Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:56:56

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi 11 5G (Venus)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) natë


natë
nagyúr

Hát...ez a kamera/képalkotás ratyi lett. :(

(#2) hemaka


hemaka
nagyúr

jó nagy homály képek születtek vele bármelyik felbontást is nézem

(#3) natë válasza hemaka (#2) üzenetére


natë
nagyúr

..de látod, piacvezető képalkotás, részletesség!!!

(#4) <Lacy85> válasza natë (#3) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Azt nem írták, hogy melyik piac volt a mérce. Lehet, hogy laptop kamerákhoz hasonlították. :D

(#5) dilajoska1


dilajoska1
őstag

Egy tag írta nekem pár nappal ezelőtt hogy milyen hülyeségeket beszélek hogy valami baj van a Samsung node-al. Akkor ezek szerint mégse mondtam hülyeséget. 🙂

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#6) Quqesz válasza natë (#1) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Egy gcam sokat fog dobni rajta.... :K

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#7) Segal


Segal
veterán

A youtube videóban 8K 60 fps címet adtatok a 4k videónak :D

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#8) shifty!


shifty!
senior tag

Akárhogy nézem, a képek nem tűnnek piacvezetőek. Az éjszakaiakon mintha nem lenne tökéletesen belőve a fókusz, az élesség pedig nem az, amit elvárnék, szoftveresen itt valami nem állt még össze. GCam-mel tudtok képeket lőni esetleg, régebben pár készüléknél voltak feltöltve abból készített képek, talán írtátok is a tesztben hogy ezt meghonosítjátok azokon a telefonokon amiken jól fut (Huawei-ken pl. pont nem)

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#9) hroberto


hroberto
veterán

Sajnos úgy tűnik az üzemidő jelentős visszalépés a Mi10 - hez képest.
Meglátjuk a felhasználók visszajelzéseit.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#10) enginev3.0 válasza hemaka (#2) üzenetére


enginev3.0
félisten

Én is ezt látom, egy az egyben olyan mintha össze lett volna fogdosva a kamera
Borzasztó képek, a főkamera képei is olyanok mintha két azonos fénykép egymásra lenne téve, egy pici elcsúsztatással

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#11) batai15


batai15
félisten

Remek készülék,csak kár hogy miui fut rajta.

(#12) Anulu79


Anulu79
addikt

Csatlakozom az előttem szólókhoz. Ha ez a piacvezető kamera minőség akkor baj van a piaccal. :D Amúgy a telefon tetszik kinézetre!

(#13) enginev3.0 válasza Anulu79 (#12) üzenetére


enginev3.0
félisten

Szerintem a hátulja borzasztó csúnya :(

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#14) Anulu79 válasza enginev3.0 (#13) üzenetére


Anulu79
addikt

Egyedi az tény! De hát nekem bejön. :D

(#15) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Most akkor mi az igazság? MA jók a képek--->fórum lakók szarok a képek. :DDD

(#16) enginev3.0 válasza INGJOKE (#15) üzenetére


enginev3.0
félisten

Mi többen vótunk

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#17) natë válasza INGJOKE (#15) üzenetére


natë
nagyúr

ha leméretezed 2 mpixelre, küldesz rá némi snapseed-et, jó lesz az :D

(#18) atike


atike
nagyúr

" A naprakész, nemzetközi szoftvert, teljes magyarítással"

Megvalósult végre...? :)

Nem rossz, sőt, de az ára is feljött a többiekhez... :(

A képek annyira nem rosszak szerintem (mondjuk lenyűgözni sem sikerült :DDD) , na de hogy piacvezető...? :U

(#19) vakablak93


vakablak93
őstag

Remek, ezek szerint elkezdték csupaszítani a miauuuu-t.....
Talán majd a Mi23-ra normál droid kerül, nem pedig ez, de az irány jó.
Ha kicsit gyorsítanak az ütemen, azaz 2 havonta új csúcsmodell ;] , akkor már pár éven belül el is juthatnak odáig ;]

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#20) hroberto válasza INGJOKE (#15) üzenetére


hroberto
veterán

Szerintem mindenki döntse el maga, hogy jók-e a képek vagy sem. Gondolom Te is tapasztaltad már, hogy az itt lakók finoman fogalmazva túl kritikusak bizonyos esetekben. ;)

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#21) INGJOKE válasza enginev3.0 (#16) üzenetére


INGJOKE
veterán

Néztem több videós tesztet is már a készülékről (kalapban van) és mindenhol elolvadtak tőle, hogy milyen fasza a kamera....

(#22) #95462144


#95462144
törölt tag

"Azért nem rossz, hogy mennyire közel lehet az utóbbival férkőzni a témához, ha elég szűk is marad az élességtartomány (1-2. kép, a főkamera példái utánuk jönnek)"

Második kép: [Ezen van élességtartomány] ? Itt nem nagyon van éles pont maximum a pacához képest élesebb egy kicsit középen. Ilyenkor jobb szoftverek egyből jelzik már a kép ellövése után, hogy az utóbbi kép homályos lehet. Bár a többi kép sem sokkal jobb.

[ Szerkesztve ]

(#23) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

"... így a 20 megapixeles, amúgy abszolút korrekt szelfiegység fixfókuszos és legfeljebb 1080p videót vesz fel (egy példa), az ultraszéles kamera szintén fixfókuszos szupermakró nélkül (13 megapixel, 123 fokos látószög, f/2,4), a harmadik hátsó lencse pedig nem teleobjektíves bármilyen zoomhoz...."

Azért én ezt 300k-ért kicsit harmatosnak érzem. Ha már a telefotót nem lehetett belerakni, akkor legalább adna autofókuszt mindegyik meglevő kamerára. :((( Ellenben QHD+ helyett bőven jó lett volna a FHD+, 120 Hz helyett 90 Hz és így maradt volna muníció a Pro/Max/Ultra modellekre is.

B.Cs.

(#24) hroberto válasza INGJOKE (#21) üzenetére


hroberto
veterán

A főkamera szerintem jó, a többi engem igazán nem is érdekel. Az üzemidő jobban aggaszt, mert tervben volt (van) ez a telefon is.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#25) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Aki a kamerára szokta, annak az ultrát ajánlom inkább a MI 11 Ultrát. ;)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#26) INGJOKE válasza hroberto (#24) üzenetére


INGJOKE
veterán

Én is gondolkodok rajta, de még nem láttam eu raktárban az alin....Igazából a mostani se bír ki egy fullos napot ha nyúzom, a kocsiba van töltő, az irodába van töltő, otthon is van ha nagyon muszáj, közte meg csak kibírja nem? :D

(#27) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Nekem tetszik a telefon kinézete. Kedvelem az oldalra lehajló kijelzőt, ezen elég szépen meg van csinálva :K Ami nekem hiányzik, az az értesítési LED, az akkor is tud különböző dolgokat kijelezni, ha nem megy az AOD, mert a képernyőn megy folyamatosan valami app, pl a waze.

Kamera szerintem a felhasználók 95 %-ának tökéletes lesz.

Akinek meg kevés a SOT, az lejjebb tudja venni a frissítési rátát, a kijelzőfelbontást és akkor nyer jópár órát az akkuidőben.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#28) elfelejtette válasza bollokcs80 (#23) üzenetére


elfelejtette
veterán

Szerintem is szégyen, hogy ha 2019-ben egy 120eFt-os Mi 9 SE-be, és 2020-ban egy 130eFt-os Xperia 10 II-be is belefért a telefotó lencse, akkor valami nagyon félrement, hogy ha már annyival drágább ennek a telefonnak a többi komponense, hogy 300eFt-ért nem fér bele. :(((

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#29) janeszgol


janeszgol
félisten

Inkább a MI 10T, ha választani kell.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#30) Cecevok


Cecevok
tag

Megy a rugózás a kamerán... 'point and shoot-nak' teljesen jó, de arra egy középkategóriás mobil kamerája is elég.
Persze, egy 300e-es mobil készítsen is jó képeket, de ennél olcsóbban, már akár a feléért is jóféle kis MILC-eket lehet venni, már akit komolyabban érdekel a fotózás...

iPhone 11 Pro / Sony HX99 / Lumix GX800

(#31) Donki Hóte válasza #95462144 (#22) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Pedig egy makró felvételnek ilyennek kell lennie :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#32) atike válasza Donki Hóte (#31) üzenetére


atike
nagyúr

....de most komolyan, szerinted az a kép rendben van? :F

(#33) Donki Hóte válasza Cecevok (#30) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Pedig hidd el nekem, hogy ez a középkategóriás mobil sokkal jobb képeket csinál, mint amennyire jól lehet telefonálni egy csúcs-csúcs kategóriás MILC-el :DDD

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#34) Cecevok válasza Donki Hóte (#33) üzenetére


Cecevok
tag

Ez jó 😅

iPhone 11 Pro / Sony HX99 / Lumix GX800

(#35) Donki Hóte válasza atike (#32) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Makrófotóként teljesen rendben van!

Pl. ezzel a képpel nyertek egy kategóriában egy nagy makrófotós versenyen:

A te értékítéleted szerint viszont ezt a képet már el sem lett volna szabad készítenie a gépnek ;]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#36) Silenzio


Silenzio
addikt

Érdemes vetni erre is egy pillantást.
A tesztben a Mi10 Prót, a Mi11-et és a Mi10T Pro-t vetették össze "kamerailag". Az utóbbi nyert.

#32atike:

Ja, kérem, 1/1.33-as szenzor f1.7-es apertúrával, és csodálkozunk, hogy 3 centiről nincs túl sok éles elem? A fizika az fizika. Mármint optika.

[ Szerkesztve ]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#37) atike válasza Donki Hóte (#35) üzenetére


atike
nagyúr

"A te értékítéleted szerint viszont ezt a képet már el sem lett volna szabad készítenie a gépnek ;]"

...kérdeztem, de nem mondtam semmit. :U

Szerencsétlen az a téma, az tény.

Körben minden elmosott, a közepén mintha éles lenne. Ha ennyi a makró definíciója, akkor teljesíti... :DDD

#36 - én nem csodálkoztam ezen... :)

[ Szerkesztve ]

(#38) Bone123


Bone123
HÁZIGAZDA

A főkamera esetében érdemes figyelembe venni, hogy 27 megapixelesek a felvételek, több mint kétszer akkora felbontással, mint a piaci sztenderd. Akinek van kedve, bátran leskálázhat 12-re összevetni, de 27 megapixelen is nagyon sok a részlet, komoly túlélesítés és hasonló trükkök nélkül.

Nyilván jól látjátok Ti is, hogy a szenzorzoom kevés optikai egység hiányában, és speciel az ultraszéles is lehetett volna eggyel profibb, mondjuk szupermakróval. Ez jogos. Azért a szűk mélységélességű makrólencséhez is lehet találni megfelelő témát, vagy a főkamerát bevetni, a Mi 11 mindenesetre az extra kamerákkal ennyit tud az elit variánsok érkezéséig, és azt gondolom, hogy az értékelésünk a komplett fotós szett hiányosságát megfelelően súlyozta, lásd a plecsnit.

Mindig mindig, azért biztosítunk tucatnyi képet és videót, hogy Olvasóink döntsenek, szerintem így a legegyenesebb a dolog, az észrevételeket pedig várjuk továbbra is.

(#39) p2pp válasza Silenzio (#36) üzenetére


p2pp
őstag

Majd jön a 11 Pro :)

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#40) pepe792


pepe792
tag

8k 60 fps a második videó címe...

[ Szerkesztve ]

(#41) #95462144 válasza Donki Hóte (#31) üzenetére


#95462144
törölt tag

Nem. A makrónak nem az a lényege, hogy az egész képet homályosítsa és itt a cél is egy paca nem csak a környezet... Van nála ebben az árkategóriában meg főleg van sokkal jobb képalkotással rendelkező telefon. Bele lehet magyarázni, hogy ez jó, de ez akkor sem az. Ennyiért meg főleg nem. Erre szokták azt mondani, hogy a Cseh2-t nézted. :C

#38Bone123

Így korrekt.

[ Szerkesztve ]

(#42) leslien válasza pepe792 (#40) üzenetére


leslien
nagyúr

néztem én is.... :)

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#43) Donki Hóte válasza Silenzio (#36) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Mert a Xiaominál a "Pro" jelzésű telefonok jobb kamera képességekkel vannak felruházva.

Az Ultra jelzésűek meg mégjobbal :K

De ez sokszor szoftveres úton történik, tehát egy GCam-mal néha meg tudnak táltosodni a sima Mi telefonok is :)

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#44) INGJOKE válasza Silenzio (#36) üzenetére


INGJOKE
veterán

Az tök jó ami 10T pro, csak nem tudom qi tölteni anélkül meg 2021-ben telefont venni f*szság... :D

(#45) GreatL


GreatL
őstag

Erre egy gcamot még nem lehetett ráereszteni? A Pro és Ultra más főkamerával érkezik vagy ugyanez az okosság lesz?

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#46) SamiCsillag


SamiCsillag
senior tag

Nagyon vártam ezt a telefont, de aztán folyamatosan csalódtam ahogy adagolták a híreket róla, aztán az ára miatt is, hagytam a fenébe. Azóta más lett és nem is csalódtam.

(#47) doooo


doooo
veterán

"az S21 Ultra (...) nem hozza a Mate 40 Pro (...) remek üzemidejét"

Valóban, hisz még többet hoz annál. Mindkét verziója.

(#48) janeszgol válasza doooo (#47) üzenetére


janeszgol
félisten

De a Kirin nem gyengébb, mint az Exynos. Már tavaly sem volt az. :)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#49) juuzer


juuzer
addikt

Baromira tetszik még mindig. De a kameráért és leginkább az üzemidőért nagyon kár. :( Olyan helyen lakom, ahol elég gyatra a mobilhálózat, így az akksit ez eleve leszívja nekem bármilyen telefonnál.

És így offként sajnálom, hogy már a Kirin SoC-k nincsenek versenyben, pedi a 9000 is bizonyítja, hogy a Huaweinek rohadt jó chipdesign-jai vannak.

Vamos a la playa.

(#50) Aryon87 válasza janeszgol (#48) üzenetére


Aryon87
félisten

De őszerintük gyengébb, és az úgy is van ahogy mondják

;]

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.