség.

SP4C3 Solutions:

1.) CTRL+ALT+DEL - Task Manager - New Task: explorer.exe

2.) ControlAltCipőtalp - Sign Out és újra bejelentkezel.

Tags: Windows 10 Black Screen Problem, Csak a kurzor látszik

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#32054) kasa85 válasza SP4C3 (#32053) üzenetére


kasa85
őstag

Köszi akkor nem a hardverem szar :R

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#32055) Kékes525 válasza snow2014 (#32024) üzenetére


Kékes525
félisten

Milyen exe file-t használtál? Tudnál adni egy linket ahol fenn van ez az exe file?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#32056) Elektrikus válasza szanozs (#32046) üzenetére


Elektrikus
csendes tag

Szia!

Csak tip!

A dátum és az idő jól van beállítva a gépeden? ( ha nem jó, akkor a tanúsítványok érvénytelenek)

[ Szerkesztve ]

(#32057) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Minap csatlakoztam egy Samsung nyomtatóhoz, és a win megkereste a drivert, de mire letöltötte a háttérben már nem voltam ott, itt nem volt sikeres a telepítés. Azóta minden nap megpróbálja telepíteni... Hol tudnám leirtani a fel nem települt drivert?

Köszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#32058) pzstm válasza adamssss (#32057) üzenetére


pzstm
titán

Nem elég ha devices and Printers alól törlöd magát az eszközt?

Vagy Device manager alól kiszeded, uninstallálod az adott eszközt esetleg

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#32059) szanozs válasza Elektrikus (#32056) üzenetére


szanozs
aktív tag

Szia! Szerintem jó a dátum.
Win7-es gépről megtudtam nyitni, letöltöttem a tanúsítványt, majd felrakom otthon és kiderül.

(#32060) bandi0000


bandi0000
nagyúr

hali

2 kérdés, egyrészt valahogy eltüntettem azt, hogy mikor törölnék valamit, akkor rákérdezzen hogy biztos törölni akarom e, de most egyből töröl, ezt hol lehet beállítani?

másrészt, ki lehet kapcsolni valahogy a képernyő forgatást, az alt+nyíllal?

Xbox One: bandymnc

(#32061) hunluki


hunluki
senior tag

Sziasztok,

Csak hogy egy jó hír is legyen, nálam most ért be végre a W10. Első TP óta használtam, 10240-ig tök jól ment, majd utána szépen fogta és a winupdate-en lévő Nvidia driver felerőszakolásával halálba küldte a gépemet. Próbáltam tiltani is, nem érdekelte, a driver települt ha akartam ha nem.
Jött a gondolat hogy megpróbálom az integrált intel vezérlővel használni, de ott is voltak gondok, start menü és cortana nem érhető el, egész UI úgy ahogy van megfagyott, használhatatlan volt.

Viszont a most jött update (1511; 10586.63) megjavította az UI fagyásokat, szóval gondoltam próba szerencse alapon visszadobom a videókártyát a gépbe, NV drivert felraktam, frissítésekre rákerestem, és láss csodát nem akart NV drivert feltenni. Most szépen működik, egyelőre minden jónak tűnik (koppkoppkopp). Igaz a gép jelenleg áll egy alaptelepítés+steam +itunes +chrome-ból, de eddig minden pöpec. Hang nem akad, ha ma este hajnali 3kor nem kelt fel a felerőszakolt driverek miatt akkor vidámság van.

[ Szerkesztve ]

(#32062) 22balu


22balu
aktív tag

Sziasztok

Egyiknap jött egy szokásos update de újra inditás után "elfelejtette" a hangkártyám illesztö driverét és azóta nincs hang ..WTF...sose kellet drivert telepitenem a hanghoz win 7 win 8 win 10 mindig volt hang magátol (asus laptop) eszközkezelőben azóta felkiáltó jellel látja de:

telepítsem újra az egész win-t vagy mit csináljak ? :D

(#32063) VoidXs válasza bandi0000 (#32060) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Lomtár, jobb klikk, tulajdonságok, törlési jóváhagyás megjelenítése.
Tálcán Intel HD Graphics ikon, jobb klikk, grafikus tulajdonságok, lehetőségek és támogatás, gyorsbillentyűk kezelése, letiltás.

(#32062) 22balu: Innen szedd le, nekem mindig működött. A Windows Update-es hulladék.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#32064) CsonkaImo


CsonkaImo
addikt

Sziasztok!

Tegnap gépváltás miatt szerettem volna tiszta telepítést csinálni, Pendrive-ról. A régi SSD-m került az új gépbe, és amikor elindítottam a telepítőt, ilyesmi üzenet jelent meg: " a windows helyreállítása már korábban megtörtént, ha tiszta telepítést választana, kattintson a nem-re, amennyiben folytatja a visszaállítást csatlakoztassa le az adathordozót, és kattintson az igen-re." Próbáltam a tiszta telepítést, de nem fogadta el a pendrive-ot, és csak a visszaállítás maradt.

Így viszont 2 C meghajtóm van:

Egyébként a rendszer jónak tűnik, csak a Windows.old mappát nem tudom törölni.

[ Szerkesztve ]

(#32065) Racecam válasza CsonkaImo (#32064) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Biztos, hogy a pendrive-ról bootolt a rendszer?

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#32066) CsonkaImo válasza Racecam (#32065) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Igen, mert ha nem volt csatlakoztatva, akkor a régi rendszer indult, ami kéket dobott.

[ Szerkesztve ]

(#32067) Racecam válasza CsonkaImo (#32066) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Régebben amikor telepítetted, akkor is benne volt a WD red-ed telepítés alatt? Nem azon vannak véletlenül a boot file-ok? Mert ha igen és egyébként is, tiszta telepítés előtt húzz le mindent a rendszer SSD-n kívül, ha esetleg nem így csináltad.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#32068) CsonkaImo válasza Racecam (#32067) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Nem, akkor nem volt bent a merevlemez. Most próbáltam így is, úgy is, akkor is megjelent az üzenet. Optikai meghajtóm nincs sajnos, így a dvd kizárva. Akkor merevlemezről ne is próbáljam felrakni parancssorral?

(#32069) Racecam válasza CsonkaImo (#32068) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Bootolható W10-et tartalmazó pendrive megvan, winyó lehúz, BIOS-ban a pendrive-ról való bootlás beállít, gép bekapcs, W10 pendrive-ról bootol. Ha ezek mind így vannak, akkor mennie kell a tiszta telepítésnek.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#32070) nababika


nababika
aktív tag

Hello. Melyik most a legújabb hivatalos kiadás? Nekem 10240 van fent és nem talál frissítést.

(#32071) pzstm válasza nababika (#32070) üzenetére


pzstm
titán

10586.63-as, a legutolsó cumulative update-el.

Minden frissítést felraktál? nincs valami 3rd party okosság, ami servicekbe beletúrkált? Softwaredistribution mappa törlése, majd WU service újraindítása esetleg megvolt?

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#32072) nababika válasza pzstm (#32071) üzenetére


nababika
aktív tag

A mappát töröltem. A WU service újraindítása hogy működik? Nem találom a task managerben. Vagy nem ott kell? Bocs de nem értek ennyire hozza. Koszi előre is.

(#32073) El Gringo


El Gringo
senior tag

hali.
valaki tudja mi van a hanggal? Semmi hang a frissítés óta. Újratelepítettem egy általános hd audio akármivel, azzal van, de csak stereo hang, módosítani nincs opció 5.1-re a beállításokban, csak 2.0. A realtek media manager sincs meg.
A realtek 2.79-cel meg egyáltalán nincs hang, se manager, se semmi.

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

(#32074) pzstm válasza nababika (#32072) üzenetére


pzstm
titán

services.msc megnyit, Windows update kikeres, és jobb klikk utána a megfelelőt választod

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#32075) VoidXs válasza El Gringo (#32073) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Pár kommenttel ezelőtt linkeltem másnak ezt a verziót. Ez nem a driver-only, hanem a manageres.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#32076) fuze válasza pzstm (#32074) üzenetére


fuze
őstag

Szerk.: Bocs, nem választ akartam

Fájó szívvel, de visszatettem én is a windows 8.1-et. Pár észrevétel, melyek nagyon idegesítettek:

Először is Asus G56JR laptopom van. Az Asus nem sokkal a windows 10 megjelenése után feltett a support oldalra drivereket a 10-hez. Persze mint kiderült, csak egy két drivert frissítettek...

Az első és legbosszantóbb, hogy az intel 4600-as kártyához van friss driver, de nem lehet feltenni a laptopra, csak egy a technical preview-hoz készült verziót. Előbbinél azt állítja a telepítő, hogy az asus nem engedi, csak az általa kiadott drivert feltenni. Na ez az ami nem igaz, mert windows 8-ason nekem ezzel sosem volt problémám. Persze jó is lenne a TP-s, de van egy olyan érzésem, hogy bizonyos hibáknál közrejátszhatott a félkész driver.

Rendszeres openGL hibák az Nvidia kártyával! Grafikusként pont azokkal a szoftverekkel volt a legnagyobb problémám amin dolgoztam volna. Néha a fájlokat sem tudtam megnyitni emiatt és az integráltról kellett dolgoznom. Ez TH2-nél rosszabbodott, végül egy bios frissítés után megint jobb lett a helyzet.

A hang. Az a rohadt pattogó hang "popping sound" ami egy videó elindítása előtt jelentkezett, illetve a gép normál használata közben is előfordult időközönként.

Néha lassúcska volt a 8-hoz képest. Többet gondolkodott a fájlkezelő megnyitásakor. Némely program sem volt annyira gördülékeny.

Ide tartozik, hogy az ablak elhúzása szerintem darabosabb volt. Ennek valószínűleg a TP Intel driver lehet az oka.

Egy idő után a játékok is laggolni kezdtek, addig bírtam :) (itt valami a TH2 telepítése után történhetett)

[ Szerkesztve ]

adms.hu | UI Designer

(#32077) El Gringo válasza VoidXs (#32075) üzenetére


El Gringo
senior tag

mint írtam a 2.79-cel sem megy :D
ugyanezt szedtem le a realtekről

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

(#32078) Apucy01 válasza ledan (#32028) üzenetére


Apucy01
őstag

Szia!
Tiszta telepités volt és ugy ment rá a nagy frissités és 64 bites és valóban egyetlen gondom volt vele hogy egyszer eltünt az óra alól a dátum ennyi volt igazából és volt hogy pár ftisitéssel kinlódott de töbszöri nekifutásra sikerült.

A config amin fut:
Asus a88x-gamer lap
AMD 860k proci
G-skill sniper f3 16gb ram 2133 mhz

Adata sx900 128gb ssd (csak a rendszer és a hozzátartozó progik vannak rajta hibernálás kikapcsolva lapozó fájl mérete nincs álitva és nincs át téve máshová az ssd ről
valamint van még 1 db 350gb és 1 db 500gb wd vinyó és egy radeon r7 260x vga ami a crimsonnal már a BS t sem produkálja , és a táp colermaster b700 rev.2

hát ezen fut hibátlanul ezért fura nekem hogy ettől százszor nagyobb gépeken rosszalkodik. :)

[ Szerkesztve ]

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#32079) VoidXs válasza El Gringo (#32077) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Azért szoktam innen szedni, mert a hivatalos oldal félrevezető, lehet onnan managermenteset is leszedni.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#32080) raidx


raidx
őstag

Érdekes. Hetek óta szenvedek az IE flash frissítéssel amihez az MS már kiadott javítást is (KB3133431).
Elvileg fel is települt de a hiba is előjött ezért eltávolítottam. Manuálisan frissítettem az Adobe Flasht és manuálisan telepítettem a KB3133431 frissítést, megszünt a hiba! Elvileg az Adobe is automatikusan frissítene. Vagy nem jól tudom? A lényeg, megint rendesen működik a Win! :C

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#32081) El Gringo válasza VoidXs (#32079) üzenetére


El Gringo
senior tag

köff. rátelepítettem az előzőre, most jó :R
pedig ugyanúgy 126mega volt. Lehet véletlen, aztán lehet nem ;]

most két high def audio codec van fent, de én már hozzá nem nyúlok az is biztos

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

(#32082) wjbhbdux válasza El Gringo (#32081) üzenetére


wjbhbdux
veterán

A HDMI audiot veheti is használhatja a videokártyáról, be kell állítani alapértelmezettnek amit szeretnél hogy ne máshova adja a hangot.

/s

(#32083) VoidXs válasza El Gringo (#32081) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A probléma az, hogy mondjuk a videokártya-driverekkel ellentétben akkor is települ, ha a gépedben nem pont az a modell van, nem áll meg, hogy nincs ez rendben. Vagy ott lehet az is, hogy az audio manager csak 1-2 mega.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#32084) El Gringo válasza VoidXs (#32083) üzenetére


El Gringo
senior tag

a realtekessel még hang sem volt, nemhogy manager. az is érdekes
a chip típusa stimmelt, eddig is azzal a fájllal használtam mindig, szóval ezért kellett volna működnie.

[ Szerkesztve ]

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

(#32085) atti1848


atti1848
senior tag

Sziasztok.

Egyik ismerősömnek a laptopjához windows 7 home licensz van. Telepítettem is rá a windows 10 Home-t, majd aktiváltam. Meg lehet oldani, hogy a laptopra Windows 10 Pro-t rakjak és ezzel a kulccsal aktiváljam vagy a rendszer aktiválná magát? :R :R

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#32086) zoo8800 válasza atti1848 (#32085) üzenetére


zoo8800
veterán

Nem megoldható.

rip and tear, until it is done

(#32087) bajzal


bajzal
őstag

Sziasztok!

Van egy KINGSTON DataTraveler Mini 3.0 16GB-os pendriveom és mióta Win 10 van a gépemen, nem látja a pendriveot a gép. Bedugom nem látja, kihúzom kékhalál :W

Diskpart-ban sem látom, mit tudnék csinálni?

(#32088) Воланд válasza bajzal (#32087) üzenetére


Воланд
titán

mas gep latja? mas pendrive-ot lat a gep?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#32089) bajzal válasza Воланд (#32088) üzenetére


bajzal
őstag

Igen, van másik kingston pendriveom, azt gond nélkül látja a gép, másolok is rá rendszeresen, és más gép is látja ezt a datatraveller mini-t amit az én gépem nem. Szerintem valami driver kéne, mert mindent csak felsiemrt a windows. Asus P8B75-V alaplapom van, de honlapon nincs win 10-es driver, se 8.1 a 7-es pedig nem jó, mert elindítom a driver telepítőjét és not supported operating system.

(#32090) King Unique válasza bajzal (#32087) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Hát ez elég extrém, hogy pendrive miatt ilyet művel...nekem korábban Win10 alatt akkor voltak pendrive felismerés problémáim, amikor a WU által leszedett Intel chipset driver volt fent. Feltettem a 8.1-hez valót, azzal ok volt.

[ Szerkesztve ]

(#32091) hito


hito
nagyúr

Megcsináltam a win8.1 rendszerkép mentést ezzel a programmal. Kérdésem az lenne, hogy most akkor kéne egy bootolható pendrive-ot, vagy CD/DVD-t készítenem, ami csak arra való, hogy bebootoljon a rendszer?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#32092) bajzal válasza King Unique (#32090) üzenetére


bajzal
őstag

Ja, az én alaplapomhoz win 8.1-es driver sincs, 7-es pedig nem megy fel. Nem tudom mit csináljak :F

(#32093) Szyszko


Szyszko
tag

Segítségre lenne szükségem,

Adott egy 1TB os HDD vel ellátott gép, és windows 10 installálás. Installkor létrehoztam az 1T-ből 200Gb-os C meghajtót amire felmegy a win, gondoltam majd a maradékot formázom a winben később. DE, mikor a win felment nem látja a D meghajtót csak a C 200-at. Mit tudok ilyenkor tenni?

Előre is köszönöm

"Aki meg akar tenni valamit, talál rá módot, aki nem, az talál kifogást."

(#32094) hito válasza Szyszko (#32093) üzenetére


hito
nagyúr

A másik mararékon nem hoztál létre új particiót, így nincs is mit formázni. Vagy vissza a telepítőbe, vagy ingyenes partition manager. Ott lértehozod, utána már fogja látni.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#32095) King Unique válasza bajzal (#32092) üzenetére


King Unique
titán

Ha csak W7-hez van driveres támogatás, akkor lehet a Win10-et sem kéne erőltetni. Illetve BSOD is sok esetben driveres gondok miatt szokott lenni. A WU felrakott valamit automatán?

Amúgy, ha USB-s eszköznél felismerés problémák vannak, akkor diskpart clean módszerrel is lehet törölni, aztán újraformázni. De, ha fel sem ismeri, az cumi... Illetve másik megoldás, gépházban az eszközöknél eltávolítani a pendrive-ot, ha látszik. Ez Win8.x óta leszedi az eszközillesztőt is, majd restart után újracsatlakoztatva feltelepíti ismét. Viszont esetedben vsz nem fog látszani a pendrive az eszközök között...más ötletem hirtelen nincsen, passzolom.

[ Szerkesztve ]

(#32096) HoriBali


HoriBali
csendes tag

Ma vettem észre, hogy a Samsung notebookhoz a Samsung Update felajánlja a 10-hez a videókártya, hangkártya, LAN, érintőpad drivereket.
(Érdekes, hogy alaplap driver meg nincs.)
Korábban már feltelepítettem a 10-est, és alapból működik a videókártya, hangkártya, Wi-Fi, érintőpad.
A kérdésem, hogy telepítsem fel a drivereket utólag, vagy az egész rendszert telepítsem újra, hogy utólag nehogy bezavarjon, vagy hagyjam figyelmen kívül?

(#32097) Szyszko válasza hito (#32094) üzenetére


Szyszko
tag

Értem, tényleg! Tudsz esetleg ajánlani valami ilyen progit?

"Aki meg akar tenni valamit, talál rá módot, aki nem, az talál kifogást."

(#32098) bajzal válasza King Unique (#32095) üzenetére


bajzal
őstag

vannak rá 10-es driverek is csak usb pont nincs, de win 8.1 támogatott is, még nagybetűkkel ki is van írva a honlapra, meg a 8.1 is tökéletesen ment.

szerk.: most bedugtam, egy pillanatra a tálcán a jobb oldali részen fel villant egy pillanatra, hogy fel van ismerve az eszköz, nem írta ki, csak egy pillanatra felvillant az a jel. Ez a kis zöldes ikon, de nem írt ki semmit. Most megnéztem diskpart-ban és most felismeri. Na innentől most lehet kezdeni valamit?

[ Szerkesztve ]

(#32099) King Unique válasza bajzal (#32098) üzenetére


King Unique
titán

A. Eszközkezelőben nincs ismeretlen eszköz, sárga felkiáltójel? Mert akkor a gépházas eltávolítást, majd restartot lehetne megpróbálni.

B. Lemezkezelőben milyen partíció? Lehet csak betűjelet kell neki adni, vagy újraformázni. Ha nem tudja, akkor egy külső partícionálóval érdemes megpróbálni. Pl. AOMEI.

C. Ha nincs rajta fontos adat, akkor lehet törölni:
select disk 1
list disk
clean
exit

Majd utána lemezkezelőben, vagy az említett külső programmal újraformázni.

[ Szerkesztve ]

(#32100) hito válasza Szyszko (#32097) üzenetére


hito
nagyúr

Easeus partition manager. De én a win telepítő beépített particionálóját használnám. Az a legegyszerűbb. Elindítod a win telepítőt, amikor kérdezi hogy hova szeretnéd a rendszert, ott megcsinálod a D-t, majd kilépsz a telepítőből.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.