Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32552) Gyula196906


Gyula196906
senior tag

Sziasztok
olyan problémám adodott , remélem tudja valaki a választ
gyári beállitás visszaállitást csináltam és most nem reagál se a billentyüzetre sem az egérre
vajon alapértelmezetten érintéses bevitelre áll azért ?
vajon hogyan tudnám megoldani?

[ Szerkesztve ]

(#32554) hape60 válasza ledan (#32549) üzenetére


hape60
aktív tag

Igazad van, bamba voltam! Köszönöm ! :R :R :R :R

(#32555) darkhorse válasza Hansz (#32553) üzenetére


darkhorse
tag

Igen, miért? :F

(#32557) Jazz válasza #22237440 (#32520) üzenetére


Jazz
veterán

A rendszergazdáknak minden jog ki van osztva. Felhasználóknak nincs írás, módosítás, teljes hozzáférés.

A felhasználói fiókoknál saját magam meghatározása az: Helyi fiók, és rendszergazda.
A fióktípus módosításánál is a Rendszergazda-i meghatározás az aktív.

Na ilyenkor mi van. :)

free your mind

(#32558) hape60 válasza hape60 (#32554) üzenetére


hape60
aktív tag

A naplókat sikerült törölni; a felügyeleti eseményeket nem lehet? A naplókból szedi a listát, ha a napló tartalma=0, miért jelenik még meg?

(#32570) Gyula196906


Gyula196906
senior tag

Sziasztok
olyan problémám adodott , remélem tudja valaki a választ
gyári beállitás visszaállitást csináltam és most nem reagál se a billentyüzetre sem az egérre
vajon alapértelmezetten érintéses bevitelre áll azért ?
vajon hogyan tudnám megoldani?

(#32571) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni tűzfal ügyben.
Win 10 pro-t használok és egy hanewin nfs nevű progit,mely a médialejátszómra megoszt nfs szerverként adatokat a pc-ről.
A beállításaim jók ,mert látja szépen a fájlokat a médialejátszó,de sajnos csak akkor ha a tűzfal ki van kapcsolva.

Segítenétek a tűzfal helyes beállításában hogy átengedje?

előre is köszi

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#32573) TheProb


TheProb
veterán

Erre tud valaki valamit mondani?

NAS-ról próbálok átmásolni egy fájlt az SSD-re (system volume) és ezt dobja. Elérhető a mappelt meghajtó (onnan jelöltem ki a másolandó fájlt is). Megint vmi kretén jogosultsági gondok miatt lesz? Másik particióra/HDD-re simán át tudom másolni.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#32574) qqcqqc válasza Jazz (#32557) üzenetére


qqcqqc
őstag

A rendszermeghajtó gyökerébe akarsz menteni filéket? Azt nem fogja engedni, nem engedte már a hetes sem.
Mappát tudsz létrehozni és abba menteni, mást ne is próbálkozz, akármilyen jogokat adsz magadnak.

(#32577) Zlcsi


Zlcsi
senior tag

sziasztok!

hogy lehetnek kikapcsolni a hangerő átállításánál kiadott hangot

amikor állítok a hangerőn mindig pittyen egyet és baromira idegesít

kerestem a "hangok"nál de nem találtam ilyet

(#32578) raidx válasza qqcqqc (#32574) üzenetére


raidx
őstag

A tizes még jobban védi magát és a rendszermeghajtót mint a hetes. Az Opera böngésző új veerzióját először nem engedte a D:\programfiles-be telepíteni. Majd ugyan engedte csak nem lehetettt elindítani. Végül javították a telepítőt éas az users...appdata.local alá került. Ott már működött rendesen.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#32580) qqcqqc válasza raidx (#32578) üzenetére


qqcqqc
őstag

Ezért kérdeztem, hogy mit akar a c gyökerébe rakni. Csak mappát tud létrehozni.

(#32581) TheProb válasza qqcqqc (#32574) üzenetére


TheProb
veterán

Asszem nekem is ez lesz a válasz.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#32582) qqcqqc válasza TheProb (#32581) üzenetére


qqcqqc
őstag

Örülök, hogy segíthettem. :)
Már jó ideje nem lehet csak úgy randalírozni a rendszer gyökerébe. Szerintem az Xp sem tűrte már az ilyesmit.

[ Szerkesztve ]

(#32584) TheProb válasza qqcqqc (#32582) üzenetére


TheProb
veterán

Csak azt nem értem akkor mért nem ilyen jellegű, releváns infót ad és mért blődséggel "érvel"

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#32587) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Sziasztok!

Erre valaki?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#32588) hoffman_


hoffman_
nagyúr

sziasztok,

segítségre lenne szükségem. rendszergazda fiókom van, de nincsen teljes hozzáférésem ennek ellenére sem. ezt szerettem volna módosítani, a Win 7 alatt megszokott módon, de az explorer exe beállítási között nem tudom megadni magamnak a jogokat, minden ki van szürkézve. hogyan tudnám ezt megoldani?

köszönöm előre is :R

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#32589) szallasi007 válasza Bacusuz (#32571) üzenetére


szallasi007
őstag

Szia,

nézd meg ezt a videót:

windows tűzfal konfig hanewin nfs-hez

(#32590) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Sziasztok

Remélem valaki tud segíteni.
Nos adott egy W7-ről frissített W10. Eddig egy AMD Fm2-es rendszer volt alatta.
Ezt most váltja egy Inteles, és anno pl amikor Intelről váltottam AMD-re akkor "kibírta" újratelepítés nélkül.
Na most bármit csinálok, sajna nem áll fel a gép az új inteles rendszerrel, még csak csökkentett mód sincs.
Van valami megoldás arra, hogy mégis megmaradjon a mostani rendszer, és ne kelljen egy újat telepíteni?
Vagy ha nem lehetséges e az, hogy a mostani w10-ről átmentem a rendszerbeállításokat stb?
Mert a w7 esetén erre volt lehetőség asszem valami áttelepítő volt a neve vagy mi, tartalmazta a windows, viszont w10 esetén nincs már ilyen.

Valami ötlet?

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#32591) Shkiz0 válasza Shkiz0 (#32590) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

jah és ugye sysprep meg nem megy nekem, és hiába kerestem a neten egyik megoldás sem jött be, nem tudom működésre bírni.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#32592) kpal


kpal
veterán

Melyik verzió érdesebb telepíteni Home vagy Pro ?

(#32593) ledan válasza hape60 (#32558) üzenetére


ledan
csendes tag

A Felügyeleti események nézetben minden Kritikus, Hiba és Figyelmeztetés szintű esemény megjelenik az összes felügyeleti naplóból. Vagyis lehet hogy vannak további naplók is, ha a bal oldali ablaktáblán lenyitod az Alkalmazás- és szolgáltatásnaplók mappát. :)
Ha mindentől meg akarsz szabadulni, akkor CCleanerben válaszd ki a Windows naplófájlok és Windows eseménynaplók rubrikákat és legyalulja a naplókat.

(#32594) karldergroße válasza kpal (#32592) üzenetére


karldergroße
senior tag

Mindegyik teljesen sima, egyik sem érdes. :-)

(#32595) lanw


lanw
aktív tag

Jó reggelt! Nem tudom,hogy ide tartozik-e,ezért ki is offolom. Minden újratelepítésnél létezik e,hogy az összes vinyónak meg kell adnom a rendszergazdai jogosultságot,ha tiszta értem ez alatt azt,le van húzva az mindegyik a lapról,s csak az ssd van ráhúzva? Miért kell ezt végig zongorázni? Ez a jelenség már a hetes óta így van. Előre is köszönöm, ha rossz volt a fogalmazás elnézést.Iszom még egy kv-t,és átfutom újra :)) DE!!! Viszont van két db új merevlemezem egy wd green 3terrás + ssd amin idáig az oprendszer feküdt,azt egyből látja az aranyszívem.....

[ Szerkesztve ]

|Asus Z790| i7-13700k|Arctic freezer 360|32gb ddr4|RTX 4070|- To be or not To be

(#32596) E.Kaufmann válasza lanw (#32595) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Csak (gondolom) azért, mert ez a rendszergazda már nem az a rendszergazda, az a felhasználó (nem csak a név számít hanem egy spéci egyedi!!! azonosító is, a SID) már nem létezik az új rendszerben. Frissítésnél átrántja a felhasználókat, újratelepítésnél új azonosítójú felhasználók jönnek létre.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#32597) lanw válasza E.Kaufmann (#32596) üzenetére


lanw
aktív tag

Értem,akkor csak minden telepítésnél át kell magam lökni ezen a procedúrán. Köszönöm a gyors választ! :R

|Asus Z790| i7-13700k|Arctic freezer 360|32gb ddr4|RTX 4070|- To be or not To be

(#32598) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Sziasztok!

Van mód vagy lehetőség arra, hogy a minél magasabb és minél megfelelőbb felbontás érdekében meg tudjam etetni a régi ati HD3650-es kártyát a win 10-zel?
jelent pillanatban nem ismer fel videókártyát így 1280*1024 a legnagyobb felbontás amit enged és elég gyatra és torz a kép.

(#32599) #22237440


#22237440
törölt tag

Jó reggelt. Már egyszer szó volt a következő problémámról, csak akkor még Windows 7 Pro volt az Asus X550LB-n. Mikor leállítom a notit startból kiindulva, a gép nem áll le teljesen. A notim szélén levő ledek közül a világításra és a WiFi-re vonatkozó ledek folyamatosan égnek és nem kapcsolnak ki. Azt követően ha hosszasan nyomom a bekapcsoló gombot, akkor úgy kapcsol ki teljesen a gép. Miután frissítettem Windows 10-re néhány alkalommal nem volt ez a gond, de után ismét elkezdődött, mint annak idején a mikor Windows 7 volt. Valaki meg tudja mondni mit lehet ezzel kezdeni? :F

(#32600) kpal válasza karldergroße (#32594) üzenetére


kpal
veterán

Érdemes* bocsi csak nem figyeltem . :B

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.