Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32151) ledan válasza ledan (#32118) üzenetére


ledan
csendes tag

Talán (kop-kop) megoldódott a probléma a fagyásokkal. :))
Leszedtem a DriverMax-ot és talált 1-2 drivert ami nem volt elég friss (bár a Win szerint azok voltak). Főleg az SSD driverre gyanakszom. A másik, hogy a Shockwave Playert is lefrissítettem, lévén a videók és Flash játékok futásakor murdált meg a rendszer.
Apropó, a Flash Player és Shockwave Player között mi a különbség? :F

(#32152) King Unique válasza bajzal (#32147) üzenetére


King Unique
titán

Azt láttam a korábbi screenshotoknál, hogy 10240, de azt nem gondoltam volna, hogy ilyen bug van benne... én is rápróbáltam több pendrive-ot és USB-s eszközt, de azoknál nem volt ilyen probléma. Viszont, ezek szerint 10586-nál ok minden.

(#32153) fecs


fecs
senior tag

USB 3.0 pendrive-ról szeretném telepíteni a WIN10-et. 2 éve, amikor a WIN7-et telepítettem, akkor nem ismerte fel a pendrive-ot a gép. Kénytelen voltam egy USB 2-es pendrive-ot is bevonni. Mire kell figyelni, hogy ez most ne forduljon elő?

Pixel 6a

(#32154) King Unique válasza fecs (#32153) üzenetére


King Unique
titán

Szerintem ez eleve alaplap és BIOS függvénye, ugyanis vannak gépek, amelyeknél egyszerűn nem lehet USB 3.0 portról bootolni. Ezért szokták javasolni, hogy USB 2.0 portba csatlakoztatva kell csinálni a telepítést.
Nálam azonban simán működik, sőt még Win7-et is tudtam telepíteni 3.0 port + 3.0 pendrive megoldással, de akár 3.0 külső HDD-re telepítés is ment. Holott azt mondták korábban, hogy a Win7-et eleve nem is lehet, mivel nem tartalmazza natívan a 3.0 drivereket, mint a Win8/8.1/10. De mégis simán ment. :D

[ Szerkesztve ]

(#32155) lufi7 válasza kovacsit (#32122) üzenetére


lufi7
aktív tag

Júliustól van L640DS-em. Win 7-ről frissítettem az elsők között 10-re, de sem akkor,
sem azóta ilyen problémám nem volt.

"Csak szóljatok mindig 5 perccel a gól előtt"

(#32156) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Pár napja, ahogy bekapcsolom az asztali gépet előjön a monitor automata hangolási panelja, s újraállítja magát.
Korábban ilyen nem volt.
Mi okozhatja, mit lehet tenni, hogy ne jelenjen meg?

(#32157) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
Nem tudom, hogy mennyire egyedi az esetem, de jó lenne valami megoldás rá. Jelenleg egy 60 GB-os Samsung 830-as SSD-n van a Win, plusz a programok, a nagyobb helyigényű dolgok egy 1 terrás HHD-n vannak. A rendszervisszaállítási funkció be van kapcsolva, a maximálisan erre a célra használható méretet 8 %-ra (4,76 GB) lőttem be. Ez a méret pont elég kb. 5-6 darab visszaállítási pont létrehozására.
A gond az, hogy a Win ezt nem veszi figyelembe, hanem folyamatosan hoz létre további visszaállítási pontokat a megadott méretet túllépve, vagyis nem törli a legrégebbieket.
Ezért muszáj időnként az összeset manuálisan törölnöm, hogy ne legyek helyszűkébe a C-n.
A mostani állapot szerint is már több mint 1 gigával lépte túl az általam beállított keretet.

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#32158) csixy válasza pendre54 (#32157) üzenetére


csixy
addikt

ccleanerrel tudsz szelektíve törölni visszaállítási pontokat rendszergazda fiókból.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#32159) Luissimo válasza BBéci (#32131) üzenetére


Luissimo
veterán

szia Bélus, :D

Milenne ha rákötnéd valamelyik jókis teszt tévédre azt a laptopot,, a 60 collon azért mégiscsak jól látni, hogy müxik-e vagyse... :DD

[ Szerkesztve ]

(#32160) Locutus


Locutus
veterán

Na, akinek még be szokott tojni a startmenü/appok stb:

quick fix

Kb egy órája steam játék után megszűnt működni megint a startmenü... megcsináltam most ezt amit a srác a videón, nem talált semmit a troubleshooter, de mégis azonnal újra életre kelt a startmenü meg minden :D :Y

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#32161) hunluki válasza hunluki (#32061) üzenetére


hunluki
senior tag

Elkiabáltam a dolgot. 2 napig gyönyörű szépen ment a rendszer, ma multizás közben elsötétedett a kép, beakadt a hang, és megállt az egész, nem reagált semmire. Vártam egy picit hátha észhez tér, de semmi, nyomtam neki egy resetet, azóta szépen megy, viszont az event logban egy deka error nincs csak az unexpected shutdown.

Nem az első eset hogy nincs nyoma a hibának, anno TP alatt is volt hogy elhalt ez-az, és event logban semmi bejegyzés nem volt. Akkor betudtam annak hogy béta, de most már azért morr.

(#32162) this is life válasza hunluki (#32161) üzenetére


this is life
Ármester

Nem lehet hogy csak frissitett valamit , attol le tud halni a win ?!

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#32163) ledan válasza hunluki (#32161) üzenetére


ledan
csendes tag

Nekem is sikerült újra befagyasztani, úgyhogy továbbra is vadászom, hogy mi a rosseb baja van...
Ugyanúgy megáll minden és elkezd jobban pörögni a proci, HDD led sötét?
Konfigod? Hátha találunk közös pontot.

(#32164) hunluki válasza ledan (#32163) üzenetére


hunluki
senior tag

Sajna winyó aktivitást nem tudok mondani mert a HDD led nincs bekötve, 24/7 megy a gépem és nem csípem a villogást :)

Haverommal játszottunk orcs must die 2-t steamen, alatta skype, semmi más nem ment és igazából más nem is nagyon van a gépen. A jelenség kb olyasmi volt mint amikor egy régi dosos játék meghalt: Hang beakadt, kép elsötétült (monitor kapott jelet, csak sötét volt), billre nem reagált, ventilátorok csutkán tekertek. Esetleg plusz infó lehet hogy x360 kontrolerrel játszottam. Frissítés nem ment (vagy legalábbis jelét nem látom).

Konfig:
GIGABYTE GA-Z97N-WIFI
i5 4690k alap órajelen
EVGA GTX 760 SC
2x4Gb 1600Mhz ram
A rendszer egy kingston ssdnow 300-on, adatok (steam játékok is) egy WD blue 1 terás winyón.

Én rontottam el, túl sokat dicsértem, és elkapattam :D

[ Szerkesztve ]

(#32165) ledan válasza hunluki (#32164) üzenetére


ledan
csendes tag

Ez megint megerősít abban, hogy nem hardverfüggő a dolog, mert nekem AMD-s a konfigom. :D
Annyi a közös, hogy szintén 2x4 GB RAM és SSD-ről megy a rendszer.
De ez kezd gáz lenni, hogy a MS ennyi idő alatt se tudott semmit kezdeni vele... pedig külföldi fórumokon hónapok óta csak szaporodnak a hasonló panaszok.
Ja, lehet én is túldicsértem. :DD De azt hittem olyan kezes jószág lesz, mint a Win7 volt.

[ Szerkesztve ]

(#32166) hunluki válasza ledan (#32165) üzenetére


hunluki
senior tag

Elég gáz. Nekem az nem tetszik hogy semmi nyoma az event logban a dolognak...

No mindegy, egyelőre lusta vagyok visszapakolni a hetest, szóval kap még egy esélyt, de a következő ilyennél tényleg megy vissza és 2020-ig rá se nézek erre a szutyokra :D

[ Szerkesztve ]

(#32167) ledan válasza hunluki (#32166) üzenetére


ledan
csendes tag

Igen, ez a cink hogy semmi nyoma. :\ Eskü olyan, mintha vmi kritikus rendszerfolyamat megmakkanna vagy végtelen ciklusba kerülne és ez okozná a fagyást. De amikor már minden létező driver a legfrissebb, semmi energiagazdálkodási mókolás, lefutott 3-féle vírus- és malwarekereső (nem egyszerre), CCleaner, minden búbánat megvolt, akkor ez már tényleg idegölő. :(((
És nem 1-2 hónapja létezik ez a probléma a világon.

(#32168) senki66 válasza senki66 (#32150) üzenetére


senki66
senior tag

Rátelepítettem egy 10.586.63-as buildet, így OK, bár nem a legjobb az update, de talán kijavítódtak
a hibák. Akadást most nem tudom tesztelni, mert a család alszik.

(#32169) wjbhbdux


wjbhbdux
veterán

Az Intel és az AMD jövőben megjelenő processzorain a Win7 és 8 nem lesz támogatott, csak a 10, illetve a tavalyi Skylake processzoroknál is csak jövő nyárig frissítgetik a régieket.
[link]

[ Szerkesztve ]

/s

(#32170) saelin válasza wjbhbdux (#32169) üzenetére


saelin
veterán

Hát ez így reggel elég lol...

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#32171) dokee78


dokee78
félisten

Ez a magas lemezhasználat lassíthatja nagyobb mértékben a rendszert?
-program indulás
-böngészőben lap betöltés

(#32172) krealon válasza BBéci (#32127) üzenetére


krealon
veterán

"Apósom laptopján két napig egészen jól futott a Windows 10, ma munka után bekapcsolta (azóta többször újraindította) és sötét kijelző fogadta."

Nem ez a megoldas nala is?

(#32173) hamikike


hamikike
tag

Kérem segítsetek!

Tegnap este kezdődött. Win10 pro x64, win7-ről frissítve, jogtiszta, már nem lehet visszatérni win7-re, de egyébként nem is akartam, mert eddig minden oké volt.
A jelenséghez annyit, semmit nem tettem (legalább is nem emlékszem semmi abnormálisra), ami ide vezetett.
Egy leállás és újraindítás után a bios kb. ezt közölte, nem boot disk, indítsam olyanról, vagy tegyek be rendszerlemezt.
Okát nem tudva telepítőlemezről indultam, először megpróbáltam korábbi időpontra visszaállni, nem tette, lemezképet sem akart visszaállítani, majd elvégeztem egy chkdsk /r és/f parancsot, semmi hiba. Ezután a win10 indítását választottam.

Simán elindult, telepítő ki, újraindítás, ua. Újabb vizsgálat, semmi, telepítőről megint indult a rendszer. Megint újraindítás, probléma ua. Most már semmit nem tettem, csak a telepítőről indítottam a win10-et. Elindult.
Újraindítás, megint ugyanaz a probléma, de telepítőről indul!

Mi az oka, mi okozhatta, mit tegyek, hogy telepítő nélkül is el tudjak indulni?

Megnéztem, a c: aktív, a rejtett nem. Lehet ez az oka?

[ Szerkesztve ]

(#32174) viperabácsi


viperabácsi
addikt

Üdv

TVGO alkalmazást telepítettem , de nem tudja megnyitni a tv csatornákat. Azt írja lehet , hogy rendszergazda ként kell telepíteni . Ezt hogyan tudom megtenni?

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#32175) vlevi válasza wjbhbdux (#32169) üzenetére


vlevi
nagyúr

[link]

Aha, persze. 30x gyorsabb grafikát. Ha processzorról írnak, gondolom Intel Hd Graphicssal értették? Kérdezem én, mihezképest? Tudom, hülye a kérdés, de, ha a BF4 a mostani gépemen (i5-3470) IGP-vel megy mondjuk 5fps-el (fogalmam sincs mennyivel megy, de annyira biztos le lehet venni a grafikát, hogy elinduljon), akkor Skylakkel, win10 alatt 150? Nevicceljünkmár. Biztos lesz 1-2 dolog, amiben benchmarkban kimutatható, hogy gyorsabb, de a 30 azért igencsak túlzás.

[ Szerkesztve ]

(#32176) Racecam válasza hamikike (#32173) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Nincs, nem volt a gépben winchester, amit most lehúztál, eltávolítottál, kikapcsoltál stb?

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#32177) Luissimo


Luissimo
veterán

hello,

milyen programot illetve módszert ajánlotok, hogy a jelenleg 80 gigás hdd-men lévő win10-et egy az egyben egy nagyobb, legalább 500 gigás hdd-re kiírjam és azután azt használjam a laptopban?
Nemszeretném az ujrainstallt eljátszani, egy az egyben szeretném áttükrözni a vincseszter tartalmát mert a 80 giga hamarosan betelik...

köszi a tippeket :R

(#32178) csixy válasza hamikike (#32173) üzenetére


csixy
addikt

Live-linux bebootol ... gparted ... boot flag átpakolása a rejtett partícióra .... gparted bezár ... leállít (cd ki) ... beindít .... Próba?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#32179) viperabácsi


viperabácsi
addikt

Erre valakinek ötlete?

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#32180) hito válasza viperabácsi (#32179) üzenetére


hito
nagyúr

Bocs, de nincs 2 órája, hogy kérdezted. :U Íratlan szabály (vagy jóérzés kérdése), hogy nem szoktunk rákérdezni a meg nem válaszolt kérdésünkre 24órán (de minimum 12) belül. Szombat is van, a szakik még durmolnak, egész éjszaka nyomták a lant, hadd pihenjenek ;]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#32181) viperabácsi válasza hito (#32180) üzenetére


viperabácsi
addikt

Rendben bocsi. :R

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#32182) Cortez863


Cortez863
csendes tag

Sziasztok!

Következő probléma lépett fel. Telepítettem a Windows 10-et egy Lenovo G50-80 (i3-4005U, 4GB RAM, 500GB HDD, Radeon R5 M330 1GB, 15.6") notebookra. Bekapcsoláskor felvillan a Lenovo logo, majd elsötétül a kép. Csak másodszori bekapcsolásra lép be a Windowsba elég lassan. Van valakinek ötlete a megoldásra? :W

(#32183) raidx válasza viperabácsi (#32179) üzenetére


raidx
őstag

Jobb klikk a fájlon majd futtatás rendszergazdaként.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#32184) csixy válasza Cortez863 (#32182) üzenetére


csixy
addikt

Kapcsold ki a fastbootot.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#32185) raidx válasza hamikike (#32173) üzenetére


raidx
őstag

Ha bebootolsz a telepítőről javításnál lehet választani a boot javítást is. Próbáltad már?

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#32186) #73029888


#73029888
törölt tag

Sziasztok!

Olyan problémám van hogy,adott egy LCD TV amiben van 2 hangszóró és a VGA kártyával HDMI porton van összedugva,de sajnos nem tudom Windows alatt elérni hogy a TV hangszóróján szólaljon meg a hang. Legfrissebb VGA driver van fent. (16.1)

Linux alatt megszólal.

Mit kell állítanom hogy Windows alatt is működjön?

(#32187) hamikike válasza raidx (#32185) üzenetére


hamikike
tag

Köszi a segítséget. Végül is prózai lett a megoldás, bios alaphelyzetbe, és oké, de hogy mitől "ragadt" be?
Ráadásul semmi nem volt átállítva benne, az alaphelyzetbe állított állapot is ugyanaz, de ez segített. Erre gondoltam a legkevésbé.

Lenne viszont egy másik, gyakorlatias kérdésem, nem tudom lehet-e itt kérdezni. De mivel tök legális mindenem, talán.

Két gép van a családban, legális, mindkettő azonosan frissítve w10 pro-ra. Érkezett egy új gép, ami márkáját, hardverkiépítettségét tekintve más, a régin viszont sok a telepített progi, beállításokkal, stb.. Az újban ezt újra felépíteni lehetetlen.
Szeretném úgy áttelepíteni a win10-et, hogy minden telepített dolog és beállítás megmaradjon, legrosszabb esetben újra kelljen aktiválni.
Lehetséges-e hardver független migrálás, hogyan, mivel, van-e róla tapasztalat, leírás, stb.
Nem lesz így 3 gép, marad a régiben minden, a régit linux alatt használnánk biztonsági célokra

[ Szerkesztve ]

(#32188) CirrMee válasza viperabácsi (#32174) üzenetére


CirrMee
addikt

Sorrendben: valami kiegészítőt akar telepíttetni veled. Hajrá...

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#32189) CirrMee válasza #73029888 (#32186) üzenetére


CirrMee
addikt

Hang beállításainál beállítottad, hogy a HDMI kimeneten tolja a hangot...?

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#32190) viperabácsi válasza CirrMee (#32188) üzenetére


viperabácsi
addikt

A kiegészítő telepítve van és ugyan ezt az ablakot dobja fel megint. Az ablak szövegében ott van , hogy rendszergazdai jogosultsággal kell telepíteni. Ha jobb klikkelek az ikonon nincs ilyen lehetőség mint win 8.1 alatt volt.
A kérdés HOGYAN tudom rendszergazdaként indítani a telepítést?

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#32191) CirrMee válasza viperabácsi (#32190) üzenetére


CirrMee
addikt

Egy minapi szenvedésemre visszatekintve - 32bit -es kiegészítő vs 64bit -es böngésző esete nem lehetséges? Már csak azért, mert mint írtad, a kiegészítő fel van telepítve.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#32192) viperabácsi válasza CirrMee (#32191) üzenetére


viperabácsi
addikt

Nem tudom lehet ilyen gond is, de a mellékelt képen látod azt írja rendszergazdaként telepítsem.Arra nem tudsz megoldást? Hogy oldottad meg a x86 x64 problémát?

A mozzillám x64 valóban. Hogy tudom működésre bírni?

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#32193) #97246720 válasza viperabácsi (#32174) üzenetére


#97246720
törölt tag

Win10re tvgo? Honan szedted le? Linked van?

(#32194) CirrMee válasza viperabácsi (#32192) üzenetére


CirrMee
addikt

Közben eszembe jutott: a bf4 indításánál volt ez a probléma.

Megoldás? Külön emiatt feltoltam egy x86 -os böngészőt. Mondjuk azóta tökélyre vittem a dolgot, mert mindkettőt kivágtam a jó fenébe. :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#32195) gabo89 válasza viperabácsi (#32174) üzenetére


gabo89
senior tag

Melyik böngészőt használod?

indul a sörös aludni

(#32196) viperabácsi válasza #97246720 (#32193) üzenetére


viperabácsi
addikt

Beléptem a tvgo honlapjára, ott egy tv csatornát kiválasztottam nem tudta lejátszani ekkor felajánlotta , hogy telepítsem a kiegészítőt. A linkelt képen van egy gomb " kiegészítő letöltése " arra katt és le is szedi.Telepíted és örülsz.
(#32195) gabo89
(#32194) CirrMee Közben igazad lett , a gond azzal van ,hogy a böngészőm ( FIREFOX / EDGE ) mindkettő x64 bit..

Telepítettem egy x86 mozzillát azzal menne , de minden második indításra az ikon a x64 est indítja így nem megy.

Nem tudom hogy lehetne hozzájutni egy x64 es TVGO kiegészítőhöz?

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#32197) gabo89 válasza viperabácsi (#32196) üzenetére


gabo89
senior tag

Tedd fel a Pale Moon-t, az profilt kezel. Nincs 64 bites plugin a TVGO-hoz, csak 32 bites.

[ Szerkesztve ]

indul a sörös aludni

(#32198) Vancom


Vancom
csendes tag

Sziasztok, lenne egy olyan kérdésem, hogy lenovo y570 laptopomon már rég óta windows 10 van, viszont most szerettem volna játszani GTA 5-el, és nem az Nvidia (gt 555m) kártyát használja a játék, hanem az intel-t, de például a League of Legends az nvidiát használja.
Próbáltam frissíteni az nvidia driverét, de a frissítés után, a windows 2szer kékhalált kap indítás után, aztán harmadikra meg ha elindul, az eszközök között azt írja az nvidia kártyára, hogy "A Windows leállította az eszközt, mert az problémákat jelzett. (Kód: 43)".
A kékhalálnál azt írja hogy: IRQL NOT LESS OR EQUAL.
Ötlet, hogy mihez kezdjek?

(#32199) #97246720 válasza Vancom (#32198) üzenetére


#97246720
törölt tag

Lehet állítani hogy melyik legyen az elsődleges vga?

(#32200) hamikike


hamikike
tag

Úgy általában valaki, akinek van ilyen ismerete?

Lenne egy gyakorlatias kérdésem, nem tudom lehet-e itt kérdezni.
De mivel tök legális mindenem, talán.

Két gép van a családban, legális, mindkettő azonosan frissítve w10 pro-ra.
Érkezett egy új gép, ami márkáját, hardverkiépítettségét tekintve más, a régin viszont sok a telepített progi, beállításokkal, stb.. Az újban ezt újra felépíteni lehetetlen.

Szeretném úgy áttelepíteni a win10-et, hogy minden telepített dolog és beállítás megmaradjon, legrosszabb esetben újra kelljen aktiválni.
Lehetséges-e hardver független migrálás, hogyan, mivel, van-e róla tapasztalat, leírás, stb.
Nem lesz így 3 gép, marad a régiben minden (legálisan 2 gép), a régit linux alatt használnám.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.